Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 24 maja 2015

CFugrJ_W0AE3_dU

Finał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, wygrała Szwecja, dokładnie piosenka Heroes od Måns Zelmerlöw. Otrzymał 365 punktów, więcej niż Rosjanka Gagarina 303. Sama Polska, reprezentowała Monika Kuszyńska z piosenką "In The Name Of Love" otrzymała w sumie zaledwie 10 punktów i zajęła 23 na 27 miejsc.

Odbierał trofeum od Conchita Wurst, powiedział "Jestem tak bardzo szczęśliwy. Chcę podziękować wszystkim za głosowanie i wspieranie mnie. Chcę tylko powiedzieć, że wszyscy jesteśmy bohaterami, bez względu na to, kogo kochamy, kim jesteśmy i co wierzymy. Wszyscy jesteśmy bohaterami."

Ale dodam wcześniej kilka tygodni temu, kontrowersje zrobił, miedzy innymi że geje nie powinni mieć dzieci, ale później przeprosił za swoje słowa. (Independent)

Występy  Conchity 

Występ Måns Zelmerlöw - Heroes

Na językach, odc. 13 o 23:20 na TVN. Glee 2, odc. 11 - 12 - 13 o 08:25 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 2, 4x o 18:05 na Fox Comedy. Ekipa z Newcastle 10, odc. 7 o 22:00 na MTV Polska. Dobra robota, odc. 5 o 22:00 i odc. 4 i 5 00:00/01:00 na E! Entertainment. Taboo USA, odc. 7 o 23:10 na TTV.

Z kamerą u Kardashianów, odc. 9 i 10 o 19:00 na E! Entertainment

Faking It, odc. 10 o 19:25 na MTV Polska. Dochodzi do niesamowitej bójki Amy i Karmy. Liam otrzymuje obiecujące wieści na temat swojej przyszłości. Lauren odkrywa, że jej związek nie jest tym, co jej się wydawało. Shane przekracza wszelkie granice, aby dostać to, czego chce.

Tagi: media
01:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 maja 2015
 

W Irlandii trwa liczenie głosów po wczorajszym referendum w sprawie małżeństw jednopłciowych. Wg nieoficjalnych...

Posted by Replika on 23 maja 2015

Wyborcy zdecydowaną większością opowiedzieli się za legalizacją homomałżeństw - stwierdził sekretarz stanu Irlandii ds. równości Aodhan O'Riordain. Tym samym Irlandia zostanie zapewne pierwszym krajem, w którym takie małżeństwa zostały zatwierdzone w ogólnokrajowym referendum. (PAP/wp.pl)

Po przeliczeniu 75 proc. głosów w referendum, można już stwierdzić, że Irlandczycy powiedzieli "TAK" małżeństwom jednopłciowym! Ostateczne wyniki będą około 17, jednak nic nie powinno się już zmienić. (MNW)

Aktualność. Historyczne referendum w Irlandii w sprawie małżeństw jednopłciowych WYGRANE!!! Wg danych z ponad 90% okręgów wyborczych 60% Irlandczyków opowiedziało się za wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych.

Irlandia jest pierwszym krajem świata, który wprowadza małżeństwa jednopłciowe po referendum, a więc z najsilniejszym możliwym mandatem demokratycznym. Wielkie gratulacje należą się irlandzkiej społeczności LGBT, ale też równie wielkie podziękowania – irlandzkim sojusznikom/sojuszniczkom hetero. Bez nich przecież by to nie przeszło. Pokazali nie tylko wsparcie, ale i zaangażowanie, bo trzeba było nie tylko wyrazić swój pogląd, ale też zarejestrować się i zagłosować. Agencje prasowe podkreślają, że tysiące młodych Irlandczyków/Irlandek przyjechało do swego kraju z zagranicy specjalnie w piątek po to, by wziąć udział w referendum. Żaden kraj nie daje nam w Polsce takiej nadziei, jak Irlandia, bo to też kraj przeważająco katolicki. Jeszcze na początku lat 90. homoseksualizm w tym kraju był nielegalny. Zmiana jest możliwa! Irlandio, kochamy Cię jak Irlandię! (Replika)

Wśród gratulacji dla Irlandii miedzy innymi Premier konserwatysta z Wielkiej Brytanii.

tumblr_inline_notj7p2uX71tsitpw_540

Melissa Etheridge pogratulowała Irlandii

W Rzymie zaczął obowiązywać rejestr związków cywilnych dla par jednopłciowy. Czternaście par tej samej płci były jednymi z pierwszych, aby przypieczętować swoje przywiązanie do siebie podczas ceremonii, "Celebration Day", w ratuszu miejskim.

