Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Wiadomości LGBT z ostatniego tygodni

O tym, jak wygląda starość osoby homoseksualnej, mówi Krzysztof Kliszczyński, socjolog, koordynator projektu Aktywizacja Seniorek i Seniorów LGB.

Krzysztof Kliszczyński: – Są wykluczone potrójnie. Ze względu na swój wiek, niepełnosprawność, która często towarzyszy temu wiekowi, i orientację seksualną, której nie akceptuje ich otoczenie. Ten strach przed ujawnieniem orientacji jest wyjątkowo silny.

Mimo ogłoszeń w ogólnopolskich mediach, pismach branżowych, ulotkach roznoszonych po klubach i organizacjach dla osób homoseksualnych przyszło mniej osób, niż zakładaliśmy. Te, które się pojawiły, były pomiędzy 60 a 79 rokiem życia. Jeśli chodzi o płeć, było pół na pół, choć zazwyczaj to kobiety częściej zgłaszają się na takie akcje. Poza tym pełen przekrój społeczny: od osoby na granicy bezdomności po byłego profesora uniwersytetu; od tych z poukładanym życiem i pogodzeniem się ze swoją orientacją po tych, którzy bali się tu w ogóle przyjść. Były osoby, które już dawno zaakceptowały swoją orientację seksualną, i te liczniejsze, które cały czas, mimo dojrzałego wieku, żyły w lęku przed dekonspiracją. Część z nich całkowicie się ujawniła, część nie przyznała się przez te wszystkie lata do swojej orientacji, a mimo to rodziny niektórych z nich wiedziały o ich preferencjach. Oni się zresztą spodziewali, że inni wiedzą, ale nikt oficjalnie nie poruszał tego tematu. Dodam, że większość z tych osób ma swoje rodziny, a mimo to czują się samotne, bo rodzina nie zawsze akceptuje ich homoseksualizm. Tym, co łączyło absolutnie wszystkich, jest problem samotności. (...) - Całość na Tygodnik Polityka.

Radny Łukasz Wantuch (klub Przyjazny Kraków) przygotował interpelację, w której prosi prezydenta Jacka Majchrowskiego, by gmina Kraków lub MPK i Mobilis wyraziły zgodę na umieszczenie tęczowych flag na krakowskich tramwajach podczas najbliższego 15. Marszu Równości. Ten najprawdopodobniej odbędzie się w maju 2019.

Jej córka zmieniła płeć i została Samuelem, ona sama jest w szczęśliwym małżeństwie z kobietą. Od momentu, w którym Cynthia, czyli Miranda Hobbes z serialu „Seks w wielkim mieście” ogłosiła, że będzie kandydować na gubernatora stanu Nowy Jork, Amerykanie zaczęli bliżej przyglądać się jej wyjątkowo nieszablonowemu życiu prywatnemu i poglądom - TVN24.

Policja w hrabstwie Sussex opublikowała zdjęcia trzech mężczyzn podejrzewanych o złamanie szczęki mężczyzny i zranienia twarzy przyjaciela w homofobicznym ataku.

Piosenkarka Ellen Joyce Loo została znaleziona martwa poza jej domu w Happy Valley Hongkongu. Miała 32 lata.

Barbara i Graham Bloor, ich syn Thomas, umarł przez przez narkotyki najbardziej GHB znany jako narkotyk gwałtu. Mówią ile osób musi umrzeć kiedy zaczną coś robić z tymi narkotykami i walczyć.

Policja dochodzenie dotyczące swastyki, która znaleziono namalowaną na tęczowym chodniku w sąsiedztwie Gay Village w Toronto.

W Zambii dwóch mężczyzn podano badaniom analnym, czy mieli seks homoseksualny. Zostali też uznani przez sąd i skazani, mogą zostać skazani na 14 lat więzienia za homoseksualizm.

Alex Jones zwolennik Trumpa który wymyśla sobie fajki newsy, a jego zwolennicy wierzą u nas mamy też takie prawicowe portale. InfoWars został zablokowany na Facebooku za łamanie zasad dotyczących nienawiści - po wezwaniu do spalenia żywcem drag queen.

Apple, Google i Spotify w ciągu ostatnich kilku tygodni podjęły podobne działania przeciwko InfoWars w związku z obawami dotyczącymi ekstremalnych treściami.

W nowej kampanii marketingowej nowa marka bielizny Surge, postanowiła wyróżnić mężczyzn wszystkich kształtów i rozmiarów. Jednym z modeli biorących udział w kampanii jest Daniel Leo Stanley, 30, letnich gej z Brighton.

Nowy film dokumentalny BBC będzie towarzyszył podróży Toma Daleya do bycia ojcem. Film, który ma pojawić się w przyszłym roku w BBC, zobaczymy, jak olimpijczyk i jego mąż, Dustin Lance Black, omawiają swoją drogę do bycia ojce.

