Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Marsz Równości przeszedł ze Starego Rynku, Piotrkowską do Pasażu Schillera, skandując hasła m.in.: "Tak dla tolerancji, nie dla nienawiści". Po drodze na uczestników marszu czekały grupki młodych mężczyzn wykrzykujących hasła "Zakaz pedałowania!", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Na krzykach się skończyło - gazeta.pl

Akcja Amnesty International: 25 marca, pod zarzutami "propagowania nietradycyjnych relacji płciowych", sąd w Petersburgu nakazał likwidację strony Children 404, wspierającej młodzież LGBTI w Rosji. Nadal trwa postępowanie przeciwko autorce strony, Elenie Klimowej.

Posiedzenie sądu w Petersburgu, na którym zapaść miała decyzja o losie prowadzonej przez Elenę Klimową strony internetowej wspierającej młodzież LGBTI, Children 404, planowane na 6 kwietnia odbyło się już 25 marca. Sąd nakazał likwidację strony. Elena Klimowa nie została poinformowana o rozprawie. Jest stroną innego postępowania, które nadal toczy się przed sądem w Niżnym Tagilu.

Postępowanie w Petersburgu zainicjowała prokremlowska organizacja młodzieżowa Młoda Gwardia, zgłaszając prokuraturze jakoby posty na stronie Children 404 w popularnym rosyjskim serwisie społecznościowym WKontaktie zawierały zakazane w Federacji Rosyjskiej treści "propagujące nietradycyjne relacje płciowe." Ponieważ Elena Klimowa nie jest stroną w tej sprawie, nie została poinformowana o posiedzeniu sądu. Grupa lokalnych działaczy LGBTI usiłujących uzyskać jakiekolwiek informacje o sprawie sądziła, że rozprawa odbędzie się 6 kwietnia. Kiedy jednak 6 kwietnia przybyli do sądu rejonowego dla obwodu Oktiabrskij, poinformowano ich że posiedzenie odbyło się już 25 marca a sąd przychylił się do wniosku prokuratury o nakaz likwidacji strony Children 404. Z chwilą gdy decyzja sądu zostanie oficjalnie przekazana prokuraturze, prokuratura prześle ją do urzędu kontroli mediów Roskomnadzor, który umieści stronę na czarnej liście i zablokuje dostęp do niej.

W listopadzie 2014 roku moskiewski oddział Roskomnadzoru wszczął postępowanie przeciwko Elenie Klimowej, stwierdzając jakoby treści publikowane na stronie Children 404 mogły "tworzyć pozytywne nastawienie do nietradycyjnych relacji płciowych." W styczniu 2014 Elena Klimowa została uznana za winną "propagowania nietradycyjnych relacji płciowych wśród nieletnich" i ukarana grzywną w wysokości 50 000 rubli (około 740 USD). Odwołała się od wyroku, a 25 marca sąd rejonowy w Niżnym Tagilu nakazał powtórzenie rozprawy z udziałem innego sędziego. Elena Klimowa nadal oczekuje na nową rozprawę. Decyzja sądu w Petersburgu może mieć negatywny wpływ na jej sytuację.

Prosimy o wysyłanie apeli w języku rosyjskim lub własnym:
- wzywających prokuraturę w Petersburgu do zmiany decyzji o zablokowaniu profilu Children 404 w serwisie WKontaktie;
- wzywających prokuraturę obwodu swierdłowskiego do zapewnienia Elenie Klimowej możliwości korzystania ze swobody wypowiedzi i wycofaniu oskarżeń przeciwko niej związanych z projektem Children 404.

