Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 19 lutego 2017

Dokument o dzieciach LGBTQ, którzy zostali zaadoptowani myśleli będą mieć dom ale gdy wyszło na jak mają inną orientację zostali odrzuceni przez swoje rodziny adopcyjne.  

Tagi: dokument
12:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowy krótki film od Graf Jake pod tytułem "headspace" prowadzi nas do nowego świata, jakie są wyzwania dla transseksualny osób napotykają w trakcie codziennym życiu, problemów.

sobota, 18 lutego 2017

z21391430IE,Agnieszka-Holland-i-Kasia-Adamik

Agnieszka Holland i Kasia Adamik - (AP Photo/Michael Sohn)

Silnie reprezentowane polskie kino doceniono na kilka sposobów. Zakwalifikowany do konkursu głównego najnowszy film Agnieszki Holland otrzymał zaś Srebrnego Niedźwiedzia: za to, że otwiera nowe perspektywy - Tygodnik Polityka.

Film otwierał tegoroczne Berlinale i został entuzjastycznie przyjęty. Reżyserka mierzyła się z niełatwą materią. Powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych” jest bowiem wielopiętrowa, skonstruowana jak kryminał. I bardzo współczesna. To historia Janiny Duszejko, obrończyni zwierząt, kochającej przyrodę, ale nierozumianej i spychanej na społeczny margines. W role czarnych bohaterów wchodzą tu myśliwi.

Tagi: kultura
23:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ole1wneYkt1tsitpw_540

Gej piosenkarz Christopher Krow podjął współpracę z aplikacją Moovz i stworzył emocjonalną muzyczny film o małżeństwa osób tej samej płci. Film skupia na ośmiu ceremoniach ślubny, miedzy innymi Ellen DeGenes i jej żony Portii. Krow śpiewa piosenkę Altar po po prostu ołtarz.

Krow jest muzykiem i mieszka w Seattle, wierzy, że dzięki swojej muzyce może szerzyć proste przesłanie, po prostu miłość to miłość.

Tagi: love muzyka
15:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

19e7ae10a33ce8ea5f30a30988ab345c7

Kanadyjska drużyna hokeja Edmonton Oilers po raz kolejny pokazali swoje poparcie dla swoi fanów LGBT, podczas walentynek.

W ubiegłym roku Oilers stał się pierwszym drużyną NHL owinęli swoje kije tęczową taśmą, ale pomysł ten już rozprzestrzenił się na 20 innych drużyny w NHL.

We wtorek wieczorem, lodowisko na Rogera Place Stadium było oświetlenie w kolorach tęczy. Oilers gracze wyszli trzymali tęczową flagę, a ich kije były owinięte taśmą tęczową.

Tagi: sport
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Troye Sivan, zdeklarowany gej, angażuje się w akcje społeczne, które mają na celu poprawę życia społeczności LGBT. Czuje się głosem nowego pokolenia LGBTQ, dla których stare autorytety przestały się liczyć, a nowych wciąż brak. Jest głosem kolejnej generacji, która wciąż boryka się z podobnymi problemami: brakiem akceptacji i tolerancji, homofobią, przemocą i mową nienawiści, ale także bezdomnością.

Najtrudniejsze dla nich, okazuje się, było znalezienie bezpiecznej przestrzeni, miejsca, gdzie czuliby się dobrze. W trakcie rozmowy piosenkarz pytał m.in. o prostytucję wśród tych, którzy zostali wyrzuceni z domów. „Szukasz pracy, ale jest ciężko, nie możesz jej znaleźć. I to popycha cię niestety do tego, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze” – mówi jeden z aktywistów. (Queer.pl)

Tagi: LGBT Ploty
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Małżeństwa jednopłciowe w Finlandii będą legalne. Fińscy deputowani odrzucili ostatnią próbę zablokowania przepisów, którą podjęła konserwatywna partia Finowie. 

W piątek za odrzuceniem propozycji cofnięcia ustawy było 120 deputowanych, a 48 - przeciw. W związku z tym nowe przepisy rozpoczną obowiązywać za dwa tygodnie, zgodnie z planem.

Finlandia, która od 2002 r. umożliwia rejestrację związków partnerskich, była ostatnim krajem nordyckim, który nie zezwalał na małżeństwa jednopłciowe. (PAP)

Po zwycięstwie w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku Tom Neuwirth zdobył sławę na całym świecie jako pierwsza w jego historii śpiewająca kobieta z brodą. Teraz Austriak chce skończyć z kontrowersyjnym wizerunkiem Wurst i mówi: - Nie potrzebuję jej już więcej.

Po trzech latach Neuwirth doszedł do wniosku, że musi odnaleźć siebie na nowo. - Muszę ją zabić - powiedział w rozmowie, która pojawiła się w ostatnim wydaniu niemieckiego "Welt am Sonntag".

Wyznał, że szuka nowej postaci, w którą się wcieli. Mam przeczucie, że muszę odkryć nową osobowość. Neuwirth podkreślił, że preferuje mężczyzn. Jednak wyznał, że ubrany "na Conchitę" nie budził podniecenia wśród męskiej części publiczności. Czuł się kompletnie aseksualny.  (TVN24)

Fragment dokumentu Conchita - królowa Austrii

Tagi: Ploty
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

19e7ae10a33ce8ea5f30a30988ab345c6

Nowa kampania reklamowa operatora sieci telefonicznej Deutsche Telekom wzięli udział para lesbijek i ich dziecko, jak również grupę drag queens i różność rodziny. 

Kampania "Für alle, die Familie sind" która pozwala zamówić dodatkowe karty SIM dla swojej rodziny. Deutsche Telekom chce pokazać, że heteroseksualne rodziny nie są jedynymi rodzinami ale też są inne w Niemcze.

Tagi: media
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

19e7ae10a33ce8ea5f30a30988ab345c8

Jak co rok Magazyn Out, lista kawalerów gejów rok temu wygrał vloger Tyler Oakley wygrał, na liście jest Colton Haynes już nie jest wolny jak ujawnił w dniu walentynek ma chłopaka jest nim Jeff Leatham, pracuje w hotelu Four Seasons - Beverly Hills, jako florysta.

Tagi: Ploty
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 lutego 2017

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych i ich bliskich. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Autonomia przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro).

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 22 lutego o godz. 18.30. 
 
Jeśli czujesz się osobą transpłciową, podejrzewasz, że nią jesteś lub nie w pełni identyfikujesz się z płcią, jaką wpisano Ci do dokumentu tożsamości, jeśli poszukujesz kontaktu z osobami podobnymi pod tym względem do Ciebie lub do kogoś, kto jest Ci bliski, przyjdź na nasze spotkanie organizowane w Krakowie przez Fundację Trans-Fuzja. Zapraszamy także bliskich osób trans (członków rodzin i partnerów).
 
Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych prowadzi psycholog Magdalena Mijas i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Dorota Dowgiel.

C4rPiWrWMAEAkFm

Trump stał się bohaterem par excellance, tego nie można mu odmówić. Internet żyje jego wpadkami i twittami. Kellyanne Conway jest ulubienicą komików i kabareciarzy. „Alternatywne fakty” łączą przeciwników politycznych i rozśmieszają ludzi nauki. A w walentynki ktoś połączył Władimira Putina i ciężarnego Donalda Trumpa w miłosnym uścisku. Taki triumf uczucia. (Queer.pl)

​Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Shep Smith z Fox News, od kiedy ujawnił się zaczął bardziej odważny ponownie powiedział to nie chcą słuchać o Trumpie, jest patologicznym kłamcą. (The Week)

Tagi: LGBT news
20:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Andy Cohen w swoim programie zapytał Ryana Murphy o jego siódmym sezonie American Horror Story. Murphy rozmawiał również o zakupie książki o aferze Monicą Lewinsky i American Crime Story, nadchodzącym sezonie, który będzie o zamordowaniu projektanta mody Gianni Versace.

Aktor Darren Criss zagra w produkcji o Gianni Versace, zagra innego geja niż grał na Glee, został obsadzony w roli seryjnego zabójcy Andrew Cunanana, który zabił projektanta.

Ricky Martin gościł w Today na NBC mówił o swoim domu i koncercie w Las Vegas, ale w audycji SiriusXM mówił o tym jak poznał swojego przyszłego męża na Instagramie.

Adam Lambert gościł w programie Andy Cohena, mówi dotyczący plotek że ma romans z Samem Smith, są tylko znajomymi nie mają romansu, ostatnio też Adam wpadł na niego na Mykonosie.

Tagi: Ploty
15:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Miłość Nie Wyklucza: Poznajcie Ewę i Jacka. Zaledwie kilka dni temu wzięli ślub. Przy tej okazji postanowili okazać wsparcie parom jednopłciowym w Polsce, wpinając nasze niebieskie równościowe przypinki. Dlaczego?

„Wydawałoby się, że to truizm, iż każdy zasługuje na miłość, że każdy może się nią podzielić i cieszyć. A jednak ktoś mówi, że wcale tak nie jest... i my się na to nie zgadzamy! Pozwólmy innym żyć jak chcą, kochać kogo chcą i jak tylko im się podoba! Nie rozumiemy dlaczego ludziom zagląda się tam, gdzie nie powinno.

My też przeszliśmy swoje jako para z dość dużą różnicą wieku i pewnie zawsze będziemy spotykać się z traktowaniem na stereotypowo. Miłość nie wyklucza – każdy na nią zasługuje i każdy powinien móc ją przeżywać najpiękniej jak się da, nie bać się. Trzymamy kciuki za spełnienie marzeń innych par”.

Sto lat młodej parze! Ewo, Jacku – dziękujemy Wam za wsparcie. To kolejna para sojusznicza, która dołącza do naszej galerii! Pamiętajcie, że budowa ruchu sojuszniczego to jeden z naszych priorytetów, które chcielibyśmy rozwijać w tym roku dzięki wpływom z 1% OPP.

Krótkometrażowy filmik Lunch, młody chłopak chce odpocząć w parku obok swojego biura i artysta uliczny wspólny lunch popołudniowy.

Tagi: film
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

2_salvatore

Chris Salvatore aktor i piosenkarz który przyjął pod swój dach sąsiadkę chorą, smutna wiadomość Norma, zmarła miała 89 lat, przegrała walkę z białaczką i zapaleniem płuc.

"Bardzo z ciężkim sercem, dzielę się wiadomością, że na początku tego ranka świat stracił naprawdę inspirujące, piękną kobietę."

"Norma teraz spoczywa nie ma z nami fizycznie jej, ale jej duch będzie nadal napełniał serca tak wielu ludzi".

"Być może Normy jej dziedzictwo jest to, jej historia pomogła światu, zobaczył prawdziwe znaczenie miłości." "Norma przypomniała mi, że wszyscy są stworzeni do miłości i wszyscy pragną być kochani."

"W tym roku Norma pomogła mi zobaczyć świat prawdziwy jaki ma sens Walentynki". "Każdy z nas jest to kochania, nawet w przypadku wszystkich naszych różnic. Miłość nie ma granic. Może odpocząć w spokoju moja słodka pani Norma." (PinkNews)

Tagi: LGBT
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 673