Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 24 sierpnia 2016

JakubDavidRoxette500x254

Ten klip do kawałka Roxette zachwycił nawet lidera grupy. Jakub i Dawid wybrali się na wakacje. Postanowili, że najlepszą pamiątką będzie fanowski teledysk do kawałka Roxette, „Some Other Summer”. Nagrali więc materiał, zmontowali i wrzucili na YouTube’a. Nie spodziewali się, że Per Gessle zakocha się w tym nagraniu i udostępni je na oficjalnym fanpejdżu Roxette ne Facebooku. Tak film polskiej pary stał się wiralem.

Radość i spontaniczność, z jaką chłopaki zachowują się przed kamerą, pokazuje coś, o czym łatwo zapomnieć, kiedy żyje się w konserwatywnym społeczeństwie – nieważne, czy chodzi o związki jednopłciowe czy różnopłciowe, najważniejsze są prawdziwe emocje! Potwierdza to Roxette, legendarny zespół, który stworzył takie hity, jak „The look”, „Joyride” czy „Listen to your heart”. Chyba nie da się znaleźć lepszych ekspertów w dziedzinie śpiewania o uczuciach.

Chłopaki udzielili także wywiadu LGBTQnation, jednemu z największych portali o tematyce LGBT na świecie. Całość możecie znaleźć tutaj, a my zwracamy uwagę szczególnie na jedną odpowiedź chłopaków: „Polskie społeczeństwo jest bardzo konserwatywne, więc trochę baliśmy się reakcji, ale chcieliśmy równocześnie pokazać innym ludziom, że my, geje, jesteśmy tacy sami i pomiędzy naszą miłością, a miłością par heteroseksualnych, nie ma różnicy” - Lambada Warszawa

Demaskatorski portal WikiLeaks, ujawniający wiele tajnych i poufnych informacji rządowych, powoduje także "straty uboczne", których ofiarą padają setki niewinnych ludzi - pisze we wtorek agencja Associated Press powołując się na własne ustalenia.

Tylko w zeszłym roku portal WikiLeaks opublikował dokumenty medyczne wielu zwykłych obywateli, a także drażliwe informacje o setkach innych ludzi, dotyczące finansów, sytuacji rodzinnej, bądź tożsamości. W dwóch przypadkach doszło do ujawnienia tożsamości nastoletnich ofiar gwałtów. Portal opublikował też nazwisko Saudyjczyka aresztowanego pod zarzutem homoseksualizmu. AP zwraca w tym kontekście uwagę, że w Arabii Saudyjskiej za homoseksualizm grozi kara śmierci.

- Opublikowali wszystko - mój numer telefonu, adres, nazwisko, szczegóły... Publikowanie takich danych osobowych może niszczyć ludzi - powiedział AP inny Saudyjczyk, oburzony ujawnieniem przez WikiLeaks szczegółów jego sporu z byłą partnerką o ojcostwo. (Polsat News)

Tagi: news
20:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

jjjj2

Niemal 60 mld zł deficytu. To dopuszczalny limit w budżecie państwa na 2017 r. Tak dużo jeszcze nigdy nie było. Dotychczasowy rekord też należy do rządu PiS. To tegoroczne niespełna 55 mld zł.

Ileż to się nasłuchaliśmy w poprzednich latach połajanek pod adresem rządów PO-PSL za to, że zadłużają Polskę i Polaków, że planują wysokie deficyty. Ledwie jednak PiS przejął władzę, o całej swojej krytyce zapomniał - Gazeta Wyborcza.

- W sytuacji ogromnego zadłużenia trzeba robić wszystko, żeby obniżać deficyt, a nie zaciągać kolejne kredyty - mówił w "Faktach po Faktach" Robert Biedroń, prezydent Słupska, pytany o ocenę programu 500 plus.

Biedroń został zapytany, czy szykuje się bunt samorządów wobec władzy centralnej. Jak mówił prezydent Słupska, od kiedy PiS doszło do władzy, podejmowane są próby dyskredytowania samorządów. Jego zdaniem powodem jest to, że w samorządzie znajdują się "realne pieniądze". - Myślę, że te konfitury tak naprawdę najbardziej kuszą dzisiaj polityków PiS - powiedział i dodał, że partią rządzącą może kierować także chęć przejęcia władzy.

Pytany, jak jego zdaniem działa program 500 plus, Biedroń powiedział, że dzięki niemu "ludzie odzyskują godność, to widać". - Niestety program ma bardzo wiele wypaczeń - dodał i wyjaśnił, że chodzi o zwiększanie zadłużenia kraju.

