Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 22 maja 2015

Współczesna rodzina 6, odc. 7 o 10:00 i 14:55 na HBO Comedy.

Dziecko Rosemary, odc. 4-ost. o 21:00 na Lifetime HD

Dorian Gray o 00:15 na ale kino+ HD. Dorian Gray (Ben Barnes), naiwny, ale niezwykle urodziwy młodzieniec, na jednym z przyjęć w Londynie poznaje malarza Basila Hallwarda (Ben Chaplin). Artysta zafascynowany urokiem chłopaka pragnie namalować jego portret. Wkrótce przedstawia go charyzmatycznemu Lordowi, Henry'emu Wottonowi (Colin Firth), którego kontrowersyjne poglądy fascynują Doriana. Gdy Gray pierwszy raz widzi swój portret, wypowiada życzenie - chce na wieki pozostać tak młodym i pięknym, jak na obrazie. Odtąd jego życie diametralnie się zmienia. Z niewinnego młodzieńca przeistacza się w próżnego potwora o anielskiej urodzie. Nie spodziewa się jednak, jaką cenę zapłaci za nieśmiertelność... Scenariusz powstał na podstawie powieści Oscara Wilde'a "Portret Doriana Graya". Autorzy filmu, tworząc główną postać, częściowo inspirowali się biografiami wokalisty "The Rolling Stones" Micka Jaggera i tancerza Rudolfa Nurejewa. Produkcja była nominowana w kategorii "najlepszy film" na festiwalu filmowym w Sitges.

Wspominając artystę: Robert de Niro senior o 01:25 na HBO2. Glee 2, odc. 12 i 13 o 11:30 na Fox Comedy. Siostra Jackie 6, odc. 1 i 2 o 00:00 na Universal Channel. Graham Norton Show 17, odc. 5 o 22:30 na BBC Lifestyle. W roli głównej: Tomasz Jacyków, odc. 1 o 02:25 na TVN Style. Zakazana miłość, odc. 371 o 20:10 na Romance TV HD. E!News o 22:00/22:45 na E! Entertainment.

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 2, odc. 14 o 20:10 na HBO Comedy

Tagi: media
00:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2015

Sport i orientacja seksualna, ujawniać w sporcie

Channel 4 dotyczące referendum w Irlandii,

Pisarz Colm Toibin mówi że kościół "nie ma autorytetu moralnego do wypowiadania się w sprawach cywilnych". Dziś w Irlandii odbywa referendum, nie tylko Irlandczyków, ale też wiele par z Polski, może być dniem dobrym lub złym.

Wiktor Dynarski: "W ramach dyskusji wyborczych nawiążę do tematu sprzyjania sobie nawzajem. Krystian Legierski mówi, że zagłosuje na Andrzeja Dudę (albo odda nieważny głos), chyba że władza szybko zajmie się związkami partnerskimi. Tymczasem w Sejmie mamy już prace nad ustawą o uzgodnieniu płci, która ma szansę zostać przyjęta jeszcze w tej kadencji, ale której prezydent Andrzej Duda nie podpisze na pewno. Czy podpisze prezydent Komorowski - trudno orzec, może będzie odwlekać jak konwencję antyprzemocową, a może podpisze od razu, żeby wyborcy zapomnieli albo dlatego, że temat go mało obchodzi. Ale nie powinien obchodzić mało tych z nas, którzy i które deklarują, że pochodzą z przestrzeni LGBT i że na rzecz całego skrótowca działają. W ramach tego skrótowca jest nas wiele i wiele też mamy problemów, z którymi się zmagamy i specyficznych potrzeb, które mamy. Używanie go zobowiązuje nas do sprzyjania sobie nawzajem i pamiętania o swoich postulatach, nawet jeśli drastycznie różnią się od tego jak wygląda nasza codzienność.

Nie twierdzę, że łatwo iść na te wybory i być zadowoloną czy zadowolonym. Wprost przeciwnie, ale jeśli związki partnerskie (odrzucone już tyle razy) są kartą przetargową, podczas kiedy pewna kwestia LGBT jest już niemal na finiszu, to nie zdajemy testu z budowania sojuszy."

