Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 16 sierpnia 2017
 

@PortiadeRossi and I got married 9 years ago today. Being her wife is the greatest thing I am.

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

Ellen Degeneres i Portia de Rossi, obchodzą 9 rocznice małżeństwa. Poznały się w grudniu 2004 roku, a w 2008 roku wzięły ślub w Los Angeles, na ich ślubie zaprosili najbliższe osoby 19 osób. Z biegiem lat, Ellen wyznaje w programie Oprah że nauczyła się mieć kompromis, dotyczące w związku.

Ellen DeGeneres dziś jest w miliony domach czy w Ameryce i też na świecie, dzięki jej talk show który jest nagrodzony wielokrotnie nagrodami Emmy. Jako dziecko dorastała w Luizjanie, zawsze patrzyła na wiele rzeczy, tylko trochę inaczej niż reszta z nas. Podróż, jej do sławy i kim dziś jest, która prowadziła ją do pamiętnego występu w The Tonight Show z udziałem Johnny'ego Carsona, ale później jej historycznym wyznaniu że jest lesbijką w swoim serialu Ellen.

Ta emocjonalne wyznanie pierwszy raz w historii telewizji na zawsze dostała miejsce wśród pionierów i Ellen pozostaje cenną lekcję wszystkim kim są. Ellen DeGeneres długo przed tym jak stała sławna i bogata, ledwo związała się koniec z końcem w Nowym Orleanie. Ellen mówi, pracowała jako barmanka i sprzedawani odkurzaczy, aby zapłacić rachunki. Pewnego wieczoru podczas zbiórki pieniędzy, przyjaciel zachęcił ją, aby wyszła na scenę rozmierzyć publiczność. Mimo na wiele lat zniknęła z telewizji, ale powróciła wielkim stylu, ostatnio też w filmie gdzie jest Emo podkładała głos rybce Tory. 

Samej Portia de Rossi, która jest Australijką, jest najbardziej znana z roli prawniczki Nelle Porter w serialu Ally McBeal. W roku 2010 zmieniła nazwisko na Portia Lee James DeGeneres. Ale jednak jako aktorka zawodowo pozostała przy Portia de Rossi. Mimo jest uboczu swojej żony też występuje ostatnio w serialu Skandal.

Tagi: ikony Ploty
22:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Barack Obama zamieścił w mediach społecznościowych wpis, który szybko zdobył wielką popularność wśród internautów. Jak podało oficjalne konto Twittera, jest to najpopularniejszy tweet w historii. Obecnie ma około trzy miliony polubień oraz ponad milion udostępnień.

We wtorkowe popołudnie Barack Obama napisał: "Nikt nie rodzi się nienawidząc drugiej osoby z powodu koloru skóry, pochodzenia czy religii…" Słowa te to cytat z Nelsona Mandeli, pochodzący z książki "Mandela: Droga do wolności". (TVN24)

Po tym jak w Charlottesville skrajny prawicowiec specjalnie wjechał w tłum samochodem, zabił młodą kobietę i ranił 19 osób, prezydent Donald Trump tylko dolał oliwy do ognia. Jest w ogniu krytyki, bo stwierdził, że "wina leży po obu stronach" - TVN Fakty.

Byli prezydenci USA George H.W. Bush i George W. Bush wydali w środę komunikat, w którym wzywają Amerykę do "odrzucenia rasizmu, antysemityzmu i nienawiści w każdej postaci". Jest to reakcja na wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa ws. tragedii w Charlottesville. Wystosowanie wspólnego oświadczenia przez poprzedników Trumpa to "fakt niesłychanie rzadki" - Polsat News.

Vice News na temat zjazdu nazistów w Charlottesville, w stanie Virginia ostrzeżenie za oceanu co powoduje nienawiść i takie grupy, ich paranoja i obsesja na punkcie nazizmu, reportaż przez kilka godzin bije rekordy oglądalności. 

