Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Pierwsza transpłciowa burmistrz Kanady. Armia USA i transpłciowość i wygrana Danica Roem w Virginii

W Kanadzie wybrano pierwszą transpłciową kobietę burmistrzem, Julie Lemieux w Kanadyjskiej prowincji Quebec miasteczku Très-Saint-Redempteur. Wcześniej miasteczko było znane z historycznego wysokiego kościoła katolickiego, frekencja była bardzo wysoka 70 proc, w rejonie tym najczęściej głosuje poniżej 50 proc. (CBC News)

ABC News na temat osób transpłciowy w armii amerykańskiej, po tym jak Trump zakazał służby trans osobom wiele osób mają problemy bycia sobą i będą wyrzucani z armii, stracą prace.

Danica Roem zapisała się do historii 7 listopada, kiedy stała się pierwszą osobą jawnie transpłciową, która została wybrana i będzie zasiadać w stanowym władzach. VICE News miał krótki reportaż jak Roem w ostatnich godzinach jej kampanii jej droga do zwycięstwa. 33-letnia obecnie reprezentuje Dystrykt 13 w północnej Wirginii, obszar, który był kontrolowany przez ponad dwie dekady przez republikańskiego Boba Marshalla, jednego z najbardziej anty-LGBT. Sukces Roema w lokalnej polityce wywarł wpływ na Amerykę, dając początek i nadzieje innym kandydatom i transseksualnym osobom, którzy chcą wygrać wybory w całym kraju.

sobota, 18 listopada 2017, lukeblog

Polecane wpisy