Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 19 czerwca 2018

tumblr_inline_paj9idQIcs1tsitpw_540

Zdjęcie z Twittera z weekendowego festiwalu Pride w Edynburgu, w Szkocji, stało się bardzo popularne. Parada Pride w Edynburgu w sobotę przyciągnęła około 5000 uczestników.

Poza tysiącami osób LGBT, byli małe protesty fundamentalistów chrześcijańskich. Zwłaszcza jeden wraca rok po roku, że istnieje tylko "jeden mężczyzna" i "jedna kobieta" są "Bożą drogą".

Użytkownik Twittera @calumcam pomyślał, że jest idealnym tłem do zademonstrowania prawdziwego znaczenia Pride. Calum z swoim partnerem pocałowali, robiąc idealne zdjęcie z Edynburga. Towarzysząca wiadomość brzmi: "Czasami chłopcy całują chłopców i to jest świetne! #lovealwayswins #EdinburghPride '

Ale dodam w Polsce nie dawno odbyła parada równości, mieliśmy podobny przypadek tylko jedna pani co rok z swoim napisem, też para lesbijek postanowiła pocałować się.

 

Post udostępniony przez Ania Krystal (@aniakrystal)

Tagi: foto kiss
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pagq2ni9gH1tsitpw_540

Lord Ivar Mountbatten, kuzyn Królowej, szykuje się do ceremonii ze swoim partnerem. Prawnuk Królowej Wiktorii i James Coyle wezmą ślub w posiadłości na terenie hrabstwa Devon.

Wiele lat lord Mountbatten, walczył z sobą, ożenił się z kobietą i ma z nią trójkę dzieci, osiem lat temu rozwiódł się z żoną Penelope Anne Vere Thompson, wspiera swojego byłego męża. "Domyślam się, że ukrywanie seksualności musiało być dla niego przytłaczające, teraz jest dużo szczęśliwszy".

W 2016 roku Mountbatten publiczne przyznał, że miał wiele problemów ze swoją seksualnością. Po rozmowie z królową lord zrobił publiczny coming out. Ujawnił, że jest gejem i spotyka się z Jamesem Coyle'm, którego poznał podczas pobytu w Szwajcarii. – Zrobiłem to okrężną drogą, ale chciałem być szczęśliwy. Ślub z Penny był najpiękniejszym dniem w moim życiu, ale teraz jestem na zupełnie innym etapie – wyjaśnił. (Wprost/Pudelek)

Tagi: love
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Trenerka fitness Jillian Michaels i Heidi Rhoades, rozdały się. “ … Heidi i ja byliśmy już od jakiegoś czasu żyliśmy osobno” - napisała Michaels na Instagramie. “Stwierdziliśmy, że jesteśmy lepszymi przyjaciółmi i rodzicami kiedy żyjemy z dala od siebie niż ze sobą.”

Para zaręczyła się w programie E! w 2016 roku. Para mają dwójkę dzieci razem - córkę Lukensię, 8 lat, którą Michaels zaadoptowała z Haiti w 2012 roku, i syna Phoenixa, 6, którego Rhoades urodziła w tym samym miesiącu, co zaadoptowali. (People)

Tagi: Ploty
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W ramach serii Billboard "Love Letter to the LGBTQ Community" piosenkarz Jason Mraz opublikował oświadczenie, które wielu interpretuje wyznał jest biseksualny. "Wciąż mamy długą drogę, ale wiem, że jestem po twojej stronie."

Mraz, jest żonaty z Tristan Prettyman, popierają równość małżeństwa. Byli jedną z heteroseksualny par, które odmawiały ślubu, dopóki nie będą mogli popierać pary jednopłciowe. W 2011 roku powiedział publiczności: "Nie możemy wziąć ślubu, dopóki małżeństwa [tej samej płci] będą legalne i równe ... Myślę, że przyznanie ludziom prawa do zawarcia małżeństwa będzie wielkim ruchem w prawach obywatelskich". (The Advocate)

Dziennikarstwo plotkarski rozrywkowy Marc Malkin wyznał jest HIV pozytywny, który miedzy pracował dla kanału E! przez ponad 10 lat, ujawnił jest zarażony po zakończeniu wyścigu kolarstwie AIDS/LifeCycle w Kalifornii. Gdzie zbierano pieniądze na rzecz AIDS.

Napisał Malkin na Instagramie: Wróciłem do domu. Powrót do domu po przejechaniu mojego pierwszego AIDS/LifeCycle. Największym prezentem, jaki otrzymałem, jest inspiracja do życia moją prawdą. W tym pięknym dniu Pride LGBTQ, mam coś do powiedzenia po raz pierwszy na takim publicznie na forum.

Jestem nosicielem wirusa HIV. Krótko mówiąc, przeżyłem wiele lat trzydziestych w depresji i poszukiwaniem siebie. Za dużo imprezowałem. Walczyłem z metamfetaminą. Zdiagnozowano u mnie HIV około 9 lat temu.

Dzisiaj jestem trzeźwy i żyję z HIV. @haircoloristfabian pojawił się ostatnio na Facebooku jako nosiciel wirusa HIV. Mój drogi przyjacielu @karljschmid zrobił to samo na Instagramie. Ci dwaj niesamowici ludzie zainspirowali mnie do przedstawienia mojego statusu. AIDS/LifeCycle przekonało mnie, że nadszedł czas.

Widoczność ma znaczenie. Wystarczy poprosić mężczyzn na przejażdżkę, którzy powiedzieli Fabianowi, że jego historia zainspirowała ich do jazdy. Tak więc tutaj świętuję Pride LGBTQ i honoruję mojego wuja Davida i mojego wuja Artura, wstając i mówiąc: "Jestem nosicielem wirusa HIV".

 

I am back home. Back home after riding my first @aidslifecycle. The ride has left me with many things, but probably the biggest gift I have received is the inspiration to live my truth. On this beautiful day of LGBTQ pride, I have something to say for the first time in such a public forum. I am HIV-positive. In short, I lived much of my thirties in confusion, depression and a search to find myself. I partied too much. I struggled with crystal meth. I was diagnosed with HIV about nine years ago. Today, I am sober and living with HIV. @haircoloristfabian came out as HIV-positive recently on Facebook. My dear friend @karljschmid did the same on Instagram. These two amazing men sparked the inspiration to come out about my status. AIDS/LifeCycle convinced me it was time. Visibility matters. Just ask the men on the ride who told Fabian that his story inspired them to ride. So, here I am celebrating LGBTQ pride and honoring my Uncle David and my Uncle Arthur by standing up and saying, “I am HIV-positive.”

Post udostępniony przez Marc Malkin (@marcmalkin)

Tagi: Ploty
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Dads Jay and Joe became fathers through foster-adopt in 2017. Their sons are both 7 years old. “My favorite thing about being a dad,” shared Jay, “is being able to raise two gentlemen who will grow up to change the world through love, empathy, and fight for equality.” ����‍��‍��‍��❤️���� . . . #GayDads #TwoDads #ProudFamily #AdoptionRocks #FosterAdopt #GayFamily #LoveMakesAFamily

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Father's Day can be tough for single gay dads.��‍��❤️��Salim's answer to any patches of loneliness? Remembering our role as fathers. ​Read @gayby.daddy’s personal post by clicking the link in our bio: “One Single Gay Day's Reflections on Father's Day” . . . #SingleGayDads #SingleGayDad #GayDad #FathersDay #LoveMakesAFamily #GayFamily #LGBTQFamily

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Happy Father's Day to all the dads out there! The greatest gifts we got were seeing these two LIVING for our family adventure today. ����‍♂️��️

Post udostępniony przez Devon & Rob (@dadsnotdaddies)

 

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez Nate Berkus (@nateberkus)

 

Post udostępniony przez J E R E M I A H B R E N T (@jeremiahbrent)

 

When we see images like this, which show us just how the Trump Administration’s border policies are harmfully separating children from their families, our hearts break. We demand love, acceptance, and change. We must #keepfamiliestogether.

Post udostępniony przez @ glaad

 

Post udostępniony przez Justin Mikita (@justinmikita)

 

Happy Father's Day to the coolest Papa I know. Thanks for being the best Co- parent a guy could ask for.

