Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 31 stycznia 2014

Gazeta Wyborcza: Skąd bierze się niemal natychmiastowe działanie dotyku i serdecznych uścisków i co się dzieje, gdy z nich rezygnujemy? Sprawdź, jakie korzyści płyną z przytulania i praktykuj je jak najczęściej!

Liczne badania pokazują, że dzieci, które są pozbawione ciepła i kontaktu fizycznego rozwijają się znacznie gorzej niż te, których potrzeba bliskości zostaje zaspokojona. Już na początku XX wieku pewien lekarz Johns Hopkins zauważył, że brak dotyku zmniejsza szansę niemowląt na przeżycie. Odkrył, że w sierocińcach, w których koncentrowano się jedynie na potrzebach fizjologicznych trafiających tam niemowląt, większość z dzieci nie dożywała nawet roku.

Maluchy, które nie są przytulane, mimo zapewnienia im odpowiedniej diety i warunków, często cierpią na infekcje dróg oddechowych niewiadomego pochodzenia, nawracające gorączki, nie przybierają na wadze- wykazały badania przeprowadzane na oddziałach szpitalnych na przestrzeni trzydziestu lat.

Ludzie to istoty społeczne, nie jesteśmy stworzeni do tego, żeby żyć w samotności. Już od urodzenia nawiązujemy relacje z innymi: pierwszą z matką, później z rówieśnikami, partnerem, własnymi dziećmi. Co tworzy więź, co sprawia, że jesteśmy sobie bliscy?

Masz zszargane nerwy? Jak najczęściej się przytulaj! Gdy to robisz, obniża się poziom kortyzolu, hormonu towarzyszącego odczuwaniu stresu. Prawda, że przyjemny sposób na uwolnienie się od zgromadzonego napięcia?

Gdy się przytulamy, serce zwalnia tempo, spada ciśnienie krwi. Organizmy osób, które doświadczają bliskości innych są bardziej odporne, lepiej radzą sobie z wirusami, a nawet komórkami nowotworowymi. Przytulanie nie tylko wpływa na odporność i działa jak tabletka przeciwbólowa, może być także skutecznym środkiem ułatwiającym zasypianie i głęboki sen.

Przytulanie jest bardzo ważne, a tak wielu odmawiają nam miłości, zmuszają nas do samotności.

Tagi: sexy
22:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Szwecji, 2000 osób zebrało się w Sztokholmie na stadionie, aby pokazać swoje poparcie dla rosyjskich LGBT śpiewali hymn Rosji otoczony wiele, wiele "gejowskiej propagandy", flag, baloników.

Tagi: news
21:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Acting Out the miniserial internetowy, opowiada o geju aktorze czy ma być gejem czy udawać hetero w Hollywood

Tagi: serial
21:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Muzułmanin z Francji zamierza otworzyć pierwszy meczet dla gejów - informuje strona hurriyetdailynews.com. W świątyni będą się także mogły modlić kobiety.

Mohammed Ludovic Lütfi Zahed to pochodzący z Algierii muzułmanin. Mieszka na stałe we Francji. Mężczyzna wpadł na pomysł, aby otworzyć meczet, w którym mogłyby się modlić osoby o orientacji homoseksualnej.

- Islam zacząłem poznawać w wieku 12 lat, wtedy też przygotowywałem pierwsze modlitwy. Na początku byłem zwolennikiem salafizmu, jednak ruch ten skierował się w stronę terroryzmu, więc go porzuciłem - tłumaczy. - O tym, że jestem gejem, dowiedziałem się dopiero po pierwszej nocy z mężczyzną. Moja wiara pomagała mi się z tym oswoić - kontynuuje.

Zahed tłumaczy ideę utworzenia meczetu dla homoseksualistów. - W każdym normalnym meczecie kobiety zmuszone są do siedzenia z tyłu świątyni oraz do noszenia specjalnych chust - wynika to z ich roli w kulturze. Natomiast geje narażeni są na agresję zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Podczas pielgrzymki do Mekki zrozumiałem, że potrzebna jest świątynia dla homoseksualistów - powiedział - onet.pl

Tagi: religia
16:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Miłość nie Wyklucza: Pod jednym z naszych ostatnich postów, dotyczącym dwóch gejów którzy wrzucają zdjęcia swojej rodziny na Instagram, padło sformułowanie: „fakt jest faktem, że wzoru kobiety nie zastąpi facet, a wzoru faceta nie zastąpi kobieta.”.  