Jak mówił, obejmując urząd prezydenta Słupska, "odziedziczył" 270 mln zł, z czego do tej pory spłacił 16 mln zł. Jego zdaniem, chodzi o to, by w sytuacji ogromnego zadłużenia robić wszystko, żeby zbić deficyt, a nie zaciągać kolejne kredyty. - Jarosław Kaczyński zadłuża jeszcze bardziej państwo - podkreślił i dodał, że długi te będzie spłacał nie lider PiS, ale każdy obywatel. Podkreślił również, że planowany na 2017 r. deficyt będzie rekordowy i ma wynieść 60 mld zł. 

Robert Biedroń został zapytany także o aferę reprywatyzacyjną w stolicy. - Myślę, że po pierwsze to ta nagonka na panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, która nie jest dla mnie politycznie bliska, bo należy do PO, myślę, że jest bardzo niesprawiedliwa - powiedział i wyjaśnił, że afera jest kwestią zaniedbań wielu lat. - Brakowało woli politycznej, żeby to rozwiązać - powiedział.

Gość "Faktów po Faktach" mówił również o kwestii sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jak powiedział, bez TK nie nie może funkcjonować konstytucja - TVN24.

Tagi: cytat news
14:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Opowieść historia trans osób którzy marzą o tym być w Polsce traktowani normalni, prezydent Duda nie cały rok temu zawetował ustawę po namowie prawicy i kościoła katolickiego odbiera się godność osobom trans w Polsce.

Greg Louganis dla olimpijskiego kanału mówi miedzy innymi kim zamieniłby na jeden dzień mówi pierwszą damą Michelle Obamą.

LGBT Tech Innovation Briefing około 180 innowacyjnych i utalentowanych liderów technologicznych LGBT wspólnie zajęli jednym z największych wyzwań w świecie. Miedzy innymi zapobieganie przemocy, równość płci, prawa do głosowania, środowisko, reformy więziennictwa, energii, LGBT i rasowych włączenie różnorodności w branże technologiczną.

Jussiê Smollett o współpracy z Mariah Carey w najnowszym sezonie serialu Imperium ona zagra gościnie

Matt Bomer mówi o debiucie Lady Gaga będzie w filmie, też przypomniał swoją pierwszą gejowskie doświadczenie uczęstniczył w Fundacji onePULSE w Los Angeles, zbiórce pieniędzy dla Orlando ofiar.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

14055149_10157352478675319_6754057231631908390_n

Kolejne zmiany w Zarządzie Fundacji Trans-Fuzja. Po ośmiu latach działalności, nasza dotychczasowa wiceprezeska, Lalka Podobińska postanowiła zrezygnować z pracy, odpocząć i skupić się na swoim zdrowiu.

Trudno znaleźć osobę, która nie wiedziałaby, kim jest Lalka. To ona wraz z m.in. Anną Grodzką była jedną z pięciu fundatorek naszej organizacji, a w sprawy osób trans angażowała się jeszcze na długo przed powstaniem fundacji. Gdyby nie Lalka, nasza organizacja nie byłaby tym, czym jest dzisiaj, a wręcz nie miałaby szansy w ogóle zaistnieć.

Przez ostatnie kilka lat nie była li i jedynie członkinią zarządu. Prowadziła naszą działalność rzeczniczą. Między 2012 a 2015 rokiem kierowała pracami nad ustawą o uzgodnieniu płci z naszego ramienia. Spotykała się z polityczkami i politykami oraz - co najważniejsze - przekonywała ich, dlaczego tak ważne jest, aby osoby transpłciowe mogły wreszcie same decydować o sobie.

Nie bez powodu magazyn “Replika” nazwał ją w tekście z 2013 roku “naszą matką”. Lalka wielokrotnie podkreślała i nadal podkreśla, że jako cispłciowa heteroseksualna kobieta nie zgadza się na niesprawiedliwości, jakie spotykają osoby LGBTQIA w Polsce. To naprawdę zaszczyt mieć wśród nas taką sojuszniczkę!

Nie mamy tak naprawdę słów, żeby wyrazić wdzięczność za czas poświęcony aktywizmowi, naszej organizacji i po prostu osobom, które znalazły się w potrzebie, a którym Lalka zdecydowała się pomóc i pomaga nadal.

Piękny, realistyczny film o raku piersi i potrzebach osieroconego dziecka. Nie jest to typowy film zrobiony na potrzeby telewizji. Otrzymujemy znacznie więcej, piękną, wzruszającą historię. Mały chłopiec zostaje przygarnięty przez dwie kobiety w Irlandii gdzie umarli jego rodzice. Jedna z kobiet wkrótce dowiaduje się, że ma raka piersi. Postawiona w sytuacji gdzie musiała zostać matką i do tego zmagać się z rakiem piersi stawia ją jeszcze bardziej zdolną do okazywania miłości dziecku. (filmweb)

Tagi: film
10:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kilkanaście duchowny gejów ujawniają się są w małżeństwie osób tej samej płci, przeciwko swojemu kościołowi Anglii który im zakazuje.

