Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 10 lutego 2016

tumblr_inline_o25gdi9x1h1tsitpw_540

Chaz Bono, gościł u Oprah Winfrey, mówił miedzy innymi wiele transosoby ukrywają, oszukują siebie udają kim nie są.

"Tak często ...próbujemy oszukać innych ludzi, będąc czymś nie jesteśmy". "To nie byłem, kim jestem. Teraz jestem kim prawdziwy."

Chaz oficjalnie został mężczyzną pod koniec 2000 roku, powiedział nie lubi oglądania zdjęć z siebie przed jego zmiany płci, bo wspomnienia są zbyt bolesne. Chaz wyznaje też o jego życiu - o jego niedawnej utraty wagi, jego relacja z matką Cher.

tumblr_inline_o28e293S6X1tsitpw_540

Wyoutował się 19-letni szwedzki piosenkarz Oscar Zia, pretendent do reprezentowania Szwecji na tegorocznej Eurowizji. W czasie trzecich półfinałów, 20 lutego, wykona numer "Human".

"Bez coming outu nie mógłbym zaśpiewać "Human", ten utwór opowiada o byciu sobą i byciu w zgodzie ze sobą. Przez jakiś czas nie mogłem poradzić sobie ze swą homoseksualnością, to się już zmieniło. Po coming oucie wobec samego siebie w naturalny sposób przyszedł coming out wobec moich fanów" - powiedział Oscar w wywiadzie dla szwedzkiego dziennika "Aftonbladet".

Oscar stał się znany już 4 lata temu, gdy był piętnastolatkiem i wziął udział w szwedzkim "X Factor". Szybko stał się idolem nastolatek (i pewnie też niejednego nastolatka). Dziś przyznaje, że czuł się pod presją zapewniania o swej heteroseksualności, kłamania, że pociągają go dziewczyny."Obawiałem się, jaki efekt może mieć coming out dla mojej kariery. Zapewniam, że jestem wciąż tym samym Oscarem. Może teraz nawet trochę lepszą wersją Oscara, bo jestem sobą".

Trzymamy więc kciuki za Oscara i jego "Human", a jednocześnie przypominamy, że o reprezentowanie Polski na Eurowizji też ubiega się wyoutowany gej - Hubert Centkowski - i Hubertowi też oczywiście kibicujemy. (Replika)

Oscar Zia - Yes We Can podczas Melodifestivalen preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji roku 2014.

Inne występy Oscar Zia  w programach, w kanale TV 4 Szweckim

Tagi: coming out
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o296t9bQUt1tsitpw_540

James Hanley (23) i Dan Waknin (35) (foto) zawarli małżeństwo w Australii w gronie rodziny i przyjaciół, choć pary jednopłciowe w tym kraju nie mają jeszcze dostępu do tej instytucji. Uczynili to wykorzystując lukę prawną. Otóż James ma obywatelstwo australijskie i brytyjskie, a ślub odbył się w konsulacie brytyjskim w Sydney. Ich małżeństwo będzie uznawane w Anglii i Walii oraz Szkocji (tudzież w niektórych innych krajach), lecz w Australii jeszcze nie. Jednak wiele wskazuje na to, że równość w dziedzinie małżeństwa dotrze niebawem i do tego rejonu świata. Stanie się to możliwe w dużej mierze dzięki temu, że lesbijki i geje tego kraju masowo Wychodzimy z ukrycia i małżeństwo jednopłciowe zyskało tam już poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa.

 

Na spotkaniu wyborczym Marco Rubio, jeden z republikańskich (konserwatywnych) kandydatów na kandydata na prezydenta USA,...

Posted by Replika on 9 luty 2016

Tagi: LGBT
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 lutego 2016

Czterech mężczyzn opowiadają dla BuzzFeed o ich doświadczenia bycia gejem w armii.

W ostatnią sobotę odbyło się czwarte spotkanie z cyklu 'Grupa Stonewall Dyskutuje'. Rozmawiali o polityce równościowej. W specjalnym skrócie przygotowanym przez Artykuł Osiemnasty.

Tagi: LGBT
21:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

12669471_10153887881273374_6748068182598609914_n

Oplute drzwi, wyryty krzyż celtycki, napisy „White Power” i spalony plakat - między innymi takich aktów wandalizmu dopuścili się nieznani sprawcy, którzy w nocy z soboty na niedzielę (6-7.02) zaatakowali siedzibę Stowarzyszenia Lambda Warszawa, działającego na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych).

