Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 17 lutego 2019

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w tzw. Muzeum nad Wisłą w Warszawie rozpoczyna się wystawa 'Daniel Rycharski. Strachy'.

Za pomocą ubranych krzyży, które tak właściwie są strachami na dziki, chce oswajać mieszkańców wsi np. z tematem LGBT, ale też mieszkańców Warszawy z tematami wiejskimi.

Zapraszamy do reportażu Mariusza Szczygła 'Strachy na dziki. Cała wieś mówi o LGBT' w 'Dużym Formacie'.

Tagi: kultura
12:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pn0jkpwFla1tsitpw_540

Piosenkarka i autorka piosenek z Indii Pragya, wydała swój pierwszy singiel i wideoklip. Lingering Wine to pierwszy singiel z nadchodzącego debiutanckiego albumu Praghy, który będzie pierwszym queerowym albumem wydanym w Indiach od czasu legalizacji homoseksualizmu w tym kraju we wrześniu 2018 roku.

Czarno-biały teledysk, artystka oddaje hołd miłości jednopłciowej, jednocześnie rozpowszechniając przesłanie pozytywności ciała. Został wydany z okazji Walentynek.

Pragya, która identyfikuje się jako lesbijka, powiedziała o swojej tożsamości: "Jestem osobą, która nie ogranicza się do jednego gatunku, narodowości, religii czy płci."

"Chcę połączyć indyjskie i zachodnie, współczesne i tradycyjne wpływy muzyczne w taki sposób, w jaki każdy może się do nich odnosić. I chcę być inspiracją i śpiewać na rzecz osób LGBTQIA na całym świecie."

Jej debiutancki album zostanie wydany w maju, a artystka będzie kilka gatunków, takich jak disco, EDM, hip-hop, jazz soul, indyjskie fusion, funk i dancehall.

Będzie miał album dziewięć utworów i zajmie się takimi tematami, jak feminizm, sprawiedliwość społeczna, globalne ocieplenie, zapobieganie samobójstwom i promowanie miłości.

Tagi: muzyka
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph17

Książka „Wymazać siebie”, czyli wspomnienia 19-letniego Garrarda, który pod naciskiem rodziców poddaje się terapii konwersyjnej, która ma go „uleczyć” z homoseksualizmu” w sprzedaży od 13 lutego, a tydzień później zapraszamy na spotkanie połączone z debatą dotyczącą terapii konwersyjnej - w Polsce właśnie powstaje projekt ustawy dotyczącej zakazu tych praktyk. 

Panelistki:

Mirosława Makuchowska – W KPH od 2006 roku. Zaczynała jako koordynatorka nieistniejącego już lokalnego oddziału KPH we Wrocławiu. W 2012 roku dołączyła do zespołu pracowniczego KPH, w którym pełniła funkcję koordynatorki projektów. Tego samego roku Mirka została wybrana wiceprezeską zarządu KPH, którą to funkcję pełniła przez 6 lat. W 2014 roku na okres 4 lata objęła stanowisko dyrektorki ds. rzecznictwa. Od 2018 roku pełni rolę kierowniczki Pionu Politycznego. Jest również członkinią sądu dyscyplinarnego KPH. 

Agnieszka Graff - pisarka, tłumaczka i publicystka związana z ruchem feministycznym, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka, doktor habilitowana nauk humanistycznych. Członkini zespołu Krytyki Politycznej oraz członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet. 

Prowadzący 
Mariusz Kurc - redaktor naczelny „Repliki”, prezes zarządu 
Fundacji Replika. W „Replice”od samego początku, czyli od jesieni 2005 r.; na stanowisku redaktora naczelnego od kwietnia 2009 r. Stały publicysta portalu Inna Strona. W radiu TOK FM prowadzi audycję „Lepiej późno niż wcale” z Krzysztofem Tomasikiem (od 2009 r.) a w Krytyce Politycznej – Klub Filmowy LGBT z Bartoszem Żurawieckim (od 2007 r.). Członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. związków partnerskich. Współautor „Tęczowej rewolucji” (2011, AdPublik) – zbioru 35 wywiadów z „Repliki”. 

Na spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie. Partnerem spotkania jest Bar Studio. 

Tagi: kph
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

andy_cohen

Andy Cohen, który został tatą. Cohen podzielił się, jak tuli swojego nowo narodzonego syna po narodzinach Benjamina Allena Cohena, a teraz daje światu jeszcze bliższe spojrzenie na swoje dziecko na okładce People. "Jestem podekscytowany pokazaniem go światu", mówi Cohen na okładce.

"Miałem nadzieję, że będzie miał pełną głowę włosów, a on naprawdę przewyższał", żartował, odnosząc się do imponującego brązowych włosów Benjamina. "To była pierwsza rzecz, którą widzisz, głowa włosów. I byłem zdumiony." Cohen przeciął pępowinę Benjamina i związał ją.

