Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 27 marca 2019

zdjęcie Facebook/Rafał Trzaskowski

PiS zaatakował Platformę podpisaną przez Trzaskowskiego Kartą LGBT, ale PO nie tylko nie wycofała się z decyzji, ale wręcz kontratakowała, a Rafał Trzaskowski stał się jednym z bohaterów sobotnich obrad Rady Krajowej.

Taka jest główna oś tej kampanii do Parlamentu Europejskiego po ostatnich konwencjach, które na dobre rozkręciły kampanijną walkę. Jarosław Kaczyński wyraźnie wycofuje się z akcji rzekomego ataku Platformy na rodzinę i dzieci, coś o tej sprawie wspomniał, ale już mniej kategorycznie, zaledwie jednym zdaniem. Najwidoczniej w partii uznano, że to się nie kalkuluje politycznie, bo Polacy są chyba bardziej tolerancyjni, niż to się rządzącej partii wydawało. Atakowanie osób homoseksualnych, które każdy zna i ma w swoim środowisku, nie jest receptą na wygraną, lecz raczej na klęskę. Choć może się jeszcze okazać, że PiS wróci do dzielenia obywateli ze względu na preferencje seksualne, gdy uzna, że utrzymanie żelaznego elektoratu tego wymaga - Gazeta Wyborcza

Rafał Trzaskowski podkreślił w swoim przemówieniu, że Platforma Obywatelska wyśle do Brukseli ludzi, którzy "grają w pierwszej lidze". - Przede nami jest wybór pomiędzy polityką PiS, która jest oparta na kłamstwie, na propagandzie, na manipulacji, na szczuciu i na tym, co najbardziej ohydne: na budowaniu strachu, oraz między polityką, którą my proponujemy, która jest oparta przede wszystkim na wartościach, w które my naprawdę wierzymy. Na tolerancji, na otwartości, na budowaniu wspólnoty zarówno w Polsce jak i w Europie. I to jest ten wybór podstawowy pomiędzy populistami, a tymi ludźmi, którzy naprawdę w coś wierzą, wierzą w wartości europejskie - oświadczył Trzaskowski.

Wskazał, że wszyscy w Polsce i w UE zasługują na szacunek. - To jest wybór pomiędzy prawdą, a kłamstwem. To jest wybór pomiędzy wspólnotą, a konfliktem. I w końcu to, co najważniejsze - wielokrotnie będziemy o tym mówili - to jest wybór pomiędzy Wschodem, a Zachodem - zaznaczył polityk. - Raz już powiedzieliśmy kłamstwu i manipulacji - nie. Powiedzieliśmy w wyborach samorządowych i przyszedł czas, aby jeszcze raz głośno powiedzieć populistom - stop - podkreślił Trzaskowski - onet.pl

21:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktor Jussie Smollett został oczyszczony z zarzutów dotyczące sfingowanego homofobicznego i rasistowskiego ataku na siebie.

Prokurator hrabstwa Cook (podlega mu Chicago) wycofał wszystkie oskarżenia przeciwko aktorowi. Jussie Smollett kilkanaście dni temu został usunięty przez producentów z obsady serialu "Imperium" po tym jak oskarżono go o sfabrykowanie ataku na siebie. Po dzisiejszej decyzji prokuratury 20th Century Fox Television wydała oświadczenie takiej treści: "Jussie Smollett zawsze utrzymywał, że jest niewinny, więc jesteśmy zadowoleni, że wszystkie zarzuty przeciwko niemu zostały oddalone". Być może aktor zostanie z powrotem zatrudniony przy serialu.

Pod koniec stycznia Jussie Smollett, jak twierdził, został zaatakowany przez dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy założyli mu sznur na szyję i obali go wybielaczem. Biorąc pod uwagę że aktor znany z serialu "Imperium" otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu atak został sklasyfikowany jako "zbrodnia z nienawiści" i został powszechnie potępiony. Nawet prezydent Donald Trump nazwał atak obrzydliwym.

Do sytuacji odniosła się także rodzina aktora, która nie ukrywa swojej ulgi. Ich zdaniem, Jussie nigdy nie byłby zdolny do tego, o co go oskarżono. Uważają, że wielu za bardzo spieszyło się do osądu jeszcze przed wysłuchaniem rzeczywistych dowodów i dodają też, że teraz oczekują postawienia przed sądem prawdziwych sprawców i winnych tej niedopuszczalnej sytuacji.

Po ogłoszeniu informacji, swoje oświadczenie wydał także sam aktor. Jak mówi: Przede wszystkim chcę podziękować mojej rodzinie, moim przyjaciołom, niesamowitym ludziom z Chicago, z całego kraju i ze świata, którzy modlili się za mnie, którzy mnie wspierali i którzy dali mi tyle miłości. Nikt nigdy nie dowie się, jak wiele to dla mnie znaczy – będę Wam na zawsze wdzięczny. Chcę, żebyście wiedzieli, że nie poszło to na próżno. Od pierwszego dnia jestem prawdomówny i konsekwentny, na każdym poziomie. Nie byłbym synem mojej matki, gdybym był zdolny choćby do ułamka tego, o co mnie oskarżono.

Smollett podkreśla, że po całej tej sytuacji chciałby po prostu wrócić do pracy i kontynuować normalne życie. Na pytanie, czy zamierza pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy go niesłusznie oskarżyli, nie udzielono jednak odpowiedzi.

(NaEkranie/Canal Plus)

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel mówi dla CNN, że Jussie Smollett nie okazał skruchy i nie rozumie decyzji policji oczyszczenie z zarzutów aktora.

21:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tęczowe Opole wspólnie z Wiosną Roberta Biedronia, Partią Razem i KOD Opole, manifestacja przeciwko pikiecie skrajny prawicowy grup, które nawołują do nienawiści wobec osób LGBT, miedzy innymi przeciwko Karcie LGBT.

Skrajna prawica zorganizowała pikietę nienawiści do osób LGBT, promowali stęk bzdur, pod przykrywką ochrony dzieci wobec pedofilii.

Jarosław Kaczyński i jego świta, rozpadali nagonkę, ciężko znosi podpisanie prezydenta Warszawy deklaracji LGBT wywołuje furie. Myślą można nas pomiatać, nie doczekanie. Przetrwaliśmy tyle i przetrwamy Kaczyńskiego potrzebujemy wzajemnej solidarności, wsparcia naszych sojuszników - mówił Maciek Kruszka z Tęczowego Opola.

