Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 30 listopada 2016

Replika: Koniec listopada to kilka ważnych smutnych rocznic LGBT – 24-ego 25 lat temu zmarł na AIDS Freddie Mercury, 27-ego 38 lat temu zastrzelony został Harvey Milk, pierwszy wyoutowany gej polityk, a dziś, 30 listopada, mija 116 rocznica śmierci Oscara Wilde’a.

Słynny irlandzki dramaturg miał 41 lat, gdy w 1895 r. został skazany na dwa lata więzienia i ciężkich robót po tym, gdy wyjawił, że kocha mężczyznę. Wypowiedział frazę znaną do dziś – tę o „miłości, która nie śmie wypowiedzieć swojego imienia”. Był to jeden z najgłośniejszych procesów wiktoriańskiej Anglii.

Wilde był do szaleństwa zakochany w 16 lat młodszym lordzie Douglasie („Bosie”). Poznali się 4 lata wcześniej. Bosie był kawalerem, Oscar miał żonę Konstancję (zawieranie małżeństw z kobietami przez homoseksualistów uchodziło za „normalne” i wtedy, i przez wiele następnych dekad – i zdarza się zresztą do dziś, choć dużo rzadziej) i dwóch synów.

Po wyjściu z więzienia Wilde nigdy nie doszedł do siebie. Został otoczony takim społecznym ostracyzmem, że musiał opuścić Anglię – wyjechał do Paryża.

Jego żona (a więc i synowie, którzy mieli 10 i 9 lat, gdy ojciec szedł do więzienia) nie tylko odmówiła kontaktów z mężem, ale też zmieniła nazwisko na Holland i wyemigrowała z synami do Szwajcarii, by nie być kojarzoną z okrytym niesławą mężem.

Pogrążony w depresji, nękany chorobami, osamotniony i zubożały, Oscar Wilde zmarł w paryskim hotelu 30 listopada 1900 r. Miał 46 lat.

Pamięć po nim kultywują nie tylko tysiące fanów na całym świecie, nie tylko ruch LGBT, dla którego Oscar stał się ikoną – ale również wnuczek dramaturga, 71-letni dziś Merlin Holland, który poświęcił życie na popularyzowanie twórczości i życia swego dziadka.

Oscar Wilde mocno przyczynił się do tego, że ta miłość, o której powiedział głośno, dziś coraz częściej już „śmie wypowiedzieć swoje imię”. Głośno.

„Jestem Harvey Milk. I jestem tu aby Was zwerbować” rozpoczynał swoje przemówienia do tłumnie przybywającej na jego wiece publiki. 

Sean Chapin, wraz z innymi Andrea Shorter, Randall Mann, Sister Roma, Courtney Walsh i Aaron Wimmer. Odczytali Harvey'a Milka przemówienie "Nadzieja" na szczycie Castro.

Tagi: ikony
22:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Neil Patrick Harris wystąpił w kampanii Omaze, proponuje kolację ze sobą pięniądzę będą przeznaczone na rzecz dzieci żyjące z HIV.

W najnowszym odcinku "bokserki czy majtki", prowadzący DanielXMiller prosi uczęszczających osób w Toy Box Party, co wolą.

Nowa wersja Wariatki (Beaches), opowiada o przyjaźni dwóch kobiet historie ich romansów, w tym miłości, którą darzyły tego samego mężczyznę. Idina Menzel, zagrała CC w pierwszym filmie zagrała Bette Midler, Nia Long zagrała Hillary, w pierwszym filmie zagrała Barbara Hershey.

Ricky Martin o swoi planach ślubny, o dzieci, koncertach w Las Vegas

Drastyczne tortury w tureckich więzieniach. Ofiary przerywają milczenie

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Bądź dumny z tego, kim jesteś! I pamiętaj - dla nas zawsze będziesz kimś wyjątkowym! ������ #kph #kampaniaprzeciwhomofobii #rainbow #tecza #flaga #rainbowflag #boy #instaboy #polishboy #lgbt #lesbian #gay #bi #trans #pride #paradarownosci #paradarownosci2016 #warsaw #warszawa #polska #poland #lovewins #duma

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

Tagi: cytat
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Robert Biedroń w najnowszym wywiadzie w "Wysokich Obcasach": "(...) - Niedawno na sesji rady miasta część radnych pytała, czy w szkołach będę organizował tęczowe piątki. Bo chodzą plotki, że zamierzam je wprowadzić.

