Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 27 marca 2015

W Nowym Jorku żyją tysiące młodych ludzi, którzy prostytuują się, by przeżyć. Większość robi to z powodu bezdomności, gdyż w całym mieście znajduje się jedynie 300 łóżek dostępnych dla młodzieży będącej w tarapatach. Dzieciaki sprzedają swe ciała nie tylko za jedzenie i ciuchy, ale również za nocleg.

Według obiegowej opinii grupa ta składa się z młodych dziewczyn wykorzystywanych przez brudnych alfonsów. Jednak nowe badanie opublikowane przez Urban Institute głosi, że prawdziwe ulice wyglądają inaczej. Naukowcy zaoferowali 20 dolarów każdemu, kto będzie chciał opowiedzieć o swych doświadczeniach. Okazało się, że większość z nich – głównie gejów, biseksualistów i transwestytów – rozpaczliwie potrzebowała być wysłuchana.

O młodych bezdomnych gejach pisała obszernie dla „New Yorkera" Rachel Aviv w 2012 roku. Badanie potwierdza wiele z jej obserwacji. Na przykład, że większości z tych młodych ludzi nikt nie zmusza do sprzedawania się. Członkowie tej grupy zazwyczaj działają niezależnie, w ramach szerokiej sieci kontaktów z osobami dzielącymi ten sam los. Sieć ta stanowi coś pomiędzy związkiem zawodowym a rodziną, której członkowie wymieniają się wskazówkami, gdzie zarobić, ale też wspierają się emocjonalnie i finansowo.

Autorzy badania poświęcili też uwagę ich klientom:– Wielu to żonaci mężczyźni z małymi dziećmi, wcale nie przypominają sprośnych, starych gejów, o których moglibyście pomyśleć – mówi mi Dank. – Szczególnie chłopcy mówią o żonatych kryptogejach lub po prostu mężczyznach powodowanych ciekawością. Ciężko powiedzieć, jakie motywy nimi kierują. Wśród stałych klientów znalazła się nawet grupa chasydów. Dank opowiada, że za seks z nastolatkami płacą też mężczyźni i kobiety niewiele po dwudziestce... Vice.com.

Plus dokumenty, reportaże i kampanie dotyczące LGBT bezdomny.

Tagi: dokument LGBT
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

H JAK HIV. Prawdziwym problemem dzieci żyjących w Polsce z HIV nie jest sama choroba, co stygmatyzacja społeczna i dyskryminacja, która towarzyszy zakażeniu. Kampania „H jak HIV” - reaguje na ten fakt. Ambasadorami są w niej dzieci zwracające uwagę na problem swoich rówieśników.

Kampania jest odpowiedzią na docierające do Fundacji Studio Psychologii Zdrowia od wielu lat informacje o rażącej dyskryminacji dzieci żyjących z HIV. Pomimo faktu, że dziecko żyjące z HIV nie stanowi dla innych dzieci w szkole czy przedszkolu zagrożenia, zdarzały się i zdarzają nadal sytuacje w których, informacja o zakażeniu dziecka powoduje, że dziecko jest usuwane ze szkoły lub przedszkola. Podobna dyskryminacja dotyczy osób dorosłych i spotyka ich nie tylko w miejscu pracy, ale u lekarza czy wśród środowiska w którym żyje. Kampania „H jak HIV” jest pierwszą w Polsce kampanią poświęconą temu tematowi.

Tagi: HIV AIDS
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ministerstwo Sprawiedliwości poparło kontrowersyjne projekty ustaw dotyczące obrażania mniejszości seksualnych. „Trzy lata więzienia mają grozić za znieważenie homo- i transseksualistów ze względu na ich orientację. Za stosowanie wobec takich osób gróźb – nawet pięć” – pisze „Rzeczpospolita” - RMF FM.

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kanadyjczycy znaleźli nowy sposób na walkę z nietolerancją wobec lesbijek, gejów, transseksualistów i osób biseksualnych. Aktywiści wzięli ich włosy i zrobili z nich… sweter.

The Canadian Centre for Gender and Sexual Diversity (pol. Kanadyjskie Centrum na Rzecz Różnorodności Płciowej i Seksualnej) zabrało się za robienie na drutach. W ramach nowej kampanii stworzyli sweter z włosów osób ze społeczności LGBT. Nowa kampania ma na celu powstrzymanie ludzi przed używaniem frazy „To takie homo” - Radio Zet.

Tagi: LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Imperium, odc. 7 o 23:55 na FOX HD. Sytuacja między Hakeemem a Jamalem zaostrza się, gdy Lucious promuje Empire Entertainment jako rodzinną firmę. Tymczasem Anika wtrąca się w życie Elle Dallas, a Lucious daje się poznać z szokującej strony. Z kolei Hakeem nie wie, czy powinien być z Camillą.

Jak poznałem waszą matkę 9, odc. 3 i 4 o 20:15 na Comedy Central. Teoria wielkiego, odc. 21 i 22 o 22:00 Comedy Central. E!News o 18:00/22:00/22:45 na E! Entertainment. Zakazana miłość, odc. 332 o 20:08 na Romance TV HD.

