Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 24 listopada 2015

Jestem gejem i niesprawny

Hostel interwencyjny dla osób LGBT - jedyna taka placówka działa w warszawie. To potrzeba chwili, mówią założyciele, bo osoby homoseksualne spotykają się z nie tylko z agresją i przemocą fizyczną, ale i psychiczną. Zdarza się, że zostają pozbawieni dachu nad głową. (Superstacja TV)

Festiwal  trzeciej płci w Meksyku. Podział na trzy płcie u Zapoteków ze stanu Oaxaca utrzymuje się jeszcze od czasów przedhiszpańskich. Nie zmieniła go ani kolonizacja hiszpańska, ani Kościół katolicki, ani prawicowe rządy. Ten tradycyjny układ naruszyły dopiero współczesne mass media więcej o Muxesa na Focus. Reportaż wideo TTV.

tumblr_inline_ny8vlcjIed1tsitpw_540

Chcielibyście poprawić coś w swoim życiu uczuciowym lub seksualnym?
Chcielibyście zrozumieć lepiej swojego partnera?
Tworzycie idealną parę i moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi?
Mamy dla Was Trening Rozwojowy dla par męsko-męskich.
Uwaga - obowiązują zapisy!

Trening jest skierowany do par mężczyzn pozostających ze sobą w relacji, bez względu na wiek i długość stażu.

TEMATY PRZEWODNIE:
- płeć biologiczna, psychiczna i społeczna, tożsamość seksualna
- dynamika życia w parze
- model relacji męsko-męskiej- system wartości w relacji- źródła i obszary konfliktów- seksualność mężczyzn- HIV/AIDS, STI
- zdrada
- zazdrość i zaufanie- alternatywne formy relacji (związki otwarte, związki kilkuosobowe, poliamoria)
- związki partnerskie
- coming out

CELE:
- uporządkowanie wiedzy dotyczącej tożsamości seksualnej, bezpieczniejszego seksu oraz seksualności mężczyzn
- pogłębienie relacji z partnerem
- lepsze poznanie siebie i drugiej osoby, wzajemnych oczekiwań, mocnych i słabych stron- przyjrzenie się kształtowi interakcji pomiędzy partnerami
- rozwijanie umiejętności potrzebnych we wspólnym życiu- wzajemne oczekiwania i obawy co do związku- nauka rozwiązywania konfliktów
- analiza sytuacji problemowych jakie mogą wystąpić w związku
- próba stworzenia modelu związku dwóch mężczyzn

Po spotkaniach grupowych każda para będzie miała możliwość indywidualnej konsultacji z prowadzącym.

Trening Rozwojowy jest bezpłatny.

Prowadzenie:
Michał Sawicki, psycholog-seksuolog, edukator HIV/AIDS, trener, psychoterapeuta pracujący w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Od czterech lat związany ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa.
Na co dzień pracuje z osobami dorosłymi - indywidualnie oraz z parami.

Zgłoszenia:
Pary zainteresowane udziałem w treningu proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy msawicki@lambdawarszawa.org
W wiadomości prosimy zawrzeć:
- imiona oraz wiek partnerów
- kilka informacji na temat relacji (np. Jak długo jesteście razem? W jaki sposób się poznaliście? Jaki model ma Wasza relacja?)
- skąd pomysł na wzięcie udziału w treningu?
- nr kontaktowy

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy msawicki@lambdawarszawa.org

tumblr_inline_nyaakpWmy01tsitpw_540

Aktor znany z serialu współczesna rodzina Reid Ewing wychodzi z szafy, gra Dylana chłopaka Haley. Dodatkowo ujawnia swój problem brak akceptacji do swojego ciała, tak zwane dysmorfofobia, on marzy o wyglądzie Bradzie Pitt, ma swojej koncie też operacje plastyczne.

Też lekarze plastyczni zamiast go skierować do psychologa, robili operację. Dla nich chodziło tylko o pieniądze od operacji niż pomagać rzeczywiście pacjentowi.

