Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 28 kwietnia 2017

FUNDUSZPOMOCYCZECZENII1

Na przestrzeni ostatniego miesiąca w Czeczenii doszło do masowych porwań, tortur i morderstw mężczyzn podejrzewanych o homo- i biseksualność. Konieczna jest natychmiastowa pomoc w ewakuacji jak największej liczby osób z miejsca zagrożenia. Dołącz do zbiórki ILGA-Europe wspieranej przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest ewakuacja i relokacja tych, którzy w każdej chwili mogą zginąć z rąk homofobicznych oprawców. Wspólnie uratujmy życie setek niewinnych osób.

KPH i ILGA-Europe (Europejska Federacja Organizacji LGBTI) monitorują sytuację w Czeczenii od momentu pojawienia się pierwszych informacji nt. działań władz wymierzonych w homo- i biseksualnych mężczyzn. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami i organizacjami, które zajmują się bezpośrednią pomocą ofiarom homofobii z rejonu Kaukazu Północnego. Aby działać dalej potrzebujemy Twojego wsparcia. Pomóż nam ewakuować zagrożonych mężczyzn z terenu Czeczenii do bezpiecznego miejsca. Wesprzyj zbiórkę, której celem jest zebranie środków ich na podróż, wizy, zakwaterowanie oraz jedzenie. Więcej na stronie Kampanii Przeciw Homofobii.

Wg dziennikarskiego śledztwa, w czeczeńskich więzieniach dochodzi do znęcania się nad homoseksualistami. Organizacja praw człowieka apeluje do polityków. Czeczenia zaprzecza: "u nas nie ma homoseksualizmu".

Toronto Kanada protest przeciwko homofobii w Czeczenii

Działacze serbscy protestowali przed ambasadą Rosji w Belgradzie w solidarności z gejami w Czeczenii

Tagi: kph news
07:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

23-letni Mahamood Rakibul Hasan (Rakib) uchodźca gej z Bangladeszu który przebywa teraz w Nepalu opowiada historię GayStarNews który jest wielki działaczem mimo zagrożenia walczy. Jego przyjaciel został zabity przez ekstremistów islamski, Tanay Mojumdar, był redaktorem gejowskiego magazynu w Bangladeszu.

Nie może Rakib wrócić do domu rodzina powiedziała może wrócić gdy będzie hetero, prosi o azyl w Kanadzie. On wiedział już jest gejem 12 lat, nawet mamie mówił o tym. Był atakowany gwałcony przez policję.

On należał do organizacji LGBT Bangladeszu która walczy o prawa LGBT są aresztowani i zabijani jak redaktor gejowskiego magazynu Xulhaz Mannan. Obecnie znajduje się w Nepalu jako emigrant uchodźca, walczy każdego dnia, o przetrwanie. Organizacja LGBT próbuje jemu pomóc dostać się do Kanady, gdy zostałby deportowany do swojego kraju czeka jego śmierć.

Wielu jego przyjaciół zostało zabity przez ekstremistów w jego kraju, ma marzenie mieć partnera, dzieci mieć normalne życie.

Druga historia:

Jang Yeong-jin napisał książkę autobiograficzną o swoim życiu w Korei Północnej. Nazwał ją „A Mark of Red Honour”. Homoseksualność tam nie istnieje. Korea dla niego to cela bez krat, ale z której ciężko uciec. To podwójne wyalienowanie – Koreańczyk z północy w Korei Południowej - wśród mniejszości seksualnej.

W jego ojczyźnie wszystko płynie inaczej, nawet historia dzieje się wolniej. Homospołeczne więzi zaś są bardzo mocne. Mężczyźni spędzają 10 lat w wojsku, tylko z mężczyznami. Na te relacje jest tolerancja, a nawet są one pożądane, jako forma braterstwa. Myślał, że ma jakiś defekt, który uniemożliwia mu stworzenie związku z kobietą – naturalnie bał się samotności.

„Na początku czułem się sfrustrowany i nieszczęśliwy, ale też zawstydzony, by komukolwiek powiedzieć, co czuję, że nie czuję zainteresowania płcią przeciwną, moją żoną…” – powiedział parę miesięcy wcześniej w rozmowie z „New York Times”.

