Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 28 lutego 2013

 Heteroseksualni mężczyźni mają słabość do wojen - powiedział legendarny lider zespołu The Smiths, Morrissey.

"Gdyby więcej mężczyzn było homoseksualistami, nie byłoby wojen. Homoseksualista nigdy by nie zabił drugiego człowieka, heteroseksualiści za to uwielbiają zabijać innych" - stwierdził Morrissey, który sam lubi podkreślać swoją aseksualność. "Nawet dostają za to medale. Kobiety nie idą na wojnę, żeby zabijać inne kobiety. Wojny, armie i broń nuklearna to typowo heteroseksualne hobby" - dodał muzyk- Queer.pl

Tagi: Ploty
13:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wielka niespodzianka gej bloger od plotek Perez Hilton, został ojcem. 

"Jestem gotowy, aby ogłosić, w tym miesiącu miałem szczęście narodziło moje pierwsze dziecko, piękny i zdrowy chłopczyk! Z dużą ilością włosów na maleńkiej głowie" oznajmił na swojej stronie PerezHilton.com .

Hilton, naprawdę nazywa się Mario Lavandeira, jest znany blogerem pisze o gwiazda, ma cięty język było można przekonać podczas wyborów miss, jak skrytykował uczestniczkę za to jest przeciw równości małżeństw. Był tez powiązany skandalem ujawnił seks taśmę Colina Farrella i zdjęcia erotyczne Dustina Lance Blacka.

Ostatnio zmienił się Hilton, jest inny człowiekiem nie jest taki szokujący. Dla Gay Star News "Jestem kimś innym  dziś, który dokonał wielu błędów w przeszłości". "Staram się być bardziej współczujący i koncentruję się na pozytywny rzeczach." (Gay Star News)

środa, 27 lutego 2013

 „Przedstawiciele organizacji LGBT, skupiającej gejów, lesbijki i biseksualistów wmawiają opinii publicznej nieprawdę. Jednym z argumentów, którego używają najczęściej by uzmysłowić Polakom jak potrzebna jest nam ustawa o związkach partnerskich jest fakt, że teraz jeden konkubent nie może się dowiedzieć w szpitalu o stan zdrowia drugiego” – dowiadujemy się z „Rzeczpospolitej”. Zofia Jabłońska, prawniczka Kampanii Przeciw Homofobii podkreśla, że artykuł jest „nierzetelny” i wprowadza ludzi w błąd.

Gazeta 8 lutego umieściła w dziale „prawo” artykuł, w którym tłumaczy w jaki sposób osoby żyjące w nieformalnym związku mogą „zabezpieczyć się na „tę okoliczność”. Zdaniem autorki tekstu wystarczy upoważnienie dla lekarza, z powołaniem się na „art. 9 ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta oraz ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty”. „Artykuł ten jest tendencyjny, tak samo jak jego tytuł” – pisze Jabłońska. całość na queer.pl

Tagi: news
13:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Rusza kampania społeczna "Rodzice, odważcie się mówić". Na plakatach, które zawisną w polskich miastach, pojawią się rodzice osób homoseksualnych i biseksualnych wraz ze swoimi dziećmi. Jedną z twarzy akcji jest znany aktor Władysław Kowalski wraz ze swoim synem, Kubą. "Syn nauczył mnie, jak ważne jest być sobą".  

Na plakatach kampanii "Rodzice, odważcie się mówić" pokażą się trzy rodziny - matka, ojciec lub rodzice z dorosłym dzieckiem o orientacji homoseksualnej. Akcja opatrzona jest trzema hasłami: "Córka nauczyła mnie odwagi" - to mówi Elżbieta, matka lesbijki. "Syn nauczył mnie, jak ważne jest być sobą" - to z kolei Władysław, którego syn jest gejem. A rodzice lesbijki, Aneta i Rafał, firmują kampanię hasłem "Córka nauczyła nas mówić otwarcie".  

