Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 24 lipca 2016

Lepiej Późno Niż Wcale: Do It Yourself, czyli jak oddolnie uczynić świat lepszym. Z Małgorzatą Gąsiorowską i Niną Rehorowską rozmawia Katarzyna Szustow 

Tagi: news
22:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oasefqveBp1tsitpw_540

O. Józef Puciłowski: Będziecie pewnie zdziwieni: do wielobarwnego, otwartego, młodego, pełnego entuzjazmu. To papież zobaczy na własne oczy.

Natomiast ufam, że jego współpracownicy i może jacyś paskudni dziennikarze wyjaśnią, że to nie jest cała prawda. Gdyby nasz Kościół był mądry i naprawdę rozentuzjazmowany, nie byłoby pewnie tej sytuacji w kraju, jaka jest obecnie.

Chciałbym, żeby papież zobaczył, że hierarchowie polscy, władze uczelni katolickich, dziekani wydziałów teologicznych, tak licznych u nas przecież, nie zabierają głosu na temat potwornego kłamstwa, które dzieje się obecnie w Polsce, ostatnio dzień w dzień.

A mają taki obowiązek, ponieważ powinni stać nie tylko po stronie prawdy objawionej, ale również po stronie prawdy historycznej i zwykłej przyzwoitości. Co mówię nie tylko jako dominikanin, ale również czynny historyk.

- Jeżeli minister edukacji Anna Zalewska kłamie w żywe oczy na temat Jedwabnego i Kielc, jeżeli rzecznik rządu unika odpowiedzi na konkretne pytanie o osoby, które wprowadziły Polskę do NATO , to mamy do czynienia z oszustwem.

Rząd powinien trzymać się prawdy. Tymczasem mam czasem wrażenie, że urzędnicy i ministrowie przechodzą specjalne szkolenie polityczne, tak jak kiedyś członkowie PZPR. Dzięki temu potrafią stanąć przed kamerą, przed milionami ludzi, i zwyczajnie kłamać, zasuwać bujdy albo nie mówić nic. Inna, pozornie odległa sprawa: angażowanie wojska do spraw smoleńskich. Przy każdej okazji i w każdym miejscu. Czy przy okazji rocznicy chrztu Polski również powinniśmy odczytywać apel ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej? (...) - Gazeta Wyborcza.

Na kilka dni przed wizyta papieża Franciszka w Polsce rząd PiS ma ciężki orzech do zgryzienia. Oto do Komisji Weneckiej "przyłączył się" Watykan. O ile Komisja krytykuje polski rząd za łamanie prawa, to Watykan wytyka ksenofobię i rasizm.

Zdaniem przedstawicieli Watykanu niektóre środowiska polityczne nadmiernie podsycają strach przed muzułmanami i uchodźcami. Jak podkreśla dziennik „La Stampa”, polskie społeczeństwo jest bardzo jednorodne etnicznie i niechętnie przyjmuje „obcych”. Choć można zrozumieć niepokój, zwłaszcza w kontekście ostatnich zamachów we Francji i w Niemczech, to czym innym są obawy, a czym polityka zmierzająca do nieprzyjmowania uchodźców.

„La Stampa” nie zostawia na części polskich polityków suchej nitki. „Sztucznie podsycają strach przed muzułmanami, skomplikowane procedury i przepisy migracyjne, brak programu nauczania o odmiennych kulturach i religiach to główne zarzuty, z jakimi na kilka dni przed pielgrzymka papieża przyjdzie się zmierzyć rządowi Beaty Szydło - Na Temat.pl

Katedra Hope z Dallas

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Śmietnisko - 9. niedziela po Trójcy Świętej - 24.07.2016

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 17 Niedziela Zwykła 24 07 2016

Metropolitan Community Church Liturgia

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Boston

FirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, Floryda

Hillsong

Franciszek wyraził radość ze zbliżającego się spotkania w Krakowie. Mówił o tym w wideoprzesłaniu emitowanym w Polsce 19 lipca. Ojciec Święty podkreślił, iż liczy na to, że Światowe Dni Młodzieży będą wielką pielgrzymką wiary i braterstwa. Przypomniał też twórcę tego wydarzenia, św. Jana Pawła II. Wszystko odbywać się będzie pod znakiem Miłosierdzia. Papież podziękował Polakom za trud wkładany w przygotowania oraz za miłość, z jaką to czynią. Zapewnił też o swej bliskości.