Czy spotkał innych gejów w Korei Północnej? Prawdopodobnie tak, nawet jeden z nich mógł się w nim zakochać. W wojsku był mężczyzna wyższy rangą, który czuł dokładnie to, co Jang. Często mężczyźni rezygnują z małżeństwa i decydują się na samotność.

W obu Koreach homoseksualizm zdepenalizowano oraz zrównano wiek uprawniający do współżycia. Natomiast żadne formy związków prawnych nie są możliwe. Obie Koree nie podpisały Deklaracji Narodów Zjednoczonych. (...) - Queer.pl/CNN.

Tagi: LGBT
07:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie użytkownika Lambda Warszawa.

Lambda Warszawa: Chcesz przyczynić się do postępu nauki? Zapraszamy do udziału w Projekt Orientacja - badaniu dot.uwarunkowań orientacji seksualnej mężczyzn. To kolejne badanie naukowe dotyczące społeczności LGBT, które wam polecamy. Tym razem jednak dotyczy ono tematu poruszanego przez badaczy polskich, a nawet światowych niezwykle rzadko - uwarunkowania orientacji seksualnej.

Zespół Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki środkom uzyskanym z grantu Narodowego Centrum Nauki podjął się zbadania genetycznych i psychospołecznych uwarunkowań orientacji seksualnej u mężczyzn wraz z jej poznawczymi i neuronalnymi korelatami.

Brzmi poważnie? Ciekawi wyników? Wydział Psychologii UW poszukuje mężczyzn z całej Polski, o różnej orientacji seksualnej, którzy chcieliby przysłużyć się nauce, ofiarując swój czas i odpowiadając na serię pytań. Na każdym etapie badania uczestnikom zapewniona będzie poufność.

Badanie będzie trwać przynajmniej do końca 2017 roku i w tym czasie potrzebne są próbki DNA od 1100 mężczyzn. Postępy badania można śledzić poniżej, w zakładce 'badanie w liczbach' - Więcej informacji TUTAJ.

czwartek, 27 kwietnia 2017

Ponad 30 osób wzięło udział w Dniu Milczenia. Na rogu ul. Szerokiej, Łaziennej i Szczytnej odbywał się milczący protest przeciwko homofobii.

Toruńską odsłonę akcji przygotowali w sobotę działacze stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. – Idea Dnia Milczenia jest prosta: chcemy zaprotestować przeciwko braku reakcji na homofobię, czyli na wszelkie negatywne wypowiedzi i zachowania wobec osób nieheteroseksualnych – opowiada Beata Bielska z SPR. – Odwołujemy się tutaj do naszych sojuszników, którzy reagują na akty nienawiści. Ludzie nie mogą milczeć - Gazeta Wyborcza.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Harry Styles w wywiadzie dla francuskiego programu w tym tygodniu mówi że prawa LGBT czy kobiet do fundamentalne prawa, a nie polityczne.

Spot kampanii od Ralpha Northam, demokraty, który będzie walczyć z innym demokratą Tom Perriello, który został niedawno zatwierdzony przez senatorów Bernie Sanders i Elizabeth Warren. Spocie występują para gejów z Norfolk Tim Bostic i Tony London.

Caitlyn Jenner gościła w programie Don Lemon na CNN, mówi że głosowała na Trumpa nie żałuje decyzji i wierzy w Trumpa.

Caitlyn Jenner gościła w programie Setha Meyersa, w tym wywiadzie mówi że Trump jest toksyczny, jednej strony mówi republikanie są antyLGBT, ale wmawia demokraci też. Mówi jest lojalna środowisku LGBT, nie całkiem ma po prostu wywnętrzą LGBTfobie i nie całkiem zaakceptuje.

Kogo  zabrał do "Azji Express 2"? Czy jego chłopak nie był zazdrosny?

