Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 25 września 2016

Dokument który odkrywa unikalne doświadczenia LGBT katolików i zachęcić większą akceptację tych osób w Kościele. W listopadzie 2014 roku, kilka homoseksualnych katolików z parafii Pawła Apostoła w Nowym Jorku rozpoczęli kampanię na rzecz wspierania integracji osób LGBT w Kościele katolickim. LGBT katolicy "OwningOurFaith" jest oddolna organizacja, która dąży do otwarcia serca i przypomnieć nam wszystkim, że Bóg działa po przez miłość.

Dokumentalista Eric Kruszewski pokazuje, że bycie katolikiem i bycie gejem/lesbijką nie wyklucza się wzajemnie. Kościół, zarówno w przeszłości i obecnie, nadal dyskutuje że bycie homoseksualistą jest grzechem, tradycjonaliści potępiają, liberałowie zaakceptują, wiele osób homoseksualni są utraceni w szarej mgle, nienawiści, oraz wstręt do siebie. Kościele katolickim św Mateusza w Baltimore witają osób homoseksualne.

Opowieść matki która została zmuszona przez męża wyrzucenia swojego syna z domu za to jest gejem, dziś Carolyn, zmieniała zdanie nie uznaje homoseksualizmu coś złego.

W Kenii, homoseksualizm jest przestępstwem zagrożone karą do 14 lat więzienia. Henry, który uciekł do Stanów Zjednoczonych w 2011 roku z Kenii i przyłączył się do parafii kościoła katolickiego św Mateusza, dorastał jako katolik całe swoje życie.

Gigi dziewczyna która rodzina zastępcza odrzuciła za to jest lesbijką, myślała że będzie mieć rodziców którzy kochają ją taką jaka jest, ale odrzucili, przyłączyła do parafii świętego Mateusza.

Para gejów John i Michael ich córka, była ochrzczona w parafii świętego Mateusza

Ksiądz Joe Muth, który jest proboszczem parafii Św. Mateusza

IN Network dotyczące LGBT katolików

08:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gs

Tydzień temu podczas Poznań Pride Week odbyła się Ekumeniczna Liturgia Ekumeniczna, która była sprawowana w Centrum Stonewall w Poznaniu. Miedzy innymi księża Reformowany Kościół Katolicki w Polsce ksiądz Tomasz Puchalski i Ks. Superintendent Carsten Bolz z Kościoła Ewangelickiego Niemiec z Berlina.

Bóg dodaje sił, i „dopinguje” abyśmy pokonywali przekraczali swoje granice i odkrywali jak wiele możemy uczynić dla dobra społeczności ludzkiej i jej rozwoju – to była myśl przewodnia polsko-niemieckiego nabożeństwa ekumenicznego, które odbyło się w niedzielę 18 września w Poznaniu.

Ekumeniczną Liturgię Eucharystii według Rytu z Limy celebrowali Ks. Superintendent Carsten Bolz z Ewangelickiego Kościoła Niemiec z Berlina oraz Ks. Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Nabożeństwo wpisane było w program festiwalu Poznań Pride Week a jego uczestnicy w sposób szczególny modlili się za ofiary nietolerancji i agresji. Czynny udział w nabożeństwie wzięli przedstawiciele grupy Wiara i Tęcza, którzy przygotowali modlitwę powszechną. W czasie Liturgii zebraliśmy 214,81 zł na budowę akademika w Bejrucie dla syryjskich uchodźców.

Ksiądz Grace Imathiu z kościoła United Methodist Church w Naperville, Illinois, przesłanie do osób LGBT

Duchowny z Ameryki pokazał wszystkim tym fundamentalistom którzy potępiają homoseksualizm, po tak im Biblia mówi. Duchowny wyjaśnia, swój ​​sprzeciw tak zwane wolności religijnej w Arkansas która promuje nienawiść wobec LGBT, jest zakorzeniona ta nienawiść i argumenty oparta na strachu. Jeśli ktoś zamierza korzystać z Pisma Świętego jako sprzeciw homoseksualizmu, to mam nadzieję, odpowiadają im biblijne wskazówki, które stwierdza też trzeba przestrzegać wszystkich przepisów prawa inne Biblijne. Oznacza to, nie można jeść w homara. Nie można nosić ubrań ... " w Księdze Kapłańskiej 11: 9-12.