Post udostępniony przez David Burtka (@dbelicious)

 

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

Post udostępniony przez Tommy ���� (@tommyshap)

 

Post udostępniony przez Luciferising78 (@yesyesohgodyes78)

 

Post udostępniony przez Marco Rizzetto (@marcorizz)

 

Post udostępniony przez Creating our dream life (@pawsome.moms)

 

Post udostępniony przez JandDproductions (@janddproductions)

 

Post udostępniony przez Proud.Gay_world (@proud.gay_world)

 

Post udostępniony przez Jorik Hendrickx (@jorik.hendrickx)

 

Post udostępniony przez Jorik Hendrickx (@jorik.hendrickx)

 

Post udostępniony przez ���� Chór Krakofonia ���� (@krakofonia_chor)

 

Post udostępniony przez Kevin McHale (@kevinmchale)

 

Post udostępniony przez laverne cox (@lavernecox)

Tagi: instagram
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 czerwca 2018

tumblr_inline_paj0g98zXL1tsitpw_540

Oficjalnie bycie osobą transpłciową nie jest już zaburzeniem psychicznym. WHO właśnie opublikowało ICD-11 i to nie koniec pracy. Warto wspomnieć, że nowa faza pracy nad klasyfikacją obejmuje także implementację - już w maju 2019 roku - TransFuzja.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Victora Madrigala-Borloza, doradca ONZ ds. Orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, przedstawił swój raport przed Radą Praw Człowieka ONZ, wzywa świat do zakończenia dyskryminacji osób LGBT i walki z homofobią. 

Kijów Parada Pride, rekordowa była, kontra prawicowe protesty, po pierwszy udała się Pride na Ukrainie.

Chrześcijańska szkoła prawnicza nie jest zadowolona wyroku Sądu Najwyższego Kanady, że łamią prawa dotyczące odmawianie dyskryminacji osób LGBT.

Parada Pride w Szanghaju po raz 10, kiedy w Chińskim największym mieście odbywała parada równości. Miedzy paradą odbywało się wiele inny wydarzeń, taki jak festiwal filmów LGBT, debaty np dotyczące molestowania seksualnego. 

Tyler Posey, znany z roli Scotta w serialu „Teen Wolf”, dostał angaż w najnowszym serialu stacji Starz – „Now Apocalypse”.

Anna Samusionek wyraziła wsparcie środowisku LGBT. Aktorka w rozmowie z reporterem Plejady zastanawiała się nad przyczyną wysokiej homofobii w Polsce. Jaki związek ma z tym... religia?

72-letni Hector Zuazo spędzał dużo z młodymi jako nauczyciel. Ale odkąd jest na emeryturze, wielkim problem seniorów LGBT jest samotność i izolacja. VICE News na temat seniorów LGBT i organizacji dla nich SAGE.

Mateo urodził się w Kolumbii jest aktywistą, obecnie współpracuje z nowojorską grupą która walczy o prawa imigrantów. Dzieli się swoimi doświadczeniem dotyczące nieudokumentowany imigrant i tożsamość płciowa.

George Jonnson i Michelle Hope udzielają porady na temat redukcji szkód i bezpiecznego seksu podczas Pride miesiąca.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

W Stanach Zjednoczonych odbyły się protesty przeciwko polityce rządu Donalda Trumpa separowania dzieci nielegalnych imigrantów od ich rodziców. Przeciwko tej kontrowersyjnej praktyce wypowiedziała się w niedzielę pierwsza dama USA Melania Trump.

Melania Trump zaapelowała do obu stron sporu imigracyjnego o kompromis. "Nienawidzę na to patrzeć" - skomentowała okrutną praktykę administracji USA pierwsza dama Ameryki w wydanym oświadczeniu prasowym.

W podobnym tonie wypowiedziała się Laura Bush. Była pierwsza dama napisała, że polityka zerowej tolerancji jest "okrutna" i "niemoralna" - Gazeta.pl

Prawie 2 tysiące dzieci odebrały w ciągu miesiąca amerykańskie służby imigracyjne rodzicom, którzy nielegalnie przekroczyli granice. To efekt zaostrzenia polityki imigracyjnej przez Donalda Trumpa.

Polityka rozdzielania rodzin budzi w Stanach Zjednoczonych ogromne kontrowersje. Według Wysokiego Komisarza ONZ do spraw praw człowieka, jest ona poważnym pogwałceniem praw dziecka. W czerwcu w wielu miastach odbyły się wielotysięczne protesty przeciwko nowej polityce. Przeciwko działaniom władz opowiedziała się większość przywódców religijnych, w tym biskupi katoliccy.

- Rodziny są fundamentalnym elementem naszego społeczeństwa i muszą być w stanie zostać razem. Rozdzielanie małych dzieci od ich matek nie jest odpowiedzią i jest niemoralne - orzekł kardynał Daniel DiNardo, przewodniczący konferencji amerykańskich biskupów.

Odpowiadając na krytykę, autor nowych wytycznych, prokurator generalny Jeff Sessions zacytował fragment Listu św. Pawła do Rzymian, w którym władza jest opisana jako "narzędzie Boga, ku dobremu" i do "wymierzania sprawiedliwej kary temu, który czyni źle". Dzień później broniła go rzeczniczka Białego Domu, tłumacząc, że wzywanie do przestrzegania prawa jest "jak najbardziej biblijne" - Wirtualna Polska.

Przewodniczący konferencji episkopatu kard. Daniel DiNardo oświadczył, że przyjęcie przybyszów jest sposobem poszanowania „prawa do życia”. Niektórzy biskupi proponowali nawet, by stosować przewidziane prawem kanonicznym kary kościelne (np. niedopuszczanie do przyjmowania sakramentów) wobec tych, którzy będą wprowadzać te przepisy w życie. Zwracali uwagę, że zaniepokojenie wzbudza fakt, iż nowe prawo anuluje obowiązującą od dziesięcioleci praktykę ochrony kobiet uciekających przed przemocą domową.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że po raz pierwszy biskupi USA stanęli otwarcie w opozycji do prezydenta Trumpa, którego dotychczas obdarzali raczej sympatią, przynajmniej ze względu na jego wypowiedzi nt. aborcji. (KAI)

Kardynał Timothy Dolan, Archidiecezja Nowego Jorku, mówi Chrisowi Cuomo z CNN, że żadna część Biblii nie może służyć do rozdzielania dzieci od rodziców na granicy.

Po raz pierwszy też wielu chrześcijański ewangelików, są źli na Trumpa dotyczące emigrantów dzieci.

Protesty przeciwko reformom emigracyjnym Trumpa

Anderson Cooper omawia stanowisko administracji Trumpa na temat imigracji. Polityki egzekwowane przez administrację spotkały się z ostrą krytyką z dziesiątakami rodzin.

Reporter Brian Karem pyta sekretarz prasowego Białego Domu, Sarah Sanders, czy ma jakąkolwiek empatię po doniesieniach, że tysiące imigrantów zostały oddzielone od rodziców na granicy. Jej reakcja też brak reakcji.

Teksasu kongresem Will Hurd w CNN, że wykorzystywanie i przetrzymywanie dzieci emigrantów, tak jak teraz administracja Trumpa, jest polityką odstraszająca i nie do przyjęcia.

Franco Ferreyra, ojciec czwórki dzieci z Wisconsin, sprowadzony z Argentyny w wieku 13 lat, przebywa w areszcie federalnym po wygaśnięciu wiz. To następne ataki na emigrantów którzy żyją wiele lat w USA, przybyli jako dzieci, nie znają innego życia po za USA, chce administracja Trumpa wyrzucać taki osób.

Tagi: news
19:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie TTV - Gabriel i Rafał

Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina o 21:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Allo, allo 2x o 16:40 na Stopklatka TV. Teoria wielkiego podrywu kilka odcinków od 22:00 na Comedy Central. Sześć stóp pod ziemią około 12:45 na HBO2. Graham Norton Show 19, o 23:55 na BBC Lifestyle. Domy za grube miliony o 17:00 na Lifetime.

Poniedziałek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl. Projekt Lady, odc. 5 o 21:30 na TVN. Współczesna rodzina 9, odc. 19 o 17:10 na HBO.

Raven na chacie o 16:10 i 20:25 na Disney Channel. Szkolne przyjaciółki, Raven i Chelsea, są już dorosłe i obie rozwiedzione. Mieszkają razem z Bookerem i Nią oraz synem Chelsea - Levim. Raven wciąż miewa przebłyski przyszłości, a Booker odziedziczył ową zdolność, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Z udziałem Raven-Symoné, ujawnioną lesbijką.

Wtorek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Mad Men 7, odc. 11 o 21:10 na Sundance TV. Dżentelmeni i wieśniacy, odc. 3 o 23:05 na TTV.

Królowe życia 2, odc. 5 o 21:00 na TTV

Masters of Sex 2, odc. 3 o 00:10 na TVN 7.

Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 7 i 8 o 21:00 na FOX. Gogglebox. Przed telewizorem 7 o 22:45 na TTV.

Drag queens, królowe Londynu, odc. 1 i 2 o 00:10 na PLANETE+

Czwartek: Dr Christian i wstydliwe choroby o 22:30 na TLC. Najwięksi gangsterzy Ameryki, odc. 1 o 21:00 na Lifetime.  9-1-1, odc. 3 o 21:05 na FOX.

Hap i Leonard 3, odc. 2 o 22:00 na AMC.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Współczesna rodzina 9, odc. 21 o 21:30 na HBO 3. Królowe życia 2, odc. 6 i 7 o 22:00 na TTV. Pierwsze operacje zmiany płci, odc. 1 o 21:00 na BBC Lifestyle.

Saint Laurent o 22:10 na ale kino+. 21-letni Yves Saint Laurent (Gaspard Ulliel) przejmuje obowiązki w domu mody po śmierci Diora. Wkrótce poznaje Pierre'a Bergé, z którym nawiązuje współpracę i romans. Lata 1967-1976 przynoszą największe sukcesy w karierze Laurenta. Jest to też jednak czas porażek w życiu osobistym. Wciągająca biografia słynnego projektanta, która dotyka najbardziej intymnych momentów jego życia, m.in. uzależnienia od środków odurzających czy orgie seksualne. Reżyserem filmu jest Bertrand Bonello - trzykrotnie nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes - znany z zamiłowania do tematów skandalizujących i przekraczania tabu. W biografii Laurenta, obok Gasparda Ulliela ("Bardzo długie zaręczyny", "Hannibal. Po drugiej stronie maski"), widzowie zobaczą Louisa Garrela oraz Léę Seydoux ("O północy w Paryżu", "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2"), która wystąpiła również u boku Daniela Craiga w 24. odsłonie przygód Jamesa Bonda "Spectre".

Mała Brytania, odc. 2 o 00:00 na BBC Brit. Daffyd prowadzi dochodzenie w sprawie jedynego egzemplarza gazety dla gejów, który ktoś kupił w miejscowym kiosku. Vicky Pollard ma kłopoty z ratownikiem na basenie. Lekarz z kliniki psychiatrycznej daje swoim pacjentom zbyt dużo swobody. Sebastian, asystent premiera, przygotowuje dla niego tendencyjny przegląd prasy. Lou instaluje udogodnienia w łazience z myślą o swoim pseudokalekim przyjacielu Andym. Marjorie przedstawia członkom Klubu Odtłuszczania rekordzistę, który schudł kilkadziesiąt kilogramów.

Sobota: Teoria wielkiego podrywu 11 2x o 21:00 na Comedy Central. Córka inna niż wszystkie o 18:00 na Discovery Life. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles o 17:00 na TV 4. Seks w wielkim mieście o 22:45 na TVN. Szyci na miarę o 03:05 na HBO2. Drag queens, królowe Londynu, odc. 1 i 2 o 00:20 na PLANETE+. Jak być gejem w Pakistanie o 02:00 na PLANETE+. Orville, odc. 1 i 2 o 20:10 na FOX.  Raven na chacie, o 23:05 na Disney Channel. 

It Got Better przestawia aktorkę Raven-Symoné, jest najbardziej znana z serialu Raven czy obecnej nowej wersji Raven na chacie, z kanału Disney Channel, dziś też współgospodarzem jest programu The View na kanale ABC, który należy też do Disneya.

Kiedy dorastała na oczach opinii publicznej, Raven-Symoné była gotowa zachować swoją orientację tajemnicą aż do grobu, dopóki nie zakochała się. Była swojej orientacji świadoma już w wieku 12 lat. Mówi że ukrywanie kim jest nie podtrawiła poradzić z sobie tym, wewnętrznie źle czuła się.

Kobiety, które zmieniają świat o 21:55 na BBC Lifestyle. Choć w przeszłości bywały przede wszystkim matkami i żonami, kobiety mogą dziś pełnić różnorodne funkcje społeczne - równouprawnienie płci wpływa na postępowanie ludzi mieszkających w nawet najodleglejszych zakątkach świata. Wiąże się to z powszechnymi przemianami w sferach takich jak życie małżeńskie, rodzinne czy seksualne.

Niedziela: Współczesna rodzina 9, odc. 21 o 23:20 na HBO2. I tak się pobierzemy o 22:00 na Lifetime. Ekipa z Newcastle 16, odc. 1 i 2 o 23:00 na MTV Polska. Raven na chacie, odc. 2 o 09:25 i 14:30 oraz 19:05 na Disney Channel.

Pierwsze operacje zmiany płci, odc. 1 o 21:55 na BBC Lifestyle. Opowieść o niezwykłej relacji, która łączyła Robertę Cowell i Michaela Dillona. Obydwoje jako jedni z pierwszych przeszli w połowie XX wieku procedurę zmiany płci.

Imperium 4 odc 4 - 5 - 6 o 20:10 na FOX. Czwarty sezon dramatu rodzinnego opowiadający o właścicielu muzycznego imperium, którego trzej synowie i była żona walczą o schedę po nim.

Czwarty sezon "Imperium" będzie obfitował w sporą dawkę emocji, tajemnic i niedopowiedzeń. Wytwórnia Empire Entertainment obchodzi 20. urodziny. Lucious, po raz pierwszy od czasu wybuchu swojego samochodu w Las Vegas, wystąpił publicznie, choć wciąż boryka się z zanikami pamięci. Stara się sobie przypomnieć jakim człowiekiem był przed wypadkiem. Członkowie rodziny Lyon oraz pielęgniarka głównego bohatera (Demi Moore) mają własne interesy w tym, żeby Lucious jak najszybciej wrócił do zdrowia po wypadku.

W najnowszym sezonie będziemy mieć również okazję obserwować debiut reżyserski Jussie'ego Smollett'a, odtwórcy roli Jamala Lyona. Smollett w jednym z wywiadów opowiadał, że od kiedy tylko zaczął pracę na planie serialu, bardzo chciał wyreżyserować choć jeden jego odcinek. Spędzał dużo czasu na obserwacji pozostałych reżyserów, dzięki czemu z czasem nabrał pewności i mógł stanąć za kamerą.

- Każda praca, którą wykonujesz (o ile nie robisz tego sam), będzie od ciebie wymagała kompromisu. Ale w Imperium, kompromis był, szczerze mówiąc, o wiele mniejszy niż się spodziewałem. Jestem w tym serialu od tak dawna, że wiem już, które rzeczy uwielbiam w nim oglądać i wiem też, jakie rzeczy chciałbym, by się w nim pojawiły. Wiem, czego się ode mnie oczekuje i jaka jest formuła serialu. Do pewnych ujęć pozwolono mi dodać odrobinę mojego stylu, mojego smaku, nieco wścibskości. Może kamera nie porusza się tak bardzo, a ujęcia nie są aż tak szerokie, ale dodałem tam kilka szczególnych zabiegów na których bardzo mi zależało podczas kręcenia tego odcinka. Jestem bardzo zadowolony z tego co zrobiłem, że dostałem tę szansę - Jussie Smollett opowiada o swoich pierwszych doświadczeniach reżyserskich i o kompromisach, których musiał się podjąć

Oprócz gwiazdy kina Demi Moore w serialu pojawi się również Forest Whitaker. Znany aktor wciela się w postać Wujka Eddiego, charyzmatycznego muzyka i twórcę wielu hitów. To on wiele lat temu dał szansę nieznanemu wówczas Luciousowi, puszczając jego muzykę w stacji radiowej. Po latach znowu pojawia się w życiu bohatera, żeby pomóc mu w rehabilitacji po wypadku, ale także napisać piosenkę na dwudziestolecie Empire Entertainment.

Tagi: media
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Walentynkowa reklama firmy Swarovski Poland, producenta biżuterii pokazująca dwóch całujących się mężczyzn nie promuje zachowań gejowski i jest zgodna z dobrymi obyczajami - orzekła Komisja Etyki Reklamy. Votum separatum to tej decyzji zgłosił jeden z członków KER, Andrzej Garapich z TVP. - Takie działania ze strony reklamodawców są niedopuszczalne i powinny zostać napiętnowane - stwierdził.