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Homofobiczny pastor Kenneth Adkins, został skazany na dożywocie za molestowanie seksualne nieletnich. Adkins który wiele razy atakował osób LGBT wyzywał ofiar z masakry Orlando ciężył się ich śmierci. Transpłciowe osoby dla niego są pedofilami po chcą używać toalet według ich płci. (Towleroad)

salem

Salem: Historia czwórki z San Antonio. Bohaterkami dokumentu są: Elizabeth Ramirez, Cassandra Rivera, Kristie Mayhugh i Anna Vasquez - cztery homoseksualistki pochodzenia latynoskiego niesłusznie skazane za zgwałcenie dwóch małoletnich dziewczynek. Widzowie poznają ich historię w momencie, gdy mija dziesiąty rok ich odsiadki w teksańskim więzieniu. Reżyserka Deborah S. Esquenazi mocno angażuje się w całą sprawę. Sięga do prywatnych zbiorów video oskarżonych kobiet, rozmawia z osobami, które walczą o uniewinnienie Elizabeth, Cassandry, Kristie i Anny. Dzięki zebranym dowodom kobiety w końcu po latach zostają oczyszczone z zarzutów i mogą opuścić więzienne mury. Cała ta sprawa obnażyła amerykański system sądowy. Ponadto ujawniła, jak łatwo można kogoś posądzić o niecne czyny, jeśli tylko ma inny kolor skóry, jest innej orientacji seksualnej lub wyznania. To uprzedzenia i wiara w przesądy doprowadziły do skazania niewinnych kobiet - Wideo na Player.pl

Tagi: dokument
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

199405_dbea735716b6bac2422225b2eeb62f07_510x

Policja w Berlinie poszukuje trzech osób, dwóch mężczyzn i kobiety, którzy na początku marca mieli pobić geja w berlińskim metrze. Napastnicy rozmawiali w języku polskim.

Do ataku doszło 4 marca koło godziny 1:45 w metrze - tuż przed stacją Bernauer Straße.

Dwóch mężczyzn i kobieta (w wieku 20-25 lat), którzy według świadków mówili w języku polskim, wyrażali się negatywnie o gejach i homofobicznie wyzywali mężczyznę, który podróżował z partnerem. Jeden z mężczyzn zaatakował fizycznie 39-latka, bił go pięściami. Gdy ten zaczął się bronić - kobieta uderzyła ofiarę butelką w głowę. Następnie napastnicy uciekli.

Policja w Berlinie opublikowała nagranie z metra, na którym widać napastników i prosi wszystkie osoby, które mogą rozpoznać napastników lub były świadkami ataku o kontakt telefoniczny lub mailowy. (030) 4664 953 128 lka531@polizei.berlin.de 

Kobieta zapytała go, czy jest gejem. Mężczyzna potwierdził, że jest homoseksualistą. Wtedy zaczął się brutalny atak. Pasażer został obrzucony wyzwiskami. Jeden z mężczyzn zaczął go uderzać pięściami w głowę i w twarz. Gdy ofiara zasłoniła się rękami, kobieta, która była razem z napastnikami wyrwała jednemu z nich butelkę po piwie i uderzyła pasażera w głowę. (Queer.pl/Polsat News)

Polska homofobia też jest promocją polski zagranicą, ale też wielu polaków emigrują w Holandii Polacy i arabowie to dwie grupy najbardziej homofobiczne, a rok temu w Londynie pobito geja przez Polaka.

Aktualizacja Dobre wiadomości z Berlina! Podajemy informację i cytujemy Ewa Wanat: "Grupa na FB "Polacy w Berlinie" namierzyła i rozpoznała tych imigrantów ekonomicznych, którzy nie szanują obyczajów i prawa kraju, który ich gości. Już 7 godzin po ujawnieniu ich wizerunku policja dostała na nich namiary. Czy teraz usłyszę wśród przeciwników obcej kulturowo imigracji, że należy deportować ludzi, którzy nie rozumieją, że homofobia w Niemczech jest po 1. przestepstwem, a po 2. skrajnym obciachem? Jesli staną przed sądem, nie będą oskarżeni o wybryk chuligański, czy "zwykłą" napaść jak by to było w Polsce, lecz o przestępstwo z nienawiści. A to zupełnie inny paragraf. Gdybym była sędzią skazałabym ich na kilka miesięcy prac społecznych w restauracji, którą prowadzi Schwulenberatung Berlin przy domu opieki dla straszych i chorych gejów w Berlinie. Na zmywaku." Brawa dla naszych rodaków i rodaczek z Berlina za szybką reakcję - Grupa Stonewall.

