Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 04 września 2015

11949438_685462144930768_4018746256193081732_n11220859_685426541600995_5259198034887608620_n

Poznań Pride Week 2015 cieszy się poparciem wielu znanych postaci, które zdecydowały się na dołączenie do Komitetu Honorowego wydarzenia. Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania, prof. Małgorzata Fuszara. 

Po marszu równości odbędzie koncert OFF Garbary, wystąpią miedzy innymi Michał Kwiatkowski, chór Voces Gaudia, Wiktor Gaudiae.

Więcej o tygodniu Poznań Pride Week 2015 na stornie Grupa Stonewall 

Poznań Pride Week, czyli cały tydzień poświęcony na dyskusję o prawach mniejszości seksualnych rozpocznie się 21 września. Jego organizatorzy twierdzą, że manifestowanie problemów środowiska LGBT wciąż jest potrzebne.

Tagi: LGBT
07:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Transseksualiści nie mogą być rodzicami chrzestnymi - orzekła Kongregacja Nauki Wiary. Była to reakcja na postawę biskupa hiszpańskiej diecezji Kadyksu i Ceuty Rafaela Zornozy Boya, który pod wpływem silnych nacisków medialnych początkowo wyraził na początku sierpnia zgodę, aby Alex Salinas, który urodził się jako kobieta, ale czuł się mężczyzną, został ojcem chrzestnym swego bratanka. W tej sytuacji Stolica Apostolska uznała za stosowne zwrócenie uwagi na tradycyjne nauczanie Kościoła o roli rodziców chrzestnych w pomaganiu rodzicom naturalnym w religijnym i duchowym wychowaniu dzieci.

Powołując się na tę wypowiedź, biskup przypomniał ze swej strony, że ,,rodzice chrzestni podejmują przed Bogiem i Jego Kościołem oraz w relacji z osobą chrzczoną obowiązek współpracy z rodzicami przy formacji chrześcijańskiej [tej osoby], starając się, aby prowadziła ona życie zgodne z wiarą otrzymaną na chrzcie i wypełniała wiernie właściwe temu obowiązki". Przywołał również punkt 1255 Katechizmu Kościoła Katolickiego, głoszący, iż rodzicami chrzestnymi winni być ludzie ,,głęboko wierzący, a także zdolni i gotowi służyć pomocą nowo ochrzczonemu, zarówno dziecku, jak dorosłemu, na jego drodze życia chrześcijańskiego".

Kongregacja powołała się przy tym na papieża Franciszka, który przy różnych okazjach i zgodnie z nauczaniem Kościoła potwierdzał, że takie zachowanie jest sprzeczne z naturą człowieka. W swej najnowszej encyklice ,,Laudato si" (punkt 155) Ojciec Święty przypomniał m.in., iż. ,,ekologia ludzka oznacza również coś bardzo głębokiego: niezbędną relację życia człowieka z prawem moralnym, wpisanym w jego naturę, relację konieczną, by można było stworzyć bardziej godne środowisko". Nie wolno manipulować ,,według swego uznania" naturą człowieka.

- Akceptacja własnego ciała jako daru Boga jest niezbędna, by przyjąć cały świat jako dar Ojca i wspólny dom, natomiast logika dominacji nad własnym ciałem przekształca się niekiedy w subtelną logikę panowania nad stworzeniem. (...) Także docenienie własnego ciała w jego kobiecości lub męskości jest konieczne, aby móc rozpoznać siebie w spotkaniu z innym, różnym od siebie. W ten sposób można z radością przyjąć specyficzny dar drugiego czy drugiej jako dzieła Boga Stwórcy i wzajemnie się ubogacić. Z tego względu nie jest zdrowa postawa usiłująca zatrzeć różnicę płci, bo nie potrafi z nią się konfrontować - napisał papież w swym dokumencie - Tok FM.

"Już samo zachowanie transseksualne ukazuje publicznie działalność sprzeczną z moralnym wymogiem rozwiązania własnego problemu tożsamości płciowej zgodnie z prawdą o własnej płci."

Bardzo przykrym jest fakt iż Kongregacja Nauki Wiary odrzuca istotę transseksualizmu, jednocześnie używając tego określenia jako dowodu na brak wiedzy w temacie. Przypominamy zatem. Osoby transpłciowe pragną żyć w zgodzie z prawdą o własnej płci, dlatego decydują się na jej korektę. Moralny wymóg polegający na zepchnięciu, oddaleniu prawdy o sobie jedynie ze względu na znamiona fizyczne jest wątpliwy moralnie.

Natomiast podkreślenie iż osoby transseksualne są mile widziane w Kościele, jednocześnie odrzucając to kim one są stanowi patologizację grupy wiernych, która w swoim życiu kieruje się nauką Jezusa.

