Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 05 lipca 2015

tumblr_inline_nqvp0nth3W1tsitpw_540

 "Myślałam dużo o mojej rodzinie, mojej matce biologicznej w szczególności, ale jeśli chodzi o własny rozwój to nie odczułam cierpienia z tego powodu. Myślę, że moi rodzice wykonali fantastyczną robotę pomagając mi wyrosnąć na silną kobietę." - Hope Steinman-Iacullo, lat 28, wychowywana w Nowym Jorku przez swoich dwóch ojców

(Tolerado/New York Times)

11703057_10153600208424994_8220088094468080304_n

Replika: To ołtarz z Rumford w stanie Rhode Island (USA) w chrześcijańskim Zjednoczonym Kościele Chrystusa (protestancki kościół reformowany).

Napis na tęczowych drzwiach głosi: "Drzwi Chrystusa są otwarte dla wszystkich". Najpierw były one umiejscowione, jak widać na zdjęciu, tuż przy ołtarzu. Teraz są na zewnątrz i zapraszają do kościoła.

Z naszej perspektywy wygląda to jak sen, ale nie, to real. Ale dodam tak wyglądają wiele kościołów pro LGBT, nie tylko w Rumford.

11180321_10152878067856769_7818670077613607778_n

Presbyterian Church w Baltimore, Maryland

10996060_10152810554411769_516214109470044573_n

Kościół West End Collegiate Church w Nowym Jorku

10987417_10152665673016769_2545786573190335247_n

First Unitarian Church z Rochester, Nowy Jork

1504085_10152652123751769_515091025967125534_n

Kościół Woodside z Flint, Michigan

10915144_10152615565811769_2035104412606416877_n

Presbyterian Church "Małżeństwa dla wszystkich" 

źródło zdjęć Believe Out Lou

Tagi: foto religia
12:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nqv7llpDG81tsitpw_540Believe Out Loud

Na paradzie równości w Chicago, uczestniczył Kościół Episkopalny który jest jeden wielu pro LGBT. 

Kościół episkopalny zagłosował w Salt Lake City, i pozwolił parom jednopłciowym mieć małżeństwa w kościołach.

Zawsze jeden z bardziej postępowych kościołów chrześcijańskich na temat praw osób LGBT - mianowanie pierwszego biskupa geja, Gene Robinson, dwanaście lat temu - a teraz Konwencja Generalna Episkopatu głosowali w przeważającej mierze umożliwienie małżeństwa osób tej samej płci w ich kościołach.

Zawsze jeden z bardziej postępowych kościołów chrześcijańskich na temat praw osób LGBT - mianowanie pierwszego biskupa geja, Gene Robinson, dwanaście lat temu - a teraz Konwencja Generalna Episkopatu głosowali w przeważającej mierze umożliwienie małżeństwa osób tej samej płci w ich kościołach.

Głosowanie zostało przeprowadzone 173 do 27 głosów. To sprawia, że ​​religijne ceremonie ślubne całkowicie neutralne pod względem płci, chociaż duchowni nadal mogą odmówić którzy nie chcą, tak jest miedzy innymi Duńskim kościele luterańskim i czy ostatnio protestanckim w Francji. (Pink News)

Kościół episkopalny, ma prawie 1,9 mln członków, wielu ojców założycieli i prezydentów amerykański było z tego kościoła.

Wśród grup protestanckich, głównej linii tylko Zjednoczony Kościół Chrystusa i Presbyterian Church (USA), z których oba są mniejsze niż Kościół episkopalny, pozwalają na śluby homoseksualne we wszystkich swoich zgromadzeń.

Ten kościół wiele razy wychodził na przeciw osobom LGBT, to on miedzy innymi walczył o małżeństwa jednopłciowe byli ich duchowni zawsze z nami. Tamtym roku kiedy uchylono ustawę DOMA to też był z nami, główny kościół Episkopalny w Waszyngtonie dzwoniły na część równości.

