Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 28 lutego 2018

tumblr_inline_p4tvm39o5p1tsitpw_540

Na zdjęciu: Paweł Rabiej oraz Paweł Knut, Mirka Makuchowska i Magda Świder z KPH.

Biuro KPH odwiedził Paweł Rabiej z Nowoczesna - kandydat na wiceprezydenta Warszawy. Rozmawiano o jego pomyśle na stolicę uwzględniającym wszystkich jej mieszkańców i mieszkanki, w tym osoby LGBT.

Mamy nadzieję, że to pierwsze ze spotkań z osobami kandydującymi w wyborach na prezydenta Warszawy. O kolejnych będziemy informować Was na bieżąco. 

Pinksixty News wiadomości LGBT

Sarah McBride która jest sekretarzem prasowym HRC. W 2012 r. Sarah pojawiła się na pierwszych stronach gazet, gdy wyszła jako osoba transpłciowa, będąc jednocześnie szefową amerykańskiego uniwersytetu. Przemawiała na konwencji HRC dla młodych LGBTQ.

Toyoty wiceprezes Albert Smith, Jr. przemawiał podczas konwencji HRC młodzieży dotyczące osób LGBT, wspiera osoby LGBT i jest też sponsorem HRC konwencji.

Makayla, 17 letnia, ujawniła się rodzicom w wieku 10 lat. Makayla jest obecnie przewodniczącą programu JAG (Jobs for America's Graduates) w szkole, programu, który zapewnia, ​​dzieciom ze specjalnymi potrzebami żeby nie czuli się inne niż inne dzieci ze szkół średnich. Co roku organizuje imprezy Olimpiady Specjalne w szkołach.

Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita ich klip kampania A zarzucasz sąsiadowi, że jest obcy?

Dojrzałe społeczeństwo nie boi się mierzyć z własną trudną przeszłością. Nie wolno gumkować nawet najbardziej niewygodnych wątków w naszej wspólnej historii. Chcemy budować lepszą przyszłość i wspólnotę – wolne od podłości, ksenofobii i nienawiści. Nie da się ich budować na fundamencie nacjonalistycznych mitów.  Apelujemy o odrzucenie projektu uchwały senatora Żaryna. Pamięć o marcu 1968 roku trzeba kultywować godnie. Stanowisko Razem w sprawie uchwały senatora Żaryna przedstawiły Dorota Olko i Julia Zimmermann.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: kph LGBT news
19:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Rzecznik stowarzyszenia Grupy Stonewall - Mateusz Sulwiński znowu w akcji. Tym razem w programie Otwarta Antena WTK dyskutowano o zajęciach antydyskryminacyjnych w poznańskich szkołach, a w studio obok prowadzącego i Mateusza gościli również poznańscy radni Marek Sternalski (PO) i Przemysław Alexandrowicz (PIS) oraz działacz katolicki Bogusław Kiernicki.

Jak widać na załączonym poniżej materiale przedstawiciele PIS i Prawicy Rzeczpospolitej kolejny już raz próbowali sprowadzić dyskusję do absurdu krytykując jednocześnie projekt zajęć antydyskryminacyjnych - dodaje Grupa Stonewall.

Tagi: LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

nz3

Jesteśmy tradycjonalistkami, najpierw ślub, później ciąża. Tyle że za granicą. Połowa października, ogłoszenie na portalu Pomagam.pl: „Jesteśmy parą kochających się kobiet, które postanowiły zalegalizować swój związek. Po licznych poszukiwaniach, ze względu na minimum formalności i przystępne ceny urzędowe, zdecydowałyśmy się na ślub w Danii. Obie pracujemy i studiujemy, nie zarabiamy jednak wystarczająco, aby odłożyć pełną kwotę. Koszty szacujemy na 2570 PLN (bezpośredni lot, nocleg, tłumaczenie dokumentów, opłaty). Ten sam ślub w Polsce kosztowałby nas obie 200 PLN. Niestety, nie mamy do niego prawa. Pomożecie?” - Gazeta Wyborcza.

Mówią o sobie, że są tradycjonalistkami. By pobrać się za granicą zbierały pieniądze na portalu
Tagi: LGBT
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p4u2e1G6MG1tsitpw_540

Mija 19 lat od powstania serialu Queer as Folk wersji brytyjskiej, po kilku lat powstała wersja Amerykańska. Akcja kręci się w Manchesterze gejowskiej dzielnicy Canal Street.

Stuart Alan Jones jest zbliżającym się do trzydziestki gejem, który odnosi sukcesy zawodowe jako PR. Podrywa chłopaków wszędzie – w pracy, na ulicy, w gejowskich klubach i w Internecie. Jego najlepszym przyjacielem jest nieśmiały Vince Tyler, który ukrywa swój homoseksualizm w miejscu pracy, a przed przyjacielem to, że jest w nim zakochany.

Trzeci z bohaterów, Nathan Maloney, ma ledwie 15 lat i dopiero co odważył się ujawnić jako gej. W odruchu młodzieńczego buntu porzuca dom, by na Canal Street poznać gejowską subkulturę.