Modlitwa jest pierwszym i najważniejszym „narzędziem pracy” w naszych rękach - mówił Papież Franciszek w czasie spotkania na Anioł Pański. Nawiązał do prośby uczniów do Jezusa, by Ten nauczył ich modlić się. Wskazał, że tajemnicą modlitwy Jezusa, a zarazem jej kluczem jest słowo „Ojcze”. Modlitwa jest przede wszystkim zrobieniem miejsca dla Boga, pozwalając Mu ukazać Jego świętość w naszym życiu – mówił Papież. – Trzy inne prośby uzupełniają tę modlitwę, której uczy nas Jezus. Są to prośby wyrażające nasze podstawowe potrzeby: chleb, przebaczenie i pomoc w pokonywaniu pokus. Nie można żyć bez chleba, nie można żyć bez przebaczenia, nie można żyć nie przezwyciężając pokus”. Franciszek zachęcił do total ...

„W tych godzinach nadal jesteśmy wstrząśnięci smutnymi wiadomościami o godnych potępienia aktach terroryzmu i przemocy, które spowodowały cierpienie i śmierć. Myślę o dramatycznych wydarzeniach w Monachium w Niemczech i w Kabulu w Afganistanie, gdzie straciło życie tak wielu ludzi – mówił Papież. – Jestem blisko rodzin ofiar oraz rannych. Zachęcam was do zjednoczenia się ze mną na modlitwie, aby Pan wzbudził we wszystkich pragnienie dobra i braterstwa. Im bardziej wydają się nieprzezwyciężone obecne trudności, a perspektywy bezpieczeństwa i pokoju zdają się mroczne, tym usilniejsza musi stać się nasza modlitwa”.

Boskie Słowa - O co się modlisz?

Tagi: religia
18:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ojcowie wspierają swoje dzieci transpłciowe, pokazuje ojców którzy walczą dla swoi dzieci wspierają ich i akceptują kim są.

CP7szC2U8AA37Gr

Rodzice osób LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów, queer) napisali list otwarty do papieża Franciszka. Piszą wprost: „Błagamy o takie słowo, które pozwoli naszym dzieciom żyć godnie, bez strachu i nienawiści”.

Od pięciu lat istnieje w Polsce nieformalna grupa Wiara i Tęcza (WiT). Łączy polskich chrześcijan LGBT oraz ich bliskich. Mówią o sobie, że w większości są katolikami, ale pozostają otwarci na ludzi innych wyznań, poszukujących i niewierzących.

Od 4 lat zjawiskiem interesuje się Maciej Wasielewski, którego najnowsza książka o WiT, „Ciało Chrystusa”, ukaże się wkrótce. Jak tłumaczy autor, Wiara i Tęcza była z początku grupą wsparcia, przyjaciółmi w modlitwie. Dziś jest także ruchem emancypacyjnym, a są głosy, że wręcz reformatorskim. Członkowie Wiary i Tęczy spotykają się podczas rekolekcji, uczestniczą w mszach i przyjmują Eucharystię. Kierują się nauką Kościoła katolickiego o prymacie sumienia nad prawem. Uważają, że oparte na miłości związki jednopłciowe są źródłem dobra i powinny być zaakceptowane w każdym Kościele.

Ich strategia przypomina buddyjską zasadę niekrzywdzenia, ahinsę i filozofię Gandhiego, czyli rewolucję bez przemocy. Ale nawet taka postawa budzi opór i wśród wiernych, i wśród duchowieństwa. – Ludzie Kościoła są podzieleni w ich sprawie, co było widoczne podczas dwóch ostatnich synodów – mówi Wasielewski. – Nie chcę przytaczać ksenofobicznych wypowiedzi. Życzyłbym jednak przeciwnikom Wiary i Tęczy, by zobaczyli, jak ci ludzie budują rodziny i związki. Jak czynią znak krzyża i jakie emocje towarzyszą im podczas Eucharystii.