Wychodzi nie tylko jako gej ale też problem akceptacją swojego ciała, mówi o tym do bardzo dobrze przyznaje dodatkowo Hollywood ale i też środowisko gejowskie ma obsesję na punkcie pięknego ciała, kto nie wygląda tak jak ma, odrzuca się. On może pomóc wielu osobom że nie są sami z swoim problem. (New Now Next)

"Lekarzowi nie przyszło do głowy zainteresować się, czemu chcę zmienić swą twarz a ja myślałem, że zaraz po pierwszym zabiegu będę wyglądał jak Brad Pitt. Zaaplikował mi implanty na policzki, a potem poszły następne "ulepszenia" - sęk tylko w tym, że czułem się ze swoim wyglądem nie tylko nie lepiej, ale wręcz gorzej. Nie zdawałem sobie sprawy, że problem tkwi w środku, w głowie"

Potem Reid skomentował na Twitterze program TV o dysmorfofobii, w którym wystąpił facet o nazwisku Eugene Bata:

"Widziałem Eugene Bata w programie o dysmorfofobii i chciałem tylko powiedzieć, że ciacho z niego nieziemskie"

Na co jeden z jego followersów: "Właśnie chyba wyszedłeś z szafy, tak?"

Na co Reid odpowiedział: "Ale ja nie byłem nigdy w szafie"

Tak czy inaczej, to już trzeci po Jesse Tyler Fergusson (Mitch) i Nathanie Lane (Pepper) wyoutowany gej (choć ten akurat w roli heteryka) w obsadzie "Modern Family" (Replika)

Tagi: coming out
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

"Do głowy by mi nie przyszło, że będę występował w telewizji jako gej. Ale stwierdziliśmy, że nie możemy odpuścić." - mó...

Posted by Replika on 23 listopada 2015
Tagi: LGBT
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nyaiv1HiVj1tsitpw_540

Nowy numer QX dostępny TUTAJ

tumblr_inline_nyaiy0E7Zn1tsitpw_540

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

QSaltLake Magazine

Fenuxe Magazine

QNotes

South Florida Gay News

PQ Monthly

Agenda

David Atlanta

Out Front

Tagi: media
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 listopada 2015

W 2004 roku ówczesny Prezydent Warszawy Lech Kaczyński zakazał organizacji Parady Równości. Wówczas jednak nie poddałyśmy i nie poddaliśmy się. W Warszawie odbył się Wiec Równości.

Z tego dnia pozostał nam krótki film dokumentalny. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć, to może dziś jest dobry dzień?

W Polsce powstaje pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o równości małżeńskiej! Posłuchajcie wydawcy portalu Queer.pl, Radka Oliwy, który mówi o... outowaniu.

Poniedziałek: Zakazana miłość, odc. 2  o 15:00 na Nat Geo People HD. W odcinku opowieść o dwóch zwyczajnych małżeństwach, które łączy jedna nietypowa cecha: tworzą je heteroseksualna kobieta i homoseksualny mężczyzna. Emma poślubiła Raya, wiedząc, że jest gejem. Obydwoje byli świadomi, na co się decydują. Ami poślubiła Michaela 25 lat temu. Nie wiedziała o jego orientacji. W 2010 roku Michael powiedział prawdę. Prezentowane pary tłumaczą, jak znalazły się w tej sytuacji oraz co robią, by ich małżeństwa były pełne miłości mimo nietypowych okoliczności.

The Fosters, odc. 9 o 11:00 na CANAL+ Family. Stef zostaje postrzelona. Jej obrażenia są poważne. Akcja serii cofa się do czasów, w których Lena i Stef poznały się. Widzowie zobaczą, w jaki sposób doszło do tego, że kobiety zostały parą, i poznają historię ich rodziny. Callie opowiada Brandonowi historię swojej nieżyjącej matki. Ana trafia do aresztu. Wyatt uświadamia sobie, że Callie jest zakochana w Brandonie. Tymczasem mężczyzna wyznaje Mike'owi, że ma problemy alkoholowe. Jesus prowadzi Anę do kryjówki zajmowanej przez bezdomnych.

