Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 24 października 2016

Od poniedziałku do piątku: Anderson Cooper 360 o 02:00 na CNN. Współczesna rodzina 5 o 20:05 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. E! News o 22:00 na E! Entertainment. Gotowe na wszystko, o 09:15 i 16:55 na TVN 7. Dwóch i pół 5 2x o 20:00 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 9, 2x o 21:00 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście, 2x o 20:55 na Comedy Central Family. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2.Na Chirurdzy, o 09:05 na TVN Fabuła HD. Wielkie poszukiwania małych domów i Mały dom, duże możliwości 18:00 na Lifetime HD.

Żona idealna 6 o 17:00 na Universal Channel. Zajęta sprawą ataku hakera Alicia musi odpierać pytania dziennikarzy o jej e-maile, które wyciekły. Tymczasem Diane prowadzi sprawę gejowskiego małżeństwa walczącego o swobodę wyznania.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Gok Wan: oblicza chińskiej kuchni 2x o 21:00 na Nat Geo People HD. Nietypowe ciąże, odc. 6 o 20:30 na TLC. Rozwód, odc. 3 o 21:10 na HBO i 22:00 na HBO 3.

Priscilla: Wyprawa po wolność o 22:20 na TVN 7. W 1994 roku na ekrany kin wszedł niskobudżetowy film fabularny, "Priscilla, królowa pustyni", który opowiadał o grupie transwestytów przemierzających różowym autokarem australijskie bezdroża. Bohaterowie filmu zarabiali na życie występując na różnych scenach. Społeczeństwo nie akceptowało ich wyborów, sposobu życia oraz orientacji seksualnej. Autorzy dokumentu "Priscilla: Wyprawa po wolność" powracają do momentu powstawania tego dość kontrowersyjnego obrazu. Pokazują także, jak po emisji filmu zmieniło się społeczne nastawienie do środowisk transseksualnych. Przeprowadzają wywiady z odtwórcami głównych ról, Hugo Weavingiem, grającym później w kultowym "Matrixie", i Guy'em Pearcem ("Memento", "Tajemnice Los Angeles"). Aktorzy opowiadają o swoich odczuciach, gdy musieli stać się draq queen, przywdziać dziwne stroje i nałożyć tonę makijażu.

Pierwsze operacje zmiany płci, odc. 1 o 22:00 na BBC Lifestyle. Opowieść o niezwykłej relacji, która łączyła Robertę Cowell i Michaela Dillona. Obydwoje jako jedni z pierwszych przeszli w połowie XX wieku procedurę zmiany płci

Wtorek: Mad Men 7, odc. 5 o 21:00 na Sundance TV. Top Model, odc. 8 o 21:30 na TV/Player.pl. Undressed: Randka w łóżku, 2x o 22:30 na TLC.

Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 13 - 14 - 15 - 16 o 21:00 na FOX HD. Top Chef o 20:40 Polsat, z udziałem Maciej Nowak. Wiara, rodzina, homofobia o 21:00 na PLANETE+. Thomas Gareth - coming out rugbysty o 23:00 na PLANETE+. Conchita - królowa Austrii o 00:00 na PLANETE+.

Rosyjscy transseksualiści, odc. 8 o 00:30 na Polsat Cafe

Jak być gejem w Pakistanie o 22:00 na PLANETE+. Pakistańczyk Mawaan Rizwan podróżuje po kraju, by spotkać się z osobami deklarującymi się jako homoseksualiści czy transwestyci. Rozmawia z ludźmi żyjącymi według własnych przekonań, nie bacząc na prześladowania i restrykcyjne ograniczenia. Z jednej strony spotyka rodaków oferujących mu ziołowe tabletki, które rzekomo mają wpłynąć na jego orientację seksualną, z drugiej zaś odkrywa szokujący świat LGBT.

American Horror Story 6, odc. 6 o 23:00 na FOX HD.

Czwartek: Mad Men 7 o 22:00 na Sundance TV HD. Nieudane operacje plastyczne o 22:30 na TLC.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO3. Tatusiowie na medal 2x o 23:20 na Romance TV. Priscilla: Wyprawa po wolność o 00:50 na TVN 7.

