Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 31 grudnia 2013

 Nowy serial gejowski online pod tytułem Hustling. Ekscytujący seria z reżyserem, producentem i aktorem Sebastian La Cause rozpoczyna swój trzeci sezon.  

Hustling obsada obejmuje Gerald McCullouch, Kevin Spirtas, Sharon Washington, Mara Davi, Robert Montano, Jessica Press, Andrew Glaszek i Stephen Guarino.  

Hustling następująco Ryan Crosby mężczyzna gwiazda filmowa, Escort, który zbliża się do czterdziestki i zdaje sobie sprawę, jego życie nie jest takie jak chciał. Chce zmian i odkrywa w sobie pasję do gotowania. Uczy tajniki dobrej kuchni, Crosby zaczyna swoją drogę transformacji, która jest wypełniona eskapady seksualne, osobliwe sytuacje i jego były świat który próbuje zostawić, nie daje spokoju.  

Pierwszy sezon:

Drugi sezon:

Trzeci sezon, pierwsze odcinki już są.

Tagi: serial
22:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kilka ważnych odpowiedzi na list biskupów 29.12.2013:

List Tolerado do księży metropolii Gdańskiej:

Wielebni Księża

Z ogromnym niepokojem przyjęliśmy ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polskiego List Pasterski na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku, który w najbliższą niedzielę ma być odczytany w polskich kościołach, także w naszej diecezji.

Jako Stowarzyszenie wspierające osoby homoseksualne i transpłciowe na co dzień spotykamy się z życiowymi dramatami gejów, lesbijek oraz osób transpłciowych wynikającymi z nieprawdziwych, krzywdzących uprzedzeń związanych z ich orientacją psychoseksualną. Skutkiem tego wskaźnik samobójstw wśród osób homoseksualnych, szczególnie młodych, jest kilkukrotnie wyższy, niż wśród osób heteroseksualnych. Szczególnie dotkliwe jest wyobcowanie gejów i lesbijek ze wspólnot kościelnych. Z tego powodu powstała w Gdańsku grupa chrześcijan Wiara i Tęcza, która działa na rzecz wierzących osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) w Kościele.

List Pasterski na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku jest dla osób LGBT znakiem kolejnego odtrącenia przez Kościół. Powiela nieprawdziwe, krzywdzące stereotypy i uprzedzenia wobec kobiet i osób nieheteroseksualnych. Może być odczytany jako nawołujący do przemocy, zwłaszcza w kontekście ostatnich zajść podczas tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Papież Franciszek mówi: „W Buenos Aires dostawałem listy od osób homoseksualnych, które czuły się społecznie poranione, bo jak mówiły, zawsze czuły, że Kościół je potępia. Ale Kościół nie chce tego robić. (…) Kiedyś ktoś w sposób prowokacyjny zapytał mnie czy akceptuje homoseksualizm, odpowiedziałem pytaniem: czy Bóg spoglądając na osobę homoseksualną akceptuje jej istnienie z miłością, czy odrzuca ją z potępieniem? Trzeba zawsze mieć na uwadze człowieka. Tu wchodzimy w tajemnicę człowieczeństwa. Bóg towarzyszy ludziom w życiu. I my musimy im towarzyszyć z miłosierdziem.”

Zwracamy się do Was z prośbą – nie odczytujcie tego listu.

Apelujemy o refleksję nad słowami Papieża i podjęcie wspólnych działań, aby w Kościele było miejsce dla wszystkich, także dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado Anna Strzałkowska, Prezeska

Dodatkowo dwuczęściowy esej Izabeli Morskiej (członkini Tolerado) dotyczącego listu EP część pierwsza i druga.

Tygodnik Powszechny- tekst Zuzanny Radzik

Błażej Strzelczyk Tygodnik Powszechny - odpowiedź na list biskupów.

Tagi: LGBT religia
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Believe Out Loud podsumował rok 2013 LGBT chrześcijański:  

Oto dziesięć najlepszych chwil z 2013:  

10. Papież Franciszek robi krok dla LGBTQ dialog w Kościele katolickim.  

W sierpniu 2013 r. papież Franciszek zaskoczył świat, zadając proste pytanie na temat homoseksualnych księży: " Kto ja jestem, aby osadzać". Papież Franciszek musi jeszcze potwierdzić tożsamość LGBTQ w kościele, a on musi nadal podtrzymywać katolicką definicję małżeństwa, ale jego zmiana tonu jest niewątpliwie przeniesienie dialogu na temat równości LGBTQ w Kościele katolickim.

9. Protestantyzm pierwsza jawne transseksualne osoby w kościele.  

W lipcu 2013 roku, Prezbiterianie ogłosili, że Alex McNeill będzie nowy dyrektor organizacji More Light Presbyterians (MLP). Mniej niż miesiąc później, Integrity USA została szefowa Vivian Taylor.  

