Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 06 lipca 2015

Ludzie LGBT, którzy będą wstępować w USA w małżeństwa jednopłciowe, sprawią, że świat pogrąży się w kryzysie - tak w stacji CBS stwierdził republikański kandydat na prezydenta, Rick Santorum. To nie pierwsza homofobiczna i... kuriozalna wypowiedź polityka, który od kilku lat bezskutecznie próbuje mocniej zaistnieć w amerykańskiej polityce - Queer,pl

Tagi: LGBT news
23:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

k

Stany Zjednoczone uchodzą za kraj tolerancyjny. Dowodem na to może być między innymi niedawna legalizacja małżeństw homoseksualnych. Mimo to wielu homoseksualistów obawia się o swoją przyszłość. Tak jak młody mieszkaniec Nowego Jorku, który otwarcie podzielił się swoim lękiem na bardzo popularnej stronie Humans of New York. Na jego post odpowiedziały tysiące osób, między innymi Hillary Clinton.

Zdjęcie i wypowiedź ujęły internautów. Post zyskał setki tysięcy polubień i kilkadziesiąt tysięcy komentarzy. Wśród komentujących znalazła się Ellen DeGeneres. Ludzie nie tylko będą cię lubić, będą cię kochać. Dopiero o tobie usłyszałam i już cię kocham - wyznała w komentarzu DeGeneres.

Jednak największe poruszenie wywołał komentarz Hillary Clinton. Przepowiednia od dorosłego: Twoja przyszłość będzie niesamowita. Będziesz zaskoczony tym, do czego jesteś zdolny i jakie niesamowite rzeczy są do zrobienia. Znajdź ludzi, którzy cię kochają i w ciebie wierzą – będzie ich wielu. -H. - napisała Hillary Clinton - TVN24.

Tagi: cytat LGBT
10:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kiedy położyłem się do łóżka, wyłem pół nocy. I nie wyłem dlatego, że byłem mazgajem, ale z upokorzenia. Kompletnego upokorzenia. I bezsilności. Nie zrozumie tego nikt, kto nie doświadczył ciągłego prześladowania przez rówieśników. Wstajesz rano, szykujesz się do szkoły i już wiesz, że dziś ktoś, zupełnie bezinteresownie, spróbuje cię obrazić, upokorzyć, wyśmiać.

Musisz mieć grubą skórę, inaczej nie wytrzymasz. Tak jak 14-letni Dominik z Bieżunia, który w piękny lipcowy dzień napisał do swojej mamy list, w którym ją bardzo przeprasza, ale dalej już nie da rady. Nie da rady wysłuchiwać codziennie, że jest „pedziem”. Dominik odebrał sobie życie. Nie on jeden. Na Facebooku pojawił się fanpejdż: „Dobrze, że zdechł”.

Ja nie zdechłem. Nie dałem się. Nie wiem, ile w tym mojej zasługi, a ile szczęścia. Nie dawać się próbują tysiące uczniów LGBT w polskich szkołach, którzy bronią się jak mogą. Ja także uruchamiałem mechanizmy obronne. Moim, oprócz wspomnianego poczucia humoru i bycia tak zwaną duszą towarzystwa, było zaangażowanie społeczne. Mimo ciągłych wyzwisk wybrano mnie na przewodniczącego klasy, a potem samorządu szkolnego. Podobnie było w liceum. Zaczęła mnie ratować moja pozycja. Przewodniczącego już nie tak łatwo obrażać. „Pederastą” można nazywać „przeciętniaka”, to jest wymarzona ofiara. Z „władzą” się trzeba liczyć. Głośne wyzwiska zamieniły się w syczenie po kątach… cała historia Mike Urbaniak na gazeta.pl.

Tagi: LGBT
10:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Samobójcza śmierć 14-letniego Dominika z Bieżunia, który nie mógł wytrzymać fali nienawiści wobec swojej osoby, wstrząsnęła opinią publiczną. W najnowszej odsłonie magazynu Ekspaci: Polska oczami obcokrajowców skomentowano to wydarzenie, a także oceniono stosunek Polaków wobec mniejszości seksualnych.

