Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 03 września 2015

Alex i jego walka z alkoholem, po wielu latach nadużywania alkoholu, noc w więzieniu ... Alex postanawia zrezygnować z picia i być abstynentem. Dla dobra siebie walka o nowe życie.

Nowy film dokumentarny Pervez Sharma dokumentuje jego pielgrzymkę do świętego miasta muzułmanów Mekki, pomimo przepisów Arabii zakazujących kamer.

Były wiceprezydent Dick Cheney powiedział, że ludzie muszą zaakceptować, małżeństwa tej samej płci są prawem amerykańskim. Widać Liz Cheney, która wielka przeciwniczka małżeństw homoseksualny, miedzy wcześniej doszło do wojny w rodzinnej z siostrą Mary Cheney i jej partnerką Heather Poe, siostry pokłóciły się o małżeństwa homoseksualne. Dziś widać Liz zmienia zdanie i akceptuje.

Urzędniczka Kim Davis, sędzia ją skazał za nie wydawanie pozwoleń na małżeństwa homoseksualny. Trawiła do więzienia, będzie w nim dopóki nie pozwali jej pracownikom do wydawania pozwoleń na małżeństwo dla wszystkich uprawnionych pary, niezależnie od płci. (Advocate)

Scott i Ken, ich córeczką. W tatusiowie po raz pierwszy porozmawiali szczerze o tym, jak to jest mieć w domu dziecko, a także podzielić się wskazówkami dla przyszły ojców.

tumblr_inline_nu2dr6U7aZ1tsitpw_540

Wiadomość od Lambda Warszawa: Zbiórka ubrań dla mieszkańców Hostel interwencyjny dla osób LGBT nadal trwa!

Otrzymaliśmy od Was pierwsze paczki z odzieżą dla mieszkańców Hostelu Interwencyjnego Emotikon smile Dziękujemy osobom, które wsparły już naszą akcję! 
Przypominamy, że nadal potrzebujemy:
- bielizna męska (głównie), rozmiar M, L
- bielizna damska, rozmiar M
- skarpetki męskie, rozmiary od 40-46
- skarpetki damskie
- t-shirty, swetry, bluzy, spodnie i inna odzież na zbliżający się okres jesienny
W ramach pomocy można:
1. Przynieść używane ubrania (w dobrym stanie!), nowe skarpetki i bieliznę osobistą. Czekamy na Ciebie w poniedziałek, wtorek i środę od 12:00 do 21:00 w naszym biurze Lambda Warszawa(ul.Żurawia 24 A lok.4)
2. Wpłacić dowolną kwotę, za którą kupimy potrzebne rzeczy, wchodząc na stronę http://www.lambdawarszawa.org/wesprzyj
lub bezpośrednio na konto: 47213000042001025987380001

Hostel interwencyjny dla osób LGBT. "Co mi dało przyjście tutaj? Po pierwsze, odpoczynek psychiczny. Po drugie, spokój ducha" - są to słowa osoby, która znalazła się w naszym Hostel interwencyjny dla osób LGBT. W ciągu kilku miesięcy działania pomogliśmy już 20 osobom. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym usłyszycie również innych mieszkańców hostelu. Więcej o naszym hostelu TUTAJ.

tumblr_inline_ntwvlfJkjo1tsitpw_500

W najbliższy czwartek TVP 2 nada w ramach cyklu Kocham Kino "Płynące wieżowce". Prawicowe portale zarzucają telewizji publicznej "homopropagandę". Ten film już raz obrażał i atakował redaktorów "Frondy".

W czwartek o godz. 22.45 w TVP 2 nadany będzie film Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce". Porusza on m.in. zagadnienie homoseksualizmu i dość skomplikowanej relacji (uczuciowej i rodzinnej) dwóch mężczyzn. Film polskiego reżysera, który nadany będzie w cyklu Grażyny Torbickiej "Kocham Kino", już przed emisją oburzył część prawicowych mediów, które zarzuciły TVP "homopropagandę".

- Priorytetem jest też dla nas prezentacja rodzimej kinematografii, we wszelkich jej przejawach. W ostatnim czasie mieliśmy szansę pokazać w TVP2 większość najwybitniejszych i najgłośniejszych polskich filmów. Kolejne pokażemy jesienią - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP. - W tej grupie znajduje się również film "Płynące wieżowce", którego tematyka dla części widzów może być kontrowersyjna. Dlatego też emisja rozpoczyna się o godz. 22.45, a film opatrzony został jedną z najwyższych kategorii wiekowych, tj. od 16 roku życia. Projekcję poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez Grażynę Torbicką. Taki zabieg stosujemy za każdym razem, gdy w "Kocham kino" emitujemy film mogący budzić kontrowersje części widowni. Film nagradzany był m.in. na festiwalu w Karlowych Warach czy Nowych Horyzontach we Wrocławiu - TOK FM

Tagi: news
09:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 września 2015

HRC szef Chad Griffin dotyczące urzędniczki Kim Davis, odmawia wydania licencje na małżeństwo dla par jednopłciowy z powodów religijny.

