Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 28 lutego 2017

hrc_gridn

Być może podobne metody działania można by przenieść na polski grunt? Otóż, w stanie Maryland (USA) obraduje właśnie Conservative Political Action Conference (CPAC) – konferencja ciesząca się złą sławą w kręgach LGBT-friendly: biorą w niej udział najbardziej konserwatywni, homofobicznie nastawieni politycy Partii Republikańskiej.

HRC wykupiła małą reklamówkę na Grindrze. „UWAGA! Do uczestników CPAC: Nie możecie być z nami w swych pokojach hotelowych, a jednocześnie przeciwko nam na sali konferencyjnej” Hipokryzja wielu gejów, którzy gejami są wyłącznie w łóżkach, a w pozostałych sferach życia – nie tylko udają hetero, ale gorzej – są homofobami – szkodzi całej społeczności LGBT. Hipokryzja ta przybiera szczególny wymiar, gdy dotyczy polityków – ale pamiętajmy, że nie tylko o polityków chodzi. (Replika)

Human Rights Campaign spot dotyczące homofobii administracja Trumpa

Tagi: LGBT
23:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W niedzielę ulicami Krakowa przeszedł marsz pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wśród m.in. okrzyków "Cześć i chwała, bohaterom", "Raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę", "je..ć TVN", pojawił się i "Polska czysta, Polska biała, bez Araba i pedała". Wraz z uczestnikami marszu szli i politycy, w tym Ryszard Terlecki i wojewoda małopolski. (Queer.pl)

 ​Pinksixty News wiadomości LGBT

 

Broadway aktor Billy Porter został uhonorowany nagrodą HRC podczas gali w Filadelfii w ostatni weekend.

Milwaukee w stanie Wisconsin, dotyczące seniorów LGBT

Cincinnati policjantka Angela Vance została powołana łącznik miedzy społecznością LGBT, żeby policja była przyjazna, sama też jest lesbijką.

Piotr i Paweł opowiadają pytania miedzy innymi o tym jak ujawniać się

Pastor William Barber mówi że NAACP (organizacja Afroamerykanów) bojkotuje Karolinę Północną i nie będzie mieć swojej konwencji w tym stanie za anty LGBT ustawę.

Wycieczki w Soho dzielnicy Londynu, z okazji 50 lat kiedy homoseksualizm został zalegalizowany w Angii.

W Turcji powstał pierwszy sklep LGBT

W Filadelfii zniszczono cmentarz żydowski, około 500 grobów zniszczono do drugi incydent wandalizmu na cmentarzu żydowskim w tydzień. Zeszłym tygodniu w St. Louis zniszczono cmentarz wiele incydentów fałszywy telefonów o bombie w Centra Społeczności Żydowskiej w całym kraju.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
17:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego we współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii oraz Fundacją Panoptykon wystosowało wniosek do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w sprawie konieczności zbadania działań Prokuratury Krajowej w zakresie gromadzenia przez prokuratorów danych dotyczących wniosków o dokonanie rejestracji aktów małżeństwa zawartych zagranicą przez osoby tej samej płci.

Zgodnie z wytycznymi Prokuratury Krajowej zawartymi w piśmie z dn. 18 stycznia br. prokuratorzy są zobowiązani ustalać, ile aktualnie trwa postępowań o wydanie zaświadczenia o stanie cywilnym na wniosek osób, które zawarły małżeństwo z osobą tej samej płci za granicą. Po uzyskaniu ww. danych prokuratorzy mają obowiązek zgłaszać swój udział w takich postępowaniach.

W naszej ocenie tego rodzaju czynności prowadzą do stygmatyzowania społeczności LGBT przez organy władzy publicznej.

Tagi: news
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Powody, dla których uchodźcy szukają schronienia w Wielkiej Brytanii są różne - niektórzy uciekają przed wojną, inni opuszczają swoje ojczyzny również ze względów kulturowych. Tak jest w przypadku wielu Afgańczyków o orientacji homoseksualnej przebywających w obozach dla uchodźców - w ich ojczyźnie homoseksualizm uważany jest za przestępstwo.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, Afgańczycy którzy uważają się za gejów, mają po powrocie do ojczyzny „udawać hetero”. Dlaczego Home Office tworzy zalecenia dla deportowanych imigrantów i to w tak delikatnych kwestiach, jak ich orientacja seksualna? Wszystko dlatego, że w Afganistanie homoseksualizm jest uważany za tabu, a otwarte przyznanie się do bycia gejem jest karane śmiercią.

Zalecenia Home Office, aby „nie chwalić się” swoją orientacją stoją w sprzeczności z wytycznymi ONZ, z których jasno wynika, że osób homoseksualnych nie można zmuszać do zmiany orientacji, ani przekonywać, aby ją ukrywały. „Takie działania są niedopuszczalne” - komentuje Paul Twocock z organizacji Stonewall. „Będziemy apelować do przedstawicieli rządu, aby jak najszybciej zmienili swoje podejście” - twierdzi. (Polish Express)

Tagi: news
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Po styczniowej wizycie Roberta Biedronia w Bydgoszczy tamtejszy radny Rafał Piasecki (PiS) umieścił na Facebooku homofobiczny wpis, rozpoczynający się od słów: Gejom mówię stanowcze NIE, NIE, NIE!. Nie życzę sobie demoralizowania moich dzieci poprzez publiczne lobbowanie Waszego "chorego" w mojej ocenie stanu umysłu!"

"Express Bydgoski" ujawnia zdarzenia z życia rodzinnego radnego. "Bydgoski radny PiS przyznaje, że zdarzało mu się tracić panowanie nad sobą. W tym wyrzucać przez okno różne przedmioty, zatykać ręką żonie usta, kiedy głośno krzyczała."

