Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 30 listopada 2015

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

W Nowe Delhi odbyła się marsz równości zażądali uchylenia sekcji 377 indyjskiego kodeksu karnego, który karze homoseksualizm.

Poniedziałek: Zakazana miłość, odc. 3 o 15:00 na Nat Geo People HD. Jamie urodziła się jako mężczyzna, ale jest w trakcie zmiany płci, pragnie zostać kobietą. Tymczasem Louis urodził się jako kobieta i zmienia płeć na męską. Para pokochała się i planuje ślub. Twórcy programu towarzyszą Louisowi podczas jego pierwszej operacji, polegającej na usunięciu piersi. Louis i Jamie musieli stawić czoła kpinom, nienawiści, agresji i odrzuceniu. Mimo fizycznych i psychicznych urazów, których doświadczyli, udało im się odnaleźć w tłumie.

The Fosters, odc. 10 o 11:00 na CANAL+ Family. Zbliża się dzień ślubu Leny i Stef. Frank nie ma zamiaru uczestniczyć w tym wydarzeniu. Matka Leny, Dana, i matka Stef, Sharon, dyskutują na temat organizacji przyjęcia. Między kobietami dochodzi do kłótni. Callie całuje Brandona. Następnie dziewczyna postanawia uciec. Rujnuje tym samym plany Jude. Mimo to załamana dziewczyna chce, by Brandon był szczęśliwy.

Wtorek: Odruch serca o 22:35 na HBO HD. Nowy Jork, lata 80. XX wieku. Do społeczeństwa coraz częściej docierają informacje mówiące o tajemniczym wirusie dziesiątkującym społeczność LGTB. Pisarz Ned Weeks (Mark Ruffalo) stawia sobie za cel zwiększenie świadomości na temat wirusa, nazwanego przez naukowców HIV, a także wpłynięcie na sposób postrzegania osób zarażonych. Jego aktywistyczne działania wzbudzają kontrowersje i powodują konflikty z najbliższymi. Obraz w reżyserii Ryana Murphy'ego ("Jedz, módl się, kochaj"), jest adaptacją autobiograficznej sztuki Larry'ego Kramera, traktującej o początkach epidemii AIDS w USA. W postać Neda Weeksa, alter ego Kramera, wcielił się Mark Ruffalo ("Wszystko w porządku", "Wyspa tajemnic").

Środa: Współczesna rodzina 6, odc. 17 - 18 - 19 - 20 o 21:00 na Fox Comedy. Wiosenna przerwa w nauce skłania Claire do porządków. W tym czasie Phil zmaga się z poczuciem, że nie jest już młody, gdyż Luke wydaje się we wszystkim lepszy od niego. Haley zabiera Alex na festiwal muzyczny, by odgonić jej myśli od studiów. Gloria i Jay rzucają sobie nawzajem wyzwania. Ona ma przestać oglądać hiszpańskojęzyczne opery mydlane, zaś on rzucić palenie cygar. Gdy Gloria towarzyszy Cameronowi podczas konkursu talentów, trudno jej dotrzymać słowa.

Jay i Claire nie mogą dojść do porozumienia, gdy muszą nakręcić reklamę Pritchett Closets w odpowiedzi na nowe i chwytliwe nagranie ich konkurenta. Tom z sąsiedztwa wciąż używa drona, by szpiegować opalającą się Glorię. Phil, Luke i Manny postanawiają zniszczyć urządzenie. Pozbawiona słuchu Lily przygotowuje się do szkolnego występu. Cameron jest bardziej tym faktem zmartwiony niż ona sama. Z kolei uczucia Haley do Andy'ego jeszcze bardziej się komplikują, gdy ten zostaje w pośpiechu zabrany do szpitala z powodu ataku wyrostka robaczkowego.

Urodziny Jaya są okazją do wspólnego spotkania. Phil jest bardzo dumny z siebie z powodu prezentu dla teścia - technologicznie zaawansowanego grilla ogrodowego. Claire i Mitch postanawiają, że w charakterze podarunku "zaproponują" oddanie pieniędzy, które Jay pożyczył im wieki temu. Nie spodziewają się, że ojciec na to przystanie. Gloria daje Manny'emu i Luke'owi lekcję na temat picia. Tymczasem stosunki między Haley a Andym robią się niezręczne, gdy dziewczyna przyprowadza swojego nowego chłopaka, który jest lekarzem.

Jay zgadza się na zastępstwo w drużynie Camerona, startującej w finałach gry w kręgle. Cam nie uprzedza go jednak, że jest to liga gejowska. Fakt ten stawia Jaya w niezręcznej sytuacji. Phil i Claire spędzają niespodziewanie miło czas, jedząc kolację w towarzystwie swoich sąsiadów, Ronniego i Amber. Gloria i Mitch zgadzają się na wspólne wyjście do klubu z Haley, by udowodnić, że wciąż są młodzi i zabawni, ale nie przewidują tego, co się wydarzy przed imprezą.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 7 - 8 - 9 o 21:00 na FOX HD.

Czwartek:  American Horror Story: Hotel 5, odc. 8 o 23:00 na FOX HD. John jest coraz bliżej złapania zabójcy od dziesięciorga przykazań. Ujawniony zostaje układ Sally z Marchem.

Piątek: The Fosters, odc. 10 o 20:00 na CANAL+ Family. Dziewczyny 3, odc. 11 i 12 o 22:15 na HBO Comedy.

Córka inna niż wszystkie o 21:30 na TLC. Zapraszamy na spotkanie z 11-letnią Jazz. Ma długie włosy, kocha syreny i uwielbia zajęcia aktorskie. Z pozoru to zwykła amerykańska dziewczynka. Jazz jest transpłciową nastolatką. Jak sama siebie opisuje, urodziła się z “dziewczęcym mózgiem w chłopięcym ciele”.

Sobota: Graham Norton Show o 00:00 na BBC Lifestyle. The Fosters, odc. 10 o 11:00 na CANAL+ Family HD. Ladyboys, odc. 4 o 00:00 na Nat Geo People HD.

Zakazana miłość - Mężowie i damskie stroje, odc. 4 o 08:00 na Nat Geo People HD. W tym odcinku kilkoro bohaterów otworzy nam oczy na kolejne odcienie miłości, która przybiera zaskakujące konfiguracje. Przyjrzymy się rzeczywistości kobiet żyjących z mężczyznami, którzy choć zdecydowanie heteroseksualni regularnie przebierają się za kobiety w domowym zaciszu, a czasami także w miejscach publicznych. Jak ich partnerki dbają o wygląd, stosują szereg zabiegów upiększających, stają przed szafą targani dylematami co na siebie założyć. Zbyt długo zajmowana przez takich mężczyzn łazienka i kolejna szafa pękająca w szwach od jego kreacji to nie największe problemy, z jakimi muszą sobie radzić takie związki. Zbyt rzadko mówi się o naturze tzw. "crossdressingu", co powoduje, że tego typu preferencje są często źle rozumiane. Szczera, ciepła opowieść o życiu "crossdresserów" i ich bliski przybliży nam ich świat, troski i radości.

Niedziela: Współczesna rodzina 6, odc. 17 - 18 - 19 - 20 o 11:20 i 19:35 na Fox Comedy. Córka inna niż wszystkie o 18:00 na TLC. Nastoletnia Jazz urodziła się jako chłopiec. Od najmłodszych lat przejawiała symptomy, które lekarze określili jako zaburzenie tożsamości płciowej. Jej rodzice zauważali u swego dziecka dziewczęce skłonności, a po pięciu latach zaczęli wychowywać je jako dziewczynkę.

The Fosters, odc. 11 o 17:45 na CANAL+ Family. Callie ucieka z domu. Cała rodzina angażuje się w poszukiwania dziewczyny. Jude nie potrafi wybaczyć Brandonowi jego zachowania w dniu ślubu. Widząc jego niechęć, chłopak czuje się jeszcze bardziej winny z powodu zniknięcia Callie. Tymczasem Mariana odkrywa, że Lexi ma zamiar na zawsze wyjechać do Hondurasu.