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Myślę, że ta tematyka nie jest w ogóle kontrowersyjna. Żyjemy w XXI wieku. Oczywiście, jak w każdym społeczeństwie jest jakiś procent ludzi, którzy nie są tolerancyjni, nie akceptują, ale myślę, że zdecydowana większość i to w coraz większym stopniu uważa, że świat jest, jaki jest. Nie próbujemy z nim walczyć ani chować gdzieś głęboko za ścianą w piwnicy czy w szafie. Akceptujmy się takimi, jakimi jesteśmy – powiedział  Zygmunt Chajzer.

Tagi: Ploty
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jak podaje serwis Ostrow24.tv, “Gej zarażał żółtaczką” w południowej Wielkopolsce, gdzie od lutego 2017 odnotowano 17 przypadków zarażenia żółtaczką POKARMOWĄ typu A.

Kiedy ostatni raz widzieliście artykuł, który zaczyna się od “Heteroseksualista zarażał grypą/ żółtaczką/ wirusem HIV/ poczuciem humoru” (niepotrzebne skreślić)? Jesteśmy oburzeni i oburzone takim stawianiem sprawy, i sugerowaniem, jakoby osoby homoseksualne były “odpowiedzialne” za “epidemię”.

“Dziennikarzom” tego serwisu pragniemy przypomnieć, że do zakażenia żółtaczką typu A dochodzi najczęściej przez spożycie zakażonej wody lub żywności umytej w zakażonej wodzie (np. warzyw, owoców, ryb czy owoców morza). Jeśli znacie jakieś homoseksualne produkty spożywcze, czekamy na wiadomość.

Nie zgadzamy się na dezinformację i sianie paniki, jak również szerzenie uprzedzeń w stosunku do osób LGBT+ w oparciu o domniemane choroby, jakimi miałyby zarażać.

Pragniemy również przypomnieć, że na żółtaczkę (wszystkich typów), grypę, ospę, odrę, HIV/AIDS czy też nieuleczalną głupotę chorować mogą wszystkie osoby, niezależnie od płci, tożsamości płciowej czy orientacji seksualnej. (Grupa Stonewall)

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 kwietnia 2017

Reżyser Jonathan Demme, znany przede wszystkim z takich filmów jak "Milczenie owiec" i "Filadelfia", zmarł w wieku 73 lat - poinformowała w środę rzeczniczka filmowca. 

"Jonathan odszedł wczesnym porankiem w swoim apartamencie na Manhattanie, w otoczeniu swojej żony i trójki dzieci. Zmarł w wyniku komplikacji związanych z nowotworem przełyku" - czytamy w komunikacie Paulo.

Międzynarodową sławę przyniosła mu filmowa adaptacja powieści Thomasa Harrisa "Milczenie owiec" z 1991 roku z Jodie Foster i Anthonym Hopkinsem w rolach głównych. 

Kolejnym wielkim sukcesem Demme’a, który przeszedł do historii kina powszechnego, był dramat "Filadelfia" z 1993 roku, nagrodzony dwoma Oscarami. Był to pierwsza hollywoodzka produkcja głównego nurtu, która poruszała problem AIDS. Za główną rolę Tom Hanks zdobył swojego pierwszego Oscara. (TVN24)

Tagi: Ploty
22:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przedstawiciele ONZ reagują na liczne doniesienia, mówiące o problemach czeczeńskich gejów i zwracają się do Rosji z prośbą o interwencję.

Pinksixty News wiadomości LGBT

"Politycy mają obowiązek obejrzeć Artykuł Osiemnasty jeżeli czują się naszymi posłami" mówi reżyser Bart Staszewski. Przedstawiamy rozmowę z Grzegorz Łaguna w Telewizja Superstacja.

Kto widział już film Artykuł Osiemnasty? Jacek Dehnel pięknie opowiada w nim o potrzebie jednoczenia się wokół idei i swoim zaangażowaniu w pierwsze działania Miłość nie wyklucza. Jego wsparcie dla naszych idei nie ustaje. Tym razem zza kulis filmu zachęca Was do przekazania #1procentNaMiłość.

Miłosz jest bohaterem w swojej szkole! Był jednym z tych odważnych osób, które wbrew wszystkiemu wiedział, że edukacja antydyskryminacyjna powinna być w szkołach na porządku dziennym. Miłosz prosi abyś przekazał 1% na KPH

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

shawn

Kanadyjski olimpijczyk Shawn Barber, wyszedł z szafy. "Jestem gejem i jestem z tego dumny! Dziękuję moim rodzicom, że są dla mnie największym wsparciem. Od zawsze mogłem na nich liczyć. Pomagali mi w wielu sytuacjach, podobnie jak moi przyjaciele", napisał na swoim koncie Facebooku.