- Odpowiedział pan radnym? Właśnie nie. W moim imieniu zrobiła to wiceprezydentka miasta. I zaprzeczyła temu pomysłowi. Chociaż po pytaniach na sesji zacząłem się zastanawiać, czy nie wprowadzić tęczowego dnia. Bo co jest złego w rozmowie o szacunku do osób różnej orientacji? Zwłaszcza jeśli w podręcznikach szkolnych można nadal przeczytać, że homoseksualność jest zaburzeniem. Że związek partnerski powoduje choroby. Niech pan zobaczy, ci radni w paranoi nieświadomie podsuwają mi ciekawe pomysły. Bo ich interesują proste, zwłaszcza ideologiczne tematy. O sprawach skomplikowanych mówią niewiele. I nigdy nie przyczepiliby się do tęczowych piątków albo oświetlenia, jeśli nie opowiedziałbym kiedyś o swojej orientacji. Nie ucieknę od bycia gejem. Nawet nie zamierzam tego robić. Tylko czasami przytłacza mnie jedna rzecz.

- Jaka? Że najpierw ludzie widzą we mnie geja, a dopiero potem człowieka lub prezydenta. Orientacja wyprzedza kompetencje. To obciążające, zwłaszcza w życiu zawodowym. Ale z podobnymi problemami muszą sobie radzić kobiety. Polski patriarchat je wyklucza. Przeraża mnie, że kilka centymetrów między nogami decyduje o czyjejś roli społecznej. Nie chcę przyglądać się temu biernie. Staram się edukować, oswajać ludzi z różnorodnością i równością. Chyba się udaje, bo każdego dnia słyszę: „Kiedyś pana nie lubiłem. Był pan radykalny. Ale dziś zmienił się pan i szanuję wszystko, co pan robi” albo „Jeszcze niedawno traktowałam pana jako krzykliwego geja. A teraz się pan uspokoił”. To miłe, ale też paradoksalne. Bo ja naprawdę nie widzę zmiany w sobie, tylko w adresatach tych wiadomości. Wiele osób wyobrażało sobie na początku mojej prezydentury, że będę biegać po ulicach w różowych stringach i z tęczową flagą w tyłku. Bo przecież stereotypowi geje tak robią. Ale gdy wyszedłem do ludzi, porozmawiałem z nimi, zauważyłem zmianę. Minął strach, uprzedzenia. Tylko w Sejmie było o wiele trudniej pozbyć się tej łatki geja." (...)

Tagi: news
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

15109513_10154885586044994_3580499330912400493_n

Prezentujemy okładkę najnowszego numeru (64) „Repliki”. Spogląda z niej rodzina Bisewskich: Ewa i Gerard oraz ich syn Ryszard.

Rysiek urodził się jako dziewczynka. Gdy miał 10 lat, w wypadku zginął jego brat Przemek. Rysiek bardzo to przeżył. Kilka lat później powiedział rodzicom, że czuje się chłopakiem. Wizyty u specjalistów związane z transseksualnością pomogły zdiagnozować zespół Aspergera, czyli, nieco upraszczając, łagodną formę autyzmu. Dziś Ryszard ma 20 lat, jest w trakcie tranzycji. Chciałby pracować jako rysownik komiksów.

Ryszard: „To było zaraz w pierwszej klasie liceum na wyjeździe integracyjnym. Siedzieliśmy w kółku z nauczycielami i ja powiedziałem, że wolę, aby mówiono do mnie Ryszard i tak sobie życzę. Powiedziałem to i prawie zemdlałem. Ale już tak do mnie mówili.”

Gerard, tata: „Ja wtedy zobaczyłem w Ryszardzie po raz kolejny tę determinację, to zdecydowanie. Dla mnie to był dowód, że rzeczywiście chce doprowadzić do korekty płci i być chłopakiem w pełni. Porównałbym go wtedy do takiego pogromcy lwów na arenie, który wchodzi z nimi do klatki i wszystkie obłaskawia. Jestem z niego dumny, zaimponował mi”

Ewa, mama: „Otwartość wytrąca przynajmniej połowę broni różnym przeciwnikom już na wstępie. Nie pozwala na tworzenie szeptanego gadania, chodzenia i za plecami robienia złej roboty. Jak problem został nazwany i pokazany, to połowa jest za nami. Taka odwaga i otwartość budzi respekt. Pokazuje, że na pewnych rzeczach nam zależy i nie odpuszczamy. Jestem wicedyrektorką szkoły i u mnie wszyscy wiedzą, że Rysiek przechodzi tranzycję.”

Rodzinie Bisewskich BARDZO dziękujemy, że zechcieli się podzielić swoją historią z nami i naszymi Czytelni(cz)kami.

Cała rozmowa Agnieszki Rynowieckiej z Ewą, Gerardem i Ryszardem Bisewskimi a także moc innych ciekawych tekstów – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

„Z racji tego, że jestem mężczyzną i spędzam wieczór w klubie gejowskim, to zdarzyło mi się parę razy, że byłem podrywany. Ktoś podchodził, jego ręka lądowała najpierw na moim ramieniu, później na moich plecach, po czym troszeczkę niżej i niżej (uśmiech). W takich sytuacjach wyznaczam granicę: mówię, że jestem przecież w pracy” – opowiada Albert Ciastek, partyworker Lambdy Warszawa.