Ekstra tydzień akcenty: Poniedziałek: Pielęgniarki, odc. 103 o 12:00 na POLSAT. W szpitalu leży Renata Załuska, która czeka na badania. Towarzyszy jej syn Łukasz. Chłopak dostrzega na oddziale Krisa, ofiarę pobicia, który nie ukrywa, że jest gejem. Początkowo wydaje się, że Łukasz podziela homofobiczne poglądy matki i to on pobił pacjenta. Wkrótce jednak wychodzi na jaw, że Łukasz i Kris są parą, lecz chłopak ukrywa swój związek przed światem.

Top Model, odc. 13 o 21:30 na TVN miedzy innymi udziałem Michała Piróga. Na językach, odc. 13 o 22:40 na TVN. Od poniedziałku do piątku Seks w wielkim mieście o 20:00 3x i o 22:35 na Comedy Central Family, twórca Darren Star oraz Willie Garson jako Stanford Blatch i Mario Cantone jako Anthony Marantino.

Od poniedziałku do piątku Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter. Piątek - Wieczór z Johnem Oliverem 2 o 20:10 na HBO Comedy. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Siostra Jackie 7, odc. 8 o 22:30 (wtorek) 23:30 (środa) 22:30 (piątek) na CANAL+ Seriale HD (pielęgniarz gej czy lekarz główny ma dwie mamy).

Quantico, odc. 8 o 20:45 - poniedziałek, 22:00 - środa, 19:15 i 23:30 - piątek, 20:00 - sobota na CANAL+ Seriale. Asher (Tate Ellington) jest pierwszym w Quantico zdeklarowanym gejem w serialu. Skazany na śmierć, odc. 8 o 23:40 na TVN z udziałem Wentworth Miller.

Gogglebox. Przed telewizorem 3, odc. 12 o 22:00 (Poniedziałek) - (Środa - 23:30) (Sobota o 22:45) - (Niedziela o 09:00) na TTV. Jestem Cait, odc. 1 o 19:00 - poniedziałek, odc. 2 o 20:00 - czwartek na E! Entertainment. Niedziela: Izba przyjęć o 20:00 na TLC.

Czwartek: Mój tata ciacho o 03:25 na Stopklatka TV. Dokument przedstawia historię Xaviera, wiejskiego weterynarza w starszym wieku. Przed laty, będąc mężem i ojcem, zdecydował się ujawnić swoją homoseksualną orientację i prowadzone podwójne życie. Mężczyźnie udało się jednak ocalić rodzinne relacje. Zarówno żona, dorosłe dzieci, jak i kochankowie Xaviera do dziś żyją w przyjacielskich stosunkach. Córka poświęciła ojcu bardzo osobisty dokument. Patricia Mortagne za swój debiut reżyserski otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie.

Rodzinka jak inne, odc. 8 o 01:30 na TVN Fabuła HD. Goldie dochodzi do wniosku, że technologia stanowi poważne zagrożenie dla jej najbliższych, którzy spędzają ze sobą stanowczo za mało czasu. Rodzina postanawia przez weekend nie korzystać z żadnych urządzeń. Shania przyjmuje tę propozycję zbyt poważnie. Chce przez ten czas zrezygnować z jakichkolwiek odkryć cywilizacyjnych. Rocky instruuje Jane, jak założyć konto na popularnym serwisie społecznościowych.

Tagi: media
09:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Najnowszy klip Will Young - What The World Needs Now Is Love, jest też częścią kampanii WWF, dotyczące ochrony zwierząt.

Klip pokazuje Willa stoi przed ogromnym ekranem, ogląda klipy zagrożonych zwierząt, podczas gdy on śpiewa słynną piosenkę.

niedziela, 29 listopada 2015

12108028_10154399764868135_1043371912000398952_n

Zaproszenie na roraty do Kościoła Starokatolickiego w Poznaniu

Łk 21, 25-28. 34-36 Oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa. Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.Jezus powiedział do swoich uczniów: Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.  Oto słowo Pańskie.

Historia wieńca adwentowego

Przygotowywać się to kochać - 1 niedziela w Adwencie - 29.11.2015

Dziś Adwent warto sobie przypomnieć o co z tym całym Mesjaszem chodzi, filmik, który stara się to szybko i prosto wytłumaczyć. Polskie napisy.