"— Pochodzę z tradycyjnej rodziny, gdzie mężczyzna zarabia, a żona sprząta, gotuje, prasuje. Moja tego nie lubiła robić. Na pierwszym miejscu stawiała pracę, na drugim fitness. Oczekiwałem, że przynajmniej raz dziennie poda mi ciepły posiłek — tłumaczy Piasecki. — Dla mnie rodzina to rzecz święta — dodaje." (Replika/NaTemat)

10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

prasa_lgbt1

Prasa LGBT do przeczytania: David Atlanta, San Francisco Bay Times, Gscene MagazineQNotes, Outlook Ohio Magazine, Wire Magazine, QX Magazine, Boyz MagazineHumen Magazin, Siegessäule, Fugues

Tagi: media
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 lutego 2017

kl_m

Calvin Klein jego najnowsza wiosenna kampania bielizny gwiazdy obsady nagrodzonego Oscarem za Najlepszy Film  Moonlight miedzy innymi Alex Hibbert, Ashton Sanders, Mahershala Ali i Trevante Rodos.

tumblr_inline_om1u2heemx1tsitpw_540

Tagi: sexy
23:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 3 marca o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzi psycholog Agnieszka Rynowiecka.

23:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nawet celebrytce przysługuje prawo do zachowania swoich intymnych spraw w tajemnicy – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekał w sprawie Pauliny Rubio - znanej w Hiszpanii gwiazdy muzyki pop. Jej życie prywatne od wielu lat jest często poruszanym tematem przez serwisy plotkarskie i programy rozrywkowe. Jednak, gdy były menedżer Rubio udzielił trzech wywiadów telewizyjnych, w których opowiedział o szczegółach życia prywatnego wokalistki - jej rzekomym homoseksualizmie, związkach z mężczyznami, a nawet przemocy wobec jednego z partnerów, kobieta stwierdziła, że miarka się przebrała - RP.pl

Pinksixty News wiadomości LGBT

KPH: W Tłusty Czwartek pojechaliśmy do Lubartowa na Lubelszczyźnie. Zobaczcie jaka cudowna energia towarzyszyła rozdawaniu pączków oraz rozmowom z mieszkankami i mieszkańcami. To jednocześnie zapowiedź kolejnych akcji w innych miastach Polski.

Tajwański tatuś dzieli że po co jemu równość małżeństw. Jay Lin jest gejem z Tajwanu i ojcem, który ma 6-miesięczny bliźniaków. Opowiada o wysiłkach jego i inny tworząc swoją własną rodzinę i dlaczego walczy o bardziej tolerancyjne społeczeństwo i lepszą przyszłość dla swoi dzieci. (GayStarNews)

Ricky Martin gościł w programie Andy Cohena ujawnił że John Travolta w filmie Saturday Night Fever uświadomił mu, że jest gejem.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
17:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

C5pb6YCUYAADzav

Nagroda dla najlepszego filmu dla "Moonlight" "całkowicie zmienia wymowę tegorocznych Oscarów - powiedział Tomasz Raczek. - Pokazuje, że eskapistyczna ucieczka w bajkę ustępuje miejsca surowej, introwertycznej opowieści - ocenił krytyk filmowy.

Gala wręczenia Oscarów - nagród amerykańskiej Akademii Filmowej - odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles. Nagrodę dla najlepszego filmu otrzymał "Moonlight" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa.

Przypomniał, że "Moonlight" to opowieść "o tym, że nic dobrze się w tym życiu nie kończy". - Scena z zamianą nagród, która wynikła prawdopodobnie z przypadku, zostanie zapamiętana w historii jako symboliczna. To symbol czegoś zaskakującego i czegoś, co stoi w sprzeczności z koncepcją nowej władzy amerykańskiej, która dąży do powrotu do dawnych, silnych i białych Stanów Zjednoczonych. Ta nagroda całkowicie zmieniła wymowę tegorocznych Oscarów - podkreślił Tomasz Raczek.

- Jedyna sytuacja, która dawała okazję do demonstracji politycznej, czyli odczytanie listu od Asghara Farhadiego, irańskiego reżysera uhonorowanego Oscarem za film "Klient" w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", który był rodzajem protestu, przeciw nowemu prawu, zakazującemu wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywatelom sześciu krajów, wytypowanych jako kraje wrogie i zagrażające USA. Ten protest wydawał się okazją, by publiczność - choćby poprzez powstanie z miejsc - wyraziła solidarność ze sprawą i laureatem. Tak się jednak nie stało. Odpowiedź z sali była, ale słabsza, niż należało się spodziewać - ocenił Raczek. (...) - Gazeta.pl

Film Moonlight jeszcze dostał dwa Oscary, najlepszy aktor drugoplanowy został Mahershala Ali, który jest Afroamerykaninem i muzułmaninem. Najlepszy scenariusz adaptowany dla Barry Jenkins i Tarell Alvin McCraney za Moonlight.

Odbierając Oscara, McCraney powiedział m.in.: „Ten Oscar jest dla was, dla wszystkich czarnych i brązowych chłopaków i dziewczyn, którzy nie przystają do normy – czy to płciowej, czy seksualnej. Wiem, że nie jesteście widoczni w kulturze – właśnie próbowałem was pokazać. Dzięki. To jest dla Was.” (Replika)

W inny kategoriach aktorskich Oscary także powędrowały za Najlepszą aktorką została Emma Stone ("La La Land"), najlepszym aktorem Casey Affleck ("Manchester by the Sea"), a najlepszą aktorką drugoplanową została Viola Davis ("Fences").

Najlepszym filmem nieanglojęzycznym został irański "Klient" Asghara Farhadiego. Mocnym faworytem była niemiecka komedia "Toni Erdmann", jednak można podejrzewać, że w związku z politycznym kontekstem wokół i zakazem wjazdu dla obywateli siedmiu muzułmańskich krajów do USA wydanym przez prezydenta Donalda Trumpa, członkowie AMPAS zagłosowali na film Farhadiego. To drugi Oscar dla irańskiego twórcy, wcześniej otrzymał za "Rozstanie".

Za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny podczas niedzielnej gali w Dolby Theatre w Hollywood uznano "O.J.: Made in America" w reżyserii Ezry Edelmana i Caroline Waterlow. Film ten opowiada o kontrowersyjnym procesie gwiazdy futbolu amerykańskiego i aktora, O.J. Simpsona. (TVN24)

10:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_om03ebKV2h1tsitpw_540

(na zdjęciu Laverne Cox/FOX TV)

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 21:00 na Comedy Central Family. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Allo, allo! o 19:05 na BBC Brit. Współczesna rodzina 6x o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x o 21:00 na Comedy Central. Czysta krew o 20:05 na HBO 3 (od wtorku). Jak poznałem waszą matkę, 4x 18:15 na Fox Comedy. Will i Grace 2x o 22:55 na Fox Comedy.

Poniedziałek: Skazany na śmierć 2, odc. 13 i 14 o 22:20 na TVN 7. Dziewczyny 6, odc. 3 o 21:10 na HBO i o 22:00 na HBO 3. Trawka 3, odc. 13 i 14 23:05 ZOOM TV. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Legion, odc. 3 o 21:00 na FOX HD.

Wtorek: I tak się pobierzemy o 11:00 Lifetime HD. Nowe życie na Karaibach 2x o 21:00 na HGTV. Współczesna rodzina 8, odc. 5 o 01:00 na HBO2. Królowe życia, odc. 8 o 23:00 na TTV.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Urodzie na ratunek, odc. 6 o 22:30 na TLC. Policja stylu: Oscary 2017 o 21:00 na E! Entertainment. Na żywo z czerwonego dywanu: Oscary 2017 o 19:00 na E! Entertainment. Ostre cięcie 7, odc. 1 o 22:00 na TTV.

Brooklyn Nine Nine, odc. 5 i 6 o 22:00 na Comedy Central.

Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie o 21:00 na HBO2. Dokument HBO z bliska pokazuje nierozerwalnie połączone ze sobą biografie dwóch ikon Hollywood: znanej z legendarnej roli księżniczki Lei w Gwiezdnych wojnach Carrie Fisher i jej matki Debbie Reynolds, gwiazdy Deszczowej piosenki. Artystki zmarły nieoczekiwanie dzień po dniu pod koniec grudnia 2016 roku. Film kręcony był głównie w Beverly Hills, gdzie aktorki mieszkały przez pewien czas w dwóch sąsiadujących ze sobą domach. Kobiety łączyła pełna wzlotów i upadków relacja. Pod koniec swojego życia były jednak nierozłączne. W produkcji HBO w pełny ironii i ciepły sposób opowiedziały o swoim życiu i łączącej je więzi. Poruszający hołd złożony jednym z najbardziej fascynujących kobiet w historii Hollywood – matce i córce, Debbie Reynolds i Carrie Fisher. Sześćdziesięcioletnia Fisher, aktorka, scenarzystka i pisarka, zmarła na skutek zawału serca pod koniec 2016 roku, jakiego doznała podczas lotu z Londynu do Los Angeles. Zaledwie dzień później odeszła jej osiemdziesięcioczteroletnia matka.

Bruno o 00:00 na POLSAT

Czwartek: Legion, odc. 2 o 22:00 na FOX. Poszukiwacze domów, o 21:30 na HGTV. Polacy z wyboru o 21:00 na Canal+ Discovery. Japonka, która uczy robić sushi w polskich górach, Nowozelandczyk, który założył lokalną, kaszubską gazetę czy muzyk, który dla Polski porzucił Broadway - to tylko niektórzy z inspirujących bohaterów serii. Ich niezwykłe historie przedstawi widzom Paulina Młynarska. W Polsce mieszka ponad dwieście trzydzieści tysięcy obcokrajowców. Powodów, dla których się tu znaleźli, jest wiele. Praca, miłość, pasja, a czasami czysty przypadek.

Sposób na morderstwo 2, odc. 11 o 22:15 na TVN 7. W zespole profesor Keating pojawia się napięta atmosfera. Nikt nie ma złudzeń, że jest to reakcja na ostatnie wydarzenia. Każdy z członków ekipy próbuje na swój sposób poradzić sobie z doświadczoną traumą. Wszyscy marzą, by ich życie było takie jak przedtem. W retrospekcji wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące przeszłości Annalise.

Piątek: Urodzie na ratunek o 21:30 na TLC. Współczesna rodzina 8, odc. 6 o 21:30 na HBO 3. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 4 o 21:00 na HBO 3. Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie o 22:40 na HBO2. Jack, pogromca olbrzymów o 20:00 na TVN w reżyserii Bryana Singera.

Tak bardzo Cosmo, odc. 2 o 20:00 na E! Entertainment.

Królowe życia 2, odc. 1 o 22:00 na TTV. Dalsze losy ekscentrycznych bohaterów. To ludzie, którzy osiągnęli w życiu sukces i nie boją się żyć według własnych zasad i iść odważnie pod prąd z podniesioną wysoko głową. Ponadto kochają swoje życie, a także pieniądze i smak sukcesu. Dagmara z Kłodzka jest twarda i bezkompromisowa, lecz o miękkim i dobrym sercu. Potrafi również wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Na pierwszym miejscu stawia swojego piętnastoletniego syna Conana. Nowa seria ujawni, jak działa jej wymarzona dyskoteka w amerykańskim stylu. Natomiast Gabriel, Versace z Głogowa, projektuje futra dla celebrytów. Zarówno swoje życie prywatne, jak i zawodowe nieustannie dzieli ze swoim partnerem Rafałem. Tym, czego Gabriel nie znosi ponad wszystko, są homofobia i zakłamanie. W nowym sezonie pojawią się również nowi bohaterowie - Kamila i Patrycja. To niezależne, pewne siebie i władcze kobiety. Kamila to mieszkanka Poznania, kochająca modę spełniona bizneswoman. Razem ze swoim partnerem Maciejem tworzy nowy gabinet medycyny estetycznej. Zawsze mówi to, co myśli i nie przejmuje się tymi, którzy się z nią nie zgadzają. Z kolei Patrycja to zdeklarowana Warszawianka i pisze książkę o życiu w stolicy. To kobieta o wielu obliczach i wszechstronnych talentach. Chociaż mogłaby mieć każdego mężczyznę na jedno skinienie, sama potrafi o siebie zadbać i sama spełnia swoje zachcianki.

Rocky Horror Picture Show: Zróbmy to jeszcze raz o 23:00 na CANAL+ Film. Remake klasycznego musicalu 'Rocky Horror Picture Show' z 1975 roku w reżyserii twórcy serii 'High School Musical' Kenny'ego Ortegi. Na ekranie m.in. piosenkarz Adam Lambert, a także gwiazda pierwowzoru - Tim Curry. Parze narzeczonych psuje się auto. Lądują na ciemnym pustkowiu, a najbliższym zabudowaniem w okolicy jest dziwaczny zamek. Młoda para właśnie tam postanawia szukać pomocy. Okazuje się, że w twierdzy mieszkają ekscentryczne postaci ubrane w sposób co najmniej osobliwy. Miedzy innymi udziałem aktorki transpłciowej Laverne Cox.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:30 na TTV. Graham Norton Show 20, o 00:00 na BBC Lifestyle. Królowe życia 2, odc. 1 o 23:15 na TTV. Orphan Black 2, odc. 2 o 21:00 na WP1. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 7, odc. 1 o 22:10 na POLSAT. American Pie: Zjazd absolwentów o 22:45 na TVN. Na żywo z czerwonego dywanu: Oscary 2017 o 19:00 na E! Entertainment. Policja stylu: Oscary 2017 o 21:00 na E! Entertainment. Tak bardzo Cosmo, odc. 2 o 23:00 na E! Entertainment.

Niedziela: Ladyboys, odc. 3 o 00:00 na Nat Geo People. Orphan Black 2, odc. 2 o 22:10 na WP1. Dziewczyny 6, odc. 4 o 04:00 na HBO. Nowe życie na Hawajach, 2x o 19:30 na HGTV. Nowe ciało z Khloe Kardashian odc. 6 o 21:00 na E! Entertainment.

Carol o 20:00 na Canal+Film. Jeden z najgłośniejszych filmów 2015 roku - "Carol" - jest skrupulatnie wyreżyserowaną i zagraną opowieścią o zakazanej miłości dwóch kobiet. Scenariusz powstał na podstawie powieści Patricii Highsmith, "Cena soli". Akcja filmu "Carol" osadzona jest w Nowym Jorku lat 50. Wchodząca dopiero w dorosłość nieśmiała Therese Belivet (Rooney Mara) jest zatrudniona w domu handlowym. Pasją dziewczyny jest fotografią, z którą wiąże swoją przyszłość. Pewnego dnia w sklepie z zabawkami, w którym Therese pracuje, przedświąteczne zakupy robi piękna i dystyngowana Carol (Cate Blanchett). Zamożna kobieta tkwi w pozbawionym miłości małżeństwie z Harge'em (Kyle Chandler), razem z którym wychowuje dzieci. Między tytułową bohaterką filmu "Carol" a należącą do innego pokolenia i klasy społecznej Therese rodzi się wzajemna fascynacja. Wkrótce kobiety nawiązują romans. Dla otoczenia ich związek jest jednak nie do przyjęcia.

Współczesna rodzina 8, odc. 6 o 23:50 na HBO2

Tagi: media
10:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

newswek

Jarosław Kaczyński jest po części tchórzem - powiedział w programie "Skandaliści" w Polsat News prezydent Słupska Robert Biedroń. "Chowa się za plecami premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy, którzy są coraz bardziej marionetkowi". Jego zdaniem Kaczyński steruje krajem z tylnego rzędu zamiast zostać premierem. - Odwagi, panie Jarosławie - stwierdził Biedroń na antenie Polsat News.

- Jesteśmy demokracją fasadową. Jeżeli wstaje rano facet i mówi: "zmieniamy ustawę Szyszki", i to jest jego pomysł, i nagle rusza cała machina pralamentarna, rządowa, która się przygotowuje do tej zmiany legislacji, no to w jakich państwach takie rzeczy się dzieją? W Korei Północnej, na Białorusi, w Rosj - stwierdził Biedroń.

- No to niech weźmie odpowiedzialność, niech przejmie ster od pani premkier Beaty Szydło i wtedy będzie jedna z najważniejszych ludzi w państwie. Ale dzisiaj tak naprawde jest po części tchórzem, bo schował sie za plecami Beaty Szydło, prezydenta Andrzeja Dudy, którzy sa coraz bardziej marionetkowi, bo steruje nimi z tylnego rzędu i nie bierze żadnej odpowiedzialności. Odwagi panie Jarosławie! - powiedział Biedroń w programie "Skandaliści".

Robert Biedroń jako prezydent miasta udziela ślubów w Słupsku. Pałac ślubów w tym mieście jest bardzo popularny wśród par zamierzających zawrzeć związek małżeński.

- Terminy mamy zajęte do października, do naszego pałacu ślubów przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy. Udzielałem ślubów parom mieszanym z Kolumbii, Norwegii, Wielkiej Brytanii - opowiadał Biedroń.

- Mogę udzielać ślubów, ale sam tego ślubu w najbliższym czasie nie mogą wziąć - powiedział gośc programu "Skandaliści". Zapytany, dlaczego nie zawrze związku za granicą, powiedział, że to wykluczone.

- Nie wyjadę za granicę, żeby wziąć ślub. Mam swoją godność. Jestem Polakiem, kocham Polskę, jestem partiotą, jestem narodowcem - powiedział Biedroń. - Śpiewam Rotę, śpiewam polski hymn, noszę polski paszport i dowód osobisty. I chcę ślub wziąc w Polsce. A nie za granicą, jak jakiś tchórz - dodał.

Nazwisko z ust Roberta Biedronia nie padło. Jednak na antenie Polsat News prezydent Słupska powiedział, iż bardzo wpływowym gejem w Polsce jest ktoś "głaszczący koty". I zarzucił tej osobie hipokryzję ze względu na łączenie homoseksualnej orientacji z wtrącaniem się w życie innych. — Wszystko byłoby OK, gdyby oni zajęli się głaskaniem kota i nie wtrącali się w życie innych, ale niestety głaszcząc kota zaglądają pod kołdrę innych i próbują tam majstrować — wypalił Biedroń.

W najnowszym „Newsweeku”: - Rozmowa z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem i jego partnerem Krzysztofem Śmiszkiem o tym, jak to jest być parą gejów w Polsce PiS. Obaj mówią Renacie Grochal m.in., co myślą o liście zastępcy prokuratora generalnego do prokuratur krajowych, w którym przypomina on o zakazie rejestrowania związków małżeńskich osób tej samej płci.

– Musimy pokazać PiS środkowy palec. Geje i lesbijki muszą robić swoje. Teraz jeszcze mocniej trzeba domagać się od państwa rejestracji związków jednopłciowych. Musimy mieć odwagę pokazywać, że nie boimy się PiS. Jeżeli damy się zastraszyć, to oni nas z powrotem zamkną w szafie – przekonuje Robert Biedroń. Prezydent Słupska podkreśla przy tym, że obaj z Krzysztofem Śmieszkiem chcieliby sformalizować swój związek, ale chcą to zrobić w Polsce. Nie zamierzają uciekać po ślub za granicę.

– Nie jestem żadnym gorszym Polakiem, obywatelem drugiego sortu i nawet jakaś rasa panów nie będzie mi mówiła, gdzie mam brać ślub. W nosie mam Kaczora – mówi twardo Biedroń w wywiadzie dla najnowszego "Newsweeka". Jego zdaniem, obecna władza zaczyna używać prawa do zastraszania środowisk LGBT. Najlepszym przykładem jest zbieranie przez prokuraturę informacji w sądach o parach, które występowały o zarejestrowanie związku za granicą. – To sygnał dla innych par, żeby się nie wychylały, bo znajdą się w rejestrze – podkreśla Śmieszek.

Obaj zwracają uwagę, że uniemożliwianie ślubów parom jednopłciowym to sposób na ich prześladowanie i utrudnianie codziennego życia. – Możemy zawrzeć spółkę cywilną... – zaczyna Śmieszek. – Ale my nie jesteśmy spółką. Niech Kaczor sobie ze swoim kotem zawiera spółkę cywilną – kończy oburza się Biedroń.

Krzysztof Śmiszek: Niedawno w Krakowie samochód śmiertelnie potrącił jednego z chłopaków. Zawieziono go do prosektorium i jego partner nawet nie miał prawa go pochować. Żadna umowa nie daje prawa do pochówku partnerowi. To jest prześladowanie osób LGBT przez utrudnianie im codziennego życia. Możemy zawrzeć spółkę cywilną...

(źródło Polsat News/NaTemat/Newswek/NaTemat)

Tagi: LGBT news
10:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

14721569_1013938642085555_2208088300796264411_n.0

Teksasu transpłciowych chłopiec jest zmuszony walczyć w zapasach turnieju dla dziewcząt. Zapaśnik Mack Beggs, 17 lat, jest w drużynie zapaśniczej w Euless Trinity High School w Teksasie.

Jednak nastolatek nie jest w stanie rywalizować w turnieju męskim powodu absurdalnych przepisów realizowanych przez stanowego regulatora szkół sportowy.

Teraz nie którzy rodzice robią wszystko żeby go wyrzucić całkowicie z turnieju nie chcą żeby on walczył z ich córkami. (PinkNews)

Mark już wygrał zawody zapaśnicze dla dziewcząt, uzyskując tytuł mistrzyni stanu Teksasu. Jego bilans to 56 zwycięstw i 0 porażek. 

Fot: Irish Times

Wielkie hallo dla amerykanów konserwatystów używanie ubikacji przez trans osoby, ale wielu krajach też chrześcijański jakoś nie ma problemu.

Lucas Cross, student Irlandzki który walczy o prawa transpłciowy w Irlandii. “Co się dzieje w USA ma wpływ kulturowy tutaj, i to jest przerażające”, powiedziała Catherine Cross, matka Lucasa, który pomaga szkołom irlandzkim dotyczące wspierania studentów transpłciowych.

Prawo uczniów transpłciowych prawo używać do toalety w zgodzie z własną tożsamością w Norwegii i Argentynie, gdzie te kraje idą dalej uchwalają przepisy pozwalają dzieciom dotyczące tożsamości płciowej zmieniać świadectwa urodzenia, paszporty i inne oficjalne dokumenty bez jakakolwiek formalnej operacji płci. Przyjęcie tożsamości płciowej w wieku od 6 jest na porządku dziennym w tych krajach.

Nawet taka katolicka Malta pozwala równe prawa dla osób transpłciowy. Na Malcie, miedzy innymi dzięki 8-letniej Willa Naylor pomogła przekonać rząd Malty, aby zmienić prawo i akceptować osób transpłciowy.

Lydia Foy, pierwsza transkobieta która zmieniła płeć w Irlandii w 1992 roku, jej walka była długa kiedy oficjalnie ją uznało prawo w Irlandii jako kobieta. W 2015 roku stała się pierwszą obywatelem Irlandii, aby oficjalnie zmieniła płeć. (…) - LGBTNation.

Episkopat USA pochwalił Trumpa za zniesienie rozporządzenia Obamy. Chodzi o przepisy dot. uczniów i studentów z zaburzeniami tożsamości płciowej. Pozwalały im one na wybór toalet i szatni na podstawie płci, z którą się utożsamiają - Gazeta.pl

Transfobia ciąg dalszy  w jednej ubikacji neutralnej w szkole Rhode Island znaleziono swastykę wykonana z ludzkich odchodów. "To trochę obrzydliwe, naprawdę, i naprawdę to jest smutne, że ktoś tak próbuje wyrazić swoją frustrację lub jakiś rodzaj niepokoju lub choroby psychicznej," mówi student Rory Hernandez.  (Towleroad)

Prawicowy chrześcijański działacz Travis Weber, członek anty-LGBT Family Research Council, gościł w programie Hardball na MSNBC z transkobietami Laverne Cox i Mara Keisling.

Pytany wielokrotnie przez gospodarza Chris Matthewsa, jeśli goście Laverne Cox i Mara Keisling - zarówno kobiety, trans jakiej należy one powinno używać toalety męskiej?

Travis usiłował uniknąć odpowiedzi, widać nawet nie chce widzieć też taki osób w męskiej, nie mogą w damskiej i też męskiej, to gdzie?

Laverne Cox mówi że dziś w Ameryce osoby transpłciowe nie są bezpieczne w tym kraju

Przez całą Amerykę odbyły się protesty przeciw decyzji Trumpa dotyczące trans osób, wielu lokalny polityków władzy będą nadal wspierać i walczyć o transpłciowe prawa.

niedziela, 26 lutego 2017

tumblr_inline_om0710muie1tsitpw_540

Dzień przed wręczeniem Oscarów odbywa się gala rozdania nagród Film Independent Spirit Awards. Film Moonlight w reżyserii Barry Jenkins, wygrał kilku kategoriach nagród Independent Spirit Awards za najlepszy film, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż czy nagroda Roberta Altmana.

Film zdobył za najlepszy film, najlepszy reżyser dla Barry Jenkins, najlepszy scenariusz dla Jenkins i Tarell Alvin McCraney, najlepsze zdjęcia dla James Laxton, najlepszy montaż dla Nat Sanders i Joi McMillon i nagrodę Roberta Altmana w kategorii reżysera, obsady i osoby odpowiedzialnej za casting dla Yesi Ramirez.

Mówi się kto wygrywa Film Independent Spirit Award za najlepszy film to wygrywa Oscara, tylko trzymać kciuki za film Moonlight. 

Inni wygrani na stronie Independent Spirit Awards

Tagi: Ploty
23:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przed prowadzeniem „podwójnego życia”, które wynika z „podążania za żądzami serca”, ostrzegał dziś Papież na Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Komentował on fragment Ewangelii św. Marka o unikaniu wszelkich okazji do dawania zgorszenia (Mk 9,41-43.45.47-50). Ojciec Święty wskazał, że ci mali, których ono dotyka, to osoby „ufające Panu, po prostu w Niego wierzące”.

„Ale co stanowi zgorszenie? To mówić jedno, a czynić coś innego; to podwójne życie, podwójne życie. Podwójne życie we wszystkim: jestem gorliwym katolikiem, zawsze chodzę na Mszę, należę do takiego czy innego stowarzyszenia, ale życie, które prowadzę, nie jest chrześcijańskie: nie płacę właściwych stawek moim pracownikom, wykorzystuję ludzi, angażuję się w brudne sprawy, w pranie brudnych pieniędzy… Podwójne życie. I wielu katolików tak właśnie czyni, a to gorszy. Ileż razy słyszeliśmy – my wszyscy, na osiedlu czy gdzie indziej: "Ale jeśli się ma być takim katolikiem jak ten tutaj, to lepiej jednak zostać ateistą". Tu mamy właśnie do czynienia ze zgorszeniem. Ono cię niszczy i druzgocze. A tak się dzieje codziennie; wystarczy spojrzeć na wiadomości telewizyjne czy do gazet. W mediach znajdujemy mnóstwo skandali, istnieje również wielka reklama skandali. A takim zgorszeniem się niszczy” – powiedział Papież.

„Jezus mówi w Ewangelii o ludziach, którzy dają zgorszenie, choć nie używa tego sformułowania, jednak to się rozumie: "A ty przybędziesz do nieba, zapukasz do drzwi i powiesz: To ja, Panie! Ależ tak, nie pamiętasz? Chodziłem do kościoła, byłem blisko Ciebie, należałem do tego stowarzyszenia, robiłem to a to… Nie pamiętasz wszystkich ofiar, jakie uczyniłem? – Tak, pamiętam. Ofiary pamiętam: wszystkie nieczyste, skradzione biednym. Nie znam cię". Taka będzie odpowiedź Jezusa dla dających zgorszenie, którzy prowadzą podwójne życie” – wskazał Franciszek. (Radio Watykańskie)

Katedra Hope

Liturgia Eucharystii reformowanych katolików celebrowana przez wspólnotę w Poznaniu. Nagrania dokonano 20.02.2017.