Razem z Martą Turską, również partyworkerką Lambdy, opowiadają Wojciechowi Kowalikowi o swojej pracy w wywiadzie w najnowszej „Replice”.

Marta: „Najczęściej spotykamy się z problemem… jak właściwie założyć prezerwatywę! Na naszym stoisku mamy pokazowe dildo, gadżety i inne materiały, a także zapas gumek do ćwiczenia – i okazuje się, że albo ktoś otwiera opakowanie zębami, albo traktuje prezerwatywę paznokciami, albo zostawia powietrze w pojemniczku – nie wolno tak robić! Uczymy więc – tych młodszych i tych starszych.”

„Bardzo chcielibyśmy mieć fundusze, by kupić alko- i narkogogle. Zakładalibyśmy je ludziom a potem prosili, by spróbowali założyć prezerwatywę na dildo, żeby zobaczyli jakie to trudne po alkoholu czy narkotykach.”
Albert: „Oprócz tego, że jestem partyworkerem, to również jestem partygoerem. Sam często chodzę do różnych barów czy klubów, więc znam dobrze środowisko. Grupę LGBT+ traktuję jak rodzinę.

(…) Jeśli chcemy coś zmienić w środowisku, trzeba iść tam, gdzie są ludzie – a są w klubach. Trzeba tam się z nimi spotkać, zdjąć stygmatyzację rozmowy o HIV. Ja sam nie lubię siedzieć cały czas za stołem, staram się chodzić po klubie i rozmawiać z ludźmi. Nie od razu o wirusie, ale pytam, jak mija wieczór, czy wszystko w porządku, nawiązuję kontakty. Ludzie idą się tam bawić, więc nie jesteśmy nachalni i nie atakujemy kogoś od razu HIV i rzeżączką.” Cały wywiad - do przeczytania w najnowszej “Replice”.

Queer.pl obchodzi w tym roku 20-lecie. W najnowszej ”Replice” – wywiad z Radkiem Oliwą, założycielem i szefem portalu.

”W 1996 r. miałem 21 lat, mieszkałem w niewielkim mieście na południu Niemiec, bo moja rodzina wyprowadziła się tam, gdy byłem 16-latkiem. Byłem więc podwójnie osamotniony: jako chłopak z Polski i jako gej. Internet jako medium, które dopiero zaistniało, stał się dla mnie oknem na świat, przez które zajrzałem, by sprawdzić, czy są jacyś geje w Polsce. Okazało się, że nie ma – po wpisaniu w wyszukiwarkę Altavista hasła „gej Polska” nie pokazywało się nic. Postanowiłem więc zrobić coś od początku – w trzy dni narysowałem ikonki, nauczyłem się podstaw HTML-a i powstała Inna Strona. Przez wiele lat redakcja IS to był jeden chłopak siedzący przy komputerze.”
Rozwój innastrona.pl spowodował, że niedługo później Radek Oliwa postanowił wrócić do Polski, zamieszkał w Krakowie. 3 lata temu innastrona.pl zmieniła nazwę na queer.pl

„Inna – to słowo stało się nieadekwatne do tego, co robimy. „Inność” była czymś, co definiowało LGBT 20-30 lat temu – czuję, że dziś definiuje nas nie inność, a różnorodność. Myślę, że krok od „inności” do „różnorodności” jest krokiem emancypacyjnym i tak też odbieram tę zmianę. (…)
Na początku dostawaliśmy dużo listów ze skargami. Sporo osób pisało: „Mieliście taką neutralną nazwę, można było się za nią ukryć, a teraz wchodzą do mojego pokoju i widzą na ekranie komputera queer, co ja mam zrobić?”. Trudno. To świadoma misja, koniec udawania. Jeśli ktoś chce się ukrywać, to niech to robi, a gdy stwierdzi, że jego komputer jest już gotowy na przyjęcie takich treści, to niech się zarejestruje.“ Cały wywiad Przemysława Góreckiego z Radkiem Oliwą – do przeczytania w najnowszej "Replice”

Paweł Rabiej - współzałożyciel, członek zarządu i rzecznik Nowoczesnej, który niedawno zrobił coming out - fragment wywiadu Huberta Sobeckiego z najnowszej “Repliki”:

“- Pamiętasz jakiś prywatny coming out, który był dla ciebie ważny? Miałem szczęście pracować w miejscach, w których nie miało to znaczenia. W radiowej Trójce nie miałem problemu z mówieniem, że idę z chłopakiem na piwo. Oczywiście osobom, do których miałem zaufanie. Ja się też specjalnie nie zaprzyjaźniam z ludźmi… Ale trzymałem się zasady, że gdy ktoś pytał, odpowiadałem szczerze.
Generalnie robienie ściem wokół siebie - a był taki okres, gdy miałem 19 czy 20 lat - wymaga tyle energii, żeby ukryć te wszystkie półprawdy i kłamstwa, że szybko doszedłem do wniosku, że to się nie opłaca. Życie jest krótkie i trzeba być ze sobą szczerym, raczej je upraszczać niż komplikować.
- A jak było z najbliższymi?

