Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 29 listopada 2015

tumblr_inline_nyl7tjMDLS1tsitpw_540

Mukisa Mukasa i Kim Jackson, dwóch gejów, którzy stanęli przed sądem za udział w aktach seksualnych, ich słowa są bolesne.

"Słyszeliśmy krzyki ludzi," geje są tutaj! Geje są tutaj! chcieli ich zabić, wspomina Mukasa. Mukisa błagał Mukasa musieli porzucić wszystko i uciekać.

Tłum złapał ich i zaprowadził na policję, po tylko za to że są homoseksualni, obecnie wynajmują pokój u znajomego w biednej części miasta Kampali.

Spędzili wiele tygodnie w więzieniu, zanim ich sprawa została ostatecznie odrzucona z powodu braku dowodów. Mukasa i Mukisa zostali wyrzekli ich rodziny, obaj marzą opuścić Ugandę o lepsze i godne życie.

Mukasa nie spodziewa papieska wizyta co zmieni się: "Więc mam jedno pytanie: czy bycie gejem jest zbrodnią przeciw Bogu? To dlatego wszystkie te złe rzeczy dzieją się?".

Istnieje około pół miliona osób LGBT w Ugandzie. Według Survey 2007 delPew Global Attitudes Project, 96% z Ugandy mieszkańcy mówią homoseksualizm powinien być odrzucony przez społeczeństwo.

"Ja nawet nie pamiętam ile razy zostałam pobita i próbowano mnie zgwałcić", tylko za jest lesbijką, działaczka Kasha Nabagesera w wywiadzie dla El Pais. Ona i wielu inny społeczności LGBT codziennie są prześladowani bici, oskarżani za "promocję homoseksualizmu". (sinetiquetas)

Tagi: LGBT
21:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

12108028_10154399764868135_1043371912000398952_n

Zaproszenie na roraty do Kościoła Starokatolickiego w Poznaniu

Historia wieńca adwentowego

Przygotowywać się to kochać - 1 niedziela w Adwencie - 29.11.2015

Dziś Adwent warto sobie przypomnieć o co z tym całym Mesjaszem chodzi, filmik, który stara się to szybko i prosto wytłumaczyć. Polskie napisy.

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Katedra Hope z Dallas

Metropolitan Community Church Liturgia

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong

Metropolitan Community Church Dallas

Metropolitan Community Church of Baton Rouge

Homilia Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. sprawowanej w katedrze w Bangi

Vlog ks. Kaczkowskiego - Smutek. Tym razem ksiądz Jan w poczuciu moralnego obowiązku i z przeszywającym smutkiem tłumaczy słowa, własne słowa... Mieliśmy nic nie pisać, ale (w poczuciu moralnego obowiązku) napiszemy: księże Janie, róbmy swoje, "lud słucha z zapartym tchem", a "Ojciec Twój widzi w ukryciu" ;-)

Bądź jednym światełkiem

Część trzecia i czwarta dokumentu dotyczące LGBT w kościoła Afroamerykanów

Kościół Anglii w Wielkiej Brytanii przygotował spot reklamowy, w którym zachęca do modlitwy, mówią "Ojcze nasz".

Tagi: religia
19:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jerzy+Zawieyski+i+Stanis%C5%82aw+Tr%C4%99baczkiewicz
Jerzy Zawieyski, (ur. 2 października 1902 w Radogoszczu, zmarł 18 czerwca 1969 w Warszawie) – polski aktor, dramatopisarz, prozaik, eseista, redaktor "Tygodnika Powszechnego" i "Znaku"; katolicki działacz polityczny, poseł na Sejm PRL II, III i IV kadencji (1957–1969) z ramienia Znaku, członek Rady Państwa (1957–1968).