„A praktyki homoseksualne (praktyki, a nie orientacja, co istotne dla tego rozstrzygnięcia) są potępiane przez kościół. Oczywiście nie jest rolą KER ocena lub dyskusja nad takim stanowiskiem kościoła katolickiego. Niemniej przyznać trzeba, że dla osób identyfikujących się z kościołem, promocja homoseksualizmu zawiera element niemoralny. Skoro więc się zgodzono, na bazie zacytowanego wyżej akapitu z pisma skarżonego, że kluczowa dla orzekania czy coś jest moralne czy nie, należy szeroko rozumiany szacunek dla drugiego człowieka, należy niestety stwierdzić, iż w skarżonej reklamie szacunku dla tego człowieka zabrakło. Świadomie wybierając ujęcia zawierające pary homoseksualne, reklamodawca wiedział, że dotyka bardzo ważnych aspektów moralności dla osób deklarujących wiarę zgodnie z doktryną kościoła katolickiego. Trudno taką postawę uznać za wyraz szacunku wobec tej grupy osób. Przy pewnym braku dobrej woli, można by się dopatrzyć w takim działaniu skarżonego chęci prowokacji i „grania" elementami wzbudzającymi kontrowersje w dziedzinie moralności” - uznał Andrzej Garapich. Jego zdaniem takie działania ze strony reklamodawców są niedopuszczalne i powinny zostać napiętnowane. (...) - Wirtualne Media.

"Dwie godziny temu zostaliśmy pobici, bo "geje mają hajs, więc czemu nie chcą dołożyć do taksi" - napisał na Facebooku Grzegorz Miecznikowski, założyciel i CEO agencji S Words, opisując dokładnie całą sytuację. To kolejne już pobicie na tle homofobicznym w ostatnich miesiącach w Polsce. Dzień wcześniej kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy, Patryk Jaki, mówił o... bezpieczeństwie w Warszawie.

Miecznikowski wraz ze znajomymi był w warszawskim klubie Pogłos, gdzie odbywa się wiele imprez LGBT-friendly. Do zdarzenia doszło jednak przed klubem. "Podchodzą jakieś typki (opisane policji już, ale o tym dalej), i "proszę o 20 zł na taksi na Gocław. Mówimy, że nie mamy, ale "geje wyglądają jakby mieli". Po kulturalnej z naszej strony wymianie zdań, ja dostaję kopa w pysk. Michał się podnosi i zaczyna negocjować. Dostaje cios. Wywiązuje się bójka. Chcę ją przerwać, bo i po co. Wyciągam kilka z dych z portfela i daje. Ustaje. Na do widzenia dostaję znowu kop. Kolesie uciekają do taksi" - relacjonuje Miecznikowski w emocjonalnym wpisie na Facebooku.

Miecznikowski zaznacza jednak, że menadżerka klubu zachowała się wzorowo. "Wzywa policję, daje papierosa, pozwala się umyć (mimo, że zaraz wchodzi ochroniarz i mówi "koniec, bo zamykamy")". Na miejscu pojawiła się też policja, która "off the record" dała ofiarom znać, że... nie ma sensu zgłaszać sprawy, bo i "tak nie znajdą... więc nie ma sensu nawet do szpitala, bo do "wesela się zagoi" - Queer.pl

Nie gasną emocje wokół modelu na rzecz równego traktowania w Gdańsku. Największe kontrowersje wzbudzają rekomendacje dot. osób LGBT. - Przepraszam za pełne pogardy i nienawiści słowa - komentuje jedna ze specjalistek pracująca nad projektem.

Fakt, że miasto zajmuje się problemami osób LGBTQ (lesbijek, gejów, bi, trans i queer) wywołuje krytykę ze strony konserwatywnych środowisk. Portal tokfm.pl opublikował dokumenty pokazujące, w jaki sposób próbują oni zaszkodzić projektowi. Dokument zatytułowany “Motywowanie nas” zawiera fragmenty korespondencji pomiędzy osobami zaangażowanymi w protest, w tym obszerną instrukcję dotyczącą samoorganizacji grup protestujących. Zachęcają m.in. do współpracy z biskupami. Doradzają też modlitwy, przed którymi "demony bezradnie czmychają".

Piotr Olech, zastępca dyrektora gdańskiego wydziału rozwoju społecznego, który koordynuje prace nad projektem przyznaje, że nie nie spodziewał się, że wzbudzi on aż tyle emocji. - Według tych środowisk cały model jest koniem trojańskim, którym chcemy wprowadzić “ideologię gender” tylnymi drzwiami i “seksualizować” czy “deprawować” dzieci - mówi Olech.

- Szczególnie boli, że najagresywniej atakują Model osoby z mojego Kościoła, którego częścią jestem. Jest mi bardzo smutno i zwyczajnie wstyd. Przepraszam też wszystkie osoby homoseksualne i ich bliskich za pełne pogardy i nienawiści słowa, które słyszą w trakcie prac nad Modelem od moich sióstr i braci w wierze - napisała Zofia Lisiecka - Tok FM.

Jest prawie pewna, że kiedyś wykrzyczy wszystko. Że jest lesbijką, żyje z kobietą i się tego nie wstydzi. Ale jeszcze nie teraz. Teraz obie muszą mieć pracę – spłacają przecież kredyty. I muszą wychować dziecko - Newsweek.

Tęczowy weekend w Elblągu: Zapraszamy na tęczowe wydarzenia: 23-24.06 -10:00-16:00- stoisko Elbląskiej Grupy na rzecz osób LGBT+ Pryzmat oraz Stowarzyszenia Tolerado, na ulicy Stary Rynek; 23.06 (sobota) 16:00 - film "Boys" 2014r - piękna historia pierwszej miłości. Po filmie zapraszamy na dyskusję z przedstawicielkami Stowarzyszenia Tolerado, w Ratuszu Staromiejskim; 24.06 (niedziela) 15:00 - warsztat wzmacniający dla osób LGBT+ i sojuszników - prowadzenie Marta Magott, w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Lambda Warszawa w ramach Funduszu Stonewall. Film "Boys" możemy obejrzeć dzięki uprzejmości OUTFILM.

Czerwiec to Miesiąc Dumy społeczności LGBT. W tym roku rekordowa liczba marek zdecydowała się wesprzeć akcję na rzecz równouprawnienia. Zdecydowały się na to takie firmy jak Netflix, Empik, MTV czy Ben &Jerry’s. Eksperci oceniają, czy takie działanie marek jest podyktowane jedynie chęcią zysku oraz próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w Polsce nikt nie zdecydował się na przebadanie potencjału marketingowego osób homoseksualnych - Wirtualne Media.

 W ślimaczym tempie posuwają się prace nad gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania, bo na opiniującą dokument komisję RM Gdańska licznie stawiają się zagorzali przeciwnicy LGBT.

W polskiej debacie publicznej toleruje się mowę nienawiści, traktując ją jako opinię.  Kaja Godek może w programie publicystycznym nazwać osoby homoseksualne „zboczeńcami”, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Homofobia ma się dobrze w Polsce - Gazeta Wyborcza.

Prezydent Słupska, Robert Biedroń jeździ po Polsce i promuje swoją książkę „Włącz demokrację”. - Jeden egzemplarz specjalnie wysłałem do Jarosława Kaczyńskiego, kilkaset przekazałbym też posłom do Sejmu i ministrom w rządzie – podkreśla. Biedroń unika odpowiedzi na pytanie, czy prowadzi już kampanię przed startem w wyborach na prezydenta Polski. (onet.pl)

- Mój konkurent powtarza, że chce udzielać ślubu homoseksualistom i walczyć o Parady Równości - powiedział na wtorkowej konferencji Patryk Jaki deklarując, że jeśli zostanie prezydentem, "ani złotówki nie wyda na sprawy ideologiczne". Wszystko po tym, jak Rafał Trzaskowski zadeklarował wyższe dofinansowanie zabiegów in vitro.

Queer jest formą buntu, która pokazuje drogę do wolności. Pokazuje, że można inaczej żyć, nie poddając się zastanym normom polskiej rzeczywistości - mówi Maciej "Gąsiu" Gośniowski. 14 czerwca wystąpi w nowym spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego "Wyjeżdżamy" w Nowym Teatrze w Warszawie - Onet.pl

Wiktor Świetlik, dyrektor radiowej Trójki, wyraził oburzenie krytycznymi opiniami o audycji Kuby Strzyczkowskiego „Za, a nawet przeciw”, której tematem było pytanie: „Czy sąsiedzi homoseksualiści mi przeszkadzają”. - Prowadzący audycję tonował czy nawet przerywał osobom, których wypowiedzi były zbyt drastyczne, mogły kogoś obrazić czy w inny sposób naruszyć jego dobra - podkreśla Świetlik - Wirtualne Media

Gejowski aktor porno Dave Slick zmarł w minionym tygodniu w szpitalu uniwersyteckim w Chicago po raporcie blogu gejowskiego porno Str8UpGayPorn. Ekskluzywny model "Falcon" miał tylko 26 lat. Jak dotąd nie ma informacji o przyczynie śmierci.

