Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 19 października 2018

Na całym świecie natura w fascynujący sposób zamieniła pustostany, opuszczone budynki fabryczne i ruiny zamkowe w fascynujące oazy dla zwierząt i roślin. Wszędzie w świecie puste budynki i opuszczone miejsca są porośnięte chwastami i zamieszkałe przez niezwykłą dziką faunę. Te nieprawdopodobne miejsca są często zamknięte z różnych powodów. Opuszczone zakłady przemysłowe, wyspy, wsie, centra handlowe i parki rozrywki są często pozostawione same sobie, zanim zdecyduje się o ich rozbiórce lub sposobie ponownego wykorzystania. Te opuszczone, wspaniałe budynki naszej epoki wzbudzają zapał u ludzi. Pasjonaci ruin, miejscy eksploratorzy, eko-wolontariusze, opiekunowie zwierząt lub ciekawscy… Wielu z nich pragnie je chronić. Pomimo wszystkich wysiłków, niektóre z nich padają ofiarą nowoczesnych koncepcji urbanistycznych. Zanim gruzy tych wspaniałych budowli znikną na zawsze, odkryjmy ten niezwykły raj rdzy i gruzu podczas podroży bez precedensu.

Dostępne od 25/09/2018 do 24/10/2018

Tagi: dokument
21:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgsyxof1vd1tsitpw_540

Maleńczuk jest homofobicznym bucem, wywiadzie dla Newseeka to już odleciał swoją brak edukacji głupotą.

– A swoją drogą często się zastanawiam, jak to jest, gdy w prawicowej rodzinie rodzi się dziecko, które dorastając staje się homoseksualne.

– Rodzi się homoseksualne.

– Tak twierdzisz?

– Tak twierdzi nauka.

– Nie potwierdzam tego, ale ok, to w tym momencie jestem prawicowy. Z mojego doświadczenia wynika, że 99% dziewczyn jest biseksualnych. A to, że faceci postanawiają się łączyć w pary męsko-męskie wynika z tego, że boją się kobiet. Wolą pójść do łóżka z kolegą niż z koleżanką, bo nie wiedzą jak się zachować. No, nie wierzę w to, że ktoś się rodzi homoseksualny. Ale wielu mężczyzn pewnego dnia decyduje się na homoseksualizm, a wcześniej miało dzieci, było w normalnych związkach, nie?

– Oj, oj, oj.

– Uważam, że to jest wymysł. Ale ja to po pierwsze toleruję, a po drugie – co kogo obchodzi z kim kto śpi. Odczepcie się wszyscy, dajcie ludziom jakąś sferę prywatności. Dlatego uważam, że te parady równości to rodzaj narzucania się: zobaczcie, my tacy jesteśmy, wy też tacy możecie być. Wydaje mi się, że tak nie powinno być.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Amerykańscy demokraci dążą do zbudowania prawa antydyskryminacyjnego w prawie federalnym.

Kameruńska lesbijka szuka pomocy dla swoich dzieci, które pozostają w ojczyźnie, dopóki nie mogą dołączyć do niej w Stanach Zjednoczonych. Po tym, jak została pobita, zgwałcona, uwięziona, zwolniona z pracy i odrzucona w Kamerunie, Stany Zjednoczone przyznały jej azyl, ale nie zaakceptuje jeszcze prośby jej dołączenie do niej dzieci.

Mohammed Ilyas został zakazany prowadzić taksówkę i został dodany do rejestru przestępców seksualnych, za gwałt na mężczyźnie. 

Miasto San Jose płaci mężczyznom za aresztowanie przez policję w parku, za uprawianie seksu publicznie. 

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Starsze lesbijki dzielą swoją historiami jak wyszły z szafy

Adam Rippon dla Channel4 o swoim ujawnieniu, polityce, Trumpie

Sho Barksdale dorastała w prawdziwym zoo zwierząt, od kotów po psów, szczury i ptaki, żółwie. Nie spodziewała się, że kiedy pojawi się u swojej matki, zwierzęta pomogą ujawnić się do swojej matki.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

– Rafał Trzaskowski podpisze tę kartę. Co więcej, jest jedynym kandydatem, który na pewno będzie mógł ją wdrożyć, ponieważ będzie prezydentem Warszawy i będzie dbał o to, aby prawa również osób LGBT+ były w Warszawie przestrzegane. I tak się po prostu wydarzy. Gdyby to była moja decyzja, podpisałabym ją wcześniej – stwierdziła Barbara Nowacka w rozmowie z Konradem Piaseckim w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

tumblr_inline_pgulkbpqhb1tsitpw_540

Miłość nie wyklucza przestawia: Zanim zagłuszy nas cisza wyborcza, pora podsumować akcję „MNW Samorządy"

Punktem wyjścia był nasz Program Samorządowy, przygotowany przez Miłość Nie Wyklucza (przeczytacie go tutaj: https://mnw.org.pl/program_samorzadowy_dla_lgbt/). Choć został napisany z myślą o Warszawie, da się go zaadaptować również w innych miastach i gminach. Przyświecało nam założenie, że choć najważniejsze kwestie dotyczące naszej społeczności regulowane na poziomie prawa krajowego, to samorządy mają duży wpływ na sytuację osób LGBT+ i mogą odgrywać niezwykle pozytywną rolę.

Wspieranie edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, monitoring przestępstw motywowanych nienawiścią, tworzenie hosteli interwencyjnych oraz centrów społecznościowych wspierających i animujących życie lokalnej społeczności LGBT+. Wszystko to zależy od woli samorządowców, nie tylko w wielkich miastach.

Zależało nam też na tym, by do realizacji programu lub pewnych jego zapisów zobowiązywały się całe komitety wyborcze, a nie pojedynczy kandydaci. W ten sposób obietnica nabrałaby większej wagi i pozwalałaby później rozliczać komitet z realnych działań w kolejnej kadencji.

Musimy tutaj dodać, że oczywiście doceniamy obecność wyoutowanych kandydatów i kandydatek na listach oraz deklaracje wsparcia składane przez przez poszczególne osoby.

Na przestrzeni kilku miesięcy kontaktowaliśmy się z wieloma komitetami (choć oczywiście nie próbowaliśmy nawet dotrzeć do wszystkich - samych gmin mamy przecież w Polsce prawie 2500). Skupiliśmy się na Warszawie, ponieważ tu mamy siedzibę i w ramach naszej działalności podejmujemy wiele inicjatyw lokalnych. Niemniej - nie ograniczyliśmy się wyłącznie do stolicy.

A więc teraz pytanie najważniejsze: co się udało?

Cztery komitety wyborcze podpisały naszą deklarację programową

- Wygra Warszawa

- Sojusz Lewicy Demokratycznej - KKW SLD Lewica Razem

- Razem dla Krakowa

- Wrocław Dla Wszystkich

Kolejne trzy komitety zapisały część naszych postulatów w swoich programach

- Otwarta Częstochowa

- TAK dla Łodzi

- Społeczna Koalicja Prawo do Miasta (Poznań)

Mimo zabiegów, nie udało nam się natomiast uzyskać poparcia dwóch innych warszawskich komitetów. Postulatów nie podpisał Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta (jego sztab oznajmił, że z powodu braku czasu podpis może zostać złożony dopiero po 21 października, a więc po wyborach - choć sama deklaracja została przygotowana w sierpniu). Z kolei Miasto Jest Nasze, reprezentujące ruchy miejskie, oznajmił, że nie ma przeciwwskazań, aby pojedynczy kandydaci podpisywali zobowiązania na rzecz społeczności LGBT+, „natomiast jako ruch miejski wychodzimy z założenia, że w samorządzie nie ma miejsca na spory światopoglądowe".

Również trzy inne ruchy miejskie, z którymi mieliśmy okazję nawiązać kontakt, ani nie odpowiedziały, czy wpiszą do programu wyborczego postulaty dotyczące osób LGBT+, ani też ostatecznie tego nie zrobiły:

* Lepszy Gdańsk

[Jak zaznacza Tolerado kandydatka komitetu na prezydentkę Gdańska Elżbieta Jachlewskalewska poparła Model Równego Traktowania, obejmujący również działania na rzecz społeczności LGBT+. Podobne deklaracje składały inne kandydujące osoby, lecz nie komitet.]

* MyToruń

* Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski

No i wreszcie trudno nie wspomnieć o partii, z którą co prawda się nie kontaktowaliśmy, ale która w kampanii sama zabierała od czasu do czasu głos w sprawach LGBT+. Prawo i Sprawiedliwość jak zwykle okazało się partią programowo homofobiczną. Widać to choćby po wypowiedzi kandydata na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, który zapowiedział w jednej ze stacji telewizyjnych, że żadnej karty LGBT+ nie podpisze, bo „mam w tej sprawie silne przekonania, jestem osobą o poglądach liberalno-konserwatywnych. To są moje silne poglądy. Jeżeli chodzi o gospodarkę - liberalne, jeżeli chodzi o [sprawy] obyczajowe - konserwatywne". Najwyraźniej „konserwatywny" światopogląd nie pozwala np. na to, by Straż Miejska monitorowała i zwalczała przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT+, skuteczniej zapewniając im bezpieczeństwo.

Niezwykle się cieszymy, że akcja „MNW Samorządy" poszła tak dobrze. Że udało nam się wprowadzić temat osób LGBT+ do kampanii wyborczej. Że pokazaliśmy, iż również w samorządach można zrobić wiele dla tych, którzy na co dzień spotykają się z nierównym traktowaniem wyłącznie z powodu swojej orientacji. W debacie publicznej zaczyna się dostrzegać, że samorządy mają narzędzia, pozwalające zapewnić osobom LGBT+ większe bezpieczeństwo i równe prawa. To naprawdę duży krok naprzód.

Dziękujemy Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Trans-Fuzja za udział w rozmowach z Wygra Warszawa i Koalicją Obywatelską (Trans-Fuzji również za skonsultowanie programu SLD-Lewica Razem) w Warszawie. Wspólnie możemy więcej!

‼️Ale tego sukcesu nie byłoby bez Was. Wiele razy pisaliście i pisałyście do komitetów, kandydatów i kandydatek, pytając ich, co zamierzają zrobić dla naszej społeczności. To dzięki Waszemu zainteresowaniu i Waszemu głosowi temat „LGBT+ a samorządy" zdołał się przebić do mediów i stać się ważną częścią tegorocznej kampanii. Dlatego na zakończenie akcji chcemy Wam ogromnie podziękować i niestety podkreślić, że niedługo roboty będzie jeszcze więcej. Bo przecież o naszych sprawach mówimy nie tylko w kampanii. Już za chwilę zacznie się nowa kadencja i wspólnie będziemy rozliczać komitety z obietnic oraz domagać się od naszych przedstawicieli, by swoimi decyzjami pomagali nam uzyskać równe prawa. Na szczęście wiemy, że możemy tu na Was liczyć!

tumblr_inline_pgul7ueFqe1tsitpw_540

Patryk Bartłomiej Oczadły - "Hej Repliko! Mam 22 lata, mieszkam w 20-tysięcznym Bieruniu (miasteczko między Tychami, a Oświęcimiem). Jestem aktywistą, społecznikiem i członkiem Partii Razem. Kandyduję do sejmiku województwa śląskiego z okręgu nr 2 obejmującego Katowice, Mysłowice, Tychy oraz powiaty bieruńsko-lędziński i pszczyński.

Z szafy wyszedłem, mając 17 lat. W końcu mogłem zacząć być sobą! To był definitywny koniec z kłamstwami i wymyślaniem na szybko odpowiedzi, która zadowoli mojego rozmówcę. Nie musiałem już udawać kogoś, kim nie byłem. Oczywiście nie wszystkim mój coming out się spodobał. Kilka znajomości się skończyło, dziadek mnie wyklął, ktoś inny z rodziny zwyzywał mnie od p####ów. Ale wyszedłem z tego wszystkiego silniejszy, pewniejszy siebie i dumny, że odważyłem się ujawnić.

Wiecie co? To była najlepsza decyzja w moim życiu!.

Wracając do wyborów. Samorząd może zrobić naprawdę sporo dla naszej społeczności! Jako radny szczególną uwagę poświęcę na:

• Skuteczną walkę z przemocą domową;

• Równość niezależnie od orientacji, płci czy wyznania;

• Szkolenia antydyskryminacyjne dla służb mundurowych, urzędników i urzędniczek;

• Rzetelną edukację seksualną w szkołach;

• Ustanowienie języka śląskiego językiem regionalnym.