Wasielewski wspomina: – Jakiś czas temu, w trakcie modlitwy wiernych, jeden z uczestników mszy powiedział: za tych, którzy nas nienawidzą. Żeby nas poznali. Pytanie, czy polski Kościół zechce poznać swoich wiernych? Usłyszeć rodziców proszących o pomoc dla dzieci? Gesty hierarchów to jedno. Ale Kościół to przede wszystkim wierni. (...) Tygodnik Polityka.

Tagi: LGBT religia
12:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wiara w Boga nie jest nam dana raz na zawsze, może się zmieniać w ciągu życia. Natomiast wszystkich ludzi dobrej woli łączy wiara w miłość, a ta mieszka w drugim człowieku, czasem tej samej płci. Rozmowa z Arturem Barbarą Kapturkiewiczem, członkiem grupy Wiara i Tęcza - organizatorem strefy "Przystań" skupiającej pielgrzymów LGBTQ w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

- Niektórzy odchodzą, żeby ratować swoją psychikę, czasem nawet życie. Ale są i tacy, którzy pozostają w Kościele. W edukacji religijnej za mało mówi się o nadrzędności sumienia, mimo że jest to wyraźnie napisane w katechizmie. Wiara w Boga nie jest nam dana raz na zawsze, może się zmieniać w ciągu życia. Natomiast wszystkich ludzi dobrej woli łączy wiara w miłość, a ta mieszka w drugim człowieku, czasem tej samej płci. Sam dekalog nie mówi nic o związkach jednopłciowych.

- Określanie siebie jako lesbijka, gej czy osoba transpłciowa nie jest "obnoszeniem się", tylko potrzebą życia w prawdzie. Osoby heteroseksualne nie ukrywają swojej orientacji ani związków i my także potrzebujemy tej jawności.

- Są wśród nas osoby należące do Kościoła rzymskokatolickiego, ewangelicko-augsburskiego, episkopalnego i Reformowanego Kościoła Katolickiego. Są agnostycy, ateiści i osoby poszukujące. Spotykamy się raz w miesiącu, rozmawiamy o religii, sztuce, filozofii. Część z nas chodzi wspólnie do kościoła. (...) - Gazeta Wyborcza.

Tagi: religia
12:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jessica i jej chłopak Scott który jest transmężczyzną być chrześcijaninem, być człowiekiem, kochać wiele osób nie podtrawi tego zrozumieć zrozumieć. Tyle nienawiści mają do nas LGBT+ wiele używają do nas Biblie, przeciwko nam. "Bądźmy sobą, a światu nie odwali się, taki stworzono nas Bóg".

tumblr_inline_oasbcair611tsitpw_540

zdjęcie Die Siegessäule

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami policji, pomimo tragicznych wydarzeń w Monachium, odbyła się parada środowisk LGBT w Berlinie. Paradę na rzecz praw homoseksualistów zorganizowano z okazji Christopher Street Day, upamiętniającego nowojorskie zamieszki, powstałe na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych z 1969 r.

Podjęliśmy specjalne środki bezpieczeństwa - powiedziała rzeczniczka policji w Berlinie agencji dpa. Odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy po strzelaninie w Monachium, w której zginęło 10 osób, w tym sprawca, plany dotyczące zabezpieczenia imprezy uległy zmianie. Nie podała także liczby policjantów, którzy będą strzegli bezpieczeństwa uczestników parady.

Setki tysięcy osób niezrażonych tragicznymi wydarzeniami w Monachium uczestniczyło w pochodzie na rzecz praw homoseksualistów, zorganizowanym w sobotę w Berlinie z okazji Christopher Street Day (CSD). Parada przebiegła w dobrej atmosferze, bez zakłóceń.

Burmistrz Berlina Michael Mueller zaapelował do mieszkańców, by angażowali się po stronie tych sił, które chcą, by stolica Niemiec była miastem otwartym i tolerancyjnym. - Każdy z Was może codziennie coś w tym kierunku zrobić - mówił polityk SPD dodając, że w Berlinie nie ma miejsca dla nietolerancji i dyskryminacji. (Polsat News/Dziennik.pl)

Dodatkowo też wspomniano osób którzy zginęli w Orlando masakrze na klub gejowski Pulse. szli z zdjęciami ofiar z flagą tęczową. 

