Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 01 maja 2016

Garon urodził się na Sri Lance w 1985 roku i przyjęty przez amerykańską rodzinę żyjących na wyspie w tym czasie. W 1989 roku rodzina przeniosła się do Johannesburga, RPA, gdzie mieszkała do 1993. Garon spędził resztę swojego dzieciństwa mieszkając w kilku miejscach na całym świecie, w tym Hawaje, Gambii, Jordanii i USA. Dziś 31-letni Garon ma męża i syna Matteo wspólna niezapomniana i nostalgiczna podróż do Johannesburga. Jest to pierwszy powrót Garona do RPA od jego dzieciństwa. Para chcę zaadoptować drugie dziecko teraz z RPA, w przyszłym roku.

Tagi: love
12:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

MjAwODA1MjcyMjAwMDU%253D

J 14,23-29: Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Sobota 5 Tygodnia Wielkanocnego 30 04 2016

Tagi: religia
12:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 kwietnia 2016

13076628_622873061194405_6215966417612413687_n

29 kwietnia 2016 r. parlament Wysp Owczych, autonomicznego kraju w obrębie Królestwa Danii, zagłosował za umożliwieniem parom jednopłciowym zawarcie małżeństwa. Prawo takie wejdzie w życie po przyjęciu tej ustawy przez parlament duński i po aprobacie królewskiej.

Badanie opinii publicznej z kwietnia bieżącego roku wykazało, że 64% mieszkańców Wysp Owczych popiera prawo par tej samej płci do zwarcia małżeństwa. W samej Danii jednopłciowy związek partnerski zalegalizowano w 1989 roku, a jednopłciowe małżeństwo w 2012 roku. Ten postęp w poszanowaniu praw człowieka to wynik masowego Wychodzimy z ukrycia, zwłaszcza lesbijek i gejów. Gdy w wyniku naszego Wychodzimy z ukrycia w Polsce za naszymi prawami opowie się wyraźna większość społeczeństwa, prędzej czy później poprą nas też politycy. Oni kalkulują. Więc do dzieła!

Chodzi o równość obywateli wobec prawa, a nie tolerowanie. Prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny to prawo człowieka. Jeśli jakaś konstytucja, głosząc równość obywateli, wyklucza cywilne małżeństwo jednopłciowe, jest ona wewnętrznie sprzeczna i wymaga korekty. Korekt takich dokonuje się w różnych rejonach świata, np. 22 maja 2015 roku w Irlandii. W naszym kraju pierwszym krokiem na drodze do równości w dziedzinie małżeństwa byłaby legalizacja jednopłciowych związków partnerskich. Wprawdzie oznaczałoby to traktowanie ludzi żyjących w parach jednopłciowych jako obywateli drugiej kategorii, lecz byłby to postęp.

Gdy Wychodzimy z ukrycia, otwieramy ludziom oczy i zyskujemy sojuszników opowiadających się za poszanowaniem naszych praw człowieka. Niereformowalni ignoranci, bigoci i nienawistnicy prędzej czy później zejdą na margines. Nie narzekaj, lecz wychodź z ukrycia i zmieniaj nasz kraj na bardziej sprawiedliwy - dla siebie i innych - Wychodzimy z ukrycia.

Latem 2006 roku Jerozolima, po raz pierwszy w historii, była gospodarzem „World Pride”, której punkt kulminacyjny miała stanowić tradycyjna parada gejowska. Planowane wydarzenia wywołały wzburzenie wśród żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich przywódców religijnych, którzy zjednoczyli się w bezkompromisowej walce przeciw temu, co, jak twierdzili, „zbezcześci święte miasto”. Po drugiej stronie stali aktywiści Open House, jerozolimskiego stowarzyszenia LGBT, którzy przygotowali to przedsięwzięcie. Nieugięci wobec rozgorzałych, brutalnych antygejowskich nastrojów, musieli zmierzyć się z większymi zagrożeniami, niż próby odebrania im prawa do marszu…

Tagi: dokument
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

J 15,18-21: Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał.

Kościelny chór Metropolitan Community Church Nowojorski śpiewają "We Fill the Sanctuary", z okazji dnia Martina Luthera Kinga w roku 2010.

Tagi: religia
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

13083311_1181276821917028_5244329026608067236_n

KPH odwiedził nas ambasador Irlandii, Gerard Keown. Podczas spotkania rozmawialiśmy o działalności KPH, o planach na przyszłość, ale także o ostatnich atakach na nasze biuro.

