Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Pinksixty News LGBT. Gay USA. Stowarzyszenia Tęczówka. Transpłciowy żołnierz. Nacjonalizm USA ...

Tomasz_Koodziejczyk

Prezes Stowarzyszenia Tęczówka - Tomasz Kołodziejczyk, z Katowic został wybrany na 3-letnią kadencję do Powiatowej Rady Pożytku Publicznego działającej przy UM Katowice. Jego kandydaturę poprało 37 organizacji, co dało mu drugie miejsce.

Jest to ogromny sukces Tomka jako prezesa Stowarzyszenia Tęczówka, który w swojej ponad 5-letniej działalności na rzecz społeczności LGBT+ kładł ogromny nacisk na współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi w mieście i w regionie, dialog z Urzędem Miejskim i innymi jednostkami samorządu terytorialnego, ale przede wszystkim dążył, by Tęczówka brała czynny udział w życiu miasta.

Szanownemu Radnemu i innym osobom, które zostały wybrane do Rady, życzymy owocnej pracy na rzecz miasta i III sektora.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Transpłciowych Hayden Brown żołnierz mówi kazano jemu, dzień po tym jak prezydent Trump zakazał osobom transpłciowych służyć w wojsku, że musi resztę jego kariery wojskowej być jako kobieta, jeśli chce zachować swoją pracę.

Steven Goldstein z Centrum Anny Frank, mówi dla Democracy Now że osobiste konto na Twitter Trumpa wzmacnia nienawiść i powinno zostać zawieszone.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Susan Bro, matka Heyer, od śmierci córki wielokrotnie wypowiadała się przeciwko rasizmowi w USA. - Chcieli zabić moje dziecko, żeby zamknąć jej usta - mówiła do tłumu zgromadzonego na pogrzebie córki. - Ale wiecie co? Wy właśnie uczyniliście ją wielką - dodała.

Bro w rozmowie z telewizją NBC stwierdziła, że zaczęła otrzymywać pogróżki. - Grożą mi już śmiercią z powodu tego, co robię - powiedziała. O wzrost nastrojów skrajnie prawicowych w USA obwiniła ubiegłoroczną kampanię wyborczą Donalda Trumpa. Oceniła, że jako kandydat na prezydenta "dopieszczał" grupy społeczne, których głos do tej pory był marginalizowany. (TVN24)

piątek, 18 sierpnia 2017, lukeblog

Polecane wpisy