Pozdrawiam gorąco! Patryk Oczadły (lista nr 6, miejsce 3)"

tumblr_inline_pgulcaK3aH1tsitpw_540

Ola Swat - Droga Redakcjo Repliki i Drodzy Czytelnicy oraz Drogie Czytelniczki, startuję do Rady Miasta Dzierżoniów z Koalicyjnego Komitetu SLD Lewica Razem. Jestem osobą biseksualną.

Zależy mi na poprawie sytuacji osób LGBT+ i wszelkich osób wykluczonych w małych miejscowościach. Moim pomysłem jest edukacja antydyskryminacyjna w szkołach, obejmująca walkę z wykluczeniem i dyskryminacją ze względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, wyznawaną religię, niepełnosprawność czy słabą sytuację materialną. Mogłabym w tej sprawie porozumieć się z osobą, która w Radzie Miasta będzie zajmować się oświatą. Bardzo liczę na zmianę w mentalności mieszkańców prowincji, ale wiem, że to należy zmieniać od podstaw, wpajać ludziom od lat szkolnych. Z pozdrowieniami Aleksandra Swat"

tumblr_inline_pgultp62Fk1tsitpw_540

Grupa Stonewall przestawia Halo Poznań! Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, a my mamy dla Was sylwetki trójki kandydatów do Poznańskiej Rady Miasta, którzy prężnie działają od lat w Grupie Stonewall!

Z Komitetu Wyborczego Lewica do Rady Miasta startuje Piotr Moszczeński. Możecie go wesprzeć szukając czwartego miejsca na liście w okręgu nr 2 (Winogrady, Winiary, Sołacz, Wola).

"Drogie Osoby Nieheteronormatywne, Niecisnormatywne, Sojuszniczki i Sojusznicy!

Postanowiłem w tym roku wziąć udział w wyborach samorządowych żeby zawalczyć o nasze interesy. Wierzę w to, że Poznań powinien aktywnie wspierać osoby zagrożone wykluczeniem ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową - nie tylko symbolicznie, ale również oferując konkretne wsparcie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Dlatego w tym roku, wraz z komitetem Lewicy zaproponowałem włączenie funkcji Hostelu Interwencyjnego dla osób LGBT+ w miejski system pomocy. Zapewne słyszeliście/ałyście o istnieniu takiego hostelu w Warszawie, jednak przestał on działać ze względu na to, że skończył się grant.

Razem z Lewicą uważam, że pomoc osobom w kryzysie nie powinna zależeć od przyznania grantu czy sukcesu zbiórki internetowej, ale powinna być dostarczana przez państwo, na które wszyscy, również osoby LGBT+, składamy się w podatkach. Dlatego proponuję rozwiązanie systemowe, trwałe, na którym osoby w najtrudniejszych życiowych sytuacjach będą mogły polegać.

Jeśli popierasz mój postulat i uważasz, że mamy prawo domagać się więcej od naszych władz - zagłosuj 21 października na listę KWW Lewica, prezydenta Tomasza Lewandowskiego, a do sejmiku wojewódzkiego na Partię Razem, której kandydaci zadeklarowali wsparcie dla mojego pomysłu na poziomie wojewódzkim.

Wspólnie możemy przełamać kolejną barierę, która wydawała się nie do złamania w Polsce.

Pokażmy, że Poznań jest prawdziwą Tęczową Stolicą Polski! Głosujmy!"

tumblr_inline_pgupjk0WvU1tsitpw_540

Robert Dąbrowski: Hej! Dziękuję za waszą akcję, to naprawdę świetny pomysł dla wszystkich osób LGBT+ i sojuszniczek startujących oraz głosujących w najbliższych wyborach.

Jestem osobą biseksualną i niebinarną, kandyduję do Rady Miasta Wrocławia w okręgu 4 z komitetu Wrocław dla Wszystkich (lista 19).

Z racji wieku, są to moje pierwsze wybory w ogóle, także w roli osoby głosującej. Jestem członkiem partii Razem, w której działam od dwóch lat. Moim priorytetem w samorządzie jest walka z nietolerancją i każdej jej odmianą; homofobią, transfobią, faszyzmem, rasizmem, ableizmem i wszystkimi innymi nienawistnymi poglądami.

Chciałbym skupić się również na równości, świeckości i bezpieczeństwie, poprzez wprowadzanie szkoleń i mechanizmów równościowych w instytucjach publicznych, rozdział samorządu od kościoła oraz dużo surowsze podejście do coraz częstszych przejawów brunatnej przemocy i agresji w przestrzeni miejskiej. Wierzę, że dzięki tym działaniom Wrocław może stać się miastem otwartym i tolerancyjnym dla wszystkich. Miastem, w którym każda osoba może żyć bez obaw i nie czuć się dyskryminowania lub niepasująca. Miastem dla wszystkich. Z tęczowymi pozdrowieniami, Robert Dąbrowski (Replika)

Razem Wrocław przestawia kandydatkę na radną wojewódzką z Wrocławia. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk to jedna z liderek Razem. Od lat działa na rzecz praw kobiet, była jedną z głównych twarzy Czarnego Protestu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Agnieszka to ekspertka od edukacji: doradzała dolnośląskim samorządom, zakładała przedszkola na terenach wiejskich, pracowała z młodzieżą w mniejszych miejscowościach, uczyła studentów na wrocławskich uczelniach.

Kandyduje do sejmiku, bo wierzy, że Dolny Śląsk może być regionem, w którym dla żadnego dziecka nie zabraknie miejsca w przedszkolu i w którym każda kobieta będzie miała dostęp do antykoncepcji, bez konieczności siłowania się z klauzulą sumienia lekarza czy aptekarza. Chce budować województwo ze sprawnym i dostępnym transportem publicznym, z rozwiniętą siecią świetlic i bibliotek i szkołami, w których dzieciaki uczyć się będą współpracy i otwartości.

Miejsce nr 1 z listy nr 6 (KW Razem) do sejmiku wojewódzkiego, okręg wyborczy nr 1 Jest wielką przyjaciółką LGBTQ

homopl

Jest wielu cudowny kandydatów Razem, Koalicja Obywatelska, SLD, Zieloni, czy lokalni komitetów. Miedzy innymi Maciek KruszkaIwona GałązkaWojciech KrzemińskiMarta LempartArek KrukPiotr MoszczeńskiDominik KucGrzegorz JaniczakKatarzyna PaprotaVala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej na wiceprezydenta. Kamil Maczuga, Danuta SowińskaDaniel Michalski znany jako Charlotte Drag QueenMaciek MazurkiewiczMarek SzolcArtur EichhorstNatalia PancewiczGrzegorz Burghardt, Sandra MazurAngelina FedorusMaciej Wyszogrodzki, Sławomir HejdukAngelina FedorusWiktoria Maria Arbaros, Adrian Muszyński, Adam Jarecki, Patryk WydurskiMarcin Świtalsk, Kamil Oździński, Anna Wiśniewska, Łukasz Olszewski, Rafał Dembe, Kajetan ŻelechMateusz Panek. Aleksandra Barańska. Magdalena Szumińska. Zuzanna KamińskaKrzysiek Jasiński. Filip Chudy. Piotr MilewskiSebastian Liszka. Kasia Gauza.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakiej jesteśmy w historii naszego narodu Polskiego, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego. Dać do zrozumienia naszym politykom, nie zgadzamy się na nienawiść, nietolerancje. Głosuj głową, na Polskę tolerancyjną, równościową.

Tagi: LGBT news
16:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgswv1DtKS1tsitpw_540

W Katowicach i regionie Śląskim, Stowarzyszenie Tęczówka wypracowała z kandydatami koalicji i Nowoczesna Katowice, Monika Rosa wyborcze zobowiązania na rzecz środowiska LGBTQIA.

W Katowicach powstał samorządowy program dla osób LGBTQIA+ Grupa kandydatów i kandydatek Koalicji Obywatelskiej we współpracy z Moniką Rosą i Stowarzyszeniem Tęczówka przygotowali i podpisali Deklarację"Katowicka Polityka Miejska Na Rzecz Społeczności LGBTQIA+"

tumblr_inline_pgswvhESJD1tsitpw_540

Tagi: LGBT
06:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgsxlljESS1tsitpw_540

Sebastian Liszka:(przeczytajcie koniecznie punkty z Karty, o których pisze Sebastian - to ta sama karta, której wciąż NIE podpisał Rafał Trzaskowski)

"Witam Jestem rzecznikiem Komitetu Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa i kandydatem do Rady Miasta na Mokotowie (lista nr 18, miejsce 2).

Początki mojej publicznej działalności to studencki samorząd i Fundacja LGBT Kultura dla Tolerancji - organizatorka festiwali i pierwszych krakowskich marszów tolerancji. Dziś pełnie funkcję członka zarządu i rzecznika warszawskiego okręgu Razem.

Moim przyjaciołom i współpracownikom z komitetu Wygra Warszawa udała się w tej kampanii rzecz wyjątkowa: dzięki współpracy z Miłość nie wyklucza i przy udziale Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa i Fundacja Trans-Fuzja pierwszy raz w historii polskiego samorządu ogłosiliśmy dokument programowy bezpośrednio dotyczący społeczności LGBT+. Nazwaliśmy go "Warszawską Kartą LGBT+".

W Karcie nie znajdziecie okrągłych sformułowań. To propozycje konkretnych działań, które chyba każdy samorząd może podjąć. Niestety, samorząd nie może wszystkiego: nawet jeśli będziemy mieć większość w Radzie Miasta nie zmienimy tego, co może zmienić jedynie Sejm.

Co znajdiecie w Karcie?

Preambuła: Tęcza wróci!

1. Utworzymy hostel interwencyjny dla osób LGBT+, zabezpieczymy środki na jego funkcjonowanie w formule przedsiębiorstwa ekonomii społecznej. Będzie to instytucja wspierająca narażone na zjawisko bezdomności osoby LGBT+, wyrzucane lub uciekające z domów rodzinnych z powodu przemocy i prześladowania, których źródłem jest homofobia i transfobia ,ale również bezpieczna przystań, dzięki której będzie można m.in. odzyskać samodzielność i wrócić na rynek pracy.

2. Sfinansujemy dodatkowe zajęcia o zdrowiu i edukacji seksualnej dostępne dla wszystkich uczniów i uczennic. Dzieci i młodzież mają prawo do pełnej i rzetelnej wiedzy na temat seksualności, w tym orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, antykoncepcji i zabezpieczeniu przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, pozwoleniu na seks i relacjach bez przemocy.

3. Realizując postulat „Szkoła wolna od wszelkiego typu dyskryminacji”, wprowadzimy do szkół instytucję “Latarników”, osób, do których uczniowie i uczennice LGBT+ mogą się zwrócić w każdej sytuacji zagrażającej ich poczuciu bezpieczeństwa. W każdej placówce, dla której m.st. Warszawa jest organem prowadzącym w ciągu jednej kadencji powinno pracować przynajmniej dwóch przeszkolonych nauczycieli-”Latarników”, a każdy uczeń i uczennica będzie mieć jasność kiedy i w jakiej sprawie mogą się do nich zgłosić i pewność, że zgłoszonej sprawie zostanie nadany odpowiedni bieg.

4. Utworzymy Centrum Społeczności LGBT+ - miejską instytucję społeczno-kulturalną, której program będzie ustalany i realizowany przez społeczność LGBT+. Poza działalnością społeczno-kulturalną, placówka ta będzie pierwszym samorządowym “kontaktem” w sprawach związanych z codziennym funkcjonowaniem osób LGBT+.

5. Obejmiemy oficjalnym patronatem Paradę Równości. W dniu Parady oraz w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii na Ratuszu zawiśnie tęczowa flaga. Chcemy, żeby osoby LGBT+ wiedziały, widziały i czuły, że ich dom, ich miasto dostrzega społeczność LGBT+ i docenia jej wkład w życie Warszawy.

