Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 26 marca 2017

f71541a8a3f76143c948b18d52c25739

Elton John, dziś obchodzi swoje urodziny skończył 70 lat, jest najbardziej znany brytyjskim piosenkarzem, kompozytorem, pianistą.

Elton John w swojej ponad 40 letniej karierze sprzedał ponad 250 milionów nagrań, co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów. Jego singiel "Candle in the Wind 1997" został sprzedany w nakładzie ponad 33 milionów kopii na całym świecie. Zwycięzca 6 statuetek Grammy, 4 Brit Awards, Oscara, Złotego Globu i Nagrody Tony. W 2004 roku magazyn muzyczny Rolling Stone zaklasyfikował brytyjskiego artystę na 49 miejscu na liście 100 najlepszych artystów wszech czasów. W 1994 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. 

Działacz w sprawie walki przeciwko AIDS od końca lat 80'. W 1992 założył Elton John AIDS Foundation - fundację pomagającą chorym na AIDS.

W 1976 roku ogłosił publicznie, że jest osobą biseksualną, jednak później to szybko odwołał i określił się jako gej. 14 lutego 1984 r. na prośbę swojej matki poślubił Niemkę Renatę Blauel, z którą po czterech latach się rozwiódł. W 1993 roku poznał 30-letniego Davida Furnisha, który wkrótce został jego partnerem. 21 grudnia 2005, po 12 latach razem, zawarli cywilny związek partnerski w ratuszu w Windsorze. Kilka lat później wzięli ślub. 

25 grudnia (Boże Narodzenie) 2010 surogatka urodziła syna, jemu i mężowi którego, nazwali Zachary Jackson Levon Furnish-John. Jego matką chrzestną została Lady Gaga. Ale też później został ponownie ojcem drugi syn Elijah Joseph Daniel, który urodził się 11 stycznia.

Za osiągnięcia muzyczne oraz działalność charytatywną muzyk w 1998 roku otrzymał tytuł szlachecki z rąk Królowej Elżbiety II.

Ostatnio wiele zajął się prawami LGBT, miedzy innymi walka o równość małżeństw mówił że dlaczego jest ważne dla niego małżeństwo od związków partnerskich. Wyznał że małżeństwo woli po woli być mężem i mieć męża, niż partnera. Partnera może mieć w biznesie, a nie w życiu uczuciowym. Czy skomentował że rodziny homoseksualne są takie same, jak hetero. Elton wiele lat wspierał też Solidarność w polsce.

Wszystkiego najlepszego Elton John!!!

Tagi: ikony
01:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 marca 2017

List otwarty Grupy Rodziców Osób LGBT przy KPH w sprawie głosowania rezolucji „Równość kobiet i mężczyzn w UE w latach 2014-2015”

Szanowni Państwo,

Posłanki i Posłowie do Parlamentu Europejskiego, którzy wstrzymali się od głosu!

Z przykrością przeczytaliśmy pierwsze wyniki głosowania nad rezolucją „O równości kobiet i mężczyzn w UE w latach 2014-2015, które odbyło się 14 marca 2017 r. w Brukseli. Państwa postawa wobec praw człowieka rozczarowuje. Z pewnością wiedzą Państwo, że opinia publiczna w Polsce nie czyta szczegółowo wszystkich aktów prawnych przygotowanych, dyskutowanych i głosowanych w Europarlamencie. To wyniki głosowań są dowodem Państwa postaw i opinii. Jako wyborcy oddawaliśmy na Państwa nasze głosy z nadzieją, że każdemu działaniu, będą przyświecały absolutnie podstawowe wartości czyli prawa człowieka. Zdumieni, czytaliśmy komentarze po głosowaniu. Pani Posłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz mówi o niedostatecznym wykorzystaniu zasady pomocniczości państwa, Pani Róża Tuhn mówi, że Parlament Europejski nie ma kompetencji i państwa członkowskie powinny zajmować się własnymi problemami, Pan Poseł Michał Boni mówi o chaosie formalnym w rezolucji, a Pani Danuta Huebner nic nie mówi, ale zmienia zdanie, tłumacząc to pomyłką. Szanujemy decyzje o zmianie zdania Pani Huebner i Pana Boniego, jednak pierwsze wrażenia to niedowierzanie, rozczarowanie a potem wściekłość. Teoretycznie Pani Posłanka Róża Tuhn może mieć rację, że to polski parlament powinien rozstrzygać w kwestiach obyczajowych. Teoretycznie Pani Posłanka Kozłowska –Rajewicz może mieć rację krytykując zbyt lekkie traktowanie zasady subsydiarności.

Ale polski parlament niczego nie rozstrzygnie, nawet się tym nie zajmie, chyba że mógłby zwiększyć opresyjność systemu.

Może nie łączy nas wspólnota doświadczeń bycia rodzicem homoseksualnych i transseksualnych dzieci, ale łączy nas pokoleniowa wspólnota PRL-u i transformacji. Wiemy bardzo dobrze, że do rozumienia świata się dochodzi dekadami, a w międzyczasie trzeba było chodzić do pracy i wychowywać dzieci. Wierzcie nam Państwo, że zmaganie się z homofobią i wykluczeniem, także we własnej świadomości, w naszej sytuacji nie jest proste.

Jesteśmy grupą rodziców w Polsce, która wybrała aktywne działanie.

Oburzyło nas Państwa postępowanie.

Powinniście Państwo wiedzieć, przewidywać, że z Brukseli do kraju, w najlepszym wypadku dociera sygnał, że są to sprawy nieważne. W tym wypadku rozstrzyganie formalnych stron rezolucji jest chybione. Subsydiarność, implementacja, niespójność lub ich brak, nie dadzą siły matce i ojcu, żeby nadal mocno kochali i byli po prostu odważni.