RMN dyrektor zarządu, ks dr Pamela Lightsey, podczas Konferencji Ogólnej kościoła United Methodist Church w maju wspólnie z organizacją #BlackLivesMatter. Ks dr Lightsey i reszta grupy wysłał wiadomość, że Kościół musi radzić sobie z swoją historią i obecnego zaangażowania w białej supremacji, jego milczenie w obliczu brutalności policji i zaangażowanie kościoła w homofobie i transfobii których na wiele osób dramatycznie wpływa, którzy stoją jak kiedyś czarni byli uciskani.

Katedra Hope z Dallas

Królestwo - 18. niedziela po Trójcy Świętej - 25.09.2016 - Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym. (Rz 14,17).

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Metropolitan Community Church Liturgia

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Boston

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Hillsong

Papież: dziś jest dzień modlitwy, pokuty, płaczu o pokój

Papież w Asyżu do chrześcijan: Pan pragnie miłości do braci

Franciszek w Asyżu na spotkaniu modlitwy o pokój

08:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wystarczy sięgnąć jedno pokolenie wstecz, aby stwierdzić, że to raczej dorośli zmieniali płeć. Decydowali o tym ci odważniejsi, chcący coś zmienić, przede wszystkim aby pokazać społeczeństwu, że nie są wybrykami natury. Dziś zmianie płci podejmują się też dzieci, często wspierane przez swoich rodziców, jak np Jazz Jennings znana z kanału TLC programu Córka inna niż wszystkie, dokument opowiada inne dzieci i walka o swoją godność byciem sobą.

08:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Odnaleźć się w chorobie - Jak to jest: być dzieckiem ze zniekształconą twarzą?

Odnaleźć się w chorobie - Dzieci bywają okrutne. 11-letni Josh musi kształcić się w domu, bo jest gnębiony przez rówieśników. Andrew i Brandon mają więcej szczęścia - mogą się pobawić z rodzeństwem

Odnaleźć się w chorobie - Namiastka samodzielności

08:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 września 2016

201608314

Więcej zdjęć na BuzzFeed

Dwóch gejów syryjscy uchodźcy, uciekli przed prześladowaniem i wojną. Nader Omar w Stambule w Turcji, dostał wiadomość że Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców przyjął jego wniosek zostać przesiedlony na stałe do Norwegii, ale bez partnera Omara z powodu że Turcja nie uznaje małżeństw jednopłciowy. Nie mogą jako rodzina.

Nader niechętnie ruszył do swojego nowego życia w Bergen w Norwegii, ale obiecał że będzie z Omarem na zawsze, nawet jeśli okazie się nigdy nie zobaczy go ponownie.

Sześć długich miesięcy później BuzzFeed ujawnia najwspanialszą wiadomością - Omarowi został przyznany azyl polityczny w Norwegii.

BuzzFeed uchwycił piękne chwile, kiedy para ponownie spotkała się na lotnisko w Norwegii, jak Omar przybył powitać swojego partnera do swojego nowego domu zabrał go.

08:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

11

W sobotni poranek 24.09 zaprasza Grupa Stonewall już od 10.00 do Parku Marcinkowskiego, by celebrować równość i różnorodność na Pikniku Przedmarszowym i Rodzinnym!

"Tego dnia stworzymy wspólnie kolorowy festyn z queerowym akcentem, który pozwoli wam posilić się, odprężyć i spotkać z przyjaciółmi jeszcze przed Marszem Równości. Każdy i każda z Was znajdzie coś dla siebie - zarówno coś dla ciała, jak i dla ducha.

