Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl
RSS
poniedziałek, 22 grudnia 2014

Leczenie homoseksualizmu? To niedorzeczne nawet dla osławionego łamaniem praw człowieka chińskiego wymiaru sprawiedliwości. Pekiński sąd wydał właśnie wyrok, w którym nakazuje klinice oferującej leczenie z pociągu płciowego do osób tej samej płci publiczne przeproszenie 30-letniego Yang Tenga i wypłacenie mu zadośćuczynienia.

Sprawa młodego Chińczyka była wyjątkowo kontrowersyjna, bo w ośrodku w Czungkingu postanowiono wyleczyć go z homoseksualizmu za pomocą hipnozy i... elektrowstrząsów. Po takich torturach i poniżeniu postanowił zaryzykować publiczną walkę o godność.

Sąd w Pekinie uznał nie tylko, iż niedopuszczalne jest stosowanie tak drastycznym metod, ale podkreślił również, że homoseksualizm nie jest schorzeniem wymagającym leczenia - Na Temat.pl

Tagi: news
11:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ślub roku odbył się wczoraj. Elton John poślubił swojego partnera, którym jest 21 lat Davida Furnisha. Uroczystość odbyła się w ich posiadłości w Windsorze obok Londynu, równo dziewięć lat po zawarciu przez nich związku partnerskiego.

"Część prawna już za nami. Teraz czas na ceremonię" - napisał na Instagramie.

Następnie zdjęcie podpis brzmi: "Zachary złapał iPhone Davida i zrobił zdjęcie swemu bratu w chwili, gdy my akurat przysięgaliśmy"

Wśród zaproszonych gości byli przyjaciele najbliższy Eltona i Davida znaleźli się m.in. David Beckham, jego żona Victoria i ich dzieci, Hugh Grant, Elizabeth Hurley, Ed Sheeran, Ozzy i Sharon Osbourne.

Kalendarium: 67-letni dziś Elton John jest żywą legendą nie tylko muzyki rozrywkowej, ale i ruchu LGBT. W 1976 r. wyoutował się jako biseksualista, za co spotkała go fala negatywnych komentarzy (a wiele stacji radiowych przestało grać jego kawałki). W 1984 r. - w dobie konserwatyzmu Reagana i Thatcher i szalejącej epidemii AIDS - Elton wziął ślub z kobietą, przyjaciółką Renate Blauel. Związek trwał 4 lata. Na początku lat 90., po kuracji leczącej uzależnienie od narkotyków i alkoholu, Elton zaczął nowe życie. Wyoutował się jako gej. Tuż potem zaliczył jeden z największych hitów swej kariery - "Sacrifice".

W 1993 r. Elton poznał 15 lat młodszego Davida Furnisha, Kanadyjczyka, który dopiero będąc w związku z gwiazdorem wyoutował się rodzicom (ponoć nie uwierzyli od razu w jego słowa; "jestem gejem i... jestem w związku z Eltonem Johnem").

21 grudnia 2005 r. - dokładnie 9 lat temu - w pierwszym dniu, w którym było to możliwe w Wielkiej Brytanii - Elton i David zawarli związek partnerski.

W 2006 r. Elton John wystąpił na festiwalu w Sopocie. W apogeum homofobicznych rządów PiS-LPR-Samoobrona piosenkarz ze sceny apelował o akceptację dla osób LGBT w Polsce. Piosenkarz niezmordowanie od lat wspiera emancypację LGBT, ostatnio w Rosji.

Elton jest również od lat zaangażowany w walkę z AIDS (właśnie ukazała się u nas jego autobiografia "Miłość jest lekarstwem" poświęcona głównie właśnie walce z AIDS)

W grudniu 2010 r. przyszedł na świat, urodzony przez matkę surogatkę, syn Eltona i Davida - Zachary. Drugi syn, Elijah, urodzony przez tę samą matkę surogatkę, przyszedł na świat w styczniu 2013. Matką chrzestną obu chłopców jest Lady Gaga.

Elton i David zawierają ślub 11 dni po tym, jak związki partnerskie w Wielkiej Brytanii można formalnie "zamienić" na już legalne małżeństwo jednopłciowe. Jak to wielu zrobiło ostatnich dnia miedzy innymi prezenterka Mary Portas.

źródło Replika/Onet.pl/Pink News

Lance Bass poznał swojego obecnego męża cztery lata temu na urodzinach wspólnego znajomego w Palm Springs. Od tamtej pory para jest praktycznie nierozłączna. plejada.pl.

Dziś poślubię mężczyznę moich marzeń. On sprawia, że uśmiecham; On sprawia. On sprawia, że .... ja napisał na Instregramie.

Ekstra skrót plotkarski wiadomości ślub Eltona, Basa czy Najnowsza produkcja Ryana Murphy'ego pt. "American Crime Story". 1. sezon będzie się składał z 10 odcinków i skupi na procesie sądowym mordercy O.J. Simpsona. Fabuła sezonu oparta zostanie na książce Jeffrey’a Toobina pt. „The Run of His Life: The People V. O.J. Simpson”.

