Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Tęczowe rodziny jak wielu nawet w środowisku nienawidzą takie rodziny

gay_family1

Zdjęcie dwóch tatusiów z synkiem wywołało w Polsce znów masę ciepłych uczuć, ale zleciało się też hejterów-homofobów na Replikę.

Smutne, jak głęboko zakorzenione jest pojęcie, że rodzina to jedynie jeden słuszny model: mężczyzna+kobieta+spłodzone przez nich dzieci. Mimo, że rzeczywistość "pokazuje" nam inne modele na każdym kroku - i wcale nie piszemy tylko o związkach jednopłciowych.

Pojawiają się kpiące pytania "Ale który rodził?" Tak jakby komentujący nigdy nie słyszeli o adopcji przez pary hetero - tam przecież też nikt nie rodził - i co z tego?

Albo jeszcze inny układ: żona umiera, mąż zostaje z dzieckiem, potem poznaje inną kobietę, żeni się z nią, razem wychowują dziecko. Ona nie rodziła. Czy to znaczy, że nie są rodziną?

A bezdzietne małżeństwo i, powiedzmy, siostra żony, mieszkający w trójkę - to nie rodzina?

A babcia, matka samotnie wychowująca dziecko i to dziecko właśnie - to nie rodzina?

Następna kwestia to mit, że "dziecko musi mieć wzorzec kobiety i mężczyzny w domu" - inaczej będzie zaburzone, "wybrakowane" itp. Jaki wzorzec - to już nieważne. Hejterzy, spójrzcie na Was samych, swoich znajomych i rodzinę - rzeczywiście takie same wzorce do naśladowania wokół Was?

Ale nic to. Miłość zwycięża i dziękujemy z całego serca tym wszystkim, którzy dzielnie z hejterami walczą - jest nas, kochani/e, niemało.

A o parze ze zdjęcia znaleźliśmy jeszcze parę informacji, które homofobów pewnie "dobiją". Trudno.

Otóż:

1. Jeremy i Joshua mają nie tylko 9-miesięcznego synka ze zdjęcia. Mają również 2-miesięczną córeczkę Izley, która na czas ich wycieczki do Disney World została z babcią i dziadkiem, bo jest za mała na podróż.

2. Chłopiec ma na imię Anakin (tatusiowie są fanami "Gwiezdnych wojen"?)

3.. Wzięli ślub w kwietniu 2015 r.

4. Joshua (strażak) jest też ratownikiem medycznym - Jeremy'ego, pielęgniarza, poznał, gdy pracowali w jednym ambulansie

4. Po tym, jak ich fotka zrobiła niespodziewaną furorę w sieci, dla portalu "Gays with Kids" Jeremy powiedział:

"Jesteśmy kompletnie zaskoczeni taką nagłą popularnością. Bycie tatusiami naszych maluchów to najpiękniejsze, co w życiu nam się przytrafiło" I jest inna fotka - tym razem cała rodzinka - razem z Izley.

wtorek, 15 sierpnia 2017, lukeblog

Polecane wpisy