Zaprosimy was na pyszne jedzenie, słodkie i słone- wśród naszych wystawców znaleźli się między innymi Lewant, Chaps zapiekanki, Dobra Kawiarnia i Wściekłe Ciastka. O Waszą (i naszą) wygodę zadbała fritz-kola, która zapewnia nam miejsca do siedzenia, byśmy mogli odpoczywać z klasą i rozkoszować się piknikowym jedzeniem, popijając napoje od Oryginalne Napoje: Sprzedaż Club Mate w Polsce.

Postaraliśmy się też o to, żeby od tych pyszności za bardzo nie utyć, zanim więc rozpoczniemy wielkie obżarstwo, zapraszamy na zajęcia ruchowe FITrelaks z elementami kardio, pilates i stretchingu.

Piknik przedmarszowy to miejsce, do którego można przyjść tak z przyjaciółmi i przyjaciółkami, jak i rodziną. W naszej strefie Family Pride zapraszamy do zabawy w dmuchanym zamku, a w trzech namiotach prowadzone będą różnorodne animacje dla dzieci i rodziców, m.in. joga i skręcanie balonów. Strefa będzie prowadzona przez grupę Tęczowych Rodzin. Weźcie pod rękę mamę, tatę czy babcię i pokażcie, że nie taka tęcza straszna, jak ją malują!

W czasie trwania Pikniku będziecie mogli zaopatrzyć się w tęczowe gadżety ze sklepu OutProud, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat profilaktyki HIV/AIDS dzięki naszym przyjaciołom i przyjaciółkom z Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton". O równości małżeńskiej zaś porozmawiacie z przedstawiciel_kami stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Grupa Stonewall. Będziecie też mieli okazję stworzyć swój własny transparent na Marsz Równości, który najlepiej będzie wyrażał Wasze postulaty.

Pod naszym namiotem dyskusyjnym zasiądą przedstawicielki instytucji i organizacji pozarządowych, żeby wziąć udział w panelu: "Społeczne i osobiste konsekwencje braku prawnego uregulowania związków osób tej samej płci oraz skutecznej ochrony przed dyskryminacją". Dyskutować będą: dr Sylwia Spurek (zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich), dr Dorota Pudzianowska (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) oraz Hubert Sobecki (Miłość Nie Wyklucza). Dyskusję poprowadzi Renata Kim (Newsweek Polska).

Piknikowej atmosfery dopełni muzyka serwowana przez naszego tęczowego DJa, pokazy kuglarskie Matyldy Górskiej, występy Aldony Relax i Charlotte Drag Queen i opowieści naszych piknikowych gości. Na terenie pikniku będzie można oglądać także wyjątkowe rzeźby Oli Sobiewskiej."

O godzinie 13.00 z terenu Pikniku wyruszy XIII Marsz Równości w Poznaniu, który po przejściu wróci na teren parku, gdzie będzie można się zregenerować, pożywić i porozmawiać jeszcze do godz. 17.00

Nazywam się Ulrike Lunacek i jestem posłanką Parlamentu Europejskiego z ramienia austriackiej Partii Zielonych, a także wiceprzewodniczącą tego Parlamentu.

Poza tym, jestem współprzewodniczącą Intergrupy ds. osób LGBTIA, która liczy sobie 150 wybranych członków i członkiń z prawie wszystkich ugrupowań politycznych. Za pomocą tego video chciałabym życzyć Wam w imieniu całej Intergrupy bardzo udanego Marszu Równości.

W Europarlamencie jesteśmy bardzo zaniepokojeni skrajnie konserwatywną i antydemokratyczną polityką w Polsce. Ingerencja rządu w Trybunał Konstytucyjny i wolne media stanowi realne zagrożenia dla praworządności w Polsce, co jest równie niebezpieczne dla społeczności LGBTI.

W takim czasie to bardzo budujące, widzieć takie silne oddolne organizacje jak Wasza, walczące o demokrację i zwalczające dyskryminację, w czym zawiera się również organizacja Marszu Równości jako wyrazu naszych praw do równości, wolności od dyskryminacji, wolności wypowiedzi, wyrażania siebie i wolności zgromadzeń.