Apele należy wysyłać do 22 maja na adres:

Prokurator Sankt Peterbsurga
Siergiej Iwanowicz Litwinienko
190000 St Petersburg
Ul.Pochtamtskaja d.2/9
Federacja Rosyjska
Fax: +7 812 318 2650
+7 812 318 2654

Prokurator Obwodu Swierdłowskiego
Siergiej Aleksiejewicz Ochłopkow         

ul. Moskowskaia, 21
620219 Jekaterynburg GSP-1036
Obwód Swierdłowski    
Federacja Rosyjska     
Fax: +7 343 377 02 41
Email: sverdloblprokuratura@mail.ru
Zwrot grzecznościowy: Szanowny Panie Prokuratorze

Prokurator Generalny Federacji Rosyjskiej
Jurij Jakowlewicz Czajka
Biuro Prokurator generalnego
ul. B. Dmitrovka, d.15a
125993 Moskwa GSP- 3
Federacja Rosyjska
Fax: +7 495 987 58 41;
+7 495 692 17 25
Zwrot grzecznościowy: Szanowny Panie Prokuratorze

Z kopią na adres:
Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce
ul. Belwederska 49
00-761 Warszawa
fax: +48(22) 6253016
E-mail: rusembpol@mid.ru

Informacje dodatkowe

Elena Klimowa rozpoczęła projekt internetowy Children 404 w marcu 2013, po publikacji serii artykułów o nastolatkach LGBTI, aby w ten sposób udzielić im wsparcia oraz stworzyć przestrzeń, w której mogą rozmawiać o swoich problemach. Założyła również dwie grupy na Facebook-u oraz innym popularnym w Rosji serwisie, WKontaktje, gdzie członkowie grupy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, problemami, przypadkami prześladowań i niezrozumieniem, z którym stykają się każdego dnia. Mogą również poszukiwać wsparcia innych członków grupy oraz doświadczonych psychologów. Nazwa projektu odnosi się do komunikatu "404 Page not found", który pojawia się, gdy poszukiwana strona internetowa nie istnieje - w zamiarze twórców jest to aluzja do sytuacji "nieistniejących" w Rosji osób LGBTI.

Ustawa, będąca podstawą oskarżenia przeciw Elenie Klimowej, została przyjęta w Rosji w czerwcu 2013. Zgodnie z jej zapisami "propaganda na rzecz nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich" stanowi wykroczenie administracyjne zagrożone grzywną w wysokości od 4000 rubli (65 USD) w przypadku osób prywatnych do 1 miliona rubli (16 000 USD) w przypadku organizacji. Obywatel obcego państwa uznany za winnego promowania "nietradycyjnych relacji seksualnych" może zostać ukarany więzieniem do 15 dni oraz deportacją.

W grudniu  2013, dwójka aktywistów LGBT została ukarana grzywną na mocy ustawy "propagandowej" za akcję przeprowadzoną w Archangielsku. W lutym 2014 redaktor gazety z Chabarowska został ukarany grzywną 50 000 rubli za publikację wywiadu z wyrzuconym z pracy nauczycielem o orientacji homoseksualnej. Zdaniem sądu opublikowana wypowiedź nauczyciela, brzmiąca - "Samo moje istnienie dowodzi, że homoseksualizm jest normalny", stanowi  "propagandę na rzecz nietradycyjnych relacji seksualnych".

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Susan Sarandon, Tony Hawk, Anthony Boudain, Kristin Chenoweth, John Ridley, i wiele inny znany osób wspiera małżeństwa jednopłciowe.

Uniwersytet Krytyczny - Klub Filmowy LGBT zaprasza na film The Celluloid Closet - reż. Rob Epstein, Jeffrey Friedman; USA, 1995

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki

Unikatowy w formie dokument „The Celluloid Closet” (1995) funkcjonuje pod kilkoma polskimi tytułami – „Pułapka z celuloidu”, „Celuloidowa szafa”, „W filmowej szafie”. Wszystkie wersje próbują oddać istotę tego niezwykłego dzieła. Składają się nań dziesiątki scen z filmów od początków istnienia kina aż do lat 90. połączone jednym kryterium: zawierają – najczęściej „zamaskowane” wątki LGBT. Układają się one w jedyną w swoim rodzaju opowieść o tym, jak kino traktowało gejów, lesbijki, osoby bi- i transseksualne na przestrzeni niemal całego XX wieku – od relatywnego liberalizmu z początku wieku, przez dekady funkcjonowania tzw. kodeksu Haysa, kiedy to zakazana tematyka LGBT musiała być starannie kamuflowana, aż do powolnego otwierania się na tę „inność” począwszy od końca lat 60.