I ja się pytam: co to za wzór i po co on komu? Czy chodzi o stereotypowe wyobrażenie na temat mężczyzn i kobiet, którzy i które mają być – no właśnie, jacy? Okrutni, łagodne, zdecydowani, efemeryczne, silni, płaczliwe, „głowy rodziny” oraz „kury domowe”. Czy rzeczywiście o to chodzi? O utrwalanie patriarchalnych stereotypów na temat ról społecznych? Jeśli tak, to nie chodzi o żadne cechy należne osobom, ale o wyobrażenie o nich i oczekiwania wobec nich.  

Tak, tak Drogie i Drodzy – znów chodzi o gender! I oczywiście o taką, można rzec zwykłą niechęć wobec osób homoseksualnych, wynikającą z samego faktu ich istnienia.  

Niechęć wobec tęczowych rodzin to wcale nie przeświadczenie o tym, że bez biologicznej kobiety jako matki i biologicznego mężczyzny jako taty dziecko będzie słabsze, „wybrakowane”, gorsze, źle przystosowane do życia, mniej zdolne czy jakkolwiek społecznie upośledzone. Za tymi wszystkimi lękami kryje się tylko i wyłącznie lęk o to, że oto konstrukt rodziny, tak dobrze znany i przyjmowany bezrefleksyjnie jako coś danego raz na zawsze i niepodlegającego ewolucji, trzeba chronić. Mało tego, konstrukt ten od dawna jest mitem. Nie będzie odkryciem jeśli napiszę, że z pewnością wielu i wiele z nas nie wychowała się w rodzinie z mamą i tatą, tylko na przykład z dziadkami, wujostwem, macochami i ojczymami. Czy to też jest normalna rodzina? Czy dziadek wychowując wnuczkę może jej przekazać „prawdziwe” cechy kobiece? W myśl przeciwników homo rodzin i takie sytuacje należałoby traktować jako niewłaściwe.  

Rodzina jako taka nie jest dana raz na zawsze. Fakt że nie jesteśmy stadni jak tysiące lat temu, fakt że (przynajmniej w większości) jesteśmy monogamiczni nie oznacza, że inne modele życia są lepsze czy gorsze. W postrzeganiu systemu rodziny mama – tata – dziecko jako najlepszego upatruję mechanizm postkolonialny. Utrwaliliśmy w sobie, że to jest model efektywny i z tej efektywności wyprowadziliśmy, że najwłaściwszy bo najbardziej stabilny. Warto sobie jednak uzmysłowić, że to co prezentujemy, czym żyjemy, jest właściwsze zarówno od porządku zastanego jak i każdej „nowinki”. Warto także zauważyć, że perspektywa Polaka z Polski, białego katolika jest naznaczona każdym z tych słów. Jak Polak to z Polski, biały i katolik. Jak z Polski, to wiadomo, że odpada każda inna nacja, jak biały to wiadomo – żadne mieszane małżeństwa czy to ze względu na rasę czy wyznanie. A jak katolik to wiadomo, że nie Żyd, pedał czy inny sodomita.  

Istnieją tak zwani postępowi „normalsi”, którzy mówią czasem: „no niech już będzie, że osoby homoseksualne wychowują dzieci, bo to przecież lepiej niż gdyby były one w domu dziecka, albo w alkoholowej patologii”. Powszechnie takie stwierdzenie nie budzi sprzeciwu, bo chyba każdy przez skórę czuje że każdą patologie należy eliminować, więc rodziny tęczowe byłby mniejszym złem. Ja się z tym jednak nie zgadzam. Im dłużej będziemy się oszukiwać, że takie myślenie jest w porządku, że można w jakikolwiek sposób przyrównywać te rzeczywistości, ostatecznie - że myśleniem takim działamy na rzecz dobra i dzieci i tęczowych rodzin, tym gorzej dla nas.  