Tagi: news
21:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

partia_razem_torun

W weekend Partia Razem Toruń uczestniczyli w udanym spotkaniu z prezydentem Słupska, Robertem Biedroniem. Robert Biedroń zachęcił ze sceny do podpisywania się pod projektem ustawy "Ratujmy kobiety", a na koniec zrobił sobie zdjęcie z lokalnym komitetem tej inicjatywy. Dzięki jego pomocy udało nam się podczas spotkania zebrać około 150 podpisów! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły podpis. Dziękujemy również panu Robertowi i życzymy wielu sukcesów! 

Pinksixty News wiadomości LGBT

Taylor Swift, jedna z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych gwiazd show-biznesu, wygrała proces z byłym prezenterem radiowym, którego oskarżyła o molestowanie seksualne. David Mueller ma zapłacić piosenkarce symbolicznego dolara. (TVN24BIS)

Przewodnik Gay Star Travel na temat Providence, w stanie Rhode Island, informacje na temat miejsc restauracji, fajne do zobaczenia i LGBTI klubów.

Pędzące ceny w sklepach spożywczych coraz bardziej uderzają w portfele Polaków, a wiele wskazuje na to, że to nie koniec podwyżek. Zła pogoda oraz rosnący popyt na żywność na świecie powodują, że w tym roku za popularne produkty płacimy nawet o kilka złotych więcej.

W lipcu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem - podał Główny Urząd Statystyczny. W sierpniu nie widać końca podwyżek, a od początku miesiąca wyraźnie drożeje m.in. masło, jaja czy pieczywo - TVN24 BIS.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
21:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Max i Cici są zakochane, jednak Chiny nadal nie akceptują par homoseksualnych. Rodzice naciskają na nie by znalazły chłopaków, wyszły za mąż i zaczęły rodzić dzieci. Jak sobie poradzą z tą presją?

Tagi: dokument
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dzień Dobry TVN sprzed kilku lat z udziałem ojca Marcina Szczygielskiego i Michała Piróga. "Jesteś moim synem i nim zostaniesz. Od tej pory nic się między nami nie zmieniło. Mamy znakomite relacje. Mam trzech synów i z nim jedynym mam prawdziwą rodzinną relację. Jest to cudowny układ."

„Chodzi o to, żeby zalegalizować związek partnerski. Dlaczego nas interesuje wszystko poniżej pasa, a nie powyżej serca? Przecież oni chcą po prostu wspólnie żyć.”

Tagi: cytat
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oup7q34URt1tsitpw_540

Nick Sinckler dał się poznać dawno temu, dzięki udziałowi w programie Fabryka gwiazd. Choć nie wygrał polsatowskiego talent-show, to dzięki swojej oryginalności coś tam wciąż nagrywa, zarówno jako dyżurny chórzysta Kayah, jak i solowy wykonawca.

37 letni Nick Sinckler wyszedł za mąż za swojego ukochanego! Szczęśliwy znany gej pochwalił się romantycznym zdjęciem z partnerem na swoim Facebooku. Wybrankiem pio­sen­ka­rza zo­stał jego wie­lo­let­ni part­ner – Michał Kuba. Pa­no­wie po­chwa­li­li się in­ter­nau­tom ro­man­tycz­ny­mi zdję­cia­mi. Po udo­stęp­nio­nych pu­blicz­nie wpi­sach można wy­wnio­sko­wać, że para wzię­ła ge­jow­ski ślub 12 sierp­nia w ame­ry­kań­skim sta­nie New Jer­sey. (Jastrząb Post)

Tagi: love
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dużym Formacie Gazety Wyborczej wywiad z prezeską rosyjskiej LGBT Sieci i dziennikarką "Nowej Gaziety".