Katedra Narodowa w Waszyngtonie, nie pierwszy raz za nami wcześniej historyczna msza i kazanie przeciw homofobii. Dziekan Katedry Narodowej Waszyngtonu, ks Gary Hall, w swoim kazaniu w niedzielę, nazwał po imieniu homofobia to grzech.

Musimy wreszcie mieć odwagę postawić ostateczny krok i nazwać homofobię i heteroseksizm po imieniu. Jest to grzech. Tylko jeżeli nasze Kościoły powiedzą to jasno, śmiało i odważnie, nasi młodzi LGBT będą mogli wzrastać w kulturze, która przyjmie ich w pełni takimi, jakimi są.

Skrytykował rolę, niektóry kościoły które uciskają młodzież LGBT, mówi: To jest więcej niż tragiczne rzeczywistości jest to karygodne - że społeczność wiary, zwłaszcza chrześcijańska, nadal są współwinni wprowadzenie naszych dzieci na niebezpieczeństwa które uciskają je, a tym samym wsparcie daje się agresorom, którzy poddają nasze dzieci wobec przemocy.

“To nie jest tylko po prostu OK być gejem, hetero, bi lub transpłciowym. Wszystko jest w porządku z nimi, ponieważ po tak Bóg i stworzył.

Dodaje pamięta jak nie dawno uciskani byli czarni, podobnie mówili chrześcijanie rasizm jest ok, ale wiemy nie jest, tak samo jest złem homofobiom.

Czy nawet osoby transpłciowe są szanowane pierwszy Wielebny Cameron Partridge który był kobietą, dziś jest pastorem. Po raz pierwszy w historii waszyngtońskiej Katedry Narodowej homilię wygłosił tam ksiądz transpłciowy.

E! Prawdziwe historie z Hollywood - Koszmary mediów społecznościowych o 00:00 na E! Entertainment. Kulisy i przebieg kilku zbrodni, które swój początek miały w mediach społecznościowych. Fragment

Yves Saint Laurent o 22:35 CANAL+ i 23:35 CANAL+ 1. Rok 1958. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent (Pierre Niney) przybywa z rodzinnej Algierii do Paryża. Tworzy swoją pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający - publiczność i krytycy są zachwyceni. Podczas pokazu projektant poznaje miłość swojego życia Pierre'a Bergé (Guillaume Gallienne). Z jego pomocą tworzy imperium mody i osiąga szczyty swojej kreatywności. Momentem przełomowym w życiu artysty jest powołanie do wojska. Laurent trafia na wojnę francusko-algierską. Choć na froncie spędza tylko 20 dni, trauma pozostaje w nim na zawsze. Najważniejsze jest dla niego tworzenie i ciężko znosi nawet najmniejsze niepowodzenia. Z czasem pojawiają się w nim skłonności autodestrukcyjne. Ukojenie znajduje jedynie wśród dzieł sztuki, przez lata tworząc ich imponującą kolekcję. Cezar dla odtwórcy głównej roli plus sześć nominacji do tej prestiżowej francuskiej nagrody filmowej.

Nowa kasa, odc. 4 i 5 o 22:00 na E! Entertainment

Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 5 o 20:00 na E! Entertainment

Tagi: media
00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Muzyczny duet Caleb i Brian Raux, lepiej znany jako Team Heartbreak, wydali najnowszy teledysk do swojego nowego albumu "Do It Like Miley", gościnie wystąpiła Drag Queen znana z Drag Race RuPaul Alaska Thunderf**k i Violet Chachki.

Tagi: muzyka
00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 lipca 2015

Houston pracuje obecnie budowy obiekt mieszkaniowy dla seniorów LGBT niskich dochodach. Jednak projekt stoi w obliczu oporu ze strony okolicznych mieszkańców z których część jest napędzany przez homofobie. (KHOU TV)

Tagi: LGBT
23:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Robert Biedroń dziś rano u Moniki Olejnik w Radiu Zet - cytujemy fragmenty 25-minutowej rozmowy dotyczące spraw LGBT:

O wyzywanym w szkole od pedałów 14-letnim Dominiku, który popełnił samobójstwo:

"Jak usłyszałem historię Dominika, to od razu przypomniałem sobie te wszystkie dzieciaki, które popełniły samobójstwo w czasach, gdy ja byłem zaangażowany w Kampanię Przeciw Homofobii. Wiem, że jest to problem powszechny. Ja sam też chciałem popełnić samobójstwo, gdy byłem nastolatkiem – mówiłem już o tym wielokrotnie. Wiem, czym może być prześladowanie w szkole – gdy młodzież odkrywa, że ktoś jest inny – że ma inny kolor włosów, nosi inne spodnie niż wszyscy, jest gejem albo nie chodzi na religię. Ale dziś pełna odpowiedzialność za to, co się stało, spada na państwo, które odwróciło głowę. Udawali, że tego nie widzą. Głowy odwrócili szkoła, nauczyciele, dyrekcja, organy ściągania. Uprzedzam, takich Dominików w Polsce jest bardzo wiele. (…) Do dzisiaj nie mamy ustawy penalizującej przestępstwa z nienawiści motywowanej homofobią czy transfobią.

Jeżeli ja będę nawoływał do nienawiści wobec katolików , jest na to paragraf, jest prokurator, państwo się angażuje. Ale jeśli ktoś będzie nawoływał – a to się dzieje – do nienawiści wobec takiego Dominika – to państwo udaje, że nic się nie dzieje, bo nie ma na to prawa. (…) Wyobraża sobie Pani, że gdyby Dominik poszedł na policję i do sądu, to by przegrał? Ta bezsilność może właśnie doprowadzić do takiej sytuacji.

W szkole wiele rozmawiamy o budowie pantofelka, o skomplikowanych równaniach matematycznych, uczymy dzieci wierszyków na pamięć, ale nie rozmawiamy o… A na lekcjach religii najczęściej uczy się pogardy, wrogości w stosunku do dzieci np. innego wyznania, czy wobec homoseksualności. Od tego jest szkoła, by przeznaczyć czas na kwestię fundamentalną – na kształtowanie relacji rówieśniczych, o tym, jak powinno się traktować kolegę czy koleżankę – a w tym przypadku szkoła milczy. Udaje, że nie widzi problemu – i to nie tylko w przypadku homofobii., ale też wielu innych kwestii, gdzie młodzież nie jest uczona radzenia sobie ze stereotypami., z nienawiścią, z agresją."

O legalizacji małżeństw jednopłciowych w całych Stanach:

„Konserwatywna Ameryka staje się pionierką... Chociaż nie, to już dziś staje się standardem – to my jesteśmy coraz bardziej skansenem. W Unii Europejskiej jesteśmy w zdecydowanej mniejszości – i za chwilę będzie tak, że do Polski się będzie przyjeżdżało by zobaczyć, jak to traktowano ludzi w XIX wieku (…). W Polsce panuje dulszczyzna. Udajemy, że nie ma problemu. To doprowadziło do śmierci Dominika.

Politycy, odwagi! Społeczeństwo już się zmieniło i oczekuje tych zmian, jak in vitro czy związki partnerskie."

O tym, czy jest za równością małżeńską w Polsce:

"Jeżeli chcemy rozmawiać o równości, jeżeli ten zapis konstytucyjny, że wszyscy jesteśmy równi, ma być spełniony, to musimy się zastanowić, czy np. ja z moim partnerem, którzy jesteśmy od 13 lat razem, mamy wspólne gospodarstwo domowe – czy to jest sprawiedliwe, że nie jesteśmy równo traktowani? Nie mogę zawrzeć małżeństwa, które Pani zawrzeć może. (…)"

O tym, czy jest za prawem do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe:

"A to jest takie straszenie – taki „czarny lud” – gej, pedał – jakkolwiek go nie nazywamy w Polsce - i zaraz straszymy – o, damy im związki, to zaraz przyjdą po małżeństwa, a jak damy te małżeństwa, to przyjdą zaraz adoptować NASZE dzieci. Szanowni Państwo, geje i lesbijki sobie poradzą – dzieci do adopcji nie jest wiele, a jak my bardzo chcemy mieć dziecko, to wiemy, jak je zrobić. I geje i lesbijki wychowują dzieci dziś w Polsce. Największym problemem nie jest sama adopcja, tylko jak uregulować status tych dzieci, które już dziś są wychowywane w takich związkach. Tu też państwo odwraca głowę. Może, odpukać, znów musi dojść do jakiejś tragedii, byśmy się zastanowili?" (Replika)