 Jestem również bardzo szczęśliwa widząc polityczne wsparcie jakie otrzymaliście od prezydenta Waszego miasta, Jacka Jaśkowiaka, dziękuję za nie. Sama, jako lesbijka która dorastała w bardzo konserwatywnym i katolickim kraju, Austrii, w czasie gdy nie dyskutowano o homoseksualności, a geje i lesbijki nie byli widoczni, wiem że widoczność i wsparcie polityczne są tak samo ważne jak równe prawa. Widoczność pomaga pokazać, że prawa osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych dotyczą ludzi, dotyczą tego w kim się zakochują, a miłość jest jedną z najnormalniejszych i najpiękniejszych rzeczy jakich doświadczamy. Chodzi o prawo do życia bez strachu.

Mam nadzieję, że Wasz Marsz będzie fantastyczny! Z tego miejsca, z Europarlamentu w Strasburgu, życzę Wam dużo szczęścia, bawcie się dobrze, cieszcie się Marszem i powodzenia Wam wszystkim! (Grupa Stonewall)

Tak było rok temu przemawiali miedzy innymi prezydent Poznania, Małgorzata Rawińska, przedstawiciele partii zielony.

08:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

57e37f7b7d54c_o,size,1068x623,q,71,h,d9872a

Coraz więcej tęczowych flag pojawia się na ulicach Poznania. Wszystko z okazji trwającego właśnie Poznań Pride Week 2016.

Tempa nabiera też akcja "Wywieś flagę na Poznań Pride Week". Na poznańskich ulicach widać coraz więcej tęczowych flag, które symbolizują ruch na rzecz równouprawnienia osób LGBT.

Zgodę na wywieszenie w centrum miasta flag zgodę wydał prezydent Jacek Jaśkowiak. Będą tam wisieć do niedzieli. (Głos Wielkopolski)

W sobotni poranek 24.09 zaprasza Grupa Stonewall już od 10.00 do Parku Marcinkowskiego, by celebrować równość i różnorodność na Pikniku Przedmarszowym i Rodzinnym!

O godzinie 13.00 z terenu Pikniku wyruszy XIII Marsz Równości w Poznaniu, który po przejściu wróci na teren parku, gdzie będzie można się zregenerować, pożywić i porozmawiać jeszcze do godz. 17.00

 

08:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Oczywiście ksiądz albo inny członek Kościoła powinien podać osobie LGBT rękę w geście pokoju. Jeśli tego nie robi, sprzeniewierza się duchowi Ewangelii - mówi ksiądz Niedałtowski

Ks. Krzysztof Niedałtowski: Nie brałem udziału w przygotowaniu tej akcji, stąd nie znam szczegółów jej powstania. W spontanicznym odbiorze kampania wydaje mi się bardzo klarowna jako ewangeliczna zachęta do dialogu i pojednania. Nie chcę doszukiwać się w niej innych treści. Jest to przekaz, który ma w sobie siłę wyrażoną znakiem.

Skąd u niektórych bierze się niechęć do tego typu pozytywnych znaków? Moje doświadczenia z ruchem Wiara i Tęcza skłaniają mnie do dostrzegania w tym dobrych intencji. Uważam, że jeśli dobrze odczytuję Ewangelię, to ta dłoń w stronę drugiego człowieka powinna być wyciągnięta. Niezależnie od tego, czy jest na niej różaniec, czy kolorowa flaga.

 

- Najbardziej ogólna norma jest taka, że każdego człowieka należy zaprosić do wspólnoty. Również ludzie heteroseksualni mają problem ze swoją seksualnością. Jeśli chcielibyśmy piętnować i wykluczać ich za to, że są pod tym względem nieuporządkowani, to pewnie mielibyśmy pusty kościół. Nie ma ludzi bez grzechu. Zamykanie drzwi przed jedną grupą nie jest właściwe. Jezus z Nazaretu by tak nie zrobił.