Według Guardiana, duchowieństwo podpisze list otwarty, który zostanie wysłany do Domu Biskupów we wrześniu. Wśród sygnatariuszy listu jest Andrew Foreshew-Cain, który poślubił swojego partnera Stephen Foreshew w czerwcu 2014 roku, stając się jednym z pierwszych księży otwarcie przeciwstawiają doktrynę Kościoła.

Mówi, pomimo zakazu, coraz większej liczbie członków kościoła - duchowni, jak i świeccy - wspieraja małżeństwa osób tej samej płci.

"Nasze małżeństwo jest legalne i powszechnie akceptowane w społeczeństwie", powiedział dla The Guardian. "Jednak Kościół Anglii zachowuje się tak, jakby były w jakieś złe brudne i nakłada kary na duchownych i odmawia uznania małżeństw tych, którzy chcą, całe życie być wiernych w związku."

Oni nie prosząc o całkowitą zmianę w doktrynie kościoła, bo tak Foreshew-Kaina, "nie wszyscy są gotowi zaakceptować ale wzywamy aby śmiały krok zrobić".

AIDS Action Europe: 22 sierpnia 2016 Komisja Europejska ogłosiła dopuszczenie Truvady (jako leku używanego w profilaktyce przedekspozycyjnej) we wszystkich 28 państwach członkowskich UE. Eksperci uważają, że będzie on dostępny na rynku farmaceutycznym w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Już teraz PrEP odgrywa ważną rolę, wraz z innymi środkami, w zapobieganiu HIV.

Wiele osób reklamuje i zachęca używania PrEP - czyli profilaktyce przedekspozycyjnej. Że można nie używać prezerwatyw i nie zaraża się HIV. Mimo nie które badania potwierdzają słuszność decyzji wielu osób. Nie jest cudownym lekiem, ale są jeszcze inne choroby, które ostatnio coraz więcej mężczyzn homo i bi zaraża się. Wielu krajach "epidemia" jak rzeżączka czy kiła. Nie którzy poważnie nie myślą.  Bezpieczny i z głową trzeba uprawiać seks, a nie bezmyślnie zachowywać się że rzekomo HIV nie zagraża to nie trzeba używać prezerwatyw.

Tagi: AIDS
10:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 sierpnia 2016

Spot organizacji LGBT Hiszpańskiej dwóch młody amerykanów przebywa do Madrytu szuka pomocy po dokonaniu rezerwacji. Pytali o drogę, ale właściciel hostelu wysyła im notatkę w języku hiszpańskim.

Więc pytają ludzi na ulicy Madrytu co piszę, ale ich reakcje są zdumiewające, że na karce okazuje się bowiem pismo właściciela hostelu z homofobiczną mową. Wielu mówi że powinni iść do innego schroniska, po tam jest źle. Inna osoba powinni iść na policję.

Spot FELGTB kampania wzywa ludzi do zgłaszania homofobicznej, bifobii i transfobicznej gróźb, obelg i ataków.

W wieku 62 lat zmarł Lou Pearlman, twórca zespołów takich jak Backstreet Boys i NSync. Menadżer i biznesmen odsiadywał w więzieniu 25-letni wyrok za oszustwa finansowe. Były członek zespołu NSync Lance Bance napisał z kolei: "Podobno zmarł Lou Pearlman. Może nie był przykładnym biznesmenem, ale nie zajmowałbym się tym, co robię, gdyby nie jego wpływ". (TVN24)

Kiedy słyszymy o Finlandii, pierwszą myśl, która przychodzi do głowy? Zimno. Bardzo zimno. Ale niespodzianka, pomimo niskich temperatur, ten kraj ma tradycję walki błocie wrestlingu w nago. W najnowszym filmie YouTube Fiński Vlogger Timo Wilderness przestawia fińską tradycję. 

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Frank Ocean wydał swój nowy album Blond, oraz teledysk do utworu Nike. Album otwiera żywiołowy i delikatny utwór „Nikes", do którego wideo wypuścił w sobotę. Piękny klip został nagrany przez Tyrone'a Lebona. Tytuł jest tylko jednym z wielu nawiązań do nazw marek na całym „Blond" — pojawiają się także Balmain i Comme Des Garçons. Tekst opisuje problematyczny związek, pełen tekstów typu „nie kochamy się, ale będę się z tobą kochać". Jesteśmy kupieni, Frank wrócił.

