Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 23 marca 2018

Szwedzki parlament zadecydował wczoraj (22 marca), że wypłaci odszkodowania osobom transpłciowym, które były zmuszone do przejścia zabiegu sterylizacji. To wielki sukces ruchu osób transpłciowych, których nigdy nie powinien zmuszać do jakichkolwiek ingerencji w swoje ciało - KPH.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Piotr Grabarczyk jego vlog "Rodzice przez przypadek odkryli, że jestem gejem", na temat coming outu.

Czarny Piątek - 23 marca na ulicach Warszawy i inny miasta Polski, kobiety protestowały przeciwko zaostrzenia prawa aborcyjnego. Tylko w samej warszawie proteście udział brało ok. 55 tys. osób.

Deutsche Welle w swoim programie Focus on Europe, na temat wolności mediów w Polsce

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Współczesne niewolnictwo - w Unii Europejskiej 700 tys. kobiet i mężczyzn pracuje bez wynagrodzenia i w nieludzkich warunkach. Co zaskakujące, w 65% są to Europejczycy – z Rumunii Bułgarii czy Polski.

Dostępne od 13/03/2018 do 05/05/2018

Tagi: dokument
13:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

KaDo z okazji dnia osób downa wspierają kampanie prostą linię 

Twórca, założyciel i szef centrum terapii Otwarta Przestrzeń Dawid Pawlina był gościem kolejnego odcinka programu "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

Piotr i Paweł odwiedzili ich Jakuba i Dawida, na wycieczce

Blender Challenge KaDo

Zuch Dziewuchy - Niespodzianka urodzinowa od Natalki dla Natalki

Greg i Sylwester w Tajlandii

Tom Daley w Malawi i w Fuji

Team2Moms - reakcja na gejowskie zaręczyny, pytania od hetero, dlaczego kocham czarne kobiety

Matt Dallas i Blue Hamilton

McHusbands - dwóch tatusiów

Justin i Nick - spotkanie z siostrą Nicka

Tyler Oakley - 10 rzeczy, bez których nie mogę żyć

PJ McKay i Thomas McKay - weekend z mężem

Tagi: vlog
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Eric Radford (@ericradford85)

Tagi: foto
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

Gus Kenworthy i Matt Wilkas uratowali słodkiego szczeniaka o imieniu Beemo, który był na rzeź w Korei, już jest z nimi po kontroli i szczepieniach. 

Pierwszym odcinku Matt i Dan, stworzonym przez Matta Wilkasa i Daniela Vincenta Gordha.

Elton John dla People TV opowiada o swoich dwóch synach, animacjach z filmów i nie może się doczekać filmu animowanego "Sherlocka Gnomes".

Aktor "Love, Simon" Nick Robinson gościł u Jimmy Kimmel Live, rozmawiał o swojej mamie, współlokatorze i filmie Love Simon. Dodam Love, Simon w weekend ostatnich zarobił 11,7 miliona dolarów.

Podczas gdy Gus Kenworthy zdobył srebrny medal w Soczi, nie był ujawnionym gejem, krótki film them na temat jego bycia sobą jako sportowiec

Nowa obsada QueerEye, rozmowa GLAAD porozmawiali o ważnej wiadomości programu

Darren Criss gościł u Larry Kinga, oraz dla stacji ABC News miedzy innymi opowiada na reakcję rodziny Versace dotyczące serialu American Crime Story morderstwo Gianni Versace.

Laverne Cox gościła w programie Late Night with Seth Meyers, rozmawiała o swojej piosence "Beat for the Gods," i ujawnia, jak zdobyła numer telefonu do Diddy.

Co się stanie, gdy Queer Eye z Netflixa spotka się z Saturday Night Live? Zabawna przeróbka. Ekspertk mody Queer Eye, Tan France, spotkał się z członkiem obsady SNL Pete'em Davidsonem, który pomógł mu spojrzeć mu w oczy. Poszli na zakupy i wszystko poszło dobrze i zabawnie.

RuPaul gościł w programie Jamesa Cordena, kontrowersje na temat finału Drag Race All Stars

Ellen zaprosiła Allison Janney zwyciężczyni Oscara

Adam Rippon u Ellen jako DJ

RuPaul's Drag Race Sezon 10 można obejrzeć pierwsze chwile, kiedy królowe wchodzą do pracowni.

RuPaul's Drag Race

Tagi: Ploty
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Prawa kobiet są prawami człowieka. Prawa społeczności LGBT+ są prawami człowieka. Prawa reprodukcyjne są prawami człowieka. Potrzebują ich kobiety, osoby queer i osoby transpłciowe, tak samo jak wspierający je mężczyźni. To nasza wspólna sprawa. I nie możemy tego odpuścić. #NieDlaZaostrzeniaUstawy #StopTheBan #StrajkKobiet #StrajkWszystkich #CzarnyPiątek #SolidarnośćNasząBronią #lgbt #polishlesbian #polishgay #solidarity #community

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Pełna mobilizacja! Widzimy się jutro! #wspólnasprawa #mobilizacja #dziewuchy #ratujmykobiety #protest #sejm #kobiety #aborcja #prawakobiet #humanrights #women #warsaw

