Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
Blog > Komentarze do wpisu

W Poznaniu warsztaty antydyskryminacyjne zawieszone przez środowisko prawicowe

Grupa Stonewall miała w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, poprowadzić warsztaty pt. "Dyskryminacja - czym jest i jak jej unikać?". Niestety, decyzją szkoły zostały przełożone. Powodem są próby zastraszenia przedstawicieli placówki przez działające w mieście środowiska prawicowe.

Zajęcia zaplanowano jako część miejskiego programu dofinansowania zajęć antydyskryminacyjnych w szkole. Miały się odbyć po godzinach lekcyjnych, za zgodą rodziców. Ich szczegółowy program został uprzednio przesłany do szkoły i zaakceptowany bez żadnych zastrzeżeń.

Od wtorku szkoła musi zmagać się z nagonką wywołaną m.in. przez poznańską Młodzież Wszechpolską. Organizacja na swojej stronie wzywa do protestu przeciwko "indoktrynacji lgbt+ w szkołach".

W nagonkę na szkołę włączył się również ksiądz Daniel Wachowiak, były katecheta III LO, który w trakcie zajęć rozdał uczeniom i uczennicom swój manifest "Powiedz prawdę o homoseksualizmie, a zostaniesz zakrzyczany". Ksiądz został niedawno przeniesiony do parafii w Puszczy Noteckiej.

To skandal, że w 2018 próbuje się zastraszyć szkołę za to, że chce zadbać o dobro i rozwój wszystkich swoich uczniów i uczennic, również gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. Jak wynika z badań, homoseksualność jest jednym z głównych motywów dyskryminacji w szkołach. 70% uczniów i uczennic LGBT+ czuje, że musi ukrywać swoją tożsamość. Prawie tyle samo miewa myśli samobójcze. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie tylko nie widzi problemu, ale jeszcze go pogłębia, grożąc konsekwencjami prawnymi szkołom, które zorganizowały "Tęczowy Piątek".

Szkoły, które oddolnie starają się reagować na problem dyskryminacji w szkołach zasługują na uznanie. Cieszymy się, że są nauczyciele i nauczycielki, którym leży na sercu dobro wszystkich uczniów i uczennic, również LGBT+.

Wspieramy III LO w Poznaniu i wierzymy, że zajęcia mimo wszystko się odbędą. Nie zamierzamy się poddawać ani ulegać ludziom, którzy pod płaszczykiem troski o dzieci jedynie pogłębiają ich problemy. Będziemy dalej organizować warsztaty antydyskryminacyjne we wszystkich szkołach, które nas o to poproszą.

piątek, 07 grudnia 2018, lukeblog
Tagi: news

Polecane wpisy