6. Powołamy Pełnomocnika ds. Społeczności LGBT+ - funkcja ta, odpowiednio wysoko umocowana w strukturze urzędu i z odpowiednim budżetem, pozwoli na monitorowanie wdrażania otwarcia całego warszawskiego samorządu na potrzeby osób LGBT+ i podejmowanie kolejnych inicjatyw z myślą o społeczności LGBT+ i we współpracy z nimi

7. Będziemy wspólnie ze Strażą Miejską i organizacjami LGBT+ monitorować przestępstwa motywowane nienawiścią tzw. hate crimes, w tym w szczególności motywowane homofobią i transfobią. Uruchomimy również w tym celu specjalną infolinię.

8. Urząd m.st. Warszawy oraz podległe mu jednostki staną się miejscem bezpiecznym i życzliwym dla osób LGBT+, stosującym równościowe standardy. Podpiszemy jako Warszawa Kartę Różnorodności.

Więcej o naszych pomysłach na miasto przeczytacie na stronie www.wygrawarszawa.pl. - Pozdrowienia Sebastian Liszka (Replika)

tumblr_inline_pgsxswkdCM1tsitpw_540

Tolerado Stowarzyszenie: "Jestem absolutnie przeciwny, aby kogokolwiek dyskryminować." Rozmowa z Jacek Karnowski - kandydatem na prezydenta Sopotu z ramienia Platformy Sopocian, w ramach akcji Tolerado a wybory samorządowe. W rozmowie brała też udział Aleksandra Gosk, radna Sopotu.

Tolerado: Czy są Państwo za wprowadzeniem związków partnerskich dla par osób tej samej płci w Polsce?

TAK

Jacek Karnowski: Uważam, że blokowanie uczuć dwojga ludzi, brak tolerancji, brak akceptacji może doprowadzić do tragedii. Dlatego należy uszanować ich uczucia. Jeśli zaś chodzi o prawne sformalizowanie takich związków, to dlaczego nie? Jeśli ma im to ułatwić codzienne funkcjonowanie, to jestem za.

Aleksandra Gosk: Ja jestem jak najbardziej zwolenniczką wprowadzenia możliwości formalnej rejestracji takich związków. Myślę, że pomogą one takim parom w budowaniu długoletnich, pełnych miłości związków, a także przyczynią się do ich większego poszanowania w społeczeństwie.

T: Czy słyszeli Państwo o wprowadzanym w Gdańsku Modelu na rzecz Równego Traktowania? Czy widzieliby Państwo podobne rozwiązania w Sopocie?

TAK, ALE W INNEJ FORMIE

JK: Szanuję gdański Model i politykę Pawła Adamowicza w tej kwestii, ale my mamy inny pomysł na wprowadzanie podobnych rozwiązań równościowych. Uważam, że lepiej jest, gdy taką politykę prowadzi się oddolnie, w dialogu z mieszkańcami, niż w formie odgórnych dokumentów, które mogą powodować konflikty społeczne. Ostatnio dla przykładu wprowadzamy szereg rozwiązań mających poprawić sytuację osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

AG: Prowadzimy półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Także sopockie kluby sportowe szykują dla nich specjalną ofertę. Prowadzimy opiekę wytchnieniową dla opiekunów, bo to są także osoby, które ze względu na swoje obowiązki są wykluczone z życia społecznego. Przygotowujemy też wystawę w przestrzeni publicznej, która przedstawi różnych mieszkańców naszego miasta pod hasłem „Wszyscy jesteśmy sopocianami, wspierajmy się”.

JK: Mamy też w naszym mieście coraz więcej obcokrajowców. W szczególności w sklepach coraz częściej słychać język ukraiński. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby oni także czuli się jak u siebie w domu.

T: Jak według Państwa można walczyć z homofobią i transfobią w szkołach?

JK: Jestem absolutnie przeciwny, aby kogokolwiek dyskryminować. Przykładowo, ostatnia reforma edukacji wyprowadza osoby z niepełnosprawnościami ze szkół. My mówimy temu nie. Uważamy, że przynajmniej część zajęć dla takich uczniów powinna się odbywać w klasach, a dopiero gdy nie ma innej możliwości, powinna to być edukacja domowa. Ważne też, żeby pokazywać uczniom, że są różne osoby, różnych religii, różnej orientacji psychoseksualnej. I myślę, że sopoccy nauczyciele na co dzień bardzo dobrze to robią. Chociaż zgadzam się z prezydentem Adamowiczem, że brakuje nam edukacji w kwestii demokracji, społeczeństwa obywatelskiego. Przykładowo, ostatnio sopoccy licealiści mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z szefową wydziału edukacji National Civil Rights Museum w Memphis, panią Noelle Trent. Spotkanie dotyczyło właśnie praw człowieka. W spotkaniu wzięło udział 250 uczniów i wszyscy słuchali pani doktor z fascynacją. Pokazuje to, że takie lekcje, ukazujące różnorodność ludzi, prezentujące ludzi niekoniecznie z naszego kręgu kulturowego, mogą być dla uczniów bardzo otwierające. I czasem ja, jako ojciec, nie jestem w tych kwestiach wystarczającym autorytetem dla moich dzieci, jakim mogą być właśnie takie osoby „z zewnątrz”.

AG: Do Sopotu co roku trafia kilkunastu repatriantów, głównie z Kazachstanu. Bardzo nam zależy, żeby dzieci z takich rodzin od razu trafiały do przedszkoli, szkół, żeby ta integracja następowała natychmiastowo. Mamy bardzo dobre doświadczenia z tym związane. Często okazuje się, że te dzieci stają się łącznikiem dla swoich rodziców z Polską, gdyż dzięki tej szybkiej integracji przykładowo dużo szybciej uczą się języka polskiego niż starsze pokolenie.

T: Jak zapewnić bezpieczeństwo osób LGBT w przestrzeni publicznej i w instytucjach miejskich?

JK: Ostatnio mieliśmy do czynienia z dość wulgarną akcją przeciwko aborcji. Stanowczo interweniowaliśmy w tej sprawie, gdyż uważamy, że tego typu wulgarne obrazy nie powinny się pojawiać w przestrzeni publicznej, a w szczególności osoby nieletnie nie powinny być narażone na ich oglądanie. Zdarzyło mi się także interweniować w sprawie ataku na Piknik Tęczowych Rodzin, organizowany przez Wasze stowarzyszenie. I to pokazuje, że w ramach obowiązujących narzędzi prawnych też jesteśmy w stanie walczyć z takimi zjawiskami. Uważam też, że ważne jest, abyśmy się poznawali. Przykładowo, na meczach koszykówki w Sopocie potrafimy wszyscy razem kibicować i nie jest problemem kto skąd pochodzi czy jak wygląda. A nie zawsze tak było, wszyscy wiemy, że środowisko kibiców potrafi być bardzo ostre. Olbrzymią rolę w tym odegrał jeden niepełnosprawny kibic z Sopotu, który zaprzyjaźnił się z kibicami z innych miast. I dziś, na meczach we Włocławku czy też Słupsku potrafimy wspólnie dopingować swoje drużyny. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności szukam dialogu i wzajemnego poznania, a nie cenzury i zakazów.

AG: Też staramy się aktywizować, włączać ludzi w różne działania, aktywności. Przykładowo, kiedy w Sopocie odbywały się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, to wolontariuszami, wolontariuszkami były bardzo różne osoby — osoby starsze, osoby na wózkach. Myślę, że to cenne dla obu stron. Bo z jednej strony pokazuje naszym gościom siłę różnorodności, a z drugiej strony włącza te osoby na co dzień niejednokrotnie wykluczone.

T: Czy jako prezydent wziąłby Pan udział w Trójmiejskim Marszu Równości?

NIE WIEM JESZCZE

AG: Ja chętnie wezmę udział.

JK: Ja biorę udział w wielu różnych wydarzeniach, spotkaniach czy też manifestacjach. Ale w tej chwili nie chcę deklarować czy pójdę w Marszu, czy też nie. Zobaczę w maju.

T: Dziękuję za rozmowę

Rozmawiali: Nikodem Mrożek i Królowa Fabian Franz

Kasia Gauza

 Głos z rady miejskiej jest o wiele bardziej słyszany niż głos społeczników, którzy mogą sobie pokrzyczeć, ale urząd niekoniecznie musi ich słuchać - mówi Kasia Gauza. Dlatego startuje w wyborach. Na liście pojawi się jednak jako Michał.

Kasia Gauza: Bo w naszym kraju tego typu zmiany formalne niosą ze sobą dużo problemów. Tym bardziej, że gdybym zdecydowała się na uzgodnienie płci, to według prawa byłabym kobietą, ale straciłabym wszelkie prawa do bycia w związku z drugą kobietą. A jestem w związku z Aleksandrą, z którą spodziewamy się dziecka - Gazeta Wyborcza.

Przed cichą wyborczą To jak nasze będzie kraj wyglądać to od nas zależy, od naszych głosów - każdego nas zależy zmiany. Chcemy żeby coś zmieniło i nas szanowano, to musimy też od nas zacząć zmiany. Głosować osoby na LGBT i proLGBT.

W niedziele wybory samorządowe, wybierzmy ludzi którzy nas wspierają, którzy chcą polski tolerancyjnej i równościowe. Homofobia, nienawiść, nietolerancja do naprawdę prawo to dyskryminowania i krzywdy, jest niezgodna z podstawowymi sprawiedliwości i równości wobec prawa, oraz Jezusa Chrystusa.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakiej jesteśmy w historii naszego narodu Polskiego, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego. Dać do zrozumienia naszym politykom, nie zgadzamy się na nienawiść, nietolerancje. Głosuj głową, na Polskę tolerancyjną, równościową.

homopl

Jest wielu cudowny kandydatów Razem, Koalicja Obywatelska, SLD, Zieloni, czy lokalni komitetów. Miedzy innymi Maciek KruszkaIwona GałązkaWojciech KrzemińskiMarta LempartArek KrukPiotr MoszczeńskiDominik KucGrzegorz JaniczakKatarzyna PaprotaVala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej na wiceprezydenta. Kamil Maczuga, Danuta SowińskaDaniel Michalski znany jako Charlotte Drag QueenMaciek MazurkiewiczMarek SzolcArtur EichhorstNatalia PancewiczGrzegorz Burghardt, Sandra MazurAngelina FedorusAngelina FedorusMaciej Wyszogrodzki, Sławomir HejdukWiktoria Maria Arbaros, Adrian Muszyński, Adam Jarecki, Patryk WydurskiMarcin Świtalsk, Kamil Oździński, Anna Wiśniewska, Łukasz Olszewski, Rafał Dembe, Kajetan ŻelechMateusz Panek. Aleksandra Barańska. Magdalena Szumińska. Zuzanna KamińskaKrzysiek Jasiński. Filip Chudy. Piotr Milewski

Przed cichą wyborczą To jak nasz będzie kraj wyglądać to od nas zależy, od naszych głosów - każdego nas zależy zmiany. Chcemy żeby coś zmieniło i nas zależy, to musimy też od nas zacząć zmiany. Głosować osoby na LGBT i proLGBT.

W niedziele wybory samorządowe, wybierzmy ludzi którzy nas wspierają, którzy chcą polski tolerancyjnej i równościowe. Homofobia, nienawiść, nietolerancja do naprawdę prawo to dyskryminowania i krzywdy, jest niezgodna z podstawowymi sprawiedliwości i równości wobec prawa, oraz Jezusa Chrystusa.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakiej jesteśmy w historii naszego narodu Polskiego, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego. Dać do zrozumienia naszym politykom, nie zgadzamy się na nienawiść, nietolerancje. Głosuj głową, na Polskę tolerancyjną, równościową.

Arkadiusz Kluk: 21 października głosuję na #ChłopakazPomysłem! Arkadiusz KLUK kandydat do Rady Miasta Poznania z Jeżyc, Wildy i Łazarza. Lista nr 15, miejsce nr 2. KWW Społeczna Koalicja Prawo do Miasta.

Tagi: LGBT
06:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgsx3adIhp1tsitpw_540

Na ostatniej prostej kampanii kolejny komitet przyjął nasz samorządowy program LGBT+. Tym razem deklarację podpisał warszawski Sojusz Lewicy Demokratycznej - KKW SLD Lewica Razem.