„Ivy" to najbardziej przepełniona emocjami piosenka w jego karierze, pełna brzęczących gitar, falsetu w stylu Prince'a i okrzyków Kanyego na końcu. „Pink and White" zaczyna się smyczkami i spokojnym bitem, brzmi rześko i letnio, podobnie jak jego stary cover Coldplay „Strawberry Swing", który kończy się szumem, dźwiękiem budzika i spokojną pobudką.

Muzykę nagle przerywa wiadomość od jego mamy, stanowiąca wstęp do gospelowej piosenki „Solo", w której Frank opisuje życie na własną rękę (sory, mamo). „Solo" to medytacja, praktykowanie samotności w stylu mnichów i analiza czasu, który spędza na mieście. W „Solo (Reprise)" pojawia się Andre 3000 z OutKast i 8-bitowa melodia. Potem słyszymy smutną gitarę i anegdotę od fotografa Wolfganga Tillmansa, stojącego za eurobeatowym zakończeniem „Endless".

„White Ferrari" to druzgocąca opowieść o straconej miłości, która zapożycza tekst z „Here, There and Everywhere" Beatlesów. Potem Frank cytuje „A Fond Farewell Seigfried" Elliotta Smitha w nastrojowym akustycznym numerze. Ocean ma wrodzoną umiejętność, dzięki której sprawia, że nagle myślimy o wszystkim, co zrobiliśmy w życiu źle, wywołuje niepewność — „Może źle postąpiłem?". Rozmyśla też nad dziwactwami współczesnych związków — „Twoje SMSy zupełnie nie pasują do tego, jak wyglądasz". Oszczędnie operuje bolesną nostalgią. Album jest jednocześnie bardzo osobisty i uniwersalny, możemy się z nim utożsamiać. To cecha charakterystyczna dobrej sztuki.

Towarzyszący płycie zin stanie się pewnie rarytasem na eBayu, bo już zdążył zniknąć z półek pojedynczych sklepów w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago, w których był dostępny. Znajdują się w nim zdjęcia Harley Weir i Nabila Elderkina, wiersze artysty i przyjaciół oraz lista wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do powstania albumu, składająca się z 44 pozycji. Wśród nich Arca, Beyoncé, Brian Eno, David Bowie, James Blake, Jamie XX, Kanye, Kendrick, Pharrell, Rick Rubin, Tyler The Creator i Yung Lean. Ten projekt pokazuje, do czego Frank jest zdolny, ile jeszcze może stworzyć oraz jak oddany jest fanom.

To obowiązkowy rozdział w historii Franka Oceana, który przypomina miłość. Byliśmy świadkami tego procesu, pragnęliśmy, potem lekceważyliśmy i znów powitaliśmy swoją miłość z otwartymi ramionami. Wznieśmy toast za Franka. (id-vice.com)

Tagi: muzyka
10:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ocb9uu646J1tsitpw_540

Zakończyły się igrzyska w Rio – gratulujemy wszystkim, którzy brali w nich udział! I przy okazji: były to najbardziej (jak dotąd) queerowe Igrzyska Olimpijskie. Wzięło w nich udział 53 zawodników i zawodniczek LGBTI i, gdyby startowali jako jedna reprezentacja, zajęliby 17 miejsce w tabeli. 25 osób LGBTI z dziewięciu krajów zdobyło w sumie medale w 11 dyscyplinach sportowych. 47% spośród sportowców LGBT zdobyli olimpijskie medale w Rio.

Nie możemy jednak pominąć milczeniem setek rasistowskich, seksistowskich i ksenofobicznych komentarzy (które popłynęły też z ust polskich dziennikarzy i sportowców) na temat m.in. Caster Semenyi, reprezentantki RPA, która zdobyła złoto. Przedstawiamy dwa fakty:

1. Ludzie różnią się pod względem wzrostu, wagi, budowy ciała i poziomu hormonów. Te różnice występują nie tylko pomiędzy kobietami i mężczyznami, ale także pomiędzy mężczyznami i mężczyznami oraz kobietami i kobietami.

2. Normy testosteronu w sporcie przestały obowiązywać po tym jak Sportowy Sąd Arbitrażowy orzekł, że brakuje dowodów na bezpośredni związek naturalnego poziomu testosteronu danej osoby z wynikami w współzawodnictwie.

Caster to przede wszystkim wspaniała biegaczka, która całe prawie dotychczasowe życie poświęciła na treningi. I wszystkie uwagi dotyczące płci jej i innych zawodniczek uważamy za niezgodne z duchem sportu i rywalizacji, podobnie jak komentarze dotyczące wielkości stóp, długości nóg czy obwodu mięśni. Raz jeszcze: gratulujemy wszystkim ciężkiej pracy w dążeniu do sukcesu, udziału w Igrzyskach i wyników.