Natomiast Państwa postawa mogłaby ich wzmocnić.

Przeciwnik jest drapieżny i bezwzględny.

Prawa kobiet, mężczyzn, dzieci to prawa człowieka, a wszyscy się w tym pojęciu mieścimy.

Grupa Rodziców Osób LGBT przy Kampanii przeciw Homofobii

Tagi: LGBT
23:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

replika1

Prezentujemy okładkę najnowszego numeru „Repliki”. Całują się na niej Damian Kutryb i Artur Biernat.

Media w Manchesterze, gdzie Damian od 7 lat mieszka, piszą o nim, stosując grę słów: „Pole on the pole”, czyli „Polak na rurze”

Damian w krótkim czasie osiągnął w tańcu na rurze taki sukces, że dziś jest zapraszany przez szkoły tańca do prowadzenia „master classes” – lekcji mistrzowskich.

„Poza tym wyróżniam się - taniec na rurze kojarzy się z laskami, a tu – facet. Po drugie – Polak, a Polaków się w Wielkiej Brytanii z tancerzami raczej nie kojarzy. A po trzecie Polak gej. W Polsce homofobia – na rozwijanie takiej pasji nie miałbym szans, a tu – proszę bardzo.”

U siebie w Manchesterze ten zaledwie 26-letni tancerz od 3 lat prowadzi własną szkołę. A ponieważ „od razu w nazwie trzeba pokazać, że homofobia u nas nie przejdzie”, to szkoła nazywa się jak?

Damian zaczynał od zera. „Łamaga byłem, dziesięciu pompek nie mogłem zrobić, gdy zapisałem się na pierwsze zajęcia z rurki”. Potem kupił dwie rurki, które wstawił w mieszkaniu. „Od tamtej pory to już była 5 godzin dziennie codziennie. Jak chcesz mieć efekt, trzeba ćwiczyć”. Szkołę założył sam - dzięki pożyczce z banku dla młodych przedsiębiorców. Miał 23 lata.

Dziś zatrudnia siedmiu instruktorów, dwa razy do roku organizuje tygodniowe „rurkowe obozy”.

Znalazł też miłość – Artura, również tancerza. Poznali się przez Facebook, połączyła ich pasja do tańca. Ale Damian był w Manchesterze, a Artur w Gdyni…

Pierwszy spędzony razem weekend wystarczył: „Od razu miałem 100% pewności, że to jest to. Zakochałem się na zabój. Zacząłem tęsknić za Arturem minutę po tym, jak odjechał”

Artur: „Rzuciłem pracę, wymówiłem wynajem mieszkania, spakowałem cały dobytek w dwa wielkie kartony i wysłałem je do Damiana – czyli gościa, którego widziałem przez jeden weekend w życiu. Pożegnałem się z rodziną i przyjaciółmi, pozamykałem sprawy. Wciąż pamiętam, jak drżała mi ręka na komputerowej myszce, gdy kupowałem bilet na samolot w jedną stronę. W ciągu miesiąca byłem u Damiana z powrotem – już na stałe. Nie żałuję. Mam tu mnóstwo nowych doświadczeń, dużo się nauczyłem – no i jestem z Damianem, którego kocham”

W zeszłym roku Damian i Artur zaręczyli się.

Chłopaki dosłownie zarażają pasją i optymistycznym podejściem do życia, są też fantastycznie otwarci. W szczerym, bezpośrednim wywiadzie opowiadają o życiu na emigracji, o sytuacji LGBT w Wielkiej Brytanii, o swych własnych procesach samoakceptacji a także o… seksie tak fantastycznym, że… traci się przytomność. Serio, to nie metafora - szczegóły w „Replice”, wraz z niesamowitymi zdjęciami chłopaków przy rurze. Premiera numeru 28 marca.

Na allegro „Replika” dostępna jest na allegro.pl Oraz oczywiście w prenumeracie. Na zdjęciu Damian jest na górze, Artur – na dole (foto: Voodoo Doll Photography)

„Brawoooooo moje oba dwa synusie!!!! Kochamy Was!!!!” – tak na okładkę „Repliki” z Damianem i Arturem zareagowała wczoraj mama Damiana. A jego babcia napisała: „Piękności! Kocham was mocno”.

Czasem, jak śledzi się emancypację LGBT z bliska, dzień po dniu, to nie zauważa się postępu, bo nasze główne postulaty wciąż niezrealizowane – związków partnerskich ani małżeństw jednopłciowych nie ma, edukacja seksualna leży, procedura korekty płci – absurdalna, a publicznych coming outów znanych osób tyle, co kot napłakał.

A jednak postęp jest - widać go właśnie w takich komentarzach. Jeszcze całkiem niedawno homoseksualność syna czy wnuczka to był temat tabu, wstyd. A mama i babcia Damiana nie mają żadnego problemu: publicznie zapewniają o swej miłości nie tylko do syna/wnuczka, ale też do jego ukochanego.

Damian i Artur to polscy tancerze na rurze, którzy mieszkają w Manchesterze. Damian jest właścicielem Gay Friendly Fitness Damian Dance Studio (nazwa mówi za siebie, nie?)

O swych rodzinnych coming outach chłopaki mówią też w naszym wywiadzie.

Damian: ”- Mam szczęście, bo rodzina mnie zaakceptowała bez trudu, u Artura było gorzej. U mnie wszyscy wiedzą. Rodzice, siostra, ciotki, babcia. Wszyscy, oprócz brata.

