Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 11 lutego 2016

Henry Tadebois transpłciowy 24-latek z Melbourne poprzez YouTube ujawnia się jako transpłciowych do swoich przyjaciół i rodziny. Ale zamiast zwykłego smutku i zagubienia, które często towarzyszy przy wyjściu, Tadebois w inny sposób w stylu humorystycznym.

Cute_Proposal_Video

Można wydać tysiące na zaręczyny i spróbować wypracować idealną propozycję oświadczenia, ale można pójść na coś tak prostego i słodkie jak para Ben i James, którzy zakochali się do The Legend of Zelda – seria gier komputerowych.

Ben zrobił Jamesowi niespodziankę na 30 urodziny dla niego w ich ulubionym barze. "Wszyscy nasi najlepsi przyjaciele byli obecni, cała jego rodzina przyleciała z przeciwnego brzegu," pisał na Reddit.

Stworzył  uroczych rysunków ręcznych które pokazuje  ich różne przygody razem, a na końcu on przyklęknął na jedno kolano. Oświadczył się. 

 
View on Flipagram
Tagi: love
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Wyoutował się pierwszy hollywoodzki...nie - nie aktor, nie reżyser, nie scenarzysta, tylko... kaskader!Shawn Balentine...

Posted by Replika on 9 luty 2016
Tagi: coming out
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Miriam Margolyes, 74-letnia wyoutowana brytyjska aktorka (ze świeżym australijskim obywatelstwem), znana m.in. jako...

Posted by Replika on 10 luty 2016
Tagi: Ploty
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o2cd39dcQF1tsitpw_540

Nowy projekt Lambdy Warszawy: Oferujemy bezpłatną pomoc dorosłym mieszkańcom i mieszkankom m. st. Warszawy. Naszym celem jest wsparcie osób homoseksualnych (lesbijki, geje) i osób biseksualnych, pochodzących z rodzin, w których nadużywano alkoholu lub/i z tzw. dysfunkcyjnych. Prowadzimy bezpłatne zajęcia z pracy nad przeżywanymi trudnościami, pomoc psychologiczną i grupy wsparcia. Pomożemy uporządkować wiele ważnych spraw. Dzwońcie na nasz Telefon Zaufania: 22 628 52 22 (poniedziałki – piątki, 18:00-21:00), kontaktujcie się mailowo: awiciak@lambdawarszawa.org albo wpadnijcie osobiście do naszego biura. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa. Zapraszamy Was serdecznie! Więcej TUTAJ

 
Mające większość w portugalskim parlamencie partie lewicowe uchyliły w środę prezydenckie weto w sprawie ustawy przyznającej parom homoseksualnym pełne prawo do adopcji dzieci oraz ustawy znoszącej restrykcje dotyczące aborcji.
 
Deputowani z rządzącej partii socjalistycznej (PS)i jej komunistycznej sojuszniczki (PCP) oraz radykalnego Bloku Lewicy (BE) głosowali w sprawie zachowania zmian w ustawie o aborcji. Natomiast zniesienie ograniczeń w adopcji poparła również część członków partii centroprawicowych - Gazeta Wyborcza/PAP.
Tagi: news
10:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Lambda Warszawa: Przez lata Michał marzył, żeby w końcu być sobą i odważył się zrobić to, na co wielu z nas by się nie zdecydowało. Codziennie swoim strojem i działaniami udowadnia, że można być innym, niż większość i dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Brawo, Michał, jesteś dla nas wzorem do naśladowania! Zobaczcie też koniecznie inne filmy z cyklu "Opowiedz się", dotyczącego życia różnych dyskryminowanych osób. Ich historie są naprawdę ważne!

Tagi: LGBT
00:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 lutego 2016

12688316_10154572771728135_352153859301193562_n

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce: Modlitwa na Środę Popielcową

Dobry Boże, błogosław mi na czas Wielkiego Postu.
Niech będzie to czas dobrych ćwiczeń duchowych, które odnowią we mnie wiarę, nadzieję i miłość.

Post to przecież trening wewnętrznej wolności. Czas ten nie szczególnie mnie cieszy. Ale wiem, że mi służy.

Pobłogosław, proszę, ten post. Chce się uwolnić od przyzwyczajeń,
które mnie niszczą. Naucz mnie rezygnacji, która uwalnia od nałogów.
Chce poczuć, że mogę sobą rozporządzać, że decyduje ja a nie moje przyzwyczajenia. Niech ten post mnie uwolni, odnowi, odświeży.

Posypuje głowę popiołem. To mi przypomina, że z prochu jestem i znów stanę się prochem ale Ty napełniasz mnie życiem i wzywasz do powstania
z popiołów poprzez wiarę, nadzieję i miłość.

Popiół to zaproszenie aby porzucić stare drogi, które mnie tak strasznie męczą a wejść na drogę nową, która doprowadzi mnie do celu.

