Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Słowo Boże na niedziele - Pro-LGBT ksiądz wystąpi kontra katolicy fundamentaliści

Pro-LGBT ksiÄ…dz wystÄ…pi podczas Åšwiatowego Spotkania Rodzin?

Już pod koniec sierpnia w Dublinie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin, na które przyjedzie papież Franciszek. Ostatnio donosiliśmy, że o tęczowych rodzinach z papieżem zamierza porozmawiać ujawniony premier Irlandii, Leo Varadkar.

"Irish Times" donosi, że w trakcie wydarzenia wystąpić ma jezuita, James Martin. Ojciec James Martin jest działaczem na rzecz porozumienia kościoła i społeczności LGBT. Można wręcz powiedzieć, że jest aktywistą działającym na rzecz gejów i lesbijek w Watykanie, gdzie piastuje stanowisko konsultanta Sekretariatu ds. Komunikacji.

Martin ma mówić w trakcie Światowego Spotkania Rodzin o... potrzebie okazywania szacunku ludziom LGBTQ i tworzonym przez nich rodzinom. Nie spodobało się to grupie katolików, którzy wezwali organizatorów do wykreślenia wystąpienia jezuity. Wysłano też list do arcybiskupa Dublina, Diarmuida Martina. Petycję w tej sprawie podpisało do tej pory ponad 9500 osób.

W zeszłym roku ojciec Martin wywołał sporo kontrowersji, gdy napisał na Facebooku: "Niektórzy ze świętych byli gejami. Tak jak pewien procent społeczeństwa… Możesz się zdziwić, kiedy pójdziesz do nieba, to zostaniesz przywitany przez kogoś z LGBT" - Queer.pl

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Emocje i usprawiedliwienia - 11. niedziela po Trójcy Świętej - Wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek. (Ga 2,16)

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church of Washington DC

Metropolitan Community Church w Toronto

 

Metropolitan Community Church

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

niedziela, 12 sierpnia 2018, lukeblog
Tagi: religia

Polecane wpisy