Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Słowo Boże na niedziele - Komentarz po samobójstwie 9-latka z powodu orientacji

Właśnie przeczytałem ten smutny artykuł o 9-letnim chłopcu, który przez homofobiczne środowisko odebrał sobie życie... Ja jako osoba homoseksualna mogę jedynie potwierdzić, że pierwsze oznaki mojej orientacji pojawiły się w wieku około 5 lat, kiedy to, zacząłem zwracać uwagę na mężczyzn - ich elementy aparycji.

Oczywiście w przedszkolu i szkole podstawowej zdarzało mi się też być zakochanym w dziewczynkach, jednak wnioskuję, że bardziej była to zwykła sympatia. Po wejściu w okres dojrzewania nigdy w życiu nie poczułem niczego pod kątem seksualnym w ich kierunku.

Dodam także, że wychowałem się w rodzinie z ojcem i matką. Matka nie była apodyktyczna. Nie doszło do rozwodu. Nie byłem w życiu przez nikogo molestowany, co mogłoby negatywnie wpłynąć na moją psychikę. W dzieciństwie miałem także przyjaciół płci męskiej.

Po rozmowach z moimi homoseksualnymi znajomymi często słyszałem, że ich związki z osobami odmiennej płci spowodowane były wpływem środowiska („bo wszyscy mieli, to ja też”). Niestety prędzej czy później rozlatywały się one, gdy związek wkraczał coraz bardziej już w strefę erotyczną.

Jestem przekonany więc, że chłopiec z artykułu mógł mieć pewność co do swojej orientacji. Niestety dzieci na każdym kroku podkreślają i najczęściej odrzucają wszelką odmienność. Na podstawie moich doświadczeń, na szczęście racjonalnie myślące osoby nastoletnie i dorosłe, zwłaszcza z Zachodu (ale i w Polsce jest już duża pozytywna zmiana w tej kwestii), wręcz z uśmiechem wykazują się coraz częściej akceptacją i zrozumieniem. Oby tak dalej - Gazeta.pl

Uschi Pawlik z fundacji Wiary i Tęczy przemówienie podczas marszu równości w Lublinie

Katedra Hope

Mało czasu? - 20. niedziela po Trójcy Świętej

Kościół Middle Church

Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie 07 października 2018. Prowadzenie dk. Małgorzata Gaś.

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church of Washington DC

Metropolitan Community Church w Toronto

Sunshine Cathedral

Audiencja Generalna Ojca Świętego Francisza

niedziela, 14 października 2018, lukeblog
Tagi: religia

Polecane wpisy