Post udostępniony przez Parada Równości (@paradarownosci)

 

Czarny piątek / Strajk kobiet. Widzimy się już jutro! Gdzie? W całej Polsce! Nas spotkasz w Katowicach pod teatrem na Rynku o 16:00. Obecność obowiązkowa! #teczowka #katowice #strajkkobiet #czarnyprotest #czarnypiatek #kato #womenonstrike

Post udostępniony przez Stowarzyszenie Tęczówka (@teczowkaorgpl)

 

PIS wespół z hierarchami kościoła chce zniszczyć życie Twojej matki, córki, żony, wnuczki, Twoje... #czarnyPiątek #osk #pedałyzkobietami #solidarnosc #pisoff #ratujmykobiety

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

#JedziemyNaWarszawę #NieDlaZaostrzeniaUstawy #StopTheBan #StrajkKobiet #StrajkWszystkich #CzarnyPiątek

Post udostępniony przez Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun)

 

Jestem z Wami #Zień blisko Kobiety #czarnypiątek #23

Post udostępniony przez Maciej Zień (@maciej.zien)

 

Post udostępniony przez Barbara Nowacka (@barbaranowacka)

 

Post udostępniony przez Lambda Warszawa (@lambdawarszawa)

 

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

#CzarnyPiątek w #kraków! ��

Post udostępniony przez @ queer.pl

 

Kobieta jest rozumna , kobieta jest silna , kobieta nie potrzebuje zakazów i nakazów ... kobieta potrzebuje równych praw i samodecydowania o sobie. #ogolnopolskistrajkkobiet #eyeswideopen #czarnypiatek

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

Tagi: instagram
11:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 marca 2018

W ramach akcji #MeToo kobiety w Londynie mówią o molestowaniu seksualnym w miejscach publicznych. To pierwsza dyskusja na taką skalę.

Dostępne od 05/03/2018 do 05/04/2018

Tagi: dokument
21:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Były szef amerykańskiej partii nazistowskiej został wybrany na oficjalnego kandydata Partii prawicowej Republikańskiej w tegorocznych wyborach do Kongresu.

Arthur Jones uważa, że ​​Holocaust że nie istniał - cała strona internetowa jego kampanii poświęcona jest temu poglądowi - oraz mówi, że agendę homoseksualną należy natychmiast zakazać.

Pomimo szokujących poglądów, 20,339 zarejestrowanych zwolenników partii republikanów poparło go jako kandydata partii do kongresu. Jones został wybrany bez sprzeciwu, po tym jak ani jeden Republikanin nie stanął przeciwko niemu kandydować.

Witać mydlenie oczu republikanów wcześniej partia Republikańska Illinois potępiła kampanię Jonesa na początku tego roku, mówiąc, że "nie ma miejsca dla nazistów takich jak Arthur Jones" w partii. Ale mimo zagłosowano za nim. (PinkNews)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Cynthia Nixon, odbyła swój pierwszy przystanek kampanii w Brownsville, na Brooklynie, jednej z najbardziej zaniedbanych dzielnic miasta.

Dzięki wsparciu fanów i walki depresją 16-letniego Matthew z DeLand na Florydzie makijaż jest czymś więcej niż rozrywką - przyznaje to, ratowało mu życie. Kanał Matthew na YouTube, Clawdeena9, zdobył ponad 110 milionów wyświetleń i prawie 250 000 subskrybentów. Matthew zdał sobie sprawę, że jest gejem od najmłodszych lat i zawsze był zafascynowany makijażem, ale podróż do jego sukcesu w Internecie nie była łatwa. Po próbie przedawkowania w wieku 14 lat Matthew został wysłany do szpitala zdrowia psychicznego na leczenie i wyzdrowienia.

Mężczyzna który próbował odebrać sobie życie, odzyskał zdrowie po walce z depresją przez lata bez diagnozy, rozpoczynając w ten sposób swoją własną organizację charytatywną na rzecz zdrowia psychicznego. Dla Pata Lawsona dorastanie z depresją nie było czymś, o czym tak bardzo starał się ukrywać, czego nie był w pełni świadomy. Dopiero gdy usiłował popełnić samobójstwo, w wieku 30 lat, Pat szukał pomocy medycznej, której potrzebował i wreszcie podzielił się z innymi depresją, z którą walczył sam przez całe życie. 32-letni ojciec dwójki dzieci z Australii założył grupę internetową i organizację charytatywną, aby wspierać inny mężczyzn cierpiących na choroby psychiczne.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

19:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Instruktor krav magi z Poznania, który odmówił przeprowadzenia kursu samoobrony dla osób LGBTQ z Grupy Stonewall, został uznany winnym. Sąd wyraźnie podkreślił, że instruktor nie ma prawa selekcjonować klientów z uwagi na fakt, że nie podziela ich poglądów. Wyrok jest dowodem na to, że polski wymiar sprawiedliwości może skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług – tak decyzję sądu komentuje adw. Paweł Knut z KPH reprezentujący oskarżycielkę posiłkową, Karolinę Niedźwiecką. Wyrok nie jest prawomocny.

