Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 27 lutego 2015

Imperium, odc. 3 o 22:55 na FOX HD. Lyonowie jadą do Filadelfii. Daje im to wyobrażenie o tym, jak wyglądałoby ich życie, gdyby Lucious nie zrobił wielkiej kariery. Ten promuje tymczasem nowy związek Hakeema z gwiazdą hip-hopu Tianną. Gwiazdora zaczyna jednak adorować inna kobieta, co prowadzi do coraz większych napięć.

Imperium - odcinek specjalny zza kulis serialu 

Współczesna rodzina 3, odc. 17 i 18 o 18:10 na Fox Comed. Ponieważ urodziny Camerona przypadają w dzień przestępny, niewiele jest okazji, aby je świętować. Mitchell postanawia więc dołożyć starań, by partner miał idealną rocznicę. Tymczasem Jay czuje się pozbawiony męskości. Phil planuje spędzić wolny dzień z chłopakami, jego plany zostają udaremnione przez dziewczyny.

Śmierć klauna, który był mentorem Camerona, ponownie zbliża go do jego dawnego rywala, byłego klauna, Lewisa. Manny ma nowego przyjaciela. Gloria i Jay są podejrzliwi w stosunku do chłopca.

W ogniu pytań Amandy: Być nieustraszoną - Lady Gaga, Portia de Rossi, Rita Wilson, Leslie Bennetts, odc. 4 o 10:00 i 16:00 na Lifetime HD.

Seks w wielkim mieście, odc. 7 i 8 o 21:50 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko, odc. 10 o 20:00 na POLSAT Romans. Graham Norton Show 16, odc. 16 o 13:00 i Graham Norton Show 16, odc. 17 o 22:30 na BBC Lifestyle.

Na żywo z czerwonego dywanu: Oscary 2014 o 14:00 na E! Entertainment. Policja stylu o 13:15/20:00/21:00 na E! Entertainment. E!News o 18:00/22:00/22:45 na E! Entertainment. Skandal 4, odc. 5 o 22:00 na FOX HD. Zakazana miłość, odc. 312 o 20:06 na Romance TV HD. Karl Lagerfeld - szkice z życia o 20:00 na PLANETE+ HD.

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 2, odc. 3 o 20:10 i 23:45 na HBO Comedy

Tagi: media
01:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 lutego 2015

B-ZdqXaIMAAncKq

Zawodnicy szwedzkiego zespołu hokejowego Örebro wyrazili poparcie wobec społeczności LGBTQ.

Zawodnicy zespółu Örebro Hockey po swoim trzecim z rzędu zwycięskim meczu wyrazili poparcie wobec społeczności LGBTQ zwracając uwagę na kwestię równości. Mecz z Frölunda Indian rozegrali w tęczowych koszulkach, a po trzeciej ostatniej tercji bramkarz Július Hudáček, który jako pierwszy wyjechał na taflę, zachęcał wraz z kolegami publiczność do wiwatowania i przyłączenia się do popierania praw społeczności LGBTQ. Członkowie zespołu uczestniczyli również w wykładach dotyczących mniejszości seksualnych na których dyskutowno na temat homofobii i dyskryminacji oraz równych praw dla LGBTQ w społeczeństwie. (Lesbian and Queer Friends)

Tagi: sport
10:32, lukeblog
Link Komentarze (1) »

Serial Imperium ostatnim odcinku w USA, Jamal i nowym facetem Ryan Morgan umawia się.

Tagi: serial
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jan 3:16-17 Nowe Przymierze (NP) 16 Bóg bowiem tak bardzo ukochał świat, że dał swego Jedynego[a] Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby wydał On na świat wyrok, lecz aby świat został przez Niego zbawiony. (Jesus Loves Gays)

Tagi: religia
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Współczesna rodzina 6, odc. 12 o 20:10 na HBO Comedy

Imperium, odc. 3 o 22:00 na FOX HD. Lyonowie jadą do Filadelfii. Daje im to wyobrażenie o tym, jak wyglądałoby ich życie, gdyby Lucious nie zrobił wielkiej kariery. Ten promuje tymczasem nowy związek Hakeema z gwiazdą hip-hopu Tianną. Gwiazdora zaczyna jednak adorować inna kobieta, co prowadzi do coraz większych napięć.

Spojrzenia 2, odc. 6 o 22:30 na HBO2

Współczesna rodzina 3, odc. 15 i 16 o 18:10 na Fox Comedy. Mitch i Cam dopełniają wreszcie formalności, związanych ze sprzedażą domu. Phil i Claire zabierają ich na kolację, aby uczcić sukces. Podczas spotkania goście nadużywają alkoholu, co ma nieprzyjemne konsekwencje. Rano budzą się z kacem, zarówno w sensie fizycznym jak i moralnym.

Mitchell rujnuje jeden z najwspanialszych momentów w golfowej karierze Jaya. Phil słyszy coś, co może na zawsze zniszczyć jego wyobrażenie na temat córki. Gloria przypadkowo poznaje niebezpieczny sekret Claire.

Diabeł ubiera się u Prady o 20:05 na POLSAT. Gra o tron, odc. 9 o 21:00 na HBO2. Dziewczyny 4, odc. 6 o 22:00 na HBO2. Seks w wielkim mieście, odc. 5 i 6 o 21:50 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko, odc. 9 o 20:00 na POLSAT Romans.

