Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

74-letnia lesbijka poślubiła swoją... zmarłą partnerkę

Francisco Kjolseth - The Salt Lake Tribune Bonnie Foerster.

Sąd w amerykańskim stanie Utah prawnie zatwierdził wieloletni związek 74-letniej kobiety i jej wieloletniej partnerki. Sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ druga z kobiet - 82-latka zmarła w maju tego roku.

Sędzia Patrick Corum ogłosił wyrok w ubiegłym tygodniu. Bonnie Foerster już zgodnie z prawem poślubiła swoją partnerkę Beverly Grossaint, która zmarła 3 miesiące temu. – Urodziłam się dla niej, ona urodziła się dla mnie. Jestem taka szczęśliwa. Czekałam na to 50 lat – powiedziała 74-letnia Bonnie Foerster po tym, jak usłyszała wyrok.

 Bonnie Foerster po raz pierwszy spotkała się z Beverly Grossaint ponad 50 lat temu w Nowym Jorku, dokładnie w styczniu 1968 r. Ich pierwszy kontakt miał miejsce w dramatycznych okolicznościach - 74-letnia dzisiaj Bonnie uciekała od swojego agresywnego męża. Z połamanymi żebrami i podbitymi oczami starała się ukrywać. Grossaint podeszła do niej przez przypadek i zasugerowała zdjęcie ciemnych okularów. Jak przekonuje 74-latka, od razu zaiskrzyło między nimi. – Zakochałam się, kiedy spojrzałam w jej niebieskie oczy. Stała się dla mnie jedyna - wspomina Foerster. Nieco ponad tydzień po tym spotkaniu para zamieszkała razem. Kobiety były nierozłączne aż do śmierci Beverly, która zmarła w maju tego roku - Wprost.

sobota, 08 września 2018, lukeblog

Polecane wpisy