Seks w wielkim mieście 2, odc. 16 i 17 o 21:50 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko, odc. 30 o 20:05 na POLSAT Romans. Gra o tron 3, odc. 10 o 21:00 na HBO2. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 2, odc. 7 o 20:10 na HBO Comedy.

Graham Norton Show 16, odc. 20 o 22:30 na BBC Lifestyle. Skandal 4, odc. 9 o 22:55 na FOX HD. W ogniu pytań Amandy: Świadome życie, odc. 8 o 10:00 i 16:00 na Lifetime HD. Współczesna rodzina 5, 4x o 14:15 na Fox Comedy HD.

Tagi: media
00:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 marca 2015

z17342182Q,Anna-Grodzka

Anna Grodzka kończy kampanię prezydencką. Udało się jej zebrać ok. 85 tys. podpisów. - Zamierza działać na rzecz zjednoczenia lewicy społecznej wokół głównych postulatów z jej programu prezydenckiego, z myślą o przypadających jesienią wyborach parlamentarnych - podaje Partia Zieloni - Gazeta.pl

W radiowej Trójce Anna Grodzka wyznaje, że może się jej nie udać zebranie 100 tysięcy podpisów, potrzebnych do rejestracji w Państwowej Komisji Wyborczej. Grodzka dodaje, że na razie zebrano ich 82 tysiące i prawdopodobnie jest to ostatni dzień jej kampanii prezydenckiej.

Ostatnia wiadomość Anny Grodzkiej, podziękowania

Tagi: news
14:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Do momentu, w którym kapitan lotu 4U 9525 niemieckich linii Germanwings przebywał w kabinie pilotów, podróż przebiegała spokojnie. Gdy z niej wyszedł, przekazując stery drugiemu pilotowi, ten od razu rozpoczął procedurę schodzenia maszyny. - Działanie przy przełączniku wysokości może być jedynie zamierzonym działaniem - powiedział na konferencji prasowej dotyczącym katastrofy airbusa A320 francuski prokurator Brice Robin - TVN24.

Tagi: news
13:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

5954-4-026-1_f1-980x734

Adam Lambert, pierwszy wyoutowany piosenkarz, z którym wielka wytwórnia podpisała kontrakt płytowy (w 2009 r.), w najnowszym wywiadzie dla "Hunger TV Magazine", na pytanie czy czuje się odpowiedzialny za postęp w sprawach LGBT w dziedzinie muzyki:

"W postawie i w byciu otwartym w tych kwestach jest po prostu moc. W tym zakresie wypowiedziałem się bez ogródek. Chciałbym jeszcze tylko, by określenie "gej" stanowiło mniejszą etykietkę. To przecież tylko jedna z wielu cech, jeden z wielu klocków w wielkim pudełku z napisem "osobowość". Absolutnie nie odcinam się od bycia gejem, tylko chciałbym, by to "gejostwo" było widoczne w ramach całej osobowości. (...) Ale i tak sprawy dość szybko zmieniają się w społeczeństwie na lepsze. Mamy już większe pole manewru niż kiedyś". (Replika) Wywiad po polsku cały znajduje się na fanklubu Adama Lamberta TUTAJ.

Tagi: Ploty
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

1383782_10151925132142765_60266732_n

Projektant wnętrz Nate Berkus i jego mąż Jeremiah Brent, zostali ojcami urodziła im się córka Poppy.

Berkus, wydał oświadczenie na Facebooku: "Jeremiah i ja jesteśmy podekscytowani ogłosić narodziny naszej córki, Poppy Brent-Berkus, urodzonej przez surogatkę 23 marca w 2015 roku. Jesteśmy tak podekscytowany, aby wreszcie być rodziną 3!".

fivefilm_4_freedom-630x354

W dniach 19-29 marca 2015 r. po raz pierwszy w historii publiczność na całym świecie będzie mogła uczestniczyć w festiwalu filmowym BFI Flare, Brytyjskiego Instytutu Filmowego LGBT. Pięć krótkometrażowych filmów o tematyce LGBT będzie dostępnych online.

Festiwal BFI Flare odbywa się w kilku lokalizacjach w Londynie. Na środę 25 marca zaplanowana jest 24-godzinna kampania fiveFilms4freedom zachęcająca widzów na całym świecie do obejrzenia pięciu wybranych filmów. fiveFilms4freedom jest pierwszym globalnym festiwalem filmowym online na temat praw osób LGBT. Festiwal będzie promowany przez British Council w ponad 50 krajach, m.in. w Brazylii, Chinach, Indiach, Polsce, Rosji, na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Festiwal umożliwi widzom z całego świata doświadczenie próbki twórczości kinematografii o tematyce LGBT, poznanie filmowców LGBT oraz okazanie wsparcia dla wolności i równości.

Filmy znajdują się na TUTAJ.

Tagi: dokument film
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 781