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Katedra Hope z Dallas

Metropolitan Community Church Liturgia

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong

Metropolitan Community Church Dallas

Metropolitan Community Church of Baton Rouge

Homilia Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. sprawowanej w katedrze w Bangi

Vlog ks. Kaczkowskiego - Smutek. Tym razem ksiądz Jan w poczuciu moralnego obowiązku i z przeszywającym smutkiem tłumaczy słowa, własne słowa... Mieliśmy nic nie pisać, ale (w poczuciu moralnego obowiązku) napiszemy: księże Janie, róbmy swoje, "lud słucha z zapartym tchem", a "Ojciec Twój widzi w ukryciu" ;-)

Bądź jednym światełkiem

Część trzecia i czwarta dokumentu dotyczące LGBT w kościoła Afroamerykanów

Kościół Anglii w Wielkiej Brytanii przygotował spot reklamowy, w którym zachęca do modlitwy, mówią "Ojcze nasz".

Tagi: religia
19:19, lukeblog
Link Komentarze (1) »

Jerzy+Zawieyski+i+Stanis%C5%82aw+Tr%C4%99baczkiewicz
Jerzy Zawieyski, (ur. 2 października 1902 w Radogoszczu, zmarł 18 czerwca 1969 w Warszawie) – polski aktor, dramatopisarz, prozaik, eseista, redaktor "Tygodnika Powszechnego" i "Znaku"; katolicki działacz polityczny, poseł na Sejm PRL II, III i IV kadencji (1957–1969) z ramienia Znaku, członek Rady Państwa (1957–1968).

Stanisław Trębaczkiewicz (ur. w 1910, zm. w sierpniu 1980) – doktor psychologii, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Jak pisał swoich ‘’Dziennikach’’ Jerzy Zawieyski, ojca nie pamiętał i cały czas za nim tęsknił. Natomiast ojczym, który był pijakiem i awanturnikiem, zatruł mu dzieciństwo i wywołał w nim lęki na całe życie. Matka, którą Jerzy Zawieyski bardzo kochał, umarła w wieku 44 lat. Po jej śmieci czuł się samotny i zagubiony. Mając 16 lat uznał siebie za ateistę i zbliżył się do ruchu socjalistycznego. W tym czasie uczestniczył w licznych manifestacjach i bywał zatrzymywany przez policję. W ideach socjalistycznych poszukiwał prawdy ostatecznej, a w wieku dojrzałym – ponownie w religii

W 1933 podczas kursu dla nauczycieli w Wymyślinie poznał Stanisława Trębaczkiewicza, swojego młodszego o osiem lat życiowego partnera, późniejszego profesora KUL-u. Zawieyski po latach w 1963 tak pisał o swoim związku z Trębaczkiewiczem:

Staś to dzieło mojego życia. Ale i ja zawdzięczam mu wiele, tak wiele, że nie da się tego wyrazić. [...] Obaj doszliśmy do realizacji dążeń naszego życia. Obaj w tym pomagaliśmy sobie nawzajem. I tak już będzie do śmierci. Ta przyjaźń jest czymś niezwykłym, rzadkim i pozostała nieskalana w swoich najgłębszych uczuciach.

Związek Zawieyskiego i Trębaczkiewicza trwał nieprzerwanie 36 lat, przypieczętowany wspólnie wybranym miejscem wiecznego spoczynku w Laskach. W okresie powojennym odwiedzała ich towarzysko m.in. Maria Dąbrowska, która, akceptując tę więź, opisała w dzienniku ich razem: Nastrój tego męskiego domu jest jakiś przyjemny i [...] wesoły.

Także Anna Kowalska odnotowała w dzienniku spotkania z Zawieyskim i Trębaczkiewiczem w ich wspólnym domu.

Podczas okupacji działał w konspiracji

Po 1945 Zawieyski skupił się na działalności literackiej i publicystycznej, był związany z "Tygodnikiem Powszechnym". Od 1949 miał zakaz publikacji i wystawiania sztuk, który zniesiono mu wraz z polityczną odwilżą w 1955. Od 1956 działacz Klubów Inteligencji Katolickiej. W latach 1956–1957 przewodniczący Ogólnopolskiego Klubu Postępowej Inteligencji Katolickiej, następnie prezes warszawskiego KIK. W latach 1956–1962 był wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, od 1958 członkiem Prezydium Ogólnopolskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu. W 1957 został posłem na Sejm.