Czas się w końcu otrząsnąć i zauważyć, że nie jesteśmy żadnym pępkiem świata, że nigdy nim nie byliśmy, że białość naszej skóry wcale nie jest lepsza od śniadości Hindusów, a nasz katolicyzm to wydmuszka, symbol, którym chętnie się posługujemy w zasadzie z jednego powodu – bo duży może więcej, bo karmieni jesteśmy statystyczną demagogią, która nakazuje wierzyć społeczeństwu, że wszyscy jesteśmy wierzący i że wszyscy wyznajemy podobne wartości. Że sam fakt ilości osób ochrzczonych wprost proporcjonalnie przekłada się na możliwość, a co za tym idzie zasadność narzucania własnych zasad moralnych (jakkolwiek realizowanych czy deklaratywnych) całości.  

Prawda jest jednak taka, że za taką postawą stoi kompleks pewnego rodzaju niższości i lenistwa umysłowego. Nie namyślamy się dlaczego coś nam nie pasuje. Dajemy się porwać mediom, mówcom, i konsekwencją tego jest to, że tak naprawdę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, przyparci do muru, wtedy gdy oczekuje się od nas argumentów, za co tak naprawdę nienawidzimy innych i co tak naprawdę możemy zarzucić tym, którzy wychowują dzieci i żyją w tęczowych rodzinach.  

[bogusia]

Ogłoszono nominacje do 25 GLAAD Media Awards. Przyznawane one są produkcję filmowe i telewizyjne, które mają tematykę LGBT.

W kategorii najlepszy film nominowane są "Życie Adeli", "Witaj w klubie", "Na śmierć i życie", "Dary Anioła: Miasto kości" i "Tajemnica Filomeny".

W kategorii najlepszy serial dramatyczny nominowane są "The Fosters", "Chirurdzy", "Orphan Black", "Słodkie kłamstewka" i "Shameless - Niepokorni".

W kategorii seriali komediowych nominowane są "Brooklyn Nine-Nine", "Glee", "Współczesna rodzina", "Orange is the New Black" i "Please Like Me".

W kategorii najlepszy odcinek z tematyką LGBT, nominowane są "Bride and Prejudice" The Soul Man (TV Land), "LARP and the Real Girl" Supernatural (The CW), "Secret Lives" Drop Dead Diva (Lifetime), "Snow Angels" Elementary (CBS), "There's the Door" Necessary Roughness (USA Network).

W kategorii najlepszy film lub miniserial nominowane są Behind the Candelabra (HBO) i In the Flesh (BBC America).

W kategorii najlepszy program telewizyjny reality nominowane są Big Freedia: Queen of Bounce (Fuse), Cyndi Lauper: Still So Unusual (WE tv), Dream School (Sundance Channel), Project Runway (Lifetime), Small Town Security (AMC).

W kategorii najlepszy dokument nominowane są Bridegroom (Virgil Films/OWN), Call Me Kuchu (Cinedigm), God Loves Uganda (Variance Films), The New Black (Promised Land Films), Valentine Road (HBO).

W kategorii nalepszy odcinek talk show z tematyką LGBT nominowane są "Are Gay Parents Different?" The Ricki Lake Show, "First Openly Gay NBA Player Jason Collins and his Family" Oprah's Next Chapter (OWN), "Fred Rosser" The Ellen DeGeneres Show, "Laverne Cox" Totally Biased with W. Kamau Bell (FX), "Modern Family Values" Raising McCain (Pivot).

Opera mydlana amerykańska nominowano Days of Our Lives (NBC), który piszę często o niej.

W kategorii najlepszy odcinek programu informacyjnego nominowane są "Chris to Kristin: A Navy Seal's Secret" - Anderson Cooper 360 (CNN), "India's Third Gender" The Stream (Al Jazeera America), "The Rebounder: The Kenneth Faried Story" E:60 (ESPN), "Transgender at 11: Listening to Jazz" 20/20 (ABC), "The Welcoming Movement" To the Contrary (PBS).

W kategorii reportaż kanału informacyjnego nominowani są "Gay Rights at Work" MSNBC Live (MSNBC), "Portman Reverses Position on Gay Marriage" Starting Point (CNN), "Pride & Prejudice" Melissa Harris-Perry (MSNBC), "Scouts Dishonor" The Last Word with Lawrence O'Donnell (MSNBC), "Wild Blue Yonder: Scott Hines" The Rachel Maddow Show (MSNBC).

Ceremonie wręczenia nagród odbędą się 12 kwietnia w Los Angeles oraz 3 maja w Nowym Jorku.

Pełną listę nominowanych znajdziecie TUTAJ.

10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22