Doskonali single: Ufasz mi?, odc. 4 o 23:00 na E! Entertainment. Somaya wyjawia doktor Darcy, dlaczego woli umawiać się na randki z kobietami, a nie mężczyznami.

Sposób na morderstwo 2, odc. 14 o 23:15 na AXN. Piątka uczniów Keating zostaje wezwana w celu złożenia zeznań w sprawie morderstwa Emily Sinclair. Przesłuchanie prowadzić będzie Denvera. Tymczasem dochodzi do zniknięcia Caleba, a poszukiwania Philipa nabierają tempa.

Sobota: Downton Abbey 6 odc 9 o 15:55 na TVP1. Tatusiowie na medal 2x o 15:10 na Romance TV. Luksusowi projektanci o 20:30 na TVN Style. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 6, o2 2:10 na Polsat. Projektanci marzeń, odc. 4 o 01:05 na TVN Style, prowadzący program jest Nate Berkus. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 22:45 na TTV. Wiara, rodzina, homofobia o 01:35 na PLANETE+.

Imperium 3, odc. 4 o 20:05 na FOX HD. Napięcie miedzy Cookie i Angelo nadal narasta. Lucious jest świadomy, że Dubois to przeciwnik, którego nie wolno lekceważyć. Tymczasem Jamal nareszcie może spotkać się z Fredą Gatz, co stanowi pierwszy poważny krok na drodze do jego wyzdrowienia. Anika wraca do pracy w Empire i od razu wprowadza zamęt. Hakeem zaczyna zakochiwać się w Nessie, chociaż ona może woleć zupełnie innego Lyona.

Ciąża 35+ wg Jodie Marsh o 23:00 na TLC

Graham Norton Show 20, odc. 1 o 00:00 na BBC Lifestyle.

Niedziela: Vice o 23:15 na HBO2. Skazany na śmierć, odc. 21 o 22:30 na TVN 7 z udziałem Wentworth Millera. Priscilla, królowa pustyni o 15:40 na ale kino+. Witaj w klubie o 22:30 na ale kino+.

Seksu historia współczesna o 00:00 na National Geographic. Widzowie dowiedzą się, jak wyglądała kontrowersyjna historia edukacji seksualnej i jak duży wpływ miały na nią polityka oraz kultura.

Tagi: media
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Biedro%C5%841-660x375

Robert Biedroń: A czym lewica dziś jest? Mam bowiem duże wątpliwości, czy to, co było w poprzednim Sejmie, było lewicą. Patrzyłem na wolty, jakie wykonywał i Leszek Miller, i Janusz Palikot, i miałem wątpliwości, czy to była lewica. Powinniśmy dziś na nowo zastanowić się, czym jest lewica, wokół jakich wartości powinna się skupić i kogo reprezentować. Na to pytanie ludzie, którzy mienią się liderami dzisiejszej lewicy, odpowiedzi nie mają. Generalnie mamy problem z definiowaniem rozwiązań na przyszłość jako całe demokratyczne społeczeństwo, więc to nie tylko problem lewicy.

Neoliberalizm, który do tej pory funkcjonował w Polsce, zbankrutował. Ta koncepcja okazała się dzielącą społeczeństwo, która nie wyrównuje szans, wręcz przeciwnie – jeszcze je pogłębia.

Konstytucja uwiera PiS. Jarosław Kaczyński będzie chciał ją zohydzić Polakom, sprawić, że zmęczeni dyskusją nad nią, podobnie jak w przypadku Trybunału Konstytucyjnego, odpuszczą. W ten sposób krok po kroku zawłaszczane będzie państwo. Udało się Orbanowi, Erdoganowi, może udać się Kaczyńskiemu. Gdy rozum społeczny śpi, budzą się polityczne demony. (...) - Trybuna.eu

Żeby zjeść obiad prezydent Słupska Robert Biedroń musi pokonać tylko dwa piętra. Trafia prosto do Ratuszowego Bistro, gdzie menu dzieli się na wegańskie, wegetariańskie i jak to określa 'z wkładką mięsną'. To tu, nad wege-krokietem opowiada Adze Kozak o swoich tęsknotach, miłościach i animozjach. Co widział ostatnio w teatrze? Jaka książka leży przy jego łóżku? Co przywozi z podróży i za czym najbardziej tęskni? Zdradzi też gdzie w Słupsku dobrze pieprzą...