Indyjskie Stowarzyszenie Psychiatryczne zrzeszające około 3000 psychiatrów z całego kraju wydało oficjalne stanowisko w sprawie podejścia do kwestii orientacji seksualnej. Według lekarzy psychiatrów homoseksualność nie jest zaburzeniem psychicznym i nie powinna być w ten sposób traktowana. Jako jeden z powodów podjęcia decyzji o wydaniu oświadczenia podano fakt, że homoseksualność już wiele lat temu została usunięta z listy chorób przez najbardziej szanowane światowe stowarzyszenia psychiatryczne. (queer.pl)

Aktorka Leah Remini znana z Diabli nadali i Scjentologia i jej skutki, zagra konserwatywną lesbijkę w komedii telewizji Fox - t’s Always Sunny in Philadelphia.

Gdzie zagra lesbijkę konserwatywną wychowującą swoje dzieci z byłym mężem i nową żoną. Według The Hollywood Reporter, postać Remini, Jean, "uważa się za patriotkę, która kocha swój kraj i mocno wierzy w prawo wszystkich." Chociaż ideologicznie konserwatywna, Jean żyje tym progresywnym trójpodziałowym stylem życia.

W Nowym Jorku, kierowca Ubera wyrzuca parę lesbijek z samochodu. Emma Pichl i jej dziewczyna Alex Iovine - kierowca Ubera wyrzucił je za to że pocałowały się, wmawiał że pocałunek jest nielegalny. Uber natychmiast usunął kierowce z swojej dany, został zawieszony kierowcą firmy.

Pewien gej korespondent ITV News Paul Brand, ujawnił, że bojkotuje mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji z powodu homofobii w Rosji. Wielu oburzyło jak może mieszać sport z polityką,

Pastor ewangelicki w Anchorage, na Alasce, niedawno atakował w bibliotece publicznej, w której spotkanie odbywało się dzieci z drag queen z okazji Pridefest. Jednak gdy tylko wszedł, tłum szybko stanął naprzeciw niego.

Pastor Dave Grisham "Wejdziemy do środka i powiemy dzieciom prawdę", mówi na wideo. "Nie ma czegoś takiego jak transseksualiści, a Bóg sprawia, że ​​chłopcy są dziewczynami i nie ma zmian".

Wchodzi na wydarzenie, w którym drag queen czyta historię dzieci różnym dzieciom i ich rodzicom. Gdy tylko wprowadza się do tłumu, ktoś krzyczy: "Nieee!". Grisham szybko zostaje wyprowadzony, wciąż krzyczy "nie istnieją transseksualiści" i jak Bóg uczynił dwie płcie.

W wywiadzie dla Bloomberg TV, prezes Apple, Tim Cook. "Wiele problemów świata sprowadza się do braku równości. To fakt, że dziecko, które urodziło się pod złym kodem pocztowym, nie ma dobrego wykształcenia, ponieważ urodziło się w tym kodzie pocztowym. To ktoś, kto jest być może z LGBT, który został zwolniony z tego powodu. To ktoś, kto ma inną religię niż większość. Gdyby pewnego dnia można było machnąć różdżką i każdy traktowałby się nawzajem z godnością i szacunkiem, istnieje wiele, wiele problemów, które może zniknąć ... Uświadomiłem sobie, że jest tam dużo dzieci, które nie są traktowane bardzo dobrze - także w swoich rodzinach. Dzieciaki potrzebują kogoś, kto powie: "Och, wszystko w porządku, będzie w życiu. "Otrzymuje wiele wiadomości ..."

Jedna drużyn piłki nożnej w USA San Jose Earthquakes zorganizował dzień Pride na swoim stadionie

Radny Joe Buscaino poprowadził marsz w Welcome Park na cześć weterana Ryana Gieracha. Na jego cześć wzniesiono tęczową flagę, aby pokazać wsparcie społeczności, który został zaatakowany z powodu jest gejem.

Mimo wiele praw LGBT w Kanadzie, to jeszcze daleka droga, ostatnio fundamentaliści coraz bardziej odważni są wmawiają i zmuszają osób LGBT to leczenia.

Rada Miejska Portland jednogłośnie uchwaliła zmianę nazwy ulicy Stark z Naito Parkway na Harvey Milk

Pięć par rodziców tej samej płci - uzyskało oficjalne uznanie ich prawa do dzieci przez miasto Florencję. Podpisanie aktów urodzenia ich dzieci jako rodzice przez burmistrza Dario Nardella. Marco e Paolo, są razem 25 lat, mają dwójką dzieci dzięki matce zastępczej w Kanadzie.

Arcybiskup Eamon Martin stwierdził, że światowe dni rodziny z zadowoleniem przyjmuje wolontariuszy LGBT+, jednocześnie przypomina o stosunku Kościoła katolickiego do małżeństwa.

Sąd Najwyższy Kanady orzekł, że jedna z polityk Trinity Western University w sprawie szkoły prawniczej jest niesprawiedliwa dla studentów LGBT i dyskryminuje ich.

Katolicki arcybiskup Trynidad i Tobago, wraz innymi przywódcami religijnymi muzułmanie, hindusi spotkali się żeby sprzeciwić się prawom LGBT.

Kanadyjski poseł konserwatywny Andrew Scheer, chce zwiększyć pomoc i przyjmowanie uchodźców LGBT

"Konserwatyści mają długą historię wspierania najsłabszych na świecie, a społeczność LGBT jest jedną z najbardziej prześladowanych społeczności na świecie. Dlatego Andrew Scheera zwiększy pomoc uchodźcom LGBT i wprowadzi do Kanady i sprawi, że program Rainbow Refugee Assistance będzie w pełni promowany, wieloletni program, który otrzymuje regularne finansowanie"- powiedziała konserwatywna polityczka Michelle Rempel. (Voice)

Aktor Javier Muñoz ujawniony gej i żyjący z HIV z okazji Pride miesiąca

Skradziona flaga tęczowa z jednej restauracji w Bostonie

Tysiące osób wyszło na ulice Columbus w stanie Ohio w piątek, 15 czerwca 2018 r., Aby powitać wiceprezydenta Mike'a Pence'a, zrobili wielkie gejowskie party. Pokazać jemu nie zgadzają się z nim, jego homofobią.

Torreón mieście meksykańskim odbyła się parada Pride

Portland gejowski chór gościł w programie lokalnym dali występ, z okazji miesiąca Pride

Rada miejska Nowojorska świętuje tydzień pride

Tagi: news
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pahoheQUSp1tsitpw_540

Rebecca Harms/Twitter

Na Ukrainie w Kijowie odbyła się parada Pride uczestniczyło 6,000 i to była największa w historii parada równości w tym kraju. Mimo potrzebowano wielkiej ochrony przez ekstremistami religijnymi i nacjonalistami, około 150 z tych nacjonalistów próbowało zablokować ulice przed paradą.

Jeszcze kilka lat temu trzeba było odwoływać Pride, przed groźbami przemocy, który dochodziły do pobić działaczy podczas parady na Ukrainie.

Przed rozpoczęciem Pride aresztowano 56 osób z powodu starcia nacjonalistami i policji w pobliskiej operze. W wyniku starcia kilku oficerów zostało rannych.

"Pomimo gróźb czułam się szczęśliwa", powiedziała aktywistka Ulyana Movchan. "Tym razem osoby LGBT czuły się bezpieczne na ulicach [Kijowa]. To zachęcające, aby zobaczyć, że z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w paradzie."

Tegoroczna parada zyskała poparcie także z ukraińskich posłów, wśród nich są Svitlana Zalishuck i Rebecca Harms. (GayStarNews)

W Kenii ośrodku dla uchodźców z Ugandy działacze LGBT zorganizowali sobie Pride, pokazać że istnieją, jest to też pierwsza Pride w ośrodku dla uchodźców, pomogli dzięki wielu dobry ludzi na świecie.

Włoskim mieście Caserta odbyła parada Pride tysiące osób wzięło udział temat najczęściej na parada włoski dotyczy prawa rodzin tęczowy.

W innym mieście włoskim Torino, podobnie tematyka walka z homofobią ministra do spraw rodziny Lorenzo Fontana, który przeciwko rodzinom tęczowym, wzięła udział miedzy innymi burmistrz Chiara Appendino.