Cohen również otworzył się na temat procesu macierzyństwa zastępczego, ujawniając, że "pracował z organizacją, która pomaga ci znaleźć dawcę jajeczka i surogatkę." Gospodarz Watch What Happens "pracował z niewiarygodną surogatką" w Kalifornii jako surogatki jest wciąż nielegalne w kilku stanach, w tym w Nowym Jorku. "Nie rozumiem, dlaczego", mówi Cohen. "Oczywiście jest to proces dobrowolny. Moja matka zastępczyni właśnie to widziała, ona dawała mi najlepszy prezent. Dała mi życie. Więc będę na zawsze jej dłużny".

tumblr_inline_pmrbi8W9Ea1tsitpw_540

Netflix i Jwraz z mężem ich firma produkcyjna wyprodukują ważny serial, oparty na książce Ryana O'Connella I'm Special: I Other Lies We Tell Ourselves. Premierę będzie mieć 12 kwietnia.

"Dorastający gej i niepełnosprawny z porażeniem mózgowym, [O'Donnell] ciągle czuł się tak, jakby był o krok za innymi" - czytamy w opisie książki.

Ryan spędził lata jako stereotypy wobec taki osób żył na bezrobociu; pracował w piżamie jako blogger; głównie za pośrednictwem tekstu; szukał miłości online. Ale dzięki rozległym próbom i błędom, Ryan w końcu zorientował się, jak oderwać się od ponurego życia, zaczął walkę o dorosłość. 

O'Connell napisze, wyprodukuje i także zagra w komedii ośmiu odcinków, grając homoseksualnego mężczyznę z mózgowym porażeniem dziecięcym, który postanawia przepisać swoją tożsamość jako ofiarę wypadku i ostatecznie pójdzie, jak chce żeby żyć.

Coraz więcej osób LGBT zaczyna walkę być sobą, nie dają się zamknąć, środowisko LGBT nie tylko piękni i silny, ale jest bardzo różnorodne. Osoby LGBT niepełnosprawne są na marginesie, żyją podwójnie dyskryminowani czy z powodu niepełnosprawności i orientacji seksualnej.

Sam wiem coś o tym, walczę z tym codziennie odrzucenie społeczeństwa na prowincja, mały miasteczkach, brak perspektyw, pomocy miedzy państwa.

Tagi: media
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Z Kościołem łączą mnie tylko sakramenty z przeszłości. Ale katolicyzmu nie da się zlekceważyć. Polska kultura jest kulturą katolicką, czy tego chcemy, czy nie.

Daniel Rycharski po studiach wrócił do rodzinnej wsi Kurówko na Mazowszu. Zaczął tworzyć sztukę z jej mieszkańcami. Sławę przyniosły mu malowane na miejscowych domach wizerunki zwierząt, a także „Pomnik chłopa” na przyczepie. W piątek w Muzeum Sztuki Nowoczesnej otwiera retrospektywną wystawę „Strachy”, na której pokazuje również nowe prace krytykujące Kościół katolicki.

Chodziłeś też po ulicach Warszawy z krzyżem na plecach.

– Był to krzyż z drzewa, na którym powiesiło się dwóch gejów. Pierwotnie miał zostać użyty podczas ekumenicznej drogi krzyżowej, którą miałem zorganizować wspólnie ze środowiskami inteligencji katolickiej oraz z Wiarą i Tęczą, czyli grupą wierzących gejów. Niestety, dla części okazało się to zbyt kontrowersyjne. Uznałem, że sam muszę to zrobić. Krzyż był wtedy na wystawie „Późna polskość” w Centrum Sztuki Współczesnej. Zdjąłem go i zaniosłem do różnych ważnych dla mnie miejsc. Pod sejm, Pałac Kultury, Grób Nieznanego Żołnierza, ale też pod Instytut Antropologii UW, skąd wypędzili mnie studenci. Powiedzieli, że nie życzą sobie tu krzyża. Ale nie opowiadałem jego historii, więc mieli prawo. Poszedłem pod Pałac Prezydencki.

Tam, gdzie gromadził się długo „lud smoleński”?

– I w którym kiedyś stał krzyż symbolizujący tragedię narodową. Chciałem go zastąpić innym, który opowiadał o innej tragedii narodowej – homofobii. Krzyż przypomina, że nienawiść zabija.

– Bo Kościół się nie zmieni. Długo się łudziłem, że poprzez moje działania z Wiarą i Tęczą coś drgnie. Podejście Kościoła do osób o orientacji homoseksualnej. Zapisy Katechizmu Kościoła Katolickiego o homoseksualistach. O tym, że są grzesznikami.

Ale już teraz nie są. Katechizm mówi źle tylko o „czynach homoseksualnych”.

– To prawda. Oni to bez sensu rozróżniają. Chodzi o niestygmatyzowanie gejów i lesbijek tylko ze względu na ich orientację.

Pisałeś listy do papieża?

– Tak, razem z grupą Wiara i Tęcza. Nie odpisał.

Franciszek dosyć liberalnie wypowiada się o gejach.

– Za tym dobrym klimatem nie idą żadne konkretne działania.

Jak homoseksualista czuje się w polskim Kościele?