"To były prawdziwe czystki. (...) Najpierw zasadzki w mieszkaniach. Podstawiona osoba zapraszała homoseksualistów przez internet, na miejscu zgarniały ich służby, po 8-10 osób. Dalej, po łańcuszku, docierano do kolejnych. Na celownik brano każdego mężczyznę, którego numer znalazł się w telefonie zatrzymanego, nieważne, czy rzeczywiście był gejem. Potem więzienie, bicie, rażenie prądem, tortury. Ludzie się przyznawali. Dowodem piekła, które przeszli, są zmiażdżone czaszki, złamane szczęki, oparzenia, zespół stresu pourazowego"

Ile osób w sumie ucierpiało? J.K.: Wiemy o ponad stu prześladowanych i kilku ofiarach śmiertelnych, ale to raczej nie jest pełna liczba.

T.W.: Wiemy też o czterech samobójstwach homoseksualistów, nie mamy jednak pewności, że sami odebrali sobie życie. Jeden z naszych podopiecznych opowiadał, że krewni, mężczyźni, próbowali go zabić, ale kobiety go odbiły, wezwały pogotowie. W karcie medycznej napisano, że spadł z trzeciego piętra.

Tagi: news
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 sierpnia 2017

Dojrzewanie nie jest proste – w wieku 10-18 lat nasze ciało gwałtownie się zmienia. Zmienia się również nasz mózg! Jaką rolę odrywa dojrzewanie w rozwoju naszej osobowości? Odpowiedzi na te pytania szukamy u chronobiologa Christopha Randlera.

Dostępny od 13 lipca 2017 godz. 13:10 do 29 sierpnia 2017 godz. 23:59

Tagi: dokument
23:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Warto byłoby się zastanowić, co jest bardziej potrzebne - czołg czy darmowe obiady dla dzieciaków - mówił prezydent Robert Biedroń na antenie TVN24 w Święto Wojska Polskiego w roku 2015. (gazeta.pl)

Osoby o skłonnościach homoseksualnych słusznie uważają siebie za pełnoprawnych obywateli i katolików. Mają otwarty dostęp do udziału w nabożeństwach, przy zachowaniu podstawowych norm etyki chrześcijańskiej i prawa kanonicznego – stwierdził arcybiskup praski, kard. Dominik Duka OP.

Tamtejsza kuria biskupia przypomniała wypowiedź kard. Duki, sprzed 6 lat, kiedy w związku z planowaną wówczas paradą równości wskazywał, że nie chodzi w niej o kwestie praw mniejszości do tolerancji, ale o propagandę luźnego stylu życia, który nie jest odpowiedzialny, godny i piękny - misyjne.pl.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Ryan Atkin który jest pierwszym zawodowym sędzią piłkarskim na Wyspach Brytyjskich, który przyznał jest gejem. Gościł w programie Lorraine jak każdy może zwalczać homofobie w sporcie, dodaje że homofobia powinna tak samo traktowana jak rasizm. Kto używa homofobiczne ataki na stadionie powinien być traktowany jak rasista.

Najlepsza walka z nazistami wziąć przykład z Niemiec. Nie paradują naziści za każdy metr ich przeznaczy się na cele charytatywne na walkę z nazistami.

Okaleczania żeńskich narządów płciowych jest jedną z najbardziej przerażających zbrodni przeciwko ludzkości. Ponad 200 milionów dziewczynek i kobiet żyje dziś zostało wycięte ze względów pozamedycznych - głównie w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Ale z rosnącą liczba uchodźców osiedlających się w Niemczech, teraz jest problemem też w Niemcze.

Macedonia. Beczka prochu na skraju Europy. Korupcja rządu, samowola władzy i szerzący się nacjonalizm są powodem rozdarcia kraju. Szczególnie młoda generacja buntuje się przeciwko obecnej władzy i tłumnie wychodzi na ulice. Lada chwila może dojść do eskalacji konfliktu.