Stworzył Queer as Folk Russell T Davies jest jeden utalentowanym producentem i scenarzysta Brytyjskim, ujawniony gej który też inne gejowskie seriale Cucumber, Tofu, i Banana. Też był kilkunastu odcinkach wyprodukował Doctor Who czy Torchwood. (The Hollywood Reporter.

Russell T Davies, jest żonaty Andrew Smithem, od 1999 roku. Pobrali się w dniu 1 grudnia 2012 r. Po tym, jak u Smitha zdiagnozowano guza mózgu.

Tagi: media
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Spencer Beattie, 68 lat, należy do pro-angielskich protestantów, The Orangemen. Jednak złamał protokół, kiedy szedł swoją córką Lesa do ołtarza.

Protestanci utworzyli Zakon The Orangemen w 1795 roku, aby bronić swojej wiary. Od tego czasu znajduje się w centrum konfliktów między protestantami z Irlandii Północnej i katolikami.

Podczas gdy większość osób w Irlandii Północnej popiera równość małżeństw, Ale zakon The Orangemen jest temu przeciwny. W rzeczywistości zdecydowanie sprzeciwia się również związkom partnerskim osób tej samej płci i kulturze LGBTI.

Zakon wielokrotnie opisywał małżeństwa osób tej samej płci jako "oznakę moralnego upadku". Ale też sprzeciwia się małżeństwom protestanckim z katolickimi wyznawcami.

Przemawiając dla Belfast Telegraph, Beattie powiedział: "Jestem za równością i osobami mającymi prawo do dokonywania własnych wyborów". (GayStarNews)

Tagi: religia
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 lutego 2018

W Europie 16% dorosłych cierpi na otyłość. Osoby te często są wyśmiewane i obrażane, często mają też trudności ze znalezieniem pracy. Kto odpowiada za otyłość Europejczyków? Otyli – przez obżarstwo i brak silnej woli – czy państwo – nie dbające o politykę prozdrowotną?

Dostępne od 17/02/2018 do 17/04/2018

Tagi: dokument
22:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pinksixty News wiadomości LGBT

Tęczowa flaga została pierwszy raz została wywieszona na maszt przed budynkiem Sydney policji, też z okazji tygodnia Pride, w weekend odbędzie parada równości - 40. rocznica Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras.

Tęczowa flaga na budynku policji jest przełomowy moment, ponieważ policja nie miało dobrych relacji ze społecznością LGBTI. W 2016 roku przeprosili też pierwszą paradę zorganizowali organizatorów - za aresztowanie i brutalne bicie wielu z tych, którzy wyszli na ulice Sydney w pokojowym proteście.

Pod koniec ubiegłego roku też przeprosiny za niewłaściwe śledztwo w sprawie podejrzanej śmierci Scotta Johnsona w 1988 roku. Policja oświadczyła, że ​​zginął samobójstwo popełnił, ale ostatecznie ogłoszono, Johnson zmarł z powodu zbrodni z nienawiści. Jeszcze w 2016 r. Czterech funkcjonariuszy policji NSW oskarżyło o homofobie. (GayStarNews)

Emma Gonzalez, Cameron Kasky i Jaclyn Corin przeżyli niedawno strzelaninę w swojej szkole w Parkland na Florydzie, gościli w programie Ellen Show, rozmawiali o organizowaniu marszu dotyczące ograniczenia broni.

Kandydat rządzącego konserwatywnego Fideszu poniósł porażkę w przedterminowych wyborach burmistrza miasta Hodmezoevasarhely na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi na Węgrzech, które odbędą się 8 kwietnia - Onet.pl

Węgry na temat manipulacje medialne premiera Węgier Orbana zostały ujawnione, przyjaciele Orbana wykupują media żeby przejąć je i mówiły tak jak rząd chce. 

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
19:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

edyta_baker

Zdjęcie Edyta Baker/TransFuzja

Dziś fundacji Trans-Fuzja - 10 lat temu powstał akt założycielski, a z nim rozpoczęła się praca na rzecz osób transpłciowych, założycielkami TransFuzji Anna Grodzka która była pierwszą prezeską, Lalka Podobińska, Wiktor Dynarski.

W całej Polsce, organizuje spotkania transpłciowy osób. TransFuzja walczy o prawa osób transpłciowy, organizuje kampanie, debaty, pomoc, interweniują, organizują warsztaty antydyskryminacyjne itp. Współzałożycielami byli hostelu dla osób LGBT wspólnie Lambdą Warszawą. Organizują konkurs Miss Trans, pokazać widoczność osób transpłciowy w Polsce. 

W 2012 Trans-Fuzja wspólnie z Anną Grodzką przygotowywali projekt Ustawy o uzgodnieniu płci, która została uchwalona przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencji w dniu 10.09.2015 r. Ale ustawa została jednak zawetowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę, w dniu 2.10.2015 r. i ostatecznie nie weszła w życie, po też nie zostało weto przez sejm koalicję PO-PSL uchylone. 

Wszystkiego najlepszego TransFuzja, wytrwałości walki o swoi praw i bycia sobą.

13

Nowy spot Apple dotyczące iPhone X w Australii można po prostu przenieść cię do łez. Spoty zatytułowane "First Dance", aby promować swój flagowy telefon.