DeGustacja: Robert Biedroń

Moralność Polaków. Bezcenne cechy polityka. Skutki działań Donalda Tuska. Gościem Elizy Michalik był Robert Biedroń - Superstacja TV.

Tagi: news
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Urzędnicy z Radzynia Podlaskiego nie widzą nic złego w wystawie, która jawnie atakuje homoseksualistów. - Treści nam nie przeszkadzają. Identyfikujemy się z nimi - mówią.

Kampania Przeciw homofobii złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniach popełnienia przestępstwa - Gazeta.pl

"Hasła na plakatach szczują: Homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu" - Monika Płatek dla Wysoki Obcasy. Dodaje Plakaty plugawie dezinformują: „Pedofilia wiąże się z homoseksualizmem”. Pedofilia, ta preferencyjna, wrodzona, nie wiąże się z orientacją seksualną. Orientacje seksualne natomiast są równoważne, ale nie równie liczne. Pedofilia więc stosownie częściej występuje wśród osób heteroseksualnych, bo jest ich więcej niż homoseksualnych. Wykorzystywanie seksualne dzieci natomiast częściej niż z pedofilią wiąże się z bezkarnością, przemilczeniem, odwracaniem wzroku od zadawanej krzywdy i poświęcaniem dzieci na ołtarzu wątpliwej świątobliwości.

Plakaty dają fałszywe świadectwo: „Homoseksualiści byli dwa razy częściej skazywani za przestępstwo seksualne”. Poza tym, że to nieprawda, to jest faktem, że żyjemy w świecie, w którym w 74 państwach stosunki homoseksualne są przestępstwem; i w kraju, który z Rosją i Iranem opowiedział się w ONZ przeciwko zniesieniu tych okrutnych ustaw. Zwolennicy hierarchii i podporządkowania zwalczają systemowo równość i partnerstwo, także w związkach.

Tagi: news
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gfg2

Dwóch ojców którzy mają trojaczki otrzymali niespodziankę od Ellen DeGeneres w tym tygodniu. Justin i Adam próbowali założyć rodzinę już od kilku lat - niestety, nie mieli powodzenia do surogatów i cierpiał wiele rozczarowań i frustracji. Pewnego dnia zmieniło ich życie na zawsze - w końcu w ciąży matka zastępcza z trojaczkami.

Małżonkowie zostali zaproszeni do programu Ellen po tym jak otrzymała list od jednego ze swoich przyjaciół, który wyjaśnił: "Są wspaniałymi ojcami, którzy mają trudności z nieoczekiwanymi finansów." Po wysłuchaniu ich historię Ellen obiecał pokryć wszystkie ich wydatki na pieluchy.

CvJ4NQSUkAAbF95

zdjęcie Dallas Steele

Jim Walker odszedł z pracy w telewizji w 2013 roku po 23 latach kariery. Walker został aktorem porno w filmach dla gejów. Dziś znany jako Dallas Steele 44-latek, "teraz odnosi więcej sukcesów niż kiedykolwiek do tej pory".

Jim twierdzi, że zrezygnował z pracy w telewizji, gdyż ta powodowała u niego ogrom stresu związanego miedzy innymi z oglądalnością programu.

Nie żałuję - zapewnia. To znacznie mniej stresująca praca. Przykro mi, jeśli hejterzy oczekują, że geje po 40-tce powinni przenieść się na wieś i chadzać na partyjki brydża raz w tygodniu. Ja nie zamierzam - Plotek.pl

Tagi: Ploty
00:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 października 2016

AR-161019637zdjęcie Cape Cod Times

Ponad 50 par lesbijski wzięło udział w zbiorowym ślubie. Uroczystość odbyła się na początku tego miesiąca w Bride Pride w Provincetown, Massachusetts.

Ceremonię prowadziła komik Kate Clinton, która również która jest związku z Urvashi Vaid, też wzięła ślub podczas ceremonii. 25 par po raz pierwszy wzięło ślub, pozostałe pary odnowili swoją przysięgę ślubną.

Wiele par przybyło z całej Ameryki z końca jak Michigan, Floryda czy Kalifornii, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Jedna para jechał 20 godzin z Tennessee żeby wziąć ślub.

Wzięli ślub na trawniku należące do pensjonatu od Alli Baldwin i Ilene Mitnick, które wpadły na pomysł masowego ślubu, kiedy decydowały się odnowić własne śluby.

Tagi: love
23:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gfg3

Reportaż To The Contrary: The Welcoming Movement, program telewizji publicznej amerykańskiej PBS, o kilku kościołach z Arizony, Minnesoty, Waszyngtonu.

Kościoły przyjmują LGBT tacy jacy są, walczą o równość i prawa dla społeczności LGBT, opowiadają wierni, duchowni, rodzice sami LGBT o swoim kościele i akceptacji społeczeństwa kościelnego.

Katedra Hope z Dallas

Ludzie - 22. niedziela po Trójcy Świętej. Dziękuję Bogu mojemu za każdym razem, ilekroć was wspominam. (Flp 1,3)

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Metropolitan Community Church Liturgia

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Hillsong

Papież: nie wystarczy katechizm, aby poznać Jezusa

Franciszek: głodnych nakarmić, spragnionych napoić

"Żywe listy"

Boskie Słowa - W zgodzie z Ewangelią

Tagi: religia
18:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Akceptacja transpłciowości przebywa długą drogę, ale to nie znaczy, że jest łatwo wyjść że być transpłciowy zwłaszcza na obszarach wiejskich w Australii.

Tagi: dokument
12:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mimo homoseksualizm jest zakazany w Pakistanie, gdzie wiele osób jest mordowany i prześladowani LGBT, kultura LGBT rozwija się, chcą żyć chociaż trochę normalnie.

Tagi: dokument
12:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

76countriesfor76crimes820161

Kraje z prawem anty-LGBT to 49% Chrześcijańskie, 45% muzułmańskie. Mimo to muzułmańskie też są na pierwszym miejscu większości krajów muzułmański homofobiczny. W sumie 45 procent (34 kraje) to kraje muzułmańskie. Chrześcijańskie kraje stanową 49 procent (37 krajów).

Kraje muzułmańskie to większość wyznają religie islamu,

1 Algieria

2 Egipt

3 Erytrea

4 Etiopia

5 Gambia

6 Libia

7 Mauretania

8 Mauritius

9 Maroko

10 Somalia

11 Sudan Południowy

12 Sudan

13 Tunezja

14 Afganistan

15 Bangladeszu

16 Brunei

17 państwo islamskie ISIS

18 Iran

19 Irak

20 Kuwejt

21 Leban

22 Malezja

23 Malediwy

24 Oman

25 Pakistan

26 Palestyna/Strefa Gazy 

27 Katar

28 Arabia Saudyjska

29 Syria

30 Turkmenistan

31 Zjednoczone Emiraty Arabskie

32 Uzbekistan

33 Jemen

34 Indonezji (prowincja Aceh i Sumatra Południowa)

Kraje Chrześcijańskie:

1 Angola

2 Botswana

3 Burundi

4 Kamerun

5 Komory

6 Ghana

7 Gwinea

8 Kenia

9 Liberia

10 Malawi (egzekwowanie prawa anty LGBT zawieszone)

11 Namibii

12 Nigerii

13 Senegal

14 Sierra Leone

15 Swaziland

16 Tanzanii

17 Togo

18 Uganda

19 Zambia

20 Zimbabwe

21 Antigua i Barbuda

22 Barbados

23 Dominika (Brak egzekwowania prawa przeciw LGBT)

24 Grenada

25 Gujana

26 Jamajka

27 St Kitts i Nevis

28 St Lucia

29 St Vincent i Grenadyny

30 Trynidad i Tobago

31 Papua Nowa Gwinea

32 Wyspy Cooka

33 Kiribati

34 Samoa

35 Wyspy Salomona

36 Tonga

37 Tuvalu

Kraje różnicowanie religijnie

31 Bhutan

32 Indie

33 Birma

34 Singapore

35 Sri Lanka

Tagi: LGBT
12:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

And...scene. #MalePatternBaldnessIsAdorable.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

Tagi: foto
12:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 października 2016

14711501_10157658592630319_2359975886904739492_o

W ramach pracy nad nową Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11) Światowa Organizacja Zdrowia proponuje kategorię niespójności płciowej, która ma na celu podkreślić kwestie konieczności dostosowania ciała do tożsamości. Osoby transpłciowe nadal jednak muszą się liczyć z koniecznością diagnozy.