Jesteśmy tu wyrazić poparcie dla podpisanej przez prezydenta Warszawy Deklaracji LGBT zachęcić prezydenta Opola. Jednogłośnie mówimy nie kłamstwom, głoszony przez przeciwników deklaracji LGBT. Prowadzi do wykluczenia, przemocy, nierówności, że młodzi ludzie borykają się nisko samooceną, chorują na depresję, a nawet popełniają samobójstwo. (...) Osoby które sprzeciwiają się edukacji seksualnej mają krew na ręka. Dodawał pod przykrywką ochrony dzieci pozwala się na przemoc - mówił Grzegorz Burkhart z Tęczowego Opola

W 2015 roku narracja PiS była negatywnie nastawiona do uchodźców, bardzo ostra, ale mimo wszystko skala jest zaskakująca, najważniejsze osoby w państwie powtarzają stereotypy – przypomina Maciej Kruszka ze stowarzyszenia Tęczowe Opole.

 Skrajna prawica głosi kłamstwa na temat deklaracji LGBT+. Bezczelna narracja, porównująca osoby niehetero do pedofilii wyrządza bardzo wiele szkód, osoby nieheteronormatywne są narażone na dodatkowy stres, dlatego organizujemy bezpłatne porady psychologiczne i prawne – tłumaczy Maciej Kruszka - Gazeta Wyborcza

Wykrzykiwali hasła "Równe prawa, wspólna sprawa". "Różnorodna Polska". "Homofobia to obciach".

21:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
Zdjęcie Marsz Równości Lublin

- Tę uchwałę uznajemy za homofobiczną, antydemokratyczną, wymierzoną w zwykłych mieszkańców i mieszkanki Lublina - mówili uczestnicy happeningu przed ratuszem. Była to reakcja na próbę przeforsowania przez PiS stanowiska „Lublin miastem wolnym od ideologii LGBT".

Tę uchwałę uznajemy za homofobiczną, antydemokratyczną, wymierzoną w zwykłych mieszkańców i mieszkanki Lublina. Doszukiwanie się potwora, który przyjdzie do szkół by seksualizować dzieci jest zwykłą mitomańską fantazją. Poza tym jesteśmy zwykłymi ludźmi, nie jesteśmy żadna ideologią. W lublinie mieszkamy, żyjemy i pracujemy. Dlatego nie możemy się zgodzić na taki projekt, na coś takiego żeby radni próbowali przepchnąć taki projekt - mówiła Honorata Sadurska.

Kiedy w Lublinie trwała manifestacja, radni powiatowi w Świdniku przyjmowali stanowisko „Samorząd wolny od ideologii LGBT". Chociaż opozycyjny radny Jakub Osina mówił, że to „piramidalna bzdura": - A to przed czym należy chronić dzieci to pedofilią w kościele. Wara od naszych dzieci - mówił na sesji - Kurier Lubelski.

21:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Bronimy Deklaracji LGBT+! Wszystkie ręce na pokład: potrzebujemy Ciebie, potrzebujemy Was. Jutro o godzinie 10.00 odbędzie się posiedzenie Rady Miasta st. Warszawy, na którym prezydent Rafał Trzaskowski przedstawi informację o skutkach podpisania Deklaracji LGBT+. Wiemy, że mobilizują się nasi przeciwnicy.

Przyjdź, żeby pokazać, że popierasz Deklarację. Weź ze sobą transparent, tęczową flagę. Bądź wcześniej, żeby na pewno dostać się do sali.

* Kiedy? Czwartek 28 marca

* O której? 10.00 (lepiej być wcześniej)

* Gdzie? Sala Warszawska w Pałacu Kultury i Nauki na IV p., wejście główne od strony ul. Marszałkowskiej.

Więcej o Warszawskiej Deklaracji LGBT+: mnw.org.pl/kartalgbt

Pinksixty News wiadomości LGBT - Działacze uchodźców LGBT zgromadzili się przed salą sądową w Nairobi - Kenii, aby zaprotestować przeciwko znęcaniu się nad 20 uchodźcami LGBT, którzy zostali aresztowani na wcześniejszy protest i od tego czasu przebywają w więzieniu.

Każdego roku odbywa konkurs Mr Gay World, z wielu krajów będą walczyć o tytuł. Lokalne wybory odbywają wielu krajach w tym Japonii, głosowanie na swojego ulubionego uczestnika, odbywa na oficjalnej stronie instagramu Mr Gay Japan.

Aktor Jussie Smollett został oczyszczony z zarzutów dotyczące sfingowanego homofobicznego i rasistowskiego ataku na siebie.

Kandydatka Wiosny z Pomorza Beata Maciejewska, słowa do Wałęsy dotyczące jego ataków homofoniczny. "Panie Prezydencie, apeluję do Pana, by stał Pan na straży wartości, które pomagał Pan budować: tolerancja i wolność. Nie może Pan mówić, że komuś nie wolno chodzić po ulicy trzymąjac się za ręce. Że część ludzi w społeczeństwie nie jest normalna. Jesteśmy różnorodni i to jest naszą siłą".

Lech Wałęsa opublikował na Facebooku zdjęcia z Eltonem Johnem i przeprosił za słowa wypowiedziane podczas spotkania Klubu Obywatelskiego w Krośnie, gdzie stwierdził, że osoby LGBT powinny podporządkować się większości i przestać "bałamucić dzieci" w przestrzeni publicznej - Queer.pl

Broadly stworzyli bogatą kolekcję fotografii, zatytułowanej: „The Gender Spectrum Collection: Stock Photos Beyond the Binary”, która będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich mediów. Kolekcja stworzona przez zespół VICE i sfotografowana przez znanego fotografa/artystę Zackary'ego Druckera - składa się z blisko 200 fotografii osób trans i innych, które mają przedstawiać niedostatecznie reprezentowaną społeczność bez stereotypów lub określane wyłącznie przez ich tożsamości płciowe.

ABBI zostało stworzone w celu dalszego zrozumienia i akceptacji osób LGBTI, wzmocnienia członków społeczności i budowania mostów z organizacjami religijnymi.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

21:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 marca 2019

W pierwszy dzień wiosny i tak się składa, że dziś prezentujemy okładkę najnowszej „Repliki” (nr 78 - marzec/kwiecień 2019) - a na niej lider Wiosny – Robert Biedroń oraz jeden z ważniejszych działaczy Wiosny Krzysztof Śmiszek.

Prywatnie – to para od 17 lat.

W wywiadzie, którego autorem jest Hubert Sobecki (Miłość nie wyklucza), Robert i Krzysztof opowiadają o swoim związku, o powstaniu Wiosny, o jej programie, o postulatach LGBT i oczywiście o szansach Wiosna Biedronia w roku wyborczym.

Zwracamy też uwagę na „drobny” szczegół na okładce – spójrzcie, co trzyma w ręku Krzysztof Śmiszek

Przypomnijmy: powstanie Wiosny zostało ogłoszone 3 lutego br. Partia, której wyniki sondażowe pozwalają na myślenie o wejściu do parlamentu (oraz europarlamentu), a której założycielem i liderem jest wyoutowany gej – to ewenement nie tylko w skali Polski, ale całego świata.