Własny scenariusz - Niedziela Przedpostna - Marto, Marto, troszczysz się i kłopoczesz o wiele rzeczy; Niewiele zaś potrzeba, bo tylko jednego; Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, która nie będzie jej odjęta. (Łk 10,41b-42)

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Liturgia

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Papież na Mszy w Domu św. Marty: Jezus ostrzega przed obłudą

Papież w parafii: przebaczenie drogą do świętości

Papież: mimo cierpień i grzechów nadzieja zbawienia

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Palm Beaches, Floryda

"Nadopiekuńczość jest gorsza niż zaniedbanie" - czyżby? Tym razem więc rzecz o zaniedbaniu, które trudno uchwycić, które nie brzmi zbyt groźnie, a jednak sporo spustoszenia może w życiu człowieka uczynić.

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 8 Niedziela Okresu Zwykłego

Tagi: religia
18:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

19e7ae10a33ce8ea5f30a30988ab345c9

Para gejów Adrian (18 lat) i Damian (24 lata) z polski którzy wyemigrowali do Anglii. Napisali do Repliki: "kolejny dzień dla nas 1,5 roku razem. Mieszkamy od kilku lat w Wielkiej Brytanii. Wychowaliśmy się w Bydgoszczy i w Warszawie - w dzielnicach, w których luksusów nie było. O naszym życiu i poznaniu się można by było nakręcić dobry film lub też napisać niejedną książkę. Staramy się żyć w różnych światopoglądach od polityki lewicowej do nacjonalistycznej. Od wierzeń katolickich do religii świadków Jehowy."

"W każdym sposobie ww. myśleń można znaleźć miłość, która powinna opierać się na prawdzie - nie fałszu i obłudzie. Wszystko zależy od ludzi - sposobu ich myślenia przede wszystkim! Żyjemy w czasach, kiedy to człowiek nie ma czasu lub nie zastanawia się. Nad tym w co wierzy? Jakie ma przekonania światopoglądowe? Skąd się one wzięły? Dla nas największa tarczą i schronieniem jest właśnie 'Miłość', która Nie wyklucza, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi."

"Interesujemy się: lotnictwem, podróżami, polityką, językami obcymi, sportem, religią, fryzjerstwem, grami komputerowymi, historią."

Tagi: love
12:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

11168097_10152838700567986_3082205241433514812_n1

Malta coraz głośniej o wprowadzenie równości małżeństw, na wyspie. Helena Dalli, minister Malty potwierdziła że nie długo jest szansa na małżeństwa jednopłciowe.

Obecnie Malta ma związki partnerskie od roku 2014 oficjalne dane 125 związków osób tej samej płci na Malcie. Szesnaście par zawarli związek cywilny za granicą i zarejestrowali go na Malcie. Cztery przypadki adopcji przez pary tej samej płci zostały zatwierdzone, a jedna jest nadal w toku.

W kraju którym ponad 90% to katolicy jest legalizację związków partnerski, i jeszcze z prawami do adopcji dzieci. Gdzie ponad 70 proc. mieszkańców regularnie chodzi na niedzielne msze. Dodatkowo ponad 60 proc. mieszkańców i mieszkanek Malty w wieku 18-35 lat popiera równość małżeńską. (Times of Malta)

Malta przez zaledwie trzech lat, zrobiła duży krok w równości dla LGBT. Ten katolicki bastion, gdzie legalna aborcja jest zakazana i rozwód był nie dawno jeszcze zakazany dozwolony jest od 2011 roku, trzy lata temu głosowano za związkami partnerskimi mimo sama prawica popierała, wstrzymali od głosowania byli przeciw jedynie sprawie adopcji dzieci.

Rok później ten sam rząd Josepha Muscata uchwalił ustawę podstawowe prawa dla osób transseksualnych i interseksualnych, to też pierwszy kraj gdzie akceptują prawa osób interseksualnych.

Nie dawno Malta jedyny kraj na świecie zakazała "terapii konwersji" leczenie z orientacji seksualnej i zmiany płci.

Wiele z tych osiągnięć należy miedzy innymi Helena Dalli, minister Malty do spraw dialogu społecznego, spraw konsumenckich i swobód obywatelskich, kiedyś była Miss World Malta i wykładowczyni socjologii na Uniwersytecie Maltańskim.

Według ILGA-Europe, Malta w rankingu "tęczowej Europy", zajęła pierwsze miejsce. Ranking ILGA-Europe, w którym w kategoriach miedzy innymi azyl, równouprawnienie, ochrona przed mową i przestępstwami z nienawiści, prawo do posiadania rodziny, wolność zgromadzeń i wypowiedzi czy możliwość korekty płci metrykalnej, przyznawane lub odejmowane są punkty.

Mimo nie którzy biskupi katolicy wspierają LGBT. Biskupi z Malty opublikowali dokument dotyczący stosowania Amoris Laetitia, o rodzinie od papieża Franciszka. Dokument Episkopatu odzwierciedla wezwanie papieża, aby uzyskać więcej miłości i integracji w Kościele, dla rozwiedziony i też LGBT. (New Ways Ministry)

Biskup Grech szukał większej integracji dla osób LGBT w kościele podczas synodu rodziny w 2014 roku, a Biskup Scicluna chce żeby nie karać, duchowny którzy akceptują i błogosławią związki osób jednopłciowy. Scicluna powiedział Kościół powinien przeprosić osób LGBT, za język homofobiczny. Tylko w ubiegłym roku, Scicluna stał się jednym z niewielu biskupów na Malce który potępiał "terapie reparatywną".