Protestujący obalili pomnik Konfederatów w Durham w Karolinie Północnej

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news sport
20:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Happy Gay Uncles Day! ��������❤️Check out our fav pics �� of gay men with their nieces and nephews by clicking the link in our bio and entering “GAYUNCLEDAY.” ❤️������������❤️ . . . #GayDads #TwoDads #GayDadFamily #TwoDadFamily #LGBT #LGBTFamily #GayParents #GayFamily #2Dads #LoveMakesAFamily #lgbtcommunity #HappyGayUnclesDay #HappyGuncleDay #Guncle

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

My French nephew Martin on the Quadrado in Trancoso

Post udostępniony przez andersoncooper (@andersoncooper)

 

Best Guncles Day ever! (And not just because this is the first time there's been one. Lol)

Post udostępniony przez Josh Rimer (@joshrimer)

 

Happy #GayUnclesDay to my brother and his fiancé. My sons are luckier than they realize. @benjamin_tf @cdennip28 #Guncles ��: @inthemomentphotographybyleila

Post udostępniony przez Gavin (@gavinwakeupcall)

 

My favorite title. These kids make every moment special. #guncle #gayunclesday #topnine

Post udostępniony przez Chad Martins (@likethemuppets)

 

Love sees no labels. Happy #GayUnclesDay to all the #Guncles out there!

Post udostępniony przez Johnny - Γιάννης (@callmeyiannis)

 

Our fave moment at Summer In The City (UK's Vidcon)!! How's your day? #GayUnclesDay �� - This week's YouTube video: "Being In A Gay Open Relationship" (link in bio!) ��

Post udostępniony przez Jack & Ben (@ourswirllife)

 

So good. �� #GayUnclesDay #Guncle #ThrowBack

Post udostępniony przez MATT JACOBI (@mattjacobi)

 

Wishing a happy Gay Uncles Day to all my fellow guncles today! #gayunclesday #guncle

Post udostępniony przez Reagan Marshall (@reaganmarshall)

 

#gayunclesday #gay #guncle

Post udostępniony przez thematthewgrant (@thematthewgrant)

Tagi: instagram
17:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

TomsWedding6TomsWedding5TomsWedding7TomsWedding1TomsWedding8

Tom Daley w najnowszym filmie pokazał relację swojego ślubu bajkowego z partnerem Dustin Lance Black w luksusowym Bovey Castle Hotle w Devon w maju.

Tagi: love
11:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wojciech Tochman pisze w „Dużym Formacie”: "Miłość nie wyklucza przypomniała niedawno, że 24 lipca minęło 5 lat, jak Sejm nie dopuścił do czytania projektu ustawy o związkach partnerskich. Przeciw głosowało m.in. aż 150 posłów/posłanek rządzącej wtedy Platformy Obywatelskiej, wśród nich Jerzy Fedorowicz, Rafał Grupiński, Andrzej Halicki, Sławomir Neumann, Julia Pitera, Iwona Śledzińska-Katarasińska i, a jakże, Grzegorz Schetyna. (…)

Dziś towarzystwo z PO pod wodzą Schetyny sądzi pewnie, że tamto będzie zapomniane. Polskę trzeba ratować przed Kaczyńskim, więc związki partnerskie to teraz sprawa trzeciorzędna? (…)

Pamiętajmy, że 24.07.2012 o związkach CHCIAŁO debatować 25 posłów/posłanek PO, m.in. Joanna Mucha, Małgorzata Kidawa-Błońska, Agnieszka Pomaska, Ewa Kopacz, Marcin Święcicki, Artur Dunin, Bogdan Zdrojewski. (…)

Myślę, że gdyby Platforma tak gorliwie nie wycierała kolanami kościelnych posadzek, ale odważnie dołączyła do Ruchu Palikota, SLD i gdyby Bronisław Komorowski uchwalone ustawy podpisał, nie mielibyśmy dziś reżimu Kaczyńskiego. (…)

Ulica wreszcie zauważyła, że wszyscy jesteśmy różni i równi. Spostrzegł to również Zbigniew Ziobro. „To nie jest przypadek – powiedział w niedawnym wywiadzie – że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę.” (…)