– Bardzo źle. Najgorsza jest samotność.

Czujesz się samotny w Kościele?

– Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem katolikiem. Z Kościołem łączą mnie tylko sakramenty z przeszłości, czyli chrzest, komunia i bierzmowanie. Jednocześnie zauważam dwie sprawy: z jednej strony środowiska progresywne są zbyt małe i nie mogą niczego zmienić, z drugiej – katolicyzmu nie da się zlekceważyć. Polska kultura jest kulturą katolicką, czy tego chcemy, czy nie. Nasze rodziny są zanurzone w Kościele. Nie można więc go ignorować.

Jest wiele mitów na temat polskiej wsi. Że jest antysemicka, homofobiczna, biedna, tańczy przy disco polo i modli się do Maryi. Twoja taka jest?

– Nie jest konserwatywnym monolitem, czego jestem przykładem. Religijność jest bardzo powierzchowna i coraz słabsza. Zmalała pozycja księdza. Stosunek do LGBT jest bardzo pozytywny. W Kurówku nie ma homofobii. Wszyscy o mnie wiedzą, co nie przeszkadza we wspólnej pracy. Co ciekawe, wystawa „Strachy” jest pierwszym projektem w mojej rodzinnej wsi, w którym podejmuję temat homoseksualistów. Strachy stały na polu, gdzieś na boku, ale wywołały pierwsze dyskusje. Na ogół pozytywne. Całość na Gazeta Wyborcza.

Katedra Hope

Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie 10 lutego 2019 w 4 niedzielę po Epifanii " Pójdźcie i oglądajcie dzieła Boże: Przedziwnymi okazują się pośród synów ludzkich! (Ps 66,5)" Prowadzenie: ks. Włodzimierz Nast

Liturgia Eucharystii II 5. Niedziela po Epifanii

Przedobrzyć - 3. Niedziela przed Postem - Dobrze, jeżeli trzymać się będziesz jednego i nie puścisz ze swojej ręki i drugiego; bo kto się Boga boi, unika tego wszystkiego. (Kaz 7,18)

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church w Toronto

Metropolitan Community Church of Washington DC

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church

Katedra Narodowa w Waszyngtonie

Biblista, ks. Mariusz Rosik, komentuje fragment Ewangelii przypadającej na niedzielę 17 lutego 2019 r.

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

Tagi: religia
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Dads Thomas and Jared take their daughter to their local #DragQueenStoryTime! ��✨���� Who else is going to one this weekend? ��‍♂️�� • Love this pic, @emmas2dads, thanks for sharing! ❤️

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

After experiencing a homophobic incident on the subway, @bjbarone says it's more important than ever to find the courage to stand up for ourselves ��. • Click the link in our bio to read his latest blog post: “Don't F*ck With This F*g”

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Magda Dropek (@magdadropek)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kultura Równości (@kultura_rownosci)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Uff! Po ośmiu miesiącach intensywnych rozmów prowadzonych najpierw ze sztabem, a następnie ekipą @trzaskowskirafal , które planował, zasilał wiedzą i koordynował Oktawiusz Chrzanowski z @miloscniewyklucza przy wsparciu stołecznych organizacji LGBT+, wreszcie mamy dobre wieści. W poniedziałek o 14.30 zapraszamy Was na transmisję live z konferencji, na której Prezydent Warszawy podpisze wypracowany wspólnie dokument. Właśnie przygotowujemy dla Was specjalną stronę www, na której znajdziecie wszystkie informacje o Deklaracji i tym, co się działo zanim wreszcie udało nam się wynegocjować jej ostateczny kształt i doprowadzić do złożenia podpisu przez Prezydenta. Bądźcie z nami! [Ekipa MNW] #MiłośćNieWyklucza --- Bez Twojego wsparcia nie dalibyśmy rady! Przekaż 1% na Miłość: mnw.org.pl/1procent Nasz KRS: 0000 485267 #1procentnaMiłość Wspieraj nas regularnie: mnw.org.pl/wspieram #kartalgbt #warszawa #miloscniewyklucza #mnw #malzenstwadlawszystkich #rownoscmalzenska #equality #marriageequality #lesbian #gay #bisexual #transgender #queer #lgbt #lgbtcommunity #loveislove #nohate #humanrights #prawaczlowieka

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

"Homoseksualność to nie choroba, dlatego nie powinno się jej leczyć", powiedział niemiecki minister zdrowia Jens Spahn. Prawo zakazujące tzw. „terapii konwersyjnych” może zostać wprowadzone w Niemczech już w lecie. W Polsce „leczenie homoseksualności” jest wciąż legalne, także w ramach NFZ. Pracujemy, by to zmienić. Jednocześnie nasz Telefon Zaufania i zespół psychologiczny pomagają osobom z doświadczeniem takiej "terapii". Jeśli chcesz nam pomóc wspierać osoby LGBT+, przekaż swój 1% na Lambda Warszawa (KRS 0000140531).