Premier Malty Joseph Muscat mówił podczas debaty że nadszedł czas do wprowadzenia ustawy związków partnerskich jest ona do ochrony praw mniejszości. "Chcę żeby moje dzieci dorastały w kraju równości" powiedział po głosowaniu wyjściu do tłumu.

Joseph Muscat, premier mówił rok temu "Jestem za wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych. Malta jest już gotowa na tę debatę."

"Chciałbym, by upowszechnił się pogląd, że orientacja seksualna to nie jest stan podlegający "leczeniu", a wciąż u nas podobne próby mają miejsce" - powiedział premier.

"Będę bronił prawa Kościoła katolickiego do wyrażania swych poglądów i jednocześnie niech mi wolno będzie zapewnić, że mój rząd będzie kontynuował realizację własnych planów. Nigdy nie zaakceptuję mentalności, zgodnie z którą można krzywdzić osoby LGBT". (Replika)

ONZ kampania "Free and Equal" na rzecz LGBT, na Malcie pomalowano pasy dla pieszych na drodze, na kolor tęczowy.

Pomalowano przejście dla pieszych z okazji 12-miesięcznej rocznicy uchwalenia związków partnerski oraz zakazujących dyskryminacji do Konstytucji Maltańskiej ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Też dzięki wielu organizacją największa jest Malta LGBTIQ Rights Movement (MGRM), też bardzo pomogli zmienić mentalność Drachma Parents - u nas są akceptacja rodzicie dzieci LGBT.

Wielu rodzice do praktykujący katolicy walczyli o równe prawa dla swoi dzieci. Nawet dzięki im jeden biskup katolicki przeprosił społeczność LGBT za prześladowania na żywo w telewizji, jest nim Biskup Malty Charles Scicluna.

Na Malcie od kilku lat uczestniczą w marsza równości politycy od lewej po prawej stronie, drugi rok rzędu uczestniczy premier Malty Joseph Muscat.

Steve i Manuel, para gejów ich ceremonia ślubna

 Karl Boxall i Simon Law ich ceremonia ślubna, ślub dał osobiście Burmistrz Vittoriosa (Birgu), który okazuje się też ojcem pana młodego Boxall.

Dokument OurStory od Malta LGBTIQ Rights Movement o parach jednopłciowy na Malcie

Mark i Charles Farrugia Bayliss

Helena Dalli, mówi o równości małżeństw na Malcie

Patrick Attard działacz Maltański który w proteście przeciw homofobii kościoła po były papieża, wystąpił z kościoła katolickiego.

Relacja po głosowaniu uchwaleniu związków partnerskich, 37 za ustawą, 0 przeciwko i 30 wytrzymało się.

Gejów seniorów jest w kinie jak na lekarstwo, więc z tym większą przyjemnością zapraszamy na pokaz Anglika w Nowym Jorku (reż. R. Laxton, 2009), biografii Quentina Crispa obejmującej ostatnie 20 lat jego życia.

Jest sam początek lat 80. 73-letni „najbardziej przegięty gej Anglii” przeprowadza się do Nowego Jorku i zachwyca się miastem, w którym kwitnie życie gejowskie. Spotyka się z takim przyjęciem, że zatrudnia agentkę, która załatwia mu teatralne spotkanie z publicznością. Sypie dowcipami i aforyzmami jak z rękawa.

Ale jeśli chodzi o samą „scenę gejowską” – znów jest odmieńcem, bo króluje na niej hipermaczo typ w stylu Village People. Gołe, owłosione klaty, dżinsy, buciory. Na dodatek za chwilę coraz częściej mówi się o dziwnym wirusie, „gejowskim raku” – epidemii, której znaczenia Quentin Crisp nie będzie w stanie przewidzieć…

W tytułowej roli kapitalny John Hurt, który powtarza znakomitą kreację Crispa z „Nagiego urzędnika” (1975), tyle że jest o 34 lata starszy. Nagiego urzędnika, biografię obejmującą młodość Crispa, pokazywaliśmy w styczniu – widzom tak się Crisp spodobał, że razem podjęliśmy decyzję o pokazaniu Anglika…

Na seans „Anglika w Nowym Jorku” (reż. R. Laxton) zapraszamy w poniedziałek, 27 lutego br. o godz. 19.00 do warszawskiej siedziby Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, II piętro)

Dyskusję po filmie poprowadzi Mariusz Kurc.

Tagi: Ploty
12:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Reżyserzy wszystkich pięciu nieanglojęzycznych filmów nominowanych do Oscarów potępili w piątek w opublikowanym oświadczeniu "fanatyzm i nacjonalizm" w USA i w innych krajach. Twórcy dedykowali spodziewane nagrody sprawie jedności i swobody wypowiedzi.

"Chcemy wyrazić nasze jednomyślne i zdecydowane potępienie klimatu fanatyzmu i nacjonalizmu, jakiego jesteśmy świadkami w niektórych warstwach społecznych a także, co jest najbardziej godne ubolewania, wśród czołowych polityków, w USA i w wielu innych krajach" - głosi oświadczenie opublikowane przez branżowe czasopisma "Variety" i "Hollywood Reporter".

Wiec, którego uczestnicy apelowali o wolność wypowiedzi i jedność, zorganizowały największe agencje castingowe Hollywood. Aktorka Jodie Foster wezwała uczestników wiecu, aby aktywnie działali na rzecz obrony wolności obywatelskich i demokracji.

"Nadszedł czas, abyśmy zabrali głos i zażądali odpowiedzi, abyśmy zażądali od naszych wybranych przedstawicieli, aby wykonywali ich pracę i oświadczyli, że nie będziemy tolerować chaosu i podżegania do wojny" - powiedziała Foster. (TVN24)

Tagi: LGBT news
00:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9