Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 31 marca 2015
poniedziałek, 30 marca 2015

Aktorka Jodi Foster mówi o listach skierowanych do niej przez John Hinckley Jr. w 1981 roku. John Warnock Hinckley Jr., był zamachowcem, który 30 marca 1981 roku oddał 6 strzałów przed Hotelem Hilton w Waszyngtonie do ówczesnego prezydenta USA Ronalda Reagana.

Tagi: news
22:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mike Overd, obecnie uliczny kaznodzieja, został skazany na grzywnę za cytowanie Biblii aby powiedzieć, że "homoseksualizm jest abominacją". Grzywna wyniosła 200 funtów, zwrot kosztów sądowych to 1 200 funtów - wyrok ogłosił sędzia Shamin Qureshi.

Sędzia w uzasadnieniu mówił, że oskarżony doskonale zdawał sobie sprawę o krzywdzących właściwościach użytych przez niego słów i że równie dobrze mógł tę samą tezę głosić w mniej obraźliwy sposób. Początkowo kaznodzieja odmówił zapłaty mężczyźnie, który poczuł się urażony jego wypowiedziami. Zmienił zdanie gdy dowiedział się, że alternatywą jest 45 dni więzienia - Anglia Today.

Tagi: news
20:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

g

Marcin i Adrian zakochali się w sobie, a chwilę później Marcin, który jest marynarzem wypłynął w długi rejs. Po powrocie zdecydowali, że dla dobra ich relacji Marcin zmieni zawód. A Adrian w podzięce za to poświęcenie zmieni ich ogród, z pomocą Dominika. Jest tylko jeden kłopot, gdyż Marcin jest alergikiem i w ogrodzie nie może być traw. Czy w trzy dni uda się zmienić prostokątną działkę w piękną portową marinę? Dominik lubi takie wyzwania.

Do pomocy chłopaki mają przyjaciółkę Manię i tatę Marcina, który wypowiada się w programie: “Czuję się dobrze u nich w domu. Mają dobra relację, więc jest w porządku. Próbuję im pomóc zasiedlić się, że tak powiem. O całej sytuacji dowiedziałem się dopiero w tym roku oficjalnie. Parę miesięcy temu. Mania mnie trochę zmyliła. (...) Myślę, że on myślał, że ja po prostu tego nie zaakceptuję i dla niego było trudniej. Papież Franciszek powiedział, "a kim ja jestem żebym ich sądził" i ja tak samo pomyślałem, nie? Między nami jest miłość taka sama, jak była kiedyś. On jest tak samo moim synem, to nie zmienia nic. Oczywiście, wolałbym, żeby było to inaczej. Ale jeżelibym nie pogodził się, to bym nie miał syna, a ja nie chciałem takiej sytuacji" "Brawa dla taty" - komentuje Dominik z TVN. (Replika) Emisja online na Player TVN.

Tagi: LGBT media
11:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Warto powtórzyć tekst Miłość nie wyklucza, dotyczące jak myśli się stereotypowo o rodzinach jednopłciowy. Jak ostatnio Dolce i Gabbana poniżyli rodziny jednopłciowe, po jakie to złe po nie matki, po co jest matka.

"I ja się pytam: co to za wzór i po co on komu? Czy chodzi o stereotypowe wyobrażenie na temat mężczyzn i kobiet, którzy i które mają być – no właśnie, jacy? Okrutni, łagodne, zdecydowani, efemeryczne, silni, płaczliwe, „głowy rodziny” oraz „kury domowe”. Czy rzeczywiście o to chodzi? O utrwalanie patriarchalnych stereotypów na temat ról społecznych? Jeśli tak, to nie chodzi o żadne cechy należne osobom, ale o wyobrażenie o nich i oczekiwania wobec nich.

Tak, tak Drogie i Drodzy – znów chodzi o gender! I oczywiście o taką, można rzec zwykłą niechęć wobec osób homoseksualnych, wynikającą z samego faktu ich istnienia.

Niechęć wobec tęczowych rodzin to wcale nie przeświadczenie o tym, że bez biologicznej kobiety jako matki i biologicznego mężczyzny jako taty dziecko będzie słabsze, „wybrakowane”, gorsze, źle przystosowane do życia, mniej zdolne czy jakkolwiek społecznie upośledzone. Za tymi wszystkimi lękami kryje się tylko i wyłącznie lęk o to, że oto konstrukt rodziny, tak dobrze znany i przyjmowany bezrefleksyjnie jako coś danego raz na zawsze i niepodlegającego ewolucji, trzeba chronić. Mało tego, konstrukt ten od dawna jest mitem. Nie będzie odkryciem jeśli napiszę, że z pewnością wielu i wiele z nas nie wychowała się w rodzinie z mamą i tatą, tylko na przykład z dziadkami, wujostwem, macochami i ojczymami. Czy to też jest normalna rodzina? Czy dziadek wychowując wnuczkę może jej przekazać „prawdziwe” cechy kobiece? W myśl przeciwników homo rodzin i takie sytuacje należałoby traktować jako niewłaściwe.