Spoty zawierają kilka ślubów tej samej płci, nakręcony przez telefon, utwór "Never Tear Us Apart", śpiewany przez australijską piosenkarkę Courtney Barnett.

Rozpoczyna się czas parady równości w Sydney tak zwane "Gay i Lesbian Mardi Gras", który odbędzie się w następny weekend. Opis spotu Apple po prostu mówi: "Uchwyć chwilę, przez iPhone X".

Oprócz jednominutowej reklamy, firma wydała także trzy krótsze klipy skupiające się na parach - "Meg i Ann-Marie", "Nick i Rob" oraz "Antony i Ron".

Tagi: media
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p4rm3dn48B1tsitpw_540

Słynny niemiecki DJ/producent muzyczny Felix Jaehn, jego najbardziej znany utwór, remiks OMI z 2015 roku "Cheerleader". Utwór znalazł się na szczycie list przebojów w 14 krajach.

Jaehn wyznał dla dla niemieckiego tygodniku Die Zeit, że jest biseksualny. Jaehn powiedział, "marzy, że kiedyś znajdzie osobę, z którą chce się spędzić życie - bez względu na to, czy to kobieta, czy mężczyzna." (Towleroad)

Igrzyska Olimpijskie z perspektywy dwóch gejowskich amerykańskich sportowców, Gusa Kenworthy i Adama Rippona, Kenworthy przedstawił swoją opinię na temat obecności Ivanki Trump podczas Ceremonii Zamknięcia.

Tweety Kenworthy: "Jestem dumny z tych wszystkich ludzi! Wszyscy tutaj pracowali ciężko, aby dostać się na Igrzyska Olimpijskie i mieli okazję przejść ceremonię zamknięcia! Cóż ... Wszyscy oprócz Ivanki. Szczerze mówiąc, co ona tu robi?

Po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich trudno, nie patrzeć na kolejne Igrzyska Olimpijskie i zastanawiać się, ilu sportowców LGBTQ pojawi się tam, piszę Out Sports.

Do nie długo za dwa latach odbędą ​​letnie igrzyska w 2020 Tokio Japonii, czy może być ponad 100 sportowców LGBTQ. Wydaje się nieprawdopodobne? Ani trochę.

Ostatnich dwóch igrzysk olimpijskich letnich i zimowy zwiększyło o ponad dwukrotnie liczbę sportowców LGBTQ. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 miały tylko siedem zawodników ujawniony; Tegoroczne zimowe igrzyska w Pyeongchang już było 16.

Zapominano jeszcze wiele mediów o jednej hokeistka Brianne Jenner z drużyną Kanady, która pokonała Stany Zjednoczone w finale, zdobyła srebrny medal.

olympiajenner

Na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 było 23 spośród sportowców; a Letnie Igrzyska w Rio cztery lata później miały 56 sportowców LGBTQ.

Ten wzrost krótki okres wyniósł 143%. Aby w ciągu dwóch lat dotrzeć do 100 zawodników w Tokio, musielibyśmy zaobserwować wzrost o 79%. Nawet wzrost zimowy igrzysk wyniósł by 114%.

Ta liczba 100 zawodników reprezentowanie LGBTQ zaledwie 0,89% uczestników Olimpiady w Rio. To bardzo realistyczne. Wraz z rosnącą popularnością osób LGBTQ w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w innych częściach świata, spodziewamy się, może być więcej sportowców LGBTQ.

Gdyby wszystkie medale igrzysk tegoroczny było 8 medali to jako drużyna LGBTQ jesteśmy na około 13 miejscu tabeli.

Wśród 16 sportowców LGBTQ na Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pyeongchang, zdobyliśmy osiem medali. Dwa złote (Eric Radford i Ireen Wüst); trzy srebrne - dwa medale Wüst i jeden hokeistka Brianne Jenne i trzy brązowe (Radford, Brittany Bowe i Adam Rippon).

 Myślę kiedyś też w naszym kraju Polsce doczekamy olimpijczyków LGBTQ. Tym roku dominowali w mediach sportowcy LGBTQ z USA, Europejscy mniej, ale też Europie tylko lesbijki i biseksualna oraz jeden gej było sportowców LGBTQ.

Tagi: sport
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Chór Voces Gaudii: Kim jesteśmy? Co robimy? Dlaczego chcemy wyjechać na Various Voices 2018 München? Nagraliśmy dla Was krótki film, w którym o tym wszystkim Wam opowiadamy!

Na pewno przekona Was do tego, że warto pomóc nam wyjechać do Monachium. Poza tym nasi darczyńcy mogą liczyć m.in. na pocztówkę z Monachium z podpisami chórzystów, konsultacje wokalną, wspólne wyjście z chórem na karaoke czy możliwość wynajęcia Voces Gaudii na firmowy event lub muzyczną niespodziankę dla ukochanej lub ukochanego. Naszą zbiórkę możecie wesprzeć tutaj: https://zrzutka.pl/txvyb9

Tagi: media
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

Tagi: instagram
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

CRUSEV (Polska) seminarium otwarte #5: Religia i nienormatywność seksualna/płciowa: dyskursywne sploty. Wystąpienie dr hab. Doroty Hall. Sala 125 w Instytucie Historycznym UW (stary budynek), Krakowskie Przedmiescie 26/28, godz. 17:00 7 marca 2018 roku.

dr hab. Dorota Hall – antropolożka kultury i socjolożka, profesorka nadzwyczajna w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, krajowa ekspertka ds. badań terenowych w sieci FRANET koordynowanej przez Agencję Praw Podstawowych UE oraz wiceprezeska Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Religią w Europie Środkowo-Wschodniej (ISORECEA). W latach 2011–2014 prowadziła badania na temat religii i nieheteronormatywności. Jest autorką książki "W poszukiwaniu miejsca: chrześcijanie LGBT w Polsce" (Warszawa: IFiS PAN, 2016).