Historia ruchu LGBT toczy się na naszych oczach!

Robert Biedroń zapowiada w najnowszym numerze Replika, że złoży w Sejmie projekt ustawy o równości małżeńskiej przygotowany przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza!

Wywiad z Robertem Biedroniem i Krzysztofem Śmiszkiem oraz cała moc innych materiałów (po raz pierwszy nasz magazyn ma aż 60 stron!) – do przeczytania w „Replice”, dostępnej już na allegro:

- w wersji papierowej

- w wersji cyfrowej

- w prenumeracie

Zdjęcie na okładce: Krystian Lipiec

Projekt został przygotowany w roku 2015 przez Miłość Nie Wyklucza dotyczące strategii wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Zakłada zmianę definicji małżeństwa na następującą:

„Małżeństwo zostaje zawarte, gdy dwie jednocześnie obecne osoby różnej lub tej samej płci złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński".

To projekt zakładający pełną równość małżeństw jednopłciowych. Nie chcemy namiastek, nie chcemy, by nasze związki miały inny status, bo przecież nie ma lepszej i gorszej miłości. Ustawa, której poparcie zapowiedział Robert Biedroń zapewnia parom jednopłciowym pełną ochronę ich praw.

Jako Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza zakładają strategiczną współpracę z potencjalnymi partnerami politycznymi na rzecz upowszechniania idei równości małżeńskiej. Obejmuje ona zarówno partnerów będących obecnie w Sejmie jak i tych, którzy mają szanse znaleźć się w nim po kolejnych wyborach. Będziemy rozmawiać z każdym wiarygodnym podmiotem, który zdecyduje się poprzeć dobre rozwiązania dotyczące równości dla par jednopłciowych.

Nie chcemy jednak dostać niczego w prezencie od polityków - oczekujemy równej, partnerskiej współpracy ze społecznością LGBT+. Zasady te przyświecały nam między innymi przy współpracy z Nowoczesna podczas prac nad projektem o związkach partnerskich, złożonym już przez partię w Sejmie, oraz przy współpracy z władzami Warszawy na rzecz przygotowania Warszawskiej Deklaracji LGBT+.

Projekt ustawy dotyczące równości małżeńskiej, można przeczytać na stronie Miłość Nie Wyklucza.

13:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

So we did a thing. We didn’t tell many people, but on March 17, 2019 @worlds_gayest_strongman and I got MARRIED!! To call this man my husband is a dream come true and he is and always will be my soulmate. I am so excited to start this new journey as a married couple and my heart has never been so full of love ���� #husbands

Post udostępniony przez Rob Kearney (@worlds_strongest_gay)

Ujawniony strongman Rob Kearney był w Australii w weekend, aby wziąć udział w Australian Arnold Sports Festival. Kearney zdobył pierwsze miejsce na tej imprezie, uważana jest za drugą najbardziej prestiżową imprezę dotyczące profesjonalnej kulturystyce, a także ożenił się ze swoim partnerem Joey Aleixo.

Napisał Kearney na Instagramie: „Więc coś zrobiliśmy. Nie powiedzieliśmy wielu ludziom, ale 17 marca 2019 roku wzięliśmy ślub! Nazwanie swojego męża, jest spełnieniem marzeń, on jest moją bratnią duszą. Jestem tak podekscytowany, aby rozpocząć tę nową podróż małżeństwie, a moje serce nigdy nie było tak pełne miłości.

Kto pomógł ślubie i był na nim, Arnold Schwarzenegger, napisał na Twitterze: „Myślę, że to pierwszy: zwycięstwo @arnoldsports Strongman z ślubem w ten sam weekend. Gratuluję Panom. Miałem zaszczyt świętować z tobą.”

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

What an amazing weekend here at the @arnoldsportsau!! Took home 1st place and qualified for the @arnoldsports in Columbus next year! Thank you @schwarzenegger for the kind words and support this weekend. @worlds_gayest_strongman you are absolutely amazing and your help, love and support through this entire journey has been nothing short of amazing. Thank you also to @derekpoundstone for the coaching and the rest of my sponsors @consistency_breeds_growth @sbdapparel @w.o.w_straps for the continued support! 2019 is off to a great start!!

Post udostępniony przez Rob Kearney (@worlds_strongest_gay)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Heading off to Australia tomorrow with the best travel partner I could ask for! I take up a lot of space on the planes, but he doesn’t complain (too much). Excited for our trip down under and competing at the @arnoldsportsau !!!

Post udostępniony przez Rob Kearney (@worlds_strongest_gay)

13:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Na koncercie w Dubaju, gdzie LGBT spotykają się prześladowaniem i zamykani więzieniem, Little Mix wykonało „Secret Love Song", na tle tęczowej fladze.

Zachowanie członkiń Little Mix spotkało się z aprobatą ze strony fanów oraz mediów. W Dubaju za bycie homoseksualistą grozi nawet do 10 lat więzienia. O symbolicznym występie napisały najważniejsze światowe serwisy.

Flaga pojawiła się wielokrotnie podczas refrenu piosenki, która zawiera słowa: „Dlaczego nie mogę cię trzymać na ulicy? / Dlaczego nie mogę cię pocałować na parkiecie? / Dlaczego czy nie może być tak?

Zespół występował na The Assembly w ramach koncertu Global Teacher Prize, która odbył się w Dubaju. Jeden z nauczycieli, który otrzymał nagrodę, Andrew Moffat, znalazł się na krótkiej liście za swoją pracę pionierskiego programu przeciwdziałania zastraszaniu LGBT - No Outsiders.

(luvpop.pl/GCN)

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W niedzielę, 31 marca o godzinie 16:00, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”, które poprowadzą Misza Czerniak i Uschi Pawlik z Fundacji Wiara i Tęcza.

Tym razem po wystawie "Daniel Rycharski. Strachy" oprowadzać będą wierzące osoby LGBTQ związane z Fundacją Wiara i Tęcza. Częstym tematem twórczości Daniela Rycharskiego są kwestie wiary i nieheteronormatywności, a niektóre dzieła wprost odsyłają do działań i postulatów Fundacji Wiara i Tęcza.

Treścią oprowadzania będzie tym razem nie tyle opowieść o obiektach, co raczej związane z nimi historie osób LGBTQ, a także refleksje, fragmenty z Pisma Świętego i chwile ciszy. Przejdziemy swojego rodzaju procesją, a nawet “drogą krzyżową”, po wybranych obiektach wystawy, rozważając wspólnie i indywidualnie zarówno pomysł autora jak i to, jak dzieła te możemy odnieść do naszej wiary i życia - nas samych oraz naszych bliźnich.