Podziwiam determinację ludzi z Wiary i Tęczy. Mówią, że nie wyobrażają sobie życia bez Kościoła i bez uczestniczenia w jego życiu. Jednocześnie zmagają się z oporem własnego środowiska i swoimi problemami wewnętrznymi.

Co do rekolekcji, ich program był wzorcowy. Wyglądał bardziej intensywnie niż program rekolekcji dla kleryków. Poranne medytacje, psalmy, konferencje, liturgie i czas na rozmowy z kapłanami. Trzydniowe bycie razem, wspólne spożywanie posiłków i otwartość, nieraz pełna żalu, bólu i gniewu, pozwoliły mi bardzo dużo zrozumieć. Tego doświadczenia nie da się zastąpić żadnym teoretycznym studium. Zostawia w człowieku bardzo wyraźne empatyczne ślady.

- W tej sprawie nauka Kościoła jest niezmienna od dwóch tysięcy lat i trudno z nią dyskutować. Sakrament małżeństwa jest dla kobiety i mężczyzny. W katolicyzmie, gdzie małżeństwo rozumiane jest jako sakrament, nie ma przyzwolenia na związki homoseksualne z błogosławieństwem wspólnoty religijnej. Myślę, że to się nie zmieni i pozostanie jednoznaczne. (...) - Gazeta Wyborcza.

08:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 września 2016

kph

Jest nowa sojuszniczka osób LGBT w ramach akcji Kampania Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość" - wokalistka Mela Koteluk.

"Pochodzę z niewielkiej miejscowości w województwie lubuskim, z Sulechowa, gdzie coming outy nie są wcale taką oczywistą sprawą. Z domu wyniosłam takie wartości jak poszanowanie różnorodności, nieklasyfikowanie świata przez pochodzenie, status społeczny czy orientację seksualną".

"W 2004 roku po maturze wyjechałam do Anglii. Wylądowałam we wschodnim Londynie w małym mieszkanku, które współdzieliłam z dwoma parami gejów. Jeden z chłopaków był pochodzenia hinduskiego. Nauczył mnie gotować potrawy z curry i to była dla mnie wielka przygoda" – wspomina wokalistka i dodaje: "Jest to dla mnie wspaniałe wspomnienie wzajemnej wymiany. Wymiany tego, co w nas jest dobre, fajne i inspirujące. Jako artystka szukam inspiracji i widzę, że najpotężniejsze jej źródło leży w różnorodności, w odmienności. To jest fascynujące! Gdybyśmy byli zhomogenizowani, jednolici, to byłaby straszna nuda. A świat taki nie jest. Świat jest totalnie inspirujący!" - Mela Koteluk

Tagi: kampania kph
08:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jaremi Carey, lepiej znany jako drag queen Phi Phi O'Hara, wydał swój nowy teledysk do swojego nowego klipu Play. Piosenka pochodzi z jego nadchodzącego albumu Fever Dream.

Tagi: muzyka
08:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Małżeństwa tej samej płci zostały zatwierdzone w Guernsey stosunkiem głosów 33-5. Wyspy Normandzkie składają się Jersey i Guernsey, zamieszkuje tylko 165 tysięcy osób.

Po zatwierdzeniu przez Privy Council, oczekuje się, że pierwsze małżeństwa osób tej samej płci na wyspie Guernsey będą mogły odbywać od połowy 2017 roku.

Do nie dawna wyspa Guernsey był z niewielu miejsc w Europie Zachodniej i jedyne miejsce w Wielkiej Brytanii, która nie pozwala albo na związki partnerskie lub małżeństwa osób tej samej płci. (PinkNews)

Miłość Nie Wyklucza: Od kilku dni w środowisku organizacji LGBT+ głośno na temat kontrowersyjnej debaty organizowanej przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris i Katedrę Historii Doktryn Polityczno-Prawnych na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W konferencji naukowej pt. „Tożsamość małżeństwa i jej jurydyczna ekspresja”, zdaniem organizatorów, „wybitni teoretycy i praktycy z całego świata, reprezentujący różne specjalności, jak i obszary zaangażowania, w adekwatny sposób zmierzą się z intelektualnymi wyzwaniami, jakich współcześnie doświadczamy na gruncie prawa małżeńskiego”.