Decyzję o zorganizowaniu kursu samoobrony dla osób LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer) Karolina Niedźwiecka podjęła wraz z Grupą Stonewall po tym, gdy czwórka młodych osób została wyzywana i pobita w centrum Poznania z powodu nieheteroseksualnej orientacji. Instruktor, który początkowo zgodził się przeprowadzić szkolenie, po publikacji informacji o zajęciach na facebooku Grupy Stonewall, odmówił wykonania zlecenia. Zapytany o przyczyny odmowy napisał: „Nie popieram związków męsko – męskich tym bardziej wychowujących dziecko”.

Instruktor jest winny

W sprawie wszczęto postępowanie obejmujące dwa wykroczenia: z art. 138 Kodeksu wykroczeń (odmowa świadczenia usługi bez uzasadnionej przyczyny) oraz z art. 60 § 1 Kodeksu wykroczeń (wykonywanie działalności gospodarczej bez zgłoszenia). Sąd Rejonowy dla Poznania Nowego Miasta i Wildy wydał wyrok nakazowy uznając instruktora za winnego popełnienia obydwu wykroczeń i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 500 zł. Instruktor wniósł sprzeciw od wyroku, a sąd musiał ponownie rozpatrzeć sprawę. Dziś, 20 marca, ten sam sąd wydał wyrok, w którym ponownie uznał szkoleniowca za winnego popełnienia obydwu wykroczeń. Sąd odstąpił od wymierzenia grzywny za odmowę świadczenia usługi jednocześnie wymierzając grzywnę w wysokości 200 zł. za wykonywanie działalności gospodarczej bez zgłoszenia. Co istotne, sąd wyraźnie podkreślił, że instruktor nie ma prawa selekcjonować klientów z uwagi na fakt, że nie podziela ich poglądów.

Jest to już kolejne – po tzw. sprawie drukarza z Łodzi– rozstrzygnięcie, która potwierdza, że polskie sądy jednolicie rozpoznają tego typu sprawy. Wydanie tego wyroku było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu ze strony wielu osób i instytucji. Poznańska policja wykonała ogromną pracę dochodzeniową, gromadząc materiał dowodowy pozwalający na wniesienie wniosku o ukaranie. W sprawie interweniował również Rzecznik Praw Obywatelskich, który wskazał na zasadność zastosowania w tym przypadku ochrony przed dyskryminacją, którą gwarantuje Kodeks Wykroczeń  – podsumowuje sprawę adw. Paweł Knut z Kampanii Przeciw Homofobii, która od samego początku sprawy zapewniała pomoc prawną Karolinie Niedźwieckiej, występującej w sprawie jako oskarżycielka posiłkowa

Warto zgłaszać homofobiczne przestępstwa

Wyrok cieszy oskarżycielkę posiłkową. Niedźwiecka uważa, że wszystkie przestępstwa motywowane homofobią czy transfobią należy zgłaszać do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz do organizacji LGBT niosących pomoc.

Jestem zadowolona z wyroku. Cieszę się bardzo, że mimo sytuacji politycznej wymiar sprawiedliwości wciąż potrafi rozpoznać dyskryminację na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej – stwierdza Niedźwiecka i dodaje – Chciałabym zachęcić wszystkie osoby do tego, aby podobne sprawy zgłaszały np. organizacjom LGBT+ czy Rzecznikowi Praw Obywatelskich, bo tylko w ten sposób możemy zwrócić uwagę na nierówności, dyskryminację, krzywdę. Mam nadzieję, że ten wyrok będzie przykładem dla innych, a także że zamknie usta wszystkim neoliberalnym obrońcom wolnego rynku, którym wydaje się, że można kogoś pozbawić dostępu do dóbr i usług  według własnego widzimisię.

Pozytywnie wyrok ocenia również Arek Kluk, prezes Grupy Stonewall:

To bardzo ważny, symboliczny wyrok pokazujący, że mimo wszelkich przeciwności wciąż możemy liczyć w Polsce na sprawiedliwość sądu. Miejmy nadzieję, że wyrok ten będzie przestrogą i przyczyni się do walki z dyskryminacją – mówi Kluk.

Gdzie szukać pomocy?

Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w raporcie „Sytuacja społeczna osób LGBTA. Raport za lata 2015 – 2016” aż 70% osób LGBTA doświadczyło przemocy motywowanej uprzedzeniami na przestrzeni ostatnich dwóch lat Jednocześnie tylko 4% tych osób  zgłasza fakt popełnienia przestępstwa na policję. Jeżeli macie obawy związane z kontaktem z policją, zawsze możecie się zwrócić o pomoc do nas.

Jako organizacja działająca na rzecz osób LGBT świadczymy bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną osobom, które doświadczyły przemocy z powodu swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Wystarczy do nas zadzwonić  (nasz numer to 22 423 64 38) albo wysłać maila na adres prawo@kph.org.pl (pomoc prawna) lub bezpieczniej@kph.org.pl (pomoc psychologiczna), a my powiemy ci co dalej – zachęca do kontaktu Cecylia Jakubczak z KPH.