Zawieyski pozostawał w zażyłych stosunkach z hierarchią kościelną. Przyjaźnił się m.in. z prymasem Stefanem Wyszyńskim, z ks. Janem Zieją i ks. Romanem Szczygłem pallotynem. W 1964 został przyjęty na audiencji prywatnej u papieża Jana XXIII, później przez Pawła VI. Księdzu Ziei Zawieyski zawdzięczał swoje nawrócenie, prymas Wyszyński wspierał go finansowo w trudnych latach powojennej cenzury.

W okresie swojej aktywności politycznej Jerzy Zawieyski starał się odgrywać rolę mediatora pomiędzy I Sekretarzem KC PZPR Władysławem Gomułką a kard. Wyszyńskim.

Prywatne życie pisarza nacechowane było niewątpliwymi kłopotami z samoakceptacją i tożsamością. Świadczą o tym m.in. jego zażyłość z Zofią Nałkowską, kilkakrotna zmiana nazwiska i próby samobójcze. Przypuszczalnie też trudno było mu pogodzić praktykowany katolicyzm z homoseksualizmem[. Annie Kowalskiej zwierzał się ze swych stanów depresyjnych, "lęku" wobec Boga i "potrzeby modlitwy" (rysując analogię między sobą a Pascalem).

Serdeczna przyjaźń, zawiązana jeszcze podczas wojny i poświadczona obfitą korespondencją, łączyła go z pisarką Zofią Nałkowską (która, nie znając orientacji seksualnej Zawieyskiego, traktowała tę tkliwą, a czasem nieoczekiwanie chłodną, relację, co poświadcza w dzienniku, jako przejaw uczucia i zalążek więzi miłosnej); toczył z nią, w toku spotkań i w listach, dyskusje o Bogu, kulturze i bieżącej sytuacji politycznej.

W 1965 wybrany do Sejmu PRL z listy Frontu Jedności Narodu.

Podczas wydarzeń marcowych w 1968 Zawieyski wraz z kilkoma posłami Koła "Znak" wystosował interpelację poselską w obronie studentów brutalnie pobitych przez milicję. Po miesiącu zareagował na nią krytycznie premier Józef Cyrankiewicz, a z mównicy sejmowej zaatakował w wystąpieniu Józef Ozga-Michalski i Zenon Kliszko (wówczas prawa ręka Gomułki). 10 kwietnia Zawieyski odpowiedział na ataki godnym przemówieniem biorącym w obronę zarówno studentów jak i posłów "Znaku". Ujął się również za pisarzami, a w szczególności za "pobitym przez nieznanych sprawców" Stefanem Kisielewskim.

Wystąpienie Zawieyskiego wywołało w sejmie polityczną burzę wokół jego osoby i nie szczędzono mu przy tym obelg i pomówień. W rezultacie zrzekł się funkcji członka Rady Państwa. Zawieyskiego pozbawiono mandatu poselskiego i związanych z nim apanaży, stawał się też obiektem szykan. Było to o tyle bolesne, że nie poparli go jego partyjni koledzy z katolickiego ugrupowania "Znak". Krytykowany z obu stron w dziesięć dni po partyjnej nagonce dostał wylewu do mózgu.

Po tym zdarzeniu leczył się przez dłuższy czas w Lecznicy Ministerstwa Zdrowia na ulicy Emilii Plater w Warszawie. Specjaliści uznawali, że leczenie przynosi pozytywne skutki, a skutki wylewu cofają się. Zawieyski odzyskał mowę, wychodził na spacery po korytarzu. Stanisław Trębaczkiewicz relacjonował, że jednak bardzo cierpi psychicznie z powodu zaników pamięci. Zginął wypadając z okna trzeciego piętra szpitala. Oficjalna wersja uznała jego śmierć za samobójstwo, lecz liczne poszlaki wskazują, że mogło być to morderstwo polityczne.

Nazwisko Zawieyskiego jest też wymieniane na liście redaktorów, którzy przeprowadzili korektę literacką "Biblii Tysiąclecia".