Co w tym czasie robi polska władza? Milczy! Mimo trzech ataków na biuro KPH nie doczekaliśmy się żadnego wystąpienia ze strony Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na apel w sprawie zmian w Kodeksie karnym nie odpowiedział Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Czy kamień zamiast w szybę musi uderzyć kogoś z nas, aby polscy politycy i polityczki zareagowali?

Tagi: kph
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Spektakl czas zacząć �������� #lovewins #kado #kadotv #boys #instaboys #love #gaylove #gaylife #amazing #gay #gays #instagay #gayboys #gaysexy #gayhot #hotgay #hot #gayfollow #gaystagram #gaycouple #followme #picoftheday #gayworld #gayselfie #truelove #beauty #instalove #polishboys #youtube #love #powszechny

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika KaDo (@kadotv)

 

☀️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ricky (@ricky_martin)

 

Beach boyfriends / husbands

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kit (@kitwilliamson)

 

So here's some good news, I get to play outside. @jeremiahbrent

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nate Berkus (@nateberkus)

 

" Purple rain, purple rain..." Tydzień temu... Kochanie @janja_lesar Do szybkiego zobaczenia! Kocham! Avec ma grande amie Janja Lesar, danseuse et chorégraphe principale de DALS en Pologne... À très vite ma belle! #janjalesar #tzg #tanieczgwiazdami #dancingwiththestars #dals #milosc #love #amour #amities #friendship #przyjazn

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

With these lubrication strips, I have a new morning clean-shave ritual with the latest @Gillette Fusion ProShield Razor. A lubrication strip on both sides? Who knew!? Grab some at @samsclub #DontLoseYourSmooth, link in my bio! #ad

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Andy Cohen (@bravoandy)

 

Join HRC at the Rally to #RepealHB1523 this on Sunday in #Jackson, #Mississippi. We will march from the Mississippi Capitol to the Governor's Mansion in order to send a clear and powerful message to Gov. Bryant, Lt. Gov. Reeves and House Speaker Gunn that fair-minded Mississippians support the repeal of this law. #LGBT #LGBTQ #NoHateInMyState

Film zamieszczony przez użytkownika Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

 

Hangin' backstage #ascapexpo2016 with legendary songwriter #paulwilliams

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Melissa Etheridge (@melissa_etheridge)

 

Throwbaaaack Thursday ��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika gus kenworthy (@guskenworthy)

 

#Boyfriends @danielwebster92 & @jonathanbarakat #instagay #instahunk

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika thegailygrind (@the.gaily.grind)

 

We're back in Wales to catch up with Jack's fam! ��‍��‍��‍�� EXCITED to record a video tomorrow with Mr President! - #OurSwirlLife #gay #instagay #intergaycial #interracial #SwirlLife #interraciallove #gayuk #gayrelationship #gayrelationshipgoals #relationshipgoals #couplegoals #gayLondon #gaymen #gaylove #gayblack #whiteboy #interracialcouple #mixedcouple #swirl #gaywhite #blackboy #London #LGBT #gaysnapchat #gayboy #vloggers #gaystagram #YouTubers #YouTube

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Our Swirl Life (@ourswirllife)

 

❤️�������� ��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Zet z #LGBT. Polityka nr 18/2016 str.36 @tygodnikpolityka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika LGBT (@lgbt.pl)

 

Tag a friend who you think would like to hang with us #datlat

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika The Warwick Rowers (@warwick_rowers)

Tagi: instagram
00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 kwietnia 2016

W dniu 7 kwietnia Trybunał Konstytucyjny Kolumbii oficjalnie zalegalizował małżeństwa jednopłciowe.

Społeczności LGBT i wielu zwolenników w całym kraju radowali się. Po raz kolejny w głosowaniu 6-3, Trybunał Konstytucyjny opowiedział się za parami jednopłciowymi i Kolumbia jest kolejnym krajem równości małżeńskiej w Ameryce Łacińskiej.

Trybunał uznał małżeństwa osób tej samej płci stanowi podstawowe prawo i zakończyła się bitwa prawna.

Pierwsze głosowanie przyszedł orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego 2011, która dało Kongresowi Kolumbii dwa lata uchwalić ustawę uznawanie pary tej samej płci ich związki, ale ustawodawca nie udało się zrobić.