Oprowadzania gościnne, to cykl wydarzeń, w ramach którego ekspertki i eksperci oprowadzają po aktualnej wystawie, proponując własne sposoby jej odycztania. W ramach zaplanowanych siedmiu autorskich oprowadzań po wystawie "Daniel Rycharski. Strachy", w oparciu o własną wiedzę, poruszać będą zagadnienia relacji etnografii i praktyki zaangażowanej, sztuki i religii, czy opowiedzą o obrazach wsi i queerowych historiach.

Spotkania skierowane są do osób dorosłych. Udział w oprowadzaniu w cenie biletu wstępu na wystawę - prosimy zatem o wcześniejsze stawienie się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą tak, aby każdy zdążył kupić bilet.

Wstęp na oprowadzanie w ramach biletu na wystawę (5 zł)

Więcej o wystawie: http://rycharski.artmuseum.pl

Misza Czerniak

ur. w 1984 r. w Moskwie. Od 2011 roku mieszka w Warszawie. Prawosławny, Rosjanin z paszportu, Żyd z pochodzenia, Polak z wyboru, gej, tłumacz, dyrygent chóralny, aktywista LGBTQ. Pracuje w Europejskim Forum Chrześcijańskich Grup LGBT. Autor listu otwartego prawosławnych osób LGBT do Soboru Kościoła Prawosławnego na Krecie (2016). Członek zarządu Fundacja Wiara i Tęcza.

Uschi Pawlik

ur. 1979, mieszka w Warszawie. Tłumaczka i redaktorka, aktywistka LGBTQ. Współzałożycielka inicjatywy "Miłość Nie Wyklucza" (obecnie Stowarzyszenie "Miłość Nie Wyklucza"). Od 2017 roku współprowadzi warszawską grupę Wiary i Tęczy. Biseksualna rzymska katoliczka, feministka.

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prawica ma nowego idola Mariusz Pudzianowski, który chce bić gejów. "Gdy obok mnie dwóch panów będzie się obściskiwało i sobie buzi dawało, to po prostu powiem brutalnie: wy-pier… wszego maja. Mówię to delikatnie, gdyż nie toleruję czegoś takiego i nie zaakceptuję. Albo ja wyjdę albo oni wyjdą – przekonuje Mariusz Pudzianowski w rozmowie z Andrzejem Kostyrą dla Super Expresu.

– Jeżeli normalnie będzie sobie siedział, jak ja tu z panem siedzę, to ja złego słowa nie powiem, ja mu rękę podam, ale nie toleruję obnoszenia się z tym wszystkim. Tak jak niektóre telewizje zapraszają sobie dwóch panów, no i jeszcze za rączkę się trzymają, za rączkę sobie chodzą… No sorry, żyjemy w Polsce i nie próbujmy do Polski sprowadzać Zachodu – mówił polski zawodnik mieszanych sztuk walki.

– Akceptuję tych ludzi normalnych jeżeli np. ktoś sobie obok mnie tej drugiej orientacji siedzi, ja z nim normalnie usiądę, kawę wypiję, porozmawiam o interesach, tylko niech się po prostu ci ludzie z tym tak nie obnoszą – mówi Pudzianowski."

Może nie sam przestanie obnosić się z swoją seksualnością, myśli, że może bić to nie lepiej uważa. Może okazać dostanie w pysk, od "pedała" lub "lesby". W sporcie MMA jest wielu osób LGBT, najwięcej ujawniony są lesbijek miedzy innymi Amanda “Lioness” Nunes, Tecia Torres, Raquel Pennington, Jessica Andrade, Nina Ansaroff i Liz Carmouche. Shad Smith jest nie liczny zawodników MMA, jest gejem.

Andrade oświadczyła się swojej dziewczynie w telewizji i przed publicznością na żywo w maju 2017 po walce z Joanną Jędrzejczyk.

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Najnowszy klip Will Young - All The Songs z jego najnowszego albumu „Lexicon”. Melancholijny kawałek miłosny w stylu elektro-popu. Utworowi towarzyszy zaskakujący nowy klip, w którym Will przebiera się za marynarza, rolnika czy biznesmena, po czym szybko rozbiera się.

Po trudnych kilku latach, w jego życiu w których Will jest otwarty na temat swoich zmagań z lękiem oraz zespołem stresu pourazowego, były zwycięzca pierwszego na świecie Pop Idol.

„All The Songs” to pierwszy utwór z nadchodzącego albumu Willa „Lexicon”, który ma zostać wydany 14 czerwca. To cztery lata po tym, jak ostatnia płyta Willa, 100% Proof, stała się jego czwartą płytą, która znalazła się na pierwszym miejscu na UK Albums Chart.

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Niespełna cztery lata rządów PiS-u sprawiły, że Polacy i Polki coraz przychylniejszym okiem spoglądają na odmienność od sztywnego modelu heteroseksualnego Polaka-katolika. W ostatnich sondażach za legalizacją związków partnerskich opowiadało się już aż 56% obywateli naszego kraju. Rośnie również sprzeciw wobec tyranii Kościoła katolickiego, w tym poparcie dla rozdziału Kościoła od państwa, spada za to liczba praktykujących wiernych.

Ponadto na łamach tygodnika „Wprost” homofobię potępili Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak i Krzysztof Hołowczyc. O swoich doświadczeniach jako lesbijki-sportsmenki opowiedziała też Katarzyna Skorupa. Wcześniej na tego rodzaju wystąpienia odważył się chyba tylko Dariusz Michalczewski. A Zofia Klepacka Jolantę Ogar-Hill ostatecznie za swoje homofobiczne wypowiedzi przeprosiła.

Sportowcy zgodnie podkreślają, że osoby LGBT+ w sporcie muszą się ukrywać i są narażone na hejt nie tylko ze strony swoich kolegów, ale i fanów, czego dowodem są chociażby zalinkowane wyżej transparenty kibiców. Sportowcy wykazali się wyjątkową odwagą, bo ich fani mogą na nie różnie zareagować. Sport to trudna działka: utożsamiana z genderowo męskimi cechami, jak siła i waleczność, poza tym ma szerokiego odbiorcę o najróżniejszych poglądach. Który w dodatku ogląda sport zazwyczaj nie po to, by myśleć o polityce. I z tego ostatniego powodu są to też wypowiedzi bardzo ważne: mogą zwrócić na istotny problem uwagę osób, które wyborczą naparzanką się nie ekscytują. (...) - Krytyka Polityczna.

– W sportach walki homofobia jest normą. Ostatnio zastanawiałem się, ile lesbijek i gejów znam w środowisku sportów walki i doszedłem do wniosku, że w Polsce to nie znam nikogo. Obawa przed linczem i odrzuceniem musi być tak duża, że ludzie ukrywają orientację. Zresztą jak siedzisz w szatni, to teksty o „biciu pedałów” i „pluciu na lesby” są normą. Na szczęście są kluby sportowe gdzie tak nie jest – mówi „Wprost” Grzegorz „Griszka” Sobieszek, specjalista od sportów walki, psychopedagog, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych formułach walki.

