Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl
Blog > Komentarze do wpisu

MTV: szkolni tyrani - dokument o przemocy w szkole

MTV stworzył program dokument o przemocy w szkole jak nastolatkowie są poniżani za to są "inni". Ofiary prześladowań opowiadają o swoi doświadczenia jak byli znęcali się nad nimi.

"Spotkaliście się kiedyś ze zjawiskiem przemocy psychicznej? Mamy nadzieję, że nie... Jeśli jesteście jednak ciekawi, jak to wygląda, warto, abyście zobaczyli film, ktory pokazuje ten problem bardzo jaskrawo... "Szkolnych tyranów".   „Szkolni tyrani” to przełomowy i ambitny film, opowiadający o doświadczeniach młodych ludzi na całym świecie, którzy padli ofiarą zastraszania i przemocy wśród rówieśników. Znacie kogoś takiego? A może sami padliście kiedyś ofiarą bullyingu?"

Zapewne zetknęliście się ze zjawiskiem szkolnej przemocy lub chociaż o tym słyszeliście. Problem jest bardzo poważny. Czasem nawet dokuczanie, które może uchodzić za niewinne, często doprowadza do tragicznych skutków jak samobójstwa. Coś wiem o tym sam jestem i byłem ofiarą prześladowców, to boli.

  Jak ostatnie samobójstwa Jamey Rodemeyer, 14-letni gej nastolatek z Buffalo, stan Nowy Jork, czy Jamie Hubley 15 latek z Kanady, inni z stanu Tennessee, Jacob Rogers, odebrał sobie życie po tym jak wiele lat nękano go. Eric James Borges, popełnił niedawno samobójstwo po nagraniu video w ramach akcji "It Gets Better".

Rok wcześniej Indiana, samobójstwo 15 letniego Billy Lucasa. Seth Walsh, 13 -letni z Tehachapi, Kalifornia. Minnesocie Anoka, Justin Aaberg. Corey Jackson 19-letni student drugiego roku z Oakland Uniwersytetu. Bryan Jacobson, popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Joseph Jefferson, 26-letni działacz na rzecz praw lesbijek i gejów z Nowego Jorku,  popełnił samobójstwo, inie mógł znieść ciężaru być innym gejem i czarnym. 13-letni Asher Brown, Student RutgersTyler Clementi. 19-letni student Raymond Chase.

Dokuczanie, izolowanie, prześladowanie, wyśmiewanie... To wszystko często skupia się na osobach, które nie mogą dać sobie rady z aklimatyzacją w środowisku. Na osobach uchodzących za słabsze, lub po prostu - wyróżniające się na tle rówieśników.

Powody mogą wydawać się niezbyt groźne: wzrost, gorsze (lub lepsze) oceny, ciuchy, kolor skóry, muzyczne upodobania, sytuacja rodzinna - to wszystko może stać się pretekstem do żartów, które z czasem przeradzają się w prześladowanie.

Przemoc psychiczna może być bardziej wyniszczająca, niż fizyczna. Często to właśnie odtrącanie i wyśmiewanie może zostawić trudniejsze do zagojenia blizny, niż bicie!

Czy naprawdę wszystkim obojetnie jest przemoc szkole? widać tak skrajna prawica i fundamentaliści religijni dalej poniżają jest coraz gorzej. Najgorsze że walczymy o prawa swoje tylko zapominamy ofiarą są najsłapsi z naszego społeczeństwa, musimy ich chronić.

źródło

sobota, 24 marca 2012, lukeblog
Tagi: dokument

Komentarze
2014/10/13 14:35:27
Witam, czy jest jeszcze możliwość żeby obejrzeć gdzieś ten dokument? byłabym wdzięczna za info. pozdrawiam