Po opublikowaniu najnowszym orzeczeniu, powinny być w ciągu 10 dni, pary będą mogli się ożenić w ciągu najbliższych kilku dni i ani urzędnicy, notariusze, ani sędziowie, którzy zajmują licencjami małżeństwami nie będą w stanie wykorzystać sprzeciw tak zwane sumienie jako powód do odrzucenia wniosków od par jednopłciowy.  (Perchy Bird)

Chodzi o równość obywateli wobec prawa, a nie tolerowanie. Prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny to prawo człowieka. Jeśli jakaś konstytucja, głosząc równość obywateli, wyklucza cywilne małżeństwo jednopłciowe, jest ona wewnętrznie sprzeczna i wymaga korekty. Korekt takich dokonuje się w różnych rejonach świata, np. 22 maja 2015 roku w Irlandii. W naszym kraju pierwszym krokiem na drodze do równości w dziedzinie małżeństwa byłaby legalizacja jednopłciowych związków partnerskich. Wprawdzie oznaczałoby to traktowanie ludzi żyjących w parach jednopłciowych jako obywateli drugiej kategorii, lecz byłby to postęp.

Gdy Wychodzimy z ukrycia, otwieramy ludziom oczy i zyskujemy sojuszników opowiadających się za poszanowaniem naszych praw człowieka. Niereformowalni ignoranci, bigoci i nienawistnicy prędzej czy później zejdą na margines. Nie narzekaj, lecz wychodź z ukrycia i zmieniaj nasz kraj na bardziej sprawiedliwy - dla siebie i innych - Wychodzimy z ukrycia.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

Para gejowski sępów w niemieckim zoo przyjęli jajko porzucone przez matkę. To nie pierwszy raz wcześniej dwa samce lwów opiekowali się lwicą czy para pingwinów gejów. (PinkNews)

Posłowie Nowoczesnej o tzw. dużej ustawie medialnej

Tagi: LGBT news
19:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ChNpDelUcAAGujG

1 maja wielu osobom, które tego dnia przyjadą spędzić długi weekend we Wrocławiu, ukaże się po raz kolejny brunatna twarz miasta Wrocław. W niedzielę o godzinie 17 w okolicach Dworca Głównego ruszy antyunijna manifestacja skrajnej prawicy, reklamowana na Facebooku pod neonazistowski hasłem „ostateczne rozwiązanie problemu imigrantów” oraz skandalicznym plakatem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - Partia Zielony

Ta manifestacja est kolejnym wydarzeniem organizowanym w ostatnim czasie przez coraz bardziej śmiałą i aktywną w swych działaniach wrocławską skrajną prawicę. Wpisuje się ona w serię kontrowersyjnych wydarzeń skierowanych przeciwko migrantom, Żydom, Muzułmanom, Niemcom i całej Unii Europejskiej. Nienawistne hasło wydarzenia, nawiązujące do języka nazistów, zapowiada, że radykałowie nie będą przebierali w słowach i zapewne ponownie złamią prawo. Niestety w Polskę i w świat pójdzie obraz brunatnego Wrocławia, który nie radzi sobie z rasizmem i dyskryminacją mniejszości.

Aktywność radykalnych środowisk nie bierze się znikąd. Władze miasta nie potrafią wypracować kompleksowej polityki migracyjnej, obejmującej działania edukacyjne i kulturalne, które stanowiłby przeciwwagę dla skrajnej prawicy.

Działania w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 są w tym zakresie kompromitujące. Politykę miasta trudno nazwać już nawet bierną lub szczątkową w tym zakresie. Wydaje się, że poglądom władz Wrocławia bliżej do skrajnej prawicy, niż do wartości europejskich, co dobrze oddaje ostatnia skandaliczna wypowiedź blisko związanego z Rafałem Dutkiewiczem senatora Jarosława Obremskiego, który wielokulturowość uważa za błąd. Wymowna była też nieobecność urzędników wyższego szczebla na zeszłotygodniowej konferencji Mam Prawo „Kryzys uchodźczy. Kryzys wartości?”. Wśród zaproszonych gości była Wiceburmistrz Drezna, Kristin Klaudia Kaufmann, ale nie miała równego sobie przedstawiciela władz Wrocławia.

