Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

PETA walka o równość nie tylko dla zwierząt, też ras czy LGBT

Jak Martin Luther King mówił: “Niesprawiedliwość gdziekolwiek jest zagrożeniem dla sprawiedliwości wszędzie."

Jeden z jego najbliższych doradców, Bayard Rustin który był gejem, a należy pamiętać, że to było na początku 1960 roku. Po śmierci Kinga, jego przyjaciółka Rosa Parks przeszła na wegetarianizm, a wdowa po nim, Coretta Scott King i syn, Dexter Scott King, też przeszli na wegetarianizm.

Organizacja praw zwierząt PETA, też wiele uczestniczy w parada Pride, wspiera LGBT prawa, wśród wegetarianów wiele osób LGBT, jak np w Polsce prezydent Słupska Robert Biedroń, w Ameryce miedzy innymi ikona telewizyjna Ellen DeGeneres, aktor szkocki Alan Cumming.

PETA wiceprezydent Dan Mathews, który jest też ujawnionym gejem, on jest żonaty z swoim partnerem scenografem Jack Ryan, wzięli ślub pod słynnym napisem w Las Vegas "Welcome to Fabulous Las Vegas” świadkami byli aktorka Pamela Anderson i piosenkarka Chrissie Hynde.

Słynna Nowojorska Drag Queen Lady Bunny w kampanii przeciw KFC

PETA organizacja która ma wiele osób LGBT oraz wspierają wiele osób LGBT. Wiceprezydent Dan Mathews przedstawia krótką lekcję historii o tym, jak PETA, walczy nie tylko o prawa zwierząt, ale też LGBT. po jest podobieństwo między LGBTQ i prawami zwierząt.

Spot PETA dotyczące adopcji jednopłciowy

Aktorka Jane Lynch wystąpiła w kampanii PETA

Robbie Rogers pierwszy amerykański piłkarzy w pierwszej lidze wystąpił w kampanii przeciwko sztucznym ogniom które szkodzą zwierzętom

Aktorka Lily Tomlin dotyczące kampanii przeciw parkom SeaWorlds

Kilka lat temu PETA na paradzie Pride w San Francisco

poniedziałek, 13 sierpnia 2018, lukeblog
Tagi: kampania LGBT

Polecane wpisy