Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 28 marca 2015

2199021c53584f2662c3d79c1ec6f7d7,640,0,0,0

Mogliście już poznać Maksa Zaleskiego, nastolatka, który publicznie postanowił opowiedzieć o swojej transseksualności i o tym, jak szkoła zareagowała na jego coming out. Rozważając kwestię transseksualności wśród dzieci, problemów z jakimi muszą borykać się rodzice oraz ich dorastające dzieci spytaliśmy Maksa czy opowiedziałby nam swoją historię. Przeczytajcie ją... całość na mamadu.pl

Kwestia legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci wymaga szerszej dyskusji – uważa Dalia Grybauskaitė.

Prezydent przypomina, że w Unii Europejskiej w kwestii legalizacji partnerstwa stosowane są różne praktyki, na Litwie natomiast nie są jeszcze odpowiednio uregulowane nawet związki partnerskie pomiędzy kobietą i mężczyzną - zw.lt.

 

Szef koncernu Apple Tim Cook planuje przekazać swój szacowany na 785 mln dolarów majątek na cele charytatywne - podał w czwartek dwutygodnik biznesowy "Fortune" - TVN24

Tagi: news
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gay USA od Free Speech TV, wiadomości z świata LGBT

Tagi: LGBT news
00:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Simpsonowie 16, odc. 10 o 08:00 na Fox Comedy HD. W Springfield zapada decyzja o legalizacji związków homoseksualnych. Homer postanawia na tym zarobić i zostaje kapłanem, który specjalizuje się w udzielaniu ślubów gejom. Wkrótce u Homera pojawia się Patty, która prosi go o udzielenie błogosławieństwa jej związkowi.

Daleko od nieba o 18:25 na Cinemax. Amerykańska prowincja, lata pięćdziesiąte XX wieku. Cathy (Julianne Moore) i Frank (Dennis Quaid) Whitakerowie, mieszkający na przedmieściach Hartford w stanie Connecticut, to zamożne młode małżeństwo. Frank odnosi sukcesy w biznesie, a jego piękna żona zajmuje się domem i dziećmi. Kobieta ma postępowe, jak na owe czasy, poglądy. Traktuje bowiem tak samo swoich zamożnych białych sąsiadów, jak i czarnoskórych służących. Szczególnie ceni sobie towarzystwo ogrodnika Raymonda Deagana (Dennis Haysbert), absolwenta historii sztuki. Spędza sporo czasu z ciemnoskórym, przystojnym mężczyzną, prowadząc z nim dyskusje bardziej interesujące niż rozmowy z nieciekawymi sąsiadami. Nie budzi to aprobaty jej otoczenia. Kiedy okazuje się, że Frank jest homoseksualistą i porzuca ją, to Cathy zostaje uznana przez opinię publiczną za winną rozpadu małżeństwa. Stylizowany na klasyczne hollywoodzkie melodramaty z lat 50. XX w. film z detalami odtwarza świat amerykańskich przedmieść sprzed pół wieku. Niezwykły efekt stworzono dzięki współpracy specjalistów od dekoracji i strojów, operatora Edwarda Lachmana oraz świetnej grze nominowanej za rolę do Oscara Julianne Moore. "Daleko od nieba" to mistrzowska symbioza formy i treści.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 15 o 20:05 na FOX HD. Z powodu trzęsienia ziemi Maggie zostaje uwięziona w szpitalnej windzie. Z kolei przeprowadzany przez Meredith zabieg może zakończyć się katastrofą. W międzyczasie Ben zwierza się Jacksonowi, a Owen tłumaczy dziecku przez telefon, co powinno zrobić.

Bogate życie w Nowym Jorku 2, 3x o 13:25 na POLSAT Romans. Graham Norton Show 16, odc. 8 o 23:00 na BBC Lifestyle. W ogniu pytań Amandy: Świadome życie, odc. 8 o 21:00 na Lifetime HD.

Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork 2, odc. 8 o 20:05 na Domo+ HD

Tagi: media
00:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 marca 2015

Czy Kalifornijczycy będą głosować w referendum nad prawem przewidującym "kulkę w łeb" dla gejów i lesbijek aktywnych seksualnie? Niedługo zaczyna się zbieranie podpisów pod projektem...

Zgodnie z prawem stanu Kalifornia, i wielu innych, właściwie wszystkie propozycje obywatelskie mogą zostać poddane pod powszechne głosowanie. Pod warunkiem że projekt poprze 366 tys. mieszkańców stanu (w ciągu 180 dni). Wkrótce zaczyna się zbieranie podpisów pod tzw. ustawą o zwalczaniu sodomii, którą proponuje prawnik Matt McLaughlin z Huntington Beach. Oczywiście szanse, że zostanie ona obowiązującym prawem, są zerowe, ale już to, że może się odbyć w tej sprawie referendum, wydaje się kuriozalne. Projekt stanowi, że "sodomia" jest grzechem przeciwko Bogu i nakazuje likwidowanie strzałem w głowę lub inną dogodną metodą wszystkich obywateli, którzy "dotykają innych obywateli tej samej płci w celu gratyfikacji seksualnej".

