Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl
RSS
poniedziałek, 22 grudnia 2014

Meksykański zapaśnik, gej i Drag Queen Cassandro wywiad o nim na Queerty.com.

00:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Słupsk w pewien sposób zaszantażowano. Wmówiono mieszkańcom, iż wybór Roberta Biedronia na prezydenta będzie dowodem, że miasto zdaje egzamin z tolerancji, 
a słupszczanie są europejscy i postępowi - Rzeczpospolita.

Znów mecz piłkarski. Biedroń na widowni, więc gwizdy, „cioty" i „pedały". Politykowi twarz ani drgnie, wciąż gości na niej miły uśmiech. Potem podchodzi do niego kibic i mówi: „Pan to wszystko wytrzymał, szacunek, będę na pana...

Tagi: news
00:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zmieniam płeć, odc. 4 o 00:15 na TVN Style. Lisa i Jackie urodziły się jako chłopcy. Ich życie potoczyło się różnie, choć w dzieciństwie obie uważały się za dziwaków. Jackie czuła, że jest dziewczynką. Jako mistrzyni kamuflażu bardzo długo ukrywała przed bliskimi problemy z tożsamością płciową. Założyła rodzinę, ma trzech synów. Decyzję o zmianie płci odkładała przez kilkadziesiąt lat. Jej małżeństwo nie przetrwało. Obecnie Jackie może liczyć na wsparcie dzieci. Z kolei Lisa jest zdana tylko na siebie. Gdy matka dowiedziała się o jej problemie, wówczas zaczęło się prawdziwe piekło. W czasach liceum Lisa próbowała być chłopcem. Zaciągnęła się do armii, a potem skończyła studia chemiczne. Decyzję o zmianie płci podjęła w wieku 44 lat.

Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych o 22:55 na POLSAT. Happy Endings 3, odc. 6 i 7 o 06:55 na Comedy Central Family. Seks w wielkim mieście 2, odc. 7 i 8 o 20:00 na Comedy Central Family. Cleveland 2, odc. 9 i 10 o 21:50 na Comedy Central Family.

Daleko od nieba o 11:40 na Cinemax 2. Zakazana miłość, odc. 263 o 20:08 na Romance TV HD. W imię... o 22:40 na CANAL+ Film2 HD.

Newsroom 3, odc. 3 o 22:00 na HD

Dziewczyny 3, odc. 9 o 00:00 na HBO HD

Tagi: media
00:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 grudnia 2014

17 grudnia mógł być najważniejszym dniem w Polsce dla osób homoseksualnych. Jednak stał się najbardziej niechlubnym. Kolejny raz posłowie nawet nie wprowadzili projektu ustawy o związkach partnerskich do porządku obrad. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jędrzej Idziak-Sępkowski oraz Marek Idziak-Sępkowski, którzy zalegalizował swój związek pomimo braku tej możliwości w Polsce. Co ustawa o związkach partnerskich mogłaby dać osobom homoseksualnym? WIDEO

Ali Hamedani informuje osoby homoseksualne w Iranie są zmuszone do operacji zmiany płci, która jest zazwyczaj zarezerwowana dla osób transpłciowych. Wielu Irańczyków ucieka z kraju, aby uniknąć, śmierć homoseksualizm jest karalny śmiercią.

Tagi: LGBT news
20:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Łk 1, 26-38 Maryja pocznie i porodzi Syna  Słowa Ewangelii według świętego Łukasza  Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.  Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądz pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą».  Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.  Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».  Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»  Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».  Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa». Wtedy odszedł od Niej anioł.  Oto słowo Pańskie. Audio.

Katedra Hope z Dallas msza święta tydzień temu i msza z okazji święta Dzień Dziękczynienia

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church z Palm Beaches, Floryda.

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church

Kościół Middle Church kazanie i muzyka:

Anioł Pański

Pastor Reggie Longcrier, z kościoła Exodus Missionar, Karolina Północna jego kościół jest otwarty i wszyscy są bezpieczni w nim

Hillsong Church

Kościół Hour of Power:

Boskie Słowa - II niedziela Adwentu 2014

"Żywa Księga. Ks. Adam Boniecki komentuje Biblię"

Tagi: religia
20:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Alexander Brodt-Zabka i Jörg Zabka są gejami i obaj pracują jako proboszczowie. Tolerancja Kościoła ewangelickiego została nieźle wystawiona na próbę.