PRZEORAĆ SUBITO – napisała moja fejsbukowa znajoma Helena Szmuness. Za jej zgodą cytuję jej komentarz: „Jestem zdecydowanie ZA. Ojczyzna potrzebuje solidnego przeorania i myślę, że lepiej zlecić to zadanie gejom, lesbijkom, transseksualistom i wszystkim queerom niż szajbom z ONR-u i PiS-u. Niech, kurczę, będzie więcej w Ojczyźnie miłości, sztuki, pokazów mody i baletów niż i mordobicia. (…) Niech nad Ojczyzną zawiśnie Tęcza! (…)”

W ciągu tych 5 lat od tamtych nieludzkich głosowań wiele się w Polsce zmieniło. I w Europie, gdzie konserwatywne partie poparły prawo lesbijek i gejów do związków lub małżeństw. Co z tego zrozumie Platforma?(…)"  Cały felieton w dzisiejszym "Dużym Formacie" "Gazety Wyborczej".

gay_family1

Zdjęcie dwóch tatusiów z synkiem wywołało w Polsce znów masę ciepłych uczuć, ale zleciało się też hejterów-homofobów na Replikę.

Smutne, jak głęboko zakorzenione jest pojęcie, że rodzina to jedynie jeden słuszny model: mężczyzna+kobieta+spłodzone przez nich dzieci. Mimo, że rzeczywistość "pokazuje" nam inne modele na każdym kroku - i wcale nie piszemy tylko o związkach jednopłciowych.

Pojawiają się kpiące pytania "Ale który rodził?" Tak jakby komentujący nigdy nie słyszeli o adopcji przez pary hetero - tam przecież też nikt nie rodził - i co z tego?

Albo jeszcze inny układ: żona umiera, mąż zostaje z dzieckiem, potem poznaje inną kobietę, żeni się z nią, razem wychowują dziecko. Ona nie rodziła. Czy to znaczy, że nie są rodziną?

A bezdzietne małżeństwo i, powiedzmy, siostra żony, mieszkający w trójkę - to nie rodzina?

A babcia, matka samotnie wychowująca dziecko i to dziecko właśnie - to nie rodzina?

Następna kwestia to mit, że "dziecko musi mieć wzorzec kobiety i mężczyzny w domu" - inaczej będzie zaburzone, "wybrakowane" itp. Jaki wzorzec - to już nieważne. Hejterzy, spójrzcie na Was samych, swoich znajomych i rodzinę - rzeczywiście takie same wzorce do naśladowania wokół Was?

Ale nic to. Miłość zwycięża i dziękujemy z całego serca tym wszystkim, którzy dzielnie z hejterami walczą - jest nas, kochani/e, niemało.

A o parze ze zdjęcia znaleźliśmy jeszcze parę informacji, które homofobów pewnie "dobiją". Trudno.

Otóż:

1. Jeremy i Joshua mają nie tylko 9-miesięcznego synka ze zdjęcia. Mają również 2-miesięczną córeczkę Izley, która na czas ich wycieczki do Disney World została z babcią i dziadkiem, bo jest za mała na podróż.

2. Chłopiec ma na imię Anakin (tatusiowie są fanami "Gwiezdnych wojen"?)

3.. Wzięli ślub w kwietniu 2015 r.

4. Joshua (strażak) jest też ratownikiem medycznym - Jeremy'ego, pielęgniarza, poznał, gdy pracowali w jednym ambulansie

4. Po tym, jak ich fotka zrobiła niespodziewaną furorę w sieci, dla portalu "Gays with Kids" Jeremy powiedział:

"Jesteśmy kompletnie zaskoczeni taką nagłą popularnością. Bycie tatusiami naszych maluchów to najpiękniejsze, co w życiu nam się przytrafiło" I jest inna fotka - tym razem cała rodzinka - razem z Izley.

 

Walking at Warsaw #gaykissing #gaymarriage #gaycouple #gayinstacouple #gaywedding #madeira #weddingatmadeira #gaypride #loveislove #polandwakeup #jakubidawid #boys #polishhotties #manlove #men #warsawpride #warsaw #roxette #zareke #holdinghands

Post udostępniony przez jakubidawid (@jakubidawid)

Tagi: foto
11:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Polska leży między Niemcami i Rosją, od stuleci przegrywała swoją niepodległość i suwerenność. Teraz jesteśmy na najlepszej drodze, by to się powtórzyło - oceniła w TOK FM Agnieszka Holland.