Tagi: LGBT news
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Czarownice z Eastwick o 21:10 na TVN 7. Lepiej późno niż później o 20:00 na TVN. Gra o tron 5,5x o 23:30 na HBO2. Plastyczna fuszerka, odc. 1 o 23:00 na E! Entertainment. Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, 3x o 19:05 na FOX HD.

Debiutanci o 22:10 na TVP Kultura. Trzydziestoparoletni Oliver (Evan McGregor) dorastając obserwował coraz bardziej dziwaczne zachowania matki Georgii (Mary Page Keller) i ciągłą nieobecność ojca. W dorosłym życiu towarzyszy mu pozornie nieuzasadniony smutek i lęk przed bliskością, a kolejne związki z kobietami kończą się porażką. Mężczyzna jest zszokowany, gdy po śmierci matki, jego ojciec Hal (Christopher Plummer), wyznaje, że jest gejem i nie zamierza dłużej tego ukrywać. Niebawem związuje się on z dużo młodszym Andym (Goran Višnjić), angażuje się w walkę o prawa mniejszości i zaczyna w pełni korzystać z życia. Dopiero teraz Oliver odkrywa, jak bardzo ojciec jest mu bliski. Niestety, jakiś czas później Hal umiera na raka, zaś Oliver poznaje uroczą, ekscentryczną francuską aktorkę Annę (Mélanie Laurent). Dzięki niej ma szansę uwierzyć w końcu w miłość... Za swoją kreację Christopher Plummer otrzymał Oscara.

Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 4 o 20:00 na E! Entertainment

Nowa kasa, odc. 4 i 5 o 20:00 na E! Entertainment. Fragment odcinka z Drag Queen z Las Vegas i jego styl

Tagi: media
00:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gay USA wiadomości LGBT od Free Speech TV

Eliza Michalik LGBT to nie jest temat zastępczy

Biały Dom świętuje historyczny tydzień

Dzięki wsparciu rządu zadeklarowanemu przez premier Ewę Kopacz Słupsk uniknie katastrofy finansowej - powiedział w czwartek w Warszawie po spotkaniu z premier prezydent Słupska Robert Biedroń. Według niego rząd ma dofinansować m.in. budowę drogi i remont mieszkań - TVN24.

00:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 lipca 2015

11053148_1009213875789991_3645259742749565027_n

zdjęcie KPH

W sprawie Dominika mechanizm katów i ofiary napędzała homofobia. Jak stwierdził pisarz Jacek Dehnel: “Homofobia to nie jest jakaś oderwana od życia sprawa. Jakiś pogląd, który można przyjmować, można się z nim nie zgadzać, ale ma miejsce w społeczeństwie. To jest zwykła podłość, podłość, która zbiera konkretne ofiary”. Dominika - podobnie jak Mateusza Magę, o którym pisał “TP” kilka miesięcy temu - szczuto, bo nie odpowiadał stereotypowo męskim rolom. To m.in. takiej przemocy ma zapobiegać konwencja antyprzemocowa; to przed taką przemocą ma chronić wprowadzanie do podręczników równościowego języka i obrazów niestereotypowych ról społeczno-płciowych. Jak wiemy, do większości polskich biskupów ten argument nie przemawia: dla nich to tylko wroga i podstępna ideologia. A dla narodowców i korwinistów - tęczowa zaraza.