Tagi: kph
11:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Barbara Jordan, urodzona i wychowana w Houston, Teksas, w historii dwukrotnie zapisała się stając się pierwszą kobietą, wybraną do Senatu w Teksasie, a następnie będąc 1966 pierwszą Afroamerykanką z Deep South, która wygrała miejsce do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczony w 1972 roku.

Chociaż nigdy publicznie nie wyszła z ukrycia, ale było wiadomo była lesbijką Jordan żyła ponad 20 lat w związku z partnerką Nancy Earl. Ujawniono po śmierci, zmarła na zapalenie płuc, powikłań białaczki, w 1996 roku.

Jordan, która była powszechnie znana jako wielką mówczyni, poszła do szkoły prawniczej Boston University i praktykowała prawo w Teksasie przed wyruszeniem do polityki. Jej sześć lat w Kongresie przemawiała w 1976 na konwencji demokratów. Zagrała także kluczową rolę w aferze Watergate.

Po opuszczeniu Kongresu powodu choroby stwardnienia rozsianego, Jordan napisała pamiętnik, "Barbara Jordan: Autoportret", opublikowany w 1979 roku, i wykładała na University of Texas w Austin. W 1992 roku, Jordan wróciła do polityki przemawiając na konwencji demokratów i Billa Clintona. Otrzymała od prezydenta Medal Wolności. Prezydent Bill Clinton chciał ją wyznaczyć do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, ale z powodu zdrowotny jej nie wyszło.

(LGBT History Month/ zdjęcie biography channel)

Tagi: ikony
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Premier Irlandii podczas swojej niedawnej wizyty w dnia Św. Patryka w USA, został powitany przez kilku aktywistów HIV z ACT UP, kiedy odwiedził pomnik Stonewall w nowojorskiej East Village.

Kiedy ACT UP zapytał, premiera Irlandii kiedy ministerstwo zdrowia Irlandii zacznie płacić za PrEP, odpowiedział: "Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Taki jest zamiar." Varadkar został również zapytany, czy osobiście popierał, PrEP powinien zostać udostępniony i objęty dotacją, na który odpowiedział "Absolutnie." (GCN)

Tagi: AIDS
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gejowski serial The New 30 stworzony przez Walt Bost i John Sobrack, opowiada o grupie przyjaciół i ich życiu perypetia.

Tagi: serial
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 marca 2018

201083_f8c9f21d81acb72c15f471840b10dae6_1000x500

We wtorek w "Kropce nad i" w TVN24 doszło do ostrego starcia między Joanną Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, Kają Godek, inicjatorką projektu ustawy, członkinią zarządu Fundacji Życie i Rodzina i Moniką Olejnik. Gdy Godek mówiła o dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami, które jej zdaniem są ofiarami obecnego kompromisu aborcyjnego, Olejnik przypomniała, że fundacja Godek organizowała wystawy "homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu", która w 2016 roku pojawiła się w kilku polskich miastach. Z banerów mogliśmy się m.in. dowiedzieć, że homoseksualiści "żyją średnio 15-20 lat krócej", "odpowiadają za 20-40 proc. przypadków molestowania dzieci", czy że "około 70-78 proc. homoseksualistów choruje na choroby weneryczne".

Lobby homoseksualne i środowiska LGBT coraz agresywniej domagają się uznania dewiacji seksualnych za normalność, czy wręcz za coś dobrego. Chcąc zdeprawować dzieci i rodziny, próbują posłużyć się przekazem medialnym, edukacją szkolną i przedszkolną oraz prawnym zastraszaniem - Queer.pl

Pinksixty News wiadomości LGBT

Były pracownik londyńskiej firmy konsultingowej Cambridge Analytica powiedział, że firma "całkowicie" podkładała fałszywe wiadomości. Christopher Wylie powiedział, że Cambridge Analytica wykorzystała dane osobowe 50 milionów użytkowników Facebooka do wpływania na wybory prezydenckie w USA w 2016 r. Cambridge Analytica zaprzecza wszelkim zarzutom. 

Mark Anthony Conditt, terrorysta prawicowy, z Austin Teksasu zabił się, wysadził się w powietrze, kiedy został otoczony przez policję.

Człowiek który groził wszystkim miedzy innymi osobom homoseksualnym na temat małżeństw homoseksualny, Conditt pisał: "Homoseksualizm nie jest naturalny. Wystarczy spojrzeć na męskie i żeńskie ciała ... To tak, jakby próbować połączyć ze sobą dwie śruby i nakrętki, a następnie powiedzieć - zobacz, to naturalne".

