Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Marsz równości Poznań

 

Post udostępniony przez Mateusz Sulwiński (@bluegod90)

Mateusz Sulwiński rzecznik Grupy Stonewall z swoimi rodzicami, cudowne zdjęcie ojciec w koszulce tęczowym orłem, rodzice wspierają swojego syna. To jest rodzina, to jest miłość.

W Poznaniu odbył marsz równości - zaczął się od pikniku Pride w KontenerART, po marszu który odbył koncert. Jak podaje policja, w tegorocznym Marszu Równości uczestniczyło około 4,5 - 5 tysięcy osób. W marszu narodowców, który blokował im przejście uczestniczyło około 100 osób.

Organizatorzy marszu równości miedzy innymi podkreślali dlaczego walczą i wychodzą na ulice, że "łamanie zasad demokratycznego państwa oraz praw człowieka i mniejszości to obecnie nasz chleb powszedni".

- Nie zgadzamy się na to i dlatego spotykamy się tutaj, aby nie tylko z dumą przejść przez miasto, które należy także do nas, ale również, aby zaprotestować przeciwko niesprawiedliwości i dyskryminacji, jakie funduje nam polski rząd – mówili w sobotę organizatorzy Marszu.

Wskazywali także, że w polskim prawie brakuje zapisów chroniących osoby homoseksualne przed przemocą i wykluczeniem. - Państwo nie zapewnia nam dostępu do takich instytucji, jak małżeństwo czy choćby związki partnerskie, a około 50 tysięcy dzieci wychowywanych przez pary jednopłciowe w Polsce pozostaje bez ochrony prawnej – mówili.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił z kolei, że zachęca poznaniaków do udziału w kolejnych Marszach Równości. - Zachęcam państwa do walki o te prawa, bo warto. Zachęcam do tego, byśmy pozostali w Europie (…) Bądźmy otwarci, bądźmy tolerancyjni, bo wszyscy ludzie są równi – mówił.

W piątek na ulice Poznania wyjechały także tramwaje z tęczowymi flagami nawiązującymi do marszu. Miały one kursować także w sobotę, ale po protestach części mieszkańców i motorniczych, MPK Poznań zdecydowało się je zdjąć. 

Do urzędu miasta wpłynęło 36 różnych wniosków z prośbami o pozwolenie na zorganizowanie wydarzeń w tym samym czasie i podobnych lokalizacjach. - Zostały zgłoszone, żeby zablokować naszą trasę. Nie boimy się, ufamy policji - zapewniał Mateusz Sulwiński z grupy Stonewall. (TVN24)

Dodatkowo partia Razem w Poznaniu, złożyli zawiadomienie o popełnieniu wykroczeń i kłamstw przeciwników prolife/narodowcom.

"Dzisiaj złożyłem zawiadomienie o popełnieniu wykroczeń przez osoby, które w okolice poznańskiego Marszu Równości podjechały z samochodami "ozdobionymi" kłamliwymi, szokującymi i nieprzyzwoitymi informacjami i zdjęciami o osobach LGBT i aborcji. Wcześniej podobne zawiadomienie ws. haniebnego baneru na Wildzie w imieniu Razem Poznań składał Igor Mencel i Michał Kucharski. Z kłamstwami o aborcji walczy Szantaż z dala od szpitala. Nie ma naszej zgody na takie obrzydliwe kłamstwa w przestrzeni publicznej!

Już po mojej interwencji samochody z banerami, które blokowały drogę Marszu Równości, policja wywiozła na lawetach. To tylko pierwszy krok, ale jak widać warto aktywnie przeciwdziałać kłamliwym, nienawistnym komunikatom w przestrzeni publicznej - mam nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani. Walka z fanatykami to nie tylko hasło, ale działanie, które każdy z nas może podjąć tu i teraz, tak jak robią to członkinie i członkowie Partii Razem. Udostepnijcie ten wpis żeby pokazać innym, że nie musimy dawać się szantażować kłamcom i sadystom!" - Partia Razem Poznań.

Tęczowa salsa z Wiktorem Korszlą w Kontener ART podczas festiwalu Pride Week w Poznaniu 

niedziela, 12 sierpnia 2018, lukeblog

Polecane wpisy