Wtorek: Yves Saint Laurent o 23:45 na CANAL+ Family. Rok 1958. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent (Pierre Niney) przybywa z rodzinnej Algierii do Paryża. Tworzy swoją pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający - publiczność i krytycy są zachwyceni. Podczas pokazu projektant poznaje miłość swojego życia Pierre'a Bergé (Guillaume Gallienne). Z jego pomocą tworzy imperium mody i osiąga szczyty swojej kreatywności. Momentem przełomowym w życiu artysty jest powołanie do wojska. Laurent trafia na wojnę francusko-algierską. Choć na froncie spędza tylko 20 dni, trauma pozostaje w nim na zawsze. Najważniejsze jest dla niego tworzenie i ciężko znosi nawet najmniejsze niepowodzenia. Z czasem pojawiają się w nim skłonności autodestrukcyjne. Ukojenie znajduje jedynie wśród dzieł sztuki, przez lata tworząc ich imponującą kolekcję. Cezar dla odtwórcy głównej roli plus sześć nominacji do tej prestiżowej francuskiej nagrody filmowej.

Środa: Współczesna rodzina 6, odc. 13 - 14 - 15 - 16 o 21:00 na Fox Comedy. Phil zaczyna odczuwać chłodne traktowanie ze strony Luke'a. Ostatnio spędza dużo czasu z Andym, którego przyucza do zawodu, a ten z łatwością przejmuje rolę jego prawej ręki. Mitchell załatwia sprawy prawne dla firmy Jaya, a współpraca z Claire okazuje się dla obojga bardzo pouczającym doświadczeniem. Tymczasem Gloria i lekarze podejrzewają, że Joe może mieć alergię na sierść Stelli.

Nadchodzą Walentynki, co oznacza powrót "Juliany" i "Clive'a". Jednak Claire zaczyna się martwić, że Phil może być bardziej zainteresowany jej alter ego niż nią samą. Jay jest przerażony, gdy okazuje się, że odwiedzająca ich siostra Glorii, Sonia, może zepsuć jego romantyczne plany na wieczór. Natomiast Mitchell i Cameron wraz z ich dobrym przyjacielem Andersem pakują się w bardzo ryzykowną sytuację.

Po weekendowym zjeździe dawnych znajomych Phila, Claire rezerwuje ostatnie dostępne miejsce w pierwszej klasie na powrotny lot do domu, zostawiając Phila w sekcji ekonomicznej. Tymczasem Mitch, Cam, Pepper i cała ekipa urządzają dla Sal spóźnione przyjęcie z okazji narodzin dziecka. Natomiast Gloria zmusza Jaya do nauczenia Manny'ego, jak się bronić przed łobuzem.

Komputer Claire staje się centrum operacyjnym dla działań rodziny po tym, jak po wielkiej kłótni kobieta grzęźnie na lotnisku i stara się desperacko skontaktować z Haley. Wszyscy zostają wciągnięci w internetowy dramat, w miarę jak piętrzące się wskazówki pokazują, że Haley zrobiła coś bardzo impulsywnego i wywracającego życie do góry nogami.

Imperium 2, odc. 8 o 21:00 na FOX HD.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 4 - 5 - 6 o 22:00 na FOX HD. Callie i Arizona przyglądają się swojemu burzliwemu małżeństwu i problemom, które przyczyniły się do napiętych relacji. Richard zwraca się do Bailey o radę. Podczas gdy Callie coraz bardziej poświęca się projektowi dla weteranów, Arizona stara się zrobić wrażenie na dr Herman.

Czwartek: Zakazana miłość - Mężowie i damskie stroje, odc. 4 o 21:00 na Nat Geo People HD. W tym odcinku kilkoro bohaterów otworzy nam oczy na kolejne odcienie miłości, która przybiera zaskakujące konfiguracje. Przyjrzymy się rzeczywistości kobiet żyjących z mężczyznami, którzy choć zdecydowanie heteroseksualni regularnie przebierają się za kobiety w domowym zaciszu, a czasami także w miejscach publicznych. Jak ich partnerki dbają o wygląd, stosują szereg zabiegów upiększających, stają przed szafą targani dylematami co na siebie założyć. Zbyt długo zajmowana przez takich mężczyzn łazienka i kolejna szafa pękająca w szwach od jego kreacji to nie największe problemy, z jakimi muszą sobie radzić takie związki. Zbyt rzadko mówi się o naturze tzw. "crossdressingu", co powoduje, że tego typu preferencje są często źle rozumiane. Szczera, ciepła opowieść o życiu "crossdresserów" i ich bliski przybliży nam ich świat, troski i radości.

Piątek: The Fosters, odc. 9 o 20:00 na CANAL+ Family. Dziewczyny 3, odc. 9 i 10 o 22:25 na HBO Comedy.