W paradzie w stolicy Portugalii Lizbonie, wzięło udział około 10 000 osób, miedzy innymi było dotyczące weta prezydenta Portugalii w sprawie ustawy transpłciowej.

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Part 2: This Father's Day, take a trip down memory lane with these adorable "before and after" pics of adoptive gay dads ������‍��‍�� Click the link in our bio to see all the photos, and to read about each dads’ path to fatherhood: “22 Pics of Gay Men Before and After They Became Adoptive Dads” . Happy Fathers’ Day! . #GayDads #FathersDay #HappyFathersDay #TwoDads #GayDadFamily #AdoptionRocks #LoveMakesAFamily

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Devon & Rob (@dadsnotdaddies)

 

Happy Fathers Day to the most extraordinary Dad. Your patience and kindness, your energy and passion, and your endless capacity to love...I’m astounded daily by these attributes and you inspire me to be my best. I see your Dad in you and he would be so proud watching you with our children. I love you @jasonrlandau. #HappyFathersDay

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Happy Father’s Day to all the great dads in the world!!! #fathersday #orgullogay #gaydad #gaydads #gayfathers #gaystagram #familiagay #valencia #twodads #loveislove #lovemakesafamily #gaydadsofinstagram #lgbtrights #lgbtfamily #lgtb #2dads #dospapas #gayfamily #gaypride #gayinsta #lgbt #familialgtb #gayswithkids #gayparents #samesexparents #lgbtq #gay #valenciagay #valenciaorgullosa #ssparents @primark @turismocanet

Post udostępniony przez Twogaypapas (@twogaypapas)

 

Najważniejsze wydarzenie równościowe mijającego tygodnia? Wyrok Sądu Najwyższego ws. drukarza z Łodzi! ������ wideo: Bart Staszewski #kampaniaprzeciwhomofobii #kph #sadnajwyzszy #sądnajwyższy #drukarzZlodzi #drukarz #lgbt #lgbtqia #lgbtbusinessforum

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Agnieszka Holland - nagroda #10KongresKobiet @stowarzyszenie_kongres_kobiet #rownosc #lodz #łódź #kobietydosamorzadu @kobietydowyborow #prawakobiet #prawakobietprawamiczlowieka #równouprawnienie @nowoczesna.oficjalnie @monikaannarosa @ewalieder @michalcessanis #pawelrabiej #pawełrabiej

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

David Burtka is one of the great dads, bar none. He is kind, selfless, zany, honest, strong, wise and a bright beacon of love. Gideon and Harper truly lucked out, as did I. Happy Father’s Day, @dbelicious. We love you a ton. #grateful

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

 

My man is back in town! #love #milosc #amour #monmari #mojmaz #maz #mari #maris #maximetmichal #jelaime #jaimemonmari #kochammojegomęża #małżonkowie #men #menstyle #instalove #instagood

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

To my two favorite Dads (Poppy and @robbierogers ) and to all the dads out there — may you enjoy a day of rest and another year of making lasting memories together. Sending extra love and prayers for anyone that can’t be with their Dad today. ❤️❤️

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

 

Happy Father’s Day @gberlanti (Daddy G) we love you!! The master of puppets and stories and the infamous tickle monster. ❤️��❤️

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 

Woke up this morning to so much Father’s Day love from my beautiful sons. I am extraordinarily blessed and bursting with gratitude and joy. #HappyFathersDay @davidfurnish

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

I am a gay man married to the man of my dreams with 2 sleeping angels in the other room (thank god). I feel that being gay and living a truthful life has always given me a certain strength I would not have had without being born this way. Sending all my gratitude to all the LGBTQ leaders in the world that have taken a stand and have used their voice to give us all a world that we can all feel included and welcomed. #happypride��

Post udostępniony przez jasonrlandau (@jasonrlandau)

 

jeszcze trochę wspominek z parady ��

Post udostępniony przez Piotr Grabarczyk (@grabari.pl)

 

Post udostępniony przez Adam Eli (@adameli)

 

Post udostępniony przez Fredrik Eklund (@fredrikeklundny)

 

��️‍��✨ OUT & PROUD. ✨��️‍�� So happy to say the words Yep, I’m Gay in official print. Interviewed for @wonderland by someone I stan infinitely – the fiercest garbagio pop queen @kingprincess69. Thank you to KP for providing me with such a safe space to come out. We talk about gay sobbing, first encounters with lesbian masturbation, queer icons, Toni Morrison, disillusionment as a critical step, the art I’ve been working on, and the films that I have coming out this year. Full interview on newsstands now and available online Monday. ����

Post udostępniony przez amandla (@amandlastenberg)

 

Happy Father’s Day to the greatest partner in parenting anyone could hope for, @halls.simon , and to all the Dad’s out there! Love you Simon! #fathersday2018

Post udostępniony przez Matt Bomer (@mattbomer)

 

Post udostępniony przez ��Erik��Douglas��Alli Mae��Ella�� (@nolapapa)

 

Post udostępniony przez TheRealDadsofNewYork (@therealdadsofnewyork)

Tagi: instagram
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 czerwca 2018

Każda złotówka wpłacana na nasze konto bankowe jest ponownie inwestowana – rzadko niestety są to kwestie ochrony środowiska czy praw człowieka. Niektóre firmy i instytucje chcą jednak działać etycznie, inwestując pieniądze w zrównoważone, społeczne i odpowiedzialne projekty. Dostępne od 05/06/2018 do 23/08/2018

Tagi: dokument
21:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Polska w dużych dawkach: Drodzy, jak co roku zalewa nas homopropaganda od której niszczeją uprawy, krowy nie chcą się cielić a drogówka wlepia mandaty jakby częściej. Pomożemy wam przetrwać ten krótki czas. Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości z rozmaitych dyskusji i komentarzy.

1. Dlaczego te wszystkie homo żądają od nas praw, jak już i tak wolno im chodzić po ulicy, głosować, słodzić herbatę?

Oni nie chcą, żebyśmy dali im prawa, tylko przestali im ich odmawiać. Nie mamy żadnego worka praw. Jesteśmy tylko wspólnotą ludzi, która na coś się umawia. Niczego nam nie ubędzie, jeśli więcej ludzi będzie mogło tyle samo co my.

2. A jak idzie dwóch gejów ulicą i trzymają się za ręce, to co mam powiedzieć dziecku?!

To samo, co wtedy, kiedy widzisz bogacza w limuzynie, a was stać na tramwaj. Albo kiedy widzisz mężczyznę w sutannie. Albo osobę, która porusza się na wózku. Świat jest złożony, a twoją rolą jako rodzica jest dziecku świat objaśniać, a nie żądać od świata, żeby dostosował się do twojego braku języka w gębie.

3. Zboczenia powinno się leczyć!

Zgadza się. Tylko, że jeśli ktoś woli kobiety od mężczyzn, to w porządku, także, kiedy są tej samej płci. Kiedy natomiast ktoś lubi martwe kobiety lub mężczyzn, to jest to zboczenie nawet jeżeli są przeciwnej płci.

Ale dwie dorosłe osoby, które kochają się i chcą być razem to nie zboczenie.

4. Ta homopropaganda miesza dzieciom w głowach i sieje zgorszenie.

Od homopropagandy jest bardziej kolorowo, od antyhomopropagandy dzieci popełniają samobójstwa.

5. Gejuchy są rozwiązłe i tylko seks im w głowie.

Jak nam wszystkim, od czasu do czasu 
6. To je grzech.

Podobnie jak chciwość, łakomstwo, zazdrość, gniew czy lenistwo. I nienawiść względem bliźniego. A zatem powiadamy: widzisz drzazgę w oku bliźniego swego, a nie widzisz kija w dupie swojej.

7. To tylko moda dla znudzonej młodzieży w dużych miastach, której odbija z nudy.

Homo bywają też robotnicy, emerytowane nauczycielki, kibice, kasjerki, harcerze. Tylko im jest po prostu trudniej.

8. Ja nie znam żadnych gejów, lesbijek ani trans.

Znasz. Tylko oni znają też ciebie, dlatego ty nie wiesz o tym, że ich znasz.

9. Ale seks w pupę? Fuuuj.

Tak, istnieje coś takiego jak seks analny, i to może być szokująca informacja, ale pary heteroseksualne też go uprawiają. Nic się jednak nie martw. Nie jest obowiązkowy, więc ty nie musisz.

10. Jak tak dalej pójdzie, to będą chcieli adoptować dzieci.

Tak, to naturalna konsekwencja. Dojrzałe związki w którymś momencie chcą mieć dzieci. Albo i nie. Różnie bywa.

