Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Parada Pride na Malcie

tumblr_inline_pf4d4uwulk1tsitpw_540

zdjęcie Pride Malta 

Europejska stolica kultury zmieniła się w sobotnie popołudnie, w kolorach tęczy, Malta świętowała doroczną paradę Pride.

Sobotnia parada Pride jest zwieńczeniem tygodniowego PrideWeek, to drugi od czasu, gdy Malta uchwaliła ustawę o równości małżeństw.

Oficjalne budynki rządowe były wywieszone tęczowe flagi, aby uczcić Pride. Premier Joseph Muscat i lider opozycji z prawicowej partii Adrian Delia uczestniczyli w paradzie 

Wcześniej Helena Dalli, minister ds. Równości, napisała na Twitterze zdjęcie grupy parlamentarnej Partii Pracy, która świętowała z tortem tęczowym, podczas gdy Alternattiva Demokratika pogratulowała społeczności LGBTIQ na Malcie za "ciągłą walkę o szacunek i równość oraz o uczynienie Malty bardziej różnorodną, ​​kolorową i piękną".

tumblr_inline_pf4d6yN9Pa1tsitpw_540

Uczestniczyli także Global Network of Rainbow Catholics - międzynarodowa katolicka grupa LGBT dodam współpracuje z nią polska Wiara i Tęczy. Lokalna organizacja Drachma jest członkiem GNRC, a w oświadczeniu wezwała Watykan do rozpoczęcia dialogu na temat zmiany języka używanego do opisywania osób LGBTIQ w katechizmie katolickim.

"Apelujemy do Kościoła, aby był bardziej inkluzywny i obejmował osoby LGBTIQ, szczególnie w nadchodzącym Synodzie Młodzieży, gdzie powinny one być widoczne i reprezentowane" - powiedzieli z Drachma.

"Urzędnicy kościelni powinni dążyć do rozwiązania tych problemów, a GNRC (i Drachma) oferuje bezpieczną przestrzeń, w której to może się zdarzyć razem w zaufaniu i duchu współpracy", powiedziano.

Niektórzy członkowie kleru wykorzystali tę okazję, aby dotrzeć do członków społeczności LGBTIQ. "Jesteś cenny, jesteś kochany, tak jak wszyscy inni" - napisał ojciec Antoine Farrugia. (Times of Malta)

niedziela, 16 września 2018, lukeblog

Polecane wpisy