14037020775_fe35bd43f2_c

Mowa nienawiści – to temat listu, w którym 40 organizacji pozarządowych skierowało prośbę do Papieża Franciszka o zabranie głosu w sprawie przemocy werbalnej dotykającej młodych osób. List powstał z inicjatywy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a jednym z jego sygnatariuszy jest Kampania Przeciw Homofobii.

26 lipca w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, podczas których młodzi katolicy i katoliczki spotkają się z Papieżem Franciszkiem. Uwzględniając zdecydowaną postawę Papieża w zakresie sprzeciwu wobec nietolerancji, rasizmu, nietolerancji na tle religijnym czy homofobii, 40 polskich organizacji pozarządowych przygotowało list poświęcony mowie nienawiści, w którym apeluje, aby głowa Kościoła uwzględniła ten temat w swoim przemówieniu do młodzieży. Pełna treść listu jest dostępna TUTAJ.

Tagi: kph
00:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 lipca 2016
 

Saturday lunch break with the ��.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 

Performing TODAY in Bay City. Great Lakes Bay Pride. Veterans Memorial Park. 4:30 PM :D

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Steve Grand (@stevegrandmusic)

 

Gay dad Kevin lives in Brooklyn where every Persephone, Fletcher and Cyrus has a parent ready with a humblebrag about the variety of their child’s appetite. And then there are his kids: Keith and Jason. Read @kevincarroleary's latest blog by clicking the link in our bio.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Michael and Floyd, two new dads, are spending the year traveling through Europe and bonding with their children. Read their exciting story by clicking the link in our bio! ��‍��‍��‍��✈️��❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

I kto tu miał największą frajdę? �� ach co to był za lot... ✈️����❤️#kadotv #boys #instaboys #love #gaylove #gaylife #amazing #gay #gays #instagay #gayboys #gaysexy #gayhot #hotgay #hot #gayfollow #gaystagram #gaycouple #followme #picoftheday #gayworld #gayselfie #truelove #beauty #instalove #youtube #love #boys #gayboys #flight #warsaw #poland

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika KaDo (@kadotv)

 

Sobotnie popołudnie KaDo... ❤️��✈️ szkoda gadać hahahahaha #kadotv #boys #instaboys #love #gaylove #gaylife #amazing #gay #gays #instagay #gayboys #gaysexy #gayhot #hotgay #hot #gayfollow #gaystagram #gaycouple #followme #picoftheday #gayworld #gayselfie #truelove #beauty #instalove #youtube #love #boys #gayboys #flight

Film zamieszczony przez użytkownika KaDo (@kadotv)

 

Silly selfie Saturdays.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Greg Berlanti (@gberlanti)

 

A dzisiaj proszę do kiosków po Gazetę Wyborczą z wywiadem ze mną w środku. Dziękuję! #gazeta #gazetawyborcza #wyborcza #wywiad #weekend #slupsk #słupsk #interview #newspaper

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

Książę Bieszczad; Le Prince des montagnes polonaises #Weefy #Bieszczady #gory #montagnes #montains #wakacje #holiday #vacances #Pologne #Polska #bostonterrier #boston #bostony #bostonterrierinstagram #chiot #puppy #szczeniak #prince #ksiaze

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Sieste...#Weefy #bostonterrier #boston #bostony #bostonterrierinstagram #milosc #love #amour #chien #dog #pies #sieste #drzemka #bieszczady #gory #Poland #Polska #Pologne #wakacje #vacances #holiday #puppy #szczeniak #chiot

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

�� Guardian Magazine ��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tom Daley (@tomdaley1994)

 

Weekend aktywnie rozpoczęty �� . #mygejerp #piotrandpawel #love #gay #gaypoland #gaylove #gaycouple #instagay #handsome #polishguy #geje #polishgay #polskigej #lgbt #gayisokay #polishboys #blog #homo #pride #rainbow #gej #comingout #gayfollow #gayselfie #gays #gaysexy #gayworld #gayday #gaypride

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika PIOTR and PAWEŁ (@piotrandpawel)

 

Fly #dancer #life #love #freedom #art

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wiktor Korszla (@wiktor_korszla)

 