- Rodzice dowiedzieli się w 1992 r., żeby było śmieszniej, za sprawą mediów. Miałem taki pre-coming out po tym, jak napisałem książkę o Mieczysławie Wachowskim. Pojawił się absurdalny tekst w tygodniku „Nie” z tezą, że jestem kochankiem Jarosława Kaczyńskiego. Autorzy usiłowali stworzyć „czarną” legendę Kaczyńskiego jako geja. To było zawoalowane, ale tworzyło pewną atmosferę. Rodzice zadzwonili do mnie z pytaniem, czy to prawda. Wyjaśniłem, że taka prawda jak cała ta gazeta, ale porozmawialiśmy też o mnie i przyjęli to bardzo normalnie. Teraz pytają, jak moje życie osobiste, co słychać u mojego partnera, czy nie mamy problemów.”

“- Zachęcam znajomych, by przynosili tęczowe flagi na demonstracje. Flagi są świetne do "obnoszenia się”, to jest manifestowanie tożsamości i interesów. A komentarz Ryszarda Petru a propos mojego coming outu został wyrwany z kontekstu. Gratulował mi coming outu, ale zakończył dość niefortunnie. Nie każdy lider ma okazję często komentować coming outy [śmiech]. Potem rozmawialiśmy z Ryszardem o tym, że wyrażenie „obnosić się” to część języka, którym różne reżimy zwalczają prawa osób LGBT i przydałoby się tu więcej wyczucia. Doszliśmy do tego, że wchodzenie w buty polityka, który mówi „Nie obnoście się” jest sprzeczne z zasadami, w które wierzymy w Nowoczesnej - że każdy może żyć jak chce.

- Skoro osoby hetero obnoszą się nieustannie, gdy noszą obrączki albo opowiadają z kim jadą na wakacje, to dlaczego osoby LGBT nie mogą?

- Absolutnie mogą, tylko że to nie jest żadne obnoszenie. Bocian jak ma dziób, to się z nim nie obnosi. Po prostu taki jest.“ Cały wywiad - do przeczytania w najnowszej "Replice”.

Krystyna Mazurówna w wywiadzie w najnowszej “Replice” - fragment:
“- To nie tak, że jakoś specjalnie nalegam na prawa gejów i lesbijek. Nalegam na równe prawa dla wszystkich. Z takim samym zaangażowaniem mogę wystąpić w obronie innych dyskryminowanych grup, czy to ze względu na orientację seksualną, czy kolor skóry i tak dalej.

- To nie muszę pytać, czy jest pani za związkami partnerskimi lub małżeństwami homoseksualnymi?
- Oczywiście, że za.
- Z adopcją dzieci?
- Oczywiście! W ogóle nie wiem, jak można mieć inne zdanie. Przecież nie chodzi o to, by wyrywać dzieci parom hetero i oddawać je parom homo, prawda? Chodzi o dzieci opuszczone czy osierocone, które mogłyby znaleźć dom i kochających rodziców. A że to byłoby dwóch mężczyzn, albo dwie kobiety – co z tego?
Jakiś czas temu w którejś telewizji internetowej wzięłam udział w debacie z pewnym prawicowym politykiem, którego nazwiska już na szczęście nie pamiętam. Strasznie się zaperzył. „Związki partnerskie, no, jasne, i co jeszcze?!”. Powiedziałam, że mój syn jest w związku partnerskim. On: „I jeszcze pewnie dzieci by chciał mieć?”. Ja: „Już ma!”. On: „Ach, biedne to dziecko”. No, nie wiem, ja jestem dumna z mojego wnuka - zresztą jednego z pięciorga, mam trzech chłopców i dwie dziewczynki. Dopowiedziałam w końcu, że mój syn Baltazar jest w związku partnerskim, ale z dziewczyną. Tak się złożyło, że akurat jest hetero. Mieszka we Francji, tak jak i pozostała dwójka moich dzieci. Ślubu kościelnego brać nie chciał, bo od zawsze jest ateistą, mówi, że nawet w świętego Mikołaja wierzył tylko przez chwilę. A z cywilnym ślubem jest więcej kłopotu, większa ceremonia – i rozwód, gdyby miał się zdarzyć, to dużo trudniejszy. Wolał związek partnerski.
Zresztą teraz we Francji to w ogóle śluby biorą głównie geje i lesbijki (śmiech)

Sąsiadkami mojej córki Ernestyny jest para dziewczyn, które właśnie adoptowały dziecko. We Francji to są normalne sprawy.”