8. Washington National Cathedral, Waszyngtońska Katedra wspiera LGBTQ.  

W styczniu 2013 r., National Cathedral Waszyngton ogłosiła, że będzie udzielać śluby dla par tej samej płci. W czerwcu 2013 roku, kościół obchodził decyzję Sądu Najwyższego sprawie równości małżeństw, dzwony bili na część LGBT, a w październiku, Katedra z okazji piętnastej rocznicy śmierci Matthew Sheparda, dziekan katedry powiedział "Musimy wreszcie mieć odwagę nazwać homofobię po imieniu jest grzechem".  

7. Wideo Kampanie LGBTQ historie i wsparcie.  

W lipcu 2013 roku, "Mój Bóg nie jest tyranem" uruchomiono projekt filmowy przesłanie miłości Boga do osób LGBTQ. We wrześniu 2013 r. kampania że nie wszyscy chrześcijanie są homofobami. W październiku 2013 roku, kampania głos społeczności czarnej chrześcijan LGBT.

6. Exodus zostaje zamknięta organizacja, przeprasza za szkody spowodowane.  

Po trzech dekadach mówienie że homoseksualizm jest chorobą, Alan Chambers, prezes Exodus International, przeprosił w imieniu Exodus wyrządzonych szkody w społeczności LGBTQ i ogłosił organizacja będzie zamknięta.  

5. Kościół Luterański w Ameryce (ELCA) wybiera pierwszego biskupa geja.  

W maju 2013 roku, Kościół Ewangelicko-Luterański w Ameryce (ELCA) wybrał jego pierwszego geja biskupa, gdy ks dr Guy Erwin został mianowany biskupem Southwest California  

4. W 2013 r., Association of Welcoming & Affirming Baptists (AWAB), obchodził swoje 20-lecie i upamiętnia 40 lat pracy w kierunku integracji LGBTQ w kościele Batystów.  

3. Przełomowe filmy chrześcijańskiego dialogu wobec LGBTQ  

W tym roku cztery nowe filmy wywołał dialog na pograniczu wiary chrześcijańskiej i równości LGBTQ. Bóg kocha Ugandę i Call Me Kuchu na temat zamordowanego działacza David Kato.  

Film The New Black, który opowiada o afro-amerykańską społeczności na rzecz równouprawnienia LGBTQ. Seventh-Gay Adventists, opowiada o LGBT z kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Pierwszy festiwal filmowy chrześcijański LGBT, odbędzie się w Los Angeles, Kalifornia, w lutym 2014 roku.  

2. Wyzwania Metodystów Kościoła. Równości małżeństwa i Zjednoczony Kościół Metodystyczny. Po nieudanej polityki zmian dotyczące osób LGBT w 2012 roku, coraz więcej metodystów przywódców wypowiada pozytywnie o osobach LGBT. Wielu łamią prawo kościelne i wykonują śluby dla par tej samej płci. Niektóre z najbardziej znanych przywódców był biskup Melvin Talbert, który poślubił para gejów w Alabamie; Thomas Ogletree, który dał ślub swojemu synowi i jego partnerze i ks Frank Schaefer, który został niedawno zawieszony w pełnieniu obowiązków za wykonanie ślubu swojemu synowi gejowi.  

1. Chrześcijanie wspierają Równość małżeństw. Od polityków do duchowieństwa i ich rodzin do przywódców religijnych, chrześcijanie połączyli siły żeby wspierać LGBTQ.  

Jak pisałem wiele razy przy uchwalaniu równości małżeństw było wiele osób chrześcijan pro LGBT, nie tylko homofoby jak pokazują media, np Kościół Episkopalny w Utah.  

Koalicja ponad 300 duchownych podpisały list wzywają polityków stanu Indiana żeby przeciwstawili się próbie wprowadzenia poprawki do konstytucji, która zakazuje małżeństw jednopłciowych - mówią, że to jest atak na wolność religijną.

Warto też dodać w programie Oprah Winfrey, dotyczące małżeństw tej samej płci. Legalizacja małżeństw tej samej płci, może pomóc poprawić instytucję małżeństwa

Elizabeth Lesser, z centrum edukacji w Omega Institute, powiedziała: Instytucja małżeństwa ma problemy, na długo przed tym kiedy pozwolono lesbijkom i gejom pobierać.

Ksiądz Episkopalny Ed Bacon powiedział, że instytucja małżeństwa będzie wzbogacona jeżeli pary tej samej płci będą mogli ożenić się.

Nigdy nie miałem hetero pary która do mnie przyszła i powiedziała, moje małżeństwo ma problemy z powodu para gejów mieszka obok mnie.

Tagi: LGBT religia
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Geje i lesbijki w Utah. Wrogość i akceptacja są zarówno częścią życia nich. Salt Lake City - Utah jest od dawna znany bastion konserwatyzmu z głębokimi korzeniami w wiary mormonów. Jest to rodzaj miejsce, które było w przeszłości niezbyt zachęcający do małżeństw homoseksualnych.  

Stan Utah jest siedzibą Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, które miedzy innymi doprowadziło do zakazu małżeństw homoseksualny, po wielu latach uchylono przez sąd.  

Ale, podobnie jak reszta Ameryki, jak geje i lesbijki są odbierane w zależności od miejsca zamieszkania. Niektóre pary homoseksualne są wrogo społeczeństwo mocno Mormoński miastach takich jak Provo.  

