Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 19 kwietnia 2015

Grupa LGBT konserwatywna LGBTory

Replika: Trochę brytyjskiej statystyki, która nas, tu w Polsce, może zdołować. Wśród 650 brytyjskich parlamentarzystów/ek jest obecnie 26 (słownie: dwadzieścia sześć!) jawnych osób LGBT, co stanowi 4%.

13 z nich należy do... (uwaga) Partii Konserwatywnej, 9 – do Partii Pracy, a 4 – do Liberalnych Demokratów.

Przewiduje się, że po wyborach, które odbędą się 7 maja, a więc za trzy tygodnie, ogólna liczba wzrośnie do 29 – i Partia Pracy przejmie w tej „kategorii” zwycięstwo nad Partią Konserwatywną.

Wśród kandydatów/ek startujących w tegorocznych wyborach z głównych partii mamy 35 wyoutowanych laburzystów (Partia Pracy), również 35 wyoutowanych z Liberalnych Demokratów, 28 wyoutowanych Torysów (Partia Konserwatywnej), 23 wyoutownych z Zielonych i 5 z UKIP (prawica Nigela Farrage’a). Wśród nich jest 5 osób transpłciowych, ale żadna z nich nie ma większych szans na zdobycie mandatu.

Razem: 126 wyoutowanych kandydatów/ek z głównych partii. Wśród kandydatów/ek LGBT, co do których przewiduje się zwycięstwo wyborcze, zdecydowanie dominują geje – stanowią 79%.

W Polsce praktycznie jedyne dane, jakimi dysponujemy, mamy dzięki samym sobie, czyli dzięki naszej "Replikowej" zeszorocznej akcji comingoutowej przy okazji wyborów samorządowych.

Wyoutowanych było 25 osób (w tym 7 kobiet). Zwycięstwo wyborcze zaliczył jeden (Robert Biedroń). Ale jeśli dokooptujemy Marcina Nikranta, który w lutym tego roku ponownie został wybrany sołtysem Leśniewa, to mamy dwóch wyoutowanych polityków na szczeblu samorządowym.

Dodam że w Szkockiej partii konserwatywnej, rządzi lesbijka Ruth Davidson należy też do Kościoła Szkocji (Anglikański).

Tagi: LGBT
14:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dokument: Fagbug Erin Davies jej Volkswagen Garbus został sprayem pomalowany antygejowską graffiti w Albany, stanie Nowy Jork. Przez ten incydent postanowiła przejechać całą Amerykę edukować i zwrócić uwagę na nienawiść jaką wszyscy nadal borykają się na co dzień osoby LGBT.

Tagi: dokument
12:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Akademia Pana Kleksa:

Podróże Pana Kleksa

Tryumf pana Kleksa - polsko-szwedzko-irlandzki film fabularny, zrealizowany jako połączenie filmu aktorskiego i animowanego z 2001 roku. Była to czwarta i zarazem ostatnia część z serii filmów o panu Kleksie, wyreżyserowana przez Krzysztofa Gradowskiego. Scenariusz powstał na motywach trzeciej powieści o panu Kleksie, autorstwa Jana Brzechwy. W przeciwieństwie do poprzednich filmów, Piotr Fronczewski w roli Kleksa zagrał tylko głosowo, ponieważ jego postać występuje wyłącznie w animowanej rysunkowo części filmu.

Tagi: film
12:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mamy Cię!, odc. 8 o 20:00 na TVN. Zostaną wkręcone kolejne gwiazdy. Miedzy innymi Redaktor naczelny pisma "Replika" Mariusz Kurc wkręci Roberta Biedronia.

Imperium, odc. 10 o 22:00 na FOX HD. Andre nawiązuje z Michelle więź opartą na muzyce. W życiu Luciousa pojawia się kobieta z przeszłości. Lyon zaprasza do siebie całą rodzinę. Przy tej okazji każdy próbuje osiągnąć swoje cele. Hakeem, pod wpływem Camilli, postanawia pokazać swojemu ojcu, że jest prawdziwym artystą i dobrym biznesmenem. Cookie szykuje się do wyłuszczenia swoich planów dotyczących Empire i rodziny, gdy przybywa Olivia.

Na językach, odc. 8 o 22:25 na TVN. Najbogatsze psy świata o 21:35 na TVN Style (miedzy innymi pieski gejów). Glee, 3x o 08:25 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 5, 10x o 11:15 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 2, 4x o 18:05 na Fox Comedy. Taboo USA, odc. 2 o 23:05 na TTV.

Teoria wielkiego podrywu 8, odc. 5 i 6 o 20:05 na Comedy Central. Dwie spłukane dziewczyny 4, odc. 15 i 16 o 20:55 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę, odc. 11 i 12 o 21:50 na Comedy Central. Miasteczko South Park 16, odc. 4 i 5 o 22:45 na Comedy Central.

Millerowie 2, odc. 10 o 19:30 na Universal Channel. Tabu Polska - Ból o 00:05 na National Geographic Channel. W ogniu pytań Amandy: Najbliższe plany - Eva Longoria, Alicia Keys, Kelly Preston, sen. Gillibrand, odc. 3 o 22:45 na Lifetime HD.

W ukryciu o 23:45 na CANAL+ Family HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork 2, odc. 11 o 18:15 na Domo+.