Działacz Dan Savage, gościł w MSNBC, dotyczące kobiety Kim Davis, dodam coraz więcej szokujący historii o niej, więcej mówi o moralności wychodzi, że jej życie nie jest takie jak mówi według Boga. Ona rozwiodła się trzy razy i jej mąż cztery razy, podaje US News World Report artykuł, który wskazał, że Davis "urodziła bliźnięta pięć miesięcy po rozwodzie z jej pierwszym mężem, i były one ojcem jej trzeciego męża, ale przyjęte przez drugiego męża.

Josh Sanders sportowiec i gej oraz chrześcijanin, ma wiadomość do urzędniczki Kim Davis

Tagi: LGBT news
22:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prawo do małżeństw jednopłciowych jest już częścią irlandzkiej konstytucji. Wczoraj prezydent Michael Higgins podpisał odpowiedni dokument. Jeszcze we wrześniu ustawę przyjąć ma parlament - i już - potem tylko zwyczajowe w Irlandii trzymiesięczne zawiadomienie o tym, ze chce się zawrzeć małżeństwo - i można wyprawiać wesela.

Wszystko to - to, jak pewnie wiecie, wynik referendum - 22 maja Irlandczycy i Irlandki, jako pierwszy kraj na świecie, o wprowadzeniu małżeństw jednopłciowych zdecydowali w referendum. (Replika)

wtorek, 01 września 2015

Homofobia w szkole? Reaguj!

Sir Ian McKellen na paradzie równości w Manchesterze

Sir Ian McKellen wywiad dla BBC, miedzy dotyczące praw LGBT walki na całym świecie

Kentucky urzędniczka Kim Davis nadal przeciwstawia wydawania licencji dla małżeństw jednopłciowy z powodu religijny. We wtorek Sąd Najwyższy odmówił jej prośbę dotyczące skargi.

Tagi: LGBT news
23:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

11898535_10153139927111417_7652092781323265434_n

Nowy numer QX dostępny TUTAJ

11930895_968724189852844_3871491865843673452_o

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

GayCalgary Magazine

South Florida Gay News

Get Out!

Fenuxe

QNotes

OutBoise Magazine

Wire Magazine

Gscene Magazine

cityXtra Magazine

Siegessäule

Next magazine

Tagi: media
09:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nty4rglHtG1tsitpw_540

Oliver Sacks - Facebook

 Zajdzie daleko, o ile nie posunie się za daleko - napisał o nim jego nauczyciel. Genialny neurolog i pisarz Oliver Sacks nie żyje. Umarł w niedzielę w Nowym Jorku. Cóż to było za życie!

Przyczyną jego śmierci był rak. Dziewięć lat temu zachorował na czerniaka siatkówki. Zabieg, wskutek którego utracił wzrok w prawym oku, dawał nadzieję na całkowite wyleczenie. I kiedy już się wydawało, że pokonał chorobę, nadeszły najgorsze wieści. Na początku tego roku badania wykazały, że rak postępował, przez wiele lat nie dając o sobie znać. Przerzuty na wątrobę były tak liczne, że lekarze dawali Sacksowi najwyżej kilka tygodni życia.

"Jeszcze miesiąc temu czułem, że jestem w dobrej kondycji. Ale wyczerpałem swój limit szczęścia - kilka tygodni temu dowiedziałem się, że mam liczne przerzuty do wątroby. Nie, jeszcze nie skończyłem z życiem. Wprost przeciwnie, czuję, że intensywnie żyję. W czasie, który mi pozostaje, chcę pogłębić moje przyjaźnie, pożegnać się z tymi, których kocham, jeszcze więcej pisać i podróżować, jeśli będę miał siły. Nie mam teraz czasu na nic zbędnego. Muszę się skupić na sobie, mojej pracy i moich znajomych. Już nie będę oglądać nocnych wiadomości TV. Nie będę zwracał uwagi na politykę czy spory w sprawie globalnego ocieplenia. To nie obojętność, wciąż głęboko przejmuję się Bliskim Wschodem, globalnym ociepleniem czy rosnącymi nierównościami, ale to już nie moja sprawa; to należy do przyszłości. Nie mogę udawać, że nie czuję strachu. Jednak moim dominującym uczuciem jest wdzięczność. Kochałem i byłem kochany. Wiele otrzymałem i sam wiele dałem w zamian. Przede wszystkim byłem czującą istotą, myślącym zwierzęciem na tej pięknej planecie i to samo w sobie było ogromnym przywilejem i przygodą" - Gazeta Wyborcza

Tagi: LGBT news
09:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Greg Gould, który zajął drugie miejsce w Mam Talent Australii w 2013 roku, ujawnił się jest gejem. (The Guardian)

Tagi: coming out
09:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Klip muzyczny Taylor Swift - Wildest Dreams

Klip muzyczny Nick Jonas - Levels

Klip muzyczny Justin Bieber - What Do You Mean?

09:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Działacz Mat Baume, dotyczące jak leczyło i nawet wielu krajach leczy homoseksualizm, miedzy innymi leczy poprzez przytulanie, głaskanie konia czy jąder małp. Niepokojąca wycieczka ostatnich stu lat jak się leczyło/leczy homoseksualizm.

Seann Miley Moore w wersji X Factor brytyjskiej, wielkie owacje dostał i poruszenie sędziów.

Tagi: LGBT news Ploty
21:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 865