Cały wywiad Sergiusza Królaka i Mariusza Kurca z Krystyną Mazurówną - do przeczytania w najnowszej “Replice”.

gfg29

Dostępny David Atlanta TUTAJ

15170738_10153977742291776_4105295311466313650_n

Midlands Zone dostępny TUTAJ

gfg30

Out Africa Magazine dostępny TUTAJ

gfg31

Baltimore OUTloud dostępny TUTAJ

12_Dec2016_GS

Gscene Magazine dostępny TUTAJ

www.wiremag.com_Wire_Magazine_White_Party_Week_Guide_2016

Wire Magazine dostępny TUTAJ

gfg32

The GA Voice dostępny TUTAJ

gfg33

San Francisco Bay Times dostępny TUTAJ

gfg34

HIV Plus dostępny TUTAJ

15179138_10154702848729761_4839916653309782729_n

Lavender Magazine dostępny TUTAJ

Tagi: media
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 listopada 2016

Klip muzyczny Izabela Trojanowska - Posłańcy Wszystkich Burz, utwór pochodzi z najwęższego albumu „Na skos”.

Plus wywiad z Izabelą Trojańską dla Telewizji WP

Archiwalnie dwa lata temu Izabela Trojanowska wystąpiła w Klubie La Playa po paradzie równości 

Tagi: muzyka
22:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Co prawda Światowy Dzień Tolerancji przypada 16 listopada, ale związane z nim hasła powinny towarzyszyć nam przez cały rok.

Obchody tego święta odbyły się m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie. Podczas prezentacji na forum całej szkoły 300 uczniów i uczennic z dwunastu (!) klas stanowczo opowiedziało się przeciwko różnego rodzaju fobiom. Prezentacje dotyczyły między innymi niepełnosprawności umysłowej i fizycznej, ksenofobii, statusu materialnego, otyłości czy homofobii. Nas za serce szczególnie chwyciła scenka poświęcona homofobii pt. „Miłość nie wyklucza”, którą załączamy. Prosty i wydawałoby się oczywisty przekaz, ale jakże rzadko widziany w szkolnych salach. Relację z Dnia Tolerancji i dwie inne prezentacje obejrzycie TUTAJ

W USA najważniejsze święto w roku, czyli Święto Dziękczynienia. Madonna spędziła je w nowojorskim Centrum dla Bezdomnej Młodzieży LGBT.40% bezdomnych młodych ludzi (do 25. roku życia) w Nowym Jorku to osoby LGBT. Tę nadreprezentację wyjaśnić można, niestety, tylko homofobią rodzin tych ludzi. (Replika) Tak samo Lady Gaga wystąpiła w Ali Forney, w centrum dla bezdomny LGBT w Nowym Jorku

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
17:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Najprzystojniejszy gej roku 2016: Mister Gay Poland 2016 Andrzej Berg w wywiadzie dla Telewizji ATV

Tagi: Ploty
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W stolicy Indii - Delhi Queer Pride 2016, czyli dziewiąta już w tym mieście "parada równości".

Homoseksualizm w Indiach jest zakazany na mocy przepisu wprowadzonego w 1860 r. przez kolonizatorów-Brytyjczyków.

W 2009 r. Sąd Najwyższy uznał ten przepis za nielegalny, ale wniesiono apelację i cztery lata później, w 2013 r. została ona uznana, przepis powrócił.

Maksymalna kara - 10 lat więzienia. W 2015 r. za homoseksualizm aresztowano 1491 osób (prawie 100% to mężczyźni). Wiadomo więc, jaki jest główny postulat tamtejszego ruchu LGBT - obalić zakaz homoseksualizmu, czyli paragraf 377 Kodeksu karnego. (Replika)

Angielska Premier League walczy z homofobią na stadionach i na boiskach. W ten weekend piłkarze najpopularniejszej ligi europejskiej zagrają w tęczowych sznurówkach pokazując, że piłka nożna jest dla wszystkich.

Piłka nożna to jedno z najbardziej homofobicznych środowisk. Głównie ze względu na stereotypy, że geje są "słabi i zniewieściali", a piłka to przecież "męski sport". Nic bardziej mylnego. Przykładem może być chociażby piłkarz Hitzlsperger, który zrobił coming-out dopiero po zakończeniu kariery, a przez kibiców był uznawany za największego twardziela, znanego m.in. z najmocniejszego uderzenia w kadrze Niemiec. Można się domyślać, że ocena zapewne byłaby inna, gdyby kibice wcześniej znali "prawdę".