Główne zobowiązania komitetu to:

✔️ Monitoring i system interwencyjny wobec przestępstw motywowanych uprzedzeniami do osób LGBT+

✔️ Bezpieczna szkoła i program „Latarnik"

✔️ Szkolenia służb miejskich (Straż Miejska, służba zdrowia)

✔️ Hostel kryzysowy dla osób LGBT+

✔️ Dofinansowanie procedury korekty płci (punkt konsultowany z Fundacja Trans-Fuzja)

✔️ Kampanie społeczne i edukacja antydyskryminacyjna w szkołach

✔️ Powołanie pełnomocnika/pełnomoczniczki ds. równości i przeciwdziałania dyskryminacji

Bardzo się cieszymy, że udało nam się uczynić problemy społeczności LGBT+ tematem tegorocznej kampanii wyborczej. Wiele osób dostrzegło, jak dużą i pozytywną rolę mogą tu odgrywać samorządy. Komitety wyborcze z najróżniejszych miejsc w Polsce dostrzegają i proponują rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo osób LGBT+ a także pozwalające zbliżyć się do prawdziwej równości.

Co konkretnie proponujemy w tym zakresie? Nasz program, napisany z myślą o Warszawie, ale możliwy do zaadaptowania w innych miastach, powiatach i gminach znajdziecie tutaj.

Wspieranie edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, monitoring przestępstw motywowanych nienawiścią, tworzenie hosteli interwencyjnych oraz centrów społecznościowych wspierających i animujących życie lokalnej społeczności LGBT+. Wszystko to zależy od woli samorządowców, nie tylko w wielkich miastach.

Tagi: LGBT
06:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tym razem będzie o ruchach miejskich Miłość Nie Wyklucza przestawia: . „Podstawową powinnością wspólnoty miejskiej jest opieka nad słabszymi jej członkiniami i członkami, zgodna z zasadami społecznej sprawiedliwości. W szczególności: przeciwdziałanie biedzie, wykluczeniu, bezdomności, wspieranie mieszkańców będących w potrzebie z innych powodów, chronienie mniejszości zagrożonych dyskryminacją”.

To artykuł nr 4 z Tez Miejskich, przyświecających inicjatywom zgromadzonym w Kongres Ruchów Miejskich. Inicjatywy te mają charakter oddolny, zrzeszają mieszkańców i mieszkanki miast, z założenia nie są partiami politycznymi. Działają lokalnie i w oparciu o indywidualną energię i zaangażowanie chętnych osób.
.
Takie wartości i sposób działania są bliskie wartościom i sposobem działania Miłość Nie Wyklucza. My także jesteśmy silni siłą naszej społeczności. Właśnie z powodu tych podobieństw zwracaliśmy szczególną uwagę na ruchy miejskie w kampanii wyborczej.

W ramach akcji „MNW: Samorząd" nawiązaliśmy kontakt z niektórymi ruchami miejskimi, inne nawiązały kontakt z nami. Wszystko sprowadzało się do pytania, czy dany komitet wyborczy w swoim programie umieści konkretne postulaty dotyczące społeczności LGBT+, przyjmując tym samym wyraźne zobowiązanie wyborcze, z którego będzie rozliczany w przyszłej kadencji.

Dwa ruchy miejskie wyraźnie wpisały do swojego programu postulaty dotyczące osób LGBT+, nawiązujące do Programu Samorządowego LGBT+ Miłość Nie Wyklucza (https://mnw.org.pl/program_samorzadowy_dla_lgbt/):

Poznańska Społeczna Koalicja Prawo do Miasta Społeczna Koalicja Prawo do Miasta - postulat programu szkoły bezpiecznej dla uczniów i uczennic LGBT+ czyli program „Latarnik” (https://www.koalicjapdm.org/program/edukacja)

Łódzki ruch miejski TAK dla Łodzi (KWW Tak!) - postulaty: utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ w modelu ekonomii społecznej oraz wsparcie widoczności osób LGBT+ dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu Marszu Równości (https://takdlalodzi.wordpress.com/program/)

Inne ruchy, z którymi mieliśmy okazję nawiązać kontakt, ani nie odpowiedziały, czy wpiszą do programu wyborczego postulaty dotyczące osób LGBT+, ani też ostatecznie tego nie zrobiły:

- Lepszy Gdańsk

- MyToruń

- Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski

Siedziba Miłość Nie Wyklucza znajduje się w Warszawie i działamy również lokalnie dla społeczności warszawskiej, toteż od kwietnia próbowaliśmy nawiązać dialog z komitetem Miasto Jest Nasze - Ruchy Miejskie. Wczoraj otrzymaliśmy ostateczną informację, że komitet jako taki nie przyjmie naszego programu, ale „nie ma przeciwwskazań, żeby konkretni kandydaci podpisywali takie deklaracje”. W programie Miasto Jest Nasze i Justyna Glusman nie znajdą się zatem zobowiązania dotyczące poprawy sytuacji społeczności LGBT+ w Warszawie. Miasto Jest Nasze dodało również: „W Warszawie naszych marzeń nikt nie będzie dyskryminowany z jakiegokolwiek powodu. Natomiast jako ruch miejski wychodzimy z założenia, że w samorządzie nie ma miejsca na spory światopoglądowe. To co łączy warszawskie ruchy miejskie skupione w naszej koalicji, to wspólny miastopogląd”. Ruchom miejskim przypominamy, że miastopogląd to 15 tez miejskich - w tym cytowana wyżej 4, dotycząca mniejszości zagrożonych dyskryminacją.

Wam pozostawiamy ocenę i wyciągnięcie wniosków, ale przede wszystkim polecamy kontaktowanie się z komitetami ruchów miejskich oraz ich kandydatkami na urzędy prezydentów miast. Zawsze przecież można pytać dalej o konkrety programowe:

- Zielona Góra: Ruch Miejski Zielona Góra - Anita Kucharska-Dziedzic

- Gorzów Wielkopolski: Kocham Gorzów - Marta Bejnar-Bejnarowicz - kandydatka na prezydenta.

- Lublin: Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski - Magdalena Długosz

- Sopot: Kocham Sopot - Grażyna Czajkowska - Kandydatka na Prezydenta Sopotu

- Białystok: Inicjatywa dla Białegostoku - Katarzyna Sztop-Rutkowska

- Toruń: MyToruń - Sylwia Kowalska

- Gdańsk: Lepszy Gdańsk - Elżbieta Jachlewska

- Szczecin: Szczeciński Ruch Miejski- Piotr Czypicki - Szczeciński Ruch Miejski

Komentarz ujawnionej lesbijki i kandydatki Danuty Sowińskiej: Jak się składa, że jestem z Lepszy Gdańsk i kandyduje do Rady Miasta jako wyoutowana lesbijka.

MNW kontaktowało się również ze mną. Przekierowałam kontakt. Trudno zmienić program stworzony 3 lata temu na tydzień przed wyborami.

Wystarczy zweryfikować czyny:

- byłam z koleżankami i kolegami z Lepszego Gdańska ekspertką w Modelu na Rzecz Równego Traktowania - przegłosowany, przyjęty, wdrażany‼️

- Bierzemy udział w Marszach i Paradzie Równości,

- Prowadzimy drużynę piłkarek

- Udzielam bezpłatnych procesów coachingowych LGBT+

- Elżbieta Jachlewska i Stowarzyszenie WAGA pomaga znaleźć pracę osobom wykluczonym społecznie,

- Ela nagrała film „Założę czerwone spodnie” o kobietach i nierównych szansach

- Stworzyłam serię warsztatów antydyskryminacyjnych: „Jak rozszyfrować literę…” z akronimu LGBT+

Przykładów mogę podać wiele.

Miłość nie wyklucza rozumiem „ale nie ma w programie LG”. Jednak wystarczy zweryfikować nasze działania. My nie piszemy co zrobimy, my pokazujemy co zrobiliśmy i chcemy to zrobić na większą skalę.

Tagi: LGBT
06:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Nick and Sean live in Columbus, Ohio, with their adorable daughter. ����‍��‍���� “To be the best dads, we just take in every single moment, every milestone, and learn to see the world thru the eyes of Piper,” shared Nick. “I know it’s cliché, but we just live, laugh, and love!” ❤️ Words to live by! ������������

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez CHEYENNE JACKSON (@mrcheyennejackson)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Thomson Reuters (@thomsonreuters)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Talk (@thetalkcbs)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Rebecca Houy (@rebeccahouy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OUT@NBCUniversal (@outnbcuniversal)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OUT@NBCUniversal (@outnbcuniversal)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez NBC DFW (@nbcdfw)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez I'm a single lesbo |18| �� (@roughlylesbians)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Monika Rosa (@monikaannarosa)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marek Szolc (@marek.szolc)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

��‍♂️ Peter Pan in Nashville at @tennesseepac with @lythgoepanto in December is gonna be lit! ✨

Post udostępniony przez Garrett Clayton (@garrettclayton1)

Tagi: instagram
06:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 października 2018

Nadine i Falk Wegener są parą od 24 lat a od dziesięciu lat starają się o dziecko. Bez skutku. Po dziesięciu nieudanych próbach sztucznego zapłodnienia postanowili szukać pomocy za granicą.  Tylko cztery godziny drogi samochodem od swojego rodzinnego miasta, znaleźć można czeskie kliniki reklamujące się ponad 70% szansą na sukces. W Czechach sytuacja prawna jest inna niż w Niemczech, lekarze mają tu więcej swobody. Zapłodnione zarodki mogą tu być genetycznie badane i "sortowane" przed przeniesieniem do macicy. Zgodnie z ustawą o ochronie zarodków jest to praktyka zabroniona w Niemczech.

Szacuje się, że co roku około 3000 niemieckich par może być leczonych w Republice Czeskiej. Istnieje tam już ponad 40 klinik - biznes kwitnie. W Niemczech koszt leczenia wynosi od 3000 do 4000 EUR, a jeśli okaże się nieskuteczny, pacjenci muszą zaczynać od nowa - i płacić za wszystko z własnej kieszeni. Ponieważ para nie jest zamężna, a Simone wkrótce ukończy 40 lat, niemiecki fundusz ubezpieczeń zdrowotnych nie pokrywa żadnych wydatków. W Republice Czeskiej koszty są o połowę niższe, a warunki znacznie bardziej elastyczne.

Nadine i Falk zdecydowali się na klinikę w Pradze. "Znowu zaczynamy do zera. Przy każdej kolejnej próbie mam 100 procent nadziei" - mówi 42-letnia Nadine. To ich ostatnia szansa na posiadanie "własnego" dziecka, ponieważ zegar biologiczny Nadine tyka…

Dostępne od 04/10/2018 do 02/01/2019

Tagi: dokument
22:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jacek Dehnel: Słowo "hańba" wydaje się do cna zjechanie, zużyte, strawione. Ale jeśli mamy hańbę w znaczeniu najgłębszym, jakąś zmazę jak z greckiej tragedii właśnie, niezmywalną, jakieś biblijne piętno kainowe, to właśnie na takie okazje: kiedy partyjniacy, by nachapać się władzy, biją w najsłabszych, czyli uchodźców. Mówi się czasem o goebbelsowskiej propagandzie - ale to jest faktycznie czysty Goebbels.

Ty, polityku, który to zatwierdziłeś, rechocąc "to zostawimy na ostatnią prostą przed wyborami, ciemny lud to kupi", ty, który to radośnie kolportujesz, żeby sobie napędzić głosów, ty szujo z jakiejś agencji PRowej, który to obmyśliłeś, ty, łajdaku, który to montowałeś, podkładałeś dźwięk: hańba na was wszystkich, hańba, krew niewinnych na was i na dzieci wasze. Niech bliźni odmówią wam chleba, kiedy będziecie głodni, wody, kiedy będziecie spragnieni, leków, kiedy będziecie konać, kąta, gdzie moglibyście zasnąć, kiedy będziecie padali z nóg. Niech dręczą was handlarze niewolników, przemytnicy, watażkowie z taśmami pocisków owiniętymi na klacie; błąkajcie się po pustkowiach, zamarzajcie w głębokiej wodzie, patrzcie na śmierć swoich najbliższych, bezsilni; a kiedy się obudzicie z tego strasznego snu, zapadajcie weń z powrotem, z powrotem, do samego rana. I tak co noc, do końca życia.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Uganda blokuje na Zgromadzeniu Międzynarodowym Unii Parlamentarnej (IPU) w Genewie, w Szwajcarii, na temat LGBT.

