Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Pinksixty News LGBT. Uganda. Soni Wolf. Nominację do nagród Tony. Facebook. Niesprawni uchodźcy. Niesprawny w sejmie ...

Ikona działaczek lesbijek Soni Wolf, zmarła w wieku 69 lat.

Pinksixty News wiadomości LGBT- Planowana konferencja w Ugandzie na temat dotyczące epidemii AIDS w kraju została opóźniona i może nawet zostać anulowana z powodu obaw rządu Ugandy, że może ona promować homoseksualizm.

W Pakistanie w Lahore powstał pierwszy dom dla osób transpłciowy, dostaną pomoc i akceptację, najważniejsze bezpieczeństwo.  

Soni Wolf, członkini założycielka kultowego Dykes on Bikes, klub motocyklowy lesbijek też przewodziła w paradach LGBT Pride od czterdziestu lat, zmarła w wieku 69 lat.

Stan Victoria w Australii przeznaczy kilkanaście miliony wsparcie dla osób LGBT w tym programy na zdrowotne. 

Nominację do nagród Tony, miedzy innymi nominowani są Nathan Lane za Anioły w Ameryce, Denzel Washington za Eugene O'Neill's Iceman Cometh, Amy Schumer za Meteor Shower, Najwięcej nominacji Mean Girls - 12, SpongeBob SquarePants: The Musical - 12, , aniołów w Ameryce - 11. Wszyscy nominowani TUTAJ.

Facebook wprowadza funkcję randkowania - poinformował szef portalu Mark Zuckerberg podczas inauguracyjnego przemówienia na corocznej konferencji F8 na Facebooku. - To będzie budowanie prawdziwych, długotrwałych relacji - nie tylko łączenie - powiedział Zuckerberg.

Jak zauważa Bloomberg.com, dla Match Group był to najgorszy dzień od 2 lat. Akcje spółki spadły aż o 21 procent. Jednym zdaniem Mark Zuckerberg pozbawił więc konkurencję 2 mld dolarów. Najbardziej odczuła je spółka Match Group, skupiająca serwisy: OkCupid, PlentyOfFish, Tinder, and Match.com. (Money.pl)

W Nowym Jorku, Lambda Legal, najstarsza i największa organizacja prawna LGBT, odbyło się National Liberty Awards, uhonorowano byłego prawnika Lambda Legal i założyciela Freedom to Marry, Evana Wolfsona. Gospodarzem ceremonii była komik Lea DeLaria i gościnny występ Nathana Lee Grahama.

Niewidzialni ludzie na temat niesprawny uchodźców. W tym reportażu reporter Giles Duley kanału Channel4, który 7 lat temu stracił nogi i rękę na minę w Afganistanie, spotkał się z najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii - osobami niepełnosprawnymi - w wielu z nich dziećmi. Jego raport rozpoczyna się w pobliżu libańskiego miasta Tripoli, blisko granicy z Syrią.

- Kto pierwszy wstaje, ten robi kawę wszystkim - mówi Karol Milewicz, jeden z protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych. - Nie spodziewałam się, że będę spędzać majówkę w Sejmie. Myślałam, że rząd się zreflektuje i tydzień przed coś się rozstrzygnie - dodaje Anna Glinka, kolejna z protestujących.

- Chciałem zobaczyć, czy rzeczywiście obecna władza tak się boi osób z niepełnosprawnością, że robi takie zasieki, jakich w życiu nie widziałem, a w Sejmie byłem wcześniej wielokrotnie. Teraz ja, osoba chorująca na postępujący zanik mięśni, nie mogę tu wejść - powiedział portalowi OKO.press Bartłomiej Skrzyński, który przyjechał do Warszawy, by okazać wsparcie protestującym w Sejmie - Polsat News.

Nie długo w Irlandii odbędzie referendum dotyczące aborcji. Republika Irlandii szybko się zmienia. Ale prawa aborcyjne są nadal bardzo konserwatywne. Aborcja jest zakazana, w tym kraju chyba że kobieta w ciąży zaraża śmierci. Nawet w przypadku gwałtu lub gdy płód nie jest zdrowy - aborcja jest nielegalna. Wkrótce kraj będzie głosował nad tym, czy to zmienić prawo i pozwolić na aborcję. Reporterka Shaunagh Connaire dorastała w Irlandii. W czasie edukacji klasztornej nauczono ją, że aborcja jest zła. Pojechała do Irlandii, aby wysłuchać obu stron debaty.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

środa, 02 maja 2018, lukeblog

Polecane wpisy