Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Słowo Boże na niedziele - równość małżeństw w kościele Episkopalnym USA

 

Post udostępniony przez David Perlman Photography (@davidperlmanphotography)

Kościół Episkopalny zniósł restrykcje dotyczące małżeństw osób tej samej płci, pozwalając parom na małżeństwo w każdym kościele, nawet jeśli sprzeciwia się mimo diecezje.

Kościół pozwolił na małżeństwa par tej samej płci od 2015 roku, ale osiem z jego 101 diecezji w USA zdecydowało się nie dopuszczać małżeństw osób tej samej płci. Ale w zeszłym tygodniu na Konwencji Generalnej Episkopatu w Austin delegaci zatwierdzili rezolucję, która pozwoli wszystkim parom wyjść za mąż w ich rodzimym kościele.

"Przez 40 lat nasi bracia i siostry LGBT znajdowali się na tyłach autobusu, a od czasu do czasu są zapraszani do jednym rzędzie" - oświadczył wielebny McComas. Nikt nie był przeciwko rezolucji, która została przyjęta w piątek, w ostatnim dniu spotkania.

Diecezje, które nie pozwalały na śluby osób tej samej płci, były w Dallas; Północnej Dakocie; Tennessee; Albany, Nowym Jorku; Springfield, Illinois; Wyspy Dziewicze; i dwie na Florydzie. Członkowie duchowni wciąż mogą odmówić zawarcia małżeństwa, ale jeśli biskup diecezji sprzeciwia się, to musi inny biskup w razie potrzeby zapewnić wsparcie małżonkom. (The Advocate)

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Granica - 8. niedziela po Trójcy Świętej - Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić. (1 Kor 6,12)

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church of Washington DC

Metropolitan Community Church w Toronto

Metropolitan Community Church

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

niedziela, 22 lipca 2018, lukeblog

Polecane wpisy