Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Kontrowersje dotyczące filmu o Freddie Mercury, robi się jego heteryka

tumblr_inline_p8thl2nXjU1tsitpw_540

Pierwszy zwiastun długo wyczekiwanego biograficznego filmu rapsodia o Freddie Mercury, pojawił się, gwiazda Rami Malek jako Mercury.

"Mrugniecie okiem - i już wątki queerowe możecie przegapić" - napisał złośliwie wpływowy magazyn LGBT "Advocate". O hetero-washingu Freddie'go pisze też HuffingtonPost

W zwiastunie praktycznie nie da się zauważyć, że Freddie miał romanse z facetami (lekką ręką liczone w setkach) ani że zmarł na AIDS.

W oficjalnej informacji prasowej o filmie wytwórnia pisze o tym, że zmagał się z "chorobą zagrażającą życiu". Bryan Fuller, producent filmowy i wyoutowany gej, skomentował to ostro:

"Hej, 20th Century Fox, ta choroba to AIDS, którą Freddie zaraził się od gejowskiego seksu z mężczyznami. Stać Was na więcej."

Film powstawał od lat i zderzył się z mnóstwem problemów. Kolejni aktorzy (Sascha Baron Cohen, Ben Whishaw) i reżyserzy (Bryan Singer) odchodzili. Plotka głosi, że to członkowie Queen chcieli "wygładzić" własną historię, a homo/bi/seksualność i chorobę Freddiego wrzucić na daleki plan - albo wręcz wyrzucić w ogóle. (Replika)

piątek, 18 maja 2018, lukeblog
Tagi: Ploty

Polecane wpisy