Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 28 lutego 2014

Już z końcem kwietnia 2014 rusza trzecia edycja AZR. Do udziału zapraszamy akceptujących ojców i mamy osób LGBT pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej oraz podjąć działania – również takie o charakterze publicznym – na rzecz równych praw swoich dzieci. Warsztaty nie mają charakteru pomocy psychologicznej. Więcej na stronie KPH.

Tagi: kph
22:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przesłuchiwanie rządu i niebezpieczne związki!!! Prof. Płatek walczy z ministerstwem o protokoły!!! "To jest przesłuchiwanie rządu, dyktowanie, co ma być zrobione. To się odbywa jak wizyta na dywaniku, a nie rozmowa partnerów. Ale trzeba przyznać, że rząd stara się trzymać linii prawa. Tylko dlaczego musi się tłumaczyć i walczyć o to, żeby zachowane było prawo?" - powiedziała prof. Monika Płatek w radiu TOK FM o protokole z posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu z 2012 roku.  

Na spotkaniu poruszano wiele różnych kwestii, m. in. odnośnie przemocy wobec kobiet, religii na maturze, a co dla nas istotniejsze, związków partnerskich: "Duchowny odniósł się też do związków partnerskich. Jego zdaniem projekt może powodować "niekorzystny efekt społeczny poprzez zmarginalizowanie małżeństwa i opierającej się na nim rodziny". Pojawiły się argumenty, że projekt jest sprzeczny z "konstytucyjnymi gwarancjami ochrony małżeństwa, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa". Ówczesny minister administracji i cyfryzacji, Michał Boni, przypomniał biskupom, że projekt o związkach partnerskich jest projektem poselskim i "z tego co wie" rząd nie będzie go rekomendował." Całość na Queer.pl

Tagi: news religia
15:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ryan Dolan który nie dawno ujawnił się jest gejem, jego nowy klip Start Again

Tagi: muzyka
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Podpisanie przez prezydenta Ugandy ustawy penalizującej kontakty homoseksualne zachwiało kursem lokalnej waluty. Szyling ugandyjski osłabił się po tym jak kolejne zachodnie państwa zapowiedziały cofnięcie pomocy finansowej dla rządu w Kampali.

Warto dodać, że niektóre państwa – w tym Wielka Brytania i Irlandia – cofnęły pomoc już w 2012 r., argumentując swoją postawę rosnącą korupcją w kraju. W ostatnim rankingu Percepcji Korupcji Uganda zajęła 140 miejsce na 175 państw - bankier.pl.

Tagi: news
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prawdopodobnie jeden z pierwszych filmów, który pokazuje problem AIDS w bardziej humanitarnym świetle. Akcja filmu koncentruje się na grupie przyjaciół homoseksualistów i rozpoczyna w 1981 roku, kiedy to w New York Times pojawia się pierwsza wzmianka o nowej, tajemniczej chorobie, atakującej głównie gejów. Obserwujemy następnie jak AIDS wkrada się w życie przyjaciół, wywracając je do góry nogami i bezmiar cierpienia, gdy walkę z chorobą przegrywa jeden po drugim...

Tagi: film
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W odpowiedzi na ostatnie próbę stan Kansas chciał zalegalizować dyskryminacji osób LGBT, kościół United Church of Christ w wydaniu gazety Topeka Capital-Journal kupili reklamę że Bóg kocha cie. Kościół sprzeciwia dyskryminację osób LGBT zalicza do wielki zwolenników LGBT i stoi wiele razy z nami o walkę prawa LGBT.

Tagi: foto religia
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przebojowy prezenter Ross Mathews powraca w jedynym w swoim rodzaju talk show! Uzbrojony w ostry język i cięte riposty, zaskoczy przezabawnymi sytuacjami i najświeższymi plotkami prosto z Hollywood. To wszystko będzie można zobaczyć w drugiej serii programu Hello Ross już 1 marca o godzinie 22:00 tylko na kanale E! Entertainment.

Ross, w swoim oryginalnym stylu, prosto ze studia Universal, powraca w drugim sezonie swojego talk-show Hello Ross. Kiedy wchodzi na scenę, nikt nie wie, co tym razem padnie z jego ust, w szczególności kiedy dochodzi do konfrontacji z największymi gwiazdami. Nowa seria zwiastuje wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Na pewno nie zabraknie części programu, w której Ross, razem ze swoimi wiernymi fanami, wybiera się na poszukiwanie wrażeń na ulicach miast. Nowością jest „Top Talk”, gdzie dwóch ekspertów z Hollywood, ujawnia najgorętsze plotki tygodnia. 

