Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 24 maja 2015

J 20, 19-23 Jezus daje Ducha Świętego  Słowa Ewangelii według świętego Jana  Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.  A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».  Oto słowo Pańskie.

1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego

Katedra Hope z Dallas

 

Liturgia Metropolitan Community Church

Plus ślub pary gejów w Kościele Metropolitan Community Church

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church of the Coachella Valley

Metropolitan Community Church SunCoast Cathedral w Venice, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong Church

Papież Franciszek: Regina Coeli

Codzienna radość życia Joyce Meyer

Kościół Hour of Power:

Boskie Słowa

Tagi: religia
20:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Straszono wojną domową i rozlewem krwi. Właśnie minęły dwa lata od legalizacji małżeństw homoseksualnych we Francji. I co strasznego się stało? Nic. A największy Kościół protestancki ogłosił teraz, że będzie udzielał takim parom ślubów.

- Decyzja Kościoła protestanckiego jest historyczna. Mamy nadzieję, że będzie to sygnał dla innych zgromadzeń, w jakim kierunku powinny iść - mówi "Wyborczej" Elisabeth Saint-Guily, przewodnicząca organizacji Dawid i Jonatan zrzeszającej chrześcijańskie osoby homoseksualne.

Europejska społeczność LGBT rozważa też możliwość współpracy z Kościołem katolickim. To jeden z tematów odbywającego się w ten weekend międzynarodowego forum w Merville na północy Francji.

- Chcemy, by Kościół katolicki pomógł nam ograniczyć przemoc wobec osób homoseksualnych, zarówno fizyczną, jak i werbalną, a także, by zaakceptował naszą obecność w parafiach i katolickich organizacjach - mówi Elisabeth Saint-Guily.

Wśród uczestników forum są trzy osoby z Polski. - Chodzi nam o to, by pokazać przedstawicielom Kościoła, że istniejemy, że chcemy z nimi prowadzić dialog i że wiara jest nam bliska. Nie chcemy być wykluczani ze wspólnoty z powodu orientacji seksualnej - mówi "Wyborczej" Patryk Paweł z organizacji Wiara i Tęcza.

Od czasu wejścia w życie ustawy większość Francuzów oswoiła się już z myślą, że geje i lesbijki mają takie same prawa jak pary heteroseksualne. Według sondażu przeprowadzonego przez instytut Ifop dla Atlantico.fr w listopadzie 2014 r. 68 proc. Francuzów popierało małżeństwa homoseksualne, za adopcją przez nie dzieci było 53 proc. Znacząco wzrosła akceptacja małżeństw gejów wśród sympatyków centroprawicowej UMP - z 33 proc. w styczniu 2013 r. do 58 proc. pod koniec 2014 r.

Od czasu wejścia w życie ustawy większość Francuzów oswoiła się już z myślą, że geje i lesbijki mają takie same prawa jak pary heteroseksualne. Według sondażu przeprowadzonego przez instytut Ifop dla Atlantico.fr w listopadzie 2014 r. 68 proc. Francuzów popierało małżeństwa homoseksualne, za adopcją przez nie dzieci było 53 proc. Znacząco wzrosła akceptacja małżeństw gejów wśród sympatyków centroprawicowej UMP - z 33 proc. w styczniu 2013 r. do 58 proc. pod koniec 2014 r ... Gazeta Wyborcza.

ParadaRownosci2015-607x800

Start pod Sejmem RP, koniec na pl. Bankowym – tak wygląda trasa tegorocznej Parady Równości. Festiwal Parady Równości staruje już 29 maja dyskusją na temat cudzoziemców w Warszawie. A po Paradzie Równości zapraszamy Was na after party w Nowej Jerozolimie!

Piętnasta w historii Parada Równości wystartuje 13 czerwca o godzinie 15:00 pod Sejmem RP, by potem ulicą Wiejską dość do pl. Trzech Krzyży, skąd ulicą Bracką dojdziemy do Alei Jerozolimskich. Przejdziemy ul. E. Plater i Świętokrzyską, by dojść na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Przejdziemy obok pl. Zamkowego, by dojść ulicą Senatorską do pl. Bankowego.

 

11312888_10153478855949994_7816085865462518369_o

Misza Czerniak pochodzi z Moskwy. Cztery lata temu w Polsce zaczął nowe życie, z polskim facetem u boku. Rok temu założył pierwszy w Polsce chór LGBT „Voces Gaudiae”. W wywiadzie Przemysława Góreckiego Misza mówi:

„Oczywiście, zarzucano nam, że tworzymy kolejne getto LGBT, pytano, czy geje i lesbijki inaczej śpiewają niż hetero? Ignorujemy te uwagi. Do chóru wstęp ma każdy chętny, kto zgadza się na nasze przesłanie równości i akceptacji osób LGBT. (…) W ankiecie na „dzień dobry” każdy mógł zaznaczyć swą orientację. I ludzie dobrowolnie to robili. Najwięcej było gejów, później lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Heteroseksualiści stanowili jedną piątą chóru, tyle co biseksualiści. Teraz już przestaliśmy to liczyć. Bardziej ciekawi mnie, dlaczego np. mało zgłasza się sopranów. Wśród kobiet dominują alty, są to chórzystki o mocnym charakterze. A wśród mężczyzn, których w chórze jest więcej, proporcje tenorów i basów są bardziej wyrównane.”

„Dorastałem w Moskwie. Jako dziecko wierzących rodziców, byłem zaangażowany w życie kościelne, co w czasach ZSRR nie było łatwe. W wieku nastoletnim odkryłem, że mam pewien problem – zakochałem się w koledze ze szkoły, były pewne nastoletnie praktyki, rozumiesz. (…) Należałem do grupy „Overcoming X”, to rosyjski portal, zrzeszający ludzi walczących z homoseksualną orientacją. (…) Moja była żona jest ode mnie starsza o 3 lata, miała większe doświadczenie i dość szybko ten nasz związek poprowadziła. Od pierwszej randki do ślubu minęło 20 miesięcy, półtora roku później pojawiło się dziecko. A mój problem jakoś nigdzie nie zniknął! Myślałem wcześniej, że może polega on na tym, że mi po prostu brakuje seksu jako takiego; małżeństwo miało tę bolączkę rozwiązać. Stało się wręcz przeciwnie! Pomarańcza może długo udawać, że jest bananem, może nawet pomalować się na żółto, ale bananem się od tego nie stanie. To było udawanie i kłamstwo.”

„Ponad rok temu znalazłem obecnego partnera, z którym bardzo się kochamy i wspieramy. Co więcej, śpiewa u mnie w chórze! Gdyby małżeństwa jednopłciowe, albo chociaż związki partnerskie były w Polsce legalne, myślelibyśmy już o ślubie, który, poza wszystkim innym, dałby mi też obywatelstwo polskie.

Wiara i Tęcza to ważna dla mnie grupa, bardzo istotna na ostatnim etapie mojej samoakceptacji. Dzięki WiT trzy lata temu po raz pierwszy szedłem w Paradzie Równości. Na najbliższej będę już na platformie!”

Cały wywiad z Miszą Czerniakiem do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Tagi: LGBT
11:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

CFugrJ_W0AE3_dU

Finał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, wygrała Szwecja, dokładnie piosenka Heroes od Måns Zelmerlöw. Otrzymał 365 punktów, więcej niż Rosjanka Gagarina 303. Sama Polska, reprezentowała Monika Kuszyńska z piosenką "In The Name Of Love" otrzymała w sumie zaledwie 10 punktów i zajęła 23 na 27 miejsc.

Odbierał trofeum od Conchita Wurst, powiedział "Jestem tak bardzo szczęśliwy. Chcę podziękować wszystkim za głosowanie i wspieranie mnie. Chcę tylko powiedzieć, że wszyscy jesteśmy bohaterami, bez względu na to, kogo kochamy, kim jesteśmy i co wierzymy. Wszyscy jesteśmy bohaterami."

Ale dodam wcześniej kilka tygodni temu, kontrowersje zrobił, miedzy innymi że geje nie powinni mieć dzieci, ale później przeprosił za swoje słowa. (Independent)

Występy  Conchity 

Występ Måns Zelmerlöw - Heroes

Na językach, odc. 13 o 23:20 na TVN. Glee 2, odc. 11 - 12 - 13 o 08:25 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 2, 4x o 18:05 na Fox Comedy. Ekipa z Newcastle 10, odc. 7 o 22:00 na MTV Polska. Dobra robota, odc. 5 o 22:00 i odc. 4 i 5 00:00/01:00 na E! Entertainment. Taboo USA, odc. 7 o 23:10 na TTV.

Z kamerą u Kardashianów, odc. 9 i 10 o 19:00 na E! Entertainment

Faking It, odc. 10 o 19:25 na MTV Polska. Dochodzi do niesamowitej bójki Amy i Karmy. Liam otrzymuje obiecujące wieści na temat swojej przyszłości. Lauren odkrywa, że jej związek nie jest tym, co jej się wydawało. Shane przekracza wszelkie granice, aby dostać to, czego chce.

Tagi: media
01:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 maja 2015
 

W Irlandii trwa liczenie głosów po wczorajszym referendum w sprawie małżeństw jednopłciowych. Wg nieoficjalnych...

Posted by Replika on 23 maja 2015

Wyborcy zdecydowaną większością opowiedzieli się za legalizacją homomałżeństw - stwierdził sekretarz stanu Irlandii ds. równości Aodhan O'Riordain. Tym samym Irlandia zostanie zapewne pierwszym krajem, w którym takie małżeństwa zostały zatwierdzone w ogólnokrajowym referendum. (PAP/wp.pl)

Po przeliczeniu 75 proc. głosów w referendum, można już stwierdzić, że Irlandczycy powiedzieli "TAK" małżeństwom jednopłciowym! Ostateczne wyniki będą około 17, jednak nic nie powinno się już zmienić. (MNW)

Aktualność. Historyczne referendum w Irlandii w sprawie małżeństw jednopłciowych WYGRANE!!! Wg danych z ponad 90% okręgów wyborczych 60% Irlandczyków opowiedziało się za wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych.

Irlandia jest pierwszym krajem świata, który wprowadza małżeństwa jednopłciowe po referendum, a więc z najsilniejszym możliwym mandatem demokratycznym. Wielkie gratulacje należą się irlandzkiej społeczności LGBT, ale też równie wielkie podziękowania – irlandzkim sojusznikom/sojuszniczkom hetero. Bez nich przecież by to nie przeszło. Pokazali nie tylko wsparcie, ale i zaangażowanie, bo trzeba było nie tylko wyrazić swój pogląd, ale też zarejestrować się i zagłosować. Agencje prasowe podkreślają, że tysiące młodych Irlandczyków/Irlandek przyjechało do swego kraju z zagranicy specjalnie w piątek po to, by wziąć udział w referendum. Żaden kraj nie daje nam w Polsce takiej nadziei, jak Irlandia, bo to też kraj przeważająco katolicki. Jeszcze na początku lat 90. homoseksualizm w tym kraju był nielegalny. Zmiana jest możliwa! Irlandio, kochamy Cię jak Irlandię! (Replika)

Wśród gratulacji dla Irlandii miedzy innymi Premier konserwatysta z Wielkiej Brytanii.

tumblr_inline_notj7p2uX71tsitpw_540

Melissa Etheridge pogratulowała Irlandii

W Rzymie zaczął obowiązywać rejestr związków cywilnych dla par jednopłciowy. Czternaście par tej samej płci były jednymi z pierwszych, aby przypieczętować swoje przywiązanie do siebie podczas ceremonii, "Celebration Day", w ratuszu miejskim.

943338_490691734336011_542157918_n

„Jestem Harvey Milk. I jestem tu aby Was zwerbować” rozpoczynał swoje przemówienia do tłumnie przybywającej na jego wiece publiki. Miał on w sobie niesamowitą siłę. Potrafił bowiem, w imię słusznej sprawy zjednać wszystkich, niezależnie od wiary, rasy czy orientacji seksualnej. Jego życie nie było jednak usłane różami. Często bywał w moralnej rozsypce. Zranił wielu ze swoich kochanków, a rozstania z nimi boleśnie przeżywał. Nie bał się mówić. Głośno wyrażał gniew i wielkie nadzieje. Nadzieje, nie tylko swoje, ale i tysięcy, a może milionów homoseksualnej części społeczeństwa amerykańskiego.

Sean Chapin, wraz z innymi Andrea Shorter, Randall Mann, Sister Roma, Courtney Walsh i Aaron Wimmer. Odczytali Harvey'a Milka przemówienie "Nadzieja" na szczycie Castro na cześć jego który dziś jest dzień "Harvey Milk Day" w Kalifornii. Dziś miałby 85 lat.

zdjęcie Queer.pl

Tagi: ikony LGBT
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 816