Sobieszek włączył się do akcji Kampami Przeciw Homofobii, bo jak mówi w „świecie sportu wciąż pokutuje stereotypowe podejście do wielu spraw, jak choćby ról społecznych kobiet i mężczyzn, definiowania kobiecości, czy koloru skóry”. – Choć trzeba uczciwie przyznać, że rasizmu w sportach walki jest obecnie dużo mniej, niż było jeszcze kilkanaście lat temu, gdy zaczynałem trenować, a i dziewczyn na treningach jest coraz więcej. Mam nadzieję, że z czasem podobna zmiana dokona się w podejściu do osób o innej orientacji – mówi.

Przyłączył się do kampanii #SportPrzeciwHomofobii, bo jego zdaniem to przejaw odpowiedzialności i sygnał dla społeczeństwa, że nie każdy sportowiec jest „troglodytą z ćwiartką mózgu”. Były sportowiec krytycznie odnosi się do wypowiedzi Zofii Klepackiej, windsurferki, która w ostatnich tygodniach nie szczędzi homofobicznych haseł. – To, co zrobiła Zofia Klepacka, to nie jest akt odwagi. Szczucie na ludzi, którzy na co dzień zmagają się z dyskryminacją, nie jest dla mnie żadną odwagą. Po Zofia przyłączyła się do narracji totalnie wszechobecnej w środowisku sportowym. Płynąć z głównym nurtem, to akurat każdy potrafi. Zresztą gdyby chciała naprawdę odważnie głosić swoje poglądy, nie korzystałaby z zasłony dymnej w postaci dziadka walczącego w Powstaniu Warszawskim i swoich dzieci. A co będzie jeśli to jej syn powie za kilkanaście lat: „mamo jestem gejem” ? Przestanie go kochać? – zastanawia się Grzegorz Sobieszek - Wprost.

Ruszyła akcja #SportPrzeciwHomofobii, zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Jedną z osób, które ją wsparły jest były reprezentacyjny bramkarz Radosław Majdan - Dzień Dobry TVN.

Jednym ze sportowców, którzy wsparli akcję #SportPrzeciwHomofobii jest Były reprezentant Polski w piłce Nożnej Radosław Majdan. Dlaczego to zrobił?

Sportowcy powinni być wyrozumiali, walczyć zawsze honorowo i mieć szacunek do ludzi. Przez przyłączenie się do akcji, chciałem zwrócić uwagę, że środowiska LGBT nie są traktowane po ludzku. Nie mieści mi się w głowie, że osoby homoseksualne nie mogą być sobą, ponieważ boją się ujawnić swoją orientację.

Niestety, po tym, jak Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w internecie zdjęcia, na którym ona i Radek prezentują koszulki z napisem #SportPrzeciwHomofobii , na parę wylała się fala hejtu. Niektóre słowa były bardzo mocne i przykre.

Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że zdania będą podzielone i to bardzo radykalnie. Sądzę, że za negatywnymi opiniami idzie jeszcze rasizm i inne cechy, które nie sprzyjają zrozumieniu świata.

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

„Rośnie społeczna świadomość tego, że homofobia i transfobia to realne problemy, z którymi należy sobie poradzić. Badania są nieubłagane, jasno pokazują, że polskie szkoły mają problem z dyskryminacją, zarówno wśród uczniów, jak i ze strony nauczycieli” – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

To było moje pierwsze wzruszenie związane z Grupą Stonewall. Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, opublikował SMS-a od Jaśkowiaka, w którym ten zapraszał go do udziału w Marszu Równości. Kiedy to zobaczyłem, prawie się rozpłakałem. Dotarło do mnie, że robimy coś wielkiego i chyba będzie fajnie.

Pamiętam też konferencję prasową w tamtym roku, podczas której obecne były chyba wszystkie poznańskie redakcje telewizyjne i radiowe – był to dla nas mały szok. Podsumowując: panowała wówczas atmosfera ciekawości. Ewidentnie nastąpił jakiś przełom. Coś się zamknęło i zaczął się nowy rozdział.

Rośnie społeczna świadomość tego, że homofobia i transfobia to realne problemy, z którymi należy sobie poradzić. Badania są nieubłagane, jasno pokazują, że polskie szkoły mają problem z dyskryminacją, zarówno wśród uczniów, jak i ze strony nauczycieli. Przeprowadzane przez nas zajęcia często dochodzą do skutku dzięki inicjatywie samych uczniów i uczennic – tak było w przypadku wspomnianej szkoły w Śremie. Niesamowicie jest obserwować zmianę, jaka na przestrzeni ostatniej dekady zaszła w najmłodszym pokoleniu. Czasem mamy wrażenie, że to oni mogliby nas przeszkolić z różnych tematów. (...) Całość na Kultura podstaw

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jestem zażenowana. Gdy biskup mówi, że heteroseksualna rodzina jest jedyną właściwą, przemawia przez niego strach o kolejnych wiernych, którzy opuszczają Kościół. Bóg kocha wszystkich, niezależnie od orientacji. Kto ma decydować, z kim mamy brać ślub, z kim mamy być szczęśliwi? Bóg z pewnością nikogo nie dyskryminuje - Anja Rubik.

Książki i filmy o Harrym Potterze są tak niezwykle popularne, że Hollywood i autorka J.K. Rowling postanowili powołać spin-offy, które ukażą przeszłość magicznego świata i zdradzą sekrety dobrze znanych bohaterów. Jednym z nich jest Albus Dumbledore (Jude Law), który pojawił się w serii "Fantastyczne zwierzęta", w której głównym przeciwnikiem jest złowieszczy Gellert Grindelwald (Johnny Depp). Ich relacja była niesamowicie intensywna. Była pełna pasji i stała się relacją miłosną. Ale w każdym związku może się wydarzyć, w związku hetero albo gejowskim, nie ważne, jaką łatkę mu przylepimy, że jedna osoba może nie znać prawdziwych uczuć drugiej. Nie wiesz, wierzysz, że wiesz. Więc ja nie jestem zainteresowana seksualną stroną związku, chociaż uważam, że jest tam seksualny aspekt tej relacji. Bardziej interesuje mnie sens emocji, które żywią do siebie nawzajem, który koniec końców jest najbardziej fascynującą rzeczą we wszystkich ludzkich związkach - Anty Radio

To tak właśnie wygląda dorosłość? O to chodziło? Lara jeszcze nie jest dorosła, Lara się budzi. "O czym marzy dziewczyna / Gdy dorastać zaczyna / Kiedy z pączka się zmieni w kwiat". Urocza, głupiutka piosenka Ireny Santor sprzed lat nie pasuje do tej historii. Po co więc ją cytuję? Chyba po to, żeby dowieść, że ten kwiat wzrasta o wiele wcześniej. Tyle że niewidoczny jest dla innych, pączkuje w kaktusie. Kaktus-płeć, zespół pytań bez odpowiedzi, bez jasnych i klarownych odpowiedzi. Czym jest płciowość? Jak się rodzi? I dlaczego, skoro niemal zawsze jest podobnie, to czasami jest jednak inaczej - onet.pl

Asia Kate Dillon aktorka znana z serialu Billions, tak jak w serialu i jak w życiu, identyfikuje się jako nie-binarna.