Post udostępniony przez Lambda Warszawa (@lambdawarszawa)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Don Lemon (@donlemoncnn)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Rainbow Haven (@rainbowhaven_)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sylvie (@silvi_culture)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sylvie (@silvi_culture)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sylvie (@silvi_culture)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Infamous PJ (@theinfamouspj)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez John Bremer (@johnbremer)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Beau Brummell Introductions (@beaubrummellintroductions)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Prague Photo Tour with Locals (@praguephotographers)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gay Love ❤ (@gaylove_._)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Bridal Visions (@the.bridal.visions)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez sexy bisexual 15 (@sexy_bisexual_15)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez sexy bisexual 15 (@sexy_bisexual_15)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Michal Cessanis (@michalcessanis)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Garrett Clayton (@garrettclayton1)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Travis ���� & Remy ���� (@chapteroftwo)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jordan Rolon (@roloandaero)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Real Dads of Dallas ��‍��‍���� (@therealdadsofdallas)

Tagi: instagram
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 lutego 2019

love1

Para lesbijek Fabiana Faria i Helena Barquet w dniu walentynek wzięły ślub na szczycie Empire State Building. Były jedną z dwóch par, które wygrały 25. rocznicę walentynkowego konkursu weselnego. 

To nie pierwszy raz śluby jednopłciowe w Empire State Building wiele razy odbyły miedzy innymi w roku 2012.

Tagi: love
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

cytat2

Tradycyjna studniówka, tradycyjny polonez i potem Polonez Równości. W tym drugim tańczą chłopcy z chłopcami, dziewczyny z dziewczynami - tylko jednopłciowe pary. "Chodzi o to, żeby okazać wsparcie dla osób homoseksualnych, które wciąż są zmuszane do ukrywania się ze swoją miłością" - mówią uczniowie warszawskiego społecznego liceum "Bednarska".

- Chcieliśmy dać im wsparcie, pokazać, że jesteśmy z nimi. Nasza szkoła uczy otwartości i szacunku do drugiej osoby. Co roku w polonezie tańczą pary tej samej płci i nie ma z tym problemu. Ale wiemy, że w wielu szkołach to jest niemożliwe. Chcielibyśmy, aby to się w końcu zmieniło - mówi Agata Sacharuk, uczennica liceum, która tańczyła Poloneza Równości z koleżanką Mają.

- Młodzież LGBT+ doświadcza dyskryminacji ponad pięć razy częściej, niż młodzież heteronormatywna - powiedziała nam Julia Maciocha, prezeska Fundacji "Wolontariat Równości", która wspierała organizację Poloneza Równości.

"Dla mnie myśl o studniówce była koszmarem i ostatecznie z uczestnictwa w niej zrezygnowałem, bo nie wyobrażałem sobie ani pójść na nią z chłopakiem, jak tym bardziej być zmuszonym do tańca z kimś innym, dla "świętego spokoju". Miło jest pomyśleć, że kolejnemu pokoleniu jest już trochę łatwiej, a za dwa pokolenia może problem w ogóle przestanie istnieć?" - czytamy w jednym z komentarzy w mediach społecznościowych.

Aż 70 proc. polskich nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze. Zdarza się, że myśli przechodzą w czyn. 14-letni Dominik z Bieżunia odebrał sobie życie w 2015 roku. W szkole nazywany był "pedziem".  Podobna sytuacja spotkała 14-letniego Kacpra z Gorczyna w 2017 roku. Chłopiec był prześladowany ze względu na orientację seksualną i sposób ubierania się. Także popełnił samobójstwo. (...) - TVN24.

Polonez równości, otwartości i tolerancji dla osób LGBT na długo zostanie w pamięci, a w historii szkoły zapisze się na zawsze. Na pomysł wpadły organizacje pozarządowe - uczniów nie trzeba było do niego przekonywać - TVN24.

Tagi: love
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W tym tygodniu gościem „7 metrów pod ziemią” jest Alicja, która wraz ze swoją partnerką wychowuje dwójkę dzieci. Alicja opowiada o tym, jak na co dzień wygląda ich wspólne życie i z jakimi reakcjami reszty społeczeństwa spotykają się jako tęczowa rodzina.

sam1

W nowej reklamie Samsunga, przedstawiającej wizję przyszłości, w której technologia ułatwia i umila ludziom życie na jeszcze większym poziomie niż teraz, pojawiła się kobieco-kobieca para - jedna z pań jest w ciąży i leżąc z partnerką w łóżku ogląda na ekranie smartfona nagranie USG ich nienarodzonego dziecka.

W jednej ze scen pojawia się para kobieco-kobieca - panie, z których jedna jest w ciąży, leżą razem w łóżku i przytulając się oglądają na ekranie smartfona nagranie USG swojego nienarodzonego dziecka - Queer.pl

Marka River Island kampanią „This is family”, w której pokazuje jednopłciowe rodziny z dziećmi podejmuje ważny społecznie i prawdziwy problem. Tego rodzaju insight konsumencki jest taki sam, jak każdy inny. Jednak w konfrontacji z tradycyjnym rozumieniem rodziny budzi wiele kontrowersji. Różnorodność najpierw musi być tematem samym w sobie, nim stanie się normą. Dla polskich marek wejście w tę tematykę wiąże się z ryzykiem odwrotu konsumentów - komentują eksperci od kreacji i strategii.