"Dopiero teraz zacznę prawdziwe, otwarte życie" - powiedział z kolei amerykański piłkarz Robbie Rogers, który w 2013 roku wyznał, że jest gejem. Zrobił to jednocześnie zapowiadając koniec swojej kariery w angielskiej Premier League, bojąc się reakcji kolegów w szatni. Jednak nie pożegnał się ze sportem. Dziś nadal jest piłkarzem, gra w Los Angeles Galaxy. Mniej szczęścia miał Justin Fashanu, który w latach 90-tych za wyznanie, że jest gejem przepłacił życiem (nie miał wsparcia kolegów i trenerów, obrażano go, wyrzucono z klubu, wpadł nałóg, powiesił się). (Media2)

Tagi: sport
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 listopada 2016

Rozpoczął się proces dwóch dziewcząt, które zostały oskarżone o „wyuzdane i nienaturalne zachowania z osobą tej samej płci”. Marokanki mają 16 i 17 lat - Radio Zet

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wystawy "Stop dewiacji" w Radzyniu Podlaskim. Banery były ustawione na radzyńskim Placu Wolności od 7 do 21 października Luberski Kurier.

​Pinksixty News wiadomości LGBT

"Kobiety przez system patriarchalny przechodzą mechanizmy wykluczenia, dyskryminacji i przemocy jak ja przechodziłem" - powiedział w niedzielę podczas promocji swojej książki we Wrocławiu

Dlaczego organizacje pozarządowe są ważne? Czego życzą im m.in. Małgorzata Fuszara, Robert Biedroń, Lidia Ostałowska, Agata Kowalska?

Pinksixty Entertainment: Cyndi Lauper

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
23:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

15179088_1354735704547046_7314892804956737389_n

Miłość Nie Wyklucza: Dziś mija 98 lat od wywalczenia przez kobiety w Polsce praw wyborczych. Przyznano je dekretem Józefa Piłsudskiego o ordynacji wyborczej. Mało kto pamięta, że długa i żmudna walka polskich emancypantek trwała kilkadziesiąt lat.

Jak przypomina Wanda Nowicka, „Piłsudski, który nie wierzył, że kobiety mogą rozsądnie dysponować swoim głosem wyborczym, kazał ich delegacji czekać na mrozie przez kilka godzin pod swoją willą, zanim zdecydował się je wysłuchać. Na ich czele stała Justyna Budzińska-Tylicka, lekarka i społecznica, wybrana przez utworzony z kobiet ze wszystkich trzech zaborów Zjazd Kobiet”.

Najwcześniej o swoje prawa zaczęły upominać się działaczki z Galicji - pisały petycje, organizowały wiece i demonstracje, zgłaszały interpelacje, tworzyły komitety wyborcze. W 1908 roku Maria Dulębianka (partnerka życiowa Marii Konopnickiej) jako pierwsza kobieta kandydowała do Sejmu Krajowego we Lwowie. Jak czytamy na stronie Archiwum Historii Kobiet,

„Jej kandydatura odpadła ze względów formalnych, ale wcześniej Dulębianka przeprowadziła kampanię wyborczą, którą wykorzystała do agitacji na rzecz praw wyborczych dla kobiet”.

Powtarzamy i będziemy powtarzać, że prawa społeczności LGBT+ są nierozerwalnie związane z prawami kobiet. Historia ruchu kobiecego może i powinna być dla nas źródłem inspiracji, tak jak okrzyk Zofii Nałkowskiej z Krajowego Zjazdu Kobiet Polskich w 1907 roku: „Chcemy całego życia!”.

Tagi: news
22:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

rr3

zdjęcie Rosewood/FOX

Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina 5 o 20:05 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. E! News o 22:00 na E! Entertainment. Gotowe na wszystko, o 09:15 i 16:55 na TVN 7. Seks w wielkim mieście, o 21:00 na Comedy Central Family. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Chirurdzy, o 08:05/13:55 na TVN Fabuła HD.

Ekipa z Newcastle o 23:00 na MTV Polska, wśród uczestników jest Marnie Simpson, biseksualna i Nathan gej. 

Geordie Shore 1109 Clip 4

Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV.

Poniedziałek: Gok Wan: oblicza chińskiej kuchni o 00:00 na Nat Geo People HD. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl

Królowe życia, odc. 3 o 23:45 na TTV/Player.pl. Bezdomny Ryszard dzięki Dagmarze, ku niezadowoleniu sąsiadów, doczekał się nowego lokum. Dagmara odwiedzi Minieuroland, gdzie wcieli się w rolę przewodniczki. Straci panowanie nad sobą, gdy odkryje, że jej syn Conan nie widzi świata poza komputerem. Gabriel pokaże Rafałowi swoje albumy i filmy z młodości. Całkowicie pochłonie ich rozmowa o początkach kariery czy pierwszych miłościach. Gabriel chce zrobić Rafałowi niespodziankę na 14. rocznicę i zabierze go na romantyczny spacer Mostem Tolerancji. Joanna niespodziewanie będzie musiała zająć się córką przyjaciółki, zabierze więc dziewczynkę do galerii handlowej, by nauczyć ją shoppingu.