Chłopiec od dłuższego czasu był dręczony przez rówieśników z powodu swojego odmiennego ubioru i fryzury. Miał również problemy z pewną nauczycielką, która miała poniżać go przy kolegach. To wszystko spowodowało, że 7 maja Dominik popełnił samobójstwo przez powieszenie. Sława Melnyk z Kampanii Przeciw Homofobii zwrócił uwagę na to, że o tragicznym wydarzeniu Polacy dowiedzieli się niemal dwa miesiące później - Audycja na stronie Polskie Radia.

Tagi: news
00:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 lipca 2015

Mk 6, 1-6 Jezus nie przyjęty w Nazarecie Słowa Ewangelii według świętego Marka Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze. A wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce. Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?». I powątpiewali o Nim. A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony». I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał. Oto słowo Pańskie. Miedzy innymi Biskup Szymon Niemiec o 14 letnim Dominiku.

5 niedziela po Trójcy Świętej

Katedra Hope z Dallas

Liturgia Metropolitan Community Church

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church of the Coachella Valley

Metropolitan Community Church SunCoast Cathedral w Venice, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong Church

Papież Franciszek audiencja papieska

Kościół Hour of Power:

Tagi: religia
20:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nqvp0nth3W1tsitpw_540

 "Myślałam dużo o mojej rodzinie, mojej matce biologicznej w szczególności, ale jeśli chodzi o własny rozwój to nie odczułam cierpienia z tego powodu. Myślę, że moi rodzice wykonali fantastyczną robotę pomagając mi wyrosnąć na silną kobietę." - Hope Steinman-Iacullo, lat 28, wychowywana w Nowym Jorku przez swoich dwóch ojców

(Tolerado/New York Times)

11703057_10153600208424994_8220088094468080304_n

Replika: To ołtarz z Rumford w stanie Rhode Island (USA) w chrześcijańskim Zjednoczonym Kościele Chrystusa (protestancki kościół reformowany).

Napis na tęczowych drzwiach głosi: "Drzwi Chrystusa są otwarte dla wszystkich". Najpierw były one umiejscowione, jak widać na zdjęciu, tuż przy ołtarzu. Teraz są na zewnątrz i zapraszają do kościoła.

Z naszej perspektywy wygląda to jak sen, ale nie, to real. Ale dodam tak wyglądają wiele kościołów pro LGBT, nie tylko w Rumford.

11180321_10152878067856769_7818670077613607778_n

Presbyterian Church w Baltimore, Maryland

10996060_10152810554411769_516214109470044573_n

Kościół West End Collegiate Church w Nowym Jorku

10987417_10152665673016769_2545786573190335247_n

First Unitarian Church z Rochester, Nowy Jork

1504085_10152652123751769_515091025967125534_n

Kościół Woodside z Flint, Michigan

10915144_10152615565811769_2035104412606416877_n

Presbyterian Church "Małżeństwa dla wszystkich" 

źródło zdjęć Believe Out Lou

Tagi: foto religia
12:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nqv7llpDG81tsitpw_540Believe Out Loud

Na paradzie równości w Chicago, uczestniczył Kościół Episkopalny który jest jeden wielu pro LGBT. 

Kościół episkopalny zagłosował w Salt Lake City, i pozwolił parom jednopłciowym mieć małżeństwa w kościołach.

Zawsze jeden z bardziej postępowych kościołów chrześcijańskich na temat praw osób LGBT - mianowanie pierwszego biskupa geja, Gene Robinson, dwanaście lat temu - a teraz Konwencja Generalna Episkopatu głosowali w przeważającej mierze umożliwienie małżeństwa osób tej samej płci w ich kościołach.

Zawsze jeden z bardziej postępowych kościołów chrześcijańskich na temat praw osób LGBT - mianowanie pierwszego biskupa geja, Gene Robinson, dwanaście lat temu - a teraz Konwencja Generalna Episkopatu głosowali w przeważającej mierze umożliwienie małżeństwa osób tej samej płci w ich kościołach.

Głosowanie zostało przeprowadzone 173 do 27 głosów. To sprawia, że ​​religijne ceremonie ślubne całkowicie neutralne pod względem płci, chociaż duchowni nadal mogą odmówić którzy nie chcą, tak jest miedzy innymi Duńskim kościele luterańskim i czy ostatnio protestanckim w Francji. (Pink News)

Kościół episkopalny, ma prawie 1,9 mln członków, wielu ojców założycieli i prezydentów amerykański było z tego kościoła.