Po tym, jak napisaliśmy o tej kampanii na profilu Wirtualnemedia.pl na Facebooku pojawił się ogrom komentarzy. W większości krytykujących markę, negujących promowany w kampanii model rodziny, wzywających do bojkotu. Podobne komentarze przeważały w kolejnych publikacjach innych mediów o tej brytyjskiej kampanii River Island.

Kreatywni i stratedzy z polskich agencji reklamowych nie podzielają jednak opinii większości internautów krytykujących te reklamy. Dla nich taki insight wykorzystany przez markę jest całkiem naturalny, a tego rodzaju komentarze wśród Polaków ich nie dziwią. Przyznają wprost, że nie można było spodziewać się czegoś zgoła innego.

- Nadchodzi czas, kiedy tematy wszelkiej inności i odmienności od ustalonego kanonu pojawiają się coraz częściej i zmuszają firmy, marki, agencje reklamowe do innego spojrzenia na otaczający nas świat. Stopniowe pojawianie się osób ze środowiska LGBT, osób niepełnosprawnych w komunikacji reklamowej na zawsze już zmieniło tę komunikację. Passe staje się ignorowanie faktu, że rodziny, które kupują jogurt czy samochód to czasem jest mama i dziecko, lub dwóch ojców z bliźniakami. Tata może być na wózku, a dziewczyna reklamująca kosmetyki mieć Zespół Downa. I czy komuś się podoba czy nie, tak właśnie wygląda świat. Wydaje mi się, że wiele firm po prostu nie stać, by nie zauważać znacznej części swoich klientów. Duże i znane marki wydają ogromne pieniądze, by dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Są odpowiedzialne za to, jaki świat prezentują swoim klientom - zwraca uwagę Sylwia Rękawek-Michoń, creative group head w Leo Burnett Warsaw.

Bartosz Gomółka z BBDO nie liczy na to, że podobne kampanie pojawią się wkrótce na polskim rynku.

- Obawiam się, że w naszym kraju istnieje spora hipokryzja. Z jednej strony wiele badań pokazuje, że mniej niż 1/3 społeczeństwa faktycznie respektuje w codziennym życiu etyczne wartości dominującej religii i konserwatywne zasady, zwłaszcza te związane z seksualnością. Z drugiej zaś pokazanie alternatywnych modeli rodziny wywołuje gwałtowne reakcje i głosy oburzenia ze strony konsumentów, co paraliżuje marketerów, nie chcących naruszać "świętego imienia" polskiej, idealizowanej rodziny. Być może działa tu mechanizm odrzucenia komentarza z zewnątrz (a marka opiniująca nasze społeczne zachowania stoi jednak na pozycji zewnętrznej) - sami możemy pomarudzić na konserwatyzm i zakłamanie, ale wara innym od mówienia nam o tym, jak ideał polskiej rodziny się zmienia, a tym bardziej wara od opiniowania naszych wartości. Nawet tych fasadowych – uzasadnia ekspert BBDO. (...) Wirtualne Media

Odzieżowa marka River Island ich kampania, „This Is Family”, która pokazuje rodziny tęczowe, w Polsce dostali wściekłości prawicowcy fundamentaliści pewnym portalu obrażają tęczowe rodziny i wzywają do bojkotu, po jak tak mogą w reklamować rodziny inne niż kobiety i mężczyzny.

Ale rok temu reklama Nowozelandzkiego operatora telekomunikacyjny Spark, która przestawia dwóch ojców, nagle dziś inny portal fundamentalistów zobaczyli i są wściekli groza jak tak można przestawiać dwóch ojców. Dostają gorączki czerwoności po zobaczyli reklamę tęczowy rodzin.  

Tagi: media
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

“Kiedy walczysz przeciwko potężniejszym i silniejszym od ciebie, najwspanialszym uczuciem na świecie jest odkrycie, że masz sojusznika, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziałeś.”

Angielski film Dumni i Wściekli. Opowiada on historię grupy gejów i lesbijek, która w 1984 r. postanowiła wesprzeć strajk walijskich górników. Sojusz homoseksualistów z pozornie konserwatywnymi górnikami zarówno wtedy, jak i dziś wydaje się nieprawdopodobny. A jednak ta historia wydarzyła się naprawdę.