Złote medale: Biseksualna Nicola Adams – brytyjska pięściarka, zdobyła złoty medal, w boksie w kategorii 51 kg. Susannah Townsend, wspólnie z innymi miedzy innymi pierwszym małżeństwem Helen i Kate zdobyła złoty medal w hokeju na lodzie. Rafaela Silva, w dziedzinie judo pierwszy złoty medal dla Brazylii.

Koszykarki Seimone Augustus, Elena Delle Donne, Brittney Griner i Angel McCoughtry, koszykówka kobieca złoty medal dla Ameryki. Caster Semenya – południowoafrykańska lekkoatletka, biegaczka na średnich dystansach na 800 m kobiet, z wynikiem 1:55.28 wygrała złoty medal.

Srebrne medale: Włoszki Rachele Bruni, specjalizuje się w długodystansowym pływaniu, która też ujawniła się podczas igrzysk olimpijski. Piłkarki z Szwecji Lisa Dahlkvist, Nilla Fisher, Hedvig Lindahl i Carolina Seger. Sunette Viljoen – południowoafrykańska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, zdobyła srebrny medal. Alexandra Lacrabère, fracuska piłka ręczna.

Carlien Dirkse van den Heuvel i Maartje Paumen, Holandia hokej na trawie. Carl Hester i Spencer Wilton, brytyjscy jeździec.

Brązowy medale: Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody w dziedzinie zsynchronizowanej platformy 10-metrowy. Jen Kish, Kanada, w dziedzinie rugby pokonała Wielką Brytanię, 33-10, aby wygrać z brąz. Stephanie Labbe i Marie-Eve Nault, w drużynie piłki nożnej Kanady pokonały Brazylię, 2-1, zdobyły brązowy medal. (Out Sports/KPH)

W wideo YouTube, Tom Daley nie mógł ukryć rozczarowanie swojego nie wyszło jemu na olimpiadzie w Rio.

"To naprawdę trudne do zaakceptowania, że ​​nie byłem w stanie dokonać ostatecznego". "... Indywidualny skok był trudnym dla mnie pigułką do przełknięcia.

"Byłem kompletnie załamany, osiągnąć swoje marzenie o zostaniu mistrzem olimpijskim," powiedział. "To był jeden z najtrudniejszych doświadczeń dla mnie, z powodu ciężkiej pracy".

Tagi: sport
10:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

3e9fd66a35b4481bbe780de131148771

Trans-Fuzja/Codziennik Feministyczny: Marcel Branleur: Po wygranej Caster Semenyi w biegu na czterysta metrów internet zalała fala obelg. Zarzuca się jej hipermęskość, obojnactwo oszukiwanie i mutatnyzm. Obrońcami „czystości” płciowej są nie tylko organizacje, ale również pojedyncze osoby dopatrujące się w przegranej Joanny Jóźwik (polska biegaczka, która w Rio, w biegu na 800 m przegrała z Caster Semenya, zajmując piąte miejsce) dowodu na dyskryminację „kobiecych” zawodniczek. Oczywiste jest dla mnie powiązanie tego rodzaju ubolewania z powodu przegranej z pozycją Caster – czarnoskóra osoba o „niezidentyfikowanej” płci wygrała z białą, „kobiecą” Polką.

Czy kierując się duchem sportu, nie powinniśmy_yśmy kibicować Caster Semeny i jako osobie, która musiała przejść dużo więcej jako kobieta rasy innej niż biała, by osiągnąć tak wiele? Która pomimo niedogodności i poniżających testów była w stanie wrócić do sportu i osiągnąć tak niebywałe wyniki w niesprzyjającym środowisku? 

W Rio było jeszcze lepiej. Wygrała. I zapewniła, że ta niekończąca się dyskusja o jej tożsamości i życiu prywatnym nic a nic jej nie rozprasza. 

– Staram się być dobrą biegaczką. Dostaję wsparcie od bliskich mi ludzi i tylko to się liczy – wyznała. Na fali entuzjazmu nawet się rozgadała. 

- Wszystko polega na tym, by człowiek kochał bliźniego. Na tym, by nie dyskryminować ludzi tylko dlatego, że inaczej wyglądają, inaczej mówią lub inaczej biegają. Ten świat może być piękny – mówiła. Swój olimpijski triumf nazwała dobrą okazją, by sport wreszcie się zjednoczył. Potem przeprosiła. Czas kończyć wywiady.