Betlejewski. Prowokacje, odc. 8 o 22:00 na TTV

"Szybkę panu wymyć?" Dominik w roli pijanego kierowcy. Koniecznie zobaczcie, jak zawsze, przedpremierowo Fire Film prezentuje fragmenty odcinka :)

Posted by FIRE FILM on 18 kwietnia 2015
Tagi: media
00:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 kwietnia 2015
 

"Propaganda sukcesu, którą uprawia władza, jest nie tylko nieprawdziwa, ale niebezpieczna. Ona nie rozwiązuje żadnych...

Posted by Lewica on 18 kwietnia 2015
Tagi: news
22:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Christy ma 42 lata, pochodzi z Arizony, jest producentką telewizyjną, Kassie – 34, pochodzi z Kansas i jest aktorką. Dziewczyny poznały się cztery lata temu w Nowym Jorku, dziś mieszkają w Kalifornii. Są zaręczone, ślub 13 czerwca („Hillary Clinton jest zaproszona! Oczywiście, z osobą towarzyszącą”). Podobnie jak Nathan i Jared, gejowska para z klipu Clinton, mają psa.

Również jak Nathan i Jared, nie wiedziały, do czego sztab Hillary użyje scen z ich udziałem, ale po obejrzeniu spotu są bardzo zadowolone, że stały się jego częścią. Christy: „Zapytano nas, czy na pewno popieramy Hillary. Bez dwóch zdań tak! Zresztą zgodziłybyśmy się na udział we wszystkim, co promuje równość małżeńską. Chcemy przyczyniać się do tego, by normalizować myślenie społeczeństwa o związkach ludzi tej samej płci. Czujemy się zaszczycone.”

Zupełnym zbiegiem okoliczności w ostatnich dniach o Christy i Kassie pisano w USA jeszcze z innego powodu, choć też związanego z LGBT. Cztery lata temu (czyli pewnie jakoś zaraz po tym, jak się poznały) dziewczyny dały sobie buziaka w taksówce – i ku swemu zaskoczeniu usłyszały od taksówkarza, Mohammeda Dahbi, że „albo będą robić takie rzeczy u siebie w sypialni, albo zostaną wyrzucone z taksówki”. Dziewczyny poprosiły go o zatrzymanie samochodu i wysiadły na własne życzenie, ale nie zostawiły sprawy. Wniosły pozew o dyskryminację. Proces właśnie się zakończył: taksówkarz ma zapłacić Christy i Kassie 10 tys. dolarów (!), dodatkowo na rzecz miasta Nowy Jork, gdzie incydent miał miejsce – 5 tys. dolarów. Oraz musi odbyć szkolenie antydyskryminacyjne.

Tagi: LGBT
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dokument East Bloc Love. Młody Sergey jest gejem działaczem na Białorusi i doświadczył przemoc od policji i skinheadów. Gdy jego chłopak zostaje zastrzelony zaczyna walkę o równość na Białorusi. Przygotował do marszu nie legalnego tak zwane Slavic Pride w Mińsku Sergey i kilka odważnych działaczy, aby pokazać swoją dumę kim są.

East Bloc Love został stworzony przez Logan Muchy, współtwórcą jest Gay Russia. Większość dotyczy Białorusi ale też mówi o Litwie, Rumunii ... oraz Polska.

W naszym kraju występują miedzy innymi Biskup Szymon Niemiec, poseł Robert Biedroń, Greg Czarniecki i Europride w Warszawie kończy dokument, też u nas naszych homofobów pokazuje.

Obejrzeć można na stronie cultureunplugged.com

zwiastun:

Tagi: dokument
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

samsmith-slim

Piosenkarz Sam Smith po cichu traci kilogramów coraz lepiej wygląda. Zdobywca Grammy niedawno zrobił zdjęcie na Instagram o dużo szczuplejszy. 22-latek mówi, że spędza więcej czasu na siłowni i zdrowsze odżywianie. Oczywiście, wyniki są widoczne.

Tagi: Ploty zdrowe
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 18 o 20:05 na FOX HD. Szpital odwiedza właśnie szkolna wycieczka, gdy do izby przyjęć zostaje przywiezionych dwóch rannych policjantów. Sytuacja staje się trudna do opanowania. Stephanie wpada w oko jeden z opiekunów. Callie operuje nogę kapitana policji. Amelia musi zmierzyć się ze swoimi uczuciami do Owena.

Twoja twarz brzmi znajomo 3, odc. 7 o 22:05 na POLSAT. Jack pogromca olbrzymów o 13:15 i 18:30 na HBO Comedy. Glee, odc. 6 i 7 o 08:25 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 2, 4x o 16:25 na Fox Comedy.

Teoria wielkiego podrywu 8, odc. 3 i 4 o 21:00 na Comedy Central. Dwie spłukane dziewczyny 4, odc. 13 i 14 o 21:50 na Comedy Central. Bogate życie w Nowym Jorku 3, 3x o 13:25 na POLSAT Romans. Diabeł ubiera się u Prady o 23:05 na POLSAT Romans.

Graham Norton Show 16, odc. 11 o 23:00 na BBC Lifestyle. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 2 o 22:30 na E! Entertainment. Czarownica o 20:20 na HBO HD. Gra o tron 5, odc. 1 o 22:50 na HBO HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork 2, odc. 11 o 20:05 na Domo+ HD.

Tabu Polska - Nietypowe związki o 00:00 na National Geographic Channel

Tagi: media
00:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 kwietnia 2015

Gay USA od Free Speech TV, wiadomości z świata LGBT

Najnowszy spot Hillary Clinton, dotyczące Sądu Najwyższy USA i małżeństwa jednopłciowe.

Tagi: LGBT news
23:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 795