W środę stanowa prokurator generalna Kamala Harris wystąpiła do sądu z prośbą o zablokowanie projektu, który według niej jest niezgodny z konstytucją USA i groźny dla porządku publicznego. Eksperci są zdania, że jej plan jest bez szans i jest jedynie polityczną demonstracją - Harris ogłosiła niedawno, że w 2016 roku będzie kandydowała na senatora z Kalifornii ... - Gazeta Wyborcza.

Tagi: news
21:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Nowym Jorku żyją tysiące młodych ludzi, którzy prostytuują się, by przeżyć. Większość robi to z powodu bezdomności, gdyż w całym mieście znajduje się jedynie 300 łóżek dostępnych dla młodzieży będącej w tarapatach. Dzieciaki sprzedają swe ciała nie tylko za jedzenie i ciuchy, ale również za nocleg.

Według obiegowej opinii grupa ta składa się z młodych dziewczyn wykorzystywanych przez brudnych alfonsów. Jednak nowe badanie opublikowane przez Urban Institute głosi, że prawdziwe ulice wyglądają inaczej. Naukowcy zaoferowali 20 dolarów każdemu, kto będzie chciał opowiedzieć o swych doświadczeniach. Okazało się, że większość z nich – głównie gejów, biseksualistów i transwestytów – rozpaczliwie potrzebowała być wysłuchana.

O młodych bezdomnych gejach pisała obszernie dla „New Yorkera" Rachel Aviv w 2012 roku. Badanie potwierdza wiele z jej obserwacji. Na przykład, że większości z tych młodych ludzi nikt nie zmusza do sprzedawania się. Członkowie tej grupy zazwyczaj działają niezależnie, w ramach szerokiej sieci kontaktów z osobami dzielącymi ten sam los. Sieć ta stanowi coś pomiędzy związkiem zawodowym a rodziną, której członkowie wymieniają się wskazówkami, gdzie zarobić, ale też wspierają się emocjonalnie i finansowo.

Autorzy badania poświęcili też uwagę ich klientom:– Wielu to żonaci mężczyźni z małymi dziećmi, wcale nie przypominają sprośnych, starych gejów, o których moglibyście pomyśleć – mówi mi Dank. – Szczególnie chłopcy mówią o żonatych kryptogejach lub po prostu mężczyznach powodowanych ciekawością. Ciężko powiedzieć, jakie motywy nimi kierują. Wśród stałych klientów znalazła się nawet grupa chasydów. Dank opowiada, że za seks z nastolatkami płacą też mężczyźni i kobiety niewiele po dwudziestce... Vice.com.

Plus dokumenty, reportaże i kampanie dotyczące LGBT bezdomny.

Tagi: dokument LGBT
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

H JAK HIV. Prawdziwym problemem dzieci żyjących w Polsce z HIV nie jest sama choroba, co stygmatyzacja społeczna i dyskryminacja, która towarzyszy zakażeniu. Kampania „H jak HIV” - reaguje na ten fakt. Ambasadorami są w niej dzieci zwracające uwagę na problem swoich rówieśników.

Kampania jest odpowiedzią na docierające do Fundacji Studio Psychologii Zdrowia od wielu lat informacje o rażącej dyskryminacji dzieci żyjących z HIV. Pomimo faktu, że dziecko żyjące z HIV nie stanowi dla innych dzieci w szkole czy przedszkolu zagrożenia, zdarzały się i zdarzają nadal sytuacje w których, informacja o zakażeniu dziecka powoduje, że dziecko jest usuwane ze szkoły lub przedszkola. Podobna dyskryminacja dotyczy osób dorosłych i spotyka ich nie tylko w miejscu pracy, ale u lekarza czy wśród środowiska w którym żyje. Kampania „H jak HIV” jest pierwszą w Polsce kampanią poświęconą temu tematowi.

Tagi: HIV AIDS
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ministerstwo Sprawiedliwości poparło kontrowersyjne projekty ustaw dotyczące obrażania mniejszości seksualnych. „Trzy lata więzienia mają grozić za znieważenie homo- i transseksualistów ze względu na ich orientację. Za stosowanie wobec takich osób gróźb – nawet pięć” – pisze „Rzeczpospolita” - RMF FM.

Zakaz obrażania niepełnosprawnych i homoseksualistów?

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 781