CRUSEV to międzynarodowy projekt badawczy poświęcony nienormatywnym seksualnościom i ich ekspresji w kulturze lat 70. XX wieku. Projekt jest realizowany w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Zespół CRUSEV: Tomasz Basiuk (kierownik projektu), Jędrzej Burszta, Agnieszka Kościańska, Karolina Morawska, Karol Radziszewski, Wojciech Szymański, Błażej Warkocki, Krzysztof Zabłocki.

Tagi: religia
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 lutego 2018

„Niewidoczność lesbijek w przestrzeni publicznej” - o co dokładnie chodzi? Dowiecie się z tekstu Prezeski Fundacji Parady Równości Julii Maciochy, który został opublikowany w „Gazecie Manifowej”. Opisuje on nie tylko problemy lesbijek, ale również wskazuje, jak bardzo potrzebna tu jest wspólna więź i wsparcie - w szczególności kobiece.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Na Florydzie są protesty przeciw broni palnej wielu dołącza osoby LGBT jak pisałem wcześniej o Emmie Gonzalez, jej przemówienie media zachwycili która jest biseksualna. Też do osób młodzieży z Parkland dołączają osoby, które przeżyły strzelaninę w klubie Pulse w Orlando, prawie dwa lata temu.

Pięć transseksualnych nastolatków omawia ogólnokrajową kampanię, w której są członkami organizacji The GenderCool Project, która promuje akceptację i wsparcie dla dzieci i nastolatków transseksualnych.

"Ten festiwal mnie odkrył, (...) czuję się tu jak w domu" - powiedziała nam polska reżyser tuż po otrzymaniu statuetki Srebrnego Niedźwiedzia za film "Twarz" na Berlinale 2018.

Świecka szkoła - religia do kościoła. Partia Razem domaga się odrzucenia projektu rozporządzenia, według którego katecheci i katechetki mogliby zostać wychowawcami klas. Zachęcają wszystkich do udziału w otwartych konsultacjach publicznych i do wyrażenia swoich zastrzeżeń wobec przedstawionego przez MEN projektu.

Powstrzymanie tych zmian to tylko pierwszy krok. Polska szkoła musi być świecka - dlatego Razem postuluje natychmiastowe zatrzymanie finansowania religii z budżetu, a następnie całkowite wyprowadzenie jej z publicznych placówek edukacyjnych. Konferencja prasowa z udziałem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Adrian Zandberg.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

tumblr_inline_p4oloeeoZd1tsitpw_540

Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina o 21:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Gotowe na wszystko o 15:55 TVN 7. Seks w wielkim mieście 2x od 22:30 na Comedy Central Family. Happy Endings 4x od 15:25 na Fox Comedy Izba przyjęć o 00:30 na TLC. Szaleństwo minidomów o 13:30 na HGTV.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem 2x o 21:00 na TTV. Projekt Lady, odc. 11 i 12 o 23:45 na TVN. Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Rozwód 2, odc. 7 o 21:10 na HBO. The Walking Dead 8, odc. 9 o 22:55 na FOX. I Love You Phillip Morris o 23:00 na ale kino+.

Tu i teraz, odc. 3 o 20:10 na HBO i 21:00 na HBO3. Greg gubi się w głuszy. Tymczasem w szkole popełniona zostaje zbrodnia nienawiści, a Audrey pada ofiarą ataku ze strony mediów. Duc i Malcom wybierają się ze znajomymi na przejażdżkę rowerową w góry. W trakcie tej wyprawy Duc tłumaczy pozostałym, dlaczego każdy powinien przejąć kontrolę nad własnym życiem. Dręczony przez wspomnienia Shokrani prosi o pomoc w przygotowaniach do ślubu. Ashley wyjaśnia Kristen, że źle wybrała obiekt swoich uczuć. Kiedy fatalny dzień dobiega końca, Audrey i Greg mogą wreszcie spędzić miły wieczór w swoim towarzystwie.

Wtorek: Królowe życia 2 o 21:00 na TTV. Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Terapeuci Los Angeles, odc. 8 o 00:55 na TVN Style. Współczesna rodzina o 23:30 na HBO2. 9-1-1, odc. 3 i 4 o 21:05 na FOX. Seksu historia współczesna, odc. 4 o 23:00 na WP.

Środa: Mała Brytania, odc. 1 i 2 o 11:30 na HBO 3. Thomas Gareth - coming out rugbysty o 01:10 na PLANETE+ HD.