Połowa lat 80. nie była łatwym okresem ani dla homoseksualistów, ani strajkujących górników. Dzięki własnemu samozaparciu i otwartości obie grupy odkryły jednak, że mają przyjaciół i sojuszników pośród tych, po których nigdy by się tego nie spodziewali. „The Guardian” uznał Dumnych i Wściekłych za najbardziej budujący film roku. Z pewnością historia ta pokazuje, że przełamanie podziałów między grupami doznającymi ucisku jest możliwe. Okazuje się także, że podziały te mogą być wyolbrzymione a nawet fikcyjne, zbudowane głównie na stereotypach i lękach wobec nieznanego. Walijski górnik Cliff puentuje zasadnicze przesłanie filmu w kilku prostych zdaniach: „Oto czym jest ruch pracowniczy, czym być powinien. Ty wspierasz mnie, ja wspieram ciebie. Kimkolwiek jesteś. Skądkolwiek pochodzisz. Ramię w ramię, ręka w rękę”. Mimo, iż historia przedstawiona w angielskiej komedii wydarzyła się 30 lat temu, problemy w niej poruszane są wciąż żywe. Warto powrócić do doświadczeń ówczesnego ruchu i wyciągnąć z nich przydatną lekcje solidarności bez względu na wiek, orientacje seksualną, płeć, wykształcenie, czy pochodzenie.

MJ (Mike Jackson): Pierwsze istotne kampanie dotyczące praw osób homoseksualnych rozpoczęły się w latach 60. z inicjatywy Allana Horsfalla. Allan pochodził z górniczego miasteczka, gdzie nigdy nie miał żadnych problemów z lokalną ludnością. Takie społeczności często okazują się tolerancyjne, to władze stwarzają nam trudności. Bycie gejem było wtedy nielegalne. Dopiero w 1967 r. wprowadzono “Sexual Ofencies Act” znosząc kryminalizację homoseksualizmu. Mimo to prawo w dalszym ciągu nas nie chroniło. Z powodu orientacji seksualnej ludzie tracili pracę, matkom-lesbijkom ograniczano prawa rodzicielskie, policja łamiąc prawo, wysyłała prowokatorów do miejsc naszych spotkań. Były to tzw. “ładne pały” - młodzi, przystojni policjanci, ubrani w seksowne ciuchy, którzy umyślnie cię uwodzili i ostatecznie lądowałeś w więzieniu. W 1984 r., gdy trwał już strajk górników, urząd celny pod pretekstem posiadania obscenicznych materiałów skonfiskował z prowadzonej przez nas księgarni większość literatury. Nie była to pornografia, tylko normalne książki. Policja organizowała regularne naloty na kluby i puby gejowskie, nie mieli ku temu żadnych powodów, po prostu nas gnębili. W 1970 r. na Londyńskim Uniwersytecie Ekonomicznym powstał Front Wyzwolenia Gejów. Jego inicjatorzy różnili się od organizatorów Kampanii na Rzecz Równouprawnienia Homoseksualistów bardziej bojowym podejściem. W tym samym czasie stworzyliśmy także Gejowski Telefon Zaufania co znacznie ułatwiło nam organizowanie się. Linia była dostępna w całej Anglii, umożliwiając nam zbudowanie sieci kontaktów między wyobcowanymi ludźmi. W latach 80. scena gejowska zaczęła się komercjalizować. Wcześniej byliśmy skupieni na kampaniach, dzięki działaniom politycznym mogliśmy wyjść z izolacji. Stanowiliśmy wspierającą się społeczność, która była zorientowana na zmianę społeczeństwa i wzajemną opiekę. W wyniku komercjalizacji to wszystko się zmieniło. (...) - OZZ Inicjatywa Pracownicza

Tagi: news
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez C H E Y E N N E J A C K S O N (@mrcheyennejackson)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez David Burtka (@dbelicious)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ricky (@ricky_martin)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Najwyższa pora powspominać i podsumować miniony queerowy karnawał, na którym bawiliśmy_łyśmy się w zeszłą sobotę ✨ Niezwykle nas cieszy że tak wielu i wiele z was się na nim pojawiło! �� Dziękujemy za współpracę @opak_art, dzięki któremu impreza mogła sie odbyć w jedynym w swoim rodzaju @miejscex ❤ Do zobaczenia na kolejnym karnawale za rok, oraz na marszu w czerwcu �� . . . #teczoweopole #opole #opolecity #queer #pride #love #loveislove #lgbtpride #lgbtqia #lgbtpolska #lgbt #drag #dragqueen #dragmakeup

Post udostępniony przez Tęczowe Opole (@teczowe.opole)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wiener Linien (@wienerlinien)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Mirka z Justyną poznały się w McDonald's �� Teraz mogą na siebie liczyć zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. McDonald's łączy ludzi! �� #ambasadormaka #mcdonalds #mcdonaldspolska #witamywmcdonalds #bestfrends #friendsforever #girlspower #bestplace

Post udostępniony przez Witamy w McDonald’s (@witamywmcdonalds)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Out Magazine (@outmagazine)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Michal & Wojtek (@mixiq)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Oto zwycięskie zdjęcie w naszym konkursie walentynkowym. Gratulujemy i życzymy dużo szczęścia! #walentynki #valentinesday2019 #valentinesday #walentynki2019 #lgbtq #lgbt #lesbijka #lesbian #love #queer #pride

Post udostępniony przez Pracownia Różnorodności (@pracowniaroznorodnosci)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Today marks one year since the #ParklandShooting. From the devastating attack rose a fight against gun violence garnering national attention to the issue, led by young activists like @emmawise18. Hit the link in our bio to read our #Out100 interview with her. (��: @martinschoeller)

