Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 31 stycznia 2015

1616_l

Ilona Felicjańska i Joanna Majstrak w akcji "Moda na tolerancję". Dla mnie tolerancja oznacza szacunek do drugiego człowieka, jedną z najważniejszych wartości. Nie tolerować innych, to tak naprawdę nie tolerować kawałka siebie - powiedziała Ilona Felicjańska w rozmowie z Gala.pl. - Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów, mimo że nam się one nie podobają. (gala.pl)

23:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jak wykazała najnowsza ankieta, pomimo rosnącej akceptacji dla osób homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych, zaledwie połowa z nich odważyła się ujawnić swoją orientację rodzinie.

Internetowa ankieta przeprowadzona została przez ICS Centre – pracujące na rzecz społeczności LGBT – i wykazała, że spośród 3214 Wietnamczyków 78% ujawniło swoją orientację jednej lub dwóm osobom. Około 75% twierdzi, że wyjawienie prawdy rodzinie jest trudne, a nawet bardzo trudne. Aż 48% nie odważyło się jeszcze na ten krok.

67% obawia się napiętnowania przez rodzinę, a 22% boi się odrzucenia. Strach przed dyskryminacją w rodzinie oznacza, że 12.7 ankietowanych planuje wejść w heteroseksualne związki małżeńskie - magazyn-aow.pl.

Tagi: LGBT news
10:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
„Prawie połowa mejli otrzymywanych przez Fundację Trans-Fuzja to wiadomości od zatroskanych i zagubionych rodziców, których dzieci – najczęściej nastolatki – ujawniają się ze swoją trans płciowością” – pisze psycholożka Izabela Jąderek.

„Transpłciowości nie da się przeoczyć. Jest rozpoznawalna już w wieku 2–3 lat, kiedy to dziecko zachowuje się bardzo naturalnie, wyraża siebie autentycznie. Nie sposób jej nie widzieć. Można jedynie nie chcieć” – mówi Agnieszka, mama transpłciowego sześciolatka.

„Inaczej wygląda rozmowa z dzieckiem, które ma pięć lat, a inaczej – z tym, które ma lat 15. Rodzicom zazwyczaj jest bardzo trudno wspierać swoje transpłciowe dziecko, które zaczyna dojrzewać i widzi, że jego ciało nabiera kształtów innych od oczekiwanych, kiedy np. zaczynają rosnąć piersi, których się nie chce, kiedy np. pojawia się miesiączka lub kiedy trzeba zakładać sukienki, na które się nie może patrzeć" - pisze Izabela Jąderek.

„Przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe nie są przygotowane na takie sytuacje. Dziecko do 18. roku życia społecznie funkcjonuje pod całkowitą kontrola swoich prawnych opiekunów. I bez ich zgody, bez wsparcia, a także otwartości szkół nie będzie w stanie funkcjonować zgodnie ze swoją tożsamością – mówi Edyta Baker, rzecznik prasowy Fundacji Trans-Fuzja. - Szkoły jednak dość często same zwracają się o pomoc do Fundacji Trans-Fuzja, która oferuje nie tylko rzetelną edukację w zakresie transpłciowości, ale również uczenie otoczenia, jak wspierać i jak reagować na zachowania dzieci.”

„Dziecko Hani ma prawie 18 lat – wkrótce będzie mogło wystąpić do sądu o zmianę dokumentów – jest po długotrwałej diagnozie i w trakcie leczenia hormonalnego. Pamiętam jak dziś, kiedy Hania pojawiła się w biurze Fundacji. Towarzyszyła jej córka – onieśmielona, zawstydzona, obawiająca się kolejnych rozmów ze specjalistami. Nigdy jednak nie zapomnę tego błysku w oku, kiedy wspomniała, że rodzice zgodzili się, aby poddała się leczeniu hormonalnemu, a matka głośno zadeklarowała, że będzie ją wspierać, jak tylko może. – pisze Izabela Jąderek”. Cały tekst – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Inny dokument z dziećmi transpłciowe

Inny dokument o transpłciowy dzieciach

9 letnia transpłciowa dziewczynka

Sąd kasacyjny w Paryżu ostatecznie rozstrzygnął trwający od półtora roku spór, czy marokański gej może wziąć ślub z gejem francuskim. Otóż może, choć tylko nad Sekwaną prawo dopuszcza małżeństwa homoseksualne, a w Maroku są one zabronione. Przed podobnym dylematem stanąłby gej polski zakochany we francuskim - Gazeta Wyborcza.