Córka inna niż wszystkie 2x odcinki o 21:30 na TLC. Zapraszamy na spotkanie z 11-letnią Jazz. Ma długie włosy, kocha syreny i uwielbia zajęcia aktorskie. Z pozoru to zwykła amerykańska dziewczynka. Jazz jest transpłciową nastolatką. Jak sama siebie opisuje, urodziła się z “dziewczęcym mózgiem w chłopięcym ciele”.

Zach zaskakuje Ari osobistym wyznaniem, które okazuje się szokiem dla niej i dla Jazz. Ari spędza wakacje w domu i zachęca Jazz, aby razem wzięły udział w wieczorze piosenki.

Jazz znajduje w poczcie elektronicznej listy z pogróżkami. Jeanette sprawdza, czy rodzina rzeczywiście działała dla dobra Jazz.

Sobota: Graham Norton Show o 00:00 na BBC Lifestyle. The Fosters, odc. 8 o 10:30 na CANAL+ Family HD. Ladyboys, odc. 3 o 00:00 na Nat Geo People HD. Imperium 2, odc. 8 o 20:05 na FOX HD.

Zakazana miłość - Ślub po zmianie płci, odc. 3 o 08:00 na Nat Geo People HD. Jamie urodziła się jako mężczyzna, ale jest w trakcie zmiany płci, pragnie zostać kobietą. Tymczasem Louis urodził się jako kobieta i zmienia płeć na męską. Para pokochała się i planuje ślub. Twórcy programu towarzyszą Louisowi podczas jego pierwszej operacji, polegającej na usunięciu piersi. Louis i Jamie musieli stawić czoła kpinom, nienawiści, agresji i odrzuceniu. Mimo fizycznych i psychicznych urazów, których doświadczyli, udało im się odnaleźć w tłumie.

Niedziela: Współczesna rodzina 6, odc. 13 - 14 - 15 - 16 11:10 i 19:40 na Fox Comedy. Imperium 2, odc. 8 o 11:40 na FOX HD.

Córka inna niż wszystkie o 17:00 na TLC. Nastoletnia Jazz urodziła się jako chłopiec. Od najmłodszych lat przejawiała symptomy, które lekarze określili jako zaburzenie tożsamości płciowej. Jej rodzice zauważali u swego dziecka dziewczęce skłonności, a po pięciu latach zaczęli wychowywać je jako dziewczynkę.

The Fosters, odc. 10 o 17:45 na CANAL+ Family. Zbliża się dzień ślubu Leny i Stef. Frank nie ma zamiaru uczestniczyć w tym wydarzeniu. Matka Leny, Dana, i matka Stef, Sharon, dyskutują na temat organizacji przyjęcia. Między kobietami dochodzi do kłótni. Callie całuje Brandona. Następnie dziewczyna postanawia uciec. Rujnuje tym samym plany Jude. Mimo to załamana dziewczyna chce, by Brandon był szczęśliwy.

Ekstra tydzień akcenty: Top Model, odc. 12 o 21:30 na TVN miedzy innymi udziałem Michała Piróga. Na językach, odc. 12 o 22:30 na TVN.  Od poniedziałku do piątku Seks w wielkim mieście o 20:00 3x i o 22:35 na Comedy Central Family, twórca Darren Star oraz Willie Garson jako Stanford Blatch i Mario Cantone jako Anthony Marantino.

Od poniedziałku do piątku Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter. Piątek - Wieczór z Johnem Oliverem 2 o 20:10 na HBO Comedy. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Siostra Jackie 7, odc. 7 o 22:30 (wtorek) 23:30 (środa) 22:30 (piątek) na CANAL+ Seriale HD (pielęgniarz gej czy lekarz główny ma dwie mamy).

Quantico, odc. 7 o 20:45 - poniedziałek, 22:00 - środa, 1915 i 23:30 - piątek, 20:00 - sobota na CANAL+ Seriale. Asher (Tate Ellington) jest pierwszym w Quantico zdeklarowanym gejem w serialu. Skazany na śmierć, odc. 7 o 23:30 na TVN z udziałem Wentworth Miller.

Gogglebox. Przed telewizorem 3, odc. 11 o 22:00 (Poniedziałek) - (Środa - 23:30) (Sobota o 22:45) - (Niedziela o 09:00) na TTV.

