Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Kościół Episkopalny w Utah, zadowolony z decyzji małżeństw dla par tej samej płci

Utah Episkopalny biskup Scott Hayashi z zadowoleniem przyjął legalizację małżeństw osób tej samej płci przez sędziego federalnego sądu, dzięki temu sędzia uznał godność wszystkich mieszkańców Utah.

"Geje i lesbijki potrzebują nadziei, marzeń i miłości. I świętują, teraz będą mieli dostęp do tej samej realizacji przysługującego osobom heteroseksualnym. Są ludźmi, stworzeni na obraz Boga."

Hayashi potwierdził również, że legalizacja małżeństw osób tej samej płci dla nie który będzie niepokojące którzy nie zgadzają się z tą koncepcją.

"Zmiana ta oznacza, ​​będzie powodować ich ból serca, frustrację i poczucie, że nasz kraj zmierza w złym kierunku. Zrozumienie, współczucie i modlitwa za ludzi, którzy ubolewają w sprawie tej decyzji jest ważne. Są ludźmi też, stworzeni na obraz Boga. Oferuje swoją modlitwę za nich."

Hayashi wyraził nadzieję, że mieszkańcy Utah będą mogli iść do przodu razem teraz, że wszystkie pary mają prawo do zawarcia małżeństwa. "Jesteśmy jednym narodem. Jesteśmy jednym państwem."

"Możemy i musimy pracować, aby Utah było miejscem, w którym wszyscy ludzie są traktowani z szacunkiem i godnością, i gdzie Bóg jest postrzegany w obliczu każdego człowieka. Jako biskup diecezji Episkopalnego Kościoła w Utah, będę nadal zapraszać wszystkich ludzi do Kościoła episkopalnego.

Stanowy Utah Prokurator Generalny zapowiedział, że odwoła się od orzeczenia jednak wydaje się mało prawdopodobne, żeby Sąd Najwyższy USA byłoby obalił wyrok uznając, to że uderzył w dół Prop8 tak zwane zakaz małżeństw homoseksualnych w Kalifornii.

Kościół episkopalny zatwierdził liturgię dla błogosławienia par tej samej płci, ale jest trochę inna niż dla par hetero, kto chce może błogosławić kto nie chce nie.

poniedziałek, 23 grudnia 2013, lukeblog

Polecane wpisy