Wtorek: Top Model o 21:30 na TV/Player.pl. Przodem do tyłu o 18:10 na Paramount Channel.

Cristiano Ronaldo: Świat u stóp o 23:00 na PLANETE+. Sylwetka portugalskiego piłkarza, który klubową karierę rozpoczął w wieku 8 lat w małym zespole CF Andorinha. Młody Cristiano Ronaldo konsekwentnie rozwija swoje umiejętności. Przełomowy moment następuje, gdy zawodnik trafia do angielskiego Manchester United, a następnie do hiszpańskiego Realu Madryt i zostaje wybrany do składu reprezentacji Portugalii, której przewodzi jako kapitan. W filmie wypowiada się m.in. David Beckham oraz rodzina Ronaldo. Za narrację opowiada Benedict Cumberbatch.

Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 13, odc. 5 i 6 o 21:00 na FOX HD. Ostre cięcie 4 o 22:00 na TTV. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 23:30 na TTV. Teoria wielkiego podrywu 10 o 21:30 na Comedy Central. Spojrzenia o 03:10 na HBO2.

Czwartek: Amerykańskie księżniczki - Odc. 3 o 22:00 na Polsat Viasat History. Zapraszamy na spotkania ze znanymi i wpływowymi kobietami, które swoimi działaniami przyczyniały się do zmian społecznych kształtujących świat, który nas dziś otacza. Przyjrzymy się, jak w okresie od lat 90. XIX wieku aż po lata 70. XX wieku te niezwykle aktywne kobiety, więzione do tej pory w swoich rezydencjach i pałacach, zaczęły odgrywać coraz większą rolę w życiu politycznym i kulturalnym w Europie i Wielkiej Brytanii. W tych nowych czasach te piękne i nieprawdopodobnie bogate kobiety odważnie odrzucały konwenanse i nie chciały być już postrzegane wyłącznie jako oddane i posłuszne córki, żony czy matki. Poznamy biografię aktorki Grace Kelly, która zrezygnowała ze swojej kariery, aby wyjść za mąż za księcia Monako Rainiera III. Przyjrzymy się życiu Peggy Guggenheim, która miała wielu kochanków i była słynną propagatorką sztuki.

Piątek: Królowe życia, odc. 4 o 22:00 na TTV. Sposób na morderstwo 3, odc. 4 o 22:50 na AXN.

Sobota: Teoria wielkiego podrywu 10 o 23:00 na Comedy Central. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 22:30 na TTV. Projektanci marzeń, odc. 10 o 01:00 na TVN Style. Królowe życia, odc. 4 o 00:15 na TTV

Rosewood o 20:00 Odc. 1 (Sezon 2) na Fox HD, z akcentem parą lesbijek Pippy i TMI. Gabrielle Dennis, która gra Pippy wywiad dla After Ellen.

Graham Norton Show 20 o 00:00 na BBC Lifestyle.

Niedziela: Grey's Anatomy: Chirurdzy 13, odc. 5 i 6 o 20:05 na FOX HD. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 09:00 na TTV. Ekipa z Newcastle 13, odc. 3 o 23:00 na MTV Polska. Nietypowe ciąże o 17:00 na TLC.

Randkowicze o 16:15 na TVN Style

08:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwóch tatusiowie Andrew i Don ich ślub

Ben i Jack para vlogerów dzielą swoje historie, dotyczące dzieci

Dzień Dziękczynienia w rodzinie gejowskiej

Rodzina Carter-Kaiser z Nowej Szkocji w Kanadzie, którzy zaadoptowali piątkę dzieci

Fotografia która pokazuje ojców zostali rodzicami, uchwyciła emocje, zdjęcie wywołało popularność na całym świecie, wywiad ojcami dwóch stacji Global News.

Brandy Black i jej żona oraz ich trójka dzieci, dzień dziękczynienia i nowy dom

08:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 listopada 2016

zdjęcie Grupa Stonewall/Ekumeniczną Liturgię Eucharystii według Rytu z Limy celebrowali Ks. Superintendent Carsten Bolz z Ewangelickiego Kościoła Niemiec z Berlina oraz Ks. Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Nabożeństwo wpisane było w program festiwalu Poznań Pride Week. 

Kościoły protestanckie budzą coraz większe zainteresowanie. Ludzie, którzy nie chcą rezygnować z duchowej wspólnoty, a coraz gorzej czują się w Kościele katolickim, szukają alternatywy.