Rodzina jako taka nie jest dana raz na zawsze. Fakt że nie jesteśmy stadni jak tysiące lat temu, fakt że (przynajmniej w większości) jesteśmy monogamiczni nie oznacza, że inne modele życia są lepsze czy gorsze. W postrzeganiu systemu rodziny mama – tata – dziecko jako najlepszego upatruję mechanizm postkolonialny. Utrwaliliśmy w sobie, że to jest model efektywny i z tej efektywności wyprowadziliśmy, że najwłaściwszy bo najbardziej stabilny. Warto sobie jednak uzmysłowić, że to co prezentujemy, czym żyjemy, jest właściwsze zarówno od porządku zastanego jak i każdej „nowinki”. Warto także zauważyć, że perspektywa Polaka z Polski, białego katolika jest naznaczona każdym z tych słów. Jak Polak to z Polski, biały i katolik. Jak z Polski, to wiadomo, że odpada każda inna nacja, jak biały to wiadomo – żadne mieszane małżeństwa czy to ze względu na rasę czy wyznanie. A jak katolik to wiadomo, że nie Żyd, pedał czy inny sodomita.

Istnieją tak zwani postępowi „normalsi”, którzy mówią czasem: „no niech już będzie, że osoby homoseksualne wychowują dzieci, bo to przecież lepiej niż gdyby były one w domu dziecka, albo w alkoholowej patologii”. Powszechnie takie stwierdzenie nie budzi sprzeciwu, bo chyba każdy przez skórę czuje że każdą patologie należy eliminować, więc rodziny tęczowe byłby mniejszym złem. Ja się z tym jednak nie zgadzam. Im dłużej będziemy się oszukiwać, że takie myślenie jest w porządku, że można w jakikolwiek sposób przyrównywać te rzeczywistości, ostatecznie - że myśleniem takim działamy na rzecz dobra i dzieci i tęczowych rodzin, tym gorzej dla nas.

Czas się w końcu otrząsnąć i zauważyć, że nie jesteśmy żadnym pępkiem świata, że nigdy nim nie byliśmy, że białość naszej skóry wcale nie jest lepsza od śniadości Hindusów, a nasz katolicyzm to wydmuszka, symbol, którym chętnie się posługujemy w zasadzie z jednego powodu – bo duży może więcej, bo karmieni jesteśmy statystyczną demagogią, która nakazuje wierzyć społeczeństwu, że wszyscy jesteśmy wierzący i że wszyscy wyznajemy podobne wartości. Że sam fakt ilości osób ochrzczonych wprost proporcjonalnie przekłada się na możliwość, a co za tym idzie zasadność narzucania własnych zasad moralnych (jakkolwiek realizowanych czy deklaratywnych) całości.

Prawda jest jednak taka, że za taką postawą stoi kompleks pewnego rodzaju niższości i lenistwa umysłowego. Nie namyślamy się dlaczego coś nam nie pasuje. Dajemy się porwać mediom, mówcom, i konsekwencją tego jest to, że tak naprawdę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, przyparci do muru, wtedy gdy oczekuje się od nas argumentów, za co tak naprawdę nienawidzimy innych i co tak naprawdę możemy zarzucić tym, którzy wychowują dzieci i żyją w tęczowych rodzinach."

[bogusia]

Pence2Gubernator podpisał ustawę w obecności wielu przywódców religijny

W amerykańskim stanie Indiana protestowano przeciwko Ustawie o Przywróceniu Wolności Religijnej, którą gubernator podpisał kilka dni temu. Przeciwnicy nowego prawa twierdzą, że może ono zostać wykorzystane do dyskryminacji gejów i lesbijek.

Podpisana w miniony czwartek ustawa mówi o tym, że wolność religijna może być ograniczona tylko wtedy, gdy przemawia za tym ważny interes społeczny i że musi się to odbyć w najmniej dotkliwy dla wierzących sposób. Choć podobne prawo zostało uchwalone na szczeblu federalnym w 1993 roku, działacze gejowscy uważają, że nowe przepisy będą służyć ochronie tych firm i osób, które odmówią świadczenia usług parom homoseksualnym.

Przeciwko ustawie wypowiedziało się wielu amerykańskich polityków, w tym Hillary Clinton oraz biznesmenów, wśród nich szef Appla Tim Cook - Interia.pl

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sposób na morderstwo, odc. 12 o 23:55 na AXN. Szokujące odkrycie w sprawie morderstwa Sama sprawia, że w życiu Annalise i jej studentów następują ogromne zmiany.