"Pytanie, czy to wszystko dałoby się wyleczyć... Czy ta choroba tak głęboko się wdarła w nas, że ta nienawiść stała się jedną z naszych cech. Na pewno społeczeństwo będzie wymagało głębokiej terapii"

Zdaniem Holland, organizm kraju jest regularnie zatruwany przez comiesięczne obchody miesięcznic smoleńskich. Reżyserka sama mówi o organizowanych przez PiS uroczystościach - "miesiączki".

"Tego, co udało się zniszczyć w półtora roku, może nie będzie można odbudować przez dziesięciolecia" - mówiła Agnieszka Holland w "Poranku Radia TOK FM".

Tagi: cytat
11:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Jak to jest z wolną wolą - czy na pewno świadomie podejmujemy nasze decyzje? W jakim stopniu nasze zachowania są z góry narzucane przez społeczeństwo, kulturę, rodzinę, przyjaciół i nasza płeć? 

Tagi: dokument
22:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wbrew apelom organizacji ekologicznych i producentów energii odnawialnej Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o OZE. Ewa Sufin-Jacquemart, prezeska Fundacji Strefa Zieleni, tłumaczy, dlaczego zmiana prawa jest szkodliwa i, przy korzyściach dla lobby węglowego może ostatecznie zahamować rozwój energetyki odnawialnej w Polsce - Partia Zielony

Pinksixty News wiadomości LGBT

 Pinksixty Entertainment - na temat Klausa Nomi w dniu 6 sierpnia 1983 roku, zmarł na AIDS; był jedną z pierwszych gwiazd którzy umarli w pierwszych dniach epidemii AIDS. Jego spuścizna nadal żyje w jego muzyce.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
21:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Marsz Równości w Gdańsku. Telewizja Trwam tego dnia relacjonowała: "W Gdańsku odbył się skandaliczny i obsceniczny festyn, w samo południe z kolei odbyła się Manifestacja Normalności". Manifestanci normalności rozwiesili plakaty. "Zakaz pedałowania". "Budyń do więzienia". Pedały, zboczeńcy, dewianci...

- Bardzo chciałabym, żeby te osoby poznały moje dziecko - mówi mi Bożena. Szła wtedy w marszu równości nie pierwszy raz. Wspiera syna. Osobę homoseksualną, nie zboczeńca. - Ci, którzy tak głośno krzyczą o dewiacji, być może nigdy nie poznali osoby homoseksualnej. Nie dopuszczają do siebie wiadomości, że może tak właśnie żyje sąsiad za ścianą, a może nawet ktoś bliski, może ksiądz, u którego się spowiadają. Poznaj moje dziecko, a potem je oskarżaj.

Coming out Michała był dziełem przypadku. Nie planował, że zwierzy się Bożenie. To było kilka lat temu. Zobaczyli się akurat tuż po spotkaniu Michała z chłopakiem, w którym się zakochał. Błyszczały mu oczy, poliki miał rozpalone. Wiedziała, że coś musiało się stać. Tak tylko zapytała syna, czy coś się wydarzyło.

- Wie pani, każdy rodzic jakoś wyobraża sobie życie dziecka. I tu nagle trzeba się z tym pożegnać. Było mi może łatwiej, bo miałam w swoim otoczeniu osoby homoseksualne. Ale co innego mieć koleżankę nieheteronormatywną, a co innego, gdy jest nią twoje dziecko. Krew z krwi. Jedyne dziecko - przyznaje Bożena.

- Rodzice są starszymi ludźmi... Myślałam, że może to będzie dla nich ciężkie do zaakceptowania, bo są z zupełnie innego pokolenia. Okazało się, że trzeba było im to wcześniej powiedzieć. Do tej pory jest im z tym trudno, ale bardzo kochają Michała. To wymaga czasu. Moja mama mówi, że nie chce rozmawiać z wnukiem o jego orientacji, bo boi się go zranić - opowiada.