KPH: Ponad 40 proc. gejów ukrywa orientację przed rodzicami  

Inicjatorem wydarzenia - skierowanego do rodziców osób LGB - jest Kampania Przeciw Homofobii. - Z badań KPH wynika, że ponad 41% osób LGB [lesbijek, gejów i biseksualistów - red.] ukrywa swoją orientację przed najbliższą rodziną. Rodzice, którzy nie wiedzą, a najczęściej wiedzieć nie chcą, mogą tylko częściowo uczestniczyć w życiu swych dzieci. Obszar, z którego sami się wykluczają, z biegiem czasu rośnie, więź rodzinna słabnie - mówi Katarzyna Remin, działaczka KPH, koordynatorka projektu.  

Jak tłumaczy, "bohaterowie kampanii stoją u boku swych dzieci i są z nich dumni". - Szanują ich tożsamość, o homoseksualnej orientacji dziecka mówią otwarcie, jak o jednym z przejawów rzeczywistości.

Plakaty będą wisieć w pięciu polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym przez miesiąc, w 140 lokalizacjach. Kampania Przeciw Homofobii (KPH) uruchamia też specjalną stronę kampanii: www.OdwazcieSieMowic.pl. Ma ona pełnić funkcję informacyjną dla rodziców gejów i lesbijek i umożliwiać wymianę doświadczeń z innymi matkami i ojcami.  

Uzupełnieniem akcji plakatowej będzie kolejna edycja Akademii Zaangażowanego Rodzica, czyli cykliczne warsztaty dla rodziców, organizowane przez KPH. Akcji patronują m.in. wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.  

KPH od dwóch lat prowadzi działania skierowane wobec rodziców osób LGB. Wydała m.in. książkę "My, rodzice", przeprowadziła też tzw. Akademię Zaangażowanego Rodzica - warsztaty dla rodziców osób homoseksualnych. Dwie kobiety, których twarze znajdą się na plakatach kampanii, Elżbieta Bajan i Aneta Ostrowska, przeszły właśnie ten kurs, teraz zaś zakładają własną organizację: AKCEPTACJA - Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transpłciowych - gazeta.pl

Tagi: kph
12:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 lutego 2013

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na konferencję prasową towarzyszącą kampanii społecznej "Rodzice, odważcie się mówić", kierowanej do rodziców osób LGB (lesbijek, gejów, osób biseksualnych).

Czas trwania konferencji: 60 min

Konferencja odbędzie się w środę, 27 lutego 2013 r., o godzinie 12.00 w Centrum Warsztat przy pl. Konstytucji 4

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Remin

kremin@kph.org.pl tel.: 506 055 713

Prowadzenie: Agata Chaber, prezes KPH

Udział w konferencji wezmą:

Wanda Nowicka – Wicemarszałkini Sejmu VII kadencji

Karolina Malczyk - Pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy d.s. równego traktowania

Władysław Kowalski – aktor, jedna z twarzy kampanii społecznej

Elżbieta Bajan - jedna z twarzy kampanii społecznej

Aneta Ostrowska - jedna z twarzy kampanii społecznej

Katarzyna Remin - koordynatorka projektu

Marcin Nowak – dyrektor kreatywny agencji Lowe GGK

Tagi: kph
17:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przyszłość związków partnerskich była tematem debaty Radia Gdańsk, w której udział wzięli politolog dr Krzysztof Piekarski z UG, Radomir Szumełda, działacz PO i Michał Urbaniak z Młodzieży Wszechpolskiej.

Brytyjskie media podały sensacyjną wiadomość: po 21 latach odnaleziono grób Freddiego Mercury'ego. Nagrobek znajduje się na jednym z cmentarzy w zachodniej części Londynu. Mercury zmarł w 1991 roku. Do tej pory sądzono, że jego prochy rozsypano w Jeziorze Genewskim. Inna plotka głosiła, że artysta został pochowany w rodzinnym Zanzibarze - onet.pl

Tagi: news
13:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nie jestem homofobem - zapewnił dziś poseł Antoni Mężydło z PO podczas rozmowy o związkach partnerskich w RMF FM. Jako dowód przywołał prowokację, jakiej został poddany w czasach PRL-u przez Służbę Bezpieczeństwa.