Ta nienawiść jest zbyt powszechna, żeby jej nie widzieć. Dominik to nie żaden tragiczny wyjątek. Dowód? Po jego śmierci na Facebooku powstało kilka hejterskich profili; portal skasował je w wyniku zmasowanej interwencji użytkowników. Pozakładano nowe, już nie nienawistne, ale żałobne. Na jednym z nich jakiś rówieśnik Dominika żali się: “mnie też tak przezywają... od pedałów…”. W komentarzach dostaje wsparcie od dziarskiej grupy Mateuszów. Mateusz Kubacki: “Widać xDD”, Mateusz Czupryniak: “dziwisz sie? hahahahaa\”, Mateusz Rewers: “Zakaz pedalowania!”, Mateusz Zieliński: “to się zmień ??? a nie płacz nad własnym losem idź na siłownię zacznij się ubierać jak facet…”.

Czy zmieniamy swoje zdjęcie na tęczowe, czy nie, takie komentarze trzeba zgłaszać. Bo - powtarzając za Jackiem Dehnelem - homofobia zabija - Tygodnik Powszechny

– Potępiam homofobię i wszelkie przejawy dyskryminacji – deklarowała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w rozmowie z przedstawicielami Kampanii Przeciw Homofobii. Zgromadzili się oni przed gmachem MEN, gdzie zapalili znicze dla Dominika – prześladowanego przez kolegów gimnazjalisty z Bieżunia, który popełnił samobójstwo.

Potępiam wszelkie przejawy dyskryminacji. Rozmawiamy o różnych rodzajach przemocy. Zapytajcie nauczycieli. Rok wcześniej w tej szkole była przeprowadzana ewaluacja. Okazało się, że 50 proc. uczniów w tej szkole nie czuje się bezpiecznie – powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Jak dodała, z tego samego badania wynika, że 20 proc. rodziców, którzy mają dzieci w tej szkole, uważa, że nie ma żadnego wpływu na szkołę. – Rozumiem, że gdzieś tu jest prezes Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – red.). Powinien stanąć tu obok mnie i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego dyrekcja tej szkoły i nauczyciele nie wykorzystali tych wyników ewaluacji i przez rok nie poprawili sytuacji w tej szkole – odpierała zarzuty protestujących minister edukacji - TVP Info.

Replika: Dziennikarz Mike Urbaniak (m.in. audycja "Homolobby" na antenie RDC) dziś na FB:

"Tak sobie myślę drugi dzień o 14-letnim Dominiku z niewielkiego Bieżunia na Mazowszu, który popełnił samobójstwo, bo w szkole nazywano go nieustannie pedziem. Przeprosił w liście swoją mamę i się zabił. Nie wytrzymał ciągłych homofobicznych ataków. Trudno jest je wytrzymać. Wiem o tym doskonale. "Pedał", "pedzio", "pederasta", "zbok", "ciota" i tak dalej słyszałem przez całą podstawówkę. Kiedy wychodziłem do szkoły sprawdzałem nawet przed lustrem czy nie wyglądam zbyt "pedalsko" (cokolwiek miałby to oznaczać), łudząc się, że zaczepek i wyzwisk będzie mniej. Nie było. Tego, co przeżywa osoba codziennie obrażana i upokarzana nie zrozumie nikt, kto tego nie przeszedł. Trzeba wytworzyć w sobie silny system obronny, inaczej się nie wytrzyma. Nie wytrzymał Dominik. Nie on jeden. Na całym świecie dzieciaki w wieku szkolnym popełniają samobójstwa z powodu homofobicznych ataków.

W Stanach Zjednoczonych problem przybrał takie rozmiary, że aktywista i dziennikarz Dan Savage stworzył kampanię medialną "It's Get Better", w której przekonuje młodzież LGBT, by nie załamywała się i z pomocą bliskich przetrwała trudny czas, bo naprawdę będzie lepiej. Cóż, Dominik nie doczekał lepszych czasów. Podobnie jak Bobby Griffit, o którym kilka lat temu Russell Mulcahy nakręcił film "Prayers for Bobby" z cudowną Sigourney Weaver. Obejrzałem go znów po latach i zastanawiam się, kiedy przestanie być aktualny. Chyba nigdy. "There is no gay agenda. There is a human agenda" - powiedziała kiedyś Elisabeth Taylor, która o prawa osób LGBT upominała się w czasach, gdy słowo "gej" wypowiadano szeptem. Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć?"

Tagi: LGBT
10:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 837