Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Rozdania nagród Tony Awards - wielki faworyt Anioły w Ameryce

Na dorocznej ceremonii Tony Awards (czyli teatralnych Oscarów, wręczanych od 1947 r.) triumfował m.in. spektakl będący nową wersją kultowego dramatu gejowskiego "Anioły w Ameryce".

"Anioły..." ogłoszono spektaklem roku, a statuetki Tony powędrowały też do wyoutowanego aktora Nathana Lane'a (za drugoplanową rolę geja-homofoba, umierającego na AIDS Roya Cohna, którą w serialu gra Pacino) oraz dla naszego sojusznika hetero Andrew Garfielda za pierwszoplanową rolę Priora Waltera, młodego, również chorego na AIDS geja, którego w obliczu choroby opuszcza facet (Priorem jest Justin Kirk w serialu). ("Anioły..." rozgrywają się w latach 80.)

Garfield, odbierając nagrodę, dał krótkie, ale porywające przemówienie: "(...) Wielkim zaszczytem dla mnie było granie Priora, ta postać reprezentuje najczystszego ducha człowieczeństwa, a szczególnie oddaje ducha społeczności LGBTQ. Ten duch głośno mówi nie wszelkiej opresji,uprzedzeniom, wykluczeniu, wreszcie mówi nie wstydowi z powodu tego, kim się jest. To duch, który głośno krzyczy, że nie ma wśród nas lepszych i gorszych. (...)

Dedykuję moją nagrodę niezliczonym rzeszom ludzi LGBTQ, którzy walczyli o tego ducha - i nierzadko za niego ginęli - ale obronili go, obronili prawo do życia i do miłości" - Replika

Aktor Robert de Niro dostał owację na stojąco po tym, jak na gali rozdania nagród Tony negatywnie wypowiedział się o prezydencie Stanów Zjednoczonych, Donaldzie Trumpie - Tok FM

Parkland uczniowie emocjonalny występ

środa, 13 czerwca 2018, lukeblog
Tagi: Ploty

Polecane wpisy