- Brat ma uprzedzenia?

Nie! Ma 6 lat."

Artur: „Z tatą kontaktu nie mam. Tata jest radiomaryjny, był szafarzem w kościele. Przysłał mi jakiś czas temu na emaila plik z nagraniem chyba z Radia Maryja, że homoseksualizm to choroba bla bla bla. Odpisałem: może zapytasz, co u mnie, zamiast mi te pierdoły wysyłać? Nie odezwał się.

Z mamą miałem kilka lat temu dramatyczną rozmowę (…) Mówię, że mam chłopaka, mieszkam z nim, że jestem gejem, a mama mnie pyta, czy nie poszedłbym do psychologa, by się wyleczyć. Rozmawialiśmy na dwóch różnych poziomach – nie było możliwości porozumienia. (…) Wciąż mam ten obraz przed oczami: widzę mamę - smutną, zmartwioną, nierozumiejącą mnie. Poryczałem się.

Teraz jest już dużo lepiej. Mama była u nas na święta. Damian poznał teściową, polubili się – a stresowali się oboje przed spotkaniem.” Cały wywiad z Damianem i Arturem – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Tagi: kultura media
09:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tza

W wyścigach Formuły 1 w ten weekend w Australii weźmie udział m.in. ten samochód. Należy on do drużyny Holden Brada Jonesa. Kierować będzie 28-letni Nick Percat.

Oświadczenie drużyny: "Tęczowe kolory na naszym 8 Holden Commodore są nie do przeoczenia. Chcemy wysłać do wszystkich bardzo jasny przekaz, że wspieramy równość ludzi bez względu na ich kolor skóry, płeć cy orientację seksualną. Wyścig jest okazją, by to pokazać." (Replika)

 Nick Percat i Lee Holdsworth Massive ostatnim wyścigu mieli wypadek na torze 

Tagi: LGBT sport
09:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Był psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem, autorem słowa „homofobia”, poplecznikiem postulatów społeczności LGBT i ich naukowym orędownikiem. Przyczynił się do wykreślenia homoseksualizmu z listy chorób i zaburzeń psychicznych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne. Miał 86 lat. Zmarł w poniedziałek na Manhattanie. Jego żona, Dianne Rowe, potwierdziła, że powodem śmierci był rak.

Całą swoją karierę naukową zresztą poświęcił obalaniu mitów na temat homoseksualizmu. Jego swoista krucjata doprowadziła do wykreślenia go z listy chorób i zaburzeń psychicznych. Efekty jego pracy były ostro oceniane przez ówczesnych badaczy. Zarzucano mu „brak klimatu intelektualnego, gwarantującego obiektywizm naukowy”. Krytykował instytucję „terapii reparatywnej”, którą uważał za barbarzyństwo.

„Tak, ukułem termin homofobia jako słowo określające strach i lęk przed homoseksualistami. Irracjonalny lęk, który wydawał się być powiązany z obawą przed zarażeniem, traktowanie homoseksualizmu jako zagrożenie dla instytucji domu i rodziny. Ale i lęk religijny, który prowadził do niesamowitych zachowań, brutalnych i pełnych agresji” – powiedział Gregory’emu M. Herekowi, profesorowi z Universytetowi w Kalifornii w 1998 roku.

W Huffington Post, Weinberg napisał: „Jak długo homofobia istnieje i funkcjonuje, jak długo geje i lesbijki doświadczają aktów przemocy, tak długo słowo homofobia będzie kluczowe dla rozwoju społeczeństw i ludzkości. Bo w rzeczy samej, homofobia powinna być wpisana na listę zaburzeń psychicznych” - Queer,pl

Wywiad dla Gay USA:

Tagi: LGBT
09:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Klip muzyczne Perfume Genius - Slip Away

Klip muzyczny Todrick Hall - Straight Outta Oz

Klip muzyczny Betty Who - Mama Say

Blondie wraca w nowym wykonaniu Long Time

Klip muzyczny Jolivi - Love Who You Wanna Love

Lady Gaga nowa wersja Million Reasons

Powrót Take That ‘Giants’

Powrót The Cranberries w nowej piosence Why

New Kids On The Block - One More Night

David Guetta wspólnie z Nicki Minaj i Lil Wayne wykonują Light My Body Up

Mariah Carey wspólnie z Remy Ma najnowsza piosenka ‘I Don’t’ Remix

 

ZAYN wspólnie z PartyNextDoor najnowsza piosenka ‘Still Got Time’

Stargate wspólnie gościnie z P!nk i Sia - Waterfall

Tagi: muzyka
09:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 marca 2017

kph4

 KPH: "Nie ma różnicy między związkiem partnerskim a umową cywilną? Myślimy, że jednak jest"

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Cindy i Lana mają syna i córkę i tworzą rodzinę na Tajwanie. Mają nadzieję, że małżeństwo tej samej płci zostaną zalegalizowane w tym kraju. Tajwan może zostać pierwszy kraj w Azji, z równością małżeństw. 

Gąsiu - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka

Krzysztof Gojdź postanowił skomentować zdjęcie sprzed kilku tygodni, chce równe prawa dla osób homoseksualny w Polsce.

Gra BioWare - Mass Effect: Andromeda, akcentem gejowskim

Mini wersja Pięknej i bestii w wersji gejowskiej

Opowieści o związkach być w związku z drag queen

Transpłciowe osoby opowiadają o związkach że ich miłość jest piękna też chcą zakochać się i być z kimś.