- Wydaje się, że trzeba wybrać. Albo zostaję w swoim Kościele, który wyklucza ze wspólnoty żyjące w zgodzie ze sobą osoby homoseksualne - co za tym idzie - trzeba odwrócić się od własnego dziecka. Albo druga opcja. Wspieram swoje dziecko i jestem w konflikcie z naukami Kościoła. To nie jest łatwe. Każdy chciałby, żeby jego dziecko miało dobrze w życiu. W naszym kraju będzie miało lepiej, jeśli będzie hetero - przyznaje Bożena.

- Paradoksalnie mamy poczucie zagrożenia w kraju katolickim, gdzie religia opiera się na miłości bliźniego. Kochamy cię, jeśli jesteś taki sam jak my. Różnisz się - nie należysz do naszej wspólnoty - mówi Bożena.

To, co rodzic przede wszystkim czuje, to lęk. Usłyszycie to zarówno od Bożeny, jak i Anny, jak i wielu innych rodziców osób nieheteronormatywnych. Boją się o szczęście dziecka, o jego zdrowie i życie. Szczególnie, jeśli słyszy się obelgi od ludzi, którzy powołują się na Boga.

- Lęk i sprzeciw. Podoba mi się fragment filmu "Moje jest inne", w którym dziadek jednego z bohaterów mówi o naszych dzieciach: "to są czterolistne koniczyny". Tak, nasze dzieci są skarbami. Bo urodzić się w tym kraju i być tak innym, odkryć to w sobie, mieć odwagę mówić o tym głośno - nie jest łatwo. Nasze dzieci często mają dużo większą świadomość siebie samych niż osoby heteroseksualne. To są naprawdę czterolistne koniczyny. (...) - całość na Wirtualnej Polsce.

Tagi: LGBT
15:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 20:00 na Comedy Central Family 3x. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Współczesna rodzina o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x o 23:30 na Comedy Central. Will i Grace 3x od 17:15 na Fox Comedy. Tatusiowie na medal o 16:00 na Romance TV. Chirurdzy 2 o 15:55 na TVN 7.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Twin Peaks, odc. 14 o 22:10 na HBO. Projekt Lady, odc. 10 o 20:55 na TVN. Izba przyjęć o 18:00 na Discovery Life

Masters of Sex 2, odc. 1 o 22:50 na TVN 7. Kontrowersyjne badania Mastersa doprowadzają do jego zwolnienia. W trosce o byt swojego dziecka postanawia poszukać innego zatrudnienia. Johnson nadal pracuje dla dr DePaul, jednocześnie starając się odrzucić awanse tych, którzy dali się przekonać, że to ona wystąpiła w dokumencie Mastersa.

Wtorek: Ekipa z Newcastle 15, odc. 9 o 22:00 na MTV Polska. Królowe życia 2, odc. 8 i 9 o 21:00 na TTV. Sprawa dla Explorera, odc. 14 o 23:00 na National Geographic. American Pie: Zjazd absolwentów o 23:15 na TVN Fabuła. Welcome Homo o 01:55 na ale kino+. Nuriejew - taniec wolności o 11:00 na CANAL+ Discovery.

Udowodnić gwałt o 22:30 na TLC. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób ofiary gwałtu próbują odbudować swoje życie. W filmie nie zabraknie rozmów z ofiarami, policją, lekarzami medycyny sądowej oraz prawnikami, którzy szukają sprawiedliwości.

Moje wielkie greckie wesele 2 o 18:25 na CANAL+

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Orphan Black 3, odc. 7 o 22:00 na WP.