W kwietniu 2018 r. Olly Alexander udzielił wywiadu dla Nylonu i został nakręcony w rzymskim muzeum sztuki w Leslie.

Queer Eye gościli Jimmy'ego Kimmela -  Karamo Brown, Antoni Porowski, Jonathan Van Ness i Tan France rozmawiali z Kimmelem o oglądaniu siebie w programie, woskowaniu ciała.

Taron Egerton, Richard Madden, śpiewając w samochodzie, dwie gwiazdy nadchodzącego filmu o Eltonie Johna Rocketman wzięły udział w nowym odcinku Carpool Karaoke

Village People, pojawiła się w  This Morning, grupa znana jest jak „YMCA” i „In the Navy”, pojawił się w programie z okazji 40-lecia.

Gwiazda porno jest tematem nowego filmu dokumentalnego „Jonathan Agassi Saved My Life”, stał się międzynarodową gwiazdą porno w ciągu zaledwie kilku miesięcy nagrywał dla Lucas Entertainment. Dokument w reżyserii Tomera Heymanna pokazuje, jak Agassi był na szczycie świata, kiedy był bardzo popularną gwiazdą porno. Narkotyki się zaczęły i uzależnił się, a jego umowa z Lucas Entertainment miała ścisłą politykę „bez narkotyków” i rozwiązali umowę w ciągu sekundy. Chociaż mówi, że przemysł pornograficzny nie idzie w parze z jego uzależnieniem od narkotyków, on, podobnie jak wiele gwiazd porno, został zmuszony eskorty, aby więcej zarabiać, a on mówi: „większość czasu klient chce żebyś brał narkotyki”. Dokument pokazuje jakie jest świat porno, wiele gwiazd mają problemy, wiele osób w branży nie pomaga osobom uzależnieniu, ważne zarabianie pieniędzy. (Attitude)

ET rozmawiali z synem Magic Johnson EJ Johnson na temat otwarcia flagowego sklepu MCM na Rodeo Drive.

13:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 marca 2019

W sobotę w Warszawie partia Wiosna od Roberta Biedronia zorganizowała konferencję - "Dodajemy Europie Skrzydeł", na której przedstawiono kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Kandydaci Wiosny Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego to:

Województwo pomorskie - Beata Maciejewska, pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju

Województwo zachodniopomorskie i lubuskie - Anita Kucharska-Dziedzic, pełnomocniczka Kongresu Kobiet

Województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie - Monika Falej

Województwo kujawsko-pomorskie - Wanda Nowicka

Województwo łódzkie - Anita Sowińska, ekonomistka i działaczka społeczna

Województwo wielkopolskie - Sylwia Spurek, była pełnomocniczka RPO ds. równego traktowania

Województwo lubelskie - Zbigniew Bujak, działacz opozycji w czasach PRL

Mazowsze - Paulina Piechna-Więckiewicz

Województwo małopolskie i świętokrzyskie - Maciej Gdula

Województwo śląskie - Łukasz Kohut

Województwo dolnośląskie i opolskie - dr Krzysztof Śmiszek - prywatnie partner Roberta Biedronia

Województwo podkarpackie - Anna Skiba

Warszawa - Robert Biedroń; z drugiego miejsca na liście - Joanna Scheuring-Wielgus

Robert Biedroń na scenę wyszedł jako ostatni. W swoim przemówieniu m.in. odnosił się do partii rządzącej, apelował także do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy.

- Oni mówią nam dzisiaj, że wstają z kolan. Widocznie całe życie żyli na kolanach. My nigdy nie byliśmy na kolanach. Każdego dnia i tygodnia będziemy ciężko pracować, żeby Polska stała się wspólnym dobrem w europejskim domu - zaznaczył.

- Panie prezesie (Jarosławie Kaczyński - red.) czas próby już minął. Żyjemy w kraju, w którym Polacy umierają od smogu, emeryci i renciści żyją za minimum. Pana czas próby minął. Koniec gry. Panie prezesie, chcecie wygrać tylko po to, by utrzymać władzę, my chcemy zmienić Polskę na lepsze - podkreślił.

- Nauczyciele muszą zarabiać godnie. Przynajmniej 3,5 tysiąca złotych na start. Mamy apel do premiera Mateusza Morawieckiego: albo weźmie się pan do roboty, albo złoży pan dymisję. Rozmowa z nauczycielami to pana obowiązek

- Panie prezydencie, dlaczego milczy pan, gdy poniżani są nauczyciele, dlaczego milczy pan gdy prezes pana partii szczuje na drugiego człowieka - mówił Biedroń, odnosząc się potępiania przez PiS deklaracji LGBT+. - Nie oczekujemy wiele, ale odrobinę odwagi. Odwagi prezydencie - podkreślił.

Zaznaczył, że za kilka dni Wiosna przedstawi program wyborczy do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział też rozdział państwa od Kościoła oraz wprowadzenie ustawy o równości małżeńskiej - Radio Tok FM.

Prawica dobrej zmiany jest wściekła już atakują Krzysztofa Śmiszek za to jak tak może kandydować, po wmawiają najbliższy nie mogą. Nie lepiej popatrzą jak u siebie stanowiska rozdają, swoim rodzinom i przyjaciołom, którzy nie są fachowcami. Krzysztof pokazał wiele lat jak walczyć, dobrej zmiany. Sufit wali się, cały czas kogoś obrażają, po tak chcą wygrać wybory.

22:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr Grabarczyk - pierwszy materiał o Michaelu Jacksonie i kontrowersjach wywołanych przez dokument "Leaving Neverland" spotkał się z pozytywnym odbiorem, ale wywołał też mnóstwo emocji w komentarzach. Od czasu premiery "LN", w sieci pojawiło się dużo artykułów i wpisów, które zarzucają twórcom i bohaterom dokumentu kłamstwa i manipulacje. W tym filmie postanowiłem się im przyjrzeć i sprawdzić ile w tych zarzutach jest prawdy.

Piotr Grabarczyk - odcinek cyklu #zorientowani, odnosi się trochę do tego co się ostatnio dzieje w Polsce wokół małżeństw jednopłciowych i adopcji dzieci przez takie pary.