„W pierwszej serii Hello Ross zaprezentowałem „Conga” razem z Glorią Estefan i nakarmiłem Gwyneth Paltrow słynnymi serowymi ziemniaczkami mojej babci. Nie mogę się doczekać co zrobię w kolejnym sezonie!”-  powiedział Ross Mathews. 

W swoim programie, Ross nawiązał niezwykłą więź z widzami. Udowodnił, że kiedy dochodzi do połączenia emocjonujących tematów społecznych i kontaktu z fanami, zaczyna się magia.

W ostatnim sezonie Ross gościł najgorętsze nazwiska show biznesu, takie jak: Gwyneth Paltrow, Kris Jenner, Leah Remini,  Joe Manganiello, Lance Bass, Norman Reedus. Również tym razem, w programie pojawią się największe i najgłośniejsze nazwiska z dużego i małego ekranu.

Premierowy odcinek drugiego sezonu Hello Ross już 1 marca o godzinie 22:00 na kanale E!

Tagi: media Ploty
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Poseł na litewski Sejm z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie powiedział w rozmowie z Robert Biedroń: "Po prostu chcemy zrozumieć i zgłębić ten temat [praw osób LGBT]. Potrzebuje on szerszej dyskusji, ponieważ źródła naukowe, z jakich korzystałem mówią wyraźnie, że tych urodzonych nietradycyjnie gejów jest mniejszość. Część trafia do tego środowiska pod wpływem alkoholu, narkotyków, w klubach czy w więzieniu."

AWPL jest partią tolerancyjną dla wszystkich mniejszości – powiedział zw.lt po spotkaniu z przebywającym w Wilnie posłem na Sejm RP i znanym działaczem na rzecz osób LGBT Robertem Biedroniem. Polski polityk spotkał się z przedstawicielami polskiej frakcji posłami Zbigniewem Jedzińskim oraz Wandą Krawczonok.

,,AWPL opowiada się za zdrowym rozsądkiem, posłowie chcą dyskusji na ten temat. Przed podjęciem decyzji w kwestii głosowania nad ustawą chcemy po prostu zgłębić temat. Nie otrzymaliśmy po prostu odpowiedzi na pytanie: po co te demonstracje są potrzebne?” – zaznaczył Jedziński. Poseł przytoczył tu przykład picia piwa w klubie, co w przestrzeni publicznej jest zakazane i nikt tego nie neguje. ,,Nikomu nie przychodzi do głowy, że jest to dyskryminacja osób, chcących się napić alkoholu” – podkreślił Jedziński.

Tagi: news
00:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Biologicznie jest chłopcem, ale czuje się dziewczynką. Siedmiolatka z Hiszpanii walczy o swoje prawa. Wspierają ją i pomagają rodzice. Chcą, by ich dziecko było szczęśliwe. Sprawa nie jest łatwa, bo przeszkód wiele. Z problemem trzeba się jednak zmierzyć, na pewno nie bagatelizować. Jak zatem reagować, gdy dziecko źle się czuje we własnym ciele? - wideo na TVN24.

czwartek, 27 lutego 2014

Na kilka dni przed oscarowym rozdaniem wiadomo jedno - pierwszą gwiazdą wieczoru będzie Ellen DeGeneres - zdeklarowana lesbijka, komiczka o fenomenalnym poczuciu humoru, która "zrobiła" show już podczas gali w 2007 roku. Jaka była droga Ellen na szczyt? więcej na gazeta.pl

Tagi: Ploty
21:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jednocześnie niepokojący i zabawny thriller o meandrach męskiego pożądania. W „Nieznajomym nad jeziorem” seks i śmierć to dwie strony tej samej monety. Brzmi znajomo? Stary motyw miłości romantycznej, ale w realiach plaży gejowskiej, na której faceci szukają seksu bez zobowiązań. Komedia, erotyk, moralitet i przypowieść libertyńska w jednym – na pewno jeden z najbardziej oryginalnych filmów francuskich ostatnich lat całość na - onet.pl.

Tagi: Ploty
20:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28