Thank you @marshallstowell from www.somefamilies.net �� Show us support by buying our books, your help keeps us going. �� And send us a picture of your family with our book! �� #somefamilies if you want us to share your family picture! #twomums #twodads #gaymum #gaydad #transparents or supporter of #equality ���� Or just send them to us directly. �� #somepeoplehavetwodads #somepeoplehavetwomoms #somepeoplearetrans #twodads #gay #trans #gayfamily #lgbtq #coparents #cutekidsclub #gayparents #equality #gayparenting #adoption #gaydads #bidad #lgbt #cute #lgbtfamily #loveislove #queer #modernfamily #loveislove �� #cutepicture ��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Somefamilies.net (@somefamilies)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Somefamilies.net (@somefamilies)

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tyler Oakley (@tyleroakley)

 

Friday's ❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robbie Rogers (@robbierogers)

 

@lookinghbo the Movie - tonight 10p on @hbo #looking #hbolooking #lookinghbo #lookingthemovie who's ready to say goodbye?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Russelltovey (@russelltovey)

Tagi: instagram
23:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

z20427425Q

Wstrząsający reportaż w Duży Format o tym, do czego prowadzi brak rozwiązań prawnych dla par jednopłciowych.

To historia dwóch kobiet, Teresy i Zofii, które były ze sobą od prawie pół wieku. Żyły razem, wspierały się w radosnych i trudnych momentach, w zdrowiu i w chorobie. Kiedy Zofia w wieku 66 lat poważnie zachorowała, dla Teresy było naturalne, że będzie się dalej nią opiekować.

"Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że to niemożliwe. Jak zauważył, Zofia jest panną, nie posiada dzieci. Jej najbliższą rodziną jest bratanica Agnieszka. Pod koniec maja 2016 roku całkowicie ubezwłasnowolnił Zofię. Z powodu stanu zdrowia (...) nie jest w stanie podejmować żadnych decyzji oraz kierować swoim postępowaniem".

Proces ubezwłasnowolnienia Zofii rozpoczęła jej bratanica.

"Jeśli osoba ubezwłasnowolniona jest w związku małżeńskim, niejako automatycznie sąd najczęściej przyznaje prawo opieki małżonkowi. Dni biegną wtedy po staremu. Chory nadal mnie pościel we własnym łóżku, je swoją łyżką. Zastanawia się, kim jest, patrząc we własny sufit. O leczeniu decyduje nie rodzina z odległego miasta, ale małżonek. Zofia męża jednak nie ma. Od 46 lat ma Teresę".

Sprawę Zofii i Teresy prowadzi przed sądem dr Dorota Pudzianowska z Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Z całych sił trzymamy kciuki, żeby ten koszmar w końcu się skończył.

O ilu takich przypadkach nie wiemy? Ile jeszcze będziemy musieli czekać na wprowadzenie prawa, które pozwoli nam godnie żyć, starzeć się i umierać w towarzystwie ukochanej osoby.

Brak równości małżeńskiej w Polsce to nie abstrakcja. To nie zachcianka, którą może zastąpić umowa notarialna. Nie może. Zofia i Teresa udzieliły sobie wszystkich pełnomocnictw przed notariuszem. W niczym to nie pomogło.

Brak równości małżeńskiej to niezliczone, rozdzierające historie par takich jak Teresa i Zofia.

"Są razem prawie pół wieku. Inne pary szykują się na złote wesele. Będzie medal od prezydenta: dwie splecione róże na wstążce. Im to się nie przydarzy. Zresztą nie chcą medalu. Byle tylko ich przed śmiercią nie rozdzielać". (Miłość Nie Wyklucza)

Cn_doRaXEAA9UrX

zdjęcie Monica Alba

Hillary Clinton była w Orlando spotkała się z społecznością LGBT, przyjaciółmi i członkami rodziny ofiar masakry na klub Pulse, którym 49 zginęło, głównie latynoskich osób w dniu 12 czerwca.

"Musimy uznać i jest jasne, atak ukierunkowany był w Latynoskie społeczności LGBT" Clinton powiedziała dla Orlando Sentinel. "Nadal jest niebezpiecznie dla LGBT w Ameryce."

Clinton powiedziała, że to było "niefortunne faktem", dziś nadal członkowie społeczności LGBT "są bardziej prawdopodobne niż jakakolwiek inna grupa w naszym kraju być ofiarami przestępstw z nienawiści".