Rok wcześniej zdobył mistrzostwo świata w skoku o tyczce. Dla Uniwersytetu w Akron, on ustanowił rekord NCAA w skoku o tyczce 5.19 metrów. 

Dotychczas największym sukcesem w karierze Barbera jest złoty medal mistrzostw świata wywalczony w 2015 roku. W Orlim Gnieździe w Pekinie Kanadyjczyk skoczył 5,90 m i pokonał m.in Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, którzy wspólnie sięgnęli po brązowy medal.

15 stycznia 2016 roku 22-letni dziś tyczkarz skoczył 6 m i ustanowił rekord życiowy. Znalazł się tym samym w gronie ledwie 18 skoczków, którzy złamali tę barierę. Jedynym Polakiem, który tego dokonał jest Lisek. (TVN24)

spo

"Jestem gejem" - wyznał futbolista Ryan Jordan Santana, w programie "This Is Life Live" na kanale TLC, wyznał do swojej matki i kolegów z drużyny. Grał w baseball w Azusa Pacific Univ. w południowej Kalifornii. Zamknął ostatni rok w APU wygraną PacWest Conference wyróżnieniem gracze tygodnia". Wcześniej grał dla grał dla katolickiej szkoły w Pheonix w Arizonie.

Wcześniej może nie ujawnił się z powodu polityki szkół katolicki w USA, która zakazuje homoseksualizmu, gdy ujawniłby się do koniec grania w szkole w bejsbolu szkoła go wyrzuciła by.

Obecnie gra w Australijskiej drużynie w Golden Grove Dodgers w Adelaide. Zrozumiał że pociąga mężczyzn już w wieku 15 lat. Wyznał dlaczego robi publiczny coming out w telewizji chce pokazać innym że nie są sami.

Wsparcie dostał od kolegów drużyny i mamy, że kochają go i będą nadal przyjaźnić się. 10 miesięcy by nie powiedziałby głośno jest gejem bał się, dziś nie chce już żyć w kłamstwie, chce być sobą. (Out Sports)

apzdjęcie AP

Étienne Cardiles, mąż zabitego policjanta Xavier Jugelé, wygłosił emocjonalne przemówienie o swoim mężu. Jugelé został zabity przez Karim Cheurfi, na Polach Elizejskich w ubiegłym tygodniu w ataku deklarowanym przez ISIS.

Etienne Cardiles, partner policjanta, powiedział do zgromadzonego tłumu. „Cierpię bez wstydu, ale nie będę mieć nienawiść w sercu do mordercy,” powiedział. Dodał, że rozmawiał z swoim zmarłym mężu o zbliżający wakacjach, jak był zadowolony pracy na Polach Elizejskich.

Xavier był aktywistą LGBT. Należał do FLAG, organizacji skupiającej francuskich policjantów i policjantki LGBT. Aktywnie protestował przeciwko zakazowi „propagandy homoseksualnej” w Rosji. Podczas kryzysu związanego z przyjmowaniem fali uchodźców z Syrii (głównie), pojechał do Grecji, by pomagać. Z dumą uczestniczył w ponownym otwarciu klubu Bataclan po tym, jak miał w nim miejsce inny terrorystyczny atak. „To symboliczne. Jestem tu dziś jako obrońca praw obywatelskich. Dzisiejszy koncert będzie celebracją życia i wielkiego „nie” dla terroryzmu” – mówił wtedy. Służył w policji od 7 lat, wcześniej był w żandarmerii. 

W pogrzebie wzięli udział miedzy innymi prezydent Francji François Hollande, który oznaczył go medalem. Dodatkowo tysiące francuzów pożegnało go z wraz kandydatami na prezydenta Marine Le Pen i Emmanuel Macron, ten ostatni też osobiście złożył kondolencje mężow Xavier.