Osoby transpłciowe posiadają rodziny, mają zwykłe relacje międzyludzkie. Pozbawienie ich możliwości bycia rodzicami chrzestnymi jest otwartą stygmatyzacją tej grupy osób. Jest to niegodne Kościoła Katolickiego.

Osoba wierząca, również transpłciowa, podejmując sie roli rodzica chrzestnego zobowiązuje się do zachowania standardów moralnych wynikających z miłosci i pragnienia dobra dla dziecka, którego chrzestnym zostaje.

Jest to bardzo okrutne obwieszczenie, zatrzaskujące drogę do normalnego funkcjonowania w obrębie wspólnoty katolickiej wielu ludziom - Kinga z Wiary i Tęczy.

czwartek, 03 września 2015

Alex i jego walka z alkoholem, po wielu latach nadużywania alkoholu, noc w więzieniu ... Alex postanawia zrezygnować z picia i być abstynentem. Dla dobra siebie walka o nowe życie.

Były wiceprezydent Dick Cheney powiedział, że ludzie muszą zaakceptować, małżeństwa tej samej płci są prawem amerykańskim. 

Amerykański sędzia federalny nakazał aresztowanie urzędniczki, która odmówiła udzielenia ślubu parze gejów. Kim Davis z gminy Rowan z Kentucky nie chciała podporządkować się obowiązującemu w Stanach Zjednoczonych prawu, powołując się na klauzulę sumienia.

"Nie można akceptować świadomego nieposłuszeństwa wobec wydanych zgodnie z prawem orzeczeń" - uzasadnił swoją decyzję sędzia David Bunning tłumacząc, że ludzie nie mogą sami wybierać których orzeczeń chcą przestrzegać. (IAR)

Scott i Ken, ich córeczką. W tatusiowie po raz pierwszy porozmawiali szczerze o tym, jak to jest mieć w domu dziecko, a także podzielić się wskazówkami dla przyszły ojców.

tumblr_inline_nu2dr6U7aZ1tsitpw_540

Wiadomość od Lambda Warszawa: Zbiórka ubrań dla mieszkańców Hostel interwencyjny dla osób LGBT nadal trwa!

Otrzymaliśmy od Was pierwsze paczki z odzieżą dla mieszkańców Hostelu Interwencyjnego Emotikon smile Dziękujemy osobom, które wsparły już naszą akcję! 
Przypominamy, że nadal potrzebujemy:
- bielizna męska (głównie), rozmiar M, L
- bielizna damska, rozmiar M
- skarpetki męskie, rozmiary od 40-46
- skarpetki damskie
- t-shirty, swetry, bluzy, spodnie i inna odzież na zbliżający się okres jesienny
W ramach pomocy można:
1. Przynieść używane ubrania (w dobrym stanie!), nowe skarpetki i bieliznę osobistą. Czekamy na Ciebie w poniedziałek, wtorek i środę od 12:00 do 21:00 w naszym biurze Lambda Warszawa(ul.Żurawia 24 A lok.4)
2. Wpłacić dowolną kwotę, za którą kupimy potrzebne rzeczy, wchodząc na stronę http://www.lambdawarszawa.org/wesprzyj
lub bezpośrednio na konto: 47213000042001025987380001

Hostel interwencyjny dla osób LGBT. "Co mi dało przyjście tutaj? Po pierwsze, odpoczynek psychiczny. Po drugie, spokój ducha" - są to słowa osoby, która znalazła się w naszym Hostel interwencyjny dla osób LGBT. W ciągu kilku miesięcy działania pomogliśmy już 20 osobom. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym usłyszycie również innych mieszkańców hostelu. Więcej o naszym hostelu TUTAJ.

tumblr_inline_ntwvlfJkjo1tsitpw_500

W najbliższy czwartek TVP 2 nada w ramach cyklu Kocham Kino "Płynące wieżowce". Prawicowe portale zarzucają telewizji publicznej "homopropagandę". Ten film już raz obrażał i atakował redaktorów "Frondy".

W czwartek o godz. 22.45 w TVP 2 nadany będzie film Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce". Porusza on m.in. zagadnienie homoseksualizmu i dość skomplikowanej relacji (uczuciowej i rodzinnej) dwóch mężczyzn. Film polskiego reżysera, który nadany będzie w cyklu Grażyny Torbickiej "Kocham Kino", już przed emisją oburzył część prawicowych mediów, które zarzuciły TVP "homopropagandę".

- Priorytetem jest też dla nas prezentacja rodzimej kinematografii, we wszelkich jej przejawach. W ostatnim czasie mieliśmy szansę pokazać w TVP2 większość najwybitniejszych i najgłośniejszych polskich filmów. Kolejne pokażemy jesienią - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP. - W tej grupie znajduje się również film "Płynące wieżowce", którego tematyka dla części widzów może być kontrowersyjna. Dlatego też emisja rozpoczyna się o godz. 22.45, a film opatrzony został jedną z najwyższych kategorii wiekowych, tj. od 16 roku życia. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez Grażynę Torbicką. Taki zabieg stosujemy za każdym razem, gdy w "Kocham kino" emitujemy film mogący budzić kontrowersje części widowni. Film nagradzany był m.in. na festiwalu w Karlowych Warach czy Nowych Horyzontach we Wrocławiu - TOK FM

Tagi: news
09:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 września 2015

HRC szef Chad Griffin dotyczące urzędniczki Kim Davis, odmawia wydania licencje na małżeństwo dla par jednopłciowy z powodów religijny.