Na spotkaniu w Holden Heights Community Center, który został zamknięty dla publiczności, Clinton obiecała popierać zmiany na każdym szczeblu administracji, w celu "promowania rodzaje zmian, które nie dopuścić do prześladowania inny społeczności." Ona też chce ograniczyć broń. Potem Clinton oddała hołd przed klubem i złożyła kwiaty i spotkała się z ratownikami. (The Advocate/The New Civil Rights Movement)

Demokratyczny senator z Wirginii Tim Kaine ma być kandydatem Hillary Clinton na wiceprezydenta. O swoim wyborze była szefowa amerykańskiej dyplomacji poinformowała w piątek na Twitterze.

Clinton napisała także, że Kaine jest „człowiekiem, który poświęcił swoje życie walce na rzecz innych osób” Absolwent Harvardu, były misjonarz "To dla mnie ogromny zaszczyt być jej wice" - odpowiedział na Twitterze senator z Wirginii i były gubernator tego stanu. (TVN24)

Tagi: LGBT
11:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Peter Thiel: Fałszywe wojny kulturowe odwracają naszą uwagę od problemów ekonomicznych. Trump to rozumie.

Jednym z mówców na konwencji GOP był Peter Thiel – inwestor i przedsiębiorca, współtwórca PayPal. Jak przyznał w swoim przemówieniu: Jestem z dumny z bycia gejem, jestem dumny z bycia Republikaninem. Ale przede wszystkim jestem dumny z bycia Amerykaninem. Te słowa wywołały aplauz na sali konwencji GOP.

Thiel mówił też: Fałszywe wojny kulturowe odciągają naszą uwagę od problemów ekonomicznych. Nikt tego nie rozumie lepiej niż Trump - 300polityka.pl

Rachel Maddow i jej goście dyskusja dotyczące Peter Thiel dotyczące przemówienia podczas konwencji republikańskiej.

Tagi: LGBT
11:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Robert Biedroń gościł w Pudelek. Przyznał, że w polityce funkcjonuje bardzo dużo homoseksualistów, którzy boją się ujawnić z różnych powodów. Jeden z nich regularnie odwiedza kluby gejowskie, ale wciąż nie chce przyznać się do swojej orientacji. Boi się, że to mogłoby zniszczyć mu karierę.

Na pewno jest jeden mój kolega, ale to bardzo smutny przypadek. Tak bardzo boi się ujawnić, że kiedy głosowaliśmy w ostatniej kadencji nad związkami partnerskimi, on wyjął kartę i ze strachu nie zagłosował w ogóle. Ostatnio podszedł do mnie pijany i powiedział: "Robert, ja was wszystkich popieram, popieram was gejów!" - opowiedział Biedroń.

Ja go trochę rozumiem, bo żona, kariera, rodzina, co ludzie powiedzą, ale to smutne i żałosne życie. On kiedy się upije, chodzi do klubu gejowskiego.

Pewnym zaskoczeniem może być deklaracja Biedronia, który podczas wywiadu stwierdził, że chciałby mieć dziecko. Na razie jedyną przeszkodą jest brak czasu, bo ani on, ani jego partner nie mogliby skupić się wychowaniu dziecka:

Już dawno dojrzałem do ojcostwa, ale nie chcę mieć dziecka, bo to będzie świadome, przemyślane rodzicielstwo - stwierdził. Dzisiaj ani ja ani mój partner nie mam tyle czasu, na to, żeby opiekować się dzieckiem. Ja mam wiele przyjaciółek, które chciałyby mieć dziecko, więc możemy się jakoś dogadać. Logistycznie to nie jest żaden problem.

Tagi: LGBT
11:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

afp-6850e74d855f2a1bf21cb5116f540c6c9b70ca08

Premier Izraela Binjamin Netanjahu, wysłał wiadomość do uczestników festiwalu LGBT Pride który odbywa się w Jerozolimie.

"Kochać kogoś, nigdy nie powinno oznaczać życie w strachu i terroru.  Zbyt długo społeczność LGBT na całym świecie doświadcza przemocy i zastraszania." Podaje ostatnie morderstwa osób homoseksualny jak w Orlando czy państwie islamskim. Mówi że w "Izraelu marsze równości są dumą i wszyscy ludzie są równi".

