Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 31 stycznia 2013

W jakich warunkach dorastał młody Jezus? Jak się ubierał i jak żyła jego rodzina? W programie archeolodzy przedstawią dowody jak żyli ludzie w tamtych czasach.

Tagi: dokument
22:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

  "Jestem obywatelką Polski, osobą homoseksualną, pozostającą od 27 lat w trwałym związku. Po ukończeniu w terminie studiów - pracuję, płacę podatki, nigdy nie korzystałam z pomocy społecznej, nie zajmowałam łóżka w szpitalu, nie popadłam w konflikt z prawem itp., itd." - pisze pani Ewa Bator w liście otwartym do marszałek Kopacz. "A jednak okazuje się, że według poseł Krystyny Pawłowicz życie moje, mojej partnerki i setek tysięcy Polaków nam podobnych jest co najwyżej tylko jałowym 'użyciem' drugiego człowieka traktowanego jak przedmiot. A nasze związki: 'mają cel czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka (partnera) i członków jego rodziny. (...)

Protestuję, by parlamentarzyści wykorzystywali sejmową mównicę do demonstrowania swojej pogardy wobec jakiejkolwiek grupy obywateli; żeby merytoryczne argumenty zastępowali prymitywną, chamską mową nienawiści. Oczekuję od Pani Marszałek konkretnej reakcji." Pełny list na Tok FM.

środa, 30 stycznia 2013

Anderson Cooper gościł Jacob Rudolph,, nastolatka z New Jersey, który ujawnił się przed całą klasą. Jacob powiedział Anderson, że jego idolem jest George Takei, prowadzący zaskoczył go z tym, zaprosił Takei do studia.

Tagi: media
22:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

- Nie ma opinii Sądu Najwyższego w sprawie związków partnerskich. Jest opinia pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, która wyraża jego poglądy. Sąd Najwyższy nie ma kompetencji do opiniowania projektów ustaw, więc to nie jest żadne urzędowe stanowisko - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w Radiu ZET. Senator zaznaczył również, ze wynik głosowania ws. związków "to wstyd" a zachowanie posłów pozwoliło prasie zachodniej nazwać Warszawę Europą wschodnią.(Gazeta.pl)

Podczas niedzielnego marszu w Francji też był ukraińskie feministki, show im ukradli dwóch geje półnadzy przed nimi pocałowali się.

Femen men

(źródło)

Tagi: foto
11:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 stycznia 2013

Nowy trend w modzie pedały projektanci wykorzystują różowy trójkąt symbol nazistowski do swoi ubrań i kolekcji. Dla mnie nie smaczne wiele osób zostało zabity, wykorzystanie trójkąt do masowej przemysłu on zniknie znaczenie, że przez tent trójkąt napiętnowano gejów. (Queer.de)

Tagi: media news
22:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Czy minister sprawiedliwości blefował mówiąc, że projekty ustaw o związkach partnerskich są niezgodne z konstytucją? Jego słowa krytykuje premier, szef klubu i eksperci. Teraz jedno ze stowarzyszeń zażądało od Jarosława Gowina dowodów: ekspertyz prawnych na niekonstytucyjność ustaw. (gazeta.pl)

Związki partnerskie nie naruszają konstytucji. Tu chodzi tylko o realizację obowiązków ciążących na państwie wobec własnych obywateli - mówi dr Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista.

Dr Ryszard Piotrowski: Związki partnerskie nie naruszają konstytucji. Art. 18 nie dotyczy związków partnerskich, lecz pewnej formy małżeństwa i rodziny. Nie można go interpretować w oderwaniu od innych artykułów, tylko w powiązaniu z nimi. W szczególności nie należy interpretować go w taki sposób, że uregulowanie w konstytucji statusu małżeństwa jest równoznaczne z wykluczeniem związków o innym charakterze. To antykonstytucyjna interpretacja. (Gazeta Wyborcza)

Elton John i David Furnish nowy portret rodziny z swoimi synami, najnowszy syn Elijah Joseph Daniel, który urodził się w tym miesiącu (11 stycznia). Mają już syna, Zachary Jackson Levon, urodził się dwa lata temu. (Gay Star News)

Dwóch polityków heteroseksualny francuskich pocałowali się, pokazać swoją solidarność z lesbijkami i gejami,że pobierają równość małżeństw  Socjalistyczna parlamentarzyści Yann Galut i Nicolas Bays, uczestniczyli w niedzielnym marszu na rzecz równości małżeństw. (Gay Star News)

Ciekawe którzy u nas mieli odwagę taką, pocałować się solidaryzować z nami?

