Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 17 grudnia 2017

95 temu w budynku Zachęty prawicowy fanatyk Eligiusz Niewiadomski zamordował Gabriela Narutowicza. Człowieka, dla którego wybór na pierwszego prezydenta wolnej Rzeczpospolitej był ukoronowaniem życia poświęconego uwolnieniu Polski spod panowania zaborców. Zamach na prezydenta Narutowicza poprzedziła nagonka prowadzona przez ludzi, którzy nie mogli ścierpieć jego wizji Polski: marzenia o kraju nowoczesnym i otwartym - budowanym na zasadach sprawiedliwości społecznej.

Przeszłe wydarzenia pokazują, do czego doprowadza mowa nienawiści. Jak łatwo brutalne słowa zamieniają się fizyczną przemoc. Ta nieodrobiona lekcja historii wraca do nas dziś niczym nocny koszmar. W Polsce narasta fala nienawiści i przemocy. Od miesięcy obserwujemy coraz częstsze ataki na osoby o innym niż biały kolorze skóry, mówiące w innym języku niż polski, wyznające inną niż katolicka religię.

Słowna nienawiść dotyka też kobiety, którym polskie państwo stale próbuje odebrać prawo do decydowania o własnym życiu i zdrowiu. W rocznicę śmierci prezydenta Narutowicza, wielkiego orędownika równouprawnienia kobiet, pamiętajmy, że nie o takiej Rzeczpospolitej marzył on i wielu innych z jego pokolenia.

Prezydent Narutowicz, jak wielu przed nim i wielu po nim wierzył, że Polska może być krajem wolnym i otwartym, w którym każdy będzie mógł realizować swoje marzenia. Z odwagą i poświęceniem służył Polsce i jej obywatelom, niezależnie od ich wyznania, poglądów czy pochodzenia - Partia Razem.

To był straszny czas. Polak strzelał do Polaka na ulicy za to, że ten drugi myślał inaczej. Politycy wykorzystywali nastroje, prasa szczuła, a sprawcami wszelkiego zła mieli być Żydzi. Ofiarą stał się prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Narastanie atmosfery nienawiści, antysemityzmu i brutalnej walki o władzę opisał w książce "Gotowi na przemoc" historyk Paweł Brykczyński.

Temperatura emocji prawicowej prasy w poniedziałek rano, 11 grudnia, w dniu inauguracji, jeszcze wzrosła. "Jak śmieli żydzi narzucić Polsce swojego prezydenta?" - pytał ksiądz Lutosławski na pierwszej stronie "Gazety Porannej 2 Grosze". Była to, jak stwierdził, "haniebna zdrada". Ten wykształcony duchowny, działacz społeczny i drużynowy harcerski, doktor medycyny i poseł, kończył swój artykuł wezwaniem do czynu: "Wzywamy natomiast całą powszechność narodową, aby i ona swój obowiązek spełniła: skupić cały wysiłek na walce z żydami w dziedzinie ekonomicznej, kulturalnej i wszelkich innych; zjednoczyć wszystkich w obronie praw Narodu Polskiego" - całość na Gazeta.pl

W co wierzą Polacy? Według marcowych badań CBOS-u - niezachwianie w Boga (56 proc.), w Sąd Ostateczny, w niebo i cuda (po 70 proc.), w nieśmiertelność człowieczej duszy (68 proc.) i w życie pozagrobowe (66 proc.). Ze zgoła innych statystyk wynika, że niemal jedna czwarta z nas byłaby w stanie uwierzyć również w picie chrześcijańskiej krwi przez Żydów, nakłuwanie dzieci igłami i toczenie w beczkach nabitych gwoździami. Brzmi niedorzecznie? A jednak. Polacy i antysemityzm - Gazeta.pl 

Tagi: news
20:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwie lesbijki z Sydney stały się pierwszą parą tej samej płci, która poślubiła w Australii w sobotę po otrzymaniu specjalnego pozwolenia na ślub trzy tygodnie przed oficjalną datą wejdzie w życie równość małżeństw.

Lauren Price i Amy Laker, które są od dwóch lat, wyznaczyły 16 grudnia jako datę ceremonii cywilnej ponad rok temu. Miała być tylko symboliczna, ale kiedy po tym, jak parlament australijski przegłosował równość małżeńską w zeszłym tygodniu, para odwołała się do miejscowego urzędu cywilnego, aby mogli się pobrać w tym dniu, legalnie wszystko było ustalone i goście zaproszeni mieli krewnych którzy przybędą z Walii, a przesunięcie byłoby niepotrzebnym obciążeniem finansowym kosztów.

Zwykle pary w Australii muszą poczekać 30 dni po złożeniu wniosku o zezwolenie na zawarcie małżeństwa, aby mogła odbyć się jakakolwiek ceremonia ślubna. Oficjalna data par tej samej płci kiedy mogą wziąć ślub w Australii może zacząć 8 stycznia 2018 roku.

Cas Willow and Heather Richards will marry on Monday.

Inne wiadomości małżeńskie z Australii: Władze zgodziły się na wcześniejszy ślub Cas Willow i Heather Richards. Władze zgodziły się na wcześniejszy ślub Cas Willow i Heather Richards.

Cas, która cierpi na nieuleczalnego raka, powiedziała: "Zostało mi parę tygodni życia, nie wiem, czy dotrwam do Bożego Narodzenia. Ślub jest ostatnim moim życzeniem. Czekamy na ten dzień od 17 lat. Błagałyśmy o zgodę na wyjątek, jesteśmy szczęśliwe".

Dokumenty dotyczące małżeństwa złożyła już Christine Forster, siostra byłego premiera Australii, Tony'ego Abbotta, szefa przegranej kampanii przeciw równości małżeńskiej.

Christine i jej partnerka Virginia Edwards będą żonami już w styczniu. Na razie nie wiadomo, czy brat Christine, najsłynniejszy homofob Australii, zostanie zaproszony na wesele.

James Brechney i Stuart Henshell mieli swoje 5 minut sławy, gdy razem z tysiącami innych cieszyli się na ulicach Sydney z wygranego referendum: kamery telewizyjne pokazały, jak James oświadcza się Stuartowi i panowie całują się wśród ogłuszającego aplauzu. Wszystko było na żywo w telewizji

Teraz James i Stuart dostali pozwolenie, by wziąć ślub w wyjątkowym miejscu: na Paradzie Równości (Gay and Lesbian Mardi Gras) w Sydney w marcu. (Replika/NewNowNext)

Lyn i Anne z celebrantem małżeństwa Davidem Carey.

Jeszcze jedna para lesbijek  Anne Sedgwick i Lyn Hawkings, są ze sobą od 40 lat, dostały pozwolenie na wcześniejszy ślub z powodu 85-letnia Hakings  ma ostatnie stadium raka jajnika. Już w roku 1980 wzięli symboliczny ślub, przed sobą, a teraz mogą legalnie wziąć ślub. Trochę słodko-gorzka historia, przed śmiercią powiedzieli sobie tak. (The West Australian)

Lauren Price i Amy Laker, ceremonia ślubna

Jeszcze jedna para lesbijek poślubiły w Melbourne

IMG20171120WA0012

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce: Miasto Poznań, w którym znajduje się siedziba naszego Kościoła w Polsce znów pokazuje jak ważni są wszyscy mieszkańcy miasta. Miasto to ludzie, w Poznaniu to również reformowani katolicy. Mamy nadzieję, że pozostałe miasta w kraju, zwłaszcza te w których znajdują się nasze parafie i misje, pójdą podobną drogą promowania szacunku wobec każdej osoby. Święta Bożego narodzenia to m.in. opowieść o darze, który jest dla każdej osoby na świecie. Bóg pokochał ludzi, każdą osobę. Nienawiść, dyskryminacja, brak szacunku zakłócają nam również odbiór wspaniałych darów Boga w drugim człowieku.

Nie wszyscy przywódcy religijni są za dyskryminacją osób LGBT wielu popiera LGBT. GLAAD, opublikowało klip z przywódcami religijnymi którzy wypowiadają się na temat ważnej sprawy Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dotyczącej cukiernika homofoba kontra para gejów. Miedzy innymi duchowna Jacqueline Lewis z Middle Church, nazywa wprost bigoterią, osób którzy chcą dyskryminować osób LGBT.

Katedra Hope

Bez warunków - 3. niedziela w Adwencie - A Bóg, który jest źródłem cierpliwości i pociechy, niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa. (Rz 15,5)

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church

Papież: pustką w życiu brak modlitwy i miłości bliźniego

Tagi: religia
12:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Twogaypapas (@twogaypapas)

Tagi: foto
12:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Żenady Piaska ciąg dalszy, niestety. Tym razem piosenkarz wypowiedział się w "Dzień Dobry TVN": "Jakoś mało ludzi widzę na ulicy, którzy krzyczą Jestem hetero, jestem hetero! Więc dlaczego zmusza się wręcz ludzi do tego, by pokazywali siebie przez swoją seksualność?" A na pasku cały czas: "Piasek - szczerze o swoim życiu". Czyli TVN też usiłuje wciskać lukrowany kit.

Prowadzący Marcin Meller i Magda Mołek nie skontrowali wypowiedzi Piaska oczywistymi argumentami - że, owszem, ludzie hetero nagminnie pokazują swą seksualność publicznie całując się, obejmując, biorąc śluby itd. - więc ludzie LGBT powinni mieć takie samo prawo do ekspresji.

Nie starczyło im też odwagi, by zapytać o HUCZĄCE plotki na temat orientacji Piaska. Spokojnie pozwolili mu opowiadać frazesy o tym, że "droga do akceptacji nie prowadzi przez rewolucję" itp. Ale pal sześć Meller i Mołek - szorujący po dnie poziom świadomości Piaska naprawdę wbija w fotel.

Tym, którzy w komentarzach chcieliby zapytać: "Po co wy wciąż zajmujecie się tym Piaskiem?", odpowiadamy: Bardzo chętnie byśmy go zostawili w spokoju, spuścili na niego zasłonę milczenia - ale to on co rusz się odzywa i chlapie kolejne złote myśli, na które trzeba reagować.

Nie chce mówić o swojej seksualności, to niech nie mówi, choć - powtórzmy - dziennikarze nawet boją się o to zapytać. Ale jego atak na społeczność LGBT - to już inna para kaloszy. Tu już nie chodzi o jego samego. To, co Piasek mówi, szkodzi (szczególnie młodym) ludziom LGBT, bo - choćby ta najnowsza wypowiedź - próbuje zamknąć im usta. Spora część z nas już wyszła z szaf - i nie będziemy milczeć - Replika.

kanada2tt8IMG20171120WA00121

Tagi: Ploty
12:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 grudnia 2017

Z jednej strony Australia angażuje się w rozbudowę energii odnawialnych, z drugiej, zaciekle broni swojej pozycji największego eksportera węgla na świecie. Teraz międzynarodowa firma chce tu otworzyć nową kopalnię, usytuowaną tuż koło Wielkiej Rafy Koralowej. Czy Australijczycy się na to zgodzą chcąc odzyskać utracone miejsca pracy, czy też postanowią bronić postanowień podpisanych niedawno porozumień paryskich?

Tagi: dokument
22:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p100spq71l1tsitpw_540

Miłość Nie Wyklucza: Odmowa zarejestrowania we Włoszech związków małżeńskich zawartych za granicą przez pary osób tej samej płci to naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka! Znamy nowy wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z Strasburgu.

Sprawa dotyczyła 6 par, które związki małżeńskie zawarły w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w Holandii – Trybunał ponownie za pozytywny obowiązek państw uznał zapewnienie ram prawnych dla funkcjonowania związków osób tej samej płci.

Co ważne, w składzie orzekającym zasiadał polski sędzia, Karol Wojtyczek, który nie zgodził się z rozstrzygnięciem i złożył zdanie odrębne – nie wróży to dobrze oczekującym w Trybunale polskim sprawom dotyczącym ochrony praw par tej samej płci. Niektóre z nich na rozstrzygnięcie czekają już wiele lat.

Sprawę odmowy rejestracji zagranicznego aktu małżeństwa pary tej samej płci będzie rozpoznawał wkrótce Naczelny Sąd Administracyjny - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w styczniu 2016 r. oddalił skargę na decyzję o odmowie transkrypcji takiego aktu małżeństwa. Wyrok dostępny jest TUTAJ.

tumblr_inline_p0m8qaxbrU1tsitpw_540

"Skoro prawdziwi piosenkarze mają opory przed przyznaniem się, że są gejami, a do tego sypią piasek w inicjatywy LGBT, krytykując chociażby marsze czy parady, to uznaliśmy, że sami musimy zostać choć na chwilę piosenkarzami" - mówią Jakub i Dawid. Ich świąteczna piosenka "Pokochaj nas w święta" powoli podbija internet.

Do piosenki nakręcono teledysk, w którym wzięło udział ponad 30 osób - głównie pary LGBT oraz ich sojusznicy. Na jednym z ujęć widać m.in. namiętny pocałunek Mikołaja z jednym z gości.

"Chcemy trochę wykorzystać klimat świąt, aby w ten okres wzajemnej życzliwości pozyskać trochę tego dobra dla naszych spraw i pokazać, że istniejemy tuż obok i że jesteśmy częścią tego społeczeństwa" - mówią Jakub i Dawid.

"Skoro prawdziwi piosenkarze mają opory przed przyznaniem się, że są gejami, a do tego sypią piasek w inicjatywy LGBT, krytykując chociażby marsze czy parady, to uznaliśmy, że sami musimy zostać choć na chwilę piosenkarzami, aby pokazać, że piosenkarz-gej to żaden wstyd" - mówi Jakub Kwieciński i Dawid Mycek (...) - pomponik.pl

Tagi: LGBT Ploty
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Conchita i artystka Ina Regen zinterpretowali Heast As Net (utwór w austriackim dialekcie), śpiewany przez popularnego muzyka ludowego Hubert von Goisern i jego zespół Die Alpinkatzen.

Heast As Net jest to słodko-gorzka piosenka, o czasie, który mija, pozostawiając tylko wspomnienia. Przemijalność i przepływ życia. A jednak celebruje piękno i różnorodność życia. Conchita i Ina zarówno dorastały na obszarach wiejskich, w rodzinach mówiących dialektami, i chętnie przyczyniły się do tradycji muzyki ludowej, w tym do jodowania.

Eli Lieb ‘Next To You’

Nick Jonas ‘Home’

Jennifer Hudson ‘Burden Down’

Charli XCX ft. Tove Lo i Alma ‘Out Of My Head’

Leona Lewis i Dinah Jane – Christmas Medley

Michelle Visage ‘Silent Night’

Ed Sheeran ft. Andre Bocelli ‘Perfect’

DJ Earworm Mashup – United State of Pop 2017 (How We Do It)

James Corden jego Carpool Karaoke świąteczny odcinek z udziałem Katy Perry, Usher, Bruno Mars, The Foo Fighters, Miley Cyrus, P!nk, Sam Smith, Fifth Harmony, Ed Sheeran, Kelly Clarkson i Harry Styles który dał specjalny prezent jemu.

Męski chór z Oksfordu wraca z dorocznym bożonarodzeniowym singlem "Merry Xmas Everybody" i kolejnym świetnym teledyskiem wpływy znowu idą do Helen Douglas House, pierwszego na świecie hospicjum dla dzieci.

Tagi: muzyka
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

5-letnia dziewczynka czyta książkę i reaguje na książkę z parą homoseksualny pingwinów. Sama dziewczynka ma już w rodzinie osoby LGBT jej siostra, Charlie, jest bi, a jej brat, Benny, jest transpłciowy.

Tagi: LGBT
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Thanks for the feature @insiderbeauty ����☺️���� @manicpanicnyc @nakhair @felinedion.jpg @little_rebel_barbershop

Post udostępniony przez Hair Artist (@unicorn_manes_bymykey)

Tagi: fashion
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Następne zaręczyny na koncercie Little Mix. Sean Page, oświadczył swojemu chłopakowi Jamesowi Mayowi, na koncercie w zeszłym miesiącu. Sean Page, powiedział dla PinkNews, że wszystko zaplanował po czterech miesiącach spędzonych razem, i chciał to zrobić na koncercie, gdzie była jego 12-letnia siostrzenica i jego siostra.

Page chciał uklęknąć na jedno kolano do piosenki "Your Love", ale mówi dla PinkNews, że jego siostrzenica dała mu do zrozumienia, że ​​prawdopodobnie nie zamierzają wykonać tej piosenki dziś.

"Wpadł w panikę, ale potem, jakby to miało tak być, zaczęli śpiewać akustyczną wersję "Touch", która jest również piękną piosenką. Ty, ja i nikt inny, czuję uczucia, których nigdy nie czułem, chłopcze, to sposób, w jaki mnie pod wpływem zaklęcia ... " więc skorzystałem z okazji i powiedziałem mojej siostrze, Lisie, aby zaczęła filmować!".

Wcześniej najpierw poprosił o pozwolenie rodziców swojego partnera o poślubienie ich syna. Mówi że "zarezerwowaliśmy naszą imprezę zaręczynową w lutym i oczekujemy ponad 100 osób. Wesele ustaliliśmy tymczasowo na datę we wrześniu 2019 r., Abyśmy mogli zaoszczędzić na ten idealny dzień".

O reakcji na jego propozycję i tym, co się wydarzyło od tego czasu, Page mówi: "To było naprawdę magiczne".

Tagi: love
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 grudnia 2017

Ta zmiana niewiele wniesie jeśli chodzi o wartości demokracji - mówił o nowym premierze prezydent Słupska Robert Biedroń w Poranku TOK FM.

- Premier Morawiecki rzeczywiście mówi ładnie w języku angielskim. Ale w Brukseli trzeba mówić językiem wartości europejskich, a takiego nie zna ani premier ani nikt z PiS-u. Zmiana na stanowisku prezesa rady ministrów niewiele wniesie, jeśli chodzi o podniesienie wartości demokracji w Polsce - skwitował Biedroń.

- Zresztą dzisiaj po reakcjach Angeli Merkel i Emmanuela Macrona widać, że oni zamierzają uruchomić tę procedurę "atomową", artykuł 7., na pewno poprą (...) i całe szczęście, bo Unia Europejska to także katalog pewnych wartości, których dzisiaj Polska nie przestrzega. I Polska powinna przynajmniej zostać wezwana do tego, żeby zweryfikować swoją politykę. Ale jeżeli Morawiecki będzie trzaskał drzwiami, obrażał się, wyjeżdżał z tak ważnego spotkania, jak szczyt UE, to niestety niczego w tej Brukseli nie załatwimy - mówił Biedroń.

- Jeżeli ktoś nie prowadzi tej polityki dyplomacji, nie robi tego zgodnie z pewnymi regułami, to będzie ponosił tego konsekwencje. I szkoda, że te konsekwencje tak naprawdę na koniec nie poniesie pan premier Morawiecki, który, jak wiemy, finansowo całkiem nieźle sobie poradzi; w każdej chwili może uciec na Kajmany i tam sobie żyć, tylko ja, pani, państwo poniesiecie te konsekwencje tej zlej polityki, bo w przyszłym roku, jak przyjdzie do negocjacji, to pozycja Polski jest bardzo słaba, trzeba pamiętać, że budżet UE będzie dużo mniejszy, niż ten, który jest dzisiaj - dodał.

Biedroń wątpi też w spełnianie obietnic z wtorkowego expose premiera. - Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym też obiecywało respektowanie prawa, też nie obiecało nam demolki, jeśli chodzi o trójpodział władzy, a zrobiło swoje. Tutaj ciężko jest mówić o zaufaniu. Ja raczej wolałbym, żeby premier Morawiecki wykonywał swoje obowiązki - powiedział prezydent Słupska - Rzeczpospolita. 

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Pinksixty Entertainment - na temat piłki nożnej tęczowej

Magazyn Time na temat Gus Kenworthy który wystąpi na Zimowych Igrzyska Olimpijskich w Korei Południowej, z radością reprezentując społeczność LGBT jako pierwszy ujawniony gej sportowiec olimpijski igrzysk zimowy.

Emmanuel Danan jest w grupie wysokiego ryzyka. Bierze tabletki by zapobiec zarażeniu wirusem HIV.

Sarah Paulson gościła w programie Setha Meyersa mówi o przyjaźni z Rihannie

 opowiada o reżyserii "Czarnego Lustra" i o ruchu #MeToo

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
22:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0yus8jSBi1tsitpw_540

Jakub Lendzion właśnie wygrał proces z własną szkołą – Zespołem Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie.

Kuba spotykał się z regularnymi szykanami ze strony rówieśników, motywem była jego homoseksualna orientacja. Mimo, że wielokrotnie zgłaszał problem, nauczyciele i dyrekcja nie reagowali – sąd uznał ich winę. Kuba nie domagał się finansowego zadośćuczynienia, tylko przeprosin ze strony szkoły – już wiszą na stronie szkoły: http://www.zsgh.edu.pl/

Kuba jest dziś działaczem Kampanii Przeciw Homofobii. Kilka miesięcy temu skończył prawo. Proces wytoczył szkole trzy lata po jej skończeniu, będąc na trzecim roku studiów.

Specjalnie dla "Repliki "Kuba powiedział właśnie: „Ta sprawa nie dawała mi spokoju. Wciąż w myślach przeżywałem tamten koszmarny okres. Docinki ze strony uczniów były dla mnie tak samo bolesne, jak obojętność nauczycieli. Poczucie samotności i bezsilności to był hardkor. Dlatego postanowiłem wytoczyć proces. Wiem, że ryzykowałem, bo nikt w podobnej sprawie się nie sądził w Polsce – ale opłaciło się.

Nie obchodzi mnie, czy te przeprosiny, które zasądził sąd, są szczere czy nie. I tak skakałem ze szczęścia, gdy je zobaczyłem na stronie szkoły. Ważne jest jednak co innego: mam nadzieję, że władze szkoły już nie odniosą się obojętnie, gdy następny uczeń powie, że ma problem z homofobią. A ponieważ wyrok dzięki mediom stał się głośny, mam nadzieję, że usłyszą o nim władze innych szkół.

Szkolnej homofobii nie można ignorować. Ona zabiła Dominika z Bieżunia, Kacpra z Gorczyna i prawdopodobnie wielu innych uczniów i uczennic, o których nie wiemy. Szkolna homofobia codziennie przyprawia wielu cierpień wielu młodym osobom. Ten wyrok jest dla mnie, ale i dla nich.

Jak to wyglądało? Ciągłe drobne akty przemocy – podstawianie nogi, bym się przewrócił, popychanie niby niechcący, ale jeśli zdarza się codziennie miesiącami, to chyba nie jest niechcący, rzucanie we mnie długopisami czy ołówkami, notoryczne chowanie mi plecaka. Wszystko z szyderczym śmiechem i okraszone wyzwiskami: pedał, pedofil, pedzio, homoś, ciota. I udawanie nauczycieli, że to wszystko jest normalne, że młodzi ludzie po prostu tak mają. I nawet jeszcze uwagi, że może jestem sam sobie winny, bo może niepotrzebnie się outowałem i może potrzebuję psychologa.

Pomoc psychologiczna być może była potrzebna moim prześladowcom, bo to z nimi było coś nie tak. Może też przydałaby się nauczycielom – na znieczulicę.

A ukrywanie orientacji nie jest niczyim obowiązkiem. Każdy ma prawo czuć się w szkole bezpiecznie, czy jest hetero, czy homo, biały czy czarny, blondyn czy rudy, gruby czy chudy.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi podczas procesu, szczególnie Paweł Knut, prawnikowi Kampania Przeciw Homofobii. Buziaki dla wszystkich – szczególnie dla młodych ludzi LGBT w szkołach – trzymajcie się!” Kuba, buziaki i jeszcze raz gratulacje dla Ciebie.

Plus wideo TVN Fakty - Sąd nie bał się nazwać tego problemu. Określił go mianem homofobii i jednocześnie wskazał, jakie z tego tytułu wynikają konsekwencje - mówi nam Paweł Knut, pełnomocnik Jakuba 

Takie, że szkoła powinna uczyć tolerancji, a gdy na nietolerancję nie reaguje ponosi za to winę. - Usłyszałem, że jedyne co mogę otrzymać to wsparcie psychologiczne dla mnie. Natomiast żadnej realnej zmiany w szkole nie otrzymam, bo jest to niemożliwe - tłumaczy Jakub Lendzion. 

Jakub nie chciał ani złotówki. Bo cel miał inny. - Zmian w murach tej szkoły i w głowach ludzi - zapewnia.

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Świętujemy nasza rocznice ������ jak myślicie ile lat nam już stuknęło? ��

Post udostępniony przez greg + sylwester ��️‍���� (@gregisylwester)

Bloger lifestyle'owy Kreatywny Mężczyzna, czyli Karol Przyborowski, był gościem pierwszego grudniowego odcinka programu "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

KaDo na Blogowigilii 2017

Greg i Sylwester - Nasz pierwszy roadtrip - Portugalia

Tom Daley i mąż Dustin, na temat swoi dekoracjach świąteczny dekorują w swoim dom

Matt Dallas i Blue Hamilton - Matt i jego mąż półnagi oraz golenie

Team2Moms - dwie mamy świętowały 6 urodziny córki Olivii, spędzając w krytym parku wodnym Kalahari. Podczas pobytu Denise była odważna i próbowała surfowania. Drugi filmik para lesbijek która nie długo zostają mamami.

Davey Wavey - Moje pierwsze porno gejowskie. Na planie Gejowskiej parodii porno Ligii Sprawiedliwości. Film nakręcony w Barcelonie zagrali Brandon Cody jako Superman, Ryan Bones jako Batman, Manuel Skye jako kamerdyner Bruce'a Wayne'a Alfred, Francois Sagat jako Aquaman, Johnny Rapid jako Flash, Colby Keller jako Green Lantern. Ale główną gwiazdą komedii jest gwiazda RuPaula Manila Luzon jako Wonder Woman. Jest też Davey Wavey.

PJ McKay i Thomas McKay

Dwóch tatusiowe z przyjaciółmi

Tagi: vlog
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwa miesiące po huraganie Irma uczniowie z Saint-Martin wrócili nareszcie do szkoły. Teraz priorytetem jest odbudowa wyspy – ale nie byle jak. Opracowywany jest lokalny plan zagospodarowanie przestrzeni, pozwalający na lepsze przystosowanie wyspy do stawiania czoła kolejnym huraganom.

Tagi: dokument
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Kara dla TVN: początek końca wolności mediów" - pisze w "Polityce" Adam Szostkiewicz. "Sprawa jest drastyczna. Politycznie to pogróżka pod adresem mediów niezależnych od obecnej władzy i złamanie konstytucyjnej gwarancji wolności słowa w ramach prawa. I straszenie ludzi pracujących w tych mediach albo z nimi współpracujących. Merytorycznie to światowe kuriozum: karać za relacje z ważnego wydarzenia politycznego, bo władzy nie pasowały" - stwierdza autor. (...)

Bogusław Chrabota w środowym komentarzu na stronie "Rzeczpospolitej" pisze, że "Amerykanie tupnęli nogą na PiS". "To gorzej niż głupota, to błąd, i to fundamentalny – można bez cienia przesady strawestować Talleyranda w kontekście decyzji o karze dla TVN24" - komentuje. 

"Pokazanie przez Telewizję Trwam płonącej Tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie w trakcie relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie w powiązaniu z komentarzami, które towarzyszyły temu obrazowi, mogło wywołać wrażenie aprobowania takich zachowań zarówno przez prowadzącego audycję, jak i jego gościa" – pisze Fakt cytując stanowisko KRRiT. "Kara dla TVN jest 30 razy wyższa" - dodaje tabloid Fakt (...)

"Schemat postępowania PiS-owskich władz Polski wobec TVN jak żywo przypomina państwo mafijne w działaniu. Najpierw przedstawiciele mafii składają właścicielom stacji propozycję nie do odrzucenia: chętnie od was odkupimy TVN24. Jeśli się nam podporządkujecie, zostawimy was w spokoju. Jeśli jednak będziecie się opierać, możecie mieć kłopoty. Może się okazać, że w życie wejdzie ustawa dekoncentracyjna, która będzie dla was bardzo bolesna. Albo spotkają was jakieś inne nieszczęścia..." - pisze.

"I rzeczywiście, rychło pojawiają się doniesienia, że TVN ma ponoć do zapłacenia gigantyczny zaległy podatek. Teraz zaś otrzymuje gigantyczną karę za nic, tj. za to, że TVN24 robiła to, co do niej należało. W roli łysych osiłków z bejsbolami wystąpiła w tym przypadku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pod kierownictwem Witolda Kołodziejskiego" - dodaje.

Dodam że właściciel TVN jest Scripps Networks Interactive, mimo wiele programy ma liberalne ale kanał Food Network współwłaścicielem jest spółka Sinclair Broadcast Group jest znana prawicowa grupa medialna która wspiera Trumpa.

Teraz dodatkowo Scripps idzie w ręce Discovery, wiele lat w USA kanały jak np TLC były bardzo konserwatywne zmienili się po skandalach jak kilka osób konserwatystów z obsad programów mieli problemy miedzy innymi pedofilskie. Scripps też ma udziały w UKTV z publicznym nadawcą BBC.

TLC dziś ma wiele programów LGBT miedzy innymi też nastolatki transpłciowej Jazz Jennings, zagraniczne wersje TLC w tym Polska ma wiele programów od Channel4 które zawierają treści LGBT. Holenderska wersja TLC, wyprodukowała Louisa i Rosanna, na temat pary transpłciowej którzy wzięli ślub.

Sama spółka Discovery ma wiele kanałów też ogólny miedzy innymi w Skandynawii zostały kupione od SBS Broadcasting Group - NorwegiaSzwecjaDania, dodatkowo silna pozycja w Włoszech. W Polsce fuzja TVN z Discovery może wyglądać jak w Skandynawii.

W Polsce nie pierwszy raz atak na grupę medialną Discovery, portale prawicowe i katolickie atakowali kanał TLC za program Mistrzów remontu”, pisali że małżeństwo dwóch gejów uderza w tradycję polskiej rodziny.

Dodatkowo informację jak dowiedział się portal dziennik.pl Grupa TVN rozważa stworzenie anglojęzycznej telewizji informacyjnej. Tym samym może uprzedzić TVP, o której kanale adresowanym do widzów spoza Polski cisza.

TVN posiada wsparcie w postaci potęgi medialnej Scripps i Discovery, więc kanał anglojęzyczny o Polsce mógłby zyskać dystrybucję na przykład w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. TVN24 International mógłby otrzymać koncesję od np. czeskiego regulatora rynku RRTV albo brytyjskiego Ofcomu, aby dalej nie wojować z KRRiT. Niekoniecznie stacja musi się ograniczać tylko do informacji. Zagraniczne platformy cyfrowe i sieci kablowe mogłoby przyciągnąć programy podróżnicze, których po przejęciu TVN przez Scripps jest coraz więcej.

TVN24 dekadę temu już eksperymentował z anglojęzycznym serwisem informacyjnym. Później projekt jednak zaniechano. Teraz może mieć cały kanał po angielsku. Chyba, że plotki na ten temat mają zmusić PiS i KRRiT do wycofania się z decyzji o karze finansowej. Dziennik.pl pisze, że ostateczna decyzja czy projekt kanału anglojęzycznego zostanie wcielony w życie zapadnie na początku przyszłego roku. (SatKurier.pl)

Inne wieści medialne. Zarząd spółki Kino Polska TV S.A. poinformował, że w dniu 23 stycznia 2018 roku kupi od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej za 10 milionów złotych 236 udziałów spółki Cable Television Networks Partners sp. z o.o. – nadawcy naziemnego kanału telewizyjnego Zoom TV – stanowiących 30% w kapitale zakładowym.  

Grupa Kino Polska planuje przekształcenie Zoom TV w wieloplatformową, skierowaną do Polonii markę międzynarodową o charakterze uniwersalnym, będącą doskonałym suplementem do międzynarodowej oferty filmowej Grupy, zarówno w interakcji z marką Kino Polska, jak i FilmBox. (Sat Kurier

Koncern The Walt Disney Company zgodził się na przejęcie biznesu filmowego i telewizyjnego, należącego do kontrolowanej przez magnata medialnego Ruperta Murdocha wytwórni 21st Century FOX. Przejęcie nastąpi za kwotę 52,4 mld dolarów.

W ramach transakcji, udziałowcy FOX-a otrzymają po 0,2745 akcji Disney’a za każdą akcję swojej dotychczasowej firmy. Disney przejmie także wynoszące około 13,7 mld dolarów zadłużenie 21st Century Fox.

Aktywa zakupione przez Disney’a obejmują m.in. stacje telewizyjne National Geographic oraz Star TV Fox, a także studia filmowe i udziały w serwisie streamingowym Hulu oraz w obecnej w Europie platformie satelitarnej Sky. Transakcja obejmuje też prawa do serii filmów "X-Men" czy "Avatar". FOX pozostawi sobie stacje informacyjne (w tym FOX News) czy sportowe oraz kanały lokalne. (Business Insider)

Dodam skrócie część grupy liberalnej przejmuje Disney, znana miedzy innymi z produkcji Ryana Murphy'ego między innymi głośne American Crime Story, American Horror Story, Konflikt: Bette i Joan, czy Glee. Konserwatywna stacja Fox News i sportowa Fox Sports zostaje w ręka nadal Ruperta Murdocha.

Tagi: media
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 grudnia 2017

 Sąd najwyższy Argentyny usuwa religię ze szkół publicznych. Jego najnowsze orzeczenie głosi, że nauczanie religii w szkołach publicznych jest sprzeczne z konstytucją, bo szkoła jest świecka. Rodzice nie muszą oświadczać, czy chcą, by ich dzieci chodziły na religię, gdyż dyskryminuje to innych. (Gazeta Wyborcza)

Pinksixty News wiadomości LGBT

 Jeżeli ta konstytucja była zła, to nie trzeba było na nią przysięgać i to mówiąc "tak mi dopomóż Bóg" - odpowiedział profesor. - Myślę, że dla pana prezydenta i dla mnie te słowa wiele znaczą. Jeżeli konstytucji nie zamierzało się przestrzegać, bo była fatalna, nie należało na nią przysięgać - dodał w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Adam Strzembosz.

Stary Rynek w Poznaniu, Manifestacja Wolne Sądy.

Adam Bodnar: Niezależne sądy to fundament systemu władzy

Human Rights Campaign klip wygrana Doug Jones w Alabama, do też dzięki tysiące wolontariuszy LGBT w tym stanie walczyli. Dodam syn Doug Jonesa, Carson jest też gejem.

Ponad 7 tysięcy osób przebrało się za św. Mikołaja i wzięło udział w nietypowym biegu. W szczytnym celu.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

21:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0wga4ugOW1tsitpw_540

Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie prześladowania ucznia z powodu jego orientacji seksualnej. W uzasadnieniu sąd orzekł, że doszło do naruszenia dóbr osobistych skarżącego i zobowiązał szkołę do opublikowania oficjalnych przeprosin na swojej stronie www. Jest to pierwszy w historii polskiego sądownictwa wyrok przeciwko szkole za brak przeciwdziałania homofobii wśród uczniów. Sprawa ta pokazuje, że istnieją skuteczne środki prawne, z których mogą korzystać uczniowie i uczennice doświadczający przemocy motywowanej homofobią – komentuje wyrok  adw. Paweł Knut z Kampanii Przeciw Homofobii, pełnomocnik skarżącego szkołę Jakuba Lendziona.

Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich  w Warszawie. Tam przez rok rozgrywał się dramat nastoletniego wówczas Jakuba. Uczeń, który otwarcie mówił o tym, że jest gejem, był regularnie szykanowanych przez rówieśników. Szkolni koledzy wyzywali go od „pedałów”, „ciot” i „pedofili”. Wyśmiewali i obrzucali resztkami owoców, gumkami i długopisami. Notorycznie chowano mu plecak, a na szkolnym korytarzu rozklejano homofobiczne naklejki. Z czasem było tylko gorzej. Doskonałym pretekstem, by dać upust homofobicznej nienawiści okazały się walentynki, na które Kuba dostał kartkę z napisem „zakaz pedałowania”. Nikt nie reagował,  a koszmar nastolatka trwał dalej. Na stronach startowych szkolnych komputerów ustawiono zdjęcie dwóch mężczyzn uprawiających seks. Obrazek podpisano imieniem i nazwiskiem Kuby oraz tekstem „Jesteś jebanym homo”. Przemoc eskalowała i gumki, którymi dotąd rzucano w Kubę,  zastąpiły kamienie. Chłopak został nimi obrzucony przez grupę uczniów. Tuż obok terenu szkoły, do której chodził.

Pedał, ciota, pedofil – szkoła nic nie słyszy i nic nie widzi

O wszystkich tych zachowaniach i zdarzeniach Kuba informował na bieżąco zarówno nauczycieli jak i dyrekcję szkoły. Szkoła nie zrobiła nic, aby poprawić sytuację ucznia konfrontującego się każdego dnia z homofobią ze strony rówieśników. Co więcej, jedna z nauczycielek powiedziała Kubie już po jego coming outcie, że inni uczniowie będą go wyśmiewać i obrażać, gdy ujawni swoją orientację i że nie powinno go to dziwić. Inna nauczycielka, u której nastolatek szukał pomocy, stwierdziła, że nie jest w stanie zmienić zachowania uczniów. Mimo skarg ze strony doświadczającego homofobicznej przemocy Kuby, żaden z uczniów nie dostał choćby uwagi, o wezwaniu rodziców do szkoły nie wspominając.

Sąd decyduje – szkoła musi przeprosić za homofobię

Trzy lata po skończeniu szkoły Jakub zdecydował się wnieść sprawę do sądu. Z pomocą prawników Kampanii Przeciw Homofobii, której był już wtedy pracownikiem, wytoczył szkole proces. Pozew przeciwko szkole zawierał zarzut naruszenia jego dóbr osobistych. Kuba nie żądał przy tym pieniędzy, a jedynie publikacji przeprosin. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że szkoła naruszyła dobra osobiste swojego byłego ucznia i zobowiązał ją do opublikowania przeprosin m.in. na jej stronie internetowej. W uzasadnieniu wyroku sąd wskazał m.in. że „obiektywnie patrząc używanie wulgaryzmów takich jak „pedał, ciota, (…) homoś, pedofil, pedzio“ nie jest przejawem realizacji wolności słowa, czy prawa do krytyki, lecz poniżającym, wyszydzającym i szkalującym godność człowieka zachowaniem, nie mającym żadnego racjonalnego usprawiedliwienia”. Szkoła wniosła od wyroku apelację. Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok i na stronie www Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich  pojawiły się przeprosiny. Tak decyzję sądu komentuje skarżący szkołę Jakub Lendzion:

Dla mnie ta sprawa była swoistym uwolnieniem się od przeszłości. Bardzo dużo emocji kosztowały mnie dwa ostatnie semestry szkoły średniej. Wyrok sądu utwierdził mnie w przekonaniu,, że nie ja byłem problemem tej szkoły, a moje oczekiwania wobec jej kadry były jak najbardziej uzasadnione. Bagatelizowanie problemu lub zamiatanie go pod dywan nie może być odpowiedzią szkoły na homofobię. – mówi Lendzion i dodaje – Ważnym jest dla mnie także aspekt prewencyjny tego wyroku. Mam nadzieję, że orzeczenie wydane w tej sprawie będzie ważnym sygnałem dla innych szkół, które borykają się z homofobiczną przemocą.

Podobnego zdania jest prowadzący sprawę prawnik KPH, adw. Paweł Knut:

To co jest w tym rozstrzygnięciu szczególnie istotne, to nazwanie przez sąd problemu homofobii po imieniu oraz przypomnienie, że do obowiązków szkół publicznych należy aktywne przeciwdziałanie temu zjawisku.

Wyrok należy nazwać historycznym  – jak dotąd jest to pierwsza sprawa, w której sąd skazał szkołę za brak przeciwdziałania homofobii wśród uczniów.

Fatalna sytuacja nastolatków LGBT – czas to zmienić

Zgodnie z wynikami najnowszego raportu „Sytuacja społeczna osób LGBTA. Raport za lata 2015 – 2016”  blisko 70 proc. osób LGBTA doświadczyło przemocy motywowanej uprzedzeniami w ciągu ostatnich dwóch lat. Najczęściej były to wyzwiska (64 proc.) i groźby (34 proc.), 14 proc. badanych doświadczyło przemocy seksualnej, a 13 proc. fizycznej.  Duże ryzyko doświadczenia przemocy, obawy przed ujawnieniem własnej orientacji seksualnej (w szkole i na uczelni swoją orientację ukrywa aż 73,3 proc. osób LGBTA) i niska akceptacja ze strony rodziców (tylko 25% matek i 12% ojców w pełni akceptuje swoje dziecko LGBTA), wydaje się mieć bezpośredni wpływ na odsetek młodych osób LGBTA zmagających się z myślami samobójczymi i depresją. Wśród młodzieży o homo-, bi- i aseksualnej oraz transpłciowej aż 49,6 proc. ma objawy depresji, a 69,4 proc. myśli samobójcze.

 Jeżeli polski system edukacyjny nie chce mieć na sumieniu kolejnych  Kacprów i Dominików, którzy odebrali sobie życie z powodu homofobii, powinien jak najszybciej podjąć działania zmierzające do poprawy sytuacji uczęszczających do szkoły młodych lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. W przeciwny razie będzie dochodziło do kolejnych tragedii, ponieważ niewiele osób ma tyle siły i determinacji, co Jakub, który zaskarżył szkołę i wygrał – apeluje Kampania Przeciw Homofobii.

Dlatego właśnie tak ważne dla nas wszystkich są niezależne od polityków sądy! To żywy dowód na to, że powinniśmy z pełną stanowczością protestować przeciwko nadchodzącym zmianom. Czy sędzia z nadania obecnej partii rządzącej trzymałby się litery prawa i wydał podobny wyrok? 

Pozostawimy Was z tym pytaniem bez odpowiedzi i zapraszamy w czwartek na protesty w całej Polsce. Poznań, Stary Rynek, 19:00 - Grupa Stonewall

Tagi: kph
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0ukwrvvxZ1tsitpw_540

Wyoutował się pierwszoligowy sędzia piłkarski w Szwajcarii - Pascal Erlachner. "Chciałbym rozpocząć rozmowę i na początek zadać kłam obiegowej opinii, że gejostwo i piłka nożna to sprzeczność sama w sobie. Dziś, będąc w stałym związku z mężczyzną, czuję się już silny na tyle, by w razie czego powiedzieć na boisku: " - powiedział w wywiadzie dla szwajcarskiego magazynu "Blick".

37-letni sędzia dodał, że ma nadzieję, iż jego coming out nie wpłynie na jego karierę - za to wpłynie na innych piłkarzy czy sędziów, którzy wyjdą z szafy: "Nawet jeśli będzie to jedna osoba, będę szczęśliwy" - Replika

Pascal Erlachner, sędzia tamtejszej ligi od 2012 roku, który postanowił "się ujawnić", wiele raz słyszał na swój temat nieprzyjemne słowa. - Homoseksualizm w piłce nożnej stanowi wielkie tabu - powiedział Erlachner. Arbiter podkreśla także, że z powodu seksualnych preferencji i związanej z tym dyskryminacji wielu sportowców porzuca sportową ścieżkę. - To są powody, przez które wielu piłkarzy zrezygnowało ze swojej kariery - dodaje szwajcarski arbiter.

Innym przykładem jest Jesus Tomillero, którego można spotkać w lidze hiszpańskiej. 22-latek nie tylko wysłuchiwał obelgi na swój temat. Podczas jednego z meczów, piłkarz groził mu, że go uderzy. Po tej sytuacji Hiszpan nie sędziował sporotwych rozgrywek przez rok. Postanowił jednak wrócić na boisko. Tomillero dodał, że z nienawiścią spotkał się również poza boiskiem. - Obrażano mnie także na portalach społecznościowych, grożono śmiercią - zwierza się Tomillero. Hiszpan nie wierzy też w to, że którykolwiek ze znanych profesjonalnych piłkarzy mógłby się przyznać do homoseksualizmu. - To, co działoby się na wielkim stadionie, mogłoby być nie do pomyślenia - stwierdza Tomillero - Onet.pl

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 778