Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Pinksixty News LGBT. Parlament Europejski. Tęczowa flaga. Hongkong. Ronan Farrow. Sejm. Dallas. Deadpool 2 ...

Pinksixty News wiadomości LGBT - W Dallas Teksasie, dwie transpłciowe kobiety zamordowane w ciągu trze dni.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii w czwartek na masztach przed europarlamentem zawiśnie po raz pierwszy tęczowa flaga. Przeciwko inicjatywie protestuje Prawo i Sprawiedliwość.

Parlament Europejski nie jest jedyną instytucją UE, która obchodzi Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wczoraj szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini wystosowała oświadczenie, w którym podkreśliła, że UE potwierdza swoje zobowiązanie do walki z wszelkimi formami dyskryminacji i przestępstwami z nienawiści na podstawie orientacji seksualnej.

"Wewnątrz i na zewnątrz UE osoby LGBTI są zbyt często celami przemocy i przestępstw z nienawiści. Wciąż często są obiektem dyskryminacji i maltretowania w związku ze swoją orientacją seksualną, identyfikacją płciową czy płciowymi cechami charakterystycznymi" - wskazała Włoszka.

Aktywiści krytykują jednak słowa Mogherini, zwracając uwagę, że "deklaracje UE kończą się na słowach i wywieszaniu flag".

Na problemy osób homoseksualnych na świecie zwrócił też uwagę premier Luksemburga. "W ponad 70 krajach dziś nie mógłbym świętować mojej trzeciej rocznicy ślubu, ponieważ byłbym w więzieniu" - napisał we wtorek na Twitterze, zamieszczając zdjęcie ze swoim mężem. (PAP)

Departament Imigracyjny Hongkongu rozpoczął wydawanie wiz, które zapewniają małżonkom tej samej płci te same prawa co pary heteroseksualne, po tym, jak brytyjska kobieta wygrała sprawę w sądzie miasta w ubiegłym roku.

Kobiecie odmówiono wizy małżeńskiej, gdy jej partnerka przeniosła się do Hongkongu do pracy i otrzymała jedynie wizę turystyczną. Złożyła sprawę sądową przeciwko Departamentowi ds. Imigracji i przegrała w Sądzie Pierwszej Instancji, ale we wrześniu Sąd Apelacyjny orzekł na jej korzyść.

W najnowszym Deadpool 2  pierwsza para jednopłciowa w mainstreamowym filmie o superbohaterach! Mutantka Negasonic, grana przez ujawnioną Briannę Hildebrand, ma dziewczynę - jest nią Yukio (Shioli Kutsuna).

Ronan Farrow gościł w programie Setha Meyerra i mówi o Korei Północnej, konsekwencjach wycofania się z porozumienia z Iranem i zarzuty o niewłaściwe zachowanie seksualne Harvey Weinstein. Opowiada także o przeprowadzeniu wywiadu z Rexem Tillersonem o książkę "Wojna z pokojem" oraz o kluczowej roli Departamentu Stanu w sprawach zagranicznych USA. Opowiada o afgańskim generale i jego reniferze.

Protestujący w Sejmie przekazali w czwartek na konferencji, że dwaj niepełnosprawni - Jakub i Adrian - dostali zakaz opuszczania gmachu. Mieli zostać ukarani za spotkanie z prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janiną Ochojską, która w środę nie została wpuszczona do budynku parlamentu. (TVN24) Kolejne zakazy w Sejmie. Marszałek zasłonił się parawanem

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, nie dostała zgody na wejście do Sejmu. Zapowiedziała, że pojawi się w środę przed budynkiem parlamentu. Słowa dotrzymała. (gazeta.pl)

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

czwartek, 17 maja 2018, lukeblog
Tagi: Ploty LGBT news

Polecane wpisy