Oprócz ataków na homoseksualne osoby, atakował kobiety za to mają prawo do aborcji, mówił do kobiet: "Jeśli nie chcesz dziecka, to nie uprawiaj seksu". (Towleroad)

Brazylijska policja zatrzymała ordynariusza diecezji Formosa i sześciu innych duchownych. Bp Jose Ronaldo Ribeiro i jego podwładni są podejrzewani o defraudację pieniędzy wiernych - Gazeta.pl

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jak namówić, a może jak omamić europejskie rodziny, by się rozmnażały na potęgę? Prosto. Kupić macicę za 500 złotych, a tym, które nie chcą jej sprzedać, wystarczy odebrać prawo do antykoncepcji i aborcji. Masz rodzić niczym klacz, zdrowe czy chore, z miłości czy z gwałtu – to nie jest ważne. Masz rodzić. Tyle że kobiety to nie klacze. Nie sprzedasz po śmierci ich ciała na mięso.

Tak więc kobiety walczą z obecnym rządem, a raczej z ligą mężczyzn, którzy "wiedzą", co dla kobiety jest dobre. Mężczyzn, którzy otoczyli się chłopkami, które poczuły się ważne, bo weszły do polityki i stały się ministrami lub posłankami. Które opluwają te, które domagają się równouprawnienia i samostanowienia, stojąc ramię w ramię z Kościołem katolickim – szarą eminencją polskiej polityki pociągającą za wszystkie sznurki w imię "planu boskiego" i ochrony życia. Obrońcy moralności religijnej odwołują się do sumienia i bólu baranków bożych poczętych już w łonach. W łonach, które od momentu poczęcia nie są już własnością kobiety. Stają się własnością Kościoła i państwa. Nie przemawiają do nich argumenty naukowe. Amerykańskie Kolegium Położnych i Ginekologów jasno mówi, że płód do 27 tygodnia ciąży nie jest zdolny do odczuwania żadnego bólu, bo nie ma wykształconych ani połączeń neuronowych, ani odpowiednich elementów mózgu.

Inna sprawa, że o tym, jak żyć, mówią nam ludzie, którzy pomimo ślubów celibatu płodzą dzieci i żyją w nieformalnych związkach, ludzie, którzy mimo deklaracji życia w ubóstwie, są członkami najbogatszej firmy na świecie. Ludzie, którzy za wysokie wynagrodzenia od państwa naganiają im do urn wyborczych swoje wierne owieczki. No i rząd, który zrobi wszystko, aby ich ambicjonalna walka trwała jak najdłużej.

"Kobiety mówią NIE, a my, faceci, stoimy jak na razie biernie i przyglądamy się tej nierównej walce. Drodzy panowie, władza sprowadza właśnie wasze partnerki do poziomu rozpłodowej klaczy, suki hodowlanej, a wy udajecie, że nic wam do tego" całość od Michała Piróga na NOIZZ

Tagi: news
11:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktorka i aktywistka Cynthia Nixon, która światową sławę zdobyła dzięki roli w serialu "Seks w wielkim mieście", zapowiedziała, że wystartuje w wyborach na gubernatora stanu Nowy Jork. Laureatka nagród Emmy i Tony o nominację demokratów walczyć będzie z dotychczasowym gubernatorem Andrew Cuomo. (TVN24)

Nixon opublikowała wideo nagrane w domu aktorki. Towarzyszą jej żona i syn Maxa. Na nagraniu Nixon zapowiada walkę z nierównościami ekonomicznymi. - Nasi przywódcy nas zawodzą - mówi aktorka. - Jesteśmy stanem o największych nierównościach w całym kraju, z ogromnym bogactwem i ekstremalną biedą zarazem - dodaje. 

Tagi: LGBT news
11:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

5-letnia Chloe przypomina, że 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Mieszkająca w Szkocji dziewczynka prosi, aby tego dnia wyrazić solidarność z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną w nietypowy sposób - zakładając kolorowe skarpetki nie do pary.

"Witam wszystkich. Nazywam się Chloe. Mam pięć lat. 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Proszę załóżcie jutro dwie skarpetki nie do pary. Miłego dnia" - mówi na nagraniu jej córka.

Światowy Dzień Zespołu Downa jest obchodzony 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie. Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu - Polsat News.

Australijski piosenkarz gej Luke Antony nagrał teledysk, na postawie klasycznej piosenki Cyndi Lauper True Colors.

Wideoklipie występuje 19-letnia z Brisbane modelka Madeline Stuart, pierwsza na świecie supermodelka z zespołem Downa.

Antony'iego - brat ma poważne upośledzenie słuchu i najlepszym przyjacielem jest prawie niewidomych - spędził swoją karierę promując różnorodności, równości i integrację.

"Dla mnie True Colors, dla każdego, kto jest nieco inny; czy jest to rasa, seksualność czy niepełnosprawność. Ważne jest, aby dowiedzieć się, kim jesteś i być dumni z tego kim jest."

Brytyjska Fundacja FitzRoy, ich kampania „Everyone needs love” („Każdy potrzebuje miłości”). Pierwsza randka. Młody chłopak niecierpliwie czeka na ukochaną osobę, a gdy ta w końcu nadchodzi, rzuca się jej na szyję, czym wzbudza zainteresowanie dwóch mężczyzn siedzących na ławce. Potem zakochani razem idą do restauracji, skąd jednak, urażeni zachowaniem wyraźnie speszonej kelnerki, szybko wychodzą, by karmić kaczki w parku. Tam też towarzyszy im zdziwione spojrzenie – tym razem starszej pani na skuterze inwalidzkim. Skąd to zainteresowanie? Może stąd, że ta para zakochanych to dwaj mężczyźni z zespołem Downa?