Film jest adaptacją książki Vito Russo, działacza LGBT i filmoznawcy, który jako pierwszy opisał historię kina z perspektywy LGBT, jednocześnie opisując również historię LGBT z perspektywy kina. Po śmierci Russo na AIDS w 1990 r. ekranizacji dzieła jego życia podjęli się przyjaciele – reżyserzy Rob Epstein & Jeffrey Friedman, laureaci dwóch Oscarów za inne filmy dokumentalne LGBT – „Czasy Harveya Milka” (1984) i „Wspólna sprawa” (1987).

Za „The Celuloid Closet” otrzymali m.in. nagrodę Teddy dla najlepszego dokumentu LGBT na festiwalu w Berlinie oraz nominację do Emmy (czyli telewizyjnego Oscara).

Przez ten filmowy kalejdoskop prowadzi widza narratorka (Lily Tomlin), a sceny i epoki kina są przeplatane wypowiedziami wybitnych twórców. Na udział w „The Celuloid Closet” zgodzili się m.in. aktorzy i aktorki (Tom Hanks, Susan Sarandon, Whoopi Golbderg, Tony Curtis, Shirley MacLaine), reżyserzy (John Schlesigner, Harvey Fierstein i inni) i pisarze (m.in. Armistead Maupin).

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Wstęp wolny.

Tagi: film
00:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 kwietnia 2015
Replika: Kolejna odsłona dyplomatycznej gry Francji z Watykanem w sprawie Laurenta Stefanini, którego ten pierwszy kraj proponuje na stanowisko swego ambasadora w tym drugim kraju.

Problem? Stefanini jest wyoutowanym gejem. Najprawdopodobniej to właśnie dlatego jego kandydatura nie została przez Watykan zaakceptowana od stycznia (!) br.

Najprawdopodobniej - bo oficjalnie nikt nie puścił pary z ust.

W zeszłym tygodniu papież Franciszek osobiście spotkał się ze Stefaninim - co samo w sobie jest wyjątkowe (papież nie zwykł spotykać się z kandydatami na ambasadorów). Podobno powiedział Stefaniniemu, że jego kandydatura nie zostanie zaakceptowana ze względu na jego homoseksualność oraz stosunek do jednopłciowych małżeństw (Stefanini, rzecz jasna, jest ich orędownikiem, choć sam jest singlem)

"Odbyło się spotkanie pomiędzy Panem Stefaninim a papieżem" - przyznał Stephane Le Foll, rzecznik francuskiego rządu. "I nic się nie zmieniło. Francja zaproponowała kandydata i oczekuje oficjalnej odpowiedzi Watykanu" - dodał.

Francja najwyraźniej chce mieć watykańską homofobię na papierze.

I bardzo dobrze.

 

Tagi: news
22:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

J 10, 11-18 Ja jestem dobrym pasterzem Słowa Ewangelii według świętego Jana Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca». Oto słowo Pańskie.

3. niedziela po Wielkanocy

Katedra Hope z Dallas 

Liturgia Metropolitan Community Church

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church of the Coachella Valley

Metropolitan Community Church SunCoast Cathedral w Venice, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong Church

Papież Franciszek: Regina Coeli

Codzienna radość życia Joyce Meyer

Kościół Hour of Power:

Tagi: religia
21:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Indyjska cenzura zezwoliła na emisję w telewizji klipu do piosenki z tęczowymi motywami, która niesie przesłanie "akceptacji i miłości". To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Indiach.