Stanisław Trębaczkiewicz (ur. w 1910, zm. w sierpniu 1980) – doktor psychologii, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Jak pisał swoich ‘’Dziennikach’’ Jerzy Zawieyski, ojca nie pamiętał i cały czas za nim tęsknił. Natomiast ojczym, który był pijakiem i awanturnikiem, zatruł mu dzieciństwo i wywołał w nim lęki na całe życie. Matka, którą Jerzy Zawieyski bardzo kochał, umarła w wieku 44 lat. Po jej śmieci czuł się samotny i zagubiony. Mając 16 lat uznał siebie za ateistę i zbliżył się do ruchu socjalistycznego. W tym czasie uczestniczył w licznych manifestacjach i bywał zatrzymywany przez policję. W ideach socjalistycznych poszukiwał prawdy ostatecznej, a w wieku dojrzałym – ponownie w religii

W 1933 podczas kursu dla nauczycieli w Wymyślinie poznał Stanisława Trębaczkiewicza, swojego młodszego o osiem lat życiowego partnera, późniejszego profesora KUL-u. Zawieyski po latach w 1963 tak pisał o swoim związku z Trębaczkiewiczem:

Staś to dzieło mojego życia. Ale i ja zawdzięczam mu wiele, tak wiele, że nie da się tego wyrazić. [...] Obaj doszliśmy do realizacji dążeń naszego życia. Obaj w tym pomagaliśmy sobie nawzajem. I tak już będzie do śmierci. Ta przyjaźń jest czymś niezwykłym, rzadkim i pozostała nieskalana w swoich najgłębszych uczuciach.

Związek Zawieyskiego i Trębaczkiewicza trwał nieprzerwanie 36 lat, przypieczętowany wspólnie wybranym miejscem wiecznego spoczynku w Laskach. W okresie powojennym odwiedzała ich towarzysko m.in. Maria Dąbrowska, która, akceptując tę więź, opisała w dzienniku ich razem: Nastrój tego męskiego domu jest jakiś przyjemny i [...] wesoły.

Także Anna Kowalska odnotowała w dzienniku spotkania z Zawieyskim i Trębaczkiewiczem w ich wspólnym domu.

Podczas okupacji działał w konspiracji

Po 1945 Zawieyski skupił się na działalności literackiej i publicystycznej, był związany z "Tygodnikiem Powszechnym". Od 1949 miał zakaz publikacji i wystawiania sztuk, który zniesiono mu wraz z polityczną odwilżą w 1955. Od 1956 działacz Klubów Inteligencji Katolickiej. W latach 1956–1957 przewodniczący Ogólnopolskiego Klubu Postępowej Inteligencji Katolickiej, następnie prezes warszawskiego KIK. W latach 1956–1962 był wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, od 1958 członkiem Prezydium Ogólnopolskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu. W 1957 został posłem na Sejm.

Zawieyski pozostawał w zażyłych stosunkach z hierarchią kościelną. Przyjaźnił się m.in. z prymasem Stefanem Wyszyńskim, z ks. Janem Zieją i ks. Romanem Szczygłem pallotynem. W 1964 został przyjęty na audiencji prywatnej u papieża Jana XXIII, później przez Pawła VI. Księdzu Ziei Zawieyski zawdzięczał swoje nawrócenie, prymas Wyszyński wspierał go finansowo w trudnych latach powojennej cenzury.

W okresie swojej aktywności politycznej Jerzy Zawieyski starał się odgrywać rolę mediatora pomiędzy I Sekretarzem KC PZPR Władysławem Gomułką a kard. Wyszyńskim.

Prywatne życie pisarza nacechowane było niewątpliwymi kłopotami z samoakceptacją i tożsamością. Świadczą o tym m.in. jego zażyłość z Zofią Nałkowską, kilkakrotna zmiana nazwiska i próby samobójcze. Przypuszczalnie też trudno było mu pogodzić praktykowany katolicyzm z homoseksualizmem[. Annie Kowalskiej zwierzał się ze swych stanów depresyjnych, "lęku" wobec Boga i "potrzeby modlitwy" (rysując analogię między sobą a Pascalem).

Serdeczna przyjaźń, zawiązana jeszcze podczas wojny i poświadczona obfitą korespondencją, łączyła go z pisarką Zofią Nałkowską (która, nie znając orientacji seksualnej Zawieyskiego, traktowała tę tkliwą, a czasem nieoczekiwanie chłodną, relację, co poświadcza w dzienniku, jako przejaw uczucia i zalążek więzi miłosnej); toczył z nią, w toku spotkań i w listach, dyskusje o Bogu, kulturze i bieżącej sytuacji politycznej.

W 1965 wybrany do Sejmu PRL z listy Frontu Jedności Narodu.

Podczas wydarzeń marcowych w 1968 Zawieyski wraz z kilkoma posłami Koła "Znak" wystosował interpelację poselską w obronie studentów brutalnie pobitych przez milicję. Po miesiącu zareagował na nią krytycznie premier Józef Cyrankiewicz, a z mównicy sejmowej zaatakował w wystąpieniu Józef Ozga-Michalski i Zenon Kliszko (wówczas prawa ręka Gomułki). 10 kwietnia Zawieyski odpowiedział na ataki godnym przemówieniem biorącym w obronę zarówno studentów jak i posłów "Znaku". Ujął się również za pisarzami, a w szczególności za "pobitym przez nieznanych sprawców" Stefanem Kisielewskim.

Wystąpienie Zawieyskiego wywołało w sejmie polityczną burzę wokół jego osoby i nie szczędzono mu przy tym obelg i pomówień. W rezultacie zrzekł się funkcji członka Rady Państwa. Zawieyskiego pozbawiono mandatu poselskiego i związanych z nim apanaży, stawał się też obiektem szykan. Było to o tyle bolesne, że nie poparli go jego partyjni koledzy z katolickiego ugrupowania "Znak". Krytykowany z obu stron w dziesięć dni po partyjnej nagonce dostał wylewu do mózgu.

Po tym zdarzeniu leczył się przez dłuższy czas w Lecznicy Ministerstwa Zdrowia na ulicy Emilii Plater w Warszawie. Specjaliści uznawali, że leczenie przynosi pozytywne skutki, a skutki wylewu cofają się. Zawieyski odzyskał mowę, wychodził na spacery po korytarzu. Stanisław Trębaczkiewicz relacjonował, że jednak bardzo cierpi psychicznie z powodu zaników pamięci. Zginął wypadając z okna trzeciego piętra szpitala. Oficjalna wersja uznała jego śmierć za samobójstwo, lecz liczne poszlaki wskazują, że mogło być to morderstwo polityczne.

Nazwisko Zawieyskiego jest też wymieniane na liście redaktorów, którzy przeprowadzili korektę literacką "Biblii Tysiąclecia".

W 2002 ukazała się drukiem Korespondencja 1949–1967, zbiór listów jakie wymieniali między sobą Jerzy Zawieyski i Zbigniew Herbert, stanowiąca bogate źródło wiedzy o życiu i twórczości obydwu literatów.

Od 1954 prawie do dnia śmierci Zawieyski prowadził zapiski w dzienniku. Jak dotąd nie opublikowano ich w całości w formie książkowej.

Stanisław Trębaczkiewicz, studiował w okresie międzywojennym w Wolnej Wszechnicy Polskiej. Jego przyjacielem i życiowym partnerem był Jerzy Zawieyski, którego poznał w 1933, podczas kursu dla nauczycieli w Wymyślinie. W czasie trwania związku z Zawieyskim był redaktorem jego publikacji wydawanych przez Tygodnik Powszechny – Droga katechumena (1971) i Dobrze, że byli (1974) (Biblioteka "Więzi").

Trębaczkiewicz był także konsultantem ds. psychologii przy realizacji filmu "Odwiedziny prezydenta" nakręconego według scenariusza Zawieyskiego (reż. Jan Batory, premiera 1961).

Na Trębaczkiewicza i związanego z nim Zawieyskiego donosił do SB Maciej Damięcki, przekazując informacje o charakterze obyczajowym. Dokumenty zgromadzone w Instytucie Pamięci Narodowej zawierają informacje, że Trębaczkiewicz (wraz z Zawieyskim) byli inwigilowani prez SB przy okazji wielu innych spraw. Trębaczkiewicza traktowano jako osobę znaną z wrogiej postawy politycznej. Za kontakty z nim inwigilacji podlegał Kazimierz Dejmek.