Priscilla: Wyprawa po wolność o 23:55 na TVN 7. W 1994 roku na ekrany kin wszedł niskobudżetowy film fabularny, "Priscilla, królowa pustyni", który opowiadał o grupie transwestytów przemierzających różowym autokarem australijskie bezdroża. Bohaterowie filmu zarabiali na życie występując na różnych scenach. Społeczeństwo nie akceptowało ich wyborów, sposobu życia oraz orientacji seksualnej. Autorzy dokumentu "Priscilla: Wyprawa po wolność" powracają do momentu powstawania tego dość kontrowersyjnego obrazu. Pokazują także, jak po emisji filmu zmieniło się społeczne nastawienie do środowisk transseksualnych. Przeprowadzają wywiady z odtwórcami głównych ról, Hugo Weavingiem, grającym później w kultowym "Matrixie", i Guy'em Pearcem ("Memento", "Tajemnice Los Angeles"). Aktorzy opowiadają o swoich odczuciach, gdy musieli stać się draq queen, przywdziać dziwne stroje i nałożyć tonę makijażu.

Czwartek: American Horror Story: Roanoke, odc. 5 i 6 o 23:00 na FOX. Współczesna rodzina 8, odc. 1 - 2 - 3 od 16:40 na HBO2.

Pobite z miłości o 22:30 na TLC. Dziennikarka Stacey Dooley rozmawia z młodymi ofiarami przemocy domowej. Udaje się jej porozmawiać zarówno z osobami pokrzywdzonymi, jak i tymi, które krzywdzą.

Piątek: Niezwykłe Torty Weselne o 21:00 na Food Network. Królowe życia 2, odc. 10 o 22:00 na TTV. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Włoska randka w łóżku 2x o 22:30 na TLC.

Wielkie poszukiwania małych domów 3: Mieszkanko w San Francisco, o 16:30 na Lifetime. Gregoire i Christopher dorastali na wschodnim wybrzeżu, ale od lat mieszkają w San Francisco. Byli jednym z pierwszych małżeństw gejowskich w tym mieście. Szukają przyzwoitego mieszkania w centrum, ale czy znajdą tam coś niedrogiego?

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Królowe życia 2, odc. 7 o 23:30 na TTV. Skandal 6, odc. 3 i 4 o 20:05 na FOX. Plastyczna fuszerka, odc. 7 o 22:00 na E! Entertainment. Mistrzowie remontu o 16:00 na TLC.

Urodzie na ratunek, odc. 8 o 21:30 na TLC. Rockmenka Kat chce zostać drag king.

Niedziela: Project Runway: Nastolatki 2, odc. 7 o 18:30 na TVN Style. Wstydliwe choroby, odc. 7 o 20:30 na TLC.

Tagi: media
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

199911_68f94a8004195dc1a4597733de3e5c03_510x

Głośno o Australii w tym tygodniu - wciąż nie ma pewności co z równością małżeńską, której chce społeczeństwo, nie chcą politycy. Chociaż to i tak nie takie proste. W "The Australian Women's Weekly" pojawiła się rozmowa z Kerryn Phelps i Jackie Stricker-Phelps, parą od 20 lat, które żartują, że prędzej zostaną babciami niż małżonkami. Tylko do śmiechu jakoś coraz mniej... albowiem panie właśnie zostały babciami.

Tymczasem wiele par czeka i powoli traci cierpliwość. W najnowszym numerze "The Australian Women's Weekly" pojawi się rozmowa z parą od 20 lat, Kerryn Phelps i Jackie Stricker-Phelps.  Kerryn jest profesorką i zastępczynią burmistrzyni Sydney - osobą lokalnie bardzo szanowaną. Panie, które wychowywały razem córkę Kerryn, Jaime, z poprzedniego, różnopłciowego małżeństwa oraz drugą, adoptowaną, żartowały zawsze, że prędzej zostaną babciami niż małżonkami. Niestety, żart się sprawdził - Jaime właśnie urodziła im wnuczkę.

Adoptowana córka pań, Gabi, podkreśla w kontekście własnej rodziny, że "biologia jest przereklamowana". "Nie sądzę, że biologia jest aż tak ważna. Najważniejsze jest to, kto cię wychowuje i kto jest przy tobie" - dodaje Jackie - Queer.pl

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 733