Ale przyznaje że jeszcze nie jest dobrze wiele brak akceptacji do LGBT. Mówi że "pozwolimy żeby nienawiść zagłuszy godność, szacunek, akceptację, są to wartości, które zatriumfują".

Organizator Festiwalu LGBT i parady Pride w Jerozolimie Tom Canning mówi o wrogości religijny ekstremistów w tym mieście, parada jest to jedyny czas raz w roku dla  LGBT mogą otwarcie czuć tam że istnieją. Rok temu przez ekstremistę żydowskiego zamordowano dziewczynę, dodatkowo kilka osób ranił.

48 osób aresztowano którzy mogą zablokować, lub zaatakować podczas parady w Jerozolimie, nie chcą powtórzenia jak rok temu.(ShanGay)

Parada tym roku w Jerozolimie była rekordowa wiele mówią że około 25000 uczestniczyli tegorocznej paradzie - wzrost pięciokrotny nad zeszłorocznej frekwencji i znacznie więcej, niż organizatorzy mieli nadzieję.

Bezpieczeństwo było wysokie po rok temu ataku ekstremisty żydowskiego która 16 letnia dziewczyna zmarła, 2,000 Policja ochroniła uczestników. Każdy też uczestnik był sprawdzany żeby iść musiał przejść kontrolę bezpieczeństwa. (I24News)

piątek, 22 lipca 2016

13709851_1220448194642465_8651311987928408394_n

Miłość Nie Wyklucza: Być może zdarzyło się kiedyś, że ktoś w Twojej obecności znieważył inną osobę na tle rasistowskim, ksenofobicznym, homofobicznym, transfobicznym... Mi czasami brakuje refleksu, żeby odpowiednio zareagować, czasem wchodzę w nieprzyjemną wymianę zdań z agresorem lub agresorką. Zwykle kończy się to eskalacją złych emocji.

A przecież to nie atakująca osoba powinna być w centrum naszego zainteresowania, tylko ofiara ataku. Wyciągnij do niej rękę, przysiądź się, porozmawiaj o czymś neutralnym. Spraw, że właśnie ten pozytywny gest zapadnie jej w pamięć, zostanie z nią na dłużej. 

Tagi: LGBT
23:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Michelle Obama wystąpiła w popularnym amerykańskim programie "The Late Late Show with James Corden". Jednak amerykańska Pierwsza Dama nie siedziała w studiu na kanapie. Wzięła udział w "Carpool Karaoke", gdzie śpiewała do utworu Beyonce i rapowała z Missy Elliot. (TVN24)

Tagi: Ploty
22:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

IMG_3719www

Jak radzić sobie z trudnościami, które spotykają nauczycieli i nauczycielki prowadzące zajęcia dotyczące dyskryminacji osób LGBT i równego traktowania?  To temat bezpłatnych warsztatów szkoleniowych skierowanych do kadry pedagogicznej, które odbędą się w dnia 4 – 5 sierpnia w Warszawie. Dołącz do nas – weź udział w procesie rekrutacyjnym.

Tematyka szkolenia

Celem organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii szkolenia jest wzmocnienie nauczycieli i nauczycielek prowadzących edukację antydyskryminacyjną w szkołach w Polsce. Podczas szkolenia chcemy skupić się na rozwoju umiejętności radzenia sobie z trudnościami towarzyszącymi podnoszeniu tematyki równego traktowania w środowisku szkolnym oraz tematyki dyskryminacji osób LGBTQ. Ponadto planujemy przyjrzeć się prowadzonym w szkołach działaniom równościowym celem ich profesjonalizacji i zwiększenia kompetencji osób je prowadzących.

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli i nauczycielek szkół ponadpodstawowych, a także osób w funkcji psychologa lub pedagoga szkolnego, którzy mają doświadczenie prowadzenia działań antydyskryminacyjnych w szkole lub stanowią wsparcie dla uczniów i uczennic narażonych na dyskryminację. Szczegółowe treści szkolenia dopasowane będą do zgłoszonych w procesie rekrutacji potrzeb osób uczestniczących.