 Wystąpią znany z Przyjaciele serialu David Schwimmer, zagra adwokata Roberta Kardashiana, Cuba Gooding Jr. jako Simpson i Sarah Paulson jako prokurator Marcia Clark. (Hatak.pl)

Tagi: Ploty
08:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
Post użytkownika Replika.
Tagi: LGBT news
08:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Meksykański zapaśnik, gej i Drag Queen Cassandro wywiad o nim na Queerty.com.

00:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Słupsk w pewien sposób zaszantażowano. Wmówiono mieszkańcom, iż wybór Roberta Biedronia na prezydenta będzie dowodem, że miasto zdaje egzamin z tolerancji, 
a słupszczanie są europejscy i postępowi - Rzeczpospolita.

Znów mecz piłkarski. Biedroń na widowni, więc gwizdy, „cioty" i „pedały". Politykowi twarz ani drgnie, wciąż gości na niej miły uśmiech. Potem podchodzi do niego kibic i mówi: „Pan to wszystko wytrzymał, szacunek, będę na pana...

Tagi: news
00:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zmieniam płeć, odc. 4 o 00:15 na TVN Style. Lisa i Jackie urodziły się jako chłopcy. Ich życie potoczyło się różnie, choć w dzieciństwie obie uważały się za dziwaków. Jackie czuła, że jest dziewczynką. Jako mistrzyni kamuflażu bardzo długo ukrywała przed bliskimi problemy z tożsamością płciową. Założyła rodzinę, ma trzech synów. Decyzję o zmianie płci odkładała przez kilkadziesiąt lat. Jej małżeństwo nie przetrwało. Obecnie Jackie może liczyć na wsparcie dzieci. Z kolei Lisa jest zdana tylko na siebie. Gdy matka dowiedziała się o jej problemie, wówczas zaczęło się prawdziwe piekło. W czasach liceum Lisa próbowała być chłopcem. Zaciągnęła się do armii, a potem skończyła studia chemiczne. Decyzję o zmianie płci podjęła w wieku 44 lat.

Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych o 22:55 na POLSAT. Happy Endings 3, odc. 6 i 7 o 06:55 na Comedy Central Family. Seks w wielkim mieście 2, odc. 7 i 8 o 20:00 na Comedy Central Family. Cleveland 2, odc. 9 i 10 o 21:50 na Comedy Central Family.

Daleko od nieba o 11:40 na Cinemax 2. Zakazana miłość, odc. 263 o 20:08 na Romance TV HD. W imię... o 22:40 na CANAL+ Film2 HD.

Newsroom 3, odc. 3 o 22:00 na HD

Dziewczyny 3, odc. 9 o 00:00 na HBO HD

Tagi: media
00:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 grudnia 2014

17 grudnia mógł być najważniejszym dniem w Polsce dla osób homoseksualnych. Jednak stał się najbardziej niechlubnym. Kolejny raz posłowie nawet nie wprowadzili projektu ustawy o związkach partnerskich do porządku obrad. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jędrzej Idziak-Sępkowski oraz Marek Idziak-Sępkowski, którzy zalegalizował swój związek pomimo braku tej możliwości w Polsce. Co ustawa o związkach partnerskich mogłaby dać osobom homoseksualnym? WIDEO

Ali Hamedani informuje osoby homoseksualne w Iranie są zmuszone do operacji zmiany płci, która jest zazwyczaj zarezerwowana dla osób transpłciowych. Wielu Irańczyków ucieka z kraju, aby uniknąć, śmierć homoseksualizm jest karalny śmiercią.

Tagi: LGBT news
20:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Łk 1, 26-38 Maryja pocznie i porodzi Syna  Słowa Ewangelii według świętego Łukasza  Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.  Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądz pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą».  Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.  Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».  Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»  Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».  Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa». Wtedy odszedł od Niej anioł.  Oto słowo Pańskie. Audio.

Katedra Hope z Dallas msza święta tydzień temu i msza z okazji święta Dzień Dziękczynienia

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church z Palm Beaches, Floryda.

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church

Kościół Middle Church kazanie i muzyka:

Anioł Pański

Pastor Reggie Longcrier, z kościoła Exodus Missionar, Karolina Północna jego kościół jest otwarty i wszyscy są bezpieczni w nim

Hillsong Church

Kościół Hour of Power:

Boskie Słowa - II niedziela Adwentu 2014

"Żywa Księga. Ks. Adam Boniecki komentuje Biblię"

Tagi: religia
20:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Alexander Brodt-Zabka i Jörg Zabka są gejami i obaj pracują jako proboszczowie. Tolerancja Kościoła ewangelickiego została nieźle wystawiona na próbę.

Granice to hasło. W przeciwieństwie do katolickiego, Kościół ewangelicki w wielu kwestiach poszedł bardzo daleko. Kobiety są w nim proboszczami, funkcję tę sprawują również geje. W 2001 roku postanowiono umocnić jednopłciowe związki, pary gejowskie i lesbijskie mogą otrzymać błogosławieństwo. A w najnowszym dokumencie na temat rodziny, z 2013 roku, napisano, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą nie musi stanowić wyłącznej normy. Ale między ideałem a rzeczywistością nawet w Kościele reformowanym istnieją często ogromne różnice.

Całość na Onet.pl

Tagi: religia
12:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 725