Na żywo z czerwonego dywanu: American Music Awards 2014 o (poniedziałek o 18:00), (Wtorek o 16:00) (Środa o 19:00) na E! Entertainment. Koncert Eltona Johna w Las Vegas: Fortepian za milion dolarów o 12:50 we wtorek na HBO2. Jestem Cait, odc. 1 o 20:00 na E! Entertainment (czwartek).

Policja stylu: American Music Awards 2015 o 21:00 środa na E! Entertainment. American Horror Story: Hotel 5, odc. 1 do 5  od 23:00 na FOX HD (czwartek). Nowa kasa, odc. 5  o (15:00 wtorek), (15:00 środa) na E! Entertainment. Izba przyjęć o 20:00 niedziela na TLC.

Poniedziałek: Rodzinka jak inne, odc. 7 o 02:00 na TVN Fabuła HD. Po rozmowie z Rocky wychowany w wierze katolickiej Bryan zaczyna zastanawiać się nad przekonaniami wyniesionymi z domu. Prosi o radę księdza z pobliskiego kościoła. Otrzymuje zaskakującą wskazówkę. Szukając rodziców chrzestnych dla swojego nienarodzonego dziecka, Bryan i David proszą o pomoc zaprzyjaźnioną parę lesbijek. Okazuje się, że rodzicielstwo nie zawsze wiąże się tylko z przyjemnościami.

Tagi: media
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Polsce ponad 50 tysięcy dzieci jest wychowywanych przez dwie mamy lub dwóch ojców. Zadbajmy, by były otoczone przyjaźnie nastawionymi do nich ludźmi. Pokażmy, na jak wielu sojuszników mogą liczyć.

Kampania społeczna "Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!" realizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado w ramach programu Obywatele dla demokracji finansowanego z funduszy EOG.

„Ludzie napinają się strasznie i zastanawiają się, jakby takie wesele wyglądało, gdyby był pan młody i drugi pan młody. A my im odpowiadamy: tak samo! I tak większość gości się nawali, jakaś ciotka uśnie, wujkowie narobią wstydu, będzie wódka, tańce i rzyganie” - mówi Wojciech Łuszczykiewicz, wokalista i lider zespołu Video w rozmowie Sergiusza Królaka w najnowszej "Replice".

Gejowskie wiejskie wesele pokazane zostało w klipie do ich utworu "Ktoś nowy".
inne fragmenty wywiadu:

"Wspomniałeś o szkolnej nietolerancji, sam jesteś ojcem dwóch córek. Rozmawiasz z nimi o sprawach takich jak homoseksualność?"

"Dzieci są jak gąbka, chłoną to, co je otacza w sposób bezwarunkowy. Dzieciaki powinny wiedzieć, że jeśli nikt nikomu nic złego nie robi, to nie ma żadnego powodu, by dokuczać Michałowi, bo lubi trzymać się za rękę z kolegą, albo Joli, bo lubi trzymać za rękę koleżankę.

Moja Lilia jest dopiero w drugiej klasie, więc chyba jeszcze w tym wieku dzieciaki nie sięgają wyobraźnią takich tematów, ale na wszelki wypadek chcę, żeby nie było tabu, więc rozmawiamy. Jak się samemu nie ma uprzedzeń, to wytłumaczyć jest łatwo, dziecko to przyjmuje. To naprawdę wiele nie kosztuje, by powiedzieć, że czasami jakiś pan zakocha się w jakimś innym panu, a jakaś pani zakocha się w jakieś pani."

"Podobno fraza z jednego z Waszych utworów „Jestem zerem i dobrze mi z tym” miała pierwotnie brzmieć „Jestem gejem i dobrze mi z tym”."

"Tak! Nasz perkusista zmieniał tekst i ciągle nucił na próbach: „Jestem gejem i dobrze mi z tym”. Spodobało nam się to, jednak nie wiedziałem, jak to ograć lirycznie, by nie było pretensjonalnie. Pamiętam, jak kiedyś na koncercie jakaś grupka naszych miłych, ostrzyżonych na łyso „kolegów” notorycznie wyzywała nas od „pedałów”. Zadedykowaliśmy im wówczas piosenkę „Jestem zerem” ze zmienionym tekstem i zaśpiewaliśmy „Jestem gejem” razem z publicznością, która nagrodziła nas głośnymi brawami. „Koledzy” sobie poszli."

