Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Pinksixty News LGBT. Natalia Oreiro. Azyl w USA. Izrael. Baltic Pride. Rumunia. Toronto. Supergirl ...

Aktorka i piosenkarka Natalia Oreiro w Polsce znana z telenoweli Zbuntowany anioł, pojawiła się w Rosji, w koszulce tęczową flagą, przeciw zakaz propagandy homoseksualnej zaprotestowała. Natalia Oreiro podróżuje po Rosji, aby promować swoją piosenkę "United by love".

Pinksixty News wiadomości LGBT - Prokurator generalny USA Jeff Sessions oświadczył, że ofiary przemocy domowej i z powodu homofobii swoim krajach, emigranci nie będą już kwalifikować się do azylu, aby powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów z Ameryki Środkowej. Wiele osób mówi wyraźnie że wiele osób zostanie skazany na śmierć i przemoc, nie będą chronieni.

Sędzia w Izraelu orzeka, że ​​rodzice tej samej płci mogą mieć wspólne prawa dla dzieci. Para lesbijek wygrała będą obie na akcie urodzenia.  Serial Supergirl sezon 4 dołączy postać transpłciowa. 

Nawet osiem tysięcy osób mogło wziąć udział w sobotniej paradzie, która przeszła ulicami Rygi z okazji odbywającego się co roku Baltic Pride. Okazuje się, że tęczowa impreza, która każdego roku ma miejsce w innej bałtyckiej stolicy, zgromadziła aż o trzy tysiące uczestników więcej niż zorganizowany w 2015 r. w Rydze Europride. Na pochodzie w obronie praw osób LGBT było kolorowo i bezpiecznie, panował nastrój zabawy i pikniku, praktycznie nie zanotowano agresywnych zachowań ze strony przeciwników osób homoseksualnych. Niewielka grupa osób, które protestowały przeciwko równouprawnieniu społeczności LGBT, zgromadziła się wokół ogrodu Vērmanes, a także na ulicy Brīvības - Tygodnik Bałtycki.

W wieku zaledwie 19 lat Garrard Conley został wysłany do jednego z najbardziej znanych obozów leczenia homoseksualizmu w Ameryce. Garrard był na krawędź samobójstwa zajęło mu kilka lat, aby w końcu pogodzić się z swoją prawdziwą tożsamością i mieć męża, i być szczęśliwy.

Human Rights Watch - Para gejów Adrian i Clai, ożenili się w Belgii w 2010 roku, ale zdecydowali że ​​zamieszkają w rodzimej Rumunii Adriana (Clai jest Amerykaninem).  Rumunia, która nie uznaje małżeństw osób tej samej płci, odmówiła przyznawania prawa do życia w tym kraju, partnerowi Adrianowi. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) orzekł na ich korzyść. To ważny kamień milowy, ale nie koniec drogi walki o równość.

W tym roku parada Pride w Toronto, będzie mieszanką radości, smutku i aktywizmu. Jeszcze nie jest równość pokazano morderstwo homoseksualistów w Toronto, aktywizm nadal potrzebny w wielu dziecinach jest daleko do równości. Podniesiono flagi tęczową i transpłciową na maszt koło ratusza.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

środa, 13 czerwca 2018, lukeblog

Polecane wpisy