Tom Daley w porannym programie brytyjskim o swojej nowej książce o utracie wagi

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

14 marca br. Parlament Europejski przyjął trzy rezolucje dot. praw kobiet:

1) rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej w latach 2014–2015;

2) rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie stosowania dyrektywy Rady 2004/113/WE wprowadzającej w życie zasadę równego traktowania mężczyzn i kobiet w zakresie dostępu do towarów i usług oraz dostarczania towarów i usług;

3) rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie funduszy unijnych na rzecz równouprawnienia płci.

Przyjęte rezolucje zawierają istotne postanowienia dotyczące praw osób LGBT+, dlatego też Miłość Nie Wyklucza przyjęła przegłosowanie tych rezolucji z dużą radością, zwłaszcza że nad rezolucją w sprawie dyrektywy o równym dostępie do dóbr i usług pracowała polska europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i przyjęcie tej rezolucji jest jej niewątpliwą zasługą.

Tym większym zaskoczeniem było dla nas odkrycie, że w trakcie głosowań europosłowie i europosłanki z Platformy Obywatelskiej, w tym wspomniana Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, poparli jedynie rezolucję w sprawie stosowania dyrektywy Rady 2004/113/WE oraz rezolucję w sprawie funduszy unijnych. W przypadku rezolucji w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej w latach 2014–2015 większość z nich wstrzymała się od głosu, a głos przeciw oddali: Julia Pitera, Jarosław Wałęsa oraz Jan Olbrycht. Tylko jedna europosłanka wybrana z list PO opowiedziała się za tą rezolucją, była to Danuta Jazłowiecka (Danuta Hübner ogłosiła w dniu dzisiejszym, że jej głos był pomyłką i zgłosi korektę do głosowania ze wskazaniem na “za”, niedługo później Michał Boni zadeklarował, że przeczytał rezolucję ponownie i teraz opowiedziałby się za jej przyjęciem). Poniżej głosowanie wszystkich polskich eurodeputowanych:

tumblr_inline_ona2wmm7l11tsitpw_540

Po krytyce z naszej strony oraz ze strony innych organizacji LGBT+ i organizacji feministycznych oraz mediów, polska grupa Europejskiej Partii Ludowej, do której należą eurodeputowani z ramienia PO, wystosowała oświadczenie, podpisane przez Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz. [link do oświadczenia TUTAJ]

Z oświadczenia wynika, że polscy eurodeputowani zdecydowali się nie popierać tej pierwszej rezolucji, ponieważ jej postulaty zbyt daleko ingerują w kompetencje państw członkowskich, między innymi w kwestiach gospodarczych leżących w gestii prawa krajowego, takich jak np. polityka oszczędności czy regulacje podatkowe. Z innych wypowiedzi wynika, że zdaniem polskich eurodeputowanych rezolucja ta narusza tym samym zasadę pomocniczości. Z kolei głosowanie za przyjęciem rezolucji w sprawie dyrektywy o równym dostępie do dóbr i usług czy funduszy UE na rzecz równouprawnienia płci mają, zdaniem europosłanki, świadczyć o poparciu PO dla równości płci. W oświadczeniu opublikowanym przez Agnieszkę Kozłowska-Rajewicz nie ma jednak ani słowa na temat poparcia PO dla ochrony przed dyskryminacją osób LGBT+.

W naszej ocenie wyjaśnienia te budzą wątpliwości. Rezolucje Parlamentu Europejskiego nie są prawnie wiążące – trudno zatem mówić o tym, że są one niezgodne z zasadą pomocniczości czy ingerują w niezależność państw UE. Choć wyznaczają pewien standard ochrony przed dyskryminacją, zachęcają do podejmowania działań przez państwa członkowskie, jeśli państwa członkowskie potrzeby zapewnienia realizacji tego standardu nie widzą, nie są do tego na mocy takiej rezolucji zobowiązane. Nie jest dla nas zrozumiałe, dlaczego zatem podjęto decyzję o wstrzymaniu się od głosu. Nie rozumiemy też, dlaczego eurodeputowani wywodzący się z partii zwanej obywatelską podejmują istotne decyzje dotyczące praw i wolności bez konsultacji czy dialogu z obywatelami i obywatelkami.

Rezolucja, której nie poparli polscy europosłowie i europosłanki z PO, dotyczy przede wszystkim działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w rynku pracy i w życiu publicznym, przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, dyskryminacji w edukacji, w zatrudnieniu, w przestrzeni publicznej, eliminacji stereotypów dotyczących płci, zapewnieniu praw reprodukcyjnych. W kilku punktach rezolucja ta odnosi się także do praw osób nieheteroseksualnych - wzywa do uwzględnienia osób transpłciowych i interseksualnych w strategiach dotyczących równouprawnienia płci (pkt 7), zwrócenia szczególnej uwagi na aspekty praw ofiar związane z płcią, w tym z tożsamością płciową i ekspresją płciową ofiary (pkt 31), uwzględnienia środków ochrony osób LGBTI przed molestowaniem seksualnym w miejscu pracy i środków ochrony prawnokarnej (pkt 38), unikania leczenia osób interseksualnych bez uzyskania dobrowolnej i świadomej zgody (pkt 39), uwzględnienia tożsamości płciowej i interseksualności w ustawodawstwach krajowych zakazujących dyskryminacji ze względu na płeć (pkt 40), czy zapewnienia pomocy uchodźcom będącym ofiarami przemocy ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową (pkt 41). [Tekst rezolucji w jęz. polskim: TUTAJ]