Diecezja anglikańska w Sydney zamierza zakazać ślubów osób tej samej płci wszelki anglikański kościołów lub budynku kościelny i zabronić wykorzystywania do promowania LGBT.

Nowe przypadki HIV są na najniższym poziomie od 1985 r., Według nowych badań dotyczących dzięki PrEP w Nowej Południowej Walii.

Szef francuskiej organizacji LGBT został zaatakowany w homofobicznym ataku. To trzeci homofobiczny atak w Paryżu w niecały miesiąc. Guillaume Mélanie, prezes Urgence Homophobie udostępnił zdjęcia swojej zakrwawionej twarzy po ataku, który miał miejsce we wtorek wieczorem (17 października).

Ellen DeGeneres zaprosiła do swojego programu tajski pilarzy którzy byli 10 dni uwięzieni w jaskini w Tajlandii, opowiadają o swoi przeżycia w jaskini. 

Marihuana rekreacyjna legalna w Kanadzie

 Associated Press relacja z marszu równości w Lublinie

Po co u nas nie potrzeba uchodźców mamy polaków. Policja z Bielska-Białej apeluje o pomoc w schwytaniu mężczyzny, który w centrum miasta brutalnie zaatakował 59-latkę. Napastnik próbował zgwałcić kobietę. Nie udało mu się to, ale ukradł jej telefon i pieniądze.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgsybn45Dp1tsitpw_540

 Rafał Trzaskowski chce samorządowej karty LGBT. Ja nigdy jej nie podpiszę. PO chce Warszawy ideologicznej, a ja chcę Warszawy pragmatycznej. - Oświadczył na swoim profilu społecznościowym Patryk Jaki.

  • Wprowadzenie programu monitorowania przestępstw popełnianych na podłożu homofobicznym - tego Patryk Jaki nie chce.
  • Stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych - tego także Jaki nie zapewni.
  • Wprowadzenie do szkół zajęć edukacji seksualnej - tego również pan Jaki nie zamierza tolerować. Po co uczyć młodych ludzi? Po co o nich dbać?
  • Uruchomienie programu szkoły wolnej od dyskryminacji - rzecz stanowczo niepotrzebna.
  • Infolinia dla osób LGBT.

Drogi, metro, żłobki, przedszkola, ale również piękna historia stolicy i patriotyzm. Tak chcę widzieć przyszłość Warszawy. A moi konkurenci chcą postawić na...hotele dla LGBT.

Kandydat celowo zmienia w powyższym cytacie słowo "hostel" na "hotel", aby publicznie upokorzyć, wyśmiać i oczernić nie tylko kontrkandydatów, ale także osoby nieheteronormatywne, które domagają się pomocy. Publicznie przekłamuje rzeczywistość, wprowadzając w błąd czytelników i wyborców. Powszechnie wiadomo, że hostele (inaczej: schroniska), o których mowa, istnieją dla samotnych matek, osób bezdomnych. Cóż więc?

W zacięciu i ignorancji Patryka Jakiego wspiera go - niestety - spora liczba osób. Oto przykładowe komentarze, które znajdują się pod oryginalnym wpisem na profilu osoby, która miałaby zasiąść na fotelu prezydenta w Warszawie:

"Chcemy, aby nasze dzieci były wychowane na normalnych ludzi, a nie na bezpłciowy, tęczowy plankton."

"Dlaczego? Dlatego, że mam dwóch synów i pragnę, żeby zaznali kiedyś prawdziwej miłości i szczęścia, oraz zostali ojcami i prawdziwymi mężczyznami, a nie lalunieczkami w za wąskich spodniach."

Patryk Jaki ewidentnie sprowadza żywych ludzi wyłącznie do ideologii. Co jest ideologią? Prawdziwe twarze? Orientacja, która swoją drogą nie definiuje całości osobowości? Ludzie, którzy istnieją i mijają Cię na ulicy?

Niektórzy mieszkańcy Warszawy (i kraju!) są jakby zahipnotyzowani. Obudźmy się.

Panie Jaki, z jakiego powodu tak nie lubi Pan tych, obok których Pan funkcjonuje?

źródło wio.waw.pl

Tagi: news
18:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgr5itxFBd1tsitpw_540

Arkadiusz Kluk: 21 października głosuję na #ChłopakazPomysłem! Arkadiusz KLUK kandydat do Rady Miasta Poznania z Jeżyc, Wildy i Łazarza. Lista nr 15, miejsce nr 2. KWW Społeczna Koalicja Prawo do Miasta.

Jestem założycielem i prezesem Grupy Stonewall, jednego z najprężniej działających stowarzyszeń walczących o prawa osób LGBT+ w Polsce. Koordynuję pracę ponad 150 osób (w tym wolontariuszy) realizujących cele organizacji. Jestem też twórcą Poznań Pride Week, największego i najbardziej zróżnicowanego festiwalu dla osób LGBT+ w Polsce.

Moja działalność społeczna nie ogranicza się jedynie do spraw osób LGBT+. Angażuję się w miejskie inicjatywy, które mają poprawić ład przestrzenny i komunikację. Tak łączę swoje wykształcenie na kierunku gospodarka przestrzenna UAM oraz marzenie o mieście przyjaznym dla wszystkich.

Moja wizja miasta jako ośrodka policentrycznego tętniącego życiem społecznym, towarzyskim, kulturalnym, gastronomicznym, różnorodnego, bezpiecznego, lecz również ekscytującego dla mieszkańców i turystów, napędza mnie do działania. Czas na ruchy miejskie! Masz prawo do miasta.

tumblr_inline_pgr37lkEN11tsitpw_540

Piotr Milewski: "Droga Repliko! Startuję w wyborach samorządowych, jako kandydat do Rady Dzielnicy Bemowo w Warszawie jako 1-ka w okręgu nr V na Bemowie, obejmującego Płd Chrzanów oraz Płd. Jelonki. W wyborach reprezentuje koalicyjny KWW Bemowiacy - Ruchy Miejskie (lista nr 26) - koalicję stworzoną między innymi przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Przepraszam, że tak późno wysyłam informację o sobie, ale z różnych przyczyn nie mogłem się zebrać do tego, by usiąść i napisać kilka słów o sobie.

Jestem gejem, mam 44 lata, urodziłem się w Kołobrzegu, z wykształcenia jestem historykiem-edytorem. Zawód (edytor) wymierający w epoce mediów elektronicznych, zwalniania korektorów i ograniczania korekty - o ile w ogóle - do wciśnięcia klawisza F7 w wordzie. Do Warszawy przeniosłem się 11 lat temu, za pracą. Od tego czasu mieszkam w stolicy, cały czas na Jelonkach Południowych. Przez te minione lata bardzo się do Warszawy przywiązałem. To mój dom, jedyny, który mam.

Prawie od poprzednich wyborów samorządowych (pół roku po sukcesie MJN w Śródmieściu a potem po stracie 3 radnych) jestem związany z Miasto jest Nasze. Przede wszystkich dlatego, że w tej organizacji widziałem jedyną siłę, która naprawdę chciała i robiła coś z dziką reprywatyzacją, smogiem... a także z tym, by uczynić najbliższe otoczenie bardziej przyjaznym - na przykład dla ludzi starszych.

Ustrój Miasta Stołecznego Warszawy nie daje radnemu dzielnicy zbyt wiele możliwości, by działać na korzyść społeczności LGBT - ale ma wpływ na kulturę i oświatę na podległym terenie, a także prawo do zarządzania zasobami lokalowymi - i w tych obszarach wszelkie inicjatywy członków naszej społeczności mogą liczyć w razie mojego wyboru na poparcie.

Czytelników zaś, jeśli mogę, proszę, byście wzięli udział w wyborach. Mam niestety wielu znajomych, którzy deklarują, że na wybory nie pójdą, bo polityka ich nie interesuje. Niestety - polityka po pierwsze jest wszędzie, także w waszym mieszkaniu (ceny czynszów, opłaty)... a po drugie nawet jeśli wy się nie interesujecie polityką, to polityka zainteresuje się Wami. Piotr Milewski"

tumblr_inline_pgr32sRRhZ1tsitpw_540

Filip Chudy: "Hej, chciałbym dołożyć kolejny punkcik na tęczowej mapie osób kandydujących z Polski — tym razem jest to Wrocław! Do tego, jaką właściwie mam orientację, dochodziłem dość długo i powoli. Dzięki wspaniałej ekipie z Razem, w której działam od 2015 r., przestałem się maskować za wygodną, heteroseksualną normą. Teraz już bez wstydu jestem w stanie określić się jako bi-demiseksualny.

Jestem aktywistą zajmującym się prawami cyfrowymi, od lata 2017 r. członkiem Rady Krajowej Razem, współtworzyłem m.in. programy: polityki cyfrowej, energetyczny i antyreklamowy Razem. Poza sprawami programowymi można mnie również spotkać na protestach, gdzie dbam o nagłośnienie (w wolnych chwilach muzykuję :) i robię inne potrzebne rzeczy. W tym roku udało mi się zaliczyć 4 Marsze Równości (Warszawa, Opole, Częstochowa, Wrocław). W wolnych chwilach walczę z wrogami praw kobiet i homofobami z

Fundacji Pro - Prawo do Życia, zgłaszając ich banery, pikiety i billboardy na policję w ramach akcji zdalaodszpitala.pl.

Poza działalnością publiczną lubię grać na instrumentach, czytać książki i grać w gry komputerowe. Uwielbiam koty — na zdjęciu połowa mojego stadka. Kandyduję do dolnośląskiego sejmiku z Wrocławia z czwartego miejsca na liście Razem (lista nr 6). Pozdrawiam, Filip Chudy"

Tolerado Stowarzyszenie: "Człowiek nie rodzi się rasistą, homofobem czy mizoginem, lecz uczy się tych postaw, stąd edukacja jest tak ważna." Rozmowa z Grażyna Czajkowska - kandydatką na prezydentkę Sopotu z ramienia Kocham Sopot, w ramach akcji Tolerado a wybory samorządowe

Tolerado: Czy jest Pani za związkami partnerskimi dostępnymi dla osób tej samej płci?

Grażyna Czajkowska: TAK

T: Czy popiera Pani przyjęty przez Radę Miasta Gdańska Model na rzecz Równego Traktowania?

GCz: TAK

T: Jeżeli zostanie Pani wybrana na prezydentkę, czy weźmie Pani udział i obejmie honorowym patronatem V Trójmiejski Marsz Równości i V Trójmiejskie Dni Równości?

GCz: NIE WIEM

Nie wiem, jestem otwarta na rozmowę z organizatorami marszu i wtedy to rozważę.

T: Jako prezydentka, jak zamierza Pani wesprzeć V Trójmiejski Marsz Równości oraz V Trójmiejskie Dni Równości?

GCz: Widzę siebie jako uczestnika Marszu. Jestem osobą wierzącą, dla której prawa człowieka-bliźniego są wartością. Przede wszystkim jesteśmy ludźmi, w dalszej kolejności określają nas tożsamości i identyfikacje.

T: Jakie widzi Pani sposoby rozwiązania problemu homofobii i transfobii w szkołach? Czy Pani zdaniem miasto powinno angażować się w działania zmierzające do ograniczenia występowania takich zjawisk w szkołach?

GCz: Człowiek nie rodzi się rasistą, homofobem czy mizoginem, lecz uczy się tych postaw, stąd edukacja jest tak ważna. Mam zamiar powołać pełnomocnika prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i równości realizującego działania informacyjne, diagnozujące i interwencyjne we współpracy z instytucjami miejskimi (MOPS, MOSiR, biblioteki, dyrektorzy szkół). Pełnomocnik podejmowałby szybkie działania i niósłby pomoc młodzieży w trudnych sytuacjach.

T: Jakie ma Pani pomysły na walkę z homofobią i transfobią w instytucjach podległych miastu oraz w przestrzeni publicznej Sopotu?

GCz: W swojej ośmioletniej pracy w urzędzie jako radna, nie spotkałam się z przejawami homofobii. Sopot pod tym względem jest wyjątkowy, to miasto nietuzinkowych ludzi, bardzo aktywnych społecznie, z dużą ilością studentów, młodych wizytujących nas. Wszelkie przejawy uprzedzeń wobec człowieka (niezależnie od jego tożsamości) w urzędzie, ale też w moim otoczeniu są dla mnie nieakceptowalne. Otwarty urząd to nie tylko sprawna komunikacja, transparentność i uczciwość, ale też tolerancja i szacunek dla człowieka. 