Miłość nie wyklucza postanowiło sprawdzić, kto znalazł się w gronie owych wybitnych naukowców. I tak na liście zaproszonych znajdujemy m.in. prof. Marka Regnerusa. Jest on autorem badań społecznych (New Family Structures Study, 2012), dotyczących rzekomych negatywnych skutków rodzicielstwa osób homoseksualnych.

W opinii między innymi Amerykańskiego Towarzystwa Socjologicznego (ASA) i Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA) badania, o których mowa, posiadają bardzo poważne mankamenty metodologiczne. Krytycy zwracają uwagę na nierzetelny dobór grupy badanych, nieobiektywną interpretację danych oraz wątpliwie przeprowadzony proces recenzji naukowej.

Pomimo tych zarzutów bardzo daleko idące tezy profesora Regnerusa są chętnie przytaczane przez organizacje i osoby, głoszące jawnie homofobiczne poglądy i nawołujące do dyskryminacji osób nieheteroseksualnych oraz całej społeczności LGBT+, również w zakresie prawa do zawierania małżeństw jednopłciowych.

Wśród zaproszonych gości znalazły się też osoby, które wedle doniesień zagranicznych mediów, publicznie pochwalały penalizację osób i kontaktów homoseksualnych w takich krajach jak Jamajka, Nigeria czy Uganda.

Wedle doniesień Gazeta Wyborcza Uniwersytet milczy na temat debaty. Nie udziela informacji o jej finansowaniu i zasłania się prostą usługą wynajmu sali. Obawiamy się, że taki dobór prelegentów uniemożliwi przeprowadzenie rzetelnej debaty na temat rozwiązań prawnych, regulujących status par jednopłciowych. Będzie służyć raczej wzmacnianiu uprzedzeń wobec osób LGBT+, godząc tym samym w wartości, stanowiące podstawę akademickiej dyskusji, jakimi są otwartość i wzajemny szacunek.

Wierzymy, że Uniwersytet jest przestrzenią swobodnej wymiany wiedzy i prowadzenia badań, nawet – a być może zwłaszcza – jeśli chodzi o kwestie, budzące kontrowersje i spory. Konferencje naukowe organizowane w przestrzeni Uniwersytetu powinny jednak prezentować rzetelne naukowo badania. Tylko w taki bowiem sposób mogą przyczynić się do poszerzania wiedzy i horyzontów słuchaczy. Idea ta znajduje swoje odzwierciedlenie w misji Uniwersytetu Warszawskiego, zgodnie z którą:

„Wymiana poglądów, ścieranie się argumentów, otwartość na nowe idee i pomysły wiążą się tutaj nieodłącznie z respektowaniem odmienności i poszanowaniem godności osobistej. W ten sposób Uniwersytet rozwija umiejętności współpracy niezależnie od różnic politycznych, ideowych i wyznaniowych, tworzy też wzory debaty publicznej”.

W naszej opinii konferencja „Tożsamość małżeństwa i jej jurydyczna ekspresja” stoi w sprzeczności z tą ideą. Dziękujemy Wojciech Karpieszuk za rzetelne zajęcie się tematem.

Tagi: news
08:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Radomir Szumełda stanowczo zaprzecza rewelacjom Pawła Rabieja z Nowoczesnej, który twierdzi, iż będąc premierem Donald Tusk zwolnił swojego współpracownika, bo ten był homoseksualistą. Otwarcie przyznający się do swojej homoseksualnej orientacji Szumełda stanowczo broni byłego szefa rządu, a dziś przewodniczącego Rady Europejskiej.