W PRL protoplaści dzisiejszej lewicy, tej, która dziś najgłośniej krzyczy o związkach partnerskich, szantażem zmuszali homoseksualistów do współpracy z SB. Ja takiej próbie byłem poddany na ostatnim roku studiów - mówił poseł Mężydło. gazeta.pl

Tagi: news
12:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gala MMA - UFC 157, która w miniony właśnie weekend odbyła się za Oceanem - przeszła do historii, i to co najmniej z dwóch powodów. Po raz pierwszy doszło na niej bowiem do pojedynku pań, w którym wystąpiła zawodniczka, która jako pierwsza otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu!   

Ronda Rousey kontra Liz Carmouche - to walka wieczoru, a zarazem pojedynek o pas mistrzowski UFC w kobiecym MMA. Nie dość, że pierwszy w historii w tej najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie - to jeszcze w roli głównej wystąpiła Carmouche - nie tylko weteranka wojny z Iraku, ale też... pierwsza zdeklarowana lesbijka w świecie najostrzejszego sportu walki jakim jest MMA -Fakt.pl

 Dla America blog reportera John Aravosis udzieliła wywiadu

12:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Artykuł "Lekcja Odwagi" w PANI (Marzec 2013) źródło KPH

Tagi: foto
12:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Litewski Ruch Liberałów dąży do legalizacji w kraju związków partnerskich, również związków par tej samej płci. Liberałowie zwrócili się do Zarządu Sejmu z prośbą o powołanie grupy roboczej, która by opracowała prawne regulacje legalizacji takich związków.

Dyskusje na Litwie na temat związków partnerskich nasiliły się w 2008 roku, gdy Sąd Konstytucyjny orzekł, że małżeństwo nie jest jedyną formą rodziny.

W Sejmie ubiegłej kadencji zgłoszono kilka projektów ustaw o związkach partnerskich, ale żaden nie został przedstawiony pod obrady plenarne.

Badania społeczne wskazują, że legalizację związków partnerskich kobiety i mężczyzny popiera 70 proc. mieszkańców Litwy, natomiast legalizację związków homoseksualnych - tylko 4 proc. stooq.pl

poniedziałek, 25 lutego 2013

Ukryta prawda odcinek zdradach swoją partnerkę z facetem, idzie do łóżka z gejem żeby mieć dziecko. Nie lubię takie programy rozrywka dla głupi. Opis odcinak "Para lesbijek, Magda i Dorota, bardzo chciałaby mieć dziecko. Dogadują się z zaprzyjaźnionymi kolegami gejami, Rafałem i Irkiem, że ojcem dziecka zostanie Rafał. Kiedy okazuje się, że Dorota jest w ciąży, w związkach obydwu par dochodzi do konfliktu. Wbrew wcześniejszym ustaleniom kobiety nie chcą oddać jednego z bliźniąt. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy związek Doroty i Magdy rozpada się".

Wideo TVN Player.

Tagi: media
21:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Na spotkaniu z konserwatywnymi członkami PO Donald Tusk pouczał swoich kolegów, by byli bardziej tolerancyjni. - W podręcznikach psychologicznych z lat 70. homoseksualizm był zboczeniem, podobnie jak masturbacja. Gdyby to o masturbacji potraktować poważnie, trzeba by wykluczyć 90 proc. populacji - powiedział.

Raczej nie przekonał jednak swojego nowego wicepremiera Jacka Rostowskiego. - Jak byłem młody, to w Wielkiej Brytanii za kontakty homoseksualne szło się do więzienia. Dziś pary gejowskie adoptują tam dzieci. Nie łudźmy się, to jest równia pochyła - tłumaczył minister finansów. Inny konserwatywny poseł PO, Antoni Mężydło, wtórował z kolei premierowi. - Nie jestem homofobem. W akademiku mieszkałem w pokoju z gejem, i cytując Szymborską, byłem próbowany. Rozumieliśmy się bez słów i kolega się wyprowadził - powiedział.

W debatę włączył się także poseł John Godson. - My, konserwatyści, czujemy się zagrożeni - żalił się. Odpowiedział mu inny czarnoskóry poseł Platformy, Killion Munyama. - John, w sprawie związków partnerskich to my jesteśmy sto lat za Murzynami - upomniał Godsona. - Gazeta.pl

Tagi: news
12:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9