Nasze korzenie do afrykańskie, cała nie chęć do ras do sami ludzie stworzyli, dziś uprzedzenia też są silne nie tylko rasowe, płeć, orientacja seksualna najgorsze to wykorzystujemy Boga do nienawiści wmawiamy Bóg nienawidzi homo, czarny, kobiet.

Filmy wyjaśnia dowody dla teorii migracji ludzkich z Afryki, a następnie na całym świecie, wspierając Teorię Opuszczenia Afryki. Teoria ta twierdzi, że wszystkie nowoczesne ludzkie istoty pochodzą od anatomicznie współczesnych afrykańskich Homo Sapiens.

Tagi: dokument
01:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 stycznia 2013

Wiele hałasu o posła PO przeciw związkom partnerskim, wśród osób którzy byli przeciw też poseł SLD Eugeniusz Czykwin, dla Gościa Niedzielnego, że nie głosował, by być w zgodzie ze swoim sumieniem, jest przeciwko związkom partnerskim.

Program HGTV House Hunters, na temat para szuka domu sobie nowego nie które były pary homoseksualne.

Program wersja House Hunters International emituje w polsce kanał Travel Channel o godzinie 13:00 i 17:00.

zwiastun druga część wideo:

Tagi: media
13:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kanadyjska prowincja Ontario ma swoją pierwszą kobietę premier i też lesbijka Kathleen Wynne mianowano następną premier tej prowincji.

Wynne, Kanadyjskiej Partii Liberalnej, wcześniej służyła w prowincji była Ministrem Spraw Komunalnych i Mieszkalnictwa i do spraw Aborygenów.

Wynne jest żonata z Jane Rounthwaite, która specjalizuje się w pracy z organizacjami non-profit i charytatywnymi. (Gay Star News)

Wideo CBC News:

Tagi: news
11:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 stycznia 2013

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | W zwierciadle złotego oka

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

28 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa 

Klub Filmowy LGBT zaprasza na pokaz amerykańskiego filmu "W zwierciadle złotego oka" ("Reflections in a Golden Eye") w reżyserii Johna Hustona. 

Ten mało znany w Polsce film z udziałem bardzo znanych aktorów i w reżyserii sławnego twórcy, powstał według wydanej także u nas powieści Carson McCullers (wstęp do książki napisał sam Tennessee Williams). Film miał swoją premierę w roku 1967, a wyreżyserował go John Huston („Sokół maltański”, „Skłóceni z życiem”). Początkowo kapitana Pendertona ukrywającego swoje pożądanie do szeregowca Williamsa miał zagrać Montgomery Clift, ale zmarł na atak serca przed rozpoczęciem zdjęć. Zastąpił go Marlon Brando. Żonę kapitana, Leonorę, sfrustrowaną zachowaniem męża, zagrała Elizabeth Taylor. Rola szeregowca Williamsa była debiutem ekranowym Roberta Forstera, który wiele lat później otrzymał nominację do Oscara za „Jackie Brown” Quentina Tarantino. Uwaga! W filmie Hustona pokazuje się nago!

Film pokażemy w wersji oryginalnej z polskim lektorem.

Po seansie zapraszamy do dyskusji.

Wstęp wolny.

Klub Filmowy LGBT w ramach Uniwersytetu Krytycznego to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu - Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki - zapraszają na dyskusję wokół filmu. 

Mariusz Kurc - redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” - zbioru wywiadów z „Repliki”. 

Bartosz Żurawiecki - krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”. 

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2011-2013” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

zwiastun

Tagi: media
23:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W niedzielę 27 stycznia pod Sejmem odbył się spontaniczny protest obywatelski, zwołany przez w ciągu jednego dnia na Facebooku. Mimo niesprzyjających warunków - siarczystego mrozu - zebrało się ponad 200 osób. Protest odbył się w przyjaznej, pokojowej atmosferze, były rodziny z dziećmi i psy. Zgromadzeni skandowali "Wstyd na Wiejskiej", "Precz z homofobią w polskim sejmie" oraz bardziej luzackie hasła jak "Związki partnerskie są superskie". W kulminacyjnym momencie jedna z protestujących osób wspięła się na latarnię i zawiesiła tęczową flagę (niestety zakończyło się to mandatem). Po blisko godzinie protestujący rozeszli się do domów - Krytyka Polityczna.

"Głosowałem na PO, nie popełnię więcej tego błędu". "Posłom brakuje inteligencji". "Zachowują się w ohydny dla obywateli sposób". "Jałowa miłość? Ciekawa jestem miłości produktywnej w wykonaniu posłanki Sobeckiej!". Mimo mrozu, przed Sejmem ponad 200 osób manifestowało ws. związków partnerskich. (Gazeta.pl)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6