Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 21 kwietnia 2015

Drag queens, królowe Londynu, odc. 3 i 4 o 23:00 na PLANETE+ HD

Modlitwy za Bobby'ego o 14:55 na FilmboxHD. Bobby (Ryan Kelley) jest wychowywany przez konserwatywną matkę (Sigourney Weaver), która od zawsze pielęgnuje nauki Kościoła Prezbiteriańskiego. W pewnym momencie chłopak zaczyna zastanawiać się nad swoją orientacją seksualną. Swoimi wątpliwościami dzieli się z bratem, który nie utrzymuje wiadomości w tajemnicy i w niedługim czasie cała rodzina wie o zmaganiach Bobby'ego. O ile ojciec i brat wspierają chłopca, o tyle matka uważa go za grzesznika, któremu potrzebna jest pomoc kościoła. Wierząc, że matka zmieni swoje nastawienie, Bobby wyprowadza się. Niestety kobieta jest bardzo zawzięta co powoduje, że Bobby popada w głęboką depresję. Wkrótce popełnia samobójstwo.

Glee, odc. 11 i 12 o 11:30 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 5, 4x o 14:15 na Fox Comedy. Gotowe na wszystko 2, odc. 47 o 20:05 na POLSAT Romans. W imię... o 01:50 na CANAL+. Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 o 02:50 na CANAL+ Film HD.

Teoria wielkiego podrywu, odc. 14 i 15 o 20:10 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę, odc. 15 i 16 o 21:55 na Comedy Central. Rozpalić Cleveland 2, odc. 21 i 22 o 20:00 na Comedy Central Family. Seks w wielkim mieście 6, odc. 7 i 8 o 21:50 na Comedy Central Family.

Arrow 3, odc. 17 o 23:00 na Universal Channel. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, 4x o 23:00 na E! Entertainment. Zakazana miłość, odc. 349 o 20:08 na Romance TV HD.

Twój Puls o 10:50 na TV Puls

Tagi: media
00:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 kwietnia 2015

ONZ kampania "Free and Equal" na rzecz LGBT, na Malcie pomalowano pasy dla pieszych na drodze, na kolor tęczowy. Przejście znajduje się na ul, świtach Floriana i Anny (Valletta), i na ul Fortunato Mizzi, Victoria (Gozo).

Pomalowano przejście dla pieszych z okazji 12-miesięcznej rocznicy uchwalenia związków partnerski oraz zakazujących dyskryminacji do Konstytucji Maltańskiej ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

CCulGxjUMAEqFKX

źródło ONZ - Free and Equal

Tagi: foto LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Replika: Wyoutowany aktor Jonathan Groff, odtwórca głównej roli Patricka w gejowskim serialu „Spojrzenia” („Looking”) został laureatem nagrody Point Horizon za zasługi na rzecz samoakceptacji młodych osób LGBT. Otrzymując nagrodę, Groff wspominał swe czasy w szafie:

„Osiem razy w tygodniu grałem w przedstawieniu o tym, jak ważne jest, by móc swobodnie wyrażać siebie i o tym, jak niebezpieczne może być tłumienie seksualności dla psychiki – wszystko to rozumiałem i miałem teoretycznie rozpracowane - i mimo to trzymałem związek z moim chłopakiem w tajemnicy. Oficjalnie to był mój „współlokator”. W wieku 21 lat wciąż głęboko ukrywałem, że jestem gejem i drżałem na myśl o coming oucie. Robiłem najgłupsze możliwe rzeczy, by homoseksualizm trzymać w szafie. Dbałem bardzo o to, by moi koledzy i koleżanki z teatru jak najmniej wiedzieli o moim „współlokatorze” i by nie zadawali pytań o niego. Nigdy nie zaprosiłem go do teatru, w którym grałem, ani na imprezy po przedstawieniach. Z premierami było najgorzej, bo sam przychodził, chciał zobaczyć, jak wypadłem. Pilnowałem się, by na żadnym zdjęciu z bankietu nie stać obok niego. Gdy dostałem nominację do Tony (teatralny Oscar-przyp. "Replika"), nie zaprosiłem go na uroczystość. Siedział sam z tyłu. Wciąż wstydzę się, jak traktowałem mojego własnego chłopaka, w którym byłem przecież zakochany.”

Jonathan Groff skończył kilka tygodni temu 30 lat. Wyoutował się dwa lata po opisywanych przez niego zdarzeniach – w 2009 r. W tym samym roku, już „oficjalnie” wziął udział w waszyngtońskiej Paradzie Równości oraz dostał swą przełomową rolę – w serialu „Glee”. Potem nadszedł serial „Spojrzenia” („Looking”).

Trzy lata był w związku z aktorem Zacharym Quinto. Obecnie jest singlem.

Tagi: cytat LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nn2jny0BuQ1tsitpw_500

Michał Piróg po raz kolejny został ambasadorem akcji „Żonkile”, mającej przypominać o powstaniu w getcie warszawskim. Jego zdaniem nie ma podziału na historię polskich żydów i historię chrześcijan – jest tylko wspólna historia państwa. 19 kwietnia ma przypominać o konieczności budowania wspólnej przyszłości, bez podziałów rasowych i religijnych.

72. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Tagi: news
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"W sposób karykaturalny przedstawiają życie intymne dużej części obywateli. Kształtują niezdrowe stereotypy. Obrażają także zdrowy rozsądek" - Marcin Bogusławski pisze o wypowiedziach ks. Dariusza Oko do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Gazeta Wyborcza.

Działalność publiczna ks. Dariusza Oko systematycznie narusza przywołane powyżej zapisy prawa. Rzecz nie w tym, jaki jest prywatny stosunek ks. Oko do homoseksualizmu, ale w sposobie, w jakim o nim mówi. Mamy tu do czynienia z niespotykaną wręcz wulgaryzacją dyskursu, a także z intelektualną nierzetelnością. Ks. Oko powołuje się choćby na dane statystyczne, nigdy nie podając, z jakiego źródła czerpie swoje specyficzne wiadomości. Czymś kuriozalnym jest także włączanie do uniwersyteckich tomów pokonferencyjnych tekstów pogadanek, które ks. Oko przedstawia dla wspólnot przyparafialnych. Poza przekazem treści silnie zideologizowanych, pozbawione są one koniecznego aparatu naukowego i samokrytycyzmu. Nieustannie też podkreśla, że pomoc osobom homoseksualnym polega na ich wyleczeniu, mimo że lekarze uznają terapię reparatywną za niemożliwą, a homoseksualizm nie jest chorobą.

Naruszają godność osobową powiązaną przez Krk z wolnością człowieka. W sposób karykaturalny przedstawiają życie intymne dużej części obywateli, które podlega ochronie prawnej. Kształtują niezdrowe stereotypy, przekształcające się w nieuzasadnioną niechęć. Obrażają także zdrowy rozsądek. List na blogu Marcina Bogusławskiego.

Tagi: religia
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Większość chińskich kobiet, które nieświadomie poślubiły homoseksualistów cierpi z powodu szeregu nadużyć ze strony swoich mężów, w tym przemocy i seksualnej apatii, według badań, które uważa się za pierwsze tego typu w Chinach.

Badanie wykazało, że ponad 90 procent respondentek doznało poważnych obrażeń ciała. Stwierdzono również, że 40,5 procent żon uprawiało seks mniej niż 10 razy w roku, a 34,1 procent rzadko lub nigdy nie uprawiało seksu z mężami. Jednak tylko 31,2 procent z nich zdecydowało się na rozwód.

W Chinach, homoseksualiści wybierają posiadanie żon i dzieci kobiet, głównie ze względu na znaczną presję ze strony rodziców i społecznych tradycji. Wiele Chińczyków wierzy, że kontynuacji linii krwi rodziny jest bezwzględnym wymogiem dla mężczyzn.

„Żony gejów mają wiele problemów w życiu społecznym. Mamy nadzieję, że opinia publiczna może wykazać więcej wyrozumiałości i akceptacji dla homoseksualistów, przez co tragedia tych żon ulegnie zmniejszeniu” - Magazyn Asia on Wave

Tagi: news
00:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sposób na morderstwo, odc. 15 o 23:55 na AXN. Annalise prosi czwórkę swoich studentów o przeprowadzenie pokazowego procesu, podczas którego przekonają ją do winy Rebecki. Dziewczyna nie chce współpracować, ale w końcu wyjawia Wesowi, że nie zamordowała Lili. Annalise nie daje wiary ich dowodom i postanawia uwolnić Rebeccę z piwnicy. Tam czeka ją jednak przykra niespodzianka. Retrospekcja pokazuje Lilę, która udaje się do domu prof. Keating. Tej nocy Sam wyznaje jej miłość. Wkrótce zostają ujawnione okoliczności śmierci dziewczyny.

Kino nocne: Trzy o 23:50 na TVP Kultura. Hanna i Simon są ze sobą od ponad 20 lat. Przeżyli już wiele dramatycznych wydarzeń, jednak największe wyzwanie dopiero przed nimi – zakochają się w tym samym mężczyźnie. Czy znajomość z Adamem stanie się nowym kołem zamachowym dla ich związku? Film wyreżyserował znany niemiecki reżyser – Tom Tykwer.

Wielki Liberace o 22:00 na HBO2. Glee, odc. 10 i 11 o 11:30 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 5, 4x o 14:15 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 2, 4x o 21:00 na Fox Comedy. American Pie: Wesele o 23:00 na Universal Channel.

Teoria wielkiego podrywu, odc. 12 i 13 o 20:10 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę, odc. 13 i 14 o 21:55 na Comedy Central. Rozpalić Cleveland 2, odc. 19 i 20 o 20:00 na Comedy Central Family. Seks w wielkim mieście 6, odc. 5 i 6 o 21:50 na Comedy Central Family.

Gotowe na wszystko 2, odc. 46 o 20:05 na POLSAT Romans. Żona idealna 6, odc. 17 o 22:00 na Universal Channel. Tajemnice show-biznesu, odc. 1 o 16:10 na TVN Style. W roli głównej: Tomasz Raczek, odc. 13 o 03:05 na TVN Style.

E!News o 18:00/22:00/22:45/23:30 na E! Entertainment. Gra o tron 5, odc. 2 o 22:00 na HBO HD. Wielki powrót 2, odc. 7 o 00:00 na HBO HD. Zakazana miłość, odc. 348 o 20:08 na Romance TV HD.

Gogglebox. Przed telewizorem, odc. 7 o 21:10 na TTV (komentarze do programu Kuby gościł Roberta Biedronia.)

Martyna i kobiety świata, odc. 8 o 22:00 na TTV. Martyna Wojciechowska, najbardziej znana polska podróżniczka, przedstawia wybór z relacji ze swoich podróży po świecie. Prowadząca odwiedziła kobiety z różnych zakątków świata i rozmawiała z nimi o ich relacjach z mężczyznami, o macierzyństwie, stosunku do własnej płci i o urodzie. Wszystkie odcinki programu składają się na raport o współczesnych kobietach. Nie zabraknie tu historii o działaczkach ratujących świat, o kobietach gorliwie wierzących, potępionych, a także tych, które wykonują zawody typowe dla mężczyzn.

Kobieta na krańcu świata, odc. 7 o 20:55 na TVN Style. W Iranie Martyna Wojciechowska odwiedza 25-letnią Feresthe Karimi, która jest niezależna i łamie stereotyp monotonnego życia kobiety w Iranie. Jej pasją jest piłka nożna, a ona sama jest jedną z najlepszych piłkarek swojego kraju oraz jedną z dziesięciu najlepszych zawodniczek futsalowych na świecie. Poznając rodzinę Karimi, podróżniczka przygląda się, jaką w rzeczywistości rolę pełnią kobiety w irańskim społeczeństwie.

00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 kwietnia 2015

Łk 24, 35-48 Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma Słowa Ewangelii według świętego Łukasza Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam». Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego». Oto słowo Pańskie.

2. niedziela po Wielkanocy

Katedra Hope z Dallas

Liturgia Metropolitan Community Church

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church of the Coachella Valley

Metropolitan Community Church SunCoast Cathedral w Venice, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong Church

Papież Franciszek: Regina Coeli

Codzienna radość życia Joyce Meyer

Kościół Hour of Power:

Vlog ks. Strzelczyka - O(d)grodzenie z drutu kolczastego

21:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grupa LGBT konserwatywna LGBTory

Replika: Trochę brytyjskiej statystyki, która nas, tu w Polsce, może zdołować. Wśród 650 brytyjskich parlamentarzystów/ek jest obecnie 26 (słownie: dwadzieścia sześć!) jawnych osób LGBT, co stanowi 4%.

13 z nich należy do... (uwaga) Partii Konserwatywnej, 9 – do Partii Pracy, a 4 – do Liberalnych Demokratów.

Przewiduje się, że po wyborach, które odbędą się 7 maja, a więc za trzy tygodnie, ogólna liczba wzrośnie do 29 – i Partia Pracy przejmie w tej „kategorii” zwycięstwo nad Partią Konserwatywną.

Wśród kandydatów/ek startujących w tegorocznych wyborach z głównych partii mamy 35 wyoutowanych laburzystów (Partia Pracy), również 35 wyoutowanych z Liberalnych Demokratów, 28 wyoutowanych Torysów (Partia Konserwatywnej), 23 wyoutownych z Zielonych i 5 z UKIP (prawica Nigela Farrage’a). Wśród nich jest 5 osób transpłciowych, ale żadna z nich nie ma większych szans na zdobycie mandatu.

Razem: 126 wyoutowanych kandydatów/ek z głównych partii. Wśród kandydatów/ek LGBT, co do których przewiduje się zwycięstwo wyborcze, zdecydowanie dominują geje – stanowią 79%.

W Polsce praktycznie jedyne dane, jakimi dysponujemy, mamy dzięki samym sobie, czyli dzięki naszej "Replikowej" zeszorocznej akcji comingoutowej przy okazji wyborów samorządowych.

Wyoutowanych było 25 osób (w tym 7 kobiet). Zwycięstwo wyborcze zaliczył jeden (Robert Biedroń). Ale jeśli dokooptujemy Marcina Nikranta, który w lutym tego roku ponownie został wybrany sołtysem Leśniewa, to mamy dwóch wyoutowanych polityków na szczeblu samorządowym.

Dodam że w Szkockiej partii konserwatywnej, rządzi lesbijka Ruth Davidson należy też do Kościoła Szkocji (Anglikański).

Tagi: LGBT
14:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dokument: Fagbug Erin Davies jej Volkswagen Garbus został sprayem pomalowany antygejowską graffiti w Albany, stanie Nowy Jork. Przez ten incydent postanowiła przejechać całą Amerykę edukować i zwrócić uwagę na nienawiść jaką wszyscy nadal borykają się na co dzień osoby LGBT.

Tagi: dokument
12:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 795