Radomir Szumełda napisał "Rewelacje Pawła Rabieja na temat Donalda Tuska to jakaś fikcja. Znam dobrze Donalda Tuska od 11 lat, wiem jakie ma poglądy. Nie zrobiłby czegoś takiego". (NaTemat)

Tagi: news
08:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pomimo postępu w wielu kwestia praw LGBT jak małżeństwa równości, edukacji równości, prawa i sprawiedliwości społecznej. Faceci w szpilkach reportaż, pokazuje jak drag queens ich równowaga pomiędzy ich życie na scenie i normalnego życia po za sceną, walczącą o widzialność. Ale wiele poniża drag queen, transpłciowe osoby, czy którzy nie określają swoją płeć. Bada jaki ma wpływ tych osób i są traktuje ich na nich.

Tagi: dokument
08:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 września 2016

Może nie długo w Chile zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe prezydent Michelle Bachelet powiedziała podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w sprawie praw osób LGBT, że chce wysłać ustawę o legalizacji małżeństw homoseksualnych do Kongresu w pierwszej połowie 2017 roku. (Reuters)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

W swojej ostatniej mowie podczas zgromadzenia ogólnego Narodów Zjednoczonych, prezydent USA Barack Obama opowiedział się przeciwko przemocy do osób LGBT i innych na całym świecie. 

Kandydat na wiceprezydent Senator Tim Kaine gościł w programie Ellen,

Informacje o rzekomo prowadzonym śledztwie ws. stosowania przemocy przez Brada Pitta wobec jego dzieci są nieprawdziwe - powiedział przedstawiciel policji w Los Angeles w rozmowie z "The Hollywood Reporter". Wcześniej opiniotwórcze media amerykańskie podawały, że policja otrzymała anonimowe zgłoszenie o incydencie, do którego miało dojść tydzień temu.

- Traktuje całą sprawę bardzo poważnie. Twierdzi, że nie dopuścił się żadnego nadużycia wobec swoich dzieci - powiedziała osoba z otoczenia Pitta w rozmowie z "People", dodając, że ludzie zaangażowani w sprawę rozwodu aktorskiej pary robią wszystko, żeby przedstawić Pitta w jak najgorszym świetle. (TVN24)

Program NBC Saturday Night Live w nadchodzącym sezonie 42. Zatrudnili nowego scenarzystę Chris Kelly, który jest ujawnionym gejem.

Magic Johnson i jego żona Cookie żona Magica wspomina moment jak jej mąż powiedział, że jest nosicielem wirusa HIV. Dodam ponad 20 lat temu Magic Johnson ogłosił światu, że jest nosicielem wirusa HIV i też kończył karierę, wtedy był szczytu sławy. Dodatkowo mówili o ich synu EJ Johnson znany bardziej z programu E!, który jest gejem.

Szacuje się, że 1,2 miliona Amerykanów żyje z HIV dziś. Nowe zabiegi i leczenie pozwalają ludziom żyjący z wirusem HIV mieć długie i zdrowe życie.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Podczas gdy zwolennicy prezydenta Erdogana triumfują, coraz więcej młodych, wykształconych ludzi chce opuścić kraj.

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 23 września (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i pomocy medycznej, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je psycholog Julia Kata i wolontariuszka fundacji Edyta Baker. Zapraszamy.

IMG_20160611_145807

Nowoczesna od miesięcy starała się w Poznaniu budować swoją pozycję, organizowała manifestacje przeciwko rządom PiS, zabierała głos w miejskich sprawach. Starała się być... nowoczesna. Wypowiedź Petru może być dla niej strzałem w stopę.

Kuriozalna wypowiedź Petru zbiega się w czasie z trwającym właśnie Poznań Pride Week. To już druga edycja festiwalu środowiska LGBT. Składają się na niego warsztaty, prelekcje, promocje książek, spektakle teatralne, muzyczne i pokazy filmowe. Prezydent Jacek Jaśkowiak - choć nie wsparł festiwalu miejskimi pieniędzmi - przyjął organizatorów w urzędzie miasta, a oni sami mówią, że czują wsparcie prezydenta.