Długotrwały proces diagnostyczny, jaki osoby transpłciowe przechodzą w Polsce, bardzo często pozostawia je w prawnej próżni i strachu o własne życie, szczególnie jeśli dokumenty odbiegają od ich wyglądu. Proces ten w najlepszym wypadku trwa kilka miesięcy, w najgorszym nawet kilka lat.

Diagnoza zaburzenia tożsamości płciowej jest nadal podstawą do wniesienia do sądu sprawy o ustalenie, która umożliwia zmianę oznaczenia płci. W Polsce patologizacja transpłciowych tożsamości idzie jeszcze dalej - proces diagnostyki muszą potwierdzać biegli, nawet w sytuacji, gdy w sprawie tożsamości płciowej danej osoby wypowiedziało się kilku psychologów, a często nawet psychiatrów.

Dziś chcemy szczególnie zwrócić uwagę na fakt, że pomoc terapeutyczna jest szczególnie ważna dla osób, które poszukują swojej tożsamości i nie są jej pewne, ale wiele osób transpłciowych doskonale wie, co czują i jak chcą przeprowadzić swoją tranzycję. I powinny mieć prawo do jak najszybszej pomocy.

Fundacja Trans-Fuzja od lat wspiera kampanię na rzecz depatologizacji transpłciowości, wskazując jednakże dodatkowo na konieczność zachowania wszelkiej pomocy medycznej, której osoby transpłciowe mogą potrzebować. Bez względu na sposób klasyfikacji, osoby transpłciowe potrzebują terapii hormonalnej, zabiegów chirurgicznych i wszystkiego, co sprawi, że będą mogły funkcjonować w społeczeństwie tak, jak chcą. (TransFuzja)

14707954_10157658597910319_2551910797526859762_o

Kinga Kosińska działaczka Wiary i Tęczy o dzisiejszym dniu: "22 października obchodzony jest Dzień Depatologizacji Transpłciowości. Oto kolejny dzień z umownie przypisaną intencją. Chodzi jednak o rzecz bardzo istotną, aby w człowieku zobaczyć człowieka. Często sama tranzycja, coming outy, mówienie o tym, robienie jakiegoś szumu, przysłania całą osobę. To trzeba robić, ktoś musi. Sytuacja osób trans w Polsce ale też na świecie jest wciąż bardzo zła. Naprawdę zła.

Dochodzi do morderstw, odrzucenia. Niby jest lepiej pod wieloma względami ale wciąż jest źle. Najgorsze jest to, że gdy ujawnisz się to już zawsze trafiasz do szufladki z napisem "trans" co często sprawia, że podświadomie lądujesz na mentalnym marginesie.

Temat transpłciowości nie jest traktowany rzeczowo raczej wciąż na zasadzie pewnej sensacji co prowadzi do braku realnych postępów bardzo często. Depatologizacja? Tak! Abyśmy w Twoim pojęciu nie byli szczególni, dziwni. Aby transpłciowość nie była medyczną wolną amerykanką a raczej sprawą, którą programowo rozwiązuje się według indywidualnych potrzeb aby normalnie żyć.

Gdy ktoś się dowiaduje, że jestem taką osobą to nie zmienia to nic w jego postrzeganiu mnie jako kobiety (co wydaje się czasami niemożliwe), człowieka. Nie trzeba nosić traum bo tak naprawdę nigdy by ich nie było. Wyzwisk, odrzucenia, strachu, odstawania. Dużo łatwiej zaakceptować siebie gdy nigdy otoczenie nie robiło ci z tego powodu wyrzutów.

Zatem, mam na imię Kinga. Lubię pisać, wyrażać emocje słowami, czytać książki, słuchać muzyki. Staram się być życzliwa wobec ludzi bo wierzę w ich piękno. Sprawy duchowe są dla mnie bardzo ważne. Ogromnie dużo we mnie uczuć, aż buzuje. Kocham mężczyzn. Uwielbiam sztukę naiwną. Walczę o siebie. Sama dla siebie potrafię być zagadką. A tak w ogóle to jestem trans."

Kinga Kosińska o religii i transpłciowości. O doświadczeniu korekty płci jako poszukiwaniu prawdy o sobie mówi Kinga Kosińska z grupy „Wiara i Tęcza”, autorka książki „Brudny róż”, twórczyni strony internetowej dla chrześcijan transpłciowych: transwit.manifo.com.

Co to znaczy być trans?

KPH kampania o strachu, jaki towarzyszy osobom transpłciowym w życiu codziennym opowiada miedzy innymi Lukrecja – transpłciowa kobieta, która w drodze do szpitala została zaczepiona przez dwóch agresywnych mężczyzn.

Kampania Będzie lepiej - Anna Grodzka

Kamila Warzecha w Top Model

Laverne Cox prezentuje: Słowo na T.

Dokument Mam na imię Jazz, rodzinie i nastolatce już Jazz Jennings

Dokument o transpłciowej dziewczynie z Ugandy

Pomimo sukcesu, znanych trans osób takich jak Janet Mock czy Bruce Jenner, ale wielu zwykły osób transpłciowe walczą o swoje prawa, są prześladowani. Vox nakręcił krótki film o trans kobiecie Lily Carollo, z Burbank, w Kalifornii, opowiada swoją historie.

Transpłciowa nastolatka Isabelle Langley, z Australii i jej historia i rodziny

 
Rosyjski serial dokumentarny o osobach transpłciowy z Rosji
 
 
Dokument w subtelny sposób bada kontrowersje wokół zagadnienia płciowości oraz przedstawia problemy osób, których tożsamość seksualna wybiega poza standardowy podział na kobiety i mężczyzn. Kręcony w USA, Europie, Azji i Południowej Afryce film prezentuje wywiady z transgenderystami, hermafrodytami i biseksualistami z różnych środowisk i kultur oraz udziela głosu ekspertom, którzy zajmują się analizą ludzkich zachowań seksualnych. Twórcy dokumentu, obnażając mity i stereotypy dotyczące odmienności w sferze płciowej, promują tolerancję i różnorodność.
 
 
Sam i Evan transpłciowa para nastolatków z Wielkiej Brytanii
 
 
Mimo, że homoseksualizm w Iranie jest zakazany kara śmierci, ale operacje zmiany płci są dozwolone. W 1983 roku, duchowy przywódca ajatollah Chomeini pozwolił na operacji zmiany płci. Dokument Be Like Others przedstawia doświadczenia pacjentów płci męskiej i żeńskiej w Mirdamad Surgical Centre Dr Bahram Mir-Jalali, w klinice zmiany płci w Teheranie.
 
Dokumenty nastolatki i dzieci transpłciowe
 

14716354_1309041832449767_4255961377427550840_n
Miłość Nie Wyklucza: "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zatroskany o przyszłość rodziny opartej na trwałym związku mężczyzny i kobiety..." - te słowa otwierają tekst uchwały o ustanowieniu 22 października Dniem Praw Rodziny, którą dziś przegłosował polski parlament.

W uzasadnieniu uchwały padają odwołania do art. 18 i art. 71 Konstytucji. Posłowie i posłanki przeoczyli jednak fakt, że artykuły te nie definiują rodziny jako związku kobiety i mężczyzny. Co więcej, w art. 71 czytamy:

"Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i NIEPEŁNE, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych".

Gdzie tu logika?

Jak widać przyszłość samotnych matek i ojców, par jednopłciowych - również tych wychowujących dzieci - oraz rodzin zastępczych nie wzbudza w posłach i posłankach porównywalnej troski, a Konstytucję czytają oni wybiórczo.

Oto jak głosowały poszczególne kluby:

Za 273: PiS (230), Kukiz ’15 (17), PSL (12), PO (8), WiS (3), niez. (3)
Przeciw 43: .Nowoczesna (25), PO (7), Kukiz ’15 (7), ED (4)
Wstrzymało się 105: PO (98), Kukiz ’15 (4), PSL (2), niez. (1)
Nie głosowało - 39

gfg1

Sejm znów upokarza nie tradycyjne rodziny miedzy innymi samotny rodziców i jednopłciowe.

Z projektu dotyczącego uchwalenia Dnia Praw Rodziny możemy wyczytać, że posłowie PiS oraz Solidarnej Polski rozumieją rodzinę jako "trwały związek mężczyzny i kobiety otwarty na przekazywanie życia".

Taka definicja rodziny jest krzywdząca chociażby dla samotnie wychowujących swoje dzieci rodziców, jak wskazują przeciwnicy tego zapisu. Oburzone są także środowiska LGBT, które wskazują, że takie ujęcie tego słowa wyklucza ich jako osoby zdolne do stworzenia rodziny.

Dzień Praw Rodziny to dzień, który należy uchwalić, bezdyskusyjnie. Natomiast forma zapisanej uchwały z mojego punktu widzenia jest niedopuszczalna - skomentowała w czasie pierwszego czytania projektu posłanka Joanna Augustynowska z Nowoczesnej . Dodała także, że "nie wszyscy Polacy to chrześcijanie" oraz, że "żyjemy w państwie świeckim" i dlatego nie powinno się powoływać na "myśl Kościoła" - WP.pl

Posłanki Platformy Obywatelskiej wyraziły sprzeciw wobec treści przyjętej przez Sejm uchwały ws. ustanowienia 22 października Dnia Praw Rodziny. Na konferencji prasowej w Sejmie zwróciły uwagę, że uchwała wyklucza część rodzin, m.in. samotnych rodziców, rodzeństwo, dziadków, czy rodziny migracyjne.

Nowy spot wyborczy stworzony przez HRC i Equality NC występują para lesbijek Lennie Gerber i Pearl Berlin, z Północnej Karolinie.

Spot wyborczy HRC na rzecz Hillary Clinton, "Zawsze Hillary Clinton wykazała poprzez swoje słowa i czyny, że jest ona zaangażowana w walkę o pełną równość LGBTQ", powiedział przewodniczący HRC Chad Griffin.

Hillary mówi w spocie: "Musimy zbudować Amerykę, gdzie nikt nie musi się martwić, że będzie mieć ślub w sobotę ale może zostać za to zwolniony w poniedziałek; gdzie dzieci nie są prześladowane tylko z powodu kim są; i gdzie każdy Amerykanin ma szansę żyć, bez względu na to, kim są i kim oni kochają."

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

14717073_904328629710784_3522871933324879120_n

Nowa grupa wsparcia dla osób transpłciowych rozpoczyna działalność w Poznaniu. Jeszcze w tym miesiącu zapraszamy na inauguracyjne spotkanie grupy powołanej dzięki współpracy Stowarzyszenia Grupa Stonewall i Fundacji Trans-Fuzja.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące swojej tożsamości płciowej, jeżeli jesteś po tranzycji lub określasz się jako osoba transpłciowa (transseksualna, transwestytyczna, transsgenderowa lub jakkolwiek inaczej) i szukasz wsparcia, przyjdź na spotkanie grupy. Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się własnymi przemyśleniami i odczuciami oraz szukania odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godz. 18.30 w Centrum Stonewall w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 17 m. 6. Przewidujemy, że kolejne spotkania odbywać się będą w cyklu comiesięcznym, w piątki. Informacji o kolejnym spotkaniu szukaj w kalendarium na stronie transfuzja.org i na fanpage'u fundacji na Facebooku.

Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska. Dodatkowe informacje uzyskasz od Lukrecji Kowalskiej, tel.: 667 863 841 lub mail: lukrecjakowalska1969@gmail.com.

W środę 20 października brytyjskie władze poinformowały, że dziesiątki tysięcy osób skazanych na mocy tzw. prawa Turigna zostanie pośmiertnie ułaskawionych. Ułaskawienie obejmie także nadal żyjących mężczyzn, którzy przed laty zostali skazani za homoseksualizm.
 