To pierwszy tak silny atak na tle homofobicznym na stowarzyszenie. Oprócz widocznych prób włamania na drzwiach wejściowych widoczne były ślady oplucia, wyryty został też krzyż celtycki oraz napisy: „White power” i „zakaz pedałowania”. Zerwano i spalono również wiszący przed wejściem plakat z nazwą organizacji.

W niedzielę o godz. 13 została zawiadomiona policja i złożone zostały zeznania, wieczorem na miejscu obecni byli również technicy. Przejrzane zostaną taśmy z monitoringu osiedla.

Choć sprawcy zdarzenia nie są jak dotąd znani, biorąc pod uwagę wyryty symbol można podejrzewać, że są to sympatycy poglądów neonazistowskich.

Do Lambdy Warszawa przychodzą codziennie dziesiątki osób. Jako stowarzyszenie prowadzimy grupy wsparcia, poradnictwo psychologiczne, warsztaty i spotkania. W dniu ataku, w godzinach wcześniejszych, odbywało się spotkanie Koalicji przeciwko przestępstwom motywowanym uprzedzeniami.

Nie chcemy by komuś stała się krzywda, nie damy się też jednak zastraszyć żadnym ugrupowaniom. Choć utrzymujemy się głównie z darowizn i składek członkowskich planujemy w najbliższym czasie wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kolejnych ataków.

tumblr_inline_o28y4emheA1tsitpw_540

Nowy numer Lavender Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_o28xkfg8td1tsitpw_540

Nowy numer Get Out! dostępny TUTAJ

tumblr_inline_o28xnvfMqT1tsitpw_540

Nowy numer QX Magazine dostępny TUTAJ.

tumblr_inline_o28xqh3F4V1tsitpw_540

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ.

tumblr_inline_o28ybnwDTu1tsitpw_540

Nowy numer Rage Mag dostępny TUTAJ

tumblr_inline_o28yhfLjNf1tsitpw_540

Nowy numer Fyne Times dostępny TUTAJ.

FLAME Magazine Feb 2016
Publish at Calameo
Pride Life Issue 10
Read more publications at Calaméo

The GA Voice

Agenda

Guy Magazine

The Standard Magazine

Boston Spirit Nov

OutBoise Magazine

Liberty Press Kansas

The Rainbow Times

LGBT History Month

LinQ

Out Front

David Atlanta

Dallas Voice

eXpression! Magazine

Next Magazine NY

GayPV Magazine

Blue Equity

Connextions Magazine

Gay Weddings and Marriage Magazine

Fenuxe Magazine

In Magazine

10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

z19589635Q,Lublin--winiarnia-Manifest--Spotkanie-z-Ewa-Siedle

" - Co nam w tej chwili zagraża najbardziej - zapytała na początek prowadząca spotkanie Małgorzata Bielecka-Hołda. - Wzajemna nienawiść - odpowiedziała bez chwili namysłu Ewa Siedlecka. - I nie chodzi tylko o politykę, o to że społeczeństwo jest podzielone. My po prostu zaczęliśmy się nienawidzić. (...)

Zdaniem Siedleckiej prawo kształtuje świadomość. Dlatego tak ważne są takie ustawy jak ta o uzgadnianiu płci czy o związkach partnerskich. Środowiska homoseksualne o nią walczyły, bo takie przepisy mogły zmienić świadomość ludzi. - Z tego samego powodu koalicja rozmaitych organizacji domagała się, aby w prawie karnym zrównać w ochronie mniejszości narodowe i etniczne z innymi grupami dyskryminowanymi. Chodziło o to, żeby akty nienawiści na tle narodowym były tak samo karane jak np. pobicia dokonane z powodu uprzedzeń do danej orientacji seksualnej. Tych ustaw nie udało się przegłosować przez osiem lat. Przez osiem lat rządów Platformy. Bądźmy sprawiedliwi, tak było - przypomina Siedlecka." (Gazeta Wyborcza)

Tagi: cytat
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Film wykonany przez młodych szkoły katolickiej nastolatków LGBTI pokazuje, jak daleko zaszliśmy w prawach. Zrobiony film w ramach projektu Iris Prize, opowieść o młodej dziewczynie która wychodzi. (GayStarNews)

Tagi: LGBT
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono wyjątkowo w czwartek 11 lutego o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, partnerki, partnerów, innych członków rodziny lub przyjaciół osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzą psycholog Agnieszka Rynowiecka oraz wolontariuszka Agnieszka.

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 12 lutego (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i pomocy medycznej, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je psycholog Julia Kata i wolontariuszka fundacji Edyta Baker. Zapraszamy.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 919