Greckie słowo mentanoeite, które tłumaczymy jako „nawrócić się”, oznacza także zmianę myślenia, przemyślenie czegoś na nowo. Środa Popielcowa zaprasza, by myśleć na nowo, patrzeć głębiej, nie powierzchownie a pośród spraw mało istotnych dostrzegać to, co naprawdę ważne. Wiara prowokuje, by na świat spojrzeć innymi oczami.

Naucz mnie, Boże, myśleć inaczej, inaczej patrzeć na moje życie, na ludzi, jakby nowymi oczami, abym wierzył i dostrzegał, że spotykasz się ze mną we wszystkim i w każdym człowieku.

Amen.

Dobra Wiadomość: Post to solidarność

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki: Msza święta rozpoczynająca Wielki Post A.D. 2016. Koncelebrują ks. bp Szymon Niemiec i o. Krzysztof Tłoczek CFMD.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce Biskup Franciszek na Wielki Post

Msza Święta na rozpoczęcie Wielkiego Postu z posypaniem głów popiołem pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka połączona z rozesłaniem Misjonarzy Miłosierdzia.

O obrzędach i rytuałach związanych z karnawałem i Wielkim Postem - opowiada Monika Bisek - Grąz

Thomas Roberts z MSNBC w kościele na wielki post, wyznaje że jego osobisty kontakt kościołem katolicki jest konflikt z powodu jest gejem.

 
I don't always observe #ashwednesday - my personal conflict with Catholicism will be constant. But in this #yearofmercy I am interested to remember a clean & free connection to church and spirituality. Meanwhile, I am off to Columbia, SC to report for @msnbc @robertsmsnbc so I made sure to light 2 candles too. Can't hurt, right?
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Thomas Roberts (@thomasaroberts)
Tagi: religia
22:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o25gdi9x1h1tsitpw_540

Chaz Bono, gościł u Oprah Winfrey, mówił miedzy innymi wiele transosoby ukrywają, oszukują siebie udają kim nie są.

"Tak często ...próbujemy oszukać innych ludzi, będąc czymś nie jesteśmy". "To nie byłem, kim jestem. Teraz jestem kim prawdziwy."

Chaz oficjalnie został mężczyzną pod koniec 2000 roku, powiedział nie lubi oglądania zdjęć z siebie przed jego zmiany płci, bo wspomnienia są zbyt bolesne. Chaz wyznaje też o jego życiu - o jego niedawnej utraty wagi, jego relacja z matką Cher.

tumblr_inline_o28e293S6X1tsitpw_540

Wyoutował się 19-letni szwedzki piosenkarz Oscar Zia, pretendent do reprezentowania Szwecji na tegorocznej Eurowizji. W czasie trzecich półfinałów, 20 lutego, wykona numer "Human".

"Bez coming outu nie mógłbym zaśpiewać "Human", ten utwór opowiada o byciu sobą i byciu w zgodzie ze sobą. Przez jakiś czas nie mogłem poradzić sobie ze swą homoseksualnością, to się już zmieniło. Po coming oucie wobec samego siebie w naturalny sposób przyszedł coming out wobec moich fanów" - powiedział Oscar w wywiadzie dla szwedzkiego dziennika "Aftonbladet".

Oscar stał się znany już 4 lata temu, gdy był piętnastolatkiem i wziął udział w szwedzkim "X Factor". Szybko stał się idolem nastolatek (i pewnie też niejednego nastolatka). Dziś przyznaje, że czuł się pod presją zapewniania o swej heteroseksualności, kłamania, że pociągają go dziewczyny."Obawiałem się, jaki efekt może mieć coming out dla mojej kariery. Zapewniam, że jestem wciąż tym samym Oscarem. Może teraz nawet trochę lepszą wersją Oscara, bo jestem sobą".

Trzymamy więc kciuki za Oscara i jego "Human", a jednocześnie przypominamy, że o reprezentowanie Polski na Eurowizji też ubiega się wyoutowany gej - Hubert Centkowski - i Hubertowi też oczywiście kibicujemy. (Replika)

Oscar Zia - Yes We Can podczas Melodifestivalen preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji roku 2014.

Inne występy Oscar Zia  w programach, w kanale TV 4 Szweckim

Tagi: coming out
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o296t9bQUt1tsitpw_540

James Hanley (23) i Dan Waknin (35) (foto) zawarli małżeństwo w Australii w gronie rodziny i przyjaciół, choć pary jednopłciowe w tym kraju nie mają jeszcze dostępu do tej instytucji. Uczynili to wykorzystując lukę prawną. Otóż James ma obywatelstwo australijskie i brytyjskie, a ślub odbył się w konsulacie brytyjskim w Sydney. Ich małżeństwo będzie uznawane w Anglii i Walii oraz Szkocji (tudzież w niektórych innych krajach), lecz w Australii jeszcze nie. Jednak wiele wskazuje na to, że równość w dziedzinie małżeństwa dotrze niebawem i do tego rejonu świata. Stanie się to możliwe w dużej mierze dzięki temu, że lesbijki i geje tego kraju masowo Wychodzimy z ukrycia i małżeństwo jednopłciowe zyskało tam już poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 920