– W domu czeka na wiadomość moja żona – wyjaśniła. Pod koniec 2015 roku Semenya poślubiła swoją wieloletnią partnerkę, Violet Raseboy. Tradycyjna ceremonia odbyła się w prowincji Limpopo, czyli rodzinnych stronach biegaczki.  (TVN24)

Tagi: sport
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ocbv2r6l8X1tsitpw_540

Nowy numer Lavender Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocbv4gyaLe1tsitpw_540

Nowy numer QX Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocbv88jKu11tsitpw_540

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocbva0mMTE1tsitpw_540

Nowy numer Get Out! dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocbvdrRgIE1tsitpw_540

Nowy numer GCN dostępny TUTAJ

Frontiers Magazine

Next Magazine NY

The GA Voice

Hiv Plus

Agenda

San Francisco Bay Times

Gay Living Magazine

Gay City News

Next Magazine

Wire Magazine

The Mirror Magazine

Out Front

QSaltLake Magazine

Blue

Tagi: media
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Dewiacje PiS

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika LGBT (@lgbt.pl)

Tagi: news
10:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Marcin Szczygielski razem z nami chce uratować Hostel interwencyjny dla osób LGBT!

Ty też możesz dołączyć do akcji.  Mamy już prawie 25 tys. zł, za wszystkie wpłaty z całego serca dziękujemy przekazując darowiznę przez stronę:

- DotPay i PayPal: www.lgbthostel.pl
- lub bezpośrednio na konto:
31 9011 0005 3030 0062 2000 0012, Stowarzyszenie Lambda Warszawa ul. Żurawia 24 A, 00-515 Warszawa, Tytułem: Darowizna na hostel LGBT  KOD SWIFT POLUPLPR Liczy się absolutnie każde wsparcie! Więcej informacji tutaj

Amini Fonua, pływak olimpijczyk jeden ujawniony gejów reprezentuje kraj Tonga rozmawia z The Advocate, o byciu modelem, sportowcem, czy Grindrze.

Greg Louganis gościł w The Advocate dotyczące sportowców ujawnienie i omawia swoje pudełko płatków śniadaniowy Wheaties.

Dlaczego tak wielu mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych nie mogą oddawać krwi w USA, zwolennicy mówią przepisy prawa są oparte nie na nauce, ale od dziesięcioleci piętna dotyczących gejów i AIDS.

Język migowy uhonorowany przez gejowski chór z Nowego Jorku, Tom McGillis, który występy od 1988 roku, opowiada dla NBC dlaczego on jest pasjonatem chóru.

Nie dawno Belize zalegalizował homoseksualizm, kto jest przeciwko Kościół katolicki na Belize przeciwko legalizacji homoseksualizmu po prowadzi do gender i małżeństw homoseksualny. Politycy i kościół chce referendum czy zalegalizować homoseksualizm. (Jamaica Observer)

Niesamowity taniec dwóch mężczyzn

Lepiej Późno Niż Wcale: "Nika" o punku wczoraj i dziś

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
15:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

3053.custom

Fot: National Geographic

Od poniedziałku do piątku: Seks w wielkim mieście, 2x o 20:00 na Comedy Central Family. Dr Quinn o 20:00 na TVS do czwartku z udziałem Chad Allen. Dynastia o 20:55 na TVS do czwartku. Anderson Cooper 360 o 02:00 na CNN. Na Wspólnej o 20:15 na TVN (do czwartku). Sześć stóp pod ziemią o 19:00 na HBO 3. Współczesna rodzina 5 o 20:05 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Wielkie poszukiwania małych domów i Mały dom, duże możliwości 18:00 na Lifetime HD.

Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork o 16:10 na Domo+ HD. Spojrzenie na rynek nieruchomości Wielkiego Jabłka. Kamera śledzi pracę trzech agentów z Manhattanu: Fredrika Eklunda, Michaela Lorbera i Ryana Serhanta. Dzięki nim widzowie dowiedzą się, jak sprzedaje się warte dziesiątki milionów nieruchomości, kto je kupuje oraz jakich trików używają sprzedawcy, by zarobić możliwie najwięcej. Nowy Jork to jeden z najtrudniejszych rynków na świecie. Działający na nim specjaliści, by przetrwać, muszą pozbyć się wszelkich skrupułów. Tu wygrywają tylko najszybsi, najbardziej zdecydowani, po prostu - najlepsi.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Projekt Lady, odc. 8 o 20:55 na TVN. Siostra Jackie 7, odc. 5 i 6 o 23:00 na Universal Channel. Fear the Walking Dead 2, odc. 8 o 21:00 na AMC HD.