Post udostępniony przez Out Magazine (@outmagazine)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nate Berkus (@nateberkus)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Arek Kluk (@arek_kluk)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez laverne cox (@lavernecox)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez DC and NY Wedding Photographer (@kellyprizelphoto)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez EQUALCOUPLES �� (@equalcouples)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Eichars- Bay Area Weddings (@eicharphotography)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pride.Gay_love (@pride.gay_love)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pride.Gay_club (@pride.gay_club)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Laura RS (@youresayingitwrong)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez David Nagel-Nuñez (@dmfnswm)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez AKA: THIS BE GRACE (@thisbegrace)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alexandra Billings Official (@therealalexandrabillings)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Matt Bomer (@mattbomer)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Billie Jean King (@billiejeanking)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Eric Radford (@ericradford85)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Walentynki 2019. Z racji tego, ze jedna z nas trochę chorowita to podzielimy się z Wami zdjęciem z naszej ulubionej sesji. Kwiaty, serce, plaża, klimat i my ❤️ do takich zdjęć chętnie się wraca... zwłaszcza w Walentynki. Wszystkim wam życzymy dużo dużo miłości, nie tylko ze strony partnera/partnerki ale także przyjaciół, rodziny i wszystkich bliskich waszemu sercu �� może ten szczególny dzień skłoni was do powiedzenia „kocham Cię” osobom, którym dawno chcieliście to powiedzieć, ale coś was blokuje. Może to będzie mama, tata, dziadek, a może kolega, koleżanka czy przyjaciółka. Odwagi! ���� _____ Valentine's Day 2019. Due to the fact that one of us is a little sickly, we will share with you a photo of our favorite session. Flowers, heart, beach, climate and us. I am happy to return to these photos ... especially on Valentine's Day. We wish you all a lot of love, not only from your partner, but also friends, family and all those close to your heart. �� maybe this special day will make you say "I love you" to people you have long wanted to say, but something is blocking you. Maybe it will be mum, dad, grandfather, or maybe a close friend or friend. Courage! ����

Post udostępniony przez Zuch Dziewuchy �� Dwie Natalki (@zuchdziewuchy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kevin McHale (@kevinmchale)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

������Meet your newly RuVealed judges for #DragRaceUK! ✨�� Go to NewNowNext.com for the tea on the newest extra-special judges Graham Norton and Alan Carr. ❤️

Post udostępniony przez Logo (@logotv)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Antoni Porowski (@antoni)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Chris & Nate (@chrisandnate)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mark Kanemura (@mkik808)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Shaun T (@shaunt)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gąsiu Gośniowski (@gasiu.gasiu)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Proud.Gay_insta (@proud.gay_insta)

Tagi: instagram
10:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 lutego 2019

Polonez równości wiele mediów także zagranicą piszą miedzy innymi The AdvocateGayStarNewsTowleroadInstinct MagazineNo Straight NewsGCN

Pinksixty News wiadomości LGBT - Szwajcaria powinna utorować drogę małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci, komisja parlamentarna. Komisja Zewnętrzna Izby Reprezentantów w czwartek głosowała za przyjęciem projektu ustawy dotyczące równości małżeńskiej.

Coraz więcej mężczyzn cierpi i mają problemy jak wyglądają, także mężczyzn homoseksualny i biseksualny.

Oświadczenie Instagram, że ​​nie usunęli  konta przedstawiającego komiksy internetowe na temat bycia gejem w Indonezji, po tym, jak indonezyjskie Ministerstwo Komunikacji stwierdziło, że firma zrobiła to na prośbę rządu, dyrektor Amnesty International Indonesia, Usman Hamid, powiedział:

"Fałszywie przechwalając się usunięciem przez Instagram nieszkodliwego konta na ich żądanie, rząd wprowadza ludzi w błąd, by zasiać strach wśród osób LGBTI. To tylko najnowszy przykład sponsorowanej przez państwo homofobii w Indonezji.

Senat Stanów Zjednoczonych przegłosował 54-45, aby potwierdzić, że William Barr będzie prokuratorem generalnym, który ma złe poglądy na temat LGBT.

 Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Good Morning America dziennikarka ujawniona Robina Robertsa rozmawiała z aktorem Imperium Jussie Smollettem, który pierwszy raz rozmawia od czasu, gdy padł ofiarą ataku homofobicznego i rasistowskiego na niego w zeszłym miesiącu.

Marco jest w ciągu dnia baristą, a nocą zamienia się w drag queen. Stawanie się Laylą pomogło mu wyrazić siebie i realizować swoje marzenia.

Coraz więcej problem jak wyglądamy nie tylko kobiety mają presję, żeby dobrze wyglądać i szczupłe, podobnie presja na mężczyznach. Tymczasem liczba mężczyzn w Anglii ale także w Polsce, otrzymujących leczenie zaburzeń odżywiania jest coraz większa. W tym odcinku "Naga prawda" pięciu mężczyzn - o różnych kształtach i rozmiarach - opowiada o swoich ciałach i ujawnia, jak to jest odczuwać presję, by dobrze wyglądać.