 

Razem Podkarpackie: Krzysiek Jasiński - nasz kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego w okręgu I (Rzeszów oraz powiaty łańcucki, leżajski, rzeszowski) z miejsca 6

"Mam 24 lata. Mieszkam w Łańcucie. Od kilku lat działam społecznie i politycznie. Jestem członkiem partii Razem od 2015. Zajmuję się przestrzenią miejską, walczę z samorządowymi patologiami.

Skupię się na potrzebach osób niepełnosprawnych. Będę zabiegał o to, aby wszystkie lokale wyborcze w moim mieście były przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. O to będę walczył bez względu na to, czy będę radnym, czy nie. Chciałbym, aby wszystkie instytucje publiczne i urzędy w województwie były przystosowane dla niepełnosprawnych.

Chciałbym, żeby powstało Podkarpackie Centrum Rehabilitacji z kilkoma filiami na terenie województwa, tak, aby w każdym powiecie ludzie mieli łatwy dostęp do rehabilitacji. Będę także zabiegał o to, aby wszystkie lokale wyborcze w moim mieście były przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych."

Inni kandydaci już ponad 30 ujawniony i przyjaciół: Maciek KruszkaIwona GałązkaWojciech KrzemińskiMarta LempartArek KrukPiotr MoszczeńskiDominik KucGrzegorz JaniczakKatarzyna PaprotaVala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej na wiceprezydenta. Kamil Maczuga, Danuta SowińskaDaniel Michalski znany jako Charlotte Drag QueenMaciek MazurkiewiczMarek SzolcArtur EichhorstNatalia PancewiczGrzegorz Burghardt, Sandra MazurAngelina FedorusAngelina FedorusMaciej Wyszogrodzki, Sławomir HejdukWiktoria Maria Arbaros, Adrian Muszyński, Adam Jarecki, Patryk WydurskiMarcin Świtalsk, Kamil Oździński, Anna Wiśniewska, Łukasz Olszewski, Rafał Dembe, Kajetan ŻelechMateusz Panek. Aleksandra Barańska. Magdalena Szumińska. Zuzanna Kamińska

 Kamil Maczuga z Krakowa podczas marszu równości w Rzeszowie jest obecnie kandydatem do rady miasta w Krakowie.

Tagi: LGBT
06:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

sprit

Jak co roku w październiku miliony Amerykanów i nie tylko, nie zapominają o założeniu fioletowego elementu ubioru, by uczcić pamięć nie tylko zmarłych tragicznie nastolatków, ale okazać wsparcie wszystkim młodym ludziom LGBT, którzy na co dzień borykają się z prześladowaniami i nękaniem w szkołach.

Przypominamy, że homofobia i przemoc w szkołach to nie tylko problem amerykański - jak wynika z raportu Kampanii Przeciw Homofobii na temat sytuacji uczniów LGBT w polskich szkołach, większość młodzieży LGBT "szacuje skalę homofobii w szkole jako znacznie większą niż nauczyciele i nauczycielki, obecność tej tematyki na lekcjach za niewystarczającą, a reakcje kadry na homofobiczne zachowania rówieśników jako w dużej mierze nieadekwatne". Ciągle także brakuje rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej w polskim systemie edukacji.

Pamiętajmy o naszych młodszych koleżankach i kolegach, załóżmy dziś fioletową bluzkę, sweter, chustkę, wstążkę, pokażmy także w Internecie, że los młodzieży LGBT nie jest nam obojętny - Radek Oliwa. 

Potrzebujesz pomocy? Wiele grup wspiera czy KPH, Lambda, Wiara i Tęczy.  Adresy mailowe i numery telefonów na stornie Wiary i Tęczy, KPH, Lambda WarszawaTransFuzja.

Ważne też, najbardziej słaby, osoby problemami w naszym środowisku, aby pokazać, że należą do naszej społeczności, że są doceniane są i najważniejsze kochane.

Tysiące gejów, lesbijek, trans, bi umiera, prześladowani tylko kim są, nienawiść cała bieszę miedzy innymi z religii. Nienawiść ma swoją cenę już czas powiedzieć stop niej, czas powiedzieć jej nie.

My geje i lesbijki musimy walczyć o nas i o nowe pokolenie gejów i lesbijek przyjdzie po nas żeby mieli lepiej niż my, żeby dzieci LGBT nie byli jak dziś wyrzucani na ulice, ale akceptowani przez swoje rodziny. Przez to jest ważne walka ruch LGBT ujawniać nie jestem za tym żeby robili każdy jak np nastolatkowie po przez swoją uczciwość jawność cierpią najbardziej.

To od każdego nas zależy zmiany. Chcemy żeby coś zmieniło to musimy też od nas zacząć zmiany. Życie jest za krotkę nasze żeby, żałować że nic nie wyszło i być szczęśliwym. Cieszmy życiem, jesteśmy normalni i jesteśmy dziećmi Boga.

Najbliższej niedzieli wybory samorządowe, wybierzmy ludzi którzy nas wspierają, którzy chcą polski tolerancyjnej i równościowe. Homofobia do naprawdę prawo to dyskryminowania i krzywdy, jest niezgodna z podstawowymi sprawiedliwości i równości wobec prawa, oraz zasad Chrystusa. Dziś, dyskryminacji osób ze względu na rasę, płeć, pochodzenie, wiek lub niepełnosprawność jest niemal powszechnie postrzegane jako nie do przyjęcia, ale ją akceptujemy pozwalamy na nią, na dyskryminację wobec osób LGBT.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakiej jesteśmy w historii naszego narodu Polskiego, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego. Dać do zrozumienia naszym politykom, naszym duchownym nie zgadzamy się na nienawiść, nietolerancje.

Każdy człowiek zasługuje, by być kochany. Jeśli tak wielu nas LGBT odmawia miłości. Musimy bronić swoich wartości człowieczeństwa.

Tagi: LGBT
06:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Luis Sandoval (@luissandovaltv)

Luis Sandoval, reporter porannego programu Univision, Despierta America!, ujawnił jest gejem na żywo w programie. "Dzisiaj jest dla mnie bardzo ważny dzień, dziś postanawiam publicznie podzielić się moją historią" - powiedział.

"Panie i panowie, ja, Luis Sandoval, jestem gejem, jestem szczęśliwy, jestem szanowany, myślę, szanowany, i nie jestem w szafie, moja rodzina wie, moi przyjaciele wiedzą, i mam partnera, z którym jestem szczęśliwy."

On i prowadząca rozmawiali o Jamlu Mylesie, 9-letnim chłopcu, który zabił się z powodu jest gejem, był prześladowany w szkole.

Jego matka została zaproszona do programu, powiedziała mu, że jest z niego dumna .... i nazywali rodziców, którzy nie akceptują swoich dzieci LGBTQ "głupimi".

Tagi: coming out
06:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Devon & Rob (@dadsnotdaddies)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

During this year’s Labor Day weekend, Brian proposed in Times Square to longtime boyfriend Adrian and he said yes!! ��‍❤️‍�������� Adrian has one daughter from a previous straight relationship, and Brian loves being a step-dad. “[Being a dad] has made Adrian the strong, hard-working, loving and passionate man he is today,” said Brian about his fiancé. And when asked about his daughter, Brian said, “She knows she has two men in her life that will do anything for her and love her more than any man ever will.” ����‍��‍�� The wedding is scheduled for July next year in the Dominican Republic ����. We can’t wait to see the pics! ������������

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

From poop explosions �� and throw-up ��, to getting creative with the clean-up, we've experienced our fair share of gross. ��‍♂️ Watch these gay dads recount some of their "ickiest" moments. What's yours? ������❤️

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Nienachalnie przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się finał wyborów Mr. Bear Poland 2019. To już w najbliższą sobotę w @hahpoznan_official. Nadal można głosować na jednego z sześciu przystojnych miśków, którzy pretendują do tego tytułu. Więcej o tegorocznych o kandydatach oraz sposobach głosowania można przeczytać pod linkiem: http://www.mrbearpoland.eu/kandydaci-mr-bear-poland-2019/. Zachęcamy również do wspólnej zabawy z miśkami w @hahpoznan_official 18, 19 i przede wszystkimi 20 października br. Szczegóły pod linkiem: http://www.mrbearpoland.eu/plan-wyborow-2019/. #bear #bears #bearsofpoland #gay #gej #lgbt #lgbtq #misiek #miśki #mrbearpoland #mrbearpoland2019

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marcus A. Sophus II (@theamericanboii)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Steven William Caine (@stevencainer)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

As a Stonewall Ambassador, I am so proud to announce that I’ve teamed up with Pride Live Nation and Omaze to create this shirt in honor of the upcoming 50th anniversary of Stonewall. Show the world you’re a rebel with a cause, support their great work and get your tee through the link in my bio or at omaze.com/rebel. @pridelivenation @stonewallday

Post udostępniony przez Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez olly (@ollyyears)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jake Shears (@jakeshears)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez THE PROPERTY LOVERS (@pjandthomas)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Emma Johnson (@emma_musgrove_johnson)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez MARTIKA LIfestyle Weddings (@martika_lifestyle_weddings)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Lillian Suarez (@lilliansuarezevents)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kevin McHale (@kevinmchale)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Luke Krakowski (@lukekrakowski)

Tagi: instagram
06:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 października 2018

Według europosła Prawa i Sprawiedliwości Kosmy Złotowskiego tęczowa torba nastolatki w miejskim autobusie to promocja homoseksualizmu. Uważa, że żona posła PiS miała prawo zrobić dziewczynie zdjęcie i podpisać na Twitterze: "Won z mojego miasta" - Gazeta Wyborcza.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Pride Toronto zawiera pokój z policją, dotyczące uczestniczenia policji w paradzie Pride. 

Kamerun trójkę homoseksualny mężczyzn dostali pomoc żywnościową od darczyńców, a następnie zostali uwolnieni po 4 latach więzienia za homoseksualizm.  

Raporty z Australii szokujące ekstremiści chrześcijańscy coraz nadal leczą osoby homoseksualne, wiele po terapii mają problemy zdrowotne. Wzywa Australię do zakazu leczenie homoseksualizmu. 

Nowa wersja Tales of the City za produkcją stoi Netflix, rolę Anna Madrigal zagrał transpłciowa aktorka, za całość wiele osób zagra z społeczności LGBT w tym Ellen Page, a także zagrają z oryginalnej produkcji Laura Linney i Olympia Dukakis. 

Lady Gaga zaręczona. Amerykańska piosenkarka potwierdziła informację w trakcie przemówienia podczas gali organizowanej przez magazyn „Elle”. Wybrankiem gwiazdy jest 49-letni Christian Carino, z którym spotyka się od 2017 roku.

Skrót z wydarzeń z poprzedniego tygodnia dotyczące marszu równości w Lublinie.

The Conners to kontynuacja serialu Roseanne bez głównej bohaterki Roseanne Barr, która zrobiła kontrowersje obrażała i wspiera Trumpa.

Mariachi Arcoiris, pierwszy na świecie zespół muzyczny Mariachi składający z osób LGBTQ wystąpił wspólnie z Gay Men's Chorus of Los Ángeles.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
20:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgr3cwu43e1tsitpw_540

Dzisiaj dedykujemy mem innemu kandydatowi na prezydenta Warszawy. Patryk Jaki dumnie oświadczył że na pewno nie podpisze się pod postulatami jakichkolwiek rozwiązań kierowanych do społeczności LGBT+.

Dlaczego? Jak wyjaśniał w Polsat News (polsatnews.pl) „To jest tak, że po pierwsze, mam w tej sprawie silne przekonania, jestem osobą o poglądach liberalno-konserwatywnych. To są moje silne poglądy. Jeżeli chodzi o gospodarkę - liberalne, jeżeli chodzi o [sprawy] obyczajowe - konserwatywne”.

Po drugie natomiast: „Ja chcę prezydentury pragmatycznej, która skupi się na komunikacji i innych problemach, a nie ideologicznej".