Wtorek: Priscilla, królowa pustyni o 18:15 na ale kino+ HD. Opowieść o Susan Sontag o 14:15 na HBO HD. Portret jednej z najciekawszych myślicielek XX wieku. Zmarła w 2004 roku amerykańska pisarka i eseistka Susan Sontag zainspirowała swoimi poglądami na temat wojny, fotografii, chorób czy terroryzmu rzesze ludzi na całym świecie. Dokumentaliści rozmawiają z jej przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami o słabościach, miłościach i pasji. O tym, jaka była autorka przełomowych "Notatek o kampie", mówią m.in. jej syn David Rieff czy słynna fotografka, a prywatnie partnerka pisarki, Annie Leibovitz.

Środa: Ostre cięcie o 22:00 na TTV. Rosewood, odc. 15 i 16 o 23:50 na FOX. Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 9 - 10 o 21:00 na FOX HD. Mój tata ciacho o 04:00 na Stopklatka TV. Priscilla, królowa pustyni o 16:25 na ale kino+ HD.

Czwartek: Jestem Cait, odc. od 1 do odc. 8 od 07:00 na E! Entertainment. Kontakt o 23:55 na TVN Fabuła HD z udziałem Jodie Foster. Drag Queens - przyjaciółki i rywalki (RuPaul's Drag Race: All Stars), odc. 4 o 01:00 na Polsat Cafe.

Kim jest Michael o 20:10 na ale kino+ HD. Oparta na faktach historia duchowej przemiany aktywisty LGBT i założyciela queerowego magazynu YGA (Young Gay America) Michaela Glatze'a. Bohater wyrzeka się swojej seksualności, aby stać się ortodoksyjnym chrześcijańskim pastorem. Z dziewczyną u boku.

Kobiety, które tworzyły historię, odc. 6 o 23:35 na POLSAT Viasat History. Sophie Scholl nie dzierżyła w ręce władzy ani też nie miała znaczących wpływów. Mimo to udało jej się zapisać na kartach historii. Była jedną z najbardziej zagorzałych przeciwniczek Hitlera w Niemczech, w czasach II wojny światowej.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3 o 21:00 na HBO3. Współczesna rodzina 7, odc. 4 - 5 - 6 o 16:55 na HBO2. Po prostu Jillian, odc. 1 do odc 8 od 07:00 na E! Entertainment.

Błędy natury odc 2 o 21:00 na E! Entertainment. Śledzimy pracę dr. Nassifa i dr. Dubrowa, którzy pomagają osobom z deformacjami genetycznymi i naprawiają skutki traumatycznych doświadczeń.

Plastyczna fuszerka od kulis, odc. 2 o 22:00 na E! Entertainment. W odcinku specjalnym "Plastycznej fuszerki" pojawi się Heather Dubrow. Zobaczymy nowe materiały, poznamy skrywane sekrety i spotkamy niespodziewanych gości.

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem o 21:00 na National Geographic Channel. Prowadzący spróbuje wyjaśnić, co jest źródłem zła i jak różne koncepcje na jego temat ewoluowały przez tysiąclecia. Prowadzący zada sobie i widzom pytanie, czy narodziny religii mogą być nierozerwalnie związane z potrzebą okiełznania zła.

Sobota: Medium z Hollywood, odc. 8 o 21:00 na E! Entertainment z udziałem Boy George. Izba przyjęć, odc. 6 o 20:00 na TLC. Queen: Days of Our Lives o 14:00 na Sundance Channel HD. Bezczelnie perfekcyjna terapia wnętrz, odc. 10 o 16:05 na Domo+ HD. Drag Queens - przyjaciółki i rywalki (RuPaul's Drag Race: All Stars), odc. 4 o 02:30 na Polsat Cafe.

Niedziela: Vice o 22:30 na HBO2. Ostre cięcie o 15:00 na TTV. Skazany na śmierć, odc. 12 o 22:15 na TVN 7 z udziałem Wentworth Millera. Tyler Henry - medium z Hollywood: Melissa Joan Hart, Jewel, Linda Blair, Tori Spelling, odc. 1 o 21:00 na E! Entertainment. Kim jest Michael o 22:30 na ale kino+ HD.

Pokolenie X: świat to za mało o 21:30 na National Geographic. Program pokaże, w jaki sposób zmienił się społeczny sposób postrzegania tak fundamentalnej kwestii, jaką jest rodzina. Twórcy prześledzą wydarzenia, które doprowadziły do tego, że zezwolono na zawieranie małżeństw jednopłciowych, a także w jaki sposób pierwsze reality show, dokumentujące życie amerykańskiej rodziny, stało się symbolem generacji małżeństw, które się rozwodzą.

