Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl
RSS
piątek, 19 grudnia 2014

- Przyuczyłem się - powiedział Robert Biedroń, który teraz, jako prezydent Słupska, będzie mógł udzielać ślubów cywilnych. - Niestety te śluby nie będą różnorodne. Na pewno będę im ślubu zazdrościł, stojąc przed nowożeńcami - powiedział w "Kropce nad i".

"Tak, będę udzielał ślubów, ale niestety nie będą to śluby różnorodne - będą to śluby par tylko różnej płci - i będę im zazdrościł. Marzę o tym, by kiedyś stanąć po drugiej stronie" - powiedział Robert Biedroń.

"Jeśli mamy kierować się dobrem dziecka, to zezwolenie na adopcję dzieci przez pary homoseksualne jest naturalne"

"Mój kontrkandydat z drugiej tury (poseł PO Zbigniew Konwiński - przyp. "Replika") wczoraj wstrzymał się od głosu, gdy głosowano nad dopuszczeniem projektu ustawy o związkach partnerskich do pierwszego czytania. To powinno dać do myślenia tej jednej osobie ze środowiska LGBT w Słupsku, która poparła nie mnie, tylko właśnie jego" "To jest nieprawdopodobne, ile ja w Słupsku mógłbym zrobić dobrych rzeczy za te pieniądze, które są przez państwo przekazywane na Świątynię Opatrzności Bożej"

"Słupsk pokazał, że jest miastem otwartym. Na setki spotkań, tysiące uścisków rąk, które miałem w Słupsku, z homofobią spotkałem się tylko trzy razy. Dużo, dużo rzadziej niż w Sejmie"

"Dzieją się cuda w Słupsku: Kongres Kobiet ma tam się odyć, na Sylwestra przyjeżdża Magda Gessler gotować bigos, Agnieszka Holland chce w Słupsku organizować festiwal filmowy"

"Dwa miliardy złotych przekazywane na religie w szkołach, to pieniądze, które samorządy mogłyby lepiej wykorzystać" Na pytanie, czy spotkał się z biskupem:

"A dlaczego miałbym? Jeśli biskup poprosi o audiencję, to się z nim spotkam, - tak jak i z wszystkimi innymi mieszkańcami. Jestem otwarty"

Olejnik zdziwiona: "Jeśli biskup poprosi o audiencję?" Biedroń: "No, tak, przecież to ja jestem prezydentem miasta. Nie widzę żadnego powodu, dla którego to ja biskupa miałbym prosić o audiencję" (Replika)

Tagi: news
09:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

57 posłów i posłanek PO oraz 22 posłów PSL pokazało wczoraj Polkom i Polakom, którzy nie mogą zawrzeć małżeństwa, bo są w związkach z osobami tej samej płci środkowy palec. To przy wsparciu całego klubu PiS wystarczyło, aby w ogóle nie dopuścić do debaty parlamentarnej na temat ustawy o związkach partnerskich. Posłowie i posłanki uznali, że w ogóle nie warto zajmować się ustawą, która kilku milionom obywatelek i obywateli płacącym podatki ułatwiłaby życie. W tej kadencji nie ma już szans na powrót do tej kwestii, a w moim przekonaniu nie ma szans na ustawę i w przyszłej kadencji. Mamy zatem 5 lat do wyborów w 2019 roku, aby nie tylko przekonać społeczeństwo do naszych postulatów, ale sprawić, by wybierano do parlamentu osoby, które nie zmuszają innych do życia według tylko swoich wartości i dopuszczają pluralizm światopoglądowy. Ja zaczynam już dziś. Właśnie złożyłem skargę do Trybunału w Strasburgu na to, że polskie urzędy stanu cywilnego nie chcą mi wydać zaświadczenia, abym mógł zawrzeć małżeństwo za granicą, a konkretnie w Hiszpanii... - Na Temat.pl

Tagi: news
09:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Historia Gwen Araujo o 08:25 na CBS Europa. Eddie Araujo (J.D. Pardo) urodził się jako mężczyzna. Kiedy wszedł w proces dojrzewania, zaczął odczuwać odrazę do swojego ciała. Eddie uważał się w środku za kobietę. Postanawia zapuścić włosy i ubierać się jak dziewczyna. W końcu na cześć swojej ulubionej wokalistki Gwen Stefani przyjmuje imię Gwen. Rodzina jest temu przeciwna, z czasem jednak akceptują odmienność chłopaka. Największego wsparcia udziela mu jego matka, Sylvia Guerrero (Mercedes Ruehl). Pewnego dnia Gwen udaje się na imprezę. Troje nastolatków dowiaduje się, jaka jest jej "prawdziwa" płeć. Rozwścieczeni, biją ją tak długo, aż w końcu Gwen umiera. Następnie zakopują jej ciało na polu. Fabuła filmu jest oparta na faktach. "Historię Gwen Araujo" wyreżyserowała Agnieszka Holland. Jako szukająca sprawiedliwości matka wystąpiła Mercedes Ruehl. Jest ona zdobywczynią Oscara za rolę drugoplanową w filmie "Fisher King". Twórca oprawy muzycznej Jan A.P. Kaczmarek zdobył Oscara za Muzykę do filmu "Marzyciel".

