Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Czarny Protest w obronie praw kobiet

Grupa Stonewall: Drogie Osoby,  już w sobotę 1.10 o godzinie 13:00 pod Sejmem w Warszawie i w poniedziałek, 3.10 o godzinie 16.00 na poznańskim Placu Mickiewicza odbędą się demonstrację przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych zaproponowanych przez Ordo Iuris i entuzjastycznie przyjętych przez Sejm RP.

Zabieramy ze sobą tęczowe flagi i zanim oskarżycie nas o "obnoszenie się" chcemy wyjaśnić skąd i dlaczego tęcza na #CzarnyProtest.

Otóż, w dyskusji o całkowitym zakazie aborcji brakuje wyraźnego głosu mówiącego o tym, że to bestialskie prawo dotyczy nie tylko cispłciowych heteroseksualnych kobiet, ale w równym stopniu kobiet homoseksualnych, biseksualnych, osób transpłciowych, niebinarnych płciowo i interseksualnych. Należy wyraźnie zaznaczyć ich obecność i przypomnieć, że również te osoby padają ofiarą przemocy seksualnej a także mają równe prawo do decydowania o swoich ciałach. Prawa reprodukcyjne nie są wyłącznie prawami kobiet. Solidaryzujemy się z kobietami, jednocześnie podkreślając, że to także dyskusja o nas i naszych ciałach. 

Prosimy pamiętać, że tęcza: nie zawłaszcza przestrzeni, nie idziemy tam by mówić komuś, że jesteśmy lepsi czy bardziej uprzywilejowani, tęcza nie dzieli, a łączy. Nie jest też wyrazem poglądów, a nieodłącznym elementem naszej tożsamości.

Stańmy razem zarówno w Warszawie jak i w Poznaniu, by zamanifestować nasz sprzeciw wobec łamaniu praw człowieka, którym jawnie jest ten brutalny, nieludzki projekt ustawy!

Prawa kobiet są prawami człowieka. Prawa społeczności LGBT+ są prawami człowieka. Prawa reprodukcyjne są prawami człowieka. Potrzebują ich kobiety, osoby queer i osoby transpłciowe, tak samo jak wspierający je mężczyźni. To nasza wspólna sprawa.

Uczestniczymy w czarnych protestach i będziemy uczestniczyć w jutrzejszej Demonstracja "Żarty Się Skończyły!" oraz poniedziałkowym Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zachęcamy Was do tego samego - przyjdźcie na demonstracje z tęczowymi flagami z kirem.

Listę wszystkich wydarzeń związanych ze strajkiem, odbywających się w Polsce i zagranicą, znajdziecie tutaj.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba może tego dnia wziąć wolne, dlatego zachęcamy - wpadnijcie na demonstrację chociaż na chwilę, okażcie solidarność na inne sposoby: ubierzcie się na czarno, przypnijcie czarne wstążki, rozmawiajcie. (Miłość Nie Wyklucza)

Ogólnopolski strajk kobiet już w poniedziałek. Dorota Wellman, zachęca do protestu

Śpiewający Czarny Protest. Kobiety są wściekłe na polityków, więc nagrały mocny teledysk pod Sejmem

Działaczki Partii Razem protestowały pod biurem poselskim Marka Asta, szefa lubuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Działaczki podają wiele, często drastycznych przykładów na to, jakie konsekwencje niesie za sobą ustawa o całkowitym zakazie aborcji. Na przykład strach kobiet, że w przypadku naturalnego poronienia będą musiały odpowiadać przed sądem, a nawet fakt, że lekarze mogą zaprzestać specjalistycznych badań w obawie o uszkodzenie płodu. Do protestu przyłącza się coraz więcej mężczyzn. Panowie stają w obronie kobiet, bo jak zaznaczają chodzi o ich żony, partnerki, córki i wnuczki. Według nich, kobieta wie co jest dobre dla niej, a w szczególności dla jej dziecka, więc powinna decydować.

Posłanki Platformy Obywatelskiej zaapelowały do polskich kobiet o udział w "Czarnym proteście" i ogólnopolskim strajku kobiet, przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Podkreśliły, że nie można zastępować sumienia kodeksem karnym ani pozbawiać kobiet prawa do wyboru.

W ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego Wrocławskie Dziewuchy nazywają posłów głosujących za tą ustawą "mordercami kobiet". Nie szczędzą też krytyki Kościołowi, zauważając, iż jego funkcjonariusze nie wspierają rodzin, chcą jedynie "więcej dzieci dla wiadomych działań".

Chcemy legalnej aborcji. Protest pod Sejmem

piątek, 30 września 2016, lukeblog
Tagi: news

Polecane wpisy