Autorami i autorkami piosenki "Head Held High", jak i klipu do niej jest grupa pod nazwą Friends of Linger - profesjonalnych i amatorskich muzyków, dla których ważne jest społeczne przesłanie. "Piosenka pokazuje drogę, jaką pokonać muszą różne osoby w zrozumieniu, ale też społecznej akceptacji własnej seksualności, ale też płynącą z tego radość i miłość otaczającego świata" - Queer.pl

Tagi: LGBT
11:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

PFLAG Kanadyjski, grupa rodziców od lesbijek i gejów klip hołd dla tych wszystkich, którzy w przeszłości nigdy nie mogli mieć prawo do zawarcia małżeństwa - i wszystkim, którzy wciąż odmawia im prawo wziąć ślubu. PFLAG Kanada zachęca, podzielić się historią miłosną swoją, zdjęciami i filmami ślubnymi na stronie lovemadelegal.com, zachęca PFLAG zróbmy małżeństwa homoseksualne legalne wszędzie byłyby, Kanadyjskie małżeństwa jednopłciowe są legalne tym roku mija 10 lat. 

Spektakularny transpłciowy coming out.

Plotki krążyły od lat, ale Kardashianowie, którzy nie słyną z małomówności, w tej kwestii byli raczej powściągliwi. Wczoraj Bruce Jenner – sportowiec, mistrz olimpijski z Montrealu (1976 – złoty medal w dziesięcioboju), były mąż Kris Jenner (Kardashian), członek klanu Kardashianów, telewizyjna osobowość i celebryta – wyznał w ponadgodzinnym (!) wywiadzie Diane Sawyer, że jest kobietą.

Bruce ma 66 lat, dwa lata temu rozpoczął proces korekty płci – ale jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne – „nie ma pośpiechu”.

Poprosił, by na razie stosować wobec niego męskie zaimki i zwracać się do niego męskim imieniem Bruce.

Bruce jest ojcem szóstki dorosłych dziś dzieci z trzech małżeństw. W czasie jego małżeństwa z Kris Kardashian (Jenner) był też ojczymem jej czwórki dzieci.

Na proste pytanie dziennikarki; „Jesteś kobietą?”, Bruce odpowiedział: „Tak, praktycznie rzecz biorąc jestem kobietą, chociaż niektórzy ludzie widzą to może inaczej. Widzą we mnie faceta. Ale moje serce i dusza są kobiece.”

Orientacja seksualna? „Nie jestem gejem, nigdy nie byłem z mężczyzną. Z tego, co mi wiadomo - zawsze byłem hetero w tym sensie, że większość życia byłem żonaty i dzieciaty. Pamiętajcie – orientacja seksualna – czyli to, kto seksualnie wam się podoba – i tożsamość płciowa – czyli to, kim się czujecie w kwestii płci – to dwie różne sprawy. ”

Bruce mówi, że miewał myśli samobójcze: „To byłoby może i łatwiejsze. Zamknąć się w pokoju, wziąć pistolet. BUM! I po bólu. I może byłbym już w jakimś lepszym miejscu”

Wyjawia, że terapię hormonalną w kierunku korekty płci zaczął… w latach 80. – ale przerwał ją, gdy poznał Kris Jenner, swą przyszłą żonę (którą poślubił w 1991 r. a rozwiódł się na początku bieżącego roku po roku separacji)

Bruce mówi również, że jego wszystkie dzieci „przyłapywały” go na noszeniu kobiecych ubrań. „I potem o tym nie rozmawialiśmy”. Teraz, po coming oucie, "wszyscy płakali, ale tylko dlatego, że boją się o mnie – nie chcą, by spotykały mnie nieprzyjemności."

Kris Jenner, była zona Bruce’a na Twitterze, już po wczorajszym wywiadzie: „Mogłam przez 25 lat nazywać go mężem oraz ojcem moich dzieci. Teraz mogę też nazywać go moim bohaterem”.

Pasierbica Khloe na Twitterze: „Właśnie obejrzałam wywiad. Tato, dumna jestem z Ciebie!”

Jeden z synów, Brandon, opublikował na Instagramie swą fotkę sprzed lat, na której widać go, małego chłopca, z ojcem. Brandon podpisał fotkę: „Dumny syn”. (Replika/ABC News)

Wiele osób znany dostał wiele wsparcia jak Lady Gaga, Ellen DeGeneres, czy była żona Kris Jener jest dumna i jest bohaterem jej.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 800