Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Pinksixty News LGBT. Szwajcaria. Orlando. Rainbow Riots. Parady Równości. Putin. Trump ...

tumblr_inline_orrgr3BJQq1tsitpw_540

Małżeństwa jednopłciowe nie są legalne w Szwajcarii, chociaż pary homoseksualne mają prawo do związków partnerskich zatwierdzone w 2005 roku.

Podczas gdy wielu deputowanych Szwajcarskich i też według sondażu 2015 większość szwajcarów są na rzecz równości małżeńskiej ale konserwatyści posłowie próbują wszystko zablokować ruchy w tym kierunku, a nawet je zakazać.

Ale niższa izba nie dawno głosowała 118 do 71 na korzyść rozpoczęcie parlamentarnej debaty na temat równości małżeństw, zaproponowane przez Zieloną Partie, która zbada również ideę rozszerzenia związków partnerskich na rzecz par heteroseksualnych. (The Local)

 Pinksixty News wiadomości LGBT

Vice News rozmawiał z czwórką ocalili z ataku na klub Pulse, opowiadają swoje doświadczenia z nocy koszmarnej.

Petter Wallenberg współpracował z muzykami i działaczami z Malawi, Ugandy i na Jamajce nad projektem Rainbow Riots.

Władimir Putin wywiadzie dla Olivera Stone, powiedział że jego obowiązkiem jest zatrzymać małżeństwa homoseksualne i walczyć z nimi, po takie związki nie przynoszą dzieci i Bóg kazał jemu to robić. 

Wyjaśnił uzasadnienie swoich przekonań anty-LGBTI: „Jako szef państwa dzisiaj uważam, że moim obowiązkiem jest podtrzymywać tradycyjne rodzinę wartości. Czemu? Ponieważ małżeństw osób tej samej płci nie przynoszą żadnych dzieci. Bóg kazał mi, muszę dbać o przerost urodzeń w naszym kraju. Musimy wzmocnić rodziny." (GayStarNews)

Eliza Michalik i Marcin Teller podsumują tydzień

Parady Gay Pride w weekend obywały wielu krajach stanach miedzy innymi Saloniki Grecja, Denver Kolorado,  Naples na Florydzie, Portland Oregon, Wiedeń Austria, Michigan, Boise Idaho, Utrecht Holandia, Rhode Island.

Sześciu członków Rady Doradczej przy prezydencie w sprawie HIV/AIDS zrezygnowali. We wspólnym oświadczeniu w Newsweeku, mówią, nie czują mogą skutecznie wykonywać swoją pracę przy prezydencie Trumpie. Trump zdjął stronie internetową Urzędu Krajowej Polityki AIDS, kiedy objął urząd, a nie wyznaczył nikogo osoby z Białego Domu do walki z epidemią AIDS. Rezygnacja jest tym momencie kiedy administracja Trumpa stara się uchylić ustawę dotyczące służby zdrowia Obamacare które uchylenie szczególnie zaboli osób dotkniętych HIV/AIDS. Trump nie dba o osobach HIV/AIDS i osoby takie nie będą mogli dostawać pomocy. Wśród osób zrezygnowano miedzy innymi Scott Schoettes. On jest dyrektorem projektu HIV w organizacji LGBT Lambda Legal.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

poniedziałek, 19 czerwca 2017, lukeblog
Tagi: LGBT news

Polecane wpisy