I Salt Lake City jest najbardziej tolerancyjny w stanie Utah. Miasto ma gejowskie bary i kawiarnie oraz parady, która przyciąga 25.000 osób. To tym mieście najwięcej wzięło ślub par tej samej płci.  

Provo w Utah to też siedziba Brigham Young University, szkoła mormońska, gdzie uczniowie mają zakaz seks przedmałżeński i picia napojów alkoholowych. Większość to republikanie, prezydent Barack Obama otrzymał mniej niż 10 procent głosów w 2012 roku. Więcej na LGBT Nation.

Tagi: LGBT
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Odpowiedzieliśmy na list biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce odczytany w wielu kościołach w niedzielę 29.12.2013 roku.  

Poniżej treść listu od grupy Wiary i Tęczy.  

Przedstawicielki i przedstawiciel grupy WiT zaprotestowali również w niedzielę 29.12.2013 przed siedzibą Konferencji Episkopatu Polski, stojąc z naszym transparentem. Byli również przed kościołem św Anny w Warszawie, Przekazywali zainteresowanym wiernym informacjeo problemie osób LGBT w Kościele. Dziękujemy za ten akt odwagi i obrony dyskryminowanych sióstr i braci !  

List do Biskupów od grupy Wiara i Tęcza, wysłany 30.12.2013:  

Do Biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce  

Jako Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza wyrażamy głeboki niepokójl i żal z powodu treści listu pasterskiego na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku. Jesteśmy grupą ekumeniczną, są wśród nas liczni katolicy rzymscy.  

W nauce nie istnieje pojęcie "ideologia gender", Jest teoria gender, czyli badania nad kulturową komponentą tożsamości płciowej. W liście" Ideologię gender" do której włączono także osoby homoseksualne i transpłciowe, przedstawiono jako poważne zagrożenie dla polskiej rodziny.  

Tymczasem rzeczywisty problem w związku z tematem lesbijek, gejów, ludzi biseksualnych i transpłciowych (LGBT) to brak prawidłowej edukacji i pozytywnego wsparcia dla rodzin, także ze strony Kościoła.  

W tej sytuacji rodzina boi się własnych homoseksualnych czy transpłciowych dzieci. Nieraz wyrzuca je z domu, stosuje przemoc fizyczną i psychiczną,, nakłania do "leczenia", odsyła do egzorcystów, zrywa kontakty. 

Zwykle rodzina nie uczy, że orientacja homoseksualna nie jest chorobą. Nie wspiera w rozwoju pełnej osobowości, ani w wychowaniu do dobrego związku jednopłciowego. Rzadko też pomaga dzieciom transpłciowym w procesie korekty ciała i zmiany dokumentów.  

Apelujemy do Biskupów: 

uczcie rodziny, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko wtedy, gdy nie odmawia się go innym - także rodzinom niestandardowym , jak pary jednopłciowe czy z osobą transpłciową. Pary takie niejednokrotnie z oddaniem i powodzeniem wychowują dzieci. 

Rozważcie, prosimy, dlaczego papież Franciszek przygotowując synod dotyczący rodziny, zadał Wam oraz wiernym świeckim pytania o opiekę duszpasterską dla par jednopłciowych i adoptowanych przez nie dzieci. Jest znamienne że zamieścił te pytania w ankiecie na temat RODZINY, umieszczając wymienione osoby w obrębie tego pojęcia.  

Mocno liczyliśmy, że rozpropagujecie tę ankietę wśród wiernych w Polsce. W zamian został napisany list, z intencją ochrony rodziny, a w istocie po raz kolejny uderzający w jej stale dyskryminowanych członków, w tym dzieci i młodzież LGBT.  

Chcemy wierzyć, że powstanie list uwzględniający dobro i potrzeby duszpasterskie wszystkich bez wyjątku członków Kościoła.  

z modlitwą i wyrazami szacunku,  

Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza

Tagi: LGBT religia
00:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Łatwo pisać o Kościele, że jest ogarnięty homofobią, tak samo jak łatwo oskarżać media, że walczą z Kościołem. Spotkania przy okazji wydania książki "Wyzywająca miłość" pokazują, jak dalekie od rzeczywistości są uproszczenia na temat tego, co się mówi i myśli wśród katolików o homoseksualizmie.

Książka "Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm" pod redakcją Katarzyny Jabłońskiej i Cezarego Gawrysia ukazała się w październiku.

Cezary Gawryś przyznaje, że w prasie katolickiej - owszem - można przeczytać, że homoseksualizm zagraża rodzinie, a nawet istnieniu obecnej cywilizacji. Nie jest to jednak jedyny pogląd obecny wśród katolików.

W dyskusji o książce zabierali głos katolicy homoseksualiści. Co ich boli? Nie chcą być traktowani ze współczuciem, bo "współczuje się gorszym" - a oni przecież nie są gorsi. Chcą być traktowani w Kościele na równi z heteroseksualistami.

Czy to możliwe? