Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 08 lutego 2016

Poniedziałek: The Fosters, odc. 20 o 11:00 na CANAL+ Family. Zbliżają się szkolne Zimowe Zawody. Jesus i Mariana martwią się o przyszłość swojego związku. Callie zostaje nominowana na Królową Zimy, tymczasem Ana przynosi bardzo negatywne wieści.

Po prostu Jillian, odc. 2 o 10:00 i 19:00 i odc 1 o 18:00 na E! Entertainment.

Fragment odc 1 promo

Wtorek: Współczesna rodzina 7, odc. 4 o 20:10 na HBO Comedy. Współczesna rodzina 6, odc. 17 i 18 o 21:55 na Fox Comedy. Jay i Claire nie mogą dojść do porozumienia, gdy muszą nakręcić reklamę Pritchett Closets w odpowiedzi na nowe i chwytliwe nagranie ich konkurenta. Tom z sąsiedztwa wciąż używa drona, by szpiegować opalającą się Glorię. Phil, Luke i Manny postanawiają zniszczyć urządzenie. Pozbawiona słuchu Lily przygotowuje się do szkolnego występu. Cameron jest bardziej tym faktem zmartwiony niż ona sama. Z kolei uczucia Haley do Andy'ego jeszcze bardziej się komplikują, gdy ten zostaje w pośpiechu zabrany do szpitala z powodu ataku wyrostka robaczkowego.

Wiosenna przerwa w nauce skłania Claire do porządków. W tym czasie Phil zmaga się z poczuciem, że nie jest już młody, gdyż Luke wydaje się we wszystkim lepszy od niego. Haley zabiera Alex na festiwal muzyczny, by odgonić jej myśli od studiów. Gloria i Jay rzucają sobie nawzajem wyzwania. Ona ma przestać oglądać hiszpańskojęzyczne opery mydlane, zaś on rzucić palenie cygar. Gdy Gloria towarzyszy Cameronowi podczas konkursu talentów, trudno jej dotrzymać słowa.

Odruch serca o 00:35 na HBO2. Nowy Jork, lata 80. XX wieku. Do społeczeństwa coraz częściej docierają informacje mówiące o tajemniczym wirusie dziesiątkującym społeczność LGTB. Pisarz Ned Weeks (Mark Ruffalo) stawia sobie za cel zwiększenie świadomości na temat wirusa, nazwanego przez naukowców HIV, a także wpłynięcie na sposób postrzegania osób zarażonych. Jego aktywistyczne działania wzbudzają kontrowersje i powodują konflikty z najbliższymi. Obraz w reżyserii Ryana Murphy'ego ("Jedz, módl się, kochaj"), jest adaptacją autobiograficznej sztuki Larry'ego Kramera, traktującej o początkach epidemii AIDS w USA. W postać Neda Weeksa, alter ego Kramera, wcielił się Mark Ruffalo ("Wszystko w porządku", "Wyspa tajemnic").

Środa: Współczesna rodzina 7, odc. 5 o 20:10 na HBO Comedy. Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 8 o 21:00 na FOX HD. Rozprzestrzeniane po szpitalu plotki wymykają się spod kontroli. Oddział ratunkowy zostaje zasypany rannymi strażakami z pobliskiego pożaru lasu. Maggie zmaga się z utrzymaniem w pracy profesjonalnych stosunków z Andrew. Tymczasem Jo kwestionuje priorytety Alexa.

Drag queens, królowe Londynu, odc. 7 i 8 o 00:00 na PLANETE+. Niezwykła opowieść o drag queens z londyńskiego Soho. Mężczyźni upodabniający się strojem i makijażem do kobiet bardzo często narażeni są na brutalne konfrontacje z rzeczywistością. Dokumentaliści nie tylko odsłaniają kulisy ich scenicznych występów, lecz także śledzą prywatne życie. Widzowie zyskują okazję poznania Silver Summers, Bagi Chipz i Lady Lloyd z zespołu Buffalo Girls. Ponadto twórcy serii prezentują historię m.in. rugbysty Chrisa. Sportowiec pragnie stworzyć szczęśliwy związek z osobą, która zaakceptuje jego alter ego - Rosie Beaver.

Czwartek: Współczesna rodzina 7, odc. 6 o 20:10 na HBO Comedy. Dumni i wściekli o 18:00 na Cinemax. Rok 1984. Reformy wprowadzone przez Margaret Thatcher prowadzą do protestu górników. Grupa gejowskich aktywistów z Londynu, w tym Mark (Ben Schnetzer) i Jonathan (Dominic West), postanawia zorganizować zbiórkę pieniędzy dla strajkujących. Członkowie organizacji LGBT przyjeżdżają kolorowym busem do konserwatywnego walijskiego miasteczka, by przekazać lokalnym mieszkańcom zebrane środki finansowe. Przybysze próbują przekonać do współpracy lokalną społeczność i razem walczyć o swoje prawa. Dla dobra sprawy oba środowiska muszą zapomnieć o uprzedzeniach i dzielących je różnicach. Niespodziewanie rodzi się między nimi przyjaźń ponad wszelkimi podziałami. Oparty na faktach obraz zdobył nominację do Złotego Globu i Nagrodę Specjalną na MFF w Cannes.

Wielki Liberace o 22:40 na TVP 2. USA, lata 70. Liberace (Michael Douglas), uzdolniony pianista i showman w sile wieku, poznaje biseksualnego nastolatka Scotta Thorsona (Matt Damon). Artysta, zafascynowany dorastającym w sierocińcu chłopakiem, postanawia zatrudnić go jako swojego asystenta. Okazuje się, że w rzeczywistości jest to pretekst do wdania się ze Scottem w romans. Zakochany w nastolatku Liberace starannie ukrywa przed światem ich burzliwy związek. Film o dwuznacznej relacji między wielkim artystą a młodszym o 40 lat chłopakiem został nagrodzony Złotym Globem. Reżyserii tej historii, opartej na autobiograficznej książce Scotta Thorsona, podjął się znany z takich filmów, jak: "Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Traffic" czy "Erin Brockovich" Steven Soderbergh, który po zrealizowaniu tego obrazu ogłosił koniec kariery. W tytułową rolę wcielił się Michael Douglas ("Wall Street", "Upadek"), który otrzymał za tę rolę Złoty Glob i Emmę. Towarzyszył mu Matt Damon ("Buntownik z wyboru", "Tożsamość Bourne'a").

Piątek: The Fosters, odc. 20 o 20:00 na CANAL+ Family HD. Dumni i wściekli o 09:30 na Cinemax. Dumni i wściekli o 18:00 na Cinemax 2. Ladyboys, odc. 1 o 21:00 na Nat Geo People HD. Po prostu Jillian, odc. 2 o 20:00 na E! Entertainment.

Fragment odc1 promo

Sobota: The Fosters, odc. 20 o 11:00 na CANAL+ Family HD. Ladyboys, odc. 2 o 00:30 na TVN Style. Graham Norton Show 18, odc. 14 o 00:00 na BBC Lifestyle. Dumni i wściekli o 09:30 na Cinemax2. Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 8 o 21:00 na FOX HD. Seks w kulturze Zachodu: Od przyjemności do grzechu, odc. 1 o 23:00 na PLANETE+ HD. Po prostu Jillian, odc. 2 o 12:00 i 21:00 na E! Entertainment.

Drag queens, królowe Londynu, odc. 7 i 8 o 00:05 na PLANETE+ HD.

Niedziela: Imperium 2, odc. 3 o 21:00 na FOX HD. Zakazana miłość, odc. 3 o 21:00 na Nat Geo People HD. Jamie urodziła się jako mężczyzna, ale jest w trakcie zmiany płci, pragnie zostać kobietą. Tymczasem Louis urodził się jako kobieta i zmienia płeć na męską. Para pokochała się i planuje ślub. Twórcy programu towarzyszą Louisowi podczas jego pierwszej operacji, polegającej na usunięciu piersi. Louis i Jamie musieli stawić czoła kpinom, nienawiści, agresji i odrzuceniu. Mimo fizycznych i psychicznych urazów, których doświadczyli, udało im się odnaleźć w tłumie.

The Fosters, odc. 21 o 17:45 na CANAL+ Family. Wszyscy bohaterowie muszą stawić czoło swoim problemom. Callie i Jude przygotowują się do zbliżającej się wielkimi krokami adopcji. Mariana stara się pomóc przyjacielowi, tymczasem Jesus chce wreszcie uporać się ze swoim ADHD. Stef i Mike ujawniają bliskim szokujące informacje, tymczasem Brandon podejmuje kolejną błędną decyzję. Vico postanawia się na nim zemścić.

Po prostu Jillian, odc. 3 o 20:00 na E! Entertainment. Jillian Michaels to kobieta wielu talentów - jest uznaną instruktorką fitness, przedsiębiorcą, osobowością telewizyjną też matka i partnerka.

Jillian Michaels to przedsiębiorca, trenerka osobista i telewizyjna megagwiazda. Ma tysiące fanów na całym świecie. Jillian słynie z wyrazistej osobowości i propagowania zdrowego stylu życia. Popularność zdobyła też za sprawą udziału w reality show NBC „The Biggest Loser” w roli trenerki. Teraz będziemy mieli okazję obserwować życie Jillian Michaels od kuchni. Poznamy jej rodzinę i przyjaciół oraz zobaczymy, jak radzi sobie z codziennymi problemami, świętuje sukcesy i znosi porażki.

Silny charakter, wytrzymałość, zwinność oraz niesłychana umiejętność motywacji siebie i innych - to znane wszystkim cechy Jillian Michaels. To jednak tylko jedno oblicze tej popularnej osobowości telewizyjnej. Codziennie życie Jillian upływa na wychowywaniu dwójki dzieci, pielęgnowaniu miłości do życiowej partnerki, kontaktach biznesowych, spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi oraz opiece nad... 15 zwierzętami.

Po raz pierwszy fani będą mogli z bliska przyjrzeć się kobiecie, która własnymi siłami i ogromną determinacją zbudowała swoje biznesowe imperium, a równocześnie starała się zachować bliskie relacje z ważnymi dla niej osobami, darzącymi ją wsparciem i pomagającymi ogarnąć chaos codziennych spraw. W ośmiu odcinkach sezonu Jillian będzie starała się zachować zdrowy balans w opiece nad stale rosnącym biznesem oraz swoimi dziećmi - pięcioletnią córką Lukensią („Lu”) oraz trzyipółletnim synem Phoenixem - wychowywanymi wspólnie z życiową partnerką, Heidi Rhoades.

Jillian wraz ze swoim wspólnikiem Giancarlo stale opracowuje nowe sposoby na sprostanie wymaganiom ogromnej rzeszy fanów. Pracują nad nowymi projektami telewizyjnymi, książkami, ćwiczeniami na płytach DVD, inwestycjami biznesowymi, liniami żywności, suplementów i odzieży treningowej... Tymczasem w domu, oprócz dzieci i Heidi, na zainteresowanie Jillian czeka całe stadko zadomowionych zwierząt, w tym świnka Stella, która bardzo polubiła spędzać noce w... sypialni.

Cokolwiek by się nie działo w jej ciekawym życiu, Jillian Michaels każdego dnia udowadnia, że co prawda nikt nie jest doskonały, ale z drugiej strony - nic nie jest niemożliwe.


Ekstra tydzień akcenty:
Od poniedziałku do piątku: Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter oraz Charlie Carver. Glee 3 o 11:25 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 4x o 14:15 i 2x o 20:00 na Fox Comedy. Puszyści kontra szczupli, około 14:55 i 23:00 na BBC Lifestyle, z udziałem geja lekarza Christiana Jessena. Jak poznałem waszą matkę 8 3x o 19:45 na Comedy Central z udziałem Neil Patrick Harris.

Teoria wielkiego podrywu 6, 2x o 18:25 i 21:00 na Comedy Central z udziałem Jim Parsons. Od poniedziałku do czwartku: Barwy szczęścia o 20:00 na TVP2. Doktor 90210 o 03:00 na E! Entertainment. Rozpalić Cleveland o 21:55 na Comedy Central Family. Z kamerą u Kardashianów o 02:00 na E! Entertainment. E! News o 07:00 - 07:45 - 13:00 - 13:45E - 16:00 - 16:45 - 22:00 - 22:45 na E! Entertainment. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 5 o 11:40 na Domo+ HD.

Poniedziałek: Skazany na śmierć, odc. 18 o 00:40 TVN z udziałem Wentworth Miller. Wszystkie wcielenia Tary 3, odc. 7 o 02:05 na TVN Fabuła HD. Gogglebox. Przed telewizorem 3 o 22:00 na TTV. Edukacja seksualna, odc. 5 o 23:10 - Poniedziałek, sobota - 23:00 na Fokus TV z udziałem biseksualnej Anna Richardson. Jestem Cait, odc. 2 o 00:00 na E! Entertainment.

Współczesna rodzina 7, odc. 1 - 2 - 3 o 14:05 na HBO Comedy. Z kamerą u Kardashianów: Wspaniała Kris, odc. 11 o 20:00 na E! Entertainment. Policja stylu: Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych 2016 o 21:00 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 3 o 00:00 na E! Entertainment.

Wtorek: Po prostu Jillian, odc. 2 o 21:00 na E! Entertainment. Ladyboys, odc. 1 o 00:40 na TVN Style. Nazywam się Jenner. Caitlyn Jenner, odc. 2 o 15:00 na POLSAT Cafe. Dziecko supermodel o 22:00 na BBC Lifestyle. Policja stylu: Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych 2016 o 20:00 na E! Entertainment.

Środa: Po prostu Jillian, odc. 2 o 11:00 na E! Entertainment. Bogaci bankruci 4, odc. 11 o 01:45 na TVN Fabuła HD z udziałem Portia de Rossi. Orphan Black, odc. 6 o 22:00 na BBC HD. Współczesna rodzina 7, odc. 4 o 14:25 na HBO Comedy. Nazywam się Jenner. Caitlyn Jenner, odc. 2 o 11:00 na POLSAT Cafe. Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych o 22:00 na TV 4. Medium z Hollywood, odc. 1 o 23:00 na E! Entertainment.

Czwartek: Orphan Black, odc. 7 o 22:00 na BBC HD. Po prostu Jillian, odc. 2 o 23:00 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 6 o 00:00 na E! Entertainment. Współczesna rodzina 7, odc. 5 o 13:35 na HBO Comedy. American Horror Story: Hotel 5, odc. 7 i 8 o 23:10 na FOX HD.

Piątek: Współczesna rodzina 7, odc. 3 o 14:35 na HBO Comedy. Medium z Hollywood, odc. 2 o 21:00 na E! Entertainment.

Sobota: Downton Abbey 5, odc. 6 o 12:35 na TVP 1. Współczesna rodzina, od 17:55 na Fox Comedy. Ekipa z Newcastle 11, odc. 3 o 22:00 na MTV Polska. Współczesna rodzina 7, odc. 4 - 5 - 6 o 09:30 na HBO Comedy. Jestem Cait, odc. 3 - 4 - 5 - 6 o 07:00 na E! Entertainment. Medium z Hollywood, odc. 2 o 22:00 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 1 - 2 - 3 o 00:00 na E! Entertainment. Skandal 5, odc. 6 o 20:05 na FOX HD. American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, odc. 2 o 22:00 na FOX HD. Ladyboys, odc. 3 o 19:00 i odc 1 o 20:00 na Nat Geo People HD.

Niedziela: Współczesna rodzina 7, odc. 4 - 5 - 6 o 07:35 na HBO2. Współczesna rodzina od 10:05 i 18:45 na Fox Comedy. American Horror Story, odc. 10 o 01:30 na TV Puls. Jestem Cait, odc. 7 i 8 o 07:00 na E! Entertainment. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 1 i 2 o 09:00 na E! Entertainment. Po prostu Jillian, odc. 1 - 2 - 3 o 18:00 na E! Entertainment. Medium z Hollywood, odc. 2 o 21:00 i 00:00 E! Entertainment. Plastyczna fuszerka, odc. 9 o 22:00 na E! Entertainment.

Nazywam się Jenner. Caitlyn Jenner, odc. 2 o 16:00 POLSAT Cafe

Środa: American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, odc. 2 o 22:00 na FOX HD. Nikt nie potrafi odnaleźć Bronco O.J. Simpsona, który zbiegł swoim białym Fordem. Jego adwokaci, Robert Shapiro i Robert Kardashian, muszą poradzić sobie z negatywnymi skutkami zniknięcia swojego klienta. Tymczasem prokuratura i policja Los Angeles próbują zachować twarz i go odnaleźć. Reżyserem stoi Ryan Murphy taki seriali jak Glee czy American Horror Story.

Czwartek: Whitney o 20:10 na HBO HD. Whitney Houston (Yaya DaCosta), podczas gali rozdania nagród Soul Train, poznaje wybuchowego muzyka, młodszego od niej o sześć lat Bobby'ego Browna (Arlen Escarpeta). Nawiązują gorący romans i trzy lata później stają na ślubnym kobiercu. Wkrótce na świecie pojawia się ich córka, Bobbi Kristina. Muzyczny sukces, jaki odniosła Whitney, odbija się na jej życiu prywatnym. W domu muzyków coraz częściej pojawiają się narkotyki i alkohol, co prowadzi do licznych awantur. Reżyserką filmu jest amerykańska aktorka Angela Bassett, prywatnie przyjaciółka Whitney. Film jest hołdem dla tragicznie zmarłej w 2012 roku wokalistki. To próba spojrzenia na jej związek, który zniszczył jej życie i karierę. W filmie nie zabrakło największych przebojów Houston, wykonanych przez Deborah Cox.

Sobota: Pięćdziesiąt twarzy Greya o 21:00 na CANAL+. Studentka literatury, Anastasia Steele (Dakota Johnson), ma przeprowadzić wywiad z przedsiębiorcą i miliarderem, Christianem Greyem (Jamie Dornan). Jest zafascynowana przystojnym mężczyzną, jednak po spotkaniu z nim nie liczy na cokolwiek. Wkrótce Grey zjawia się w sklepie, w którym dorywczo pracuje Anastasia. Władczy i skryty, powoli zaczyna wciągać ją do swojego świata. Przygotowuje też dziewczynę do podpisania kontraktu, dzięki któremu będzie ona mogła zostać jego kochanką. Film na podstawie bestsellerowej powieści E. L. James. Odtwórca roli Greya, Jamie Dornan, zdobył uznanie krytyków jako seryjny morderca w miniserialu "Upadek". Dakota Johnson, filmowa Anastasia Steele, zadebiutowała u boku matki i przyrodniej siostry w "Wariatkach z Alabamy". Na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękową, na która składa się szesnaście utworów, m.in. nominowana do Oscara piosenka "Earned It" oraz nominowana do Złotego Globu - "Love Me Like You Do" Ellie Goulding.

Tagi: media
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Niemiecki magazyn "Men's Health" pochwalił się: w kwietniowym numerze na okładce pojawi się Ben Melzer - transseksualny mężczyzna.

Na filmiku do obejrzenia w sieci Ben pokazuje swe zdjęcia z dzieciństwa: "Cóż, nie byłem typową dziewczynką. Byłem chory, gdy zmuszano mnie do noszenia różowych ubrań."

Ben przeszedł tranzycję w wieku 23 lat. "W końcu to, co wewnątrz, zaczęło pasować do tego, co na zewnątrz. I absolutnie nie wstydzę się o tym mówić - niech moja otwartość da nadzieję innym osobom trans. Ludzie pytają mnie, czemu ujawniam, że urodziłem się jako dziewczynka. Jak to dlaczego? Bo ja sam nie miałem z kim pogadać, nie miałem do kogo się zwrócić. Chcę dać twarz społeczności trans facetów. Nawet gdybym miał pomóc tylko jednej osobie, poczytam to za ogromny sukces."

No, to czekamy na kwietniowy niemiecki "Men's Health" dużo bardziej, niż zwykle - (Replika/PinkNews)

Trans Model Graces Cover Of 'Men's Health'

Meet the transgender fitness model who’s about to be a Men’s Health cover star

Posted by NowThis on 5 luty 2016

tumblr_inline_o276tkwwj11tsitpw_540

Zainspirowane i zainspirowani słowami Rafała Trzaskowskiego, zapraszamy Platformę Obywatelską na Paradę Równości. Mamy nadzieję, że największa opozycyjna partia w Sejmie dołączy do nas w tym roku.

Impulsem do zaproszenia PO na Paradę Równości 2016 były słowa posła Rafała Trzaskowskiego, który 2 grudnia z trybuny sejmowej podczas gorącej debaty sejmowej przed głosowaniem nad kandydatami do Trybunału Konstytucyjnego powiedział:

Będziemy odchyleniem od waszej normy, kiedy będziemy bronić praw mediów publicznych. Będziemy odchyleniem od waszej normy, broniąc praw mniejszości. Nawet chyba skłonicie

mnie do tego, żeby pójść na Paradę Równości. Będziemy odchyleniem od waszej normy i będziemy ją tworzyć razem z obywatelami.

Z tego też powodu pismo, zapraszające PO do udziału w Paradzie Równości, skierowałyśmy i skierowaliśmy właśnie do pana posła R. Trzaskowskiego. Zaznaczamy w nim gotowość do wsparcia w przygotowaniu pojazdu

Mamy nadzieję, że zarówno poseł jak i cała partia zdecydują się skorzystać z zaproszenia. Będą wówczas mieli okazję pokazać, jak bardzo zależy im na zachowaniu obywatelskiego kursu ugrupowania. Całe pismo przeczytać można tutaj – plik PDF.

Tagi: news
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans przeznaczona jest dla tych, którzy nie mają problemów z zaakceptowaniem siebie jako osoby transpłciowej, są zaawansowani w procesie samoakceptacji, zrozumienia siebie, własnego miejsca w życiu i własnej tożsamości. Podczas spotkań grupy rozmawiamy o emocjonalności i uczuciach, intymności, seksualności, erotyce i partnerstwie, więziach międzyludzkich itp. Naszym celem jest doskonalenie własnych postaw życiowych, rozwój emocjonalności, poprawa jakości budowanych przez nas relacji międzyludzkich oraz lepsze zrozumienie i rozwój własnej seksualności.

Grupa powstała z inicjatywy zarządu i wolontariuszy Fundacji Trans-Fuzja oraz psycholożek współpracujących z fundacją. Kolejne spotkanie grupy odbędzie się w środę 10 lutego o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Spotkania grupy odbywają się w każdą drugą środę miesiąca.

Ze względu na tematykę, zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans nie jest grupą otwartą. Bezpośrednim asumptem do powołania grupy były przeprowadzone w grudniu 2013 r. w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja warsztaty poświęcone radzeniu sobie z emocjami i seksualności osób trans. Zapotrzebowanie na kontynuowanie tematów tam poruszanych zaowocowało utworzeniem grupy.

Osoby, ktore wzięły udział w wyżej wymienionych warsztatach, mogą automatycznie uczestniczyć w spotkaniach grupy, jeśli wyrażą taką chęć.

Ponadto uczestnikiem spotkań grupy może być każda osoba transpłciowa bez względu na to, czy uczestniczy również w spotkaniach innych grup wsparcia prowadzonych przez Trans-Fuzję. Oczekujemy przede wszystkim szczerości, otwartości i gotowości do dzielenia się własnymi doświadczeniami i rozmów na trudne tematy, które poruszamy.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest wysłanie na adres psycholog@transfuzja.org maila o tytule "Grupa zaawansowana" z deklaracją chęci dołączenia do grupy. Osoba zgłaszająca się zostanie poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety, a następnie odbędzie rozmowę z psychologiem i jednym z członków grupy, która zadecyduje o możliwości udziału w spotkaniach. Uwaga! Odmowa przyjęcia do grupy w danym momencie nie jest równoznaczna z całkowitym pozbawieniem osoby możliwości udziału w jej spotkaniach. Każda osoba może się starać ponownie o przyjęcie do grupy w późniejszym czasie.

Podczas spotkań obowiązuje zasada dyskrecji – wszystko, co zostało na nich powiedziane, pozostaje wyłącznie do wiadomości uczestników spotkań i nie wychodzi poza grupę.

Spotkania grupy prowadzą psycholożki Magdalena Miazek-Mioduszewska i Izabela Jąderek.

Indie: Tysiące osób uczestniczyło w Bombaju paradzie równości mają nadzieję że homoseksualizm zostanie zalegalizowany. (Times Of India)

niedziela, 07 lutego 2016

tumblr_inline_o23l9uIRaG1tsitpw_540

źródło pinterest

Po jednomyślnym głosowaniu w obu parlamentach Grenlandii i Danii, jednopłciowe małżeństwa i adopcję dzieci w środę zatwierdzono.

Nowy Kodeks Cywilny wyspy staną się neutralne pod względem płci i pary jednopłciowe zaczną śluby i ustawa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia. Biskup Grenlandii wyznaje że też dopuszcza małżeństwa jednopłciowe w kościele, ustawa została po raz pierwszy zaproponowana w 2014 r.

Ustawa dodatkowo uchyla związki partnerskie przyjętą z Danii w 1996 roku. Wcześniej tylko było akceptowane adopcję dziecka partnera/partnerki pozwolono od roku 2009. Wspólna klauzula adopcji wejdą w życie z dniem 1 lipca. 

Drugą część Królestwa Danii, Wyspy Owcze, obecnie prowadzą debatę na małżeństwami jednopłciowymi nadzieje pierwsze śluby może być w lipcu. (The Perchy Bird)

z19589052Q%252CKardynal-Christoph-Schonborn

Nie wierzymy, że nasze chrześcijaństwo jest jeszcze atrakcyjne - a przecież właśnie mamy wielką okazję pokazać innym nasze zasady. "Jesteście chrześcijanami, bo potrafiliście pomóc" - słyszałem od muzułmanów.

Kard. Christoph Schonborn: Miałem dziewięć miesięcy, gdy musieliśmy uciekać z Czechosłowacji. Wyrastałem w świadomości, że jesteśmy uchodźcami. Mama często opowiadała o wypędzeniu niemieckich obywateli po II wojnie światowej. Pierwsze mieszkanie dostaliśmy, gdy miałem sześć lat, wcześniej stale żyliśmy jak wypędzeni, raz tu, raz tam. Ale za każdym razem ktoś nas przyjmował.

Ale krytycy mówią: nie widzicie, co się działo w Madrycie, Londynie, niedawno w Paryżu?

- Widzę to. Przypuszczam, że między emigrantami znajdują się także terroryści. Ale naprawdę myślicie, że człowiek, który planuje zamach, musi pokonywać wzburzone morze gumową łódką, ryzykując życie? Ci, którzy zaplanowali atak w Paryżu, nie przypłynęli w pontonach.

Nie jestem naiwny. Wszyscy jesteśmy zagrożeni terrorem, a w wielu krajach chrześcijanie są pierwszym celem. Ale ta przemoc to problem globalny, nie tylko chrześcijański. Radykałowie islamscy zamordowali więcej muzułmanów niż chrześcijan. W swoim fanatyzmie niszczą tradycyjny islam, wysadzają się w muzułmańskich miastach - jesienią na targu w Bagdadzie w samobójczym zamachu zabili dziesiątki współwyznawców.

Przepraszam, ale muszę to twardo powiedzieć mimo wielkiego uznania dla Polski, mimo wdzięczności za upadek sowieckiego reżimu, do którego przyczynił się Jan Paweł II. Wspominam z czcią ofiary węgierskiego powstania 1956 roku, Praskiej Wiosny, roku 1981 w Polsce. Podziwiam heroizm walki o wolność i ludzką godność. Ale to wszystko zostało zapomniane. Co się stało? Co się z wami stało? ... - Gazeta Wyborcza.

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Posłuchajcie rozważania do Ewangelii z 5 Niedzieli po Epifanii. Rozważa Przemek Starosta ze wspólnoty w Poznaniu.

Katedra Hope z Dallas dzisiejsza msza plus środowe spotkanie

Wszystko się zmienia - Przedostatnia niedziela przed Postem

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Msza święta w 5 Niedzielę Zwykłą - 07 02 2016

Msza święta we wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników - 06 02 2016

Msza święta w środę 4 Tygodnia Zwykłego A.D. 2016

Msza święta w intencji Arcybiskupa Rona

Święto Ofiarowania Pańskiego A.D. 2016

Msza święta w poniedziałek 4 tygodnia zwykłego A.D. 2016

Metropolitan Community Church Liturgia

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church of Baton Rouge

St. John's Metropolitan Community Church

All God's Children Metropolitan Community Church

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

FirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, Floryda

Hillsong

Papież Franciszek: Angelus

Tagi: religia
18:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwóch ojców BJ i Frankie i ich syn Milo, typowy dzień weekendu rodziny jednopłciowej z Kanady.

196834_2ecd3d44c63040dad96d5f78e7d10772_510x

"Wiara chrześcijańska mówi dużo o ludziach odrzuconych, marginalizowanych, ułomnych, ślepych, prostytutkach, wdowach, maluczkich. Chcę być jednym z tych księży, który, mając na uwadze szacunek do nauczania kościoła, może powiedzieć: jestem istotą ludzką, jestem synem - jednym z sześciu, jestem gejem i jestem księdzem, kropka" - powiedział w rozmowie z "The Washington Post" katolicki ksiądz z Chicago, Michael Shanahan.

Długi artykuł o księdzu Shanahanie pojawił się w "The Washington Post". Duchowny przyznaje w rozmowie z dziennikarką, że długo rozważał za i przeciw wyjściu z szafy, myślał przede wszystkim o swoich parafianach - wiedział, że niektórzy i niektóre z nich akceptują ludzi LGBT i równość małżeńską, ale wiedział też, że niektórzy mniej. Czy zostanie wydalony z Kościoła? Jak jego coming out przyjmą ludzie wiary? Z drugiej strony ks. Shanahan myślał o młodych ludziach, którzy rozważają samobójstwo i o rodzinach, które muszą wybierać pomiędzy swoimi nieheteroseksualnymi dziećmi, a religią. Początkowo ks. Shanahan chciał pozostać anonimowy, ale w trakcie powstawania artykułu - zmienił zdanie - co uważa za element swojego świadectwa.

"Chcę być jednym z tych księży, który, mając na uwadze szacunek do nauczania kościoła, może powiedzieć: jestem istotą ludzką, jestem synem - jednym z sześciu, jestem gejem i jestem księdzem, kropka" - mówi ks. Shanahan- Queer.pl

tumblr_inline_o23dtigz7K1tsitpw_540

Kościoły katolickie w Włoszech walczą przeciwko związkom partnerskim, ale inne wyznania jak Ewangelicko-Luterański kościół. Luterański pastor Heiner Buludau, wezwał do uznawania związków jednopłciowy i rodzin LGBT.

Pastor Heiner Buludau, dał przykład Niemcy. Heiner Bludau, nie ukrywa różnicy poglądów z "kolegami" kościoła katolickiego. "Zadaniem naszych duszpasterzy jest towarzyszenie ludziom w ich drodze życia -mówi Buludau - Wystarczy już uprzedzeń wobec homoseksualny osób. Nie są oni żadnymi chorymi osobami. Jeśli tak, dlaczego ich Bóg stworzył. (Il Fatto Quotidiano)

Przez ponad 20 lat Pieter Niemeyer, udawał jest hetero. Dziś to wszystko zmienia. Po raz pierwszy w historii mennonitów, protestanckiej grupy wyznaniowej proboszczem jest. Wyznaje jak jego żona zareagowała na jego wyznanie jest gejem, oraz ich trójka dzieci. Kościół nie akceptuje osób LGBT.

Pastor chce nauczać innych, aby nie podążali za jego krokami, żeby ukrywać tym kim są i na siłę zmieniać natury.

12688085_748275441982771_7531896182613572925_n

W sobotę w Poznaniu odbyła się demonstracja 'Ostatni dzień wolności w sieci' organizowana przez partię Nowoczesna. Nie mogło zabraknąć działaczy LGBT Grupy Stonewall, wspólnie sprzeciwiali się inwigilacji w internecie.

Tagi: news
01:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 lutego 2016
 

Daddy Time. @jeremiahbrent #poppybrent-Berkus

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nate Berkus (@nateberkus)

 

The two most important people in my world @jeremiahbrent #poppybrentberkus

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nate Berkus (@nateberkus)

 

Baby's first adventure in Mexico... @jeremiahbrent

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nate Berkus (@nateberkus)

 

Saturdays @jeremiahbrent

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nate Berkus (@nateberkus)

12647414_10154068030489994_8610822629142975118_n

Replika: „Nigdy w życiu nie czułem się bardziej szczęśliwy. W marcu skończę 69 lat a w środku czuję się bardzo młody. Owszem, ciało mnie czasem trochę zawodzi, ale wciąż mam siłę i chęci, by się uczyć i by słuchać innych. Spodziewałem się, że bycie ojcem może być dobrym doświadczeniem, ale nie oczekiwałem, że to będzie aż takie szczęście. Cieszę się z każdej nanosekundy z moim mężem i z dziećmi – poza tymi chwilami, gdy oni chorują, bo wtedy się zaraz martwię. Moja nowa płyta musiała być pełna radości, bo tak się teraz czuję” – powiedział Elton John w najnowszym wywiadzie z okazji premiery jego nowego, 32. albumu (słownie: trzydziestego drugiego!), zatytułowanego „Wonderful Crazy Night” – premiera dziś.

Elton znienacka pojawił się na londyńskiej stacji Pancras i… na peronie dał recital akompaniując sobie na pianinie.

***

Elton i jego partner David Furnish są razem od 22 lat. 11 lat temu, gdy tylko stało się to możliwe w Wielkiej Brytanii – zawarli związek partnerski. Rok temu, gdy tylko stało się to możliwe w Wielkiej Brytanii, zawarli małżeństwo. Mają dwóch synów, urodzonych przez surogatkę – 5 letniego Zachary’ego i 2-letniego Elijah. Matką chrzestną chłopców jest Lady Gaga.

Przypomnijmy: Elton John wyoutował się jako bi w październiku 1976 r. – miesiąc po coming oucie Davida Bowie. W latach 80. ożenił się z przyjaciółką Renate Blauel, małżeństwo przetrwało 4 lata. Na początku lat 90. artysta przeszedł w końcu udaną terapię odwykową, zaczął nowe życie, zrobił ostateczny gejowski coming out i jakby w „nagrodę” zaliczył wtedy jeden z największych hitów w swej długiej karierze – „Sacrifice”.

W ramach ciekawostki możemy jeszcze przypomnieć, że Kanadyjczyk David Furnish, młodszy od Eltona o 15 lat, był niewyoutowany przed rodzicami, gdy zaczął romansować z muzykiem. Rodzice początkowo nie uwierzyli mu, gdy w końcu wyjawił: „jestem gejem, moim partnerem jest Elton John” (szczerze mówiąc, nie dziwimy się rodzicom.

***

W rzeczonym wywiadzie piosenkarz powiedział też, że zamierza trochę zwolnić tempa w karierze, by więcej czasu poświęcać dzieciom i mężowi. Póki co jednak wydał nową płytę, jest w trasie koncertowej (18 czerwca koncert w Polsce!), z Gagą pracuje nad piosenkami do jej nowej płyty, „no i jeszcze piszę jeden musical, a jak skończę, to jeszcze mam następny do napisania”

Na zdjęciach: Elton John z mężem i dziećmi, Elton wczoraj na londyńskiej stacji Pancras oraz okładka najnowszej płyty "Wonderful Crazy Night"

Tagi: cytat Ploty
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 918