Tagi: news
11:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
replika
Prezentujemy okładkę najnowszego, 55. numeru „Repliki”. Widnieją na niej portrety kilkunastu z tysięcy homoseksualnych ofiar nazizmu, więźniów skazanych za homoseksualizm, którzy zmuszeni byli na pasiakach nosić charakterystyczny symbol – różowy trójkąt. Rysunki - na podstawie autentycznych zdjęć z Auschwitz –specjalnie dla „Repliki” wykonał Marcel Olczyński.

Minęło właśnie 70 lat od zakończenia ...II wojny światowej. Prześladowania „różowych trójkątów” nie skończyły się jednak w 1945 r.: „To jest szokująca prawda, która nie koresponduje z obrazem końca wojny jako wybuchu radości: więźniowie skazani za homoseksualizm byli odstawiani z wyzwolonych obozów koncentracyjnych wprost do więzień. To po prostu nadal byli przestępcy – zgodnie z prawem III Rzeszy i po jej upadku, niestety, również – aż do końca lat 60.” – mówi Joanna Ostrowska, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która jako JEDYNA (!) w naszym kraju od kilku lat szczegółowo bada historię „różowych trójkątów”. A jest co badać, bo spora część obecnego terytorium Polski należała przed 1945 r. do III Rzeszy: „Dokumentacja archiwalna na terenie Polski dotycząca „różowych trójkątów” jest praktycznie niezbadana. To znaczy ja ją teraz badam.”

Wywiad Mariusza Kurca z Joanną Ostrowską to główny tekst najnowszej „Repliki”.

W Niemczech odzyskiwanie pamięci o prześladowaniach homoseksualistów zaczęło się już w latach 70. za sprawą rodzącego się wtedy ruchu LGBT: „To był owoc działań młodych gejów i lesbijek, którzy zainteresowali się zapomnianym tematem. Oni zrozumieli, że odkrywanie przeszłości jest najpotężniejszym narzędziem budowania silnej teraźniejszości i chcieli dać jakieś zadośćuczynienie ofiarom – przez pamięć” – mówi Ostrowska. W Polsce panuje w temacie „różowych trójkątów” głucha cisza. „W księgarniach znajdziesz multum książek o II wojnie światowej i o III Rzeszy, ale o różowych trójkątach – ani jednej. 70 lat po wojnie „czas maskowania” nadal trwa. Jak to jest, że na zachód od Odry jest zainteresowanie tematem, a na wschód – nie?” – pyta badaczka.

Ostrowska opowiada również m.in.
- na czym polegały prześladowania homoseksualistów w III Rzeszy
„Mężczyzna w ogóle nie musiał mieć seksu z drugim mężczyzną, by zostać skazanym za homoseksualizm. Wystarczy, że na podstawie donosu zrobiono ci rewizje i znaleziono np. list miłosny od drugiego mężczyzny. Albo w miejscu, gdzie jeszcze niedawno był klub gejowski, stałeś z drugim mężczyzną i „uwodzicielsko” z nim rozmawiałeś”;
- jak traktowano lesbijki („nie miały osobnej kategorii, stanowiły „elementy aspołeczne” razem z alkoholikami, bezdomnymi, bezrobotnymi, fanami swingu…”)
- o trudnej historii pomników ku pamięci homoseksualnych ofiar – „Pierwszy obozowy pomnik wspominający <różowe trójkąty> pojawił się w Mauthausen w 1984 r.”. Na ziemiach obecnie polskich na razie nie ma żadnego, mimo że więźniowie skazani za homoseksualizm byli i w Auschwitz, i w Stutthof (Sztutowo) i w Gross Rosen (Rogoźnica) i w wielu więzieniach.