Wśród grup protestanckich, głównej linii tylko Zjednoczony Kościół Chrystusa i Presbyterian Church (USA), z których oba są mniejsze niż Kościół episkopalny, pozwalają na śluby homoseksualne we wszystkich swoich zgromadzeń.

Ten kościół wiele razy wychodził na przeciw osobom LGBT, to on miedzy innymi walczył o małżeństwa jednopłciowe byli ich duchowni zawsze z nami. Tamtym roku kiedy uchylono ustawę DOMA to też był z nami, główny kościół Episkopalny w Waszyngtonie dzwoniły na część równości.

Katedra Narodowa w Waszyngtonie, nie pierwszy raz za nami wcześniej historyczna msza i kazanie przeciw homofobii. Dziekan Katedry Narodowej Waszyngtonu, ks Gary Hall, w swoim kazaniu w niedzielę, nazwał po imieniu homofobia to grzech.

Musimy wreszcie mieć odwagę postawić ostateczny krok i nazwać homofobię i heteroseksizm po imieniu. Jest to grzech. Tylko jeżeli nasze Kościoły powiedzą to jasno, śmiało i odważnie, nasi młodzi LGBT będą mogli wzrastać w kulturze, która przyjmie ich w pełni takimi, jakimi są.

Skrytykował rolę, niektóry kościoły które uciskają młodzież LGBT, mówi: To jest więcej niż tragiczne rzeczywistości jest to karygodne - że społeczność wiary, zwłaszcza chrześcijańska, nadal są współwinni wprowadzenie naszych dzieci na niebezpieczeństwa które uciskają je, a tym samym wsparcie daje się agresorom, którzy poddają nasze dzieci wobec przemocy.

“To nie jest tylko po prostu OK być gejem, hetero, bi lub transpłciowym. Wszystko jest w porządku z nimi, ponieważ po tak Bóg i stworzył.

Dodaje pamięta jak nie dawno uciskani byli czarni, podobnie mówili chrześcijanie rasizm jest ok, ale wiemy nie jest, tak samo jest złem homofobiom.

Czy nawet osoby transpłciowe są szanowane pierwszy Wielebny Cameron Partridge który był kobietą, dziś jest pastorem. Po raz pierwszy w historii waszyngtońskiej Katedry Narodowej homilię wygłosił tam ksiądz transpłciowy.

E! Prawdziwe historie z Hollywood - Koszmary mediów społecznościowych o 00:00 na E! Entertainment. Kulisy i przebieg kilku zbrodni, które swój początek miały w mediach społecznościowych. Fragment

Yves Saint Laurent o 22:35 CANAL+ i 23:35 CANAL+ 1. Rok 1958. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent (Pierre Niney) przybywa z rodzinnej Algierii do Paryża. Tworzy swoją pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający - publiczność i krytycy są zachwyceni. Podczas pokazu projektant poznaje miłość swojego życia Pierre'a Bergé (Guillaume Gallienne). Z jego pomocą tworzy imperium mody i osiąga szczyty swojej kreatywności. Momentem przełomowym w życiu artysty jest powołanie do wojska. Laurent trafia na wojnę francusko-algierską. Choć na froncie spędza tylko 20 dni, trauma pozostaje w nim na zawsze. Najważniejsze jest dla niego tworzenie i ciężko znosi nawet najmniejsze niepowodzenia. Z czasem pojawiają się w nim skłonności autodestrukcyjne. Ukojenie znajduje jedynie wśród dzieł sztuki, przez lata tworząc ich imponującą kolekcję. Cezar dla odtwórcy głównej roli plus sześć nominacji do tej prestiżowej francuskiej nagrody filmowej.

Nowa kasa, odc. 4 i 5 o 22:00 na E! Entertainment

Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 5 o 20:00 na E! Entertainment

Tagi: media
00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Muzyczny duet Caleb i Brian Raux, lepiej znany jako Team Heartbreak, wydali najnowszy teledysk do swojego nowego albumu "Do It Like Miley", gościnie wystąpiła Drag Queen znana z Drag Race RuPaul Alaska Thunderf**k i Violet Chachki.

Tagi: muzyka
00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 838