Jaśkowiak zgodził się też, by ulice miasta udekorować w tęczowe flagi. Tymi ulicami przejdzie Marsz Równości, który ma być zwieńczeniem "tęczowego tygodnia". Jaśkowiak - podobnie jak rok temu - weźmie w nim udział. Obecność zapowiedział też wiceprezydent Lewandowski.

Suchej nitki na Petru nie zostawia Maciej Nowak, dyrektor Teatru Polskiego, wyoutowany gej: - Niczego innego się po nim nie spodziewałem. Niby akceptuje gejów, ale ma zastrzeżenia. Kieruje nim infantylny lęk. 

Joanna Schmidt, dziś wiceszefowa Nowoczesnej, broni Petru: - To rzeczywiście była niefortunna wypowiedź. Petru zadeklarował pełne wsparcie dla Pawła Rabieja.

Wypowiedź Petru może być dla niej strzałem w stopę, choć politolożka z UAM prof. Dorota Piontek uważa, że wyborców Nowoczesnej to nie zrazi. - Bo ci, których te słowa mogą żenować, i tak nie mają alternatywy. Mogą jedynie zostać podczas wyborów w domu - mówi prof. Piontek. (...) - Gazeta Wyborcza.

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tak zwany czas po wakacjach, wrzesień to trudny czas dla naszych nerwów. Po wakacyjne nastroje dalekie za nami. Teraz finanse, praca, rodzina znów mocniej nam zaprzątają myśli i uwagę.

Jak z tym radzić wszystkim, jedną ze skuteczny metod polega na mówieniu o swoi problemach. Zwierzajmy się, opowiadajmy, o swoim problemie, stresujący sytuacjach jaki mamy.

Dzięki temu nie będziemy skrywać naszych emocje gdy bardziej świadomi będziemy świadomi i lepiej sobie tym poradzimy naszymi problemami.

Możemy zwierzać przyjacielowi, partnerowi, bliskiej nam osobie. Człowiek z zewnątrz inaczej widzi nasz problem. Czasami trzeba rozwiązanie, na które my nie wpadamy sami.

Ważne jest jedno to, aby po przegadaniu problemu temat zamknąć i nie wracać, bo zbyt często mówienie o trudnej sytuacji wzmocni nam stres i negatywne uczucie.

Też dobry pomysłem jest masaż, ćwiczenia oddechowe czy choćby relaksacyjna kąpiel. Obniży u nas napięcie w ciele obniży napięcie w naszej duszy.

Tagi: zdrowie
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kevin-Robertson_640x345_acf_cropped

Kościół anglikański Kanady wybrali geja ojciec dwójki dzieci jako biskupa. Trzeci największy kanadyjski Kościół po Kościele Rzymskokatolickim i Zjednoczonym Kościele Kanady, Kościół anglikański, zrobił krok dalej.

Kolejna bariera została złamana w tym tygodniu, kiedy Diecezja Toronto dała zielone światło na wybór geja biskupa Kevina Robertsona.

Robertson, jest jeden z trzech nowych biskupów sufragan, ma dwójkę dzieci ze swoim partnerem Mohan. Powiedział: "Jestem bardzo przytłoczony ... I tak naprawdę nie oczekiwałem, aby być tutaj, ale jestem głęboko, zaszczycony. Zdaję sobie sprawę, że jest to historyczny dzień w życiu naszego Kościoła."

"Pokój i jedność Kościoła jest bardzo ważne dla mnie i będę pracować nadal, dla pokoju i jedności jako biskup". Dodał: "Dziś wybór jest punktem zwrotnym dla naszej diecezji, i jestem zaszczycony być częścią tego. Jestem bardzo podbudowany wydarzeń w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zarówno Synod Generalny i dziś bardzo dobrze wróży dla pełnej integracji osób LGBTQ w życiu naszego Kościoła" - PinkNews.

Tagi: religia
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 629