Rezolucja poparta przez polskich europosłów i europosłanki z PO oraz SLD, choć dotyczy przede wszystkim kobiet, podkreśla, że zakaz dyskryminacji ze względu na płeć obejmuje również zakaz dyskryminacji osób transpłciowych, mimo że wiele państw nie przyjęło bezpośrednich przepisów prawnych chroniących osoby transpłciowe (pkt 10), i zauważa problem molestowania osób transpłciowych i interseksualnych (pkt 14). Co rzeczywiście warte zapamiętania, rezolucja poparta przez polskich europosłów i europosłanki ponawia apel o rozważenie wszelkich możliwych sposobów zapewnienia, aby przyjęta została dyrektywa unijna zakazująca dyskryminacji m.in. ze względu na orientację seksualną nie tylko w zatrudnieniu, ale także w pozostałych obszarach (pkt 34 – obecnie dyrektywy unijne zakazują dyskryminacji ze względu na orientację seksualną jedynie w obszarze zatrudnienia). [Tekst rezolucji w jęz. polskim TUTAJ]

Poniżej głosowanie wszystkich polskich eurodeputowanych w sprawie tej rezolucji:

tumblr_inline_ona2x6n8l61tsitpw_540

C7nxQdBW0AEBGLh

****

Grupa Stonewall: A teraz trzymajcie się mocno. W efekcie krytyki jaka zalała Platforma Obywatelska i jej eurodeputowanych po głosowaniu nad rezolucją, Danuta Hübner i Michał Boni zmienili zdanie, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz się tłumaczy i trwa przy swoim, ale mistrzowskim komentarzem do sprawy zabłysnęła Pani Julia Pitera.

Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszym komentarzem: Pani Julio Pitera, przykro nam, że wg Pani prawa człowieka – bo tak należy rozumieć prawa kobiet i osób LGBT+ - nie należą do właściwości Unii Europejskiej. Sądziliśmy, że Traktat o Unii Europejskiej między innymi takie właśnie zapisy zawiera. Przepraszamy też, że 50% światopoglądu, jakim są kobiety, znów zawraca głowę zapracowanej Platformie Obywatelskiej i domaga się poszanowania swych praw. To samo dotyczy osób LGBT+, przecież nasze potrzeby to tylko światopogląd. Możemy podpisać umowę, taką samą, jak zapisuje się z dostawca prądu, czy Internetu. Możemy też liczyć, że w zależności od humoru ktoś łaskawie uwzględni jej zapis i pozwoli nam odwiedzić partnera lub partnerkę w szpitalu. Gratulujemy, że Pani nie należy do trzeciej kategorii ludzi i miała Pani wybór zawierając związek małżeński. Czyżby przyznała Pani zatem, że umowa nie jest jednak tak atrakcyjną ofertą?

Komentarz pisarza Jacka Dehnela: Europosłanko Pitero, czy naprawdę sądzi Pani, że merytoryczna krytyka działań Pani i Pani kolegów, działań podejmowanych na mocy mandatu, który Pani otrzymała od polskich obywateli, to "wojna na hejty"? To nie ma Pani pojęcia, co to wojna na hejty.

Europosłanko Pitero, osobo dorosła, ba, zbliżająca się do wieku emerytalnego, zawodowa polityczko od blisko ćwierćwiecza, radna, posłanko, członkini rządu RP i europosłanko, czy naprawdę przeszły Pani przez gardło słowa: "To była nasza, Platformy, forma protestu przeciwko uświatopoglądowieniu każdego dokumentu, który spływa do europosłów. Kończy się to tak, że organizacje prawicowe piętnują jednych, organizacje lewicowe piętnują drugich."? Otóż: tak, to się nazywa polityka: jedni mają jedno zdanie, drudzy - drugie i wzajemnie się ze sobą spierają. Jeśli to Pani nie odpowiada, to proponuję zajęcie się rąbaniem drewna, robieniem konfitur czy inną niekontrowersyjną działalnością, bo najwyraźniej ćwierć wieku temu poszła Pani nieodpowiednią ścieżką.

Europosłanko Pitero, która masz czelność powiedzieć, że związki LGBT "regulują swoje związki umowami", a która z taką drobiazgowością śledziłaś zakup dorsza za 8,16 pln - może poświęciłaby Pani choćby część tej pracowitości na zorientowanie się, że umowy o dziedziczeniu niewiele zmieniają, bo partner dziedziczy jak obca osoba, z ogromnym zachowkiem dla biologicznej rodziny i otrzymuje niewielką część majątku (a o pochówku i tak nie może decydować) i że to, co Pani sobie "reguluje z mężem" ma się nijak do tego, co my musimy sobie regulować?

Europosłanko Pitero, skąd bierze Pani w sobie ten tupet, żeby powiedzieć: "Ludzie żyją w wolnych związkach, również wśród mojej rodziny i przyjaciół. Taki jest ich wolny wybór." Otóż: nie. Pary jednopłciowe NIE MAJĄ WOLNEGO WYBORU. To Pani z Pani mężem miała ten wybór i mogła podjąć decyzję. Więc proszę łaskawie wyciągnąć głowę z dorsza, bo być może to, co ma Pani na oczach, to łuski.

tumblr_inline_ona38fjGgu1tsitpw_540

OKO.press/Miłość Nie Wyklucza: „Teraz przeczytałem [rezolucję] dokładnie jeszcze raz. I wyciągając wnioski z debaty [...] nie wstrzymałbym się, ale zagłosował za„. To dobry znak – mamy nadzieję, że więcej polityków i polityczek zacznie przywiązywać wagę do problemów społeczności LGBT+ i że będziemy częściej zapraszani do konsultacji i dialogu – najlepiej jeszcze przed podejmowaniem ważnych decyzji.

Ale interwencja to sukces nas wszystkich! Skrzynki mailowe i facebookowe eurodeputowanych zostały zalane wiadomościami od Was – na część z nich dostaliśmy odpowiedź. Niestety, nie wszyscy politycy poradzili sobie z krytyką. Dziś na stronach niektórych z nich obserwujemy mozolne usuwanie wpisów. Nie zgadzamy się na to! Nasi reprezentanci w Unii mają obowiązek komunikowania się z wyborcami! Będziemy dalej wywierać presję na polityków z kraju i w instytucjach unijnych.

I jeszcze jedno: część eurodeputowanych argumentowała, że nie poparła rezolucji, gdyż w ich opinii wykraczała ona poza kompetencje PE i kłóciła się z zasadą subsydiarności.

Polacy poparli jednak rezolucję zakazującą dyskryminacji w innych obszarach niż zatrudnienie. Dokument uważany jest za kontrowersyjny i od 8 lat nie jest procedowany. Tymczasem nasi europosłowie opowiedzieli się za jego przyjęciem, chociaż sami nie widzieli takiej potrzeby, kiedy przepisy zakazujące dyskryminacji uchwalali w 2010 r. w Polsce!

KPH: Większość eurodeputowanych z Polski nie poparła raportu zawierającego rekomendacje nawołujące do ochrony prawnej kobiet i osób LGBTI przed dyskryminacją. Przeciw było 30 eurodeputowanych, a 15 wstrzymało się od głosu. Kampania Przeciw Homofobii przygotowała oficjalne pismo do Josepha Daula – przewodniczącego partii European People’s Party, do której należą eurodeputowani z PO i PSL.

Zgodnie z programem EPP jednym z celów partii jest zwiększenie dostępu do rynku pracy oraz włączenie marginalizowanych grup społecznych do życia społecznego. W piśmie skierowanym do Josepha Daula, Kampanii Przeciw Homofobii zwraca uwagę na rozbieżność pomiędzy tymi założeniami programowymi partii a głosami oddanymi przez polskich eurodeputowanych. KPH sugeruje Daulowi, że decyzja polityków PO i PSL o zagłosowaniu przeciw rekomendacji, to ukłon w stronę eurosceptycznych prawicowych wyborców. Tym samym organizacja wskazała na niekonsekwencje wewnątrz partii. Jednocześnie KPH zarekomendowało przewodniczącemu EPP pochylenie się nad wewnątrzpartyjną strategią i weryfikacje tego, jak głosują politycy tworzący partię. Organizacja zapowiedziała również, że planuje monitorować poczynania European People’s Party i na bieżąco będzie informować wyborców o działaniach partii niezgodnych z jej założeniami programowymi. A to w kontekście zbliżających się wyborów do Europarlamentu i liczby wyborców wyznających idee równości, może okazać się nie bez znaczenia.

Treść pisma do przewodniczącego European People’s Party, Josepha Daula tutaj: EPP-LETTER

Tagi: LGBT news
08:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

paragraph_1073_1467101461

Zapraszamy dziennikarzy i dziennikarki na konferencję prasową “Geje i lesbijki skarżą Polskę do Trybunału w Strasburgu”, która odbędzie się 30 marca o godz. 11:00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. 

Przełom na drodze do wprowadzenia związków partnerskich i równości małżeńskiej w Polsce! Wszystko za sprawą działań podjętych przez Koalicję na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, która po przejściu krajowej procedury sądowej złożyła skargi na Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Konferencja odbędzie się 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie.

Podczas konferencji przedstawione zostaną  po raz pierwszy  wyroki polskich sądów oraz treść skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Koalicja opowie o swoich działaniach w odniesieniu do kroków podjętych przez Prokuraturę Generalną względem par osób tej samej płci. Ponadto zaprezentowana zostanie strona www Koalicji.

W konferencji udział wezmą:

  • adw. Paweł Knut – Kampania Przeciw Homofobii
  • adw. Małgorzata Mączka – Pacholak – Kancelaria Pietrzak Sidor & Wspólnicy
  • Aleksandra Muzińska – Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza
  • adw. Mikołaj Pietrzak – Kancelaria Pietrzak Sidor & Wspólnicy
  • dr Krzysztof Śmiszek – Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
  • Krzysztof Łoś i Grzegorz Lepianka – para gejów reprezentowanych przez Koalicję
  • Michał Niepielski i Wojciech Piątkowski – para gejów reprezentowanych przez Koalicję

Po konferencji zapraszamy na brunch.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: cjakubczak@kph.org.pl do dn. 29.04.2017 r.

Kontakt dla mediów:
Cecylia Jakubczak
Kampania Przeciw Homofobii
kom. 790 866 388
email: cjakubczak@kph.org.pl

Tagi: kph
08:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_on635xbfuW1utukoko1_500

Grupa Stonewall: Jak być może wiecie Fundacja Mamy i Taty w ostatnim czasie postanowiła rozpaczliwie krzyknąć 'nie oddamy wam naszych dzieci' i wypuściła spot atakujący środowiska LGBT+ i UE...

Na szczęście jest Gabriela Kulka i jej cięta riposta!.

Kwestia adopcji dzieci przez pary tej samej płci jest często o wiele trudniejszym i bardziej zapalnym tematem niż równość małżeńska. Przypomnijmy, że według raportu Rodziny z wyboru w Polsce. Projekt badawczy liczbę par jednopłciowych wychowujących wspólnie dzieci szacuje się w Polsce na 50 tysięcy.

Pomimo tego, że rosnąca liczba badań naukowych jasno wskazuje, że pary jednopłciowe radzą sobie z byciem rodzicami tak samo dobrze, jak pary różnej płci, trudno jest zmienić silne i szeroko rozpowszechnione uprzedzenia wobec tęczowych rodzin.

Zbyt wiele osób wciąż wierzy, że dzieci wychowane przez dwóch ojców lub dwie matki będą nieheteroseksualne (fałsz – orientacja psychoseksualna rodziców nie ma żadnego wpływu na orientację dziecka), nie będą miały skąd czerpać „wzorców płci” (fałsz – dzieci w tęczowych rodzinach nie są izolowane od świata i mają pełny dostęp do takich wzorców, ze wszystkimi ich negatywnymi i pozytywnymi skutkami) oraz że wprowadzenie prawa do adopcji jest niepotrzebne i stworzy problem, którego nie ma (fałsz – pary jednopłciowe już dziś wychowują dzieci, a ich bezpieczeństwo i godność cierpią z braku odpowiednich regulacji). (Miłość Nie Wyklucza)

Wielu z nas samych fiksuje się na „dogmacie” pod tytułem „dziecko musi mieć matkę i ojca” (a jak ma np. tylko matkę, to co? jak nagiąć rzeczywistość do teorii?),

- na drugim „dogmacie”, że „dziecko powinno mieć wzorzec męski i żeński” (tak, jakby jedynym mężczyzną w życiu dziecka był ojciec, a jedyną kobietą – matka – a zresztą o jaki konkretnie wzorzec zachowań chodzi? ten, że dziewczynka ma chcieć ładnie wyglądać, a chłopiec - umieć się bić?),

- na trzecim „dogmacie”, że „dziecko pary jednopłciowej miałoby przechlapane u rówieśników” (bo, jak powszechnie wiadomo, wszystkie inne dzieci są zawsze bardzo kochane przez rówieśników) itd. itd.

W tym miejscu przychodzi nam do głowy ta świeża, potworna sprawa z Łodzi. 4-letnia Oliwka została zakatowana na śmierć przez konkubenta swej mamy. Kobieta ma jeszcze jedno dziecko, którym się nie opiekuje oraz jest obecnie w ciąż.

Zacytujemy Roberta Biedronia z jego wywiadu rzeki „Pod prąd”: „Od nas gejów oczekuje się, byśmy udowadniali, jakimi dobrymi rodzicami będziemy, a od osób hetero nie. Nie robi się żadnych badań, nie dyskutuje. Po prostu: hetero chcą mieć dzieci, to mają. Nieważne, czy patologia, czy nie. Zwyczajnie – rodzi się dziecko i ono jest w tej rodzinie. I nieistotne, czy rodzice mają jakieś przygotowanie, czy wiedzą, co to znaczy być rodzicem.” (Replika)

Może jeszcze nie zobaczy fundacja te klipy po prostu straszne te rodziny, nie są jak ostatnio cały czas w mediach tradycyjny małżeństwa miedzy kobietach i mężczyzna, pijaństwo, przemoc rodzinie.

12 dzieci i dwóch tatusiów

Miedzy innymi córka i jej ojciec jeszcze biskup chrześcijański

Zach Wahls syn pary lesbijek

Ricki Lake talk show o rodzinach jednopłciowy

Rodzina jest rodzina, bez wkrętu na to kim są rodzice hetero, homo czy trans stworzyli film wyprodukowany przez P3: Proud.Professional.Parents. jako część kampanii #familyislove (rodzina jest miłością).

Niemcy zrehabilitują około 50.000 osób, które w przeszłości były karane z powodu orientacji seksualnej. Kary za homoseksualizm zniknęły z niemieckiego Kodeksu Prawa Karnego w 1994 roku.

Ustawa o rehabilitacji osób o orientacji homoseksualnej została w środę (22.03.2017) zaakceptowana przez niemiecki rząd. Minister sprawiedliwości Heiko Maas określił kary za homoseksualizm jako „rażącą niesprawiedliwość”. Jego zdaniem „rehabilitacja mężczyzn, którzy byli prześladowani, więzieni lub potępiani przez państwo jedynie z powodu miłości do innych mężczyzn, z powodu swojej tożsamości seksualnej, powinna odbyć się już dawno”.

Projekt ustawy, który trafi w najbliższym czasie do Bundestagu, przewiduje unieważnienie wszystkich kar za homoseksualizm nakładanych przez niemieckie sądy po 8 maja 1945 roku. Zasada ta nie będzie dotyczyć osób skazanych za współżycie z dziećmi oraz za czyny związane z przemocą, gwałtem lub groźbami.

Za każdy rok w więzieniu ofiara ma otrzymać 3.000 euro plus 1.500 euro za rozpoczęty rok odbywania kary. Powstanie także Federalna Fundacja im. Magnusa Hirschfelda, która zajmie się badaniem indywidualnych losów osób homoseksualnych. Fundacja dostanie pół miliona euro z kasy niemieckiego państwa.

Rzeczniczka frakcji CDU/CSU w Bundestagu Elisabeth Winkelmeier-Becker określiła rehabilitację ofiar jako „ważną kwestię moralną, polityczną i społeczną” i wyraziła nadzieję na uchwalenie prawa przez Bundestag jeszcze podczas bieżącej kadencji - Deutsche Welle

Tagi: LGBT news
08:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 marca 2017

tumblr_inline_on9pc2krHd1tsitpw_540tumblr_inline_on9pdmxXpa1tsitpw_540tumblr_inline_on9peorTfJ1tsitpw_540tumblr_inline_on9pezl3fx1tsitpw_540tumblr_inline_on9pfmXJBA1tsitpw_540tumblr_inline_on9pg6978D1tsitpw_540tumblr_inline_on9phvoy5y1tsitpw_540

Ellen i Portia sprzedają swój dom zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Tagi: design Ploty
22:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Byłem ministrantem o były ministrantach gejach. Bycie ministrantem może, ale tak naprawdę nie musi i często nie ma wpływu na nasze dalsze życie. Jednak póki rodziny wychowują swoje dzieci w wierze katolickiej, Kościół – świadomie bądź nie – będzie przyjmować sporo gejów zarówno pod swój dach, jak i bliżej, pod sam ołtarz. Z tego względu dobrze byłoby wśród duchownych zmienić myślenie o osobach LGBT+. Pytanie tylko, kiedy i czy w ogóle się tego doczekamy? całość na Tęczowy Poznań.

​Pinksixty News wiadomości LGBT

Już ósma transkobieta została zastrzelona w tym roku w USA. 38-letnia ofiara Alphonza Watson została postrzelona w brzuch i zabita, najgorsze i to są transkobiety Afroamerykanki. (PinkNews)

Chińska telewizja CGTN, dotyczące ostatnich ataków homofobiczny w USA podwójnie wzrosło przestępstwa wobec osób LGBT

Miasteczko Whitesburg, w Kentucky, ludzie obawiają się, uchylenie reformy zdrowia Obamy może pozostawi ich bez ubezpieczenia i leczenia, mowa reforma zdrowia Trumpa daje przywileje bogatym, a biednym odbiera prawo do leczenia jak mówił John Oliver.

Szczególnie średnia warstwa społeczeństwa obawia się o własną egzystencję. Stan prywatnych zadłużeń staje się przyczyną rosnących sympatii dla populistów.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktorka znana znana z serialu Chirurdzy - Grey’s Anatomy, Sara Ramirez, która jest biseksualna pojawiła się na wiecu w Teksasie i przemawiała przeciw nowej ustawie która zakazuje używanie toalet przez osoby transpłciowe.

"Nasza rodzina LGBTQ+ jest atakowana, znowu, i to nie jest OK", mówiła Sara Ramirez, dodała "Kochać bliźniego swego jak siebie samego oznacza pokazywać że wszyscy mieszkańcy Teksasu mają równe prawa - a tym samym dostęp do toalet."

Walka osób transpłciowy w USA trwa prawo do toalet. Trans uczeń Grace Dolan-Sandrino mówi, że ma "prawo do korzystania z toalety"

Transkbieta Ricki Ortiz chce być pierwszą transpłciową osobą profesjonalnym graczem w grach

Dziesiątki zwolenników naszych i działaczy LGBT, w tym uczniów z stanowi, pomaszerowali w Kansas przed lokalnym parlamentem w czwartek protestują przeciw proponowanej ustawie, która ma ograniczyć prawa osób transpłciowy do toalet w szkołach stanie Kansas.

adele

Adele pomaga znów parzę gejom zaręczyć się podczas koncertu w Melbourne, Australia. Wade Nicholson-Doyle wziął swojego chłopaka, Chrisa, na koncert Adeli jako 40 urodziny prezent.

Tagi: love
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Asia Kate Dillon mówi o binarny osoby które nie czują się chłopcami i ani dziewczynami, w programie Ellen

Jak ujawnia w najnowszym wywiadzie w Gali, jedną z ofiar przymykania oczu na przemoc domową była jego matka. Oraz on sam i młodsze rodzeństwo.

Alkohol i przemoc były na porządku dziennym. Ojciec bił mnie, rodzeństwo i matkę wszystkim, co miał pod ręką - wspomina Biedroń. Nie umieliśmy wyczuć, kiedy zaatakuje. Zastanawialiśmy się, w jakim jest humorze kiedy pijany wraca do domu. Odgadywanie jego nastroju stało się ważnym elementem naszego życia. Mama była pozostawiona samej sobie, bo wszyscy dookoła udawali, że nie widzą problemu. Podziwiałem ją, że mimo przeciwności nie poddała się i wychowała nas na dobrych ludzi. Musiałem znaleźć sposób, by sobie z tym poradzić, bo inaczej stałbym się taki jak on. Uciekałem w książki. Dzięki nim dowiedziałem się, że inny świat jest możliwy, że gdzieś istnieje rzeczywistość, w której ludzie się szanują, są życzliwi i pomocni. Szukałem godności, która pozwoliłaby mi przede wszystkim przeżyć moje życie na własnych warunkach.

Nie było to łatwe, zwłaszcza że Robert, oprócz tego, że wychował się w patologicznym domu, miał także kłopot z zaakceptowaniem swojej orientacji seksualnej. Jak ujawnił w jednym z wywiadów, długo wierzył, że jest jedynym gejem, być może nawet na świecie. (Pudelek)

Tagi: news
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 24 marca o godz. 18.30 w siedzibie Stowarzyszenia Grupa Stonewall przy ul. Jackowskiego 17 m. 6. Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska.

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 24 marca (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Jakub & Dawid - Jak wziąć ślub za granicą? - cz.2: Zdobywamy dokumenty

Nowy odcinek Hello2brysie w Szczecinie

Jakub Król - Makijaż na pogrzeb twojego byłego

KaDo na Full Moon Party

Greg i Sylwester: Zmęczyliśmy się odpoczynkiem w Bangkoku i postanowiliśmy razem z naszymi gośćmi z Polski i Kasią (fifty na pol) z Japonii wybrać się na wakacje! Chodzcie z nami zwiedzać Białą Świątynię (White Temple) w Chiang Rai oraz niesamowity wodospad Rong Khun oddalony o krótką przejażdzkę skuterem.

Tagi: Ploty
00:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 684