Taki się urodziłem znany program z kanału Lifetime, na temat osób z Downa którzy chcą być sobą.

Dwóch tatusiów Garry i Kyle, którzy mają dzieci niesprawne, miedzy innymi córkę Downa, Zaadoptowali dzieci które są niesprawne czy to nie wielkie szacunek dla nich. Przy dzieciach niesprawny trzeba pracować wychować jeszcze wiele razy bardziej, wiele miłości, cierpliwości do taki dzieci.

Ryan Haddad, gej mieszkający w Nowym Jorku, z porażeniem mózgowym, w filmie YouTuber Davey Wavey, Haddad szczerze otwiera się o tym jak żyje się gejowi z niepełnosprawnością. „Wielu nie zbliżają się do mnie w barach, zacząłem wierzyć, że to znaczy, że nie jestem sexy, zacząłem wierzyć, że coś jest ze mną nie tak. Ale jeśli spojrzeć na siebie w lustrze, wiem, że jestem bardzo przystojny."

Opowieść Andrew Gurza gej niesprawny który marzył o czułości, dotyku wielu musi używać tak zwany prostytutek, żeby ktoś ich dotknął, kochać się. Opowieść jego doświadczenie z osobą którą zapłacił żeby miał kontakt.

Nathan i Robert wystąpili w kampanii Equality Network w Szkocji na rzecz równości małżeństw

Gej niesprawny Ryan O'Connell opowiada o sobie

Tagi: zdrowie
11:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowy raport z Centrum Polityki Podatkowej ujawnia, które miasta w USA mają najwięcej małżeństw tej samej płci. Być może nie jest zaskakujące, że San Francisco ma najwyższy odsetek, z 13 220 (1,52%) wszystkich małżeństw w mieście.

Drugie miejsce nieco mniej przewidywalne: Santa Rosa w Kalifornii, z 1,416 małżeńskimi parami jednopłciowymi 1,25% wszystkich małżeństw.

W pierwszej piątce znalazły się Seattle (1,09%), Boston (1,04%) i Portland, Oregon (0,97%). Nowy Jork na 9, z 13 892 małżeńskimi parami jednopłciowymi. To dużo - najwięcej w Ameryce - ale to tylko 0,84% małżeństw w najbardziej zaludnionym mieście w kraju.

Wszystkie 50 który ma zdecydowanie największy odsetek par homoseksualnych (4,17%). Ale Massachusetts i Vermont remisują na pierwszym miejscu (oba 0,99%), daleko przed Dakotą Północna, na samym dole listy, z zaledwie 0,13% wszystkich małżeństw.

Dokładna liczba małżeństw tej samej płci nie jest jasna, ponieważ Biuro Spisu Powszechnego nie rejestruje dokładnie takich danych. Ale centrum spojrzało na federalne zeznania podatkowe w poszukiwaniu odpowiedzi, ponieważ około 96% par małżeńskich zgłasza się jako małżeństwo. W 2015 roku, w którym dzięki Obergefel zalegalizował równość małżeńską w całym kraju, było 250 450 małżeństw tej samej płci, które złożyły wspólne deklaracje. (To około 0,5%) (NewNowNext)

Poznajcie Adriana, prezesa stowarzyszenia Voces Gaudii. Przeczytajcie poniżej co ma Wam do opowiedzenia o sobie, o chórze i o naszym wyjeździe na Various Voices 2018 München, przy okazji pozdrówcie jego chłopaka, który napisał najbardziej bezbłędną notkę biograficzną ever

Na imię mi Adrian, od 11 lat mieszkam w Warszawie. Pochodzę z polskiego bieguna zimna, gdzie niedźwiedzie polarne zamiast psów wyprowadza się na spacer.

Na co dzień zajmuję się rekrutacją, motywacją, a nawet reklamacją w branży, gdzie piękno sprzedaje się na (kilo)gramy - Sephora.W chórze śpiewam w tenorach. Zajmuję się też montażem audio/video większości materiałów umieszczanych tutaj na FB czy YouTube. Jestem też prezesem stowarzyszenia Voces Gaudii, w ramach którego działa nasz #pięknychór.

Do chóru dołączyłem ponad dwa lata temu, kiedy to na gali Kampania Przeciw Homofobii, Voces Gaudii uświetniało swym występem to ważne wydarzenie. Łzy wzruszenia podczas występu lały się strumieniami, na co są niezbite dowody do znalezienia w internecie (patrz: wideo z gali KPH). Nie mogłem nie dołączyć!

Życie z Voces Gaudii to jedna z ciekawszych przygód mojego życia. Dziś już nie bardzo wyobrażam sobie, jak mogłem tak długo się bez tego obyć. Jednak od pewnego czasu zaczynam mieć podejrzenie, że mój chłopak nabiera nieco innego zdania. Zapytałem go nawet jak jego zdaniem powinna wyglądać ta notka.