943338_490691734336011_542157918_n

„Jestem Harvey Milk. I jestem tu aby Was zwerbować” rozpoczynał swoje przemówienia do tłumnie przybywającej na jego wiece publiki. Miał on w sobie niesamowitą siłę. Potrafił bowiem, w imię słusznej sprawy zjednać wszystkich, niezależnie od wiary, rasy czy orientacji seksualnej. Jego życie nie było jednak usłane różami. Często bywał w moralnej rozsypce. Zranił wielu ze swoich kochanków, a rozstania z nimi boleśnie przeżywał. Nie bał się mówić. Głośno wyrażał gniew i wielkie nadzieje. Nadzieje, nie tylko swoje, ale i tysięcy, a może milionów homoseksualnej części społeczeństwa amerykańskiego.

Sean Chapin, wraz z innymi Andrea Shorter, Randall Mann, Sister Roma, Courtney Walsh i Aaron Wimmer. Odczytali Harvey'a Milka przemówienie "Nadzieja" na szczycie Castro na cześć jego który dziś jest dzień "Harvey Milk Day" w Kalifornii. Dziś miałby 85 lat.

zdjęcie Queer.pl

Tagi: ikony LGBT
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ellen mama Betty DeGeneres, która skończyła 85 lat, pokazuje najlepsze momenty jej w programie Ellen, też pojawi się osobiście wraz rodzeństwem Ellen i jej żoną Portią.

Tagi: Ploty
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Konkurs Piosenki Eurowizji - Wiedeń 2015 - finał o 21:00 na TVP 1 lub Emisja TUTAJ oraz na YT

Glee 2, odc. 8 i 9 o 08:25 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 2, 4x o 16:25 na Fox Comedy. Bogate życie w Nowym Jorku 4, 3x o 13:15 na POLSAT Romans. Graham Norton Show 16, odc. 2 o 23:00 na BBC Lifestyle.

Grace Helbig Show odc. 2 i 3 o 18:00 i odc. 4 o 22:30 na E! Entertainment. Dobra robota o odc. 3 o 00:00 na E! Entertainment. Freddie Mercury: The Tribute Concert o 23:35 na TVP Kultura.

Bessie o 00:00 na HBO HD. Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 23 o 20:05 na FOX HD. Express o 15:45/17:45/19:45 na TTV. Ekipa z Newcastle 10, odc. 5 i 6 o 22:55 na MTV Polska.

Faking It, odc. 9 o 19:25 na MTV Polska

Tagi: media
00:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 maja 2015

HometoVote4HometoVote3

Obywatele Irlandii z całej Wielkiej Brytanii i na świata wracają do kraju, aby zagłosować na rzecz małżeństwa osób tej samej płci. (PinkNews)

W Irlandii odbywa się referendum, w którym wyborcy wypowiedzą się w sprawie legalizacji małżeństw jednopłciowych. To pierwsze na świecie ogólnokrajowe referendum w tej sprawie.

W plebiscycie postawiona została propozycja zmiany konstytucji, aby odpowiedni zapis mówił o małżeństwie jako związku "dwóch osób, bez rozróżnienia ich płci". Aby stało się to faktem, w referendum potrzebna jest zwykła większość.

Do głosowania uprawnionych jest 3,2 mln obywateli tradycyjnie katolickiej Irlandii. Lokale wyborcze będą czynne do godz. 22 czasu lokalnego (godz. 23 w Polsce). Wyniki powinny być znane w sobotę po południu - TVN24

(napisy po polsku)

z17956654Q,Jolanta-Sacewicz-z-zona

"Nikt nie wie, ile osób LGBT jest Polsce, bo żeby dać się policzyć, trzeba się ujawnić, a nie wszyscy mogą lub chcą. Przyjmijmy więc szacunkowo, że jest nas w Polsce 3 miliony. W I turze wyborów na zwycięskich kandydatów głosowało po blisko 5 mln ludzi. Gdyby cała społeczność LGBT oddała głos na jednego z nich w II turze, przesądzilibyśmy o wyborze głowy państwa" - pisze w liście do "Wyborczej" Jolanta Sacewicz z USA (na zdjęciu z żoną)

"Dwa lata temu w Kalifornii zawarłyśmy związek małżeński z moją długoletnią amerykańską partnerką. Maleńki, pośpieszny ślub odbył się w naszym domu w Los Angeles w obecności garstki przyjaciół i świadków. Na Skypie towarzyszyła nam moja umierająca mama, dla której ten ślub przyspieszyłyśmy... - Gazeta Wyborcza.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 815