Łowcy małych domów: Miodowy miesiąc w San Diego, o 17:25 na Nowa TV. Bianca i Sara poznały się w szkole wyższej i szybko zostały przyjaciółkami. Po semestrze nauki za granicą jeszcze bardziej zbliżyły się do siebie i w końcu uświadomiły sobie, że łączy je coś więcej niż tylko sympatia. Teraz, już zaręczone, dziewczyny jednocześnie polują na własne lokum i planują swój ślub. Chcą dalej mieszkać w modnej, ale drogiej części San Diego, dlatego zdecydowały się na mały metraż.

9-1-1, odc. 4 o 21:05 na FOX. Załoga Bobby'ego ma niewiele czasu, aby pomóc pasażerom ocalałym z katastrofy lotniczej. Athena próbuje zapanować nad paniką, która wybuchła na lotnisku, a Abby przekazuje ważny komunikat od osoby dzwoniącej pod numer alarmowy.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 12 o 22:00 na FOX. April organizuje konkurs związany z nowymi rozwiązaniami w chirurgii. Lekarze od razu rozpoczynają prace nad własnymi projektami. Tymczasem stary przyjaciel Catherine mówi jej i Jacksonowi o swoim szokującym pomyśle. Pod opiekę Meredith trafia pacjent, który wrócił do szpitala na leczenie. Zainspirowana jego przypadkiem wpada na pomysł, jaki projekt zgłosić do konkursu. Występuje transpłciowa aktorka Candis Cayne, do drugi raz w dwóch tygodniach pojawia się akcent transpłciowy wcześniej aktor Alex Blue Davis, jego postać ujawnia jest transpłciowa.

Czwartek: Zabójstwo Versace: American Crime Story, odc. 6 o 22:00 na FOX. W San Diego Andrew Cunanan świętuje kolejne urodziny. Stopniowo życie przyszłego seryjnego mordercy rozpada się na kawałki.

Piątek: Królowe życia 3, odc. 11 i 12 o 22:00 na TTV. Mała Brytania, odc. 1 i 2 o 16:35 na HBO2. Współczesna rodzina 9, odc. 5 o 21:35 na HBO 3.

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3

Sobota: Teoria wielkiego podrywu 11 2x o 21:00 na Comedy Central. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 12 o 20:10 na FOX. Córka inna niż wszystkie o 18:00 na Discovery Life. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9, odc. 1 o 22:00 na Polsat. Zabójstwo Versace: American Crime Story, odc. 6 o 22:00 na FOX. #Sława o 22:30 na TVN Style. Carol o 20:10 na ale kino+.

Tom of Finland o 20:30 na Cinemax2. Biografia jednego z najważniejszych twórców kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen (Pekka Strang), powraca z frontu do rodzimych Helsinek. Mieszkańcy próbują otrząsnąć się z piekła wojny. Przez społeczeństwo przetacza się fala homofobii. Stosowane są represje wobec gejów. Wszelkie formy inności spotykają się z niezrozumieniem. Touko szuka wolności w sztuce - tworzy pierwsze homoerotyczne rysunki, które przedstawiają muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Artysta nie jest jednak w stanie dotrzeć do szerszej publiczności. Ze względu na charakter prac nie może opublikować ich w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera mu drogę do kariery. Touko staje się symbolem pokolenia gejowskiej rewolucji. Reżyserią obrazu zajął się laureat nagrody Amanda Dome Karukoski. Film zdobył wiele nominacji na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Kalifornii i Edynburgu.

Niedziela: Z kamerą u Kardashianów o 20:00 na E! Entertainment. Nowe ciało z Khloe Kardashian o 21:00 na E! Entertainment. Mała Brytania, odc. 3 i 4 0 11:45 na HBO 3. Na żywo z czerwonego dywanu: Oscary 2018 o 23:30 na E! Entertainment. Seksu historia współczesna, odc. 5 o 23:00 na WP.

Oscary 2018 o 01:30 na CANAL+. Transmisja z jubileuszowej 90. gali wręczenia Oscarów, którą poprowadzi Jimmy Kimmel. Wśród wyróżnionych obrazów, z największą ilością nominacji, znalazł się "Kształt wody" Guillermo del Toro. Zdobył ich aż trzynaście, w tym dla najlepszego filmu, aktorki pierwszoplanowej czy za scenariusz oryginalny. Szansę na Nagrodę Akademii mają też: "Dunkierka" z ośmioma nominacjami, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", które ma ich siedem i które zdobyło BAFTA dla najlepszego filmu, "Czas mroku" wyróżniony sześciokrotnie, laureat dwóch nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, czy "Nić widmo". Członkowie Akademii docenili ponadto obrazy: "Blade Runner 2049", Lady Bird", "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", "Uciekaj!" oraz "Mudbound". Dla młodziutkiej Saoirse Ronan to trzecia nominacja do Oscara - dwie poprzednie otrzymała w 2008 i 2016 roku. Z kolei Meryl Streep może pochwalić się rekordową, 21. nominacją.

Tagi: media
09:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph14

Walne Zgromadzenie stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii wybrało nowy zarząd. Stanowisko prezesa zastąpiono stanowiskiem osób współprzewodniczących KPH, którymi zostali Vyacheslav Melnyk i Małgorzata Kot. Sekretarzynią zarządu wybrano Franciszkę Sady, a skarbnikiem Marcina Rodzinkę. Osobami członkowskimi zostali: Paweł Knut i Dorota Stobiecka.