W 2002 ukazała się drukiem Korespondencja 1949–1967, zbiór listów jakie wymieniali między sobą Jerzy Zawieyski i Zbigniew Herbert, stanowiąca bogate źródło wiedzy o życiu i twórczości obydwu literatów.

Od 1954 prawie do dnia śmierci Zawieyski prowadził zapiski w dzienniku. Jak dotąd nie opublikowano ich w całości w formie książkowej.

Stanisław Trębaczkiewicz, studiował w okresie międzywojennym w Wolnej Wszechnicy Polskiej. Jego przyjacielem i życiowym partnerem był Jerzy Zawieyski, którego poznał w 1933, podczas kursu dla nauczycieli w Wymyślinie. W czasie trwania związku z Zawieyskim był redaktorem jego publikacji wydawanych przez Tygodnik Powszechny – Droga katechumena (1971) i Dobrze, że byli (1974) (Biblioteka "Więzi").

Trębaczkiewicz był także konsultantem ds. psychologii przy realizacji filmu "Odwiedziny prezydenta" nakręconego według scenariusza Zawieyskiego (reż. Jan Batory, premiera 1961).

Na Trębaczkiewicza i związanego z nim Zawieyskiego donosił do SB Maciej Damięcki, przekazując informacje o charakterze obyczajowym. Dokumenty zgromadzone w Instytucie Pamięci Narodowej zawierają informacje, że Trębaczkiewicz (wraz z Zawieyskim) byli inwigilowani prez SB przy okazji wielu innych spraw. Trębaczkiewicza traktowano jako osobę znaną z wrogiej postawy politycznej. Za kontakty z nim inwigilacji podlegał Kazimierz Dejmek.

Zawieyski tak pisał o swojej przyjaźni z Trębaczkiewiczem:

"Dziś 30 rocznica przyjaźni ze Stasiem! Wielkie wzruszenie, że to tyle lat, całe skomplikowane dzieje. Dotrwaliśmy do dziś w głębokiej wspólnocie wewnętrznej, przywiązaniu i przyjaźni najgłębszej. Staś to dzieło mojego życia. Ale i ja zawdzięczam mu wiele, tak wiele, że nie da się tego wyrazić. Przed trzydziestu laty Staś był nauczycielem wiejskim, dziś jest profesorem uniwersytetu. Ja byłem wówczas początkującym, nikomu nie znanym pisarzem. Obaj doszliśmy do realizacji dążeń naszego życia. Obaj w tym pomagaliśmy sobie nawzajem. I tak już będzie do śmierci. Ta przyjaźń jest czymś niezwykłym, rzadkim i pozostała nieskalana w swoich najgłębszych uczuciach. (1963)"

Jerzy Zawieyski i Stanisław Trębaczkiewicz, zaliczali się osób żyli w trudny czasach gdzie homoseksualizm był piętnowany, a jakoś tworzyli związek, tak jak podobnie Jerzy Waldorff i Mieczysław Jankowski, Maria Dąbrowska i Anna Kowalska, czy działaczka solidarności Ewa Hołuszko są patriotami walczyli o Polskę, dziś zapomina że wśród wielki Polaków, którzy walczyli o wolność Polski, byli to też osoby LGBT.

(Źródło Trębaczkiewicz/Zawieyski/homopedia)

Tagi: ikony LGBT
12:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 listopada 2015

Hejt w sieci to przemoc słowna. Zostawia ona trwały ślad w relacjach z ludźmi poza Internetem.

Jarek Kuźniar - twarz, a w zasadzie "ryj" naszej kampanii - wie o tym bardzo dobrze. Ale hejt dotyka nie tylko znane osoby. Dotyka każdego.

Nie musisz mieć innego niż większość osób koloru skóry, wyznaczać inną niż większość religię czy posiadać odmienne od najbardziej powszechnych preferencje seksualne. (hejtstop.pl)

Tagi: kampania
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

RuthEllis_B

Ikona pionierka Ruth Ellis, działaczka praw LGBT najbardziej wśród Afroamerykanów, była najstarszą osobą działaczką do żyła 101 lat.