11. Ale oni nie mogą, bo im natura nie pozwala.

Pary niepłodne też nie mogą, bo im natura nie pozwala.

12. Ale dzieci z domów dziecka są już i tak poszkodowane, a tak mają być jeszcze narażone na homorodziców?

To żaden problem, gdyby nie ludzie, którzy robią z tego problem. No i naprawdę chcesz zatrzymać dzieci w domu dziecka, żeby nie trafiły do kochających rodzin w imię twojej ideologii spod znaku "nie bo nie"?

13. To co ja mam teraz robić?

Właściwie to nic. Czyjeś szczęście nie musi powodować twojego nieszczęścia.

Tagi: cytat LGBT
11:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pag0a16Sa51tsitpw_540

(Craig Barritt/Getty) 

Ujawniona scenarzystka telewizyjna Lena Waithe została uhonorowana Nagrodą Bohaterki za swój wkład w rozwój reprezentacji osób LGBTQ w mediach przez organizację Trevor Project, zajmującą się zapobieganiem samobójstw wśród queerowej młodzieży. "W tych czasach próby, obrazy są bardzo istotne, w szczególności dla naszej podatnej na wpływy młodzieży. Oni zwracają się do wielkiego i małego ekranu, by dostrzec tam siebie" - mówiła Waithe odbierając nagrodę.

Lena została uhonorowana przez Trevor Project za swoją pracę na rzecz zwiększania reprezentacji osób LGBTQ w telewizji i poza nią. Odbierając nagrodę, Waithe w swojej przemowie zwróciła się bezpośrednio do młodzieży LGBTQ.

"W tych czasach próby, obrazy są bardzo istotne, w szczególności dla naszej podatnej na wpływy młodzieży. Oni zwracają się do wielkiego i małego ekranu, by dostrzec tam siebie" - rozpoczęła swoje przemówienie scenarzystka.

"Zbyt często queerowe historie są przesiąknięte tragedią. Zbyt często queerowe historie są opowiadane przez ludzi, którzy nie należą nawet w queerowej społeczności. Nasze udręki i zgryzoty są często wykorzystywane przez Hollywood tylko po to, by zarobić".

W przemówieniu Waithe nawiązała też do niedawnych informacji o samobójstwie projektantki torebek Kate Spade i naszego sojusznika - szefa kuchni i pisarza Anthony'ego Bourdain. Scenarzysta powiedziała: "Ostatni tydzień był ciężki. Straciliśmy dwie niezwykłe dusze i szok jest jeszcze bardziej dotkliwy, bo wszyscy wiemy, że samobójstwom da się zapobiec. Wiele queerowych dzieciaków nie czuje się kochanymi. Nie czują się widziani i nie czują się słyszani. Nie chcę tylko tego, by te dzieciaki żyły - chcę, żeby żyły swoim najlepszym życiem, bo jako społeczeństwo skorzystamy na wszystkich licznych darach i talentach, które posiadają i którymi mogłyby się dzielić" - Queer.pl

Reżyser i producent czy ostatniego "Love Simon" obecnie w Polski kinach. Greg Berlanti został również uhonorowany podczas tego wydarzenia za swoją pracę w filmie i telewizji, przemówienie na temat tego, jak wiele się zmieniło, odkąd był homoseksualnym nastolatkiem, ile jeszcze pozostaje do zrobienia.

Nigdy nie czułem się jak bohater, ale mam pewne doświadczenie w świecie superbohaterów i często mówimy o tym, jakie supermoce sprawiają, że różnią się one od nas lub od siebie nawzajem. (...)

Poznałem mojego pierwszego bohatera LGBTQ, gdy skończyłem 14 lat. Gdy byłem nastolatkiem, ale żaden z nich nie sprawił, że ​​stałem się popularny. Jak wykazałem, byłem fanem komiksowym na długo przed tym, jak był w dobrym stylu. Byłem przy ołtarzu w mojej katolickiej parafii. Byłem szefem klubu audiowizualnego. Byłem najmniejszym dzieckiem w mojej klasie, byłem miejskim lalkarzem i wykonywałam przedstawienia lalek na przyjęcia urodzinowych. Zacząłem też uświadamiać sobie, że jestem gejem. Jakimś sposobem rzeczą homoseksualista był jedyną z tych cech charakteru, którą chciałem się pozbyć. Każdego wieczoru modliłem się, aby nie być gejem.

W każdym razie, późną wiosną 1986 roku zostałem wybrany na ministranta do odprawienia mszy z kardynałem Nowego Jorku w katedrze św. Patryka. Byłem potwornie podekscytowany, ponieważ był to weekend moich 14 urodzin. I w końcu to był też sam dzień - Hands Across America. (...) Więc rano odprawiłem mszę świętą w St. Patrick's, wykonał tak dobrą robotę, że kardynał O'Connor zasugerował, abym wstąpił do kleru. (...)

Opowiadał też o spotkaniu na ulicy gejów, protestowali przeciwko epidemii AIDS. "W rzeczywistości doniesienia prasowe na temat AIDS w tamtych czasach były prawie równe na temat gejów w telewizji. Nie było prawie żadnych fikcyjnych postaci LGBTQ w telewizji lub w filmie, na pewno nie w filmach, do których miałem dostęp. I chociaż jestem pewien, że spotkałem już kilku gejów w moim życiu, nigdy nie spotkałem ani nie widziałem osoby ujawnionej homoseksualnej i nagle pojawiła się fala otwartych gejów zbliżających się do mnie. I tak, oni krzyczeli, i tak, wielu było chorych, ale nie widziałem tylko choroby. Widziałem też po raz pierwszy w moim życiu mężczyzn trzymających się za ręce. (...)

Chciałbym szybko wspomnieć o dwóch innych bohaterach, którzy są częścią Love Simona, mojego filmu, mimo że nie ma ich tu dzisiaj. Pierwsza była moja mama. (...) Około rok wcześniej dostałem możliwość reżyserowania Love, Simon, tym samym zdiagnozowano u niej raka płuca i spędziliśmy większość roku po tym, jak zaczęła leczyć się. Kiedy w końcu dostałem pracę, aby wyreżyserować film, byłem niezdecydowany. Wiedziałem, że to oznaczałoby, że odejdę na pięć miesięcy - pięć miesięcy, to był bardzo cenny czas, który mogę spędzać razem z mamą. Poszedłem prosić tak pośrednio, jak to tylko możliwe, o pozwolenie mojej mamy na wyjazd. Nie pytałem jej wprost, ponieważ nie chciałem jej ani tego, co najbardziej obawiam się powiedzieć, więc powiedziałem jej o filmie - że chodzi o nastolatka, który zakochuje się w innym chłopcu i wychodzi z szafy do swojej rodziny i przyjaciół. I nie mogła w to uwierzyć. "Duże studio robi ten film, i chcą, żebyś to zrobił? "Moja mama była moją najbardziej dumną fanką. Kazała mi się pośpieszyć i powiedzieć "tak", zanim zmienią zdanie. (...)

Ostatniej nocy koniec filmowania moja mama poszła do szpitala po to, co było jej ostatnim razem. Pędziłem do domu, by być obok niej, a 10 dni po tym, jak skończyłem film Love Simon, moja mama odeszła. Nigdy nie widziała filmu, ale za każdym razem, gdy ktoś rozmawia ze mną o filmie, zwłaszcza gdy wymieniają go w kategoriach własnych rodziców lub własnego dziecka LGBTQ, wiem, że to ich pocieszające. A w tamtych czasach czuję się najbliżej niej.

Ostatnim bohaterem, o którym wspomną wieczorem, opowiadał o chłopcu który, miał 14 lat po pokaże Love, Simon w Kansas jak dziękował za ten film. Podszedł do niego, dziękował mówił on w jego wieku nie podtrawił taki odważny, wstydził uścisnąć rękę gejowi. (...)

Dodał, jako członkowie społeczności LGBTQ, uważam, że obowiązkiem nas jest przypominanie sobie, abyśmy byli bardziej współczujący dla siebie i dla siebie nawzajem. Droga do ciągłej równości lub do utrzymania praw, które czujemy, jakbyśmy zabezpieczyli, może nie wydawać się tak rozległa, ale tak jest. Będzie to wymagało od nas wszystkich działania w roli bohaterów i współczucia, jak to tylko możliwe, na wielką skalę i w małych nadal budować świat, który chcemy zobaczyć.