Oto co przesłał:
“Adrian Krzywicki - z zawodu prezes.
Na co dzień zajmuję się chórem.
Moim hobby jest chór.
Chór jest dla mnie wszystkim.
Dołączyłem do chóru, gdyż chór jest dla mnie wszystkim.
Dzięki Voces Gaudii nie mam czasu na sen.
Chcę pojechać na Festiwal Various Voices, gdyż chór jest dla mnie wszystkim.”

Mój chłopak jak zawsze pomocny - pozdrawiam Cię Ludwiku

!A tak w ogóle pamiętajcie, że trwa nasza akcja crowdfundingowa. A skoro o wyjeździe mowa to możecie nas w tych planach wesprzeć tutaj: https://zrzutka.pl/txvyb9.

Tagi: LGBT
11:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie Instragram.com/Bethany C. Meyers 

Nico Tortorella, jedna z gwiazd serialu Younger, wziął ślub z Bethany Meyers. Od dwunastu lat para jest w poliamorycznym związku. Nico identyfikuje się jako pansexual, a Bethany identyfikuje się jako homoseksualistka.

W sobotę para opublikowała zdjęcia z swojego ślubu, zrobione przez Victorię Matthews, gdzie, szczerze mówiąc, wyglądali niesamowicie.

W artykule opublikowanym przez Condé Nast na temat LGBTQ, Nico i Bethany napisali o swoim ślubie i pięknym procesie myślenia.

Wygląd jest wszystkim, o czym marzyliśmy. Genderowe zaprojektowane przez naszego przyjaciela Andrew Morrison. ponadczasowe androgyniczne akcesoria naśladujące romańską rzeźbę, która płynnie łączy męski i żeński. W tym związku oboje nosimy spodnie i sukienkę, dodatkowo oboje nosili korony.

"Moim celem przy ślubnym wyglądzie było uchwycenie eterycznego stanu umysłu, trochę być jak Cate Blanchett i Galadriel z "Władcy Pierścieni", powiedział Morrison dla People.com. "Przez długi czas miałem silny instynkt zakładania sukni na spodnie podczas ubierania mężczyzn lub kobiet. A dla związku takiego jak Nico i Bethany zarówno suknia, jak i spodnie odgrywają ważną rolę w wyrównywaniu ich wyglądu."

Meyers, która identyfikuje się jako homoseksualistka, nazwała swoją ceremonię ślubną "z pewnością najbardziej tradycyjną rzeczą, jaką zrobiłam", dodała: "Brak gości. Bez kwiatów. Bez obrączki."

"Jesteśmy parą dzieciaków z prowincji. Poznaliśmy się 12 lat temu. Dorastaliśmy razem, potem się rozstaliśmy. Uczyliśmy się na samych sobie, jak być w związku i jak związek zerwać. Ze społecznymi oczekiwaniami związanymi z płcią - byliśmy na bakier. Oboje jesteśmy poliamoryczni. Nieraz zaskakiwaliśmy naszych przyjaciół, rodziny, a także media oraz samych siebie. Robiliśmy i mówiliśmy rzeczy fantastyczne oraz rzeczy beznadziejne - tak, też.

Jesteśmy dla siebie nawzajem chłopakiem i dziewczyną, chłopakiem i chłopakiem oraz dziewczyną i dziewczyną. Jesteśmy dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, ale i bywało, że byliśmy dla siebie przyjaciółmi okropnymi.

Bywamy hetero, miewamy płynne upodobania seksualne, czasem jesteśmy queer, czasem bi, poli, czasami sami nie wiemy - ale generalnie jesteśmy entuzjastami wszelkich konfiguracji.

W naszym związku oboje nosimy spodnie i oboje nosimy sukienki.  Jesteśmy studentami uczelni świata i poszukiwaczami. Jesteśmy dla siebie nawzajem naszymi nastoletnimi szkolnymi zadurzeniami. Jesteśmy kochankami. Jesteśmy, kim jesteśmy i już. Czujemy się uprzywilejowani, że możemy o sobie swobodnie opowiedzieć. Mamy nadzieję, że gdy czytacie te słowa, to jakaś cząsteczka naszej miłości właśnie się rozmnożyła i przeskoczyła do Was" - Replika

 

Post udostępniony przez nicotortorella (@nicotortorella)

Tagi: love
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Na początku marca w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie dotyczące m.in. zakazu tzw. terapii konwersyjnych. 25 polskich eurodeputowanych głosowało przeciwko wprowadzeniu poprawki nawołującej do zakazania takich “terapii”. W wyniku interwencji KPH trzech eurodeputowanych dokonało korekty swoich głosów. Zdania nie zmienił Marek Plura, który wydał na swoim facebooku oświadczenie. KPH przygotowało na nie odpowiedź.