Cały wywiad z Joanną Ostrowską do przeczytania w najnowszej „Replice”. Poza tym w numerze duża porcja innych ciekawych tekstów, o których będziemy sukcesywnie informować.
„Replika” jest dostępna w prenumeracie:

http://replika-online.pl/prenumerata/

i już na allegro

http://allegro.pl/replika-magazyn-spoleczno-kulturalny-lgbt-nr-55-i5373175072.html

Premiera numeru: 28 maja br.
Tagi: media
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Niepełnosprawni są obciążeniem dla społeczeństwa. Dla gejów i lesbijek trzeba reaktywować obóz w Oświęcimiu. Takie poglądy miał wygłaszać urzędnik Ministerstwa Pracy.

Kiedyś byłam świadkiem rozmowy, w której Kowalski stwierdził, że należy reaktywować obóz w Oświęcimiu i tam zrobić porządek z gejami i lesbijkami. Osoby zebrane w pokoju zaprotestowały. Padł argument, że przecież nie ma pewności, jakiej orientacji może być jego dziecko. Kowalski zaszokował wszystkich odpowiedzią, że "wypierdoliłby je z domu, i nie byłoby jego dzieckiem, bo on nienawidzi pedałów.

Jacek Kucharczyk: Jeżeli to prawda, to taka osoba powinna być usunięta z zajmowanego stanowiska. Tak wysoki urzędnik odpowiada za realizację polityki państwa, która np. zakłada zwiększanie aktywności zawodowej osób starszych, kobiet czy osób niepełnosprawnych. Przy tego typu poglądach nie jest po prostu zdolny do realizacji tej polityki - Gazeta Wyborcza.

Tagi: news
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Współczesna rodzina 6, odc. 6 o 10:00 i 15:05 na HBO Comedy

Glee 2, odc. 11 i 12 o 11:30 na Fox Comedy. Zakazana miłość, odc. 370 o 20:10 na Romance TV HD. E!News o 22:00/22:45 na E! Entertainment.

Konkurs Piosenki Eurowizji - Wiedeń 2015 - 2. półfinał o 21:00 na TVP 1. Na scenie w Wiedniu siedemnastu wykonawców z różnych części Europy walczyć będzie o awans do finału konkursu. Wśród muzyków, którzy będą rywalizować o dziesięć miejsc jest reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska, która wykona utwór "In the Name of Love". Jej głównymi konkurentami będą Mans Zelmerlöw ze Szwecji, występujący po raz drugi w konkursie Eurowizji Elnur Hüseynov z Azerbejdżanu, słoweński duet Maraaya oraz reprezentująca Portugalię Leonor Andrade. Więcej o Eurowizjo, na stronie eurovision.tv

Tagi: media
00:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 maja 2015

David Letterman żartował o Jeb Bush który sprzeciwia się małżeństwom homoseksualnym jest tak przestarzała opina jak wobec kobiet mających prawo do głosowania.

Tagi: news
22:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

O tym, jak wygląda starość osoby homoseksualnej, mówi Krzysztof Kliszczyński, socjolog, koordynator projektu Aktywizacja Seniorek i Seniorów LGB.

Agata Listoś: – Osoby homoseksualne w wieku podeszłym są podwójnie wykluczone? Krzysztof Kliszczyński: – Są wykluczone potrójnie. Ze względu na swój wiek, niepełnosprawność, która często towarzyszy temu wiekowi, i orientację seksualną, której nie akceptuje ich otoczenie. Ten strach przed ujawnieniem orientacji jest wyjątkowo silny... Tygodnik Polityka.

Była prezydent Irlandii Mary McAleese zachęca do głosowania na rzecz małżeństw jednopłciowy

Irlandczycy komiki tacy jak Stephen Fry, Trevor Noah, zachęcają na tak głosowanie w referendum w Irlandii.

Joey Graceffa oficjalnie ujawnia jest gejem, w wideo zamieszczonym na swojej stronie YouTube. Joey Graceffa, popularny YouTube vlogger i były zawodnik Amazing Race, swoim fantastycznym stylu teledysku do jego piosenki "Nie czekaj" (Don't Wait). Opowiada Graceffa o swoim o zastraszaniu i dorastanie z alkoholiczką matką, też nie długo on wydaję swoją książkę o jego życiu "In Real Life: My Journey Through a Pixelated World".

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 814