A może po angielsku?, odc. 2 o 22:30 na BBC Lifestyle. E!News o 18:00/22:00/22:45 na E! Entertainment. Na żywo z czerwonego dywanu: Oscary 2014 o 19:00 na E! Entertainment. Arrow 3, odc. 10 o 22:00 na Universal Channel. Zakazana miłość, odc. 311 o 20:06 na Romance TV HD.

Policja stylu: Oscary 2015 o 00:00 na E! Entertainment. Domy bogatych i sławnych, odc. 1 o 22:15 na E! Entertainment. Specjalnie wydanie programu z okazji rozdania Oscarów. Catt Sadler zabierze widzów do apartamentów i rezydencji, w których mieszkają gwiazdy.

Skandal 4, odc. 5 o 21:00 na FOX HD. Zespół wciąż prowadzi śledztwo w sprawie Catherine. Olivia jest rozkojarzona, gdyż Jake przestaje odpowiadać na jej telefony. Tymczasem Cyrus coraz bardziej wpada w sidła Michaela. David pojmuje wreszcie, co oznacza bycie zwycięzcą w Waszyngtonie. Fitz chce poznać prawdę o śmierci Jerry'ego.

Siostra Jackie 5, odc. 1 o 23:35 na Universal Channel. Do zespołu dołącza dwóch nowych lekarzy: dr Carrie Roman i dr Ike Prentiss. Zoey postanawia wyprowadzić się od Jackie. O'Hara mówi Jackie, że przenosi się do Londynu, więc to jej ostatni dzień w szpitalu. Pielęgniarka o wszystkim dowiaduje się dzień przed swoimi urodzinami.

Sarah Silverman: Cuda niewidy o 23:45 na HBO Comedy. Godzinny show niepokornej artystki Sarah Silverman, która udowadnia, że nie boi się wzbudzać kontrowersji. Satyryczka mówi o tym, co zajmuje ludzi na co dzień: o komórkach, seksie, dziwnych religiach, okropnych współlokatorach, polityce czy macierzyństwie. Wszystkie jej żarty i opinie są niezwykle odważne. Stand up Sarah Silverman został zrealizowany w klubie komediowym Largo w Los Angeles. Artystkę obserwowało na żywo 39 fanów, których żywiołowe reakcje stanowią znakomite uzupełnienie show. Sarah Silverman to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci amerykańskiej sceny kabaretowej. W swoich programach często odważnie wypowiada się na temat rasizmu, seksizmu czy religii.

Dla osób mieszkający w Wielkiej Brytanii. Cucumber i Banana na Channel4 i E4 o 21 i 22 czasu Londyńskiego.

Tagi: media
00:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lutego 2015

10690134_10154914455490319_4906720267497628065_n

Trans Fuzja: Pracodawcy często są zniechęceni, gdy dowiadują się, że osoba poszukująca u nich pracy jest transpłciowa.

Po uzgodnieniu płci metrykalnej i otrzymaniu właściwych dokumentów, osoby transpłciowe będą mogły swobodnie i na równych warunkach szukać zatrudnienia.

Procedura uzgodnienia płci metrykalnej, która zapewni osobom transpłciowym szacunek, godność i możliwość wyboru, umożliwi im prowadzenie szczęśliwszego

i zdrowszego życia.

PRAWNE UZGODNIENIE PŁCI to oficjalna procedura polegająca na zmianie imienia i nazwiska oraz oznaczenia płci osoby transpłciowej w urzędach, rejestrach i dokumentach takich jak: akt urodzenia, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy.

W niektórych państwach prawne uzgodnienie płci jest niemożliwe. W innych – ta procedura często jest długa, skomplikowana i poniżająca.

O procedurze uzgodnienia płci w Polsce przeczytasz we wspólnej publikacji Fundacji Trans-Fuzja i Polskiego Towarzystwa Antydyskryminacyjnego - Sytuacja prawna osób transpłciowych w Polsce

Transgender Europe uruchomiła nowy film pokazujący koszmar, transpłciowych osób w Europie. 34 kraje europejskie, wymusza na osobach transpłciowy: sterylizację, rozwód bądź diagnozę choroby psychicznej, aby mogły zmienić dane osobowe lub płeć. Czas powstrzymać tę nieprawidłowości. Wesprzyj akcję Transgender Europe.

Film ma polskie napisy

„The Walking Dead” podąża drogą wytyczoną przez komiksy, również w przedstawianiu kolejnych bohaterów. Fani znający komiksy doskonale wiedzieli, że prędzej czy później w serialu pojawi się postać Aarona, który zaproponuje bohaterom podróż do Alexandrii. Dość szybko, bo w 11 odcinku 5. sezonu wyjaśniono, że Aaron jest homoseksualistą oraz przedstawiono jego partnera – Erika.

W mediach społecznościowych wybuchła ogromna fala sprzeciwu wobec tego typu wątków w serialu o apokalipsie zombie. Zagraniczne media zauważają, że nic takiego nie miało miejsca, gdy w 4. sezonie ujawniono, że Tara jest homoseksualna. Tymczasem, gdy na ekranie całowało się dwóch mężczyzn, dla wielu widzów było to zbyt wiele. Jak widać poniżej, dla niektórych homoseksualizm w świecie zombie jest gorszy, niż brutalne zgony, zabijanie dzieci i kanibalizm. (Na Ekranie)

10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 762