Nie binarna modelka Rain Dove dzieli się swoim doświadczeniem i poradami na temat zmiany zaimków oraz sposobu, w jaki wyjść binarną osobą. i ich partnerka Rose McGowan dzielą się swoimi poradami.

Czy Kenia pójdzie w ślady Indii, Sąd Najwyższy uchyli prawo kolonialne dotyczące zakaz homoseksualizmu. Orzeczenie, oczekiwane w tym miesiącu, rodzi nadzieje dla osób LGBT w całym regionie Afrykańskim.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
22:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kiedy po szału walentynkowym, na dzień Singla. To dzień, w którym można pozwolić zamanifestować osoby które żyją samotnie po tak zdecydowali, oraz które jeszcze nie znalazły swoi połówek. Nie jesteśmy wcale gorsi od inny.

Tagi: Ploty
20:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

cytat4

Zajmij Się Mną to drugi singiel MoMo z płyty Różowy|Niebieski. Artystka postawiła na prawdziwe emocje, stąd pomysł na udział jej przyjaciół i rodziny w klipie.

W czarno-białej stylistyce, w której porusza się MoMo widoczne są kontrasty i przełamania. Jak sama artystka mówi: „Zajmij Się Mną to tęsknota za ciepłym, prostym przekazem najważniejszych emocji i pragnień człowieka”.

Reżyseria i montaż: Alan Kępski, Zdjecia: Maciej Domagalski, Produkcja: Ania MoMo Ołdak, Make up i włosy : Aneta Chaber Stankiewicz, Słowa: Michał Sufin, Muzyka: Tomasz Waldowski

Wystąpili: Ania MoMo Ołdak, Janek Ołdak, Alma Asuai, Krzysztof Pożarowski, Mewa Chabiera , Adam Chabiera, Ola Prokopiuk, Abdullilah Alhaj Younes, Krzysztof Śmiszek, Robert Biedroń, Julie Bui, Witek Wrzosiński, Tomek Ebert, Catherine Kasima Kanda, Bartosz Buraczyński, Ewelina, Kasia Modlińska, Amadeusz Kierepka, Paulina Plizga, Filip Kurkiewicz, Kasia Zielecka, Igor Spolski, Klaudia Czachor, Anna Juniewicz, Maciej Nawrocki, Stanisław Kieniewicz, Ania Zabrodzka, Marcelina Nieroda. 

Tagi: muzyka
10:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

MNEK i Olly Alexander najnowszy wideoklip Valentino, hymn od pocałunku do f ** kboys na całym świecie, utwór z latynoskiego utworu również zawiera perfekcyjne wideo walentynkowe.

W wyreżyserowanym przez Jordana Rossiego filmie "High-Camp" widzimy, jak MNEK pomaga Olly'emu przeboleć swojego byłego, jedyny sposób, jaki znamy: picie dużej ilości szampana w wannie i pisanie dużego "f ** k you" w szminka na lustrze.

Utwór "Valentino" został napisany przez dwóch znanych gejowskich muzyków w Wielkiej Brytanii i śpiewają o ich problemach z chłopakami. 

Tagi: muzyka
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ben Platt, wydał wideoklip do "Ease My Mind" z jego nadchodzącego solowego albumu i powiedział, że jest dumny, że ma "pierwszą okazję do zaprezentowania moich związków i ludzi, których kochałem".

W wywiadzie dla "People": "Odkąd skończyłem 12 lat. Nigdy tego nie ukrywałem ani nie wstydziłem się tego. To tylko część mnie."

Tagi: muzyka
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Lauv i Troye Sivan wspólny wideoklip I'm So Tired. W reżyserii DAD, dwóch piosenkarzy i autorów tekstów, którzy pragną zwrócić uwagę dwóch różnych par.

Mówiąc o ich współpracy, Troye wyjaśnił, że utwór jest "piosenką o złamanym sercu". Dodał "Lauv jest tak wspaniałym autorem piosenek, a on i ja pisaliśmy razem dla jego projektu," powiedział. "Skończyło się na tym, że stworzyliśmy przypadkowy duet i nie mogłem być szczęśliwszy z powodu piosenki".

Lauv dodał: "Byłem wielkim fanem muzyki Troye i tego, co robi dla świata od lat, więc praca z nim była absolutnym zaszczytem".

Tagi: muzyka
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Specjalnie dla kampanii Projekt Test wspólnie z Gąsiu i Rafał przygotowaliśmy kolejny film z serii "Wszystko co trzeba wiedzieć o HIV i da się zrozumieć!". Tym razem dowiecie się wszystkiego co najważniejsze na temat dostępnych testów na HIV. Masz pytania? Napisz do nas! W komentarzach, prywatnej wiadomości lub przez formularz na www.projekttest.pl Występują: Gąsiu i Rafał Król

Tagi: kampania
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 924