Ellis urodziła się w Springfield w stanie Illinois, w dniu 23 lipca 1899. Była najmłodszym z czworgi dzieci w rodzinie i jedyna córka. Jej rodzice urodzili się w ostatnich latach niewoli w Tennessee. Matka Ellisa zmarła, gdy była jeszcze nastolatką. Ujawniła się jako lesbijka około 1915 roku, ukończyła Springfield High School w 1919 roku, to w tym czasie, mniej niż siedem procent Afroamerykanów absolwentem szkoły średniej.

W 1920 roku spotkała, Ceciline "Babe" Franklin, razem pojechały do Detroit, w stanie Michigan, w 1937 roku, gdzie Ellis stała się pierwszą amerykańską kobietą właścicielką firmy drukarskiej w tym mieście. Jej drukarnia była w domu. Ellis i Franklin ich dom był również znany w społeczności Afroamerykanów jako "centrum LGBT". Była to centralna lokalizacja dla osób homoseksualnych, a także służyła jako schronienie dla afroamerykańskich gejów i lesbijek.

Ellis i Franklin byli ze sobą ponad 30 lat. Franklin zmarła w 1973 roku. Przez całe życie, Ellis była działaczką LGBT najwięcej pomagała dla swojej społeczności Afroamerykanów LGBT, byli bardziej dyskryminowani.

Zmarła we śnie w swoim domu w dniu 5 października 2000 r, przeżywając ponad sto lat, przez całe życie walczyła o prawa i była najstarszą działaczką.

Dla wielu gejów i lesbijek jest mentorem, przewodnikiem, nauczycielem i dla wielu była rodzicem nastolatków wyrzucony z domów za swoją orientację.

Lubiła tańczyć, malowała, grała na fortepianie, fotografowała i był oddana działaczka. Była skromna i łagodnym głosie kobietą. Mniej niż miesiąc przed jej śmiercią, ona pomogła poświęcić otworzyć swoje Ruth Ellis Center dla młodzieży LGBT w Detroit.

Jej prośba było mieć zamiast tradycyjny pogrzeb, żeby mieć kremację oraz zamiast pochówku. Jej przyjaciele prochy są wielu miejsca od festiwalu muzycznego w Michigan. Nie którzy przyjaciele mają i dwóch przyjaciół wziął niektóre z jej prochy do Ghany i rozsypali do morza w tradycyjnych rytuale.

źródło LGBT History Month

piątek, 27 listopada 2015

Gus Kenworthy jest nie tylko dobry w narciarstwie ale też w inny rzeczach jak w grze "Chubby Bunny", gra polega na włożenie do buzi jak najwięcej pianek "JoJo". Bo każdej włożeniu pianki należy powiedzieć "Chubby Bunny".

Profesor seksuologii Zbigniew Zdrojewicz w stanowczy i niepozbawiony humoru sposób tłumaczy konserwatystom, iż homoseksualizm jest czymś zupełnie naturalnym i nie należy sugerować leczenia tej preferencji seksualnej, co obecnie w Polsce ponownie staje się modne za sprawą takich a nie innych decyzji politycznych naszych Rodaków.

Tagi: LGBT news Ploty
21:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Co byś zrobił_a, gdyby Twoje dziecko było homoseksualne?" - autorzy tej krótkiej sondy zadali to pytanie osobom z różnych krajów, od Skandynawii po Azję Środkową.

Odpowiedzi oscylują pomiędzy "to nie ma znaczenia, chcę żeby dziecko było szczęśliwe", a "zabiłabym go, to wbrew prawu naturalnemu".

Ciekawe jak wyglądałaby taka sonda przeprowadzona na ulicy w Białymstoku, Toruniu, albo Sosnowcu? (Miłość Nie Wyklucza)

Tagi: LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nyfy1t2p271tsitpw_540

Miłość nie wyklucza: Cypryjski parlament przegłosował wprowadzenie w kraju związków partnerskich dla par tej samej i różnej płci.

Wynik głosowania: 39 za, 12 przeciw, 3 wstrzymujące się. Ustawa oczekuje na podpis prezydenta.

Tym samym lista krajów członkowskich Unii Europejskiej, które nie wprowadziły żadnych regulacji dla związków jednopłciowych znów się skróciła.