Czyli kandydat ma poglądy, ale nie chce ideologii. No cóż, zajrzyjmy do programu dla społeczności LGBT+ przygotowanego przez Miłość Nie Wyklucza. I oceńmy, czy kłóci się z konserwatywnymi poglądami.

Weźmy na przykład postulat, aby straż miejska monitorowała przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT+. Konserwatyzm Patryka Jakiego nie obejmuje najwyraźniej zwalczania homofobii, bifobii czy transfobii. A może wyklucza edukację antydyskryminacyjną w warszawskich szkołach, dzięki której można by lepiej zadbać o bezpieczeństwo uczniów i uczennic? Czy naprawdę za hasłem „konserwatywne poglądy" można ukrywać przyzwolenie na przemoc? Czy prawo do bezpiecznego miasta bez względu na orientację seksualną to ideologia?

Przypomnijmy dawne wypowiedzi Patryka Jakiego, sprzed kampanijnej przemiany wizerunkowej, które chyba rzucają więcej światła na „konserwatyzm" kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Np. w 2014 roku mówił o tęczy na Placu Zbawiciela:

„Stolica Polski nie jest gejowska i nigdy nie będzie. Dlatego ta tęcza płonęła wielokrotnie i będzie płonęła jeszcze kilka razy. Jeżeli Platforma Obywatelska chce bronić osób, które z buciorami wchodzą w świat wartości obecnych w Polsce od tysiąca lat, to nie może skończyć się inaczej. [...] Nie ma zgody, żeby z Warszawy robić Sodomę i Gomorę".

Nie mylmy konserwatyzmu z homofobią i uprzedzeniami. W kampanii Patryk Jaki próbuje udawać miłego i otwartego, powiedział nawet, że w razie wygranej nie zakaże organizowania Parady Równości (nic dziwnego, jako prezydent miasta nie miałby takich uprawnień). Powyższe wypowiedzi świadczą, że nie należy się na to nabierać.

Fakt, że Jakiemu zadano pytanie o program LGBT+ to efekt zainteresowania sprawą w mediach. A zainteresowanie stąd, że od kilku dni twardo wywieracie naciski na innego kandydata, Rafał Trzaskowskiego, który z podpisaniem programu dla społeczności zwlekał i nadal zwleka. To fantastyczne, że dzięki Wam udało się uczynić ten ważny temat częścią kampanii wyborczej w Warszawie! Nie odpuszczajcie - Miłość Nie Wyklucza.

Tagi: news
18:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mateusz Panek:"Cześć Repliko - Piszę do Was, ponieważ chcę, żeby osoby LGBT+ wiedziały, że mają swoją reprezentację w nadchodzących wyborach samorządowych.

Jestem wyoutowanym gejem startującym z list komitetu Wygra Warszawa do Rady Dzielnicy Mokotów, okręg IV, miejsce 2.

Utarło się przekonanie, że wybory samorządowe to wybory bez światopoglądu lecz nic bardziej mylnego. Samorząd ma ogromny wpływ na sprawy równościowe i nie można pozwolić aby trafił on w ręce nietolerancyjnych osób, które nie potrafią zaakceptować tego, że świat jest tęczowy.

Wygra Warszawa to jedyny komitet który ma wpisane w program postulaty dla osób LGBT+ czyli Warszawska Karta LGBT+. Wypracowaliśmy je z organizacjami które od lat walczą o prawa osób LGBT+ w Polsce.

Kandyduję, ponieważ chcę, aby Warszawa stała się miastem prawdziwie przyjaznym dla mieszkańców, niezależnie od płci, orientacji, religii czy poglądów. Chcę aby zaczęto myśleć o tym co najważniejsze w Warszawie - mieszkańcach i ich potrzebach.

Zachęcam wszystkich do znalezienia czasu 21 października i oddania głosu. Przekonajcie swoich znajomych i rodzinę aby również zagłosowali. Każdy głos się liczy! Cytując prezydenta Obamę: Don't boo. Vote!

tumblr_inline_pgp7hr816y1tsitpw_540

Halo Poznań! Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, a my mamy dla Was sylwetki trójki kandydatów do Poznańskiej Rady Miasta, którzy prężnie działają od lat w Grupie Stonewall!

Jako pierwsza Magdalena Szumińska - kandyduje do Rady Miasta z list Komitetu Wyborczego Lewica. Znajdziecie ją na szóstym miejscu w okręgu nr 3 (Stare Miasto, Śródka, Antoninek, Szczepankowo, Chartowo).

"Kandyduję ponieważ chce zmieniać nasze miasto na otwarte i bezpieczne dla wszystkich, poprzez m.in. zainstalowanie monitoringu na oddalonych osiedlach, zmianę systemową, która dotyczyłaby jednostek szkolnych i przedszkolnych w ramach działań antydyskryminacyjnych, które miały by chronić młodzież LGBT+ oraz dzieci z rodzin LGBT+.

W Radzie Miasta dodatkowo chciałabym się skupić na rozwoju miasta pod kątem turystycznym oraz wsparciu lokalnych małych firm. Idźcie na wybory. Głosujcie na swoich!

tumblr_inline_pgp7mzKQod1tsitpw_540

Wiktoria Aleksandra Barańska "Kochana Repliko, cztery lata temu śledziłam Waszą akcję prezentowania wyoutowanych kandydatek i kandydatów, i bardzo cieszyłam się z każdej kolejnej osoby. Zupełnie się wtedy nie spodziewałam, że w kolejnych wyborach sama wystartuję, ale tak się stało – więc jestem

Mimo że żadna z osób, które prezentowaliście w poprzednich wyborach nie była z mojego okręgu i nie mogłam na nie zagłosować, czułam, że tożsamościowo akcja dała mi bardzo dużo. Wierzę, że pomaga osobom z małych miasteczek, przekonanych, że są same na świecie, poczuć, że to jednak nie jest prawda. Jestem przed większością otoczenia wyoutowana jako osoba biseksualna, praktycznie od momentu, w którym byłam pewna swojej orientacji (co nastąpiło gdzieś w okolicach 17-18 urodzin, późno, bo przez długi czas wmawiałam sobie, że to niemożliwe – wychowanie w bardzo konserwatywnym otoczeniu robi swoje). Jestem w dwupłciowym związku, więc teoretycznie otoczenie nie musiałoby wiedzieć, że nie jestem hetero – ale uważam, że uczciwość zarówno wobec samej siebie, znajomych, jak i w sferze bardziej publicznej wobec innych osób, z uwagi na moją działalność aktywistyczną i społeczną, wymaga ode mnie ciągłego wychodzenia z szafy. Bycie członkinią społeczności LGBTQ+ jest dla mnie ważną częścią tożsamości, z której nigdy nie chcę – i nie mogłabym zrezygnować.

Jestem aktywistką działającą na rzecz praw kobiet, współorganizatorką Krakowskiej Manify i innych demonstracji przeciwko zaostrzeniu/za liberalizacją prawa aborcyjnego, przyczyniam się do odwoływania pseudonaukowych wykładów i konferencji na uniwersytetach, sądzę się z autorami szpecących ulice plakatów z porozrywanymi płodami, chodzę i jeżdżę na wszystkie Marsze Równości, na które jestem w stanie dotrzeć.

Zajęłam się polityką, bo poczułam, że mam dość tego, że w Sejmie siedzą pozbawione empatii osoby, które potrafią w ciągu kilku chwil wyrzucić kilka miesięcy pracy mojej – i oczywiście innych wspaniałych osób – do kosza, tak jak to się stało z projektem Ratujmy Kobiety. Chcę walczyć o zmianę. O to, żeby o kształcie tego kraju zaczęły decydować osoby, dla których znaczenie mają kobiety, osoby nieheteronormatywne, po prostu ludzkie życie – a nie stan ich portfela.

Z tego powodu wstąpiłam do Razem, gdzie jestem radną krajową oraz kandyduję w tych wyborach. Co prawda z poziomu sejmiku wojewódzkiego nie uda mi się wprowadzić powszechnego dostępu do bezpiecznej aborcji ani równości małżeńskiej, ale i tak mogłabym zrobić trochę dobrego dla grup społecznych, na których szczęściu mi zależy – więc dlaczego miałabym nie próbować zostać radną ;)

Prywatnie jestem entuzjastką studiowania wszystkiego na raz (obecnie są to studia magisterskie z dziennikarstwa oraz komparatystyki literacko-kulturowej), prowadzę badania nad widocznością osób nieheteronormatywnych w mediach, uwielbiam się uczyć języków obcych i grać we wszelkie gry planszowe, karciane i komputerowe. Kocham reportaże i musicale. I moje koty.

I mam tendencję do rozpisywania się ponad miarę, więc od razu podziękuję wszystkim, którzy przebrnęli przez tę ścianę tekstu!

Dziękuję i pozdrawiam, Wiktoria Aleksandra Barańska PS1: Jestem sejmikową jedynką w okręgu nr 2 w Małopolsce: powiaty krakowski, miechowski, proszowicki i wliecki z KW Razem (lista nr 6).

tumblr_inline_pgp7szcjfY1tsitpw_540

Stowarzyszenie Tolerado: "Każdy, niezależnie od koloru skóry, orientacji seksualnej, wyglądu itp. ma prawo oczekiwać od władz miasta zapewnienia mu bezpieczeństwa."

Rozmowa z Zygmunt Zmuda Trzebiatowski - kandydatem na prezydenta Gdyni z ramienia Wspólna Gdynia, w ramach akcji #wyboryztolerado.

Tolerado: Czy jest Pan za wprowadzeniem związków partnerskich dla par osób tej samej płci w Polsce?

TAK

ZZT: Muszę przyznać, że moja opinia w tej kwestii ewoluowała. Zapewne jeszcze kilka lat temu powiedziałbym, że jestem przeciwny. Dzisiaj mam bardziej złożony stosunek. Więcej mam zrozumienia dla wprowadzenia formalizacji związków partnerskich osób tej samej płci, niż dla osób heteroseksualnych. Zgodnie z polskim prawem kobieta i mężczyzna mają prawo do zawarcia związku małżeńskiego, więc takie pary już mają możliwość usankcjonowania swojego związku i skorzystania z praw, jakie to za sobą niesie. Natomiast mam poczucie, że w przypadku par osób tej samej płci taka formuła, która dałaby tym ludziom konkretne prawa, których nie mają, jak prawo do dziedziczenia czy też informacji medycznej, powinna być wprowadzona. To jest pewne minimum, które tym ludziom się należy.

T: Czy słyszał Pan o wprowadzonym w Gdańsku Modelu na rzecz Równego Traktowania? Czy wprowadziłby Pan podobne rozwiązania w Gdyni?

TAK, ALE W INNEJ FORMIE

ZZT: Szykując się do dzisiejszej rozmowy zapoznałem się z tym dokumentem. Muszę przyznać, że mam z nim kłopot. Mam kłopot z dekretowaniem rzeczywistości. W Gdyni przyjęliśmy wiele programów, procedur, modeli konsultacji społecznych, wspierania organizacji pozarządowych. I z mojego doświadczenia te modele niewiele zmieniają, natomiast budują frustrację i stwarzają tylko pozory dialogu. Jeśli chodzi o treść dokumentu, to zgadzam się z zawartymi tam postulatami. Gdyby podobny dokument powstał w Gdyni nie miałbym problemu z jego respektowaniem. Natomiast z mojego doświadczenia w Gdyni mamy wiele sytuacji, gdzie takie standardy nie są spisane, a działają, i mamy też sytuacje, gdzie te rzeczy są spisane, a nie działają. Mam wątpliwości czy on cokolwiek zmieni, ale może się mylę. Chętnie poznam dalsze losy tego, jak ten dokument będzie wdrażany.

T: Jak według Pana można walczyć z homofobią i transfobią w szkołach?

ZZT: Mi się nie podoba słowo walka. Ja uważam, że agresja, pogarda bierze się z niewiedzy. Co z tym możemy zrobić? Według mnie uczenie dzieci tolerancji jest bardzo ważne, i to tolerancji wobec wszystkiego. Bo nie trzeba iść tak daleko jak problemy Waszego środowiska, powodem prześladowań może być też nie taki kolor włosów czy też to, że ktoś jeszcze nie urósł. Ja mam takie głębokie poczucie, że najlepszą metodą w takich sytuacjach jest edukacja. Wytłumaczenie, pokazywanie dzieciakom tej różnorodności. Mam wrażenie, że jeśli jest osoba, która może opowiedzieć o swoich doświadczeniach, to jest to bardzo przejmujące. Po szkołach na przykład chodzą osoby, które mają za sobą problemy z narkotykami. Mam wrażenie, że to jest to, co ludzi zmusza do przemyśleń, do rozmowy. Dlatego jestem za tym, żeby w pierwszej kolejności uczyć, a dopiero potem karać. Szkoła nie jest polem walki, a edukacji.