„Gdy usłyszałem w telewizji, że policjant został zastrzelony na Polach Elizejskich, jakiś złośliwy głosik powiedział mi, że tak, to chodzi o Ciebie, Xavier. Sprawdziło się i pomyślałem: "Nie, nie zapadnę się w nienawiść"

To Ci właśnie chcę powiedzieć, Xavier - nie zapadnę się w nienawiść, bo oni właśnie tego by chcieli. Strasznie cierpię, ale bez nienawiści. Nienawiść to nie był twój styl, Xavier, prawda? Pomaganie innym, chronienie innych, tolerancja, dialog i cierpliwość – to był twój styl. Na te wartości twoje serce zaraz biło żwawiej.

Byłeś też wariatem, Xavier. Byłeś w stanie obejrzeć pięć filmów jeden po drugim - pamiętasz ten słoneczny sierpniowy dzień? Zaliczałeś każdą premierę i choćby to była najgorsza chała - siedziałeś zawsze do ostatniej sekundy seansu. Kochałeś teatr. Kochałeś muzykę. Za Madonną, Celine Dion, Zazie czy Britney Spears byłeś w stanie pojechać w trasę, bo tylko jeden koncert ulubionej gwiazdy - to było dla Ciebie za mało. A jak ich słuchałeś u nas w domu, to szyby w oknach drżały. Tyle z tego miałeś radości, tyle śmiechu. Też byłeś gwiazdą, Xavier.” (Replika/news.com)

(fragment TVN24BIS)

Tagi: LGBT news
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph4

Irańska policja zrobiła nalot na prywatną imprezę w jednym z mieszkań i aresztowała 30 mężczyzn podejrzewając ich o homoseksualizm. Mężczyźni trafili na brutalne przesłuchania, gdzie torturowani są zmuszani do podawania danych personalnych swoich homoseksualnych znajomych. Kilku z nich udało się uciec i opowiedzieli o wszystkim zagranicznym mediom. W Iranie mniejszościom seksualnym grozi nawet kara śmierci.

– Sprawą ma zajmować się specjalnie powołany prokurator. Wszyscy zostali też przewiezieni na badania narządów płciowych, aby stwierdzić, kto w ostatnim czasie odbywał stosunek – czytamy w portalu gaystarnews.com, który informuje, że formy badań mające tam miejsce nie zmieniły się od XIX wieku i w większości państw są zakazane międzynarodowym prawem. W Afryce są znane jako „test of shame”, czyli test wstydu - Radio Zet.

 KPH interweniuje: 

Irańska policja weszła do mieszkania prywatnego, w którym odbywało się przyjęcie. Zatrzymała 30 mężczyzn podejrzewanych o homoseksualność. Torturami próbowano zmusić ich do wyjawienia nazwisk ich znajomych gejów. W Iranie za homoseksualność grozi kara śmierci. Okaż swój sprzeciw wobec bestialskich tortur – wyślij maila do Ambasadora Iranu w Polsce,  Ramina Mehmanparas na adres: secretary@iranemb.pl  

Przykładowa treść maila do Ambsadora Iranu w Polsce:

Szanowny Panie Ambasadorze,

20 kwietnia 2017 roku organizacja Iranian Railroad for Queer Refugees poinformowała media o policji z Isfahanu, która wtargnęła na prywatne przyjęcie w Bahadoranie. Po oddaniu strzałów, policja aresztowała ponad 30 mężczyzn podejrzewanych o homoseksualność. Ci mężczyźni byli bici i przesłuchiwani.

Domagam się, aby Irański rząd zaprzestał tych brutalnych praktyk natychmiast, i aby uszanował uniwersalne i międzynarodowe prawa człowieka dotyczące prywatności i wolności od tortur!

Z poważaniem,

[imię i nazwisko]

Wersja angielskojęzyczna

Your Excellence Ambassador,

on April 20th, 2017, the Iranian Railroad for Queer Refugees informed the media about Esfahan’s police who raided a private party in Bahadoran. After firing several gun shots, they arrested more than 30 men for being homosexual. These men were beaten and interrogated.

I demand that the Iranian government stops these brutal practices immediately and respects the universtal, international human rights of every individual to privacy and freedom from torture!

With regards,

[imię i nazwisko]

Tagi: kph news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

RIPSzenja

Szenja i Snowflake, dwie niedźwiedzice polarne, spędziły razem całe życie. Zoo w San Diego postanowiło je jednak rozdzielić, by zachęcić do rozmnażania. Niestety, Szenja podupadła na zdrowiu, a następnie zmarła. PETA nie ma wątpliwości: niedźwiedzica zmarła z powodu "złamanego serca".