Poza zarządem wybrany został skład sądu dyscyplinarnego i komisji rewizyjnej. W skład Sądu wchodzą: Katarzyna Remin, Mirosława Makuchowska i Jan Świerszcz. Komisja rewizyjna KPH tworzyć będą: Marzenna Latawiec i Grzegorz Stefaniak.

tumblr_inline_p4pwz3KSxs1tsitpw_540

Sąd koleżeński: Katarzyna Remin i Mirosława Makuchowska

tumblr_inline_p4pwzc592h1tsitpw_540

Komisja rewizyjna: Marzenna Latawiec i Grzegorz Stefaniak

Tagi: kph
09:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez queer.de (@queer.de)

Tagi: fashion
09:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mack Beggs to dwukrotny mistrz stanu Teksas w zapasach szkolny. Beggs wygrał wszystko zgodnie z zasadami, sprawiedliwe ale jednak ludzie niezadowoleni z tego, że Beggs jest osobą transseksualną wygwizdali go, po wygrywał mistrzostwo stanu zapasów w Teksasie. Ale transfobiczni politycy i twórcy polityki anty-trans chcą go ukarać za bycie transseksualną osobą, zmuszają go żeby walczył z dziewczynami, a nie chłopcami.

To koniec licealnej kariery Beggsa. Teraz idzie na studia, będzie dużo bardziej sprawiedliwe i równe zasady NCAA, które pozwala mu walczyć z innymi chłopakami.

W kwietniu sędzia w Teksasie odrzucił pozew, który miał na celu zakazanie Beggsowi konkurowania w UIL.(OutSports/Towleroad)

tumblr_inline_p4dgxgiHON1tsitpw_540

Nie dawno pisałem o Emma Gonzales która przeżyła strzelanie na Florydzie szkole, jej pełną pasji przemowę na wiecu kontroli broni, które dała. Jest to też nasza González, identyfikuje się jako biseksualna, jest przewodnicząca szkolnej grupy Gay-Straight Alliance, której jest członkiem od trzech lat.

Szkoły nie mają kontroli nad instruktorami gender - informuje wtorkowy "Nasz Dziennik". Według gazety "wielu dyrektorów nie wiedziało, na jakiej podstawie organizacje pozarządowe mogą działać na terenie szkoły".

"Prawie czterdzieści szkół dopuściło warsztaty genderowe. Te dane to efekt ustaleń Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który opracował raport podsumowujący kampanię Chrońmy dzieci. Wynika z niego, że wpłynęło w sumie 517 zgłoszeń od rodziców zaniepokojonych zajęciami prowadzonymi w szkołach przez organizacje zewnętrzne" - podaje "Nasz Dziennik" - Polsat News.

Rozprawienie homofobią powinna dotyczyć całej Azji, a nie tylko Indonezji: "Źródłem rosnącej nietolerancji Indonezji jest niezdolność kolejnych rządów do skutecznego reagowania na prześladowania, groźby i przemoc ze strony wojujących islamistów religijnym, przeciw grupom etnicznym i seksualnym mniejszościom - tendencja ta dotyczyć wszystkich krajów Azji."

W sieci pojawił się serwis randkowy dla... zwolenników i zwolenniczek Trumpa. I jak się okazuje, żeby się zarejestrować - trzeba być heteroseksualistą. Można też być jednak w "nieszczęśliwym małżeństwie" lub w "otwartym związku". Nie wiemy co na to geje popierający Trumpa - Queer.pl

Niemiecki Kardynał Reinhard Marx: wypowiedzi na temat wywiadu na temat błogosławieństwa dla par tej samej płci były błędnie interpretowane, nie będą miały miejsce w kościele katolickim.

Zmienił zdanie po wielkiej krytyce nie którzy ekstremiści katolicy szli za daleko i obrzydliwe ataki porównywali błogosławieństwa związków homoseksualny do błogosławieństw księży obozów zakłady czasie nazizmu.

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który miał zbezcześcić kościół w Brzeszczach, umieszczając sprayem wulgaryzmy między innymi na drzwiach. Małopolska policja podała w poniedziałek, że usłyszał on już zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Rzecznik poinformował, że brzeszczanin został już przesłuchany. - Przyznał, że napisał wulgarne napisy. - Wyjaśnił, że wracał ze znajomą z imprezy. Mając przy sobie farbę w sprayu, wpadł na pomysł, aby nanieść jakieś prowokacyjne napisy na terenie należącym do kościoła, obok którego przechodzili. Jak stwierdził wpływ na jego zachowanie miał spożyty podczas imprezy alkohol – poinformował Gleń. (TVN24)

Południowoafrykański geja powiedział, że został zgwałcony, bity i pokryty ludzkimi odchodami w homofobicznym ataku. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie gwałtu po rzekomym incydencie 30 stycznia.

Michael McCormack został wybrany przywódcą Partii Narodowej Australii na spotkaniu partii w poniedziałek rano (26 lutego). Jego wybór padł po tym, jak inny homofob polityk, Barnaby Joyce, zrezygnował z swojej roli. Michael McCormack, też został wicepremierem Australii wielokrotnie obrażał osób LGBT.