Deputowany Pan Sharkey od wielu lat prowadził kampanię mającą na celu ułaskawienie wybitnego matematyka. Jego inicjatywa zakończyła się sukcesem w 2013 roku, kiedy to brytyjski wymiar sprawiedliwości oficjalnie oczyścił Turinga z zarzutów.

Sharkey postanowił pójść za ciosem i rozpoczął kampanię mającą na celu doprowadzenie do ułaskawienia wszystkich homoseksualistów skazanych na mocy tzw. prawa Turinga. Z danych wymiaru sprawiedliwości wynika, że na mocy obowiązującego prawa skazano ponad 49 tysięcy osób. W Wielkiej Brytanii akty homoseksualne zostały zalegalizowane bowiem dopiero w 1967 roku.  Kampanię na rzecz ułaskawienia homoseksualistów wspierało wielu popularnych Brytyjczyków, w tym m.in. Stephen Hawking, Stephen Fry czy Benedict Cumberbatch - Wprost.pl

Tagi: news
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

- Każdy człowiek, który potrafi spojrzeć wstecz, powinien się bać - stwierdził Jacek Poniedziałek w programie "Z Kim dziś?". Aktor w rozmowie z Renatą Kim podał przykłady zachowań, które go niepokoją. - Prezydent występuje na uroczystościach z udziałem faszyzującej organizacji i nie wstydzi się tego. Na pogrzebach Żołnierzy Wyklętych podpala się race i wykrzykuje hasła rasistowskie - wyliczał. Poniedziałek dodał, że użycie w tych przypadkach określenia "faszyzujący" nie jest nadużyciem i przestrzegał przed "nową poprawnością polityczną". Cały odcinek na Vod-Onet.pl

Tagi: media news
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

14666034_1318693671508675_6027119774406724725_n

KPH: Dzisiaj w sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy nowelizującej Kodeks karny, która przewiduje wprowadzenie przepisów gwarantujących m.in. osobom LGBT ochronę przed przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami i mową nienawiści. Projekt wniosła Nowoczesna, a jego współautorami są: Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa. Pozytywnie nt. projektu wypowiedziały się tylko dwie partie – Nowoczesna i Platforma Obywatelska. Negatywną opinię mieli posłowie i posłanki z Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz'15 oraz Koło poselskie Wolni i Solidarni. Głosu nie zabrało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu odbędzie się głosowanie, podczas którego posłowie i posłanki głosując zadecydują czy skierować projekt do dalszych prac w jednej z komisji sejmowych czy go odrzucić.

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu odbędzie się głosowanie, podczas którego posłowie i posłanki głosując zadecydują czy skierować projekt do dalszych prac w jednej z komisji sejmowych czy go odrzucić.

Kluby PiS i Kukiz’15 chcą odrzucenia projektu Nowoczesnej, który wprowadziłby karalność "mowy nienawiści" także ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną. Za dalszymi pracami sejmowymi są Nowoczesna i PO.

O odrzucenie projektu wniósł Stanisław Pięta (PiS). Uzasadnił to jednym zdaniem - że projekt jest "zbędny, ideologiczny i w pewnym zakresie zagraża wolności słowa zapisanej w konstytucji".

Za odrzuceniem projektu opowiedziała się Barbara Chrobak (Kukiz’15). Mówiła, że są ważniejsze potrzeby Polaków w sferze prawa karnego niż społeczności LGBT, która "chce się wyróżniać również na płaszczyźnie prawa karnego". (TVN24)

Czy kodeks karny będzie chronił osoby LGBT? Piotr Godzisz w rozmowie z Jakubem Janiszewskim

.Nowoczesna - Przeciw mowie nienawiści - zmiany w Kodeksie karnym

- W poniedziałek zadzwonił do biura poselskiego pan, który groził mi śmiercią - mówiła dziś w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. I odtworzyła na sejmowej sali nagranie szokującej rozmowy. (gazeta.pl)

Tagi: kph news
00:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 października 2016

Steven i Natanya Bloom byli małżeństwem prawie 20 lat, kiedy zdał sobie sprawę, że jest gejem i ujawnił się do jego rodziny. On jest teraz prezesem Stowarzyszenia Gejów i żonatych mężczyzn.

22:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 639