21-letnia Szenja i 22-letnia Snowflake całe życie spędziły razem w zoo w San Diego. Zoo postanowiło jednak przenieść Snowflake do Pittsburgha, by tam zachęcić ją do połączenia się w parę z innym niedźwiedziem i rozmnażania. Niedźwiedzica podupadła jednak na zdrowiu, przestała jeść - i jak podkreśla PETA: zaczęła mieć syndromy depresji. Podobnie osamotniona Szenja, która w końcu zmarła - jak podkreśla PETA - z powodu "złamanego serca". (Queer.pl)

Tagi: LGBT
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 kwietnia 2017

Klip muzyczny Hurts - Beautiful Ones

Klip muzyczny Blondie - Long Time

Martin Garrix i Troye Sivan - There For You

Klip muzyczny Charlie Puth - Attention

Klip muzyczny Maluma - Felices los 4

Klip muzuczny ZAYN - Still Got Time

Shawn Mendes - There's Nothing Holdin' Me Back

Klip muzyczny Lana Del Rey i The Weekend ‘Lust For Life’

Klip muzyczny Nicki Minaj i Drake, oraz Lil Wayne ‘No Frauds’

Tagi: muzyka
23:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

prasa_lgbt9

Prasa LGBT to przeczytania FSFenuxe MagazineQNotesEcho MagazineWire MagazineOut FrontSouth Florida Gay NewsQX MagazineBoyz MagazineGet Out MagazineGay NewsGrab MagazineSiegessäuleFugues

Płatny numer GT na okładce Andrew Garfield i Russell Tovey gwiazdy nadchodzącej inscenizacji teatralnej Anioły w Ameryce w Londynie, dotyczące epidemii AIDS w 1980 roku.

Tovey ma nadzieję, że gra pomoże ludziom krok wstecz i uświadomić sobie wpływ wszystko, co zostało utracone. „Wystarczy pomyśleć o tym, jak wiele osób umarło tyle wybitne osoby".

Tagi: media
23:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Za dwa tygodnie we Francji odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której szanse na zostanie pierwsza damą ma Brigitte Macron, starsza od swojego męża o 25 lat. Francuzów i francuskich mediów kwestia różnicy wieku w ogóle nie interesuje.

Państwo Macron poznali się jeszcze w liceum w Amiens. Z tym że piętnastoletni był uczniem czterdziestoletniej wówczas Brigitte Trogneux, nauczycielki literatury francuskiej, mężatki, matki trójki dzieci, z których jedno chodziło do klasy z przyszłym kandydatem na prezydenta. Trogneux prowadziła także zajęcia teatralne, w których uczestniczył Macron. Jako 16-latek przekonał swoją nauczycielkę i przyszłą żonę, żeby razem napisali sztukę teatralną. Wspólna praca nad tekstem przekształciła się w romans. W 2007 roku para wzięła ślub, na którym pan młody podziękował dzieciom Brigitte za to, że go zaakceptowały i przyjęły do rodziny, i dodał, że razem z żoną nie są może jak większość par, które się spotyka, ale są parą jakie się zdarzają. (wp.pl)

Dla społeczności LGBT lepszy jest Macron on popiera małżeństwa jednopłciowe (legalne we Francji od 2013 r.), a Le Pen chce je zlikwidować (i zostawić tylko związki partnerskie, legalne we Francji od 1999 r.)

Macron chyba wie, co to znaczy zakochać się niezgodnie z dominującymi normami społecznymi - jego żona Brigitte jest od niego 24 lata starsza. Poznali się 25 lat temu - ona była jego 39-letnią panią od francuskiego, on był jej 15-letnim uczniem. Małżeństwo zawarli 10 lat temu. (Replika)

​Pinksixty News wiadomości LGBT

31-letni Mikah Meyer chce odwiedzić wszystkie parki narodowe łamać wszystkie stereotypy LGBTQ.