Magic Mike XXL o 20:10 na HBO. Grupa "Kings of Tampa" postanowiła zakończyć działanie. Jednak jej członkowie chcą pożegnać się z widownią w wielkim stylu, na zjeździe striptizerów w Myrtle Beach. Do udziału w występie zapraszają też Magic Mike'a (Channing Tatum), który już trzy lata wcześniej porzucił branżę. Podróż na finalne show ma pomóc im wzmocnić łączące ich więzi, robią więc kilka postojów w Jacksonville i Savannah. Opowieści o męskiej przyjaźni towarzyszą wspaniałe układy taneczne i żywiołowa muzyka. Sequel wyreżyserował wyróżniony Złotym Laurem Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych Gregory Jacobs (producent filmu Wielki Liberace, reżyser Criminal - Wielki przekręt, Mroźny wiatr). Swoje występy powtórzyli: Channing Tatum (Wciąż ją kocham, 21 Jump Street), laureat Złotego Globu Matt Bomer (Wyścig z czasem, Odruch serca), Joe Manganiello (Spider-Man, Czysta krew), Kevin Nash (Punisher, Wykiwać klawisza) oraz Adam Rodriguez (serial CSI: Kryminalne zagadki Miami, Charlie chory z miłości).

Tagi: media
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

surrogate-triplets-south-africa-VIDEO1-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

Świeżo upieczeni ojcowie Theo i Christo Menelaou mieszkają w Republice Południowej Afryki. Trojaczki - dwie dziewczynki i chłopca - urodziła im surogatka, kobieta mieszkająca w sąsiedztwie. Do zapłodnienia lekarze użyli materiału genetycznego obu mężczyzn. Wśród trojga dzieci - dwoje to bliźnięta jednojajowe.

Podczas zabiegu lekarze użyli dwóch komórek jajowych. Jedna z nich została zapłodniona materiałem genetycznym Theo, druga Christo.

Początkowo lekarze spodziewali się więc, że kobieta urodzi dwoje dzieci. Jednak jedna z komórek jajowych podzieliła się, co było ogromnym zaskoczeniem dla prowadzących ciążę. Lekarze obawiali się, że może być to niebezpieczne dla kobiety i dla dzieci. Ostatecznie tylko jeden ginekolog podjął się opieki nad kobietą, która razem z ojcami podjęła decyzję, że chce, by na świat przyszły wszystkie dzieci.

Dzieci urodziły się przed terminem - każde z nich ważyło tylko nieco ponad kilogram. Jedno z trojaczków ma przejść operację serca - zabieg odbędzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Po kilku tygodniach pobytu w szpitalu stan maluchów poprawił się na tyle, że lekarze pozwolili ojcom zabrać dzieci do domu. Trojaczki są monitorowane przez specjalistyczne urządzenia, w opiece pomagają też dwie pielęgniarki - Gazeta.pl

tumblr_inline_oca54iKH9b1tsitpw_540

Z Turcji znów napływają niepokojące wieści. Olbrzymie poruszenie w kraju wywołało znalezienie zwęglonych zwłok 22-letniej Hande Kader, która aktywnie walczyła o prawa LGBT. W odpowiedzi na brutalny mord obywatele Turcji wystosowali petycję, która ma skłonić władze, by przerwały milczenie w sprawie zabójstw popełnianych na tle homofobicznym i transfobicznym.

Hande Kader stało się głośno w ubiegłym roku, po tym jak interweniowała, gdy policja zaatakowała uczestników zakazanej w Turcji "trans pride". Nagranie, na którym zarejestrowano odważną interwencję 22-latki błyskawicznie obiegło internet.

22-latka była również prostytutką. Po raz ostatni widziano ją jak, wsiada do samochodu swojego klienta. Ciało Hande Kader znaleziono 8 sierpnia. Jej zwęglone zwłoki leżały na poboczu drogi w Stambule.

Sytuacja społeczności LGBT w Turcji to jedno z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień związanych z prawami człowieka w tym kraju. Kontakty homoseksualne są tam legalne, jednak homoseksualizm w społeczeństwie pozostaje tematem tabu, a parady gay pride i trans pride są tam zakazywane już drugi rok z rzędu.

W Stambule w niedziele tysiące osób wyszło na ulice zaprotestować przeciw nienawiści wobec osób LGBT i przeciw brutalnym morderstwie wobec Hande Kader.

To nie był pierwszy raz, kiedy Kader doświadcza przemocy, wcześniej została zaatakowana nożem i pobita. Ale jednocześnie wyobrazić sobie śmierć Kader jest skrajnym przypadkiem, ale przemoc jest faktem wobec osób transpłciowych w Turcji. Protestujący wzywają władze do znalezienia sprawcy morderstwa Hande Kader.

Według organizacji Transgender Europe, Turcja jest najbardziej niebezpiecznym krajem w Europie dla osób transpłciowych. (LGBT Nation/Fakt)

W Ankarze organizacja praw człowieka śpiewała piosenkę dla Hande Kader

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 618