Początkowo Michał traktował myśl o konwersji trochę jak żart. W rodzinie nie było innowierców. Ale jego matka często mówiła, że chyba jej bliżej do ewangelików. Drażnił ją kult świętych jako coś, co ociera się o bałwochwalstwo. W rodzinnej miejscowości Michała jest kościół ewangelicko-augsburski. Jego siostra chodziła tam śpiewać w chórze, on zaglądał na nabożeństwa. I czasem przychodziło mu do głowy: a może by tak... Dojrzewanie do konwersji to był proces. Najpierw narastało zażenowanie Kościołem katolickim: kazaniami księży, wypowiedziami hierarchów, rachitycznymi reakcjami na wyczyny ks. Międlara, kościelną interpretacją gender, która dla niego – humanisty, doktoranta na Uniwersytecie Warszawskim – jest po prostu niestosowną i nieuprawnioną manipulacją. – Ilu listów Konferencji Episkopatu Polski można wysłuchać bez wychodzenia z kościoła? – pyta Michał (...) - Tygodnik Polityka.

Jak czytać Biblię po starokatolicku? Na to pytanie odpowiada Przemek Starosta z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Nagranie zostało zrealizowane w czasie Nocy Świątyń 2016 w kaplicy reformowanych katolików w Poznaniu

Jeśli szukasz ludzi, z którymi chcesz porozmawiać o Biblii, Bogu, wierze czy niewierze i wątpliwościach to zapraszamy do Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Więcej informacji znajdziesz na www.starokatolicy.eu

W 1989 roku Bóg powołał Zielonoświątkową Ewangeliczkę Evelyn Schave do wspierania gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. Ona odpowiedziała na wezwanie, przesłanie jest "Bóg stworzył po prostu takiego jaki jesteś."

Przewodniczący Evangelical Network, Todd Ferrell rozmawia z Pastorem Stan Mitchell z GracePointe Kościoła pobliżu Nashville. Mitchell dzieli się swoją podróż jako ewangelicki pastor, który prowadzi swój kościół do pełnej akceptacji dla osób LGBT.

Oczekiwanie - 1. niedziela po Adwencie. Oto idą dni - mówi Pan - że wzbudzę Dawidowi sprawiedliwą latorośl: Będzie panował jako król i mądrze postępował; i będzie stosował prawo i sprawiedliwość na ziemi. (Jr 23,5)

Katedra Hope Dallas

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Pierwsza Niedziela Adwentu 2016

Joyce Meyer - Myśl jak Bóg

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Liturgia

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church Palm Beaches, Floryda

Hillsong

Watykan: zamknięcie Drzwi Świętych i Roku Miłosierdzia

Franciszek: Serce Jezusa nadal otwarte na oścież

Boskie Słowa - Zacząć żyć

08:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Krótkometrażowy film Szwecki Flatmates, Björn i Hampus przenieśli się do mieszkania. Mają silną przyjaźń pomimo faktu, że są oni zupełnie różni.

08:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 listopada 2016

Nie dawno minęła 25. rocznica śmierci Freddiego Mercury’ego, frontmana Queen. Plotki, że Freddie „ma AIDS” krążyły wtedy od dawna. Od pięciu lat już nie koncertował. Był bardzo szczupły i mocno przypudrowany w clipie do „I’m going slightly mad”, swym, jak się okazało, ostatnim. Potem gruchnęła wiadomość, że Freddie wydał oświadczenie: tak, choruje na AIDS. Wtedy takie wyznanie równało się też homoseksualnemu coming outowi, którego Freddie nigdy wcześniej nie zrobił.

I dzień po oświadczeniu zmarł.

Nawet dziś wielu rockandrollowcom z trudem przychodzi przełknąć, że jeden z największych idoli rocka w historii nie był hetero. Wyszło właśnie u nas drugie wydanie wspomnień ostatniego faceta Freddiego – Jima Huttona („Freddie Mercury i ja” – polecamy!). Jim pisze rozbrajająco szczerze.

Typowy wstępny tekst Freddiego na podryw? „Cześć, dużego masz ptaka?” Tak właśnie poderwał Jima.

Imię Freddiego dla wtajemniczonej paczki? Melina. Elton John był Sharon. Rod Stewart – Phyllis.

U siebie w domu miał gejowską rodzinę, którą zatrudniał – kucharza geja, szofera geja i asystenta geja. Oraz ogrodnika i fryzjera geja, ale na specjalnych prawach, bo to był właśnie jego Jim.

Wszystko to było tajemnicą poliszynela. Freddie, gdybyś tylko zobaczył, co się w tej Wielkiej Brytanii – i w innych krajach też - przez te 25 lat nawyrabiało, to byś zaśpiewał „WE ARE THE CHAMPIONS” jeszcze mocniej, niż kiedykolwiek. (Replika)

08:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8