Jeśli miasto odpuszcza na tak wielu płaszczyznach, to nie powinno nas dziwić, że prawica rośnie w siłę. Wrocławskie koło Partii Zieloni apeluje do władz miasta o zapewnienie obywatelom i obywatelkom bezpieczeństwa, a do Policji, aby ta reagowała na wszelkie łamanie prawa, a w szczególność na mowę nienawiści.Ponawiamy również apel do władz miasta o zwiększenie działań mających na celu promocję postawy otwartości i tolerancji na innych wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, w szczególność tych młodych.

Koło wrocławskie Partii Zieloni

Tagi: news
19:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Shane i Tom są młodzi, piękni i zakochani, jednak ich szczęśliwy związek przerywa tragiczny wypadek. W dniu 7 maja 2011 roku, podczas wieczornej sesji zdjęciowej, która ma miejsce na dachu czteropiętrowego budynku, Tom spada na ziemię. Kiedy po kilku godzinach umiera w szpitalu, jego partner niezwłocznie zawiadamia rodzinę o wypadku. Mimo że mężczyźni tworzyli parę od 6 lat, Shane nie zostaje poinformowany o pogrzebie. Dowiaduje się o nim z lokalnej prasy oraz słyszy nieoficjalnie od bliskich zmarłego, że nie jest na ceremonii mile widziany. Chłopak ciężko to wszystko przeżywa, przechodzi depresję. W pierwszą rocznicę śmierci Toma publikuje na YouTube film pod tytułem "It Could Happen to You", w którym wspomina ukochanego i wyraża swój pogląd na sytuację osób w związkach homoseksualnych. (FilmWeb.pl)

Tagi: dokument film
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W minionych tygodniach Michał Szpak (25 l.) brał udział w kilku koncertach przedeurowizyjnych, na których zaśpiewał swoją piosenkę "Color of Your Life". Podobną taktykę promocyjną przyjął izraelski piosenkarz Howi Star, który zdecydował się na udział w imprezie promocyjnej m.in. w Rosji. Jego pojawienie się na lotnisku w Moskwie zakończyło się skandalem.

Po wylądowaniu piosenkarza na moskwiewskim lotnisku, reprezentant Izraela spotkał się z atakiem homofobistycznych celników. Zgodnie z relacją poszkodowanego, strażnicy mieli najpierw wyśmiać wygląd artysty, a potem podrzeć jego paszport. Jak wyznał Howi Star w rozmowie w programie "Xarabank" w jednej z maltańskiej telewizji:

- W Moskwie ludzie mają ogromny problem z ludźmi takimi, jak ja. - zaczął piosenkarz. - Może to dlatego, że jestem gejem. Może dlatego, że ubieram się, jak się ubieram. A może to przez to, że noszę makijaż, nie wiem. Ale jak chciałem wjechać do Moskwy, miałem problem z kontrolą paszportową: podarli mi mój paszport, a potem śmiali się ze mnie - wyznał.

Kontrowersyjnego artystę poparła m.in. Barei, reprezentantka Hiszpanii, która wyznała, że gdyby była gejem, nie zagłosowałaby na przedstawiciela Rosji w konkursie z powodu sytuacji środowiska LGBT w kraju - Plejada.pl

Tagi: LGBT
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

1 Psalm. Dawidowy. Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. 2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: 3 orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. 4 Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. 5 Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. 6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

Tagi: religia
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 kwietnia 2016

"Masz rację, wstydzę się, że z tobą przegrałem. To prawdziwa ujma. Ludzie chcą mieć mistrza, który reprezentuje w sporcie to co najlepsze i o którym mogą powiedzieć: on robi dobrą robotę. Nie podoba się mi to, co on mówi. Na przykład, że homoseksualiści i pedofile powinni znaleźć się w tym samym miejscu - więzieniu. I że miejsce kobiety jest w kuchni, albo na plecach. Tam widzi Eltona Johna i królową. Jemu i wszystkim ludziom, którzy w to wierzą mogę powiedzieć: pierd.... się" - powiedział do Tysona Fury w trakcie konferencji prasowej ukraiński bokser, Władimir Kliczko, który niebawem zmierzy się z nim w rewanżowej walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

Świat boksu się zmienia? W lutym po homofobicznej wypowiedzi kontrakt z Nike stracił Manny Pacquaio. "Jeżeli mężczyzna łączy się z mężczyzną, a kobieta z kobietą - to są gorsi niż zwierzęta" - powiedział filipiński bokser, co skrytykowało wiele osób związanych ze światem sportu. (Queer.pl)

Tagi: LGBT sport
21:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 578