Zawieyski tak pisał o swojej przyjaźni z Trębaczkiewiczem:

"Dziś 30 rocznica przyjaźni ze Stasiem! Wielkie wzruszenie, że to tyle lat, całe skomplikowane dzieje. Dotrwaliśmy do dziś w głębokiej wspólnocie wewnętrznej, przywiązaniu i przyjaźni najgłębszej. Staś to dzieło mojego życia. Ale i ja zawdzięczam mu wiele, tak wiele, że nie da się tego wyrazić. Przed trzydziestu laty Staś był nauczycielem wiejskim, dziś jest profesorem uniwersytetu. Ja byłem wówczas początkującym, nikomu nie znanym pisarzem. Obaj doszliśmy do realizacji dążeń naszego życia. Obaj w tym pomagaliśmy sobie nawzajem. I tak już będzie do śmierci. Ta przyjaźń jest czymś niezwykłym, rzadkim i pozostała nieskalana w swoich najgłębszych uczuciach. (1963)"

Jerzy Zawieyski i Stanisław Trębaczkiewicz, zaliczali się osób żyli w trudny czasach gdzie homoseksualizm był piętnowany, a jakoś tworzyli związek, tak jak podobnie Jerzy Waldorff i Mieczysław Jankowski, Maria Dąbrowska i Anna Kowalska, czy działaczka solidarności Ewa Hołuszko są patriotami walczyli o Polskę, dziś zapomina że wśród wielki Polaków, którzy walczyli o wolność Polski, byli to też osoby LGBT.

(Źródło Trębaczkiewicz/Zawieyski/homopedia)

Tagi: ikony LGBT
12:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 listopada 2015

Hejt w sieci to przemoc słowna. Zostawia ona trwały ślad w relacjach z ludźmi poza Internetem.

Jarek Kuźniar - twarz, a w zasadzie "ryj" naszej kampanii - wie o tym bardzo dobrze. Ale hejt dotyka nie tylko znane osoby. Dotyka każdego.

Nie musisz mieć innego niż większość osób koloru skóry, wyznaczać inną niż większość religię czy posiadać odmienne od najbardziej powszechnych preferencje seksualne. (hejtstop.pl)

Tagi: kampania
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

RuthEllis_B

Ikona pionierka Ruth Ellis, działaczka praw LGBT najbardziej wśród Afroamerykanów, była najstarszą osobą działaczką do żyła 101 lat.

Ellis urodziła się w Springfield w stanie Illinois, w dniu 23 lipca 1899. Była najmłodszym z czworgi dzieci w rodzinie i jedyna córka. Jej rodzice urodzili się w ostatnich latach niewoli w Tennessee. Matka Ellisa zmarła, gdy była jeszcze nastolatką. Ujawniła się jako lesbijka około 1915 roku, ukończyła Springfield High School w 1919 roku, to w tym czasie, mniej niż siedem procent Afroamerykanów absolwentem szkoły średniej.

W 1920 roku spotkała, Ceciline "Babe" Franklin, razem pojechały do Detroit, w stanie Michigan, w 1937 roku, gdzie Ellis stała się pierwszą amerykańską kobietą właścicielką firmy drukarskiej w tym mieście. Jej drukarnia była w domu. Ellis i Franklin ich dom był również znany w społeczności Afroamerykanów jako "centrum LGBT". Była to centralna lokalizacja dla osób homoseksualnych, a także służyła jako schronienie dla afroamerykańskich gejów i lesbijek.

Ellis i Franklin byli ze sobą ponad 30 lat. Franklin zmarła w 1973 roku. Przez całe życie, Ellis była działaczką LGBT najwięcej pomagała dla swojej społeczności Afroamerykanów LGBT, byli bardziej dyskryminowani.

Zmarła we śnie w swoim domu w dniu 5 października 2000 r, przeżywając ponad sto lat, przez całe życie walczyła o prawa i była najstarszą działaczką.

Dla wielu gejów i lesbijek jest mentorem, przewodnikiem, nauczycielem i dla wielu była rodzicem nastolatków wyrzucony z domów za swoją orientację.

Lubiła tańczyć, malowała, grała na fortepianie, fotografowała i był oddana działaczka. Była skromna i łagodnym głosie kobietą. Mniej niż miesiąc przed jej śmiercią, ona pomogła poświęcić otworzyć swoje Ruth Ellis Center dla młodzieży LGBT w Detroit.

Jej prośba było mieć zamiast tradycyjny pogrzeb, żeby mieć kremację oraz zamiast pochówku. Jej przyjaciele prochy są wielu miejsca od festiwalu muzycznego w Michigan. Nie którzy przyjaciele mają i dwóch przyjaciół wziął niektóre z jej prochy do Ghany i rozsypali do morza w tradycyjnych rytuale.

źródło LGBT History Month

piątek, 27 listopada 2015

Gus Kenworthy jest nie tylko dobry w narciarstwie ale też w inny rzeczach jak w grze "Chubby Bunny", gra polega na włożenie do buzi jak najwięcej pianek "JoJo". Bo każdej włożeniu pianki należy powiedzieć "Chubby Bunny".

Profesor seksuologii Zbigniew Zdrojewicz w stanowczy i niepozbawiony humoru sposób tłumaczy konserwatystom, iż homoseksualizm jest czymś zupełnie naturalnym i nie należy sugerować leczenia tej preferencji seksualnej, co obecnie w Polsce ponownie staje się modne za sprawą takich a nie innych decyzji politycznych naszych Rodaków.

Tagi: LGBT news Ploty
21:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Przypominamy o naszych mieszkańcach Hostel interwencyjny dla osób LGBT!Zbieramy na ogrzewanie 800 zł miesięcznie (x 3...

Posted by Lambda Warszawa on 27 listopada 2015

"Co byś zrobił_a, gdyby Twoje dziecko było homoseksualne?" - autorzy tej krótkiej sondy zadali to pytanie osobom z różnych krajów, od Skandynawii po Azję Środkową.

Odpowiedzi oscylują pomiędzy "to nie ma znaczenia, chcę żeby dziecko było szczęśliwe", a "zabiłabym go, to wbrew prawu naturalnemu".

Ciekawe jak wyglądałaby taka sonda przeprowadzona na ulicy w Białymstoku, Toruniu, albo Sosnowcu? (Miłość Nie Wyklucza)

Tagi: LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nyfy1t2p271tsitpw_540

Miłość nie wyklucza: Cypryjski parlament przegłosował wprowadzenie w kraju związków partnerskich dla par tej samej i różnej płci.

Wynik głosowania: 39 za, 12 przeciw, 3 wstrzymujące się. Ustawa oczekuje na podpis prezydenta.

Tym samym lista krajów członkowskich Unii Europejskiej, które nie wprowadziły żadnych regulacji dla związków jednopłciowych znów się skróciła.

26 listopada 2015 r. parlament Cypru uchwalił ustawę uznającą jednopłciowe związki partnerskie i zezwalającą partnerce lub partnerowi na adopcję dziecka współpartnerki bądź współpartnera. 39 głosów było za, 12 przeciw i 3 głosy wstrzymujące się. Aby uchwała mogła stać się prawem, musi podpisać ją prezydent. W 2006 roku tylko 14% Cypryjczyków opowiadało się za prawem par jednopłciowych do zawarcia prawnie uznanego związku, a w 2014 roku poparcie wyniosło już 53.3%. 

Wzrost poparcia społecznego dla naszych praw człowieka możliwy jest dzięki naszemu WYCHODZENIU Z UKRYCIA oraz związanej z tym EDUKACJI z pierwszej ręki. Zatem teraz do dzieła także w Polsce! Porzucajmy zatęchłe kryjówki. Naiwnością jest oczekiwać, że poprą nas politycy, jeśli nie poprze nas znaczna większość społeczeństwa i nie wykażą tego badania opinii publicznej. Większość ludzi jest otwarta na wiedzę i posługuje się sumieniem, wbrew ignoranckiemu nauczaniu „autorytetów”. (Wychodzimy z ukrycia)

 

"Interesuje mnie, czy osoby ze środowiska LGBT przyczyniły się do sukcesu PiS-u, a także narodowców z listy Kukiza? Jeś...

Posted by Replika on 25 listopada 2015
Tagi: cytat LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nydywirHfd1tsitpw_540

Arin Andrews i Katie Hill, pierwsza para nastolatków transpłciowy w Ameryce, para poznała się kiedy przechodzili proces zmiany płci w roku 2012.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 895