Informacje organizacyjne i rekrutacja:

Organizator szkolenia zwraca koszty dojazdu, noclegu osób uczestniczących spoza Warszawy. W trakcie trwania szkolenia przewidziane są ciepłe posiłki i przerwy kawowe. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest obecność w pełnym wymiarze godzin – nie ma możliwości uczestniczenia w części szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w następujących godzinach:

Dzień 1 (4 sierpnia): 10.00-18.00,

Dzień 2 (5 sierpnia): 9.00 – 17.00

Wypełnienie kwestionariusza rekrutacyjnego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie. Termin rekrutacji upływa 24 lipca.

Formularz rekrutacyjny znajduje się TUTAJ

Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie pocztą elektroniczną do dnia 26 lipca 2016.

Osoby prowadzące:

Jan Świerszcz: Psycholog, edukator i trener antydyskryminacyjny. Współpracuje z różnymi organizacjami (m.in Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Kampania Przeciw Homofobii, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń) oraz ze szkołami w całej Polsce zajmując się tematyką równego traktowania. Autor badań o wykluczeniu szkole oraz pomysłodawca i redaktor serii „Lekcja Równości”.

Magdalena Świder: Psycholog, trenerka. Główny obszar zainteresowania to działania edukacyjne z zakresu problematyki równości i przeciwdziałania przemocy. Koordynatorka międzynarodowych projektów w ww dziedzinach. Absolwentka Warsaw International Studies in Psychology na Uniwersytecie Warszawskim. Od 9 lat związana z organizacjami pozarządowymi.

W razie pytań, proszę się kontaktować z ekspertem KPH ds. edukacji, Vyacheslavem Melnykiem –vmelnyk@kph.org.pl

Tagi: kph
18:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Elton John AIDS Foundation i PEPFAR łączą siły wspieranie osób LGBT w Afryce i nie tylko, w krajach gdzie są piętnowani i karani, mówi Elton John piętnowanie i homofobia jest nie dopuszczalne w walce z AIDS.

Peter Tatchell, przemawiał związku pielęgniarstwie mówił o podniesieniu różnorodności i podniesienie świadomości o LGBT. Też mówił o szokujący historia jak lekarze, eksperymentowali na homoseksualnych więźniach obozów koncentracyjnych.

Młodzi demokracji spierali fundusze dla ofiar z Orlando i na temat kwestii, społeczność LGBT nadal jest daleka droga walka o prawa obywatelskie LGBT.

Akcja ‪Uratujmy Hostel‬ nie mogłaby się odbyć bez naszej rzeczniczki Yga Kostrzewa! przekazując darowiznę przez stronę: - DotPay i PayPal: www.lgbthostel.pl - lub bezpośrednio na konto: 31 9011 0005 3030 0062 2000 0012 Stowarzyszenie Lambda Warszawa ul. Żurawia 24 A, 00-515 Warszawa, Tytułem: Darowizna na hostel LGBT. 

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Miloscniewyklucza%2BWiktor%2BSidoruk%2Bi%2BOla%2BBoczkowskaFot: Miłość Nie Wyklucza

Prawdopodobnie w legislacyjnym pośpiechu PiS przyznało parom jednopłciowym jedno z uprawnień małżeńskich.

W znowelizowanej właśnie przez PiS ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta znalazł się zapis realizujący jeden z postulatów zwolenników związków partnerskich (lub małżeństw jednopłciowych). Otóż wprowadzono prawo do ujawnienia tajemnicy lekarskiej po śmierci osoby, z którą pozostawało się „we wspólnym pożyciu” (zapis ten nie wyklucza par jednopłciowych). Stało się tak na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości przekonanych, że „zakres tajemnicy lekarskiej [był] ujęty zbyt szeroko, uniemożliwiając często osobom najbliższym wobec zmarłego pacjenta dochodzenie roszczeń lub odpowiedzialności wobec osób, które mogły przyczynić się do śmierci pacjenta”.

Chodzi o możliwość zwolnienia lekarza z tajemnicy lekarskiej po śmierci partnera. W sytuacjach takich jak proces w sprawie błędu lekarskiego bądź dyskryminacji pozwoli to np. na upublicznienie danych lekarskich i pozyskanie uwagi oraz sympatii opinii publicznej - Tygodnik Polityka.

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 608