Kobieta na krańcu świata, odc. 4 o 20:55 na TVN Style. W południowych Chinach u podnóża Himalajów Martyna Wojciechowska odwiedza plemię Mosuo. W ich kulturze nie ma pojęcia ojciec ani mąż, a rolę głowy domu pełnią kobiety, które podejmują wszystkie ważne decyzje. Nigdy nie wychodzą one za mąż, a ich nazwiska dziedziczą wszyscy członkowie rodu. Podróżniczka poznaje LaSuo, która mieszka z córeczką, matką, babcią i wujkiem. Ojciec kobiety przebywa z własną matką, podobnie jak jej córki. Martyna nauczy się też tańca Mosuo, w którym padają pierwsze deklaracje między mężczyzną a kobietą.

Mój tata ciacho o 04:20 na Stopklatka TV. Dokument przedstawia historię Xaviera, wiejskiego weterynarza w starszym wieku. Przed laty, będąc mężem i ojcem, zdecydował się ujawnić swoją homoseksualną orientację i prowadzone podwójne życie. Mężczyźnie udało się jednak ocalić rodzinne relacje. Zarówno żona, dorosłe dzieci, jak i kochankowie Xaviera do dziś żyją w przyjacielskich stosunkach. Córka poświęciła ojcu bardzo osobisty dokument. Patricia Mortagne za swój debiut reżyserski otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie.

Współczesna rodzina, 4x o 21:00 na Fox Comedy. Jak poznałem waszą matkę 9, odc. 5 i 6 o 20:15 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 7, odc. 1 i 2 o 21:55 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście 4, odc. 1 i 2 o 21:50 na Comedy Central Family.

Żona idealna 6, odc. 14 o 22:00 na Universal Channel. Tajemnice show-biznesu, odc. 4 o 16:10 na TVN Style. Gra o tron 4 5x o 22:00 na HBO HD. Zakazana miłość, odc. 333 o 20:08 na Romance TV HD.

Odlotowy ogród, odc. 4 o 14:15 na TTV. Martyna i kobiety świata, odc. 5 o 22:00 na TTV. Gotowe na wszystko 2, odc. 31 o 20:05 na POLSAT Romans.Witaj w klubie o 20:45 na CANAL+ Film HD.

The Walking Dead 5, odc. 16 o 22:00 na FOX HD. Akcja piątego sezon serialu rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach poprzedniej odsłony. Rick (Andrew Lincoln) i grupa ocalałych docierają do Teminusa. Tam mogą znaleźć azyl w świecie, który opanowały zombie. Niestety, zamiast bezpiecznej kryjówki, czekała na nich pułapka. Zostali uwięzieni w kontenerze bez broni. Teraz mogą jedynie czekać. W piątym sezonie na jaw wyjdą prawdziwe motywy postępowania ludzi z Terminusa. Grupa będzie musiała zrobić wszystko, by pozostać razem i przeżyć. Wciąż mają nadzieję, że w Waszyngtonie zostanie wynalezione lekarstwo. Martwią się o zaginionych towarzyszy. Muszą też mierzyć się z różnymi konfliktami. W czasie poszukiwania bezpiecznej kryjówki będą rozważać, kim się stali, jak zmieniły ich wszystkie te wydarzenia i towarzyszące im poświęcenie

Tagi: media
00:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 marca 2015

6. niedziela Pasyjna - Niedziela Palmowa

Katedra Hope z Dallas msza dzisiejsza i spotkanie środowe

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church z Palm Beaches, Floryda.

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church z Dallas

Metropolitan Community Church SunCoast Cathedral w Venice, Floryda

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church z Coachella Valley

Kościół Middle Church

Hillsong Church

Uroczystości Niedzieli Palmowej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka i Anioł Pański.

Codzienna radość życia Joyce Meyer

Kościół Hour of Power:

Vlog ks. Strzelczyka - Naturalna wdzięczność

Tagi: religia
20:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Polsko-irlandzkie stowarzyszenie Dialogue & Diversity, działające w Irlandii i skupiające przede wszystkim naszych rodak...

Posted by Replika on 27 marca 2015

Debata w irlandzkiej telewizji publicznej RTE, na temat równości małżeńskiej. Cholernie ciekawe bo rozchodzi się dosłownie o słowo "małżeństwa" a ma to miejsce w katolickiej Irlandii, gdzie związki partnerskie już były wcześniej wprowadzone. Bardzo ciekawie jest wytłumaczone, czemu, choć cywilne, to małżeństwa pozostają dla społeczności LGBT nadal bardzo znaczące w warstwie symbolicznej.

Debata o tyle ciekawa, ze argumenty są rzeczowe i konkretne i jest na poziomie. Bez hejtu i absurdów o kozach i osłach. (Miłość Nie Wyklucza)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 783