Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Para lesbijek i para gejów zostali wspólnie rodzicami

TuKephotography_640x345_acf_cropped

zdjęcie TuKe Photography

Para lesbijek Mariely Martinez i jej żona Carla Melendez urodziły dzieci, dawcami zostali para gejów Juny Roman i Alexem Torresem.

Para lesbijek z Florydy spełniła marzenie o rodzicielstwie dzięki znajomym gejom. Początkowo nic na to nie wskazywało. Carla Melendez i Mariely Martinez brały pod uwagę znalezienie dawcy przez internet. – Ale dotarło do nas, że tak naprawdę chcemy, by dzieci miały oboje rodziców – mówi portalowi Yahoo.com Melendez. – W którymś momencie padną pytania: "Kim jest mój tatuś? Jak wygląda?". Bank spermy nie dostarczy odpowiedzi – dodaje.

Badali opcje macierzyństwa, Martinez i Melendez zdali sobie sprawę, że nie chcą korzystać z banku spermy, ponieważ chcieli, aby ojciec był częścią życia ich dzieci, zapytali więc swojego przyjaciela, Torresa.

Chciały obie być w ciąży tym samym momencie, najpierw Torres miał być ojcem ich dzieci, ale kiedy poznali jego męża postanowili że oboje będą ojcami.

Alex Torres poznał obecne matki 10 lat temu. Po jego przeprowadzce na Florydę, odnowili kontakt. Propozycja ojcostwa padła dość szybko. – Najpierw chodziło nam tylko o Alexa. To on miał być tatą dwójki dzieci – opowiada Carla. – Później Mariely stwierdziła, że w roli taty wyobraża sobie także Juny'ego - przyznaje. 23 lipca urodziła Matteo, 22 sierpnia na świat przyszła Marla. – Maluchy dostaną od nas mnóstwo miłości – zapewnia Roman. – Chcemy przekazać im, że świat jest w porządku. Chcesz mieć rodzinę, załóż ją. Zawsze towarzyszyło mi przeczucie, że będę ojcem – mówi.

W dniu 23 lipca Martinez urodziła syna, Matteo, którego ojcem jest Roman. Miesiąc później, 22 sierpnia, Melendez urodziła dziewczynkę, Marlę, córkę Torresa.

Dziś jest niezwykle wdzięczny koleżankom. – Dały nam szansę realizować w najważniejszej roli. Mogę powiedzieć, że jesteśmy współczesną rodziną – zauważa. Zdaniem Carly, ma to głębsze znaczenie, bo pokazują światu, że "miłość jest najważniejsza i nieważne skąd przychodzi". (PinkNews/ABC News/Wirtualna Polska)

wtorek, 12 września 2017, lukeblog

Polecane wpisy