26 listopada 2015 r. parlament Cypru uchwalił ustawę uznającą jednopłciowe związki partnerskie i zezwalającą partnerce lub partnerowi na adopcję dziecka współpartnerki bądź współpartnera. 39 głosów było za, 12 przeciw i 3 głosy wstrzymujące się. Aby uchwała mogła stać się prawem, musi podpisać ją prezydent. W 2006 roku tylko 14% Cypryjczyków opowiadało się za prawem par jednopłciowych do zawarcia prawnie uznanego związku, a w 2014 roku poparcie wyniosło już 53.3%. 

Wzrost poparcia społecznego dla naszych praw człowieka możliwy jest dzięki naszemu WYCHODZENIU Z UKRYCIA oraz związanej z tym EDUKACJI z pierwszej ręki. Zatem teraz do dzieła także w Polsce! Porzucajmy zatęchłe kryjówki. Naiwnością jest oczekiwać, że poprą nas politycy, jeśli nie poprze nas znaczna większość społeczeństwa i nie wykażą tego badania opinii publicznej. Większość ludzi jest otwarta na wiedzę i posługuje się sumieniem, wbrew ignoranckiemu nauczaniu „autorytetów”. (Wychodzimy z ukrycia)

 

"Interesuje mnie, czy osoby ze środowiska LGBT przyczyniły się do sukcesu PiS-u, a także narodowców z listy Kukiza? Jeś...

Posted by Replika on 25 listopada 2015
Tagi: cytat LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nydywirHfd1tsitpw_540

Arin Andrews i Katie Hill, pierwsza para nastolatków transpłciowy w Ameryce, para poznała się kiedy przechodzili proces zmiany płci w roku 2012.

czwartek, 26 listopada 2015

Jak radzić sobie z uprzedzeniami wobec tęczowych rodzin - dr Anna Strzałkowska

12279167_1083895088321869_5155136002971117918_n

„Zostań sojusznikiem osób LGBT, ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi Boga”. To słowa Aleksandry Woźniak - aktorki, która dzisiaj dołącza do grona ambasadorów i ambasadorek akcji ‪#‎ramiewramie‬

Obejrzyjcie nagranie z aktorką znaną wszystkim z seriali "13 posterunek" i "Złotopolscy", a dowiecie się dlaczego zdecydowała się dołączyła do akcji KPH, czy popiera związki partnerskie oraz czym dla Aleksandry jest sukces.

Tagi: kph LGBT
09:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 listopada 2015

Chris Colfer gościł u Larry Kinga, mówił miedzy innymi że pewnego dnia Ameryka będzie mieć prezydenta geja.

Prezydent Obama nadał Prezydencki Medal Wolności miedzy innymi dla Barbary Streisand. Inni wyróżnienia otrzymali Stephena Sondheima, James Taylor, Steven Spielberg, Itzhak Perlman, Willie Mays i Yogi Berra.

Lepiej Późno Niż Wcale - Polityka historyczna LGBT

Tagi: LGBT Ploty
22:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nycebe8iMH1tsitpw_540

Cleber Fleith zdecydował wykorzystał film reżysera Sal Bardo do piosenki Adele. Widzimy starszą kobietę (Maxemillian Corkum) decyduje się opuścić męża, podczas gdy on śpi, pakuje walizkę cicho i wychodzi z domu, żeby ponownie połączyć się z swoją byłą kochanką Ellen DeGeneres.

Tagi: love muzyka
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Podczas konwencji TED Jenni Chang i Lisa Dazols dzielą się swoimi podróżami i spotkania z osobami LGBT na całym świecie.

Jenni Chang i Lisa Dazols mieszkają w San Francisco. Pragnęły dowiedzieć się więcej o świecie społeczności LGBT. Chang i Dazols wyruszyły w światową trasę po 15 krajach po Azji, Afryki i Ameryki Południowej spotkać odważnych osób LGBT i poznać ich i jak żyją nazywają ich "Supergays."

OutAround zwiastun dokumentu o ich podróżach i spotkaniach z odważnymi LGBT na świecie którzy walczą o godność i prawa.

Tagi: dokument LGBT
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

"Musieliście kiedyś uciekać przed słowem „pedał”, „lesba”, „zboczeniec”? Uciekać z relacji, podwórka, domu, religii,...

Posted by Replika on 24 listopada 2015
Tagi: LGBT
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7