Sam Brinton wzywa do zakończenia terapii konwersyjnej

Dominic Barton o tworzeniu środowisk integracyjnych LGBTQ w miejscu pracy, Dominic wiele zrobił dla swoi pracowników LGBT wspiera organizację LGBT w tym Trevor.

Brendon Scholl ma sławną ciocie jego mama jest siostrą Jennifer Lopez, który jest płynnej płci - trochę więcej na NY Post.

Amit Paley, prezes The Trevor Project, zaczynał jako wolontariusz gospodarzami gali byli olimpijczycy Gus Kenworthy i Adam Rippon.

Tagi: LGBT
11:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zakonnik zapytał: "Czy chciałbyś mieć w Polsce progresywny, otwarty Kościół katolicki, akceptujący uchodźców, osoby innej orientacji seksualnej oraz dopuszczający feminizm?". Możliwości odpowiedzi są cztery: "raczej nie", "oczywiście!", "nie umiem odpowiedzieć" oraz "nie chcę żadnego kościoła".

Do tej pory głos oddało 2800 osób, a najwięcej otrzymała odpowiedź "oczywiście!" (53%). Drugą najczęściej zaznaczaną odpowiedzią jest "nie chcę żadnego kościoła" (29%), a "raczej nie" zaznaczyło tylko 15% głosujących. Zaledwie 3% nie ma zdania - Queer.pl

Papież Franciszek przeciwnik rodzin tęczowy. "To bolesne powiedzieć dzisiaj: ludzie mówią o różnych rodzinach, jednak "rodzina jest tylko miedzy jako mężczyzną i kobietą na obraz Boży jest jedyna".

Definicja rodziny papieża wyklucza nie tylko małżeństwa osób tej samej płci, oprócz innych nietradycyjnych rodzin, takich jak samotni rodzice.Na temat aborcji przywołał na Holocaust, porównując aborcję do przymusowej sterylizacji praktykowanej przez nazistów. (The Advocate)

Florenccce na Queer.pl, na temat że wielu mają iluzję wychwalają papieża, ale on nie jest taki super.

"Bardzo mnie dziwi ta natychmiastowa zbiorowa ekstaza sporej części osób LGBT+, kiedy Franciszek powie coś w stylu „Bóg cię stworzył gejem i cię kocha”. Przecież to zdanie w żaden sposób nie kłóci się z nauką kościoła, że jesteśmy chorzy i musimy się leczyć.

Osoby niehetero według katolików są spoko, jeśli wypierają swoją tożsamość i nie uprawiają seksu. Najlepiej gdyby żyli w hetero związkach. Dlaczego tyle osób odbiera słowa Franciszka jako poparcie dla naszej walki o równość? On nigdy nie powiedział, że akceptuje nasze związki, że należą nam się te same prawa, które mają hetero, że chciałby żebyśmy mogli zakładać rodziny. Oświadcza jedynie, że zdaje sobie sprawę z naszego istnienia i tyle. Skąd więc to zaskoczenie, że wciąż jest homofobem? Książki o terapiach reparatywnych też mówią, że jesteśmy spoko i zasługujemy na pomoc w wyleczeniu się.

Polecam przestać wybiórczo słuchać tego, co Franciszek mówi i rozumieć co ma na myśli, to nie będziecie zawiedzeni i zauważycie, że nie ma "rozdwojenia jaźni" ani że "powinien się zdecydować"."

Katedra Hope

Ja? W życiu! - 3. niedziela po Trójcy Świętej - Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma. (1 J 1,8)

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis - dobre kazanie powinno wielu nas Polaków posłuchać 

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church of Washington DC

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church w Toronto

Metropolitan Community Church

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

Tagi: religia
11:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tłum oszalał w Filadelfii w piątek wieczorem, kiedy brytyjski piosenkarz i autor tekstów Harry Styles machał tęczową flagę z napisem "Make America Gay Again".

Style wsparcie dla społeczności LGBTQ podczas swojej trasy. Sprzedawał nawet gadżety - tęczowe koszulki z napisem "Treat People With Kindness" - z na rzecz organizacji GLSEN. Nie pierwszy raz na koncercie Harry machał tęczową flagę wiele razy już zrobił to wspierał osoby LGBT.

Tagi: Ploty
11:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Aussie dads Cris and Damien were together only a year when they got engaged. ��‍❤️‍��‍�� They spent the next 9 years fighting for their right to get married. �������� Recently they tied the knot after Australia voted YES, and they had a very special guest… ���� Click the link in our bio to read: “These Aussie Dads Got Married With a Special Guest: Their Newborn Daughter” ����‍��‍��❤️ . . . #NewGayDads #TwoDads #GayDads #GayFamily #TwoDadFamily #LoveMakesAFamily

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

What does it mean to care for your child? For new dads Johnny and Sebastian, it means bonding with their son during his first days of life. “We love every moment of it.” ��❤️��‍��‍�� * Johnny and Sebastian are doting dads, and @dovemencare realize how important it is for new parents to also find the time to take care of themselves! So @dovemencare sent Johnny and Sebastian a care package with products for dads. * Gays With Kids is also partnering with @dovemencare to share a critical message for future dads: Dads deserve paid leave, as part of a parental leave policy that includes LGBTQ families! What message do you have for new dads? Comment using the #DearFutureDads hashtag.

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

J. Maurice and Kenneth became dads through foster-adopt in March of last year. ��‍��‍��‍��❤️�� This Philly foursome are loving being a forever family! “What we enjoy most about being dads is the way our sons call our names when we enter the home, and the goodbye kisses as they depart for school.” ����❤️�� . . . #GayDads #LoveMakesAFamily #TwoDads #GayFamily #AdoptionRocks #ProudFamily #LGBTQFamily #GayDadFamily

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Minął tydzień od @paradarownosci a my nadal nie możemy się nacieszyć tym jak było fajnie! Kto z Was był na Paradzie? Jak ją wspominacie? ��️‍����️‍����️‍��fot. Agata Grzybowska #paradarownosci #paradarownosci2018 #kampaniaprzeciwhomofobii #kph #lgbt #lgbtqia #ramiewramie #ramiewramieporownosc #warszawa #warsaw #polska #poland

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Fot. Karolina Jóźwiak #equalityparade #paradarownosci2018 #warszawadlarówności #wspólnasprawa #love #rainbow #wspieramparadę #warsawpride #equality #queer

Post udostępniony przez Parada Równości (@paradarownosci)

 

Post udostępniony przez Russelltovey (@russelltovey)

 

Post udostępniony przez Lance Bass (@lancebass)

 

A tymczasem w Wiedniu... #Regenbogenparade! #viennapride

Post udostępniony przez Queerowy Maj (@queerowymaj)

 

Post udostępniony przez J E R E M I A H B R E N T (@jeremiahbrent)

 

Post udostępniony przez J E R E M I A H B R E N T (@jeremiahbrent)

 

Post udostępniony przez Nyle DiMarco (@nyledimarco)

 

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

Post udostępniony przez Gay Wedding Ideas (@gayweddingideas)

 

Aweeee I love LOVE #lovewins #dlw18 #gaywedding #love #instagay @2_shadesoflove

Post udostępniony przez De'Andrè Brimm-Davis (@i_amvirgo)

 

Post udostępniony przez Pride.Gay_Theodore (@pride.gay_theodore)

 

Post udostępniony przez Audrey (@audrina69)

 

Post udostępniony przez The Globetrotter Guys (@theglobetrotterguys)

 

Post udostępniony przez Andreas Gylling Æbelø (@andreasaebeloe)

 

Post udostępniony przez Peter Schouten �� (@peterpierre82)

 

Post udostępniony przez Tina & Maxim (@tinaundmaxim)

 

Post udostępniony przez Tom Daley (@tomdaley)

 

Post udostępniony przez LGBT (@topverseandbtm)

 

Post udostępniony przez troye sivan (@troyesivan)

 

Post udostępniony przez Frankie James Grande (@frankiejgrande)

 

Post udostępniony przez PinkNews (@pink_news)

Tagi: instagram
11:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 czerwca 2018

Zgodnie z raportem z 2017 roku ponad 9 milionów Brytyjczyków często lub zawsze czuje się samotnie. Starsi ludzie czasami tylko raz w tygodniu mają okazję zamienić z kimś kilka słów. Jednak problem dotyczy również i młodych – osoby w wieku 16-24 lat też często czuje że nie ma z kim porozmawiać. W obliczu rosnącego problemu premier Theresa May powołała Ministerstwo ds. Samotności, którego zadaniem ma być wspieranie projektów społecznych.

Dostępne od 13/06/2018 do 08/09/2018

Tagi: dokument
20:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 845