T: Czy widzi Pan rolę samorządu w procesie tej edukacji?

ZZT: Tak, jak najbardziej widzę. W takim sensie, że przykładowo niedawno przyjmowaliśmy program związany z przeciwdziałaniem przemocy i to jest bardzo bliskie temu zagadnieniu. Robimy także szkolenia dla rodziców i dla dzieci z zakresu zagrożeń występujących w sieci. Jeśli się pojawi sensowna oferta edukacyjna, która nie będzie miała znamion ideologicznych, a będzie oparta na faktach, to dla mnie jest jak najbardziej OK. Jeśli to miałaby być furtka do promocji lub zmuszania do jakichś postaw, albo jeżeli ktoś narzucałby swój model życia, to to już nie ma nic wspólnego z tolerancją. Każdy ma prawo opowiedzieć o swoim życiu, mówić o swoich doświadczeniach. Dzieciaki powinny poznawać tę różnorodność, a potem same znaleźć swoją drogę.

T: Niedawno w Gdańsku miało miejsce pobicie dwóch mężczyzn na plaży za to, że chwycili się za rękę. Jak zapewnić bezpieczeństwo osób LGBTQIA w przestrzeni publicznej?

ZZT: Mój ojciec został pobity za nic na przystanku autobusowym. Miał porażenie nerwu twarzowego. Czy te dwie sytuacje się czymś różnią? Moim zdaniem nie. One są przejawem agresji, a rolą samorządu jest zapewnianie bezpieczeństwa absolutnie wszystkim. Każdy ma prawo czuć się bezpiecznie w przestrzeni miejskiej. Każdy, niezależnie od koloru skóry, orientacji seksualnej, wyglądu itp. ma prawo oczekiwać od władz miasta zapewnienia mu bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby komuś ze względu na jego homoseksualność odmówiono pomocy czy inaczej potraktowano np. na komisariacie. Natomiast nie mam pomysłu jak i przede wszystkim dlaczego należałoby różnicować agresywne czyny ze względu na przesłanki. Dla mnie absolutnie każdy obywatel ma prawo czuć się równie bezpiecznie.

T: Czy jako prezydent Gdyni wziąłby Pan udział w Trójmiejskim Marszu Równości?

NIE

ZZT: Ale chciałem tę wypowiedź rozszerzyć. Ponieważ jestem zdania, że prezydent nie powinien brać udziału w żadnych tego typu zgromadzeniach. Bo jeżeli bierze udział w którymś, to właściwie powinien iść w każdym innym. Potem nie ma czystego klucza gdzie prezydent powinien się pojawić, a gdzie nie. Bo zarówno udział, jak i brak zgody na udział w takich inicjatywach jest stygmatyzujący. Dlatego ja postawiłem na prosty model, że się nie bierze udziału i nie patronuje takim wydarzeniom. Rozmawiał: Nikodem Mrożek

tumblr_inline_pgp7wrvIBr1tsitpw_540

Zuzanna Kamińska to kolejna wyoutowana kandydatka w zbliżających się wyborach samorządowych, która napisała do „Repliki”: „Mam 20 lat. Zdecydowałam sie startować w wyborach, ponieważ w mojej okolicy i na listach partii oraz komitetów wyborczych nie widziałam nikogo, kto reprezentowałby osoby młode, kobiety, społeczności dyskryminowane. Ochota to najczybciej starzejąca sie dzielnica, a nie robi się nic, aby dostosować ją do seniorów i seniorek!

Jestem zdruzgotana ilością radnych, startujących do czwartej, piątej kadencji. Ci ludzie już nic nie zmienią.

Jestem otwarcie biseksualna. Działam w warszawskim kolektywie Queer Solidarnie, byłam zaangażowana w organizacje bloku antyfaszystowskiego na tegorocznej paradzie równości. W zeszłym roku pomagałam przy bloku młodzieży wolnościowej. Radni powinni być zaangażowani, blisko ludzi, blisko problemów dotykających mieszkańców. Mieszkam na szczęśliwicach całe życie i widzę jak ten okręg dynamicznie sie zmienia i jak, mimo to, jest zaniedbany. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę startować tutaj jako pierwsza na liście komitetu Wygra Warszawa. Mam nadzieje, że uda nam sie zmienić polityke dzielnicy na bardziej równościową. Zuzanna Kamińska, miejsce 1, okręg 2. Kandydatka do rady dzielnicy Ochota w Warszawie.”

Całej Polsce kandydaci już ponad 30: Maciek KruszkaIwona GałązkaWojciech KrzemińskiMarta LempartArek KrukPiotr MoszczeńskiDominik KucGrzegorz JaniczakKatarzyna PaprotaVala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej na wiceprezydenta. Kamil Maczuga, Danuta SowińskaDaniel Michalski znany jako Charlotte Drag QueenMaciek MazurkiewiczMarek SzolcArtur EichhorstNatalia PancewiczGrzegorz Burghardt, Sandra MazurAngelina Fedorus Angelina FedorusMaciej Wyszogrodzki, Sławomir HejdukWiktoria Maria Arbaros, Adrian Muszyński, Adam Jarecki, Patryk WydurskiMarcin Świtalsk, Kamil Oździński, Anna Wiśniewska, Łukasz Olszewski, Rafał Dembe, Kajetan Żelech.

Ring wyborczy - kandydaci do opolskiego sejmiku wśród gości jest działacza Tęczowego Opola Maciej Kruszka - Zawodowo zajmuje się ochroną środowiska. Uczestniczył w protestach przeciwko powiększeniu Opola o gminę Dobrzeń Wielki. Koordynował przygotowania do I Marszu Równości w Opolu. W 2016 roku zorganizował wspólne sprzątanie cmentarza żydowskiego w Opolu.

Robert Biedroń wspiera kandydata Grzegorza Janiczaka

Tagi: LGBT
06:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pgp9erASdi1tsitpw_540

Słynny irlandzki dramaturg miał 41 lat, gdy w 1895 r. został skazany na dwa lata więzienia i ciężkich robót po tym, gdy wyjawił, że kocha mężczyznę. Wypowiedział frazę znaną do dziś – tę o „miłości, która nie śmie wypowiedzieć swojego imienia”. Był to jeden z najgłośniejszych procesów wiktoriańskiej Anglii.

Wilde był do szaleństwa zakochany w 16 lat młodszym lordzie Douglasie („Bosie”). Poznali się 4 lata wcześniej. Bosie był kawalerem, Oscar miał żonę Konstancję (zawieranie małżeństw z kobietami przez homoseksualistów uchodziło za „normalne” i wtedy, i przez wiele następnych dekad – i zdarza się zresztą do dziś, choć dużo rzadziej) i dwóch synów.

Po wyjściu z więzienia Wilde nigdy nie doszedł do siebie. Został otoczony takim społecznym ostracyzmem, że musiał opuścić Anglię – wyjechał do Paryża.

Jego żona (a więc i synowie, którzy mieli 10 i 9 lat, gdy ojciec szedł do więzienia) nie tylko odmówiła kontaktów z mężem, ale też zmieniła nazwisko na Holland i wyemigrowała z synami do Szwajcarii, by nie być kojarzoną z okrytym niesławą mężem.

Pogrążony w depresji, nękany chorobami, osamotniony i zubożały, Oscar Wilde zmarł w paryskim hotelu 30 listopada 1900 r. Miał 46 lat.

Pamięć po nim kultywują nie tylko tysiące fanów na całym świecie, nie tylko ruch LGBT, dla którego Oscar stał się ikoną – ale również wnuczek dramaturga, 73-letni dziś Merlin Holland, który poświęcił życie na popularyzowanie twórczości i życia swego dziadka.

Oscar Wilde mocno przyczynił się do tego, że ta miłość, o której powiedział głośno, dziś coraz częściej już „śmie wypowiedzieć swoje imię”. Głośno. (Replika)

Tagi: ikony
06:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

This two-dad family is looking sharp! �� Dapper dads Bart and David���������� chaperon their little lady ���� to her first black-tie gala! ��We’re loving this look! ������������

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

For the dad who is looking to barely wear a costume while ALSO getting to eat hot dogs all night, look no further than this genius family Halloween look: Hot Dog and Sweet Relish tees. �� • And what will Sean and Josh be wearing this year? ”We’re using their names, Stella and Cooper, and our love of beer as inspiration for our costumes... ��. Hint: Daddies are going to be bartenders! ��"

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Wiktoria Aleksandra Barańska jest kolejną wyoutowaną kandydatką w wyborach samorządowych. Pisze: „Kochana Repliko, cztery lata temu śledziłam Waszą akcję prezentowania wyoutowanych kandydatek i kandydatów, i bardzo cieszyłam się z każdej kolejnej osoby. Zupełnie się wtedy nie spodziewałam, że w kolejnych wyborach sama wystartuję, ale tak się stało – więc jestem. �� Mimo, że żadna z osób, które prezentowaliście w poprzednich wyborach nie była z mojego okręgu i nie mogłam na nie zagłosować, czułam, że tożsamościowo akcja dała mi bardzo dużo. Wierzę, że pomaga osobom z małych miasteczek, przekonanych, że są same na świecie, poczuć, że to jednak nie jest prawda. Jestem przed większością otoczenia wyoutowana jako osoba biseksualna, praktycznie od momentu, w którym byłam pewna swojej orientacji (co nastąpiło gdzieś w okolicach 17-18 urodzin, późno, bo przez długi czas wmawiałam sobie, że to niemożliwe – wychowanie w bardzo konserwatywnym otoczeniu robi swoje). Jestem w dwupłciowym związku, więc teoretycznie otoczenie nie musiałoby wiedzieć, że nie jestem hetero – ale uważam, że uczciwość zarówno wobec samej siebie, znajomych, jak i w sferze bardziej publicznej wobec innych osób, z uwagi na moją działalność aktywistyczną i społeczną, wymaga ode mnie ciągłego wychodzenia z szafy. Bycie członkinią społeczności LGBTQ+ jest dla mnie ważną częścią tożsamości, z której nigdy nie chcę – i nie mogłabym zrezygnować. Jestem aktywistką działającą na rzecz praw kobiet, współorganizatorką Krakowskiej Manify i innych demonstracji przeciwko zaostrzeniu/za liberalizacją prawa aborcyjnego, przyczyniam się do odwoływania pseudonaukowych wykładów i konferencji na uniwersytetach, sądzę się z autorami szpecących ulice plakatów z porozrywanymi płodami, chodzę i jeżdżę na wszystkie Marsze Równości, na które jestem w stanie dotrzeć. (...) Jestem sejmikową jedynką w okręgu nr 2 w Małopolsce: powiaty krakowski, miechowski, proszowicki i wliecki z KW Razem (lista nr 6). Dziękuję i pozdrawiam, Wiktoria Aleksandra Barańska” #biseksualizm #bisexual #comingout #gay #gej #lesbian #lesbijka #lgbt #lgbtq #wyborysamorządowe #wyborysamorządowe2018

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jussie Smollett (@jussiesmollett)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez David Burtka (@dbelicious)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Cute Gay Couples (@human_loves_human)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez equally wed �� (@equallywed)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Shin&Joey (@gaywedding.jp.tw)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Shin&Joey (@gaywedding.jp.tw)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Modern LGBTQ+ Weddings (@dancingwithher)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez casamento gay (@guiadocasamentogay)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Carrie Swails (@carrieswails)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez DC and NY Wedding Photographer (@kellyprizelphoto)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Platforma Obywatelska (@platformaobywatelska)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Platforma Obywatelska (@platformaobywatelska)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Platforma Obywatelska (@platformaobywatelska)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marek Szolc (@marek.szolc)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Chris & Nate (@chrisandnate)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Piotr | ��Hamburg (@__itspiotr)

Tagi: instagram
06:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 886