George Takei ujawnił, że kiedyś miał kłótnię z Donaldem Trumpem na temat małżeństw jednopłciowych. Takei wyjaśnił dla Yahoo: "Donald Trump złożył oświadczenie, że jest przeciwny równości małżeńskiej."

Była prezydent Irlandii Mary McAleese zaatakowała Kościół katolicki za "złe" nauki dotyczące homoseksualizmu, czas zmian w kościele na temat homoseksualizmu.

Grupa uchodźców LGBTI, którzy spotkali się z przemocą po zorganizowaniu festiwalu Pride w obozie dla uchodźców, w Kenii, została zmuszona do znalezienia nowych sposobów zarabiania pieniędzy z powodu prześladowań przeciwko LGBTI.

Nie raz nie stać ich na posiłek mają jeden na dzień, dodatkowo muszą płacić wszystko w obozie pościel, odzież, gotowanie, jedzenie. Stworzyli swoje małe firmy miedzy innymi pieczą chleb, wiele krajów na świecie pomaga im żeby przeżyli.

Log Cabin Republikanie - homoseksualiści prawicowi, tak dumnie chwalą/chwalili swoją partie jacy oni są super, swojego prezydenta jaki jest proLGBT. Wielu teraz płaczą, jak to że ich ukochany prezydent im odbiera prawa. Artykuł The Advocate o obłudę i hipokryzji prawicowy homoseksualistów.

– Kawalerowie powinni płacić „bykowe”, bo to by skłoniło ich do założenia rodziny – powiedział w rozmowie z Fakt24.pl poseł PiS Artur Soboń.

Robert Węgrzyn wyleciał z Platformy Obywatelskiej z hukiem, po niesławnej wypowiedzi o lesbijkach, na które "chętnie by popatrzył". Dziś deklaruje, że wraca do polityki i do swojej dawnej partii.

- Dlaczego Polacy mają płacić za antyeuropejski, populistyczny rząd? Albo jak wytłumaczyć podatnikowi z Niemiec, Francji, Szwecji, że ma łożyć na antyeuropejskich podatników w Polsce? - pytał w TOK FM Robert Biedroń.

Gwiazda porno, Wesley Woods twierdzi, że został "brutalnie zaatakowany" w środę (8 sierpnia) za to "jest gejem". Mówi w filmie: "Mój najlepszy przyjaciel i ja zostaliśmy brutalnie zaatakowani przez trzech heteryków, białych mężczyzn w West Hollywood w Kalifornii. Dlaczego? Za bycie gejem"- mówi.

TVP Poznań pokazał znów homofobię i promowanie nienawiści do osób LGBT. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - składa skargę do KRRiT, przynajmniej po to, by zostało to w rejestrach. Nie liczymy, że zależna od PiS Rada cokolwiek w tej sprawie zrobi.

Partii Zielonych Nowozelandzkiej Max Tweedie, petycja która ma już ponad 20 000 podpisów zakaz leczenia homoseksualizmu w Nowe Zelandii.

W Islandii Reykjaviku odbyła się parada Pride, tydzień wcześniej burmistrz Reykjavíku Dagur B. Eggertsson wraz z Reykjavík Pride działaczami, malowali tęczową drogę, która jest tradycyjna prowadzi w prost do największego budynku który jest kościół. Tysiące osób uczestniczyło w samej paradzie.

Nastolatek Seth Owen z Florydy, który został wyrzucony z domu przez rodziców z powodu że jest gejem. Marzył o studia, ale nie miał pieniędzy przyszła na pomoc nauczycielka zrobiła zbiórkę.

Gay Games w Paryżu skrót igrzysk sportowy LGBT

Cork odbyła się parada Pride, tysiące osób uczestniczyło. Smutne jest wielu polaków w Cork na forach, atakowali uczestników nazywali pochody komunistyczne.  Stop eksportować homofobii i nacjonalizmu do inny krajów.

HSBC spot z Hong Kongu przestawia dwóch narodowa para jednopłciowa Jonny i Thomasa

Spot rosyjski dotyczące wyborów wmawia kto nie głosuje w wyborach to jest homoseksualny.

Lokalne targi ślubne dla par jednopłciowy w USA

W klubie gejowskim dla misiów w Teksasie Austin, ktoś rzucił petardy

Dla wielu LGBT którzy przyjechali na igrzyska sportowe w Paryżu, mogą poczuć na chwilę sobą i nie wstydzić się kim są. Wielu przyjechali z krajów, gdzie są prześladowani poniżani.

Kostaryki sąd najwyższy legalizuje równość małżeńską

poniedziałek, 13 sierpnia 2018, lukeblog
Tagi: LGBT news

Polecane wpisy