- Prawnik z Bermudu złożył wniosek do sądu najwyższego na wyspie o cofnięcie nowej ustawy zakazującej małżeństw osób tej samej płci, zgodnie z dokumentem sądowym z poniedziałku.

Według Ordo Iuris klaps wymierzony dziecku ma niską szkodliwość społeczną. Za to warsztaty antyprzemocowe i antydyskryminacyjne są dla polskich dzieci zagrożeniem. 

Mari Lopez, vlogerka YouTube z siostrzenicą Liz Johnson, mówiła że dieta wegańska i wiara w Boga, mogą wyleczyć z homoseksualizmu i raka. Tylko sama zachorowała na raka i umarła. Wmawiała jak to cudownie wyleczyła się z homoseksualizmu i raka, widać dla sławy kłamstwa można mówić. (PinkNews)

Gwiazda MTV została zwolniona po opublikowaniu serii homofobicznych tweetów. David Eason został zwolniony z programu nastoletnie matki, porównał osoby LGBT z pchłami.

Ukraińska prowincja jednomyślnie głosowała za dotyczące zakaz propagandy homoseksualnej, która ma zostać przyjęta na Ukrainie. Prawo, które ma zakazać LGBT miedzy innymi parad/marszów równości, zostało złożone przez radę miasta Iwano-Frankiwsk na zachodniej Ukrainie, a 29 urzędników głosowało za wysłaniem petycji do rządu krajowego walczącego o jej ratyfikację.

Grupy chrześcijański ekstremistów na Ukrainie Christian Movement for Life, burmistrz miasta Ruslan Martsinkov zgodził się dodać go do porządku obrad do zatwierdzenia.

Później, bez czytania i nie informując radnych o treści dokumentu, Martsinkov umieścił do głosowania. LGBT osoby są wielokrotnie atakowani przez bojówki nacjonalistyczne, homofobia jest silna najczęściej też do dzięki wpływom rosyjskim wiele organizacje pro rodzinę mają wsparcie rosji. (PinkNews)

Prawicowi homoseksualiści organizują marsz poparcia dla Trumpa, jaki to wielki prezydent. Po uchyla prawa LGBT, ogranicza prawa zdrowotne dla LGBT.

Tymczasem "The Moscow Times" donosi o demonstracji poparcia dla obecnego prezydenta, organizowanej przez... grupę "Gays for Putin!".

Demonstracja ma odbyć się 3 marca w Sankt Petersburgu i ma w niej wziąć udział ok. 600 osób. Jak dowiadujemy się jeszcze z oświadczenia - po złożeniu odpowiednich dokumentów w mieście, członkowie i członkinie grupy udali się do pobliskiej katedry, by "pomodlić się o sukces".

Chcą też podziękować Putinowi za podpisywanie ustaw, które "wzmacniają moralne podwaliny rosyjskiego społeczeństwa" i za nagradzanie "zasłużonych gejów i lesbijek orderami i medalami" -Queer.pl 

Komisja Sądownictwa Senatu Georgia uchwaliła ustawę, która pozwoliłaby agencjom adopcyjnym działającym w oparciu religii odmówić umieszczenia dzieci w związkach osób tej samej płci.

Focus on the Family żeby nie płacić podatków organizacja homofobiczna zmienia się w kościół.

Podczas gdy setki mieszkańców Parkland, którzy ocalałych z Florydy strzelaniny protestowali przeciw broni. Florydy Izba Reprezentantów odrzuciła wniosek o rozważenie zakazu karabinów szturmowych, a mniej niż godzinę później przekazała projekt ustawy o uznaniu porno za zagrożenie dla zdrowia publicznego. 

Joe Clarke, lat 22 i jego dwaj przyjaciele, Summer Tarrant 20 i David Westworth, 24, zostali brutalnie zaatakowani, kiedy wracali do domu nocą. Policja, mówi atak miał na tle homofobicznym.

Hiszpańska policja aresztowała trójkę brytyjskich turystów za słowne obrażanie pary homoseksualnej podczas lotu na wyspy kanaryjskie w tym miesiącu.

Homofobiczni bracia Benham już mają winę za strzelaninę w szkole Parkland, nie przez legalną broń. Tylko, seks przed ślubem, odrzucenie Boga przez Amerykę.

Na konferencji konserwatywnych politycznej (CPAC) były doradca Białego Domu, Sebastian Gorka, spotkał się z reporterem Mediaite, Caleb Ecarm, zaatakował go.

Po wyborach prezydencki wygranej Trumpa, liczba grup nienawiści działających w Stanach Zjednoczonych wzrosła w 2017 roku o cztery procent, wynika z SPLC, od grupy monitorującej.

Rasizm, homofobiczne grupy coraz bardziej popularne w USA. Prowadzi też do wiele morderstw przez grupy nienawiści, najczęściej terroryzm przeprowadzają osoby poglądach skrajno prawicowy, nazistowski. (Towleroad) Miasto Starkville, Mississippi zakazało parady LGBT Pride, zostaną pozwani za zakaz do sądu.

