Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 31 grudnia 2012

Tagi: dokument
12:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 grudnia 2012

Michael Snell i Steven Bridges są pierwszą parą którzy wzięli ślub w stanie Maine. 15 par tej samej płci oczekują na licencji małżeństw. (Joe My God)

Dziś o naszych braciach z Białorusi ich odwaga walka o równość w swoim kraju, dokument East Bloc Love.

Fot: Gay News UK

Młody Sergey jest gejem działaczem na Białorusi i doświadczył przemoc od policji i skinheadów. Gdy jego chłopak zostaje zastrzelony zaczyna walkę o równość na Białorusi. Przygotował do marszu nie legalnego tak zwane Slavic Pride" w Mińsku Sergey i kilka odważnych działaczy, aby pokazać swoją dumę kim są.

East Bloc Love został stworzony przez Logan Muchy, współtwórcą jest jest Gay Russia znani z walki o paradę w Moskwie czy działaczem Nikołaj Aleksieje. Większość dotyczy Białorusi ale też mówi o Litwie, Rumunii ... oraz Polska.

W naszym kraju występują miedzy innymi Biskup Szymon Niemiec, poseł Robert Biedroń, Greg Czarniecki i Europride w Warszawie kończy dokument, też u nas naszych homofobów pokazuje.

Sergey Yenin został wyrzucony z uczelni na Białorusi. Obecnie mieszka i studiuje w naszym kraju w Warszawie. Ale wraca do kraju swojego i walczy o równość, też protestował przed ambasadą Rosji w Berlinie podczas parady w tym mieście.

Obejrzeć można na stronie cultureunplugged.com

zwiastun:

Tagi: dokument
13:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 grudnia 2012

Queer As Folk wersja brytyjska to na niej nakręcili wersję amerykańską. Był odważny krok stacji Channel 4 publiczno-komercyjna, dziś jest znana z wielu programów LGBT ta stacja.   

Pamiętam ten serial emitował włoski kanał LGBT Gay TV (już nie istnieje). Akcja serialu w całości osadzona jest w środowisku gejowskim i lesbijskim osią fabuły są perypetie pięciu homoseksualnych przyjaciół i pary lesbijek.  

Opowiada o miłości, problemach i tragediach, przyjaźń. Fabuła "Stuart Alan Jones jest zbliżającym się do trzydziestki, który odnosi sukcesy zawodowe jako PR executive. Podrywa chłopaków wszędzie – w pracy, na ulicy, w gejowskich klubach i w Internecie. Jego nocne wyprawy na gejowską ulicę Manchesteru, Canal Street zawsze kończą się z kimś nowym w łóżku. Jego najlepszym przyjacielem jest Vince Tyler, który w miejscu pracy ukrywa swój homoseksualizm, a przed przyjacielem to, że jest w nim zakochany. W tej sytuacji pozostaje mu tylko trzymać dobry fason humorem i zamykać się we własnym świecie serialu Doctor Who. Trzeci z bohaterów, Nathan Maloney ma ledwie 15 lat i dopiero co odważył się ujawnić jako gej. W odruchu młodzieńczego buntu porzuca dom, by na Canal Street poznaje gejowski świat. Wmiesza się tym samym w życie Stuarta i Vince'a, zmieniając wiele w ich życiu."  

Twórcą serialu jest Russell T Davies jest walijski producent telewizyjny i scenarzysta. Jest też gejem w związku z Andrew Smith jego partner choruje na raka.  

Wersja angielska na YouTube

Pierwsze odcinki po polsku:

Tagi: serial
20:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Refuge jest francuskim centrum LGBT założony w 2003, których celem jest zapewnienie tymczasowego schronienia i wspieranie młodych i dorosłych ofiar homofobii i Transfobii, którzy zostali odrzucani przez rodziny i czy wyrzucani na ulice, też doświadczają przemoc wobec nich.

Edukuje społeczność sprawie homofobii, spiera inne akcje jak tej chwili równość małżeństw. Refugę też ma odziały w prowincja należące do Francji jak np koło afryki wyspa Reunion.

Strona organizacji le-refuge.org

Tagi: news
19:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 grudnia 2012
czwartek, 27 grudnia 2012
Fot: TLC 

O transseksualistach już trochę wiemy, ale czym jest transgenderyzm? Źródłem tolerancji, często jest wiedza. 

Ekipa telewizyjna śledzi dorastanie jedenastoletniej Jazz. Dziecko już od najmłodszych lat czuje się i zachowuje jak dziewczynka, lecz urodziło się w ciele chłopca. Widzowie mają okazję poznać problemy, z jakimi musi się borykać rodzina Jazz oraz ona sama.

„Jazz- chłopak czy dziewczyna”, dziś o 21.30 na TLC oraz powtórka środa 23:30

13:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

To badanie obala niektóre mity, którymi kierują się sądy, decydując o zgodzie na korektę płci. Fundacji Trans-Fuzja udało się zbadać poprzez ankiety - w większości wypełniane w internecie - 112 osób transpłciowych, czyli takich, których płeć odczuwana nie zgadza się z tą, którą wpisano w akcie urodzenia.

Sejmowi prawnicy uważają, że zanim sąd wyrazi zgodę na korektę płci, należy pozbawić osobę transpłciową zdolności prokreacji.

Ponad połowa zbadanych doświadczyła przemocy - fizycznej lub psychicznej - z powodu swojej odmienności. Najczęściej od obcych, ale szokujące jest, że także ze strony osób bliskich. Przemocy doświadczają też w szkole, na uczelni, w instytucjach publicznych (urząd miasta czy gminy, poczta, sąd), a ponad połowa - w pracy. Najczęściej są to drwiny i docinki, wykluczenie z życia towarzyskiego, ale też np. zwiększone wymagania ze strony szefa, pod hasłem: skoro jesteś ułomny/a, to pokaż, że przynajmniej przydatny. Ośmioro ankietowanych uznało, że zostało zwolnionych z pracy z powodu odmienności, tyle samo - że zablokowano im awans, kilkoro musiało zmienić pracę albo stanowisko. Nic więc dziwnego, że większość osób transpłciowych ukrywa swoją tożsamość.

Spośród ankietowanych ponad połowa jest samotna. Co dziesiąta z tych, które są w związku, ukrywa swoją transpłciowość przed partnerem. 12 spośród ankietowanych osób, które planują korektę płci, żyje w związku małżeńskim - i większość chciałaby z tym partnerem pozostać. Formalnie byłoby to możliwe jedynie, gdyby Sejm uchwalił którykolwiek z leżących w nim projektów ustawy o związkach partnerskich (SLD, RP czy tzw. projekt Dunina z PO). Ale latem rządząca większość nie zgodziła się wprowadzić projektów do porządku obrad i leżą w sejmowej zamrażarce.

Cały tekst na Gazeta Wyborcza

środa, 26 grudnia 2012

Jeszcze poczekamy Urugwajski Senat odłożył w środę do kwietnia planowaną debatę i głosowanie nad projektem ustawy zezwalającej na małżeństwa homoseksualne. W połowie grudnia znaczną większością projekt przyjęła niższa izba parlamentu. (Onet.pl)

Wcześniej pisałem o reklamie włoskiej sosów do makaronu wersja gejowska, teraz wersja z lesbijkami.

Tagi: kiss lesbijki
13:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tagi: dokument
03:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7