Szanowny Panie Pośle,

1 marca odbyło się w Parlamencie Europejskim głosowanie nad raportem o Realizacji Praw Podstawowych w krajach członkowskich Unii Europejskiej w roku 2016. Jedno z głosowań dotyczyło uchwały wzywającej kraje członkowskie do zakazania tzw. terapii konwersyjnych – szkodliwych i nieetycznych oddziaływań psychoterapeutycznych mających na celu zmianę orientacji seksualnej. Uchwała została przyjęta stosunkiem głosów 435 za do 109 przeciw. Niestety prawie jedna czwarta głosów przeciw tej ważnej uchwale pochodziła od polskich eurodeputowanych. Co zaskakujące, 3 głosy były oddane przez eurodeputowanych z Platformy Obywatelskiej. Po nagłośnieniu przez KPH sprawy, posłanka Danuta Hubner i poseł Janusz Lewandowski w mediach społecznościowych oświadczyli, że się pomylili i zmienili swoje głosy. Pan Panie Pośle, jako jedyny eurodeputowany swojego głosu nie zmienił. 8 marca argumentował Pan swoją decyzję w oświadczeniu opublikowanym przez Pana na Facebooku. Pozwalamy sobie się również publicznie odnieść do Pana oświadczenia, ponieważ wierzymy, że zdrowie psychiczne osób LGBT jest na tyle ważkim tematem, że zasługuje zintensyfikowanie merytorycznej debaty publicznej.

Na wstępie chcemy jednak wyrazić głębokie oburzenie i żywy sprzeciw wobec mowy nienawiści jaką Pana spotkała po nagłośnieniu sprawy głosowania. Od wielu lat jesteśmy orędownikami zwiększenia ochrony przed mową nienawiści z powodu uprzedzeń związanych z orientacją seksualną, czy tożsamością płciową, ale również ze względu na niepełnosprawność. Jesteśmy orędownikami debaty opartej na wzajemnym szacunku i argumentacji odnoszącej się do faktów i wiedzy naukowej.

W swoim oświadczeniu argumentuje Pan, że skoro są osoby, które wierzą w skuteczność tzw. terapii konwersyjnych i chcą im się poddać, to powinny mieć do tego prawo. Trudno się zgodzić z taką argumentacją. Wyobraźmy sobie sytuację, w której o legalności i dopuszczalności danej terapii lub kuracji decydowałoby nie jej potwierdzona naukowo skuteczność, ale to czy istnieje jakaś grupa osób, które byłyby skłonne się jej poddać. Musielibyśmy np. zalegalizować działalność samozwańczego znachora Marka H. ( obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za „sprawstwo kierownicze”), którego „porady zdrowotne” doprowadziły do śmierci głodowej małej dziewczynki z Nowego Sącza. Nawet po ogłoszeniu wyroku skazującego przed salą sądową gromadziły się tłumy zwolenników znachora, oburzonych wyrokiem i zapewniających dziennikarzy, że terapie stosowane przez Marka H. są skuteczne.

Tzw. terapie konwersyjne również doprowadzają do śmierci. Jednak przez tabu jakim owiana jest śmierć samobójcza i wstyd rodziny związany z posiadaniem homoseksualnego członka rodziny, powoduje, że takie historie bardzo rzadko mają szansę ujrzeć światło dzienne. Badania dotyczące tzw. terapii konwersyjnych jasno wskazują, że nie ma dowodów na jej skuteczność. Są natomiast dowody na to, że jest ona szkodliwa. Może powodować depresje, lęki, samouszkodzenia ciała, myśli i próby samobójcze.

Towarzystwa zrzeszające psychologów, psychiatrów i seksuologów od lat apelują, aby zaniechać takich praktyk.[1] W oświadczeniu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, popartego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne czytamy:

„Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom.”

Może Pana dziwić, fakt, że skoro takie praktyki są nieskuteczne i szkodliwe, to wciąż znajdują się osoby, które chcą im się poddać. Pamiętajmy jednak, że geje, lesbijki i osoby biseksualne w Polsce dorastają w kraju, którego 79% społeczeństwa, uważa że homoseksualność nie jest normalna. O osobach LGBT mówi się z odrazą i niechęcią. Część osób LGBT nasiąka tą niechęcią do tego stopnia, że zaczynają nienawidzić siebie, czuć do siebie odrazę i wstydzić się tego, kim są. Nie dziwne, że nie chcą być homoseksualni. Część z nas w desperacji będzie szukać „lekarstwa”. Zamiast niego jednak w tzw. terapii konwersyjnej znajdą rozczarowanie, frustrację i większą nienawiść do siebie.

Panie Pośle, ale czy to nie naszą rolą – Pana jako osoby odpowiedzialnej za tworzenie prawa i nas jako organizacji społecznej, jest ustrzeżenie ludzi przed wyrządzeniem krzywdy innym? Mamy wspólny obowiązek stawiać granice tam gdzie dzieje się krzywda, a prowadzenie tzw. terapii konwersyjnych jest niczym innym jak krzywdą. W Polsce takie praktyki są powszechne i nadszedł czas, aby w końcu je ukrócić.
Mam nadzieje, że na spotkaniu, na które Pan nas zaprosił, będziemy mieli okazję porozmawiać, co możemy wspólnie zrobić aby zakończyć te haniebne praktyki w Polsce.

Z poważaniem,

Mirosława Makuchowska, Kampania Przeciw Homofobii

Tagi: kph
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 812