Odpowiedzią na wykluczającą, nacjonalistyczną wspólnotę projektowaną przez PiS nie może być neoliberalny, egoistyczny indywidualizm - pisze prezydent Słupska Robert Biedroń w naszym cyklu "Co z tym Miastkiem?"

Lata aktywności publicznej nauczyły mnie dystansu do funkcjonujących w polityce potocznych opinii, do rozmaitych publicystycznych tez, że Polacy są tacy lub siacy, a nawet do badań, które mają jakoby być fotograficznym obrazem polskiego społeczeństwa. Warto mieć do tego wszystkiego dystans i warto też działać wbrew temu, co mówią badania opinii publicznej. Moja kariera polityczna jest tu dobrym przykładem. Gdybym miał się kierować badaniami w swojej działalności, to nigdy nie dotarłbym do miejsca, w którym aktualnie się znajduję. Bo na przykład uznałbym, że Polacy – rzekomo nietolerancyjni – nigdy nie zagłosują na geja, który otwarcie mówi o swojej orientacji. (...) -gazeta.pl

Marion Le Pen, prawicowa fracuska przemawiała podczas fanatycznej prawicowej konferencji CPAC, atakowała rodziny tęczowe i małżeństwa jednopłciowe. 

Jak nazistowskie amerykańskie grupy świętowali śmierć żydowskiego homoseksualnego chłopca. Wiadomość o podejrzanym o zabójstwo, Samuelu Woodwardu, został oskarżony o zabicie 19-letniego Blaze Bernstein i grzebiąc jego ciało w parku w Orange County.

Jak się okazało, raport mówi też o tajnych rozmowach internetowych prowadzonych przez członków Atomwaffen Division, nazistowskiej grupy, która która chwali zarówno Hitlera, jak i Charlesa Mansona, a nawet Anders Breivik. Grupa ta jest też oskarżana za wiele zbrodni nienawiści w tym morderstwa. (Towleroad)

Na temat innego prawicowego homoseksualisty Roy Chon zdecydowanie wpisuje się w tę drugą kategorię. Nie omieszkał też tego tak przedstawić Tony Kushner w swojej sztuce "Anioły w Ameryce". Przyjaciel Donalda Trumpa, był blisko z największymi swoich czasów - Reaganem, McCarthym, Nixonem, Hooverem. Nazywany jest najgorszym gejem, z drugiej strony - idol wielu amerykańskich rodzin. Kim był Roy Cohn, prawnik i szara eminencja amerykańskiej polityki.

Wg Rogera Stone'a, bliskiego współpracownika, Roy sypiał z wieloma mężczyznami. Ale "nie był gejem. Był mężczyzną, który uwielbiał seks z mężczyznami. Geje są słabi i zniewieściali. Roy zawsze miał wokół wielu młodych blondynów. O tym się po prostu nie mówiło. Zależało mu tylko na władzy".

Cohn pozostał w szafie do śmierci i często walczył przeciwko społeczności LGBT. Szkodząc jej, jednocześnie brał udział w życiu towarzyskim gejów tamtego czasu. W 1984 zdiagnozowano u niego AIDS. Zmarł w 1986 roku. Pierwszy zachorował Russell Eldridge, który zajmował się Royem. Ponoć nie sypiali ze sobą, jak donosi magazyn LIFE. Roy wykorzystał swoje znajomości - ominął kolejki i miał dostęp do AZT, jedynego znanego wówczas leku na AIDS. Oficjalnie utrzymywał do końca, że to rak wątroby. Barbara Walters uważała, że "ten nowotwór" to kara boża- Queer.pl

Republikanie w Południowej Karolinie i Wyoming przesuwają nowe ustawy, aby segregować śluby tej samej płci i prawnie przedefiniować je jako "parodię" małżeństwa.

Ustawa wydaje się być próbą oddzielenia małżeństw osób tej samej płci od małżeństw heteroseksualnych po decyzji Sądu Najwyższego z 2015 r., Która doprowadziła do równego małżeństwa ze wszystkimi 50 stanach.

Proponowane prawo ma na celu zdefiniowanie "jakiejkolwiek formy małżeństwa, która nie są pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą" jako "parodie małżeństwa". (PinkNews)

Policja w Toronto twierdzi, że domniemany seryjny zabójca, Bruce McArthur, stoi w obliczu szóstego zarzutu morderstwa pierwszego stopnia w związku ze śmiercią zaginionych mężczyzn z miejskiej społeczności gejowskiej.

Piosenkarka Kanto, dostała zakaz wstępu do Malezji za wsparcie osób LGBT

Jeśli nie pójdziesz na wybory, to do władzy może dojść ktoś, kto podniesie wiek poborowy do 60 roku życia i da niewyobrażalne prawa mniejszościom seksualnym - tak w dużym skrócie wygląda najnowszy spot zachęcający Rosjan do pójścia na wybory. Grają w nim aktorzy znani z popularnych seriali. Klip jest profesjonalnie wyprodukowany i zobaczyły go już miliony. Politycy z partii Putina chętnie udostępniają go swoim wyborcom w internecie. Adresatem jest oczywiście klasa średnia, która na wybory chodzi niechętnie - TVN24.

Tagi: news
09:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12