W obcym ciele, odc. 4 o 00:50 na TVN Style. Patrycja w wieku 40 lat zdecydowała się na leczenie hormonalne w kierunku feminizacji. Dąży do tego, by jej korekta płci została potwierdzona przez sąd. W działaniach może liczyć na wsparcie partnerki, Klaudii, matki ich wspólnego synka. Kiedy pracodawca Patrycji dowiedział się o żeńskim profilu na portalu społecznościowym, natychmiast ją zwolnił. Widzowie zobaczą także gwiazdę nocnego życia Warszawy - azjatycką drag queen - Kim Lee. Dowiedzą się także, co nowego słychać u bohaterek znanych z poprzednich odcinków.

Case Against 8 o 14:00 na Sundance Channel HD. Reżyserzy filmu - Ben Cotner i Ryan White - postanowili zajrzeć za kulisy głośnej sprawy dotyczącej walki o zniesienie zakazu zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci w Kalifornii. Dokument śledzi niezwykłą ekipę, która postanowiła wnieść skargę do Sądu Najwyższego dotyczącą właśnie tego zapisu.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 3 i 4 o 20:05 FOX HD. Owen przedstawia Callie pacjentom szpitala dla weteranów. Liczy, że mechaniczne kończyny, nad którymi pracuje w swoim laboratorium, mogą odmienić ich życie. Jo jest coraz bardziej zazdrosna o przyjaźń Alexa i Meredith. Maggie nadal zwierza się ze swoich problemów Richardowi. Alex i Bailey przygotowują tymczasem swoje prezentacje dla rady nadzorczej. \

Lekarze z Grey Sloan Memorial wspólnie przeżywają zawodowe i osobiste problemy. Ich wzajemne relacje często wykraczają poza zwykłe służbowe kontakty. Starają się też pomagać swoim pacjentom nie tylko w kwestiach medycznych. W szpitalu zjawia się nowa lekarka, Maggie Pierce. Tymczasem w życiu Dereka i Meredith szykują się poważne zmiany.

W ogniu pytań Amandy o 21:00 na Lifetime HD

Współczesna rodzina, 4x o 16:10 na Fox Comedy. Współczesna rodzina 5, 4x 23:50 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście 5x o 21:35 na Comedy Central Family. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 6 o 22:30 na E! Entertainment. Bezczelnie perfekcyjny 7, odc. 3 o 21:00 na Domo+ HD.
 
Załoga SCA: Niezwykłe kobiety, odc. 4 o 19:00 na Lifetime HD. Pasjonatki żeglarstwa postanawiają wystartować w wyjątkowo trudnych regatach, Volvo Ocean Race. Od 12 lat w tym wyścigu nie wzięła udziału żadna kobieca ekipa. Zawodniczki są przekonane, że uda im się osiągnąć wymarzone zwycięstwo.
 
Czarownica o 20:20 na HBO HD
Tagi: media
00:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

z17331914Q,Poslanka-Anna-Grodzka-rozwaza--start-w-wyborach-prPartia Zieloni i dziesięć organizacji lewicowych wystawią własnego kandydata w wyborach prezydenckich. Kto nim będzie - zdecydują internauci w prawyborach. Zieloni chcą Annę Grodzką - Gazeta Wyborcza.

Tagi: news
00:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 stycznia 2015

Ellen rapuje dla Kanye Westa

Tagi: Ploty
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Współczesna rodzina 2, odc. 1 i 2 o 18:10 na Fox Comedy. Claire namawia Phila, by w pozbył się w końcu starego kombi. Proponuje też wspomnieniową wycieczkę. Cameron prosi Jaya a pomoc. Tymczasem Mitchell postanawia zbudować realnych rozmiarów zamek księżniczki dla Lily.

Gdy Claire odkrywa, że Alex zaczyna się interesować chłopcami, staje się nadopiekuńcza. Tymczasem Haley stara się udzielić siostrze kilku pomocnych rad. Gloria gotuje coraz więcej kolumbijskich potraw na cześć swojej babci. Jay odbiera to jako żart.

Seks w wielkim mieście 5, odc. 5 i 6 o 20:00 na Comedy Central Family. Rozpalić Cleveland 4, odc. 17 i 18 o 22:00 na Comedy Central Family.

Koncert Eltona Johna w Las Vegas: Fortepian za milion dolarów o 10:55 na HBO HD. W ogniu pytań Amandy: Świadome życie, odc. 8 o 09:00 na Lifetime HD,

Władca Pierścieni: Powrót króla o 20:00 na TVN. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem, odc. 11 o 00:05 na HBO Comedy.

Na żywo z czerwonego dywanu: Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych 2015 o 15:00 na E! Entertainment. Policja stylu: Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych 2015 o 17:00 i 22:00 na E! Entertainment. E!News o 22:00 i 23:45 na E! Entertainment. Zakazana miłość, odc. 291 o 20:05 na Romance TV HD.

Tagi: media
00:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 stycznia 2015

Gay USA wieści tygodnia LGBT od Free Speech TV

Tagi: news
23:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
Post użytkownika Lambda Warszawa.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13