Wielki Liberace o 20:00 na HBO2. USA, lata 70. Liberace (Michael Douglas), uzdolniony pianista i showman w sile wieku, poznaje biseksualnego nastolatka Scotta Thorsona (Matt Damon). Artysta, zafascynowany dorastającym w sierocińcu chłopakiem, postanawia zatrudnić go jako swojego asystenta. Okazuje się, że w rzeczywistości jest to pretekst do wdania się ze Scottem w romans. Zakochany w nastolatku Liberace starannie ukrywa przed światem ich burzliwy związek. Film o dwuznacznej relacji między wielkim artystą a młodszym o 40 lat chłopakiem został nagrodzony Złotym Globem. Reżyserii tej historii, opartej na autobiograficznej książce Scotta Thorsona, podjął się znany z takich filmów, jak: "Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Traffic" czy "Erin Brockovich" Steven Soderbergh, który po zrealizowaniu tego obrazu ogłosił koniec kariery. W tytułową rolę wcielił się Michael Douglas ("Wall Street", "Upadek"), który otrzymał za tę rolę Złoty Glob i Emmę. Towarzyszył mu Matt Damon ("Buntownik z wyboru", "Tożsamość Bourne'a"). 

Spojrzenia, odc. 5 i 6 o 22:25 na HBO Comedy

Zmieniam płeć, odc. 4 o 23:30 na TVN Style. Lisa i Jackie urodziły się jako chłopcy. Ich życie potoczyło się różnie, choć w dzieciństwie obie uważały się za dziwaków. Jackie czuła, że jest dziewczynką. Jako mistrzyni kamuflażu bardzo długo ukrywała przed bliskimi problemy z tożsamością płciową. Założyła rodzinę, ma trzech synów. Decyzję o zmianie płci odkładała przez kilkadziesiąt lat. Jej małżeństwo nie przetrwało. Obecnie Jackie może liczyć na wsparcie dzieci. Z kolei Lisa jest zdana tylko na siebie. Gdy matka dowiedziała się o jej problemie, wówczas zaczęło się prawdziwe piekło. W czasach liceum Lisa próbowała być chłopcem. Zaciągnęła się do armii, a potem skończyła studia chemiczne. Decyzję o zmianie płci podjęła w wieku 44 lat.

Mary Queen, królowa sklepów, odc. 1 o 15:15 na TVN Style. Mary zmienia najgorsze z sklepy w nowe, eleganckie salony. W tym tygodniu zajmie się sklepem Ju-Ju.

Kuchnia chińska według Goka, odc. 5 o 17:30 na TVN Style

Bez tabu o 23:55 na PLANETE+ HD. Sekrety wykraczającej poza tabu burleski. Pozbawiona zahamowań, ekstrawagancka forma teatralna dostarcza widzom niezwykle silnych wrażeń. Dokument prezentuje nie tylko sceniczne występy, lecz także zakulisowe przygotowania. Obraz przedstawia świat klubów, kulturalnej awangardy oraz znanych artystów: Rose Wood, Julie Atlas Muz, Mat Fraser, Dirty Martini, Bunny Love, Bambi the Mermaid i World Famous *Bob* & Tigger. Pokazy tych niezwykle barwnych postaci podważają społecznie przyjęte pojmowanie ciała, płci i seksualności. Film pokazuje inną perspektywę na obyczajowość czy religię.

Doktor Dolittle 2 o 20:10 na POLSAT. Jeden gniewny Charlie 2, odc. 21 i 22 o 19:20 na Comedy Central. Dwie spłukane dziewczyny, odc. 9 i 10 o 20:15 na Comedy Central. Happy Endings 3, odc. 4 i 5 o 06:55 na Comedy Central Family. Seks w wielkim mieście 2, odc. 5 i 6 o 20:00 na Comedy Central Family. Rozpalić Cleveland 2, odc. 7 i 8 o 21:55 na Comedy Central Family.

E! News o 19:00 na E! Entertainment. White Collar: Biały kołnierzyk 6, odc. 3 o 21:00 na FOX HD. Zakazana miłość, odc. 262 o 20:06 na Romance TV HD.

Tagi: media
01:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 grudnia 2014

- Dwóch ojców czy dwie matki potrafią dać tyle samo miłości, jak heteroseksualni rodzice - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Dariusz Michalczewski. Były bokser zaznaczył, że nie ma nic przeciwko adopcji dzieci przez pary tej samej płci wideo na TVN24

- Mówią mi: zamknij się już, nie odzywaj się, co cię to obchodzi. Ale ja wróciłem do Polski po to, żeby ją zmieniać, kształtować mentalność ludzi - przekonywał w programie "Kropka nad i" w TVN24 Dariusz Michalczewski. W programie Moniki Olejnik znany bokser po raz kolejny zamanifestował swój sprzeciw wobec homofobii - gazeta.pl

09:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Post użytkownika Replika.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 751