The Best Of - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka

Caitlyn Jenner gościła w Fox News mówi jest „rozczarowana” prezydenturą Donalda Trumpa, miedzy z powodu uchylenie ustaw LGBT. Dodatkowo nie chciała głosować na Hillary Clinton, po to nie jej typ i ważniejsza gospodarka

Caitlyn Jenner dla ABC News o swojej nowej książce, o tym jak się jej żyje dziś jako kobieta, o rodzinie

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
19:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Elton John walczył z "potencjalnie śmiertelną" infekcją bakteryjną - podał menadżer artysty. Piosenkarz trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii, a najbliższe jego koncerty zostały odwołane. Dziewięć koncertów zaplanowanych w Las Vegas i w Kalifornii w następnych dwóch tygodniach zostało odwołanych.

"Podczas powrotnego lotu z Santiago (Chile), zachorował poważnie. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, lekarze Eltona skierowali go do szpitala, gdzie natychmiast poddano go leczeniu w celu usunięcia infekcji" - napisano w komunikacie. Artysta dwie noce spędził na odziale intensywnej terapii, ale już został wypisany do domu. (TVN24)

Tagi: Ploty
13:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

mnw3

Miłość Nie Wyklucza: Kilka uwag o podstawowych błędach badawczych. W ostatnich dniach mogliście i mogłyście się natknąć na wyniki sondażu, jakoby Polki i Polacy sprzeciwiali się wprowadzeniu równości małżeńskiej. Twierdzi tak Fundacja Mamy i Taty, która przeprowadziła na ten temat badania - choć wszystko wskazuje raczej na to, że „przeprowadzenie badań" sprowadziło się do dodania dwóch pytań do kwestionariusza ankiety realizowanej przez Ipsos Polska i prostej analizy wyników. Niestety, sposób, w jaki owe pytania zostały sformułowane, pozostawia wiele do życzenia.

Po pierwsze, poproszono ankietowanych, by powiedzieli, czy zgadzają się „z definicją małżeństwa zawartą w polskiej Konstytucji (artykuł 18) uznającą małżeństwo za związek kobiety i mężczyzny".

Wśród ekspertów wcale nie ma jasności, czy faktycznie można tu mówić o definicji małżeństwa (świetnie tłumaczy to prof. Ewa Łętowska w filmie Artykuł Osiemnasty).

Przede wszystkim jednak pytanie sformułowane w taki sposób jest niezwykle sugerujące. Powołuje się na moc i autorytet Konstytucji, najważniejszego dokumentu w państwie, co może w poważny sposób wypaczać wynik.

Po drugie pytano, czy „Pana(i) zdaniem osoby tej samej płci (dwie kobiety albo dwaj mężczyźni) pozostające ze sobą w związku, powinny mieć prawo do zawierania małżeństw, które łączy się z prawem do adopcji dzieci". Większość ankietowanych udzieliła przeczącej lub zdecydowanie przeczącej odpowiedzi.

Fundacja Mamy i Taty interpretuje to jednoznacznie: „Większość badanych Polaków jest przeciwna przyznaniu osobom żyjącym w związkach jednopłciowych prawa do zawierania małżeństw".

To pytanie absolutnie nie usprawiedliwia takich wniosków! Można jedynie stwierdzić, że większość ankietowanych jest przeciwna adopcji dzieci przez pary jednopłciowe (co jako Miłość nie wyklucza uważamy za bardzo smutny wynik, więc niestrudzenie pracujemy nad zmianą postaw naszych rodaczek i rodaków). Natomiast na podstawie tak postawionego pytania nie można nic powiedzieć o stosunku badanych osób do małżeństw par tej samej płci.

Fundacja w krótkiej prezentacji wyników podkreśla, że badania powstały dzięki wsparciu prywatnych darczyńców. Oczywiście nie ośmielamy się nikomu mówić, jak wydawać pieniądze wpłacane przez sympatyków i sympatyczki, ale chyba jednak tym ostatnim należy się im nieco bardziej rzetelny produkt. Twórców badania odsyłamy do podstaw - książki „Ogród metodologii socjologicznej” autorstwa prof. Antoniego Sułka.

Jednocześnie przypominamy, że w najbliższym roku planujemy przeprowadzenie kolejnego, rzetelnego badania na temat postaw wobec równości małżeńskiej w Polsce. Żeby to zrobić potrzebujemy Twojego wsparcia: mnw.org.pl/wspieraj. Z wynikami naszych badań przeprowadzonych w 2015 roku zapoznasz się tutaj.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 696