Działacz Dan Savage, gościł w MSNBC, dotyczące kobiety Kim Davis, dodam coraz więcej szokujący historii o niej, więcej mówi o moralności wychodzi, że jej życie nie jest takie jak mówi według Boga. Ona rozwiodła się trzy razy i jej mąż cztery razy, podaje US News World Report artykuł, który wskazał, że Davis "urodziła bliźnięta pięć miesięcy po rozwodzie z jej pierwszym mężem, i były one ojcem jej trzeciego męża, ale przyjęte przez drugiego męża.

Josh Sanders sportowiec i gej oraz chrześcijanin, ma wiadomość do urzędniczki Kim Davis

Tagi: LGBT news
22:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prawo do małżeństw jednopłciowych jest już częścią irlandzkiej konstytucji. Wczoraj prezydent Michael Higgins podpisał odpowiedni dokument. Jeszcze we wrześniu ustawę przyjąć ma parlament - i już - potem tylko zwyczajowe w Irlandii trzymiesięczne zawiadomienie o tym, ze chce się zawrzeć małżeństwo - i można wyprawiać wesela.

Wszystko to - to, jak pewnie wiecie, wynik referendum - 22 maja Irlandczycy i Irlandki, jako pierwszy kraj na świecie, o wprowadzeniu małżeństw jednopłciowych zdecydowali w referendum. (Replika)

wtorek, 01 września 2015

Homofobia w szkole? Reaguj!

Sir Ian McKellen na paradzie równości w Manchesterze

Sir Ian McKellen wywiad dla BBC, miedzy dotyczące praw LGBT walki na całym świecie

Tagi: LGBT news
23:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

11898535_10153139927111417_7652092781323265434_n

Nowy numer QX dostępny TUTAJ

11930895_968724189852844_3871491865843673452_o

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

GayCalgary Magazine

South Florida Gay News

Get Out!

Fenuxe

QNotes

OutBoise Magazine

Wire Magazine

Gscene Magazine

cityXtra Magazine

Siegessäule

Next magazine

Tagi: media
09:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nty4rglHtG1tsitpw_540

Oliver Sacks - Facebook

 Zajdzie daleko, o ile nie posunie się za daleko - napisał o nim jego nauczyciel. Genialny neurolog i pisarz Oliver Sacks nie żyje. Umarł w niedzielę w Nowym Jorku. Cóż to było za życie!

Przyczyną jego śmierci był rak. Dziewięć lat temu zachorował na czerniaka siatkówki. Zabieg, wskutek którego utracił wzrok w prawym oku, dawał nadzieję na całkowite wyleczenie. I kiedy już się wydawało, że pokonał chorobę, nadeszły najgorsze wieści. Na początku tego roku badania wykazały, że rak postępował, przez wiele lat nie dając o sobie znać. Przerzuty na wątrobę były tak liczne, że lekarze dawali Sacksowi najwyżej kilka tygodni życia.

"Jeszcze miesiąc temu czułem, że jestem w dobrej kondycji. Ale wyczerpałem swój limit szczęścia - kilka tygodni temu dowiedziałem się, że mam liczne przerzuty do wątroby. Nie, jeszcze nie skończyłem z życiem. Wprost przeciwnie, czuję, że intensywnie żyję. W czasie, który mi pozostaje, chcę pogłębić moje przyjaźnie, pożegnać się z tymi, których kocham, jeszcze więcej pisać i podróżować, jeśli będę miał siły. Nie mam teraz czasu na nic zbędnego. Muszę się skupić na sobie, mojej pracy i moich znajomych. Już nie będę oglądać nocnych wiadomości TV. Nie będę zwracał uwagi na politykę czy spory w sprawie globalnego ocieplenia. To nie obojętność, wciąż głęboko przejmuję się Bliskim Wschodem, globalnym ociepleniem czy rosnącymi nierównościami, ale to już nie moja sprawa; to należy do przyszłości. Nie mogę udawać, że nie czuję strachu. Jednak moim dominującym uczuciem jest wdzięczność. Kochałem i byłem kochany. Wiele otrzymałem i sam wiele dałem w zamian. Przede wszystkim byłem czującą istotą, myślącym zwierzęciem na tej pięknej planecie i to samo w sobie było ogromnym przywilejem i przygodą" - Gazeta Wyborcza

Tagi: LGBT news
09:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 866