KaDo - Miejsce na Randkę

Jakub i Dawid podróże do Helu

Transbros - polski vlog na temat transpłciowości

Vloger Maksimus

Matt Dallas i Blue Hamilton

Brad i Eric powitanie na lotnisku

Tom Daley i słodycze z Japonii

McHusbands - dwóch tatusiów

Vloger Bradley Birkholz

Team2Moms dwie mamy z dziećmi

Husband i Husband

PJ McKay i Thomas McKay

Vloger Tyler Oakley

Stepsof2Foreigners

22:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Parada Równości rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń pojazdów/platform, grup zorganizowanych, stoisk w Miasteczku Równości i wydarzeń w ramach Tygodnia Równości 2019. Aby zgłosić się do poszczególnych kategorii, należy wypełnić umieszczony formularz na stronie Parady Równości. Na wszelkie pytania odpowie Osoba koordynująca zgłoszenia Tristan Woźniak – tristan.wozniak@paradarownosci.eu.

Pinksixty News wiadomości LGBT - United Airlines ogłosili, że jako pierwsza linia lotnicza w Stanach Zjednoczonych będzie oferować opcję dla osób binarnych dotyczące rezerwacji.

Narażę rząd Kanady dorzuca uchwalenie zakaz leczenia z homoseksualizmu. Mimo zakaz jest już lokalnie Ontario, Manitoba, Vancouver i Nowa Szkocja.

W Michigan zakazano dyskryminacji par jednopłciowy przez agencję adopcyjne, które dyskryminują w imię religii.

Bette Midler i Judith Light pojawią się gościnnie w serialu "The Politician", pierwszego serialu Ryana Murphy'ego dla Netfliksa.

Adele i Jennifer Lawrence, pojawiły się niezapowiedzianą wizytę w barze dla gejów w Nowym Jorku i zszokowały wszystkich.

Najwyższy Sąd w Kenii odroczył decyzję dotyczącą uchylenia przepisów z czasów kolonialny dotyczące zakaz stosunków homoseksualny. Wyrok został przełożony na 24 maja.

Pinksixty Culture na temat jednej wybitny reżyserek Barbary Jean Hammer

Antoni Porowski, guru jedzenia z Queer Eye, rozmawiał z Fast Company, czego się dowiedział od czasu, gdy show się jest wielkim sukcesem, oraz o jego rosnącym imperium, które obejmuje teraz restaurację w Nowym Jorku i książkę kucharską.

Seniorzy geje na temat wielki div gwiazd popu. Zobacz, jak dobrze radzą sobie z Arianą Grande, Beyoncé, Britney Spears, Camilą Cabello, Carly Rae Jepsen, Charli XCX, Cher, Demi Lovato, Patti LaBelle, Dua Lipą, P!nk, Janet Jackson, J Lo, Katy Perry, Kelly Clarkson , Lady Gaga, Kesha, Madonna, Lana Del Rey, Mariah Carey, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rihanna, Robyn, Selena Gomez, Shakira, Taylor Swift i Whitney Houston.

Na scenie Steve Jobs Theater Apple pokazał swoje nowe usługi. Najważniejsza z nich to Apple TV+, czyli serwis VOD z treściami tworzonymi przez sławy z Hollywood. Oprah Winfrey. "Chcemy być usłyszani, ale chcemy być też słuchani. Właśnie dlatego połączyłam siły z Apple" - podkreśliła Winfrey w swoim wystąpieniu. Stworzy ona dla Apple serię filmów skupionych wokół takich tematów, jak molestowanie seksualne czy zdrowie psychiczne - gazeta.pl

Zebrali się chrześcijanie na Kapitolu Stanowym w Teksasie wraz z grupą More Light Presbyterians i miejscowymi duchowieństwem, protestowali przeciwko wysiłkom polityków lokalny w Teksasie w celu zalegalizowania dyskryminacji osób LGBTQIA+.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

22:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 22 marca 2019

Schwulissimo Magazyn: 31-letni Dimitri który urodził się w Rosji i dorastał w Dolnej Frankonii na Bawarii w Niemcze. Także mieszkał w Karlsruhe i Hamburg, aż do czasu, gdy przeniósł się do Berlina prawie siedem lat temu. Jest wyszkolonym elektrykiem w dziedzinie energetyki i techniki budowlanej. Obecnie studiuje inżynierię elektryczną na TU Berlin. Mario 44 letnich, urodził się w Rüdersdorf koło Berlina i dorastał w Gosen (Brandenburgia). Od 1999 roku mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako najwyższy oddziele federalnym jako specjalista ds. Zarządzania.

Obaj spotkali się - w Berlinie - na imprezie u przyjaciół. W lipcu 2014 roku Dimitri został zaciągnięty przez znajomego, w którym mieszkał na imprezę. Tam po raz pierwszy zobaczył Mario. Ponieważ jego znajomy znał Mario, zaczęli rozmawiać. Dimitri: "Potem spotykałem z Mario. Następnego dnia poszliśmy razem do Badeschiff Berlin i spędziliśmy razem tam dzień, aby się lepiej poznać. Potem regularnie spotykaliśmy od roku 2014 roku." Mario mówi o pierwszej randce: "W zasadzie nie myślałem o tym. Nie sądziłem też, że coś się rozwinie. Nie patrzyłem w ogóle i właśnie pochodziłem bardzo stresująco do konstrukcji związku. Ale tak to zwykle jest, kto nie szuka, kto znajduje. Trochę inaczej było z Dimitri: "Widziałem Mario, od razu uznał go za atrakcyjnego i chciał go poznać. Ostatecznie los pomógł trochę i wszystko poszło gładko".

Oczywiście zawsze dochodziły wzloty i upadki w związku. Dimitri mówi: "Są także częścią związku. Najważniejsze jest to, aby zawsze pracować nad sobą i nad związkiem oraz otwarcie rozmawiać o wszystkim. Mamy bardzo dobrą relację zaufania i pełnej szacunku do siebie. Gdy pojawiają się konflikty, otwarcie się do nich mówimy i wspólnie próbujemy znaleźć rozwiązanie.

Kiedy ujawnili się do swoi rodzin, zostało odebrano bardzo różnie przez swoje rodziny. Podczas gdy rodzina Dimitriego i jego środowisko akceptują jego jako geja. Mario nie miał tak łatwo. "Kiedy wyszedłem, był to szok dla mojej rodziny. Byłem wtedy w siedmioletnim związku z moją dziewczyną. Kiedy miałem pierwszy kontakt z mężczyzną, od razu było dla mnie jasne, że zakończę mój związek i w tym kontekście również się wyprowadziłem od siebie. W końcu rodzina potrzebowała trochę czasu, aby to przetrawić i zaakceptować."

Ich wspólne hobby to uprawianie sportu (5 razy w tygodniu), lubią podróżować, a także lubią nocne życie w Berlinie. „Tańczymy jak czasem dziko w klubach KitKat lub czasami w Berghain”, jak mówi Dimitri Mario dodaje: „Ale cieszymy się, także możemy być sami w domu ze sobą, czy cieszyć się spokojny wspólny obiad i spędzić z przyjaciółmi."

