Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

Andrzej Duda zainteresowany ustawą zakazującą "propagandy homoseksualnej"

tumblr_inline_phzk16Ot2Q1tsitpw_540

Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" nie wykluczył podpisania ustawy, która zakazywałaby "propagandy homoseksualnej" w szkołach i harcerstwie.

Czy prezydent podpisałby ustawę zakazującą "propagandy homoseksualnej" i gender w szkołach albo w harcerstwie - pyta dziennikarka w rozmowie z Andrzejem Dudą. "Uważam, że absolutnie taka propaganda nie powinna mieć miejsca w szkołach. Trzeba się temu cały czas spokojnie i konsekwentnie przeciwstawiać. Jeśli taka ustawa by powstała i byłaby dobrze napisana, nie wykluczam, że podszedłbym do niej poważnie" - stwierdza na łamach ultrakatolickiego dziennika prezydent.

Wątek zakazu "propagandy" nawiązywał do dwóch wydarzeń, o których ostatnio było dość głośnio. Pierwsze to "Tęczowy Piątek", którego ostatnia edycja odbyła się 26. października. Drugie to konflikt wewnątrz Związku Harcerstwa Polskiego dotyczący polityki antydyskryminacyjnej związku. Warto przypomnieć, że "Tęczowy Piątek" zaplanowany był także w szkole, w której uczył się Andrzej Duda. Kierownictwo II LO w Krakowie wydało w tej sprawie zakaz  "dystrybucji plakatów, ulotek, gadżetów oraz poruszania podczas lekcji tematów związanych z akceptacją i otwartością". 

Przypominamy, że podobna ustawa obowiązuje w Rosji, gdzie za rozpowszechnianie pozytywnych informacji o homoseksualności wśród osób niepełnoletnich obowiązuje m. kara grzywny oraz pozbawienia wolności. 

W dzień przed dniem Niepodległości prezydent dzieli Polaków/Polki, mówi osobom LGBTQ nie jesteście Polkami/Polakami. Takie ustawy nic dobrego nie przynoszą tylko, homofobia. Wiele badań pokazuje wyraźnie co powoduje wrasta homofobia, u nas ostatnio ataki na osoby LGBTQ wzrasta - taki na Tęczowy Piątek, Marsz równości w Lublinie zaatakowany kamieniami, homofobiczne plakaty na ulicach. 

źródło Kampania Przeciw Homofobii/Gazeta Wyborcza/Queer.pl

sobota, 10 listopada 2018, lukeblog
Tagi: news

Polecane wpisy