Granice to hasło. W przeciwieństwie do katolickiego, Kościół ewangelicki w wielu kwestiach poszedł bardzo daleko. Kobiety są w nim proboszczami, funkcję tę sprawują również geje. W 2001 roku postanowiono umocnić jednopłciowe związki, pary gejowskie i lesbijskie mogą otrzymać błogosławieństwo. A w najnowszym dokumencie na temat rodziny, z 2013 roku, napisano, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą nie musi stanowić wyłącznej normy. Ale między ideałem a rzeczywistością nawet w Kościele reformowanym istnieją często ogromne różnice.

Całość na Onet.pl

Tagi: religia
12:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wiara i Tęcza: "Bardzo interesujący tekst zatytułowany: 10 rzeczy, których nauczyłam się o gejach w ciągu 10 lat. Punkt widzenia chrześcijanki. Kathy mówi o tym jak zmieniły się jej poglądy gdy poznała osoby lgbt i zaprzyjaźniła się z nimi. Oryginał dostępny tutaj canyonwalkerconnections.com W skrócie i po polsku wygląda to tak":

1. Bycie gejem/lesbijką nie jest wyborem.

2. Istnieją geje/lesbijki chrześcijanie.

3. Pary tej samej płci tworzą długoterminowe, oddane, kochające i monogamiczne związki.

4. Każde słowo oznaczające "homoseksualizm" w obecnych wersjach Biblii wymieniane jest jako opis jednopłciowych seksualnych zachowań w ekstremalnych okolicznościach.

5. Kościół nie przedstawia wzorcowej postawy geja i życia pełnego wartości.

6. Żądanie by geje/lesbijki zaprzeczyli swej naturalnej orientacji seksualnej jest szkodliwe.

7. Biseksualne osoby są zainteresowane obydwiema płciami w różnym stopniu.

8. Nie ma czegoś takiego jak "radykalny plan" lub żądanie przez gejów/lesbijek "specjalnych praw".

9. Strata wierzących gejów/lesbijek dla kościoła jest tragedią.

10. Najwyraźniejszą wiadomością jak społeczność gejów/lesbijek słyszy od chrześcijan jest nietolerancja i nienawiść.

Jest również wersja w postaci filmiku. Zapraszamy do obejrzenia

Tagi: religia
10:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Na kanale 9 partner Tori'ego Johnsona który był menadżerem kawiarni w Sydney, w której fanatyk islamski przetrzymywał kilkadziesiąt osób. Miedzy innymi Tori próbował odebrać porywaczowi pistolet z ręki i chronił swoi klientów.

W tym brutalnym ataku fanatyka religijnego zginęły dwie osoby, Tori Johnson i prawniczka Katrina Dawson. Rodzina, w tym jego partner od 14 lat, Thomas Zinn, wydali krótkie oświadczenie, po śmierci Tori'ego:

"Jesteśmy dumni z Tori'ego, którego nie ma już wśród nas, ale na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach jako fantastyczny życiowy partner, syn i brat".

Jego partner Thomas Zinn powiedział: "Chciałbym, żeby został zapamiętany jako osoba skromna i bardzo hojna. Dla niego rodzina była najważniejsza w życiu, że musimy pielęgnować i spędzić dużo czasu z naszymi rodzinami. To było absolutnym priorytetem jego".

"Przeżywamy niewyobrażalny smutek, ale gdy spojrzymy na morze kwiatów, z wszystkich te szczerych wiadomości i tłumy ludzi na Martin Place, wiemy, że ten żal jest wspólny dla całego kraju - i resztę świata".

"Ta tragedia pozostanie z nami na zawsze, ale jednoczy skutki tego tygodnia nasze miasto, nasz kraj, sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni z Tori'ego i Katriny. I dumny z wszystkich Australijczyków".

Modlitwa dziś za ofiary Tori'ego i Katriny, ich rodziny. Panie, nakłoń Twego ucha ku naszym prośbom, gdy w pokorze błagamy Twego miłosierdzia; przyjmij duszę Toei'ego i Katriny, który kazałeś opuścić tę ziemię, do krainy światła i pokoju i przyłącz je do grona Twych wybranych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

(9News/replika)

09:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Home for the Holidays program świąteczny stacji CBS o rodzinach zastępczy, który ma promować i zachęcać do adobcji dzieci w tym roku pierwszy raz historii w programie była opowieść rodziny jednopłciowej. Opowieść rodziny Valenza Gee, Rich Valenza, jak zaadoptował dwójkę dzieci 5 letnich Zack i 4 letnia Emmary, później poznał swojego partnera Jared Gee jak stworzyli rodzinę.

Występy muzyczne

Inne rodziny

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 725