Pinksixty News wiadomości LGBT - ILGA raport na temat homofobii, przestawiono na konferencję w Nowej Zelandii.

Izba Reprezentantów USA zagłosuje w przyszłym tygodniu za rezolucją wyrażającą sprzeciw wobec polityki administracji Trumpa zakazującej dla osób transpłciowych służby w wojsku.

Wybory w Tajlandii nie długo odbędą się. Podczas gdy główni rywale skupili się na gospodarce i pogłębiającej się przepaści między bogatymi a biednymi, Partia Mahachona przygotowuje się do wystawienia 20 kandydatów, którzy otwarcie identyfikują się jako LGBT i promują integrację i równe prawa.

Dex Frier, który identyfikuje się jako mężczyzna, ale szkoła zmusiła go do kandydowania na królową balu, zamiast, króla balu.

 

21:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nie jestem gejem. Epizod był biseksualny, ale nie sądzę, że z tego powodu powinienem mówić, że jestem gejem. Jest przecież bardzo dużo osób, którzy są homoseksualni, ale nie widać tego po nich - błysnął.

Dopytany o rozmowę na temat orientacji w pokoju zwierzeń, dodał: Nie chciałem odpowiadać na to pytanie, jeszcze jest za wcześnie, nie chcę się otwierać. Dlatego odpowiedziałem im, że jestem hetero, chociaż jestem bi ze skierowaniem na gej - powiedział.

Zachowanie Łukasza Darłaka wywołało poruszenie w sieci. Robert Biedroń skomentował jego zachowanie. "On może być bohaterem" - powiedział polityk w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kilka osób wprost spytało go, czy jest gejem. Chłopak wprost odpowiadał, że nie. Marlena nie kryła swojej opinii i powiedziała Łukaszowie, że wygląda zniewieściale. Zrobiło się niezręcznie.

- Jeżeli społeczeństwo oczekuje, że będziemy ukrywali naszą orientację, to niech się potem nie dziwi, że on o tym nie mówi. Jest zamknięty 24/7 w jakimś domu z obcymi ludźmi, więc nie wie, jak oni zareagują. Mam nadzieję, że będą tolerancyjni. Myślę, że cała Polska mu kibicuje. Zwłaszcza teraz, jak jest nagonka na społeczność LGBT. On może być bohaterem. Pamiętam uczestnika z wcześniejszych edycji Big Brothera, który się wyoutował i dał radę. Łukasz wygląda na silnego chłopaka. Kibicuję mu i trzymam kciuki. Trzeba doceniać odwagę, a Łukasz ją ma i idzie pod prąd. Za pójście pod prąd w domu Big Brothera należy się szacun - mówi polityk w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dobrze powiedziała poprowadzą Małgorzata Ohme

10:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

LGBTI: Wiemy kto jest PRZECIW. Sprawdzamy kto jest ZA!
Społeczność LGBTI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interpłciowe) stała się nowym wrogiem publicznym i nienawistnym wehikułem, który ma poprowadzić PIS do zwycięstwa w wyborach do Europarlamentu. W obliczu tak zmasowanych ataków i w kontekście nadchodzących wyborów, organizacje1 i społeczność osób LGBTI oczekują od kandydujących partii politycznych konkretnych działań. Dlatego też sprawdzimy, która partia startująca w wyborach do Europarlamentu podpisze Europejską Deklarację Równości, czyli zbiór zobowiązań wyborczych dotyczących równości osób LGBTI. Więcej o akcji można przeczytać na www.comeout.pl

Kaczyński i spółka wytacza działa
Od kilku tygodni obserwujemy bezprecedensowy w swojej skali, zmasowany atak na społeczność LGBTI. Główne skrzypce zaczął grać sam Jarosław Kaczyński, zaprzęgając do niego aparat partyjny i rząd. PIS wyznacza nowego wroga publicznego – LGBTI- nie licząc się z konsekwencjami, jakie taka nienawistna retoryka przynosi członkom i członkiniom społeczności oraz ich rodzinom i bliskim. Dodatkowym celem ataku stały się też osoby pracujące z osobami LGBTI.

Słowa już nie wystarczą…
Fala hejtu i nienawiści spotyka się z oporem i oburzeniem z wielu stron. Także ze strony partii i polityków opozycji. Słowa są ważne, gesty solidarności również, ale w obecnej sytuacji niezbędne są jasne deklaracje wyborcze, które pociągają za sobą aktywne działanie na rzecz równości osób LGBTI. Takich właśnie konkretów organizacje oraz społeczność LGBTI oczekują od polityków i partii opozycyjnych. „Reprezentujemy rodziny i sojuszników osób LGBTI, oczekujemy tworzenia i wzmacniania narzędzi prawnych w Unii Europejskiej, które chronić będą nasze dzieci przed wykluczeniem i marginalizacją.” – mówi Dorota Stobiecka ze Stowarzyszenia My, Rodzice.

Europejskie organizacje LGBT piszą deklarację
Aby na słowach i gestach się nie skończyło, przygotowaliśmy wraz z innymi organizacjami LGBTI z krajów UE Europejską Deklarację Równości- zestaw 5 obietnic wyborczych dotyczących działania na rzecz równości osób LGBTI. “Wiele młodych osób, którym marzy się otwarta i tolerancyjna Polska, nabyło przed tymi wyborami prawo wyborcze. Chcemy, żeby mogli głosować świadomie, nie na puste obietnice, a na jasne deklaracje, z których później będzie można rozliczyć polityków i polityczki.”- mówi Julia Maciocha, organizatorka Parady Równości. Sprawdzimy, które partie poważnie chcą wspierać społeczność LGBTI i podpiszą deklarację, w której zobowiązują się do:

  1. Wzmocnienia ochrony prawnej osób LGBTI w oparciu o prawa unijne i politykę UE;
  2. Zapewnienia bezpiecznego środowiska dla osób i organizacji broniących praw człowieka osób LGBTI;
  3. Bycia sojusznikiem / sojuszniczką tych, których głos nie jest dostatecznie reprezentowany;
  4. Uczynienia z Unii Europejskiej liderki w kwestii praw osób LGBTI;
  5. Wspierania społeczności LGBTI przy użyciu mandatów poselskich.

Więcej o deklaracji można przeczytać na www.comeout.pl

Propozycję podpisania deklaracji skierujemy do wszystkich partii opozycyjnych, które nie stosują w przestrzeni publicznej mowy nienawiści, a podsumowanie z zestawieniem partii, które podpisały deklarację, upublicznimy 24 maja.

Kontakt dla mediów:

Justyna Nakielska

Kampania Przeciw Homofobii

660 933 244

jnakielska@kph.org.pl

www.kph.org.pl

10:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 934