Cały wywiad z Wojciechem Łuszczykiewiczem - do przeczytania w najnowszej „Replice” (nr 58), dostępnej już na allegro:

Klip do numeru "Ktoś nowy"

Tagi: LGBT
10:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 listopada 2015
 

Elżbieta Dynarska, mama transseksualnego Wiktora:"Wiktor miał 12 lat. Pamiętam ten dzień. Akurat wieszałam pranie, a...

Posted by Replika on 21 listopada 2015

Z apelem do prezydenta o zajęcie stanowiska i "przeciwstawienie się narastającej w Polsce fali ksenofobii i nienawiści" wobec uchodźców i wszystkich, którzy są "inni" wystąpiła Polska Rada Chrześcijan i Żydów. List wystosowano po tym, jak 18 listopada we Wrocławiu, podczas manifestacji zorganizowanej przez Obóz Narodowo - Radykalny i Młodzież Wszechpolską spalono kukłę przedstawiającą postać Żyda.

Zdaniem Rady wydarzenie to - podczas których manifestowano też hasła skierowane przeciwko ludziom innych narodowości i religii - pokazują w jakim kierunku zmierza radykalizm skrajnej prawicy.

"Jako obywatele kraju, w którego historii miału już miejsce tego typu akty nienawiści pragniemy wyrazić nasz niepokój co do możliwości dalszej eskalacji tego typu zachowań, której nie przeciwstawiają się w otwarty i wyraźny sposób, społeczne, państwowe i urzędowe instytucje Rzeczypospolitej" - czytamy w liście udostępnionym KAI.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów w liście wyraziła również swoją gotowość do podjęcia wspólnej pracy z politykami i instytucjami państwowymi nad uspokojeniem nastrojów społecznych i wspieraniem postaw szacunku wobec wszelkiej "inności" w naszym społeczeństwie.

List podpisali obaj współprzewodniczący Rady: od strony chrześcijańskiej Bogdan Białek, zaś od strony żydowskiej prof. Stanisław Krajewski.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów powstała w 1989 roku. Celem Rady jest działalność zmierzająca do wzajemnego zrozumienia między obiema wspólnotami religijnymi, przezwyciężenie stereotypów, szerzenie tolerancji i pogłębianie kontaktów międzyreligijnych poprzez praktyczną współpracę oraz wspólne świadectwo o wierze w Jedynego Boga.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów jest członkiem Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów (ICCJ). (Deon.pl)

Paryż wciąż jeszcze jest przerażony ślepą i bezwzględną przemocą, której ofiarą padł w ubiegły piątek - powiedział Radiu Watykańskiemu ordynariusz stołecznej archidiecezji kard. André Vingt-Trois.

- Wśród pierwszych ofiar Państwa Islamskiego są też muzułmanie. Są to ci, którzy próbują przeżywać swą wiarę zgodnie ze swymi tradycjami i nie utożsamiają się z tym dzikim barbarzyństwem, którego celem jest zdobycie władzy doczesnej nad częścią ludzkości. Musimy być bardzo ostrożni, aby nie utrwalało się w nas przekonanie, że te zamachy są nieuniknioną konsekwencją islamu. Tak, będzie to nieunikniona konsekwencja islamu, jeśli nie pomożemy naszym braciom muzułmanom w dochowaniu wierności ich własnej religii - powiedział kard. Vingt-Trois. (Deon.pl)

Stereotypy do wielu osób jest miedzy innymi do osób Downa kampania hiszpańska klientka supermarketu pyta pracownice sklepu z Downa, gdzie jest wino. Pokazuje że klientka myśli osoby Downa do jacy chorzy ludzie, zachowuje się głupio, a kiedy pracownica mówi normalnie, jest w szoku.

J 18, 33b-37 Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata  Słowa Ewangelii według świętego Jana  Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jesteś Królem żydowskim?.  Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?.  Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?.  Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.  Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem?.  Odpowiedział Jezus: Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.  Oto słowo Pańskie.

Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych - Niedziela Wieczności

Rozważanie Przemka Starosty na Niedzielę Chrystusa Króla, Kościół Starokatolicki Poznań

 
 
Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Katedra Hope z Dallas

Metropolitan Community Church Liturgia

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong

Metropolitan Community Church Dallas

Metropolitan Community Church of Baton Rouge

Papież Franciszek: Angelus.

Replika: Chloë Grace Moretz, 18-letnia gwiazda m.in. "Kick Ass", "Carrie" i "Sils Maria", w wywiadzie dla magazynu "Nylon" opowiada o dyskryminacji, jakiej doświadczali jej dwaj starsi bracia - obaj geje - Colin i Trevor.

"Miałam 11 lat, gdy oni się wyoutowali. To jest czas, gdy zaczynasz bardzo uważnie obserwować nie tylko najbliższych, ale otoczenie wokół siebie, porównujesz się do innych. Dzieciaki zaczynają gadać o całowaniu się, ktoś tam już próbował jakichś pierwszych pocałunków - i zaczynasz kojarzyć, czym jest seksualność. Patrzyłam na braci i widziałam, jak oni się bali całej tej sfery, to było okropne. Byli ciągle wyzywani od "pedałów", strasznie mnie to wkurzało. Wstawiałam się za nich, ile mogłam, ale czułam się bezsilna wobec ciągłego nękania. Te wyzwiska mają na celu segregację ludzi. Więc już od bardzo młodego wieku byłam fighterką o prawa mniejszości, prawa kobiet, prawa człowieka po prostu"

"Wychowała mnie mama i jej czterech braci. Mama miała wielu przyjaciół homo- i transseksualnych, a na wujków mówiłam, że to moi czterej tatusiowie".

"Ja też mam czterech braci. Dwaj z nich są gejami, a dwaj - hetero. Ci pierwsi byli traktowani okropnie w czasach dorastania - zanim zrozumieli, jak należy sobie radzić z calym tym hejtem. Wszelkich moich fanów - jeśli tylko są wśród nich tacy, którzy powiedzą coś złego o moich braciach - zablokuję, a hejterskie komentarze skasuję"

Magazyn "Time" umieścił w tym roku Chloë Grace Moretz w rankingu 25 Najbardziej Wpływowych Nastolatków/ek na świecie.

Foto: Chloë z braćmi i mamą. Od lewej: Brandon, Colin, Chloë, mama, Trevor i Ethan Moretzowie,

p.s. rodzeństwo LGBT gwiazd - to robi się temat na osobną analizę Madonna ma brata geja, Grace Jones ma brata geja, Cyndi Lauper ma siostrę lesbijkę, Ariana Grande ma brata geja, Colin Farrell ma brata geja, Adam Levine ma brata geja. Wszyscy oni są sojusznikami LGBT. Rodzina potęgą jest

tumblr_inline_ny66g0Qw301tsitpw_540

Cyndi Lauper i jej siostra Ellen Lauper, Cyndi od wielu lat jedna z wielu wielki przyjaciół LGBT, ostatnio bardzo przejęła losem młody LGBT bezdomny którym pomaga.

Adam i jego brat gej Michael Levine, Adam wielokrotnie występował w kampanii LGBT.

Scotta Evansa jego brat Chris Evans. Chris jest również aktorem, znany z roli w operze mydlanej One Life to Live czy w serialu Fringe.

Anne Hathaway i jej brat gej Michael Hathaway, Anna robi wiele dla swojego brata Michała, w tym porzuciła Kościół katolicki wraz z resztą swojej rodziny, za homofobie odeszli od kościoła.

Christopher Ciccone brat Madonny. Jest jeden z pięciu rodzeństwa Madonny, Christopher był też jej dekoratorem domów, był także jej tancerzem, asystentem, oraz osobistym stylistą. Christopher od wydanej jego książki, Life With My Sister Madonna. Christopher twierdzi, że on i jego siostra oddalili się z powodu też miedzy innymi jej byłego męża Guy'a Ritchie.

Eamon Farrell brat Colina Farrella, kiedy jego starszy brat Eamon brał ślub to on był drużbą jego. Colin i Eamon są bardzo blisko, a nawet mieszkają koło siebie w Sandymount, południowej części Dublina. Eamon, jest instruktorem tańca i założył szkole tańca w Dublinie. Colin wiele razy walczył o akceptację, czy ostatnio w Irlandii referendum małżeństw to jeden z wielu wspierał i walczył o równość.

David Jones, brat Catherine Zeta Jones. David jest wice prezesem Anschutz Entertainment Group

Mel Gibson który jest idolem dla katolików, ma brata geja Andrewa, on go akceptuje, oboje bracia wspierają się.

Aktor Tom Arnold ma też brata geja Chris Arnold, który jest żonaty swoim partnerem.

Piosenkarka Ariana Grande , ma brata Frankie Grande, też ujawniła, że ona odeszła od kościoła katolickiego z powodu swojego brata, który jest nie akceptowany przez kościół za to że jest gejem.

Jej brat Frankie Grande, znany z amerykańskiej wersji Big Brothera. Ariana Grande powiedziała dla Telegraph:„Gdy mojemu homoseksualnemu bratu powiedziano "Ciebie Bóg nie kocha", pomyślałam: "OK., to nie jest cool". Na Florydzie powstawało właśnie centrum Kabały, stwierdziłam, że zajrzę tam”

Powiedziała dla Metro w zeszłym roku: „Usłyszałam z kręgów kościelnych, że Kanciastoporty to gej i grzesznik. Potem Harry Potter – też grzesznik. No, i kobiety, które rozwijają kariery zawodowe – grzesznice. Pomyślałam: dość! Najpierw geje i lesbijki, potem Kanciastoporty, Harry Potter… Powiedziałem Kościołowi: wynocha! Tego już było za wiele. Musiałam poszukać innej religii”

Colton Haynes aktor i model ma brata geja, Josh, jest żonaty Scottem i mają córkę.

Bracia Jordan i Jonathan Knight z New Kids on the Block, Jonathan kilka lat temu ujawnił się jest gejem, dodatkowo  choruje na zaburzenie lękowe. W 1993 roku z powodu stresu i depresji popadł w załamanie nerwowe i postanowił odejść, z zespołu. Walka z depresją trwała trzy lata, aż wreszcie w 1997 roku Jonathan założył własną firmę Real Estate Developement Company i niedługo później wybudował swój dom w Essex M.A.

Matlin Marc brat Marlee Matlin znana z serialu The L Word. Marc mieszka w Chicago wraz ze swoim partnerem Jay.

Daniel O'Donnell, siostra też lesbijka Rosie  O'Donnell, Daniel jest politykiem był jeden z wielu kongresmenem Nowojorskim, który pomógł uchwalić małżeństw jednopłciowe w stanie Nowy Jork, jest swoim partnerem John Banta, ponad 30 lat. Ceremonia ich ślubna wśród gości był Gubernator Nowojorski Andrew Cuomo.

Richard Gere który ma brata geja, wyznał że dlaczego był przeciwko zakazu małżeństw w Kalifornii. "Mój brat jest gejem i ożenił się w tym krótkim okresie, kiedy pozwolono małżeństw homoseksualne w Kalifornii," Gere powiedział w 2009 roku "Ma dwóch wspaniałych dzieci i jest wspaniałym ojcem.

tumblr_inline_ny68rmvuxH1tsitpw_540

Aktor Ryan Kwanten znany z czystej krwi ma brata Lloyd Kwanten, "[Lloyd] miał około 18 lat, gdy ujawnił się jest gejem, i mogę szczerze powiedzieć, od tego dnia, zrobił, innym człowiekiem oraz lepszym". Obecnie Lloyd jest lekarzem. 

Nie można zapomnieć o Chaz Bono i Cher, na początku było Cher trudno zaakceptować ma syna, nie córkę.

David Arquette aktor były mąż aktorki Courteney Cox, ma brata oficjalnie siostrę Alexis Arquette.

Garth Brooks, jeden z najbardziej znanych amerykańskich wokalistów i autorów piosenek country, ma siostrę lesbijkę Betsy Smittle.

 Robert De Niro wyreżyserował biograficzny film o swoim ojcu geju, Roberta De Niro, Sr, w polsce znany dokument z HBO Polska. 

Dwóch wujków Josha Hutchersona byli gejami i zmarli na AIDS. 

Roseanne Barr, która też wiele razy potępiała homofobie, ona ma brata Bena i siostrę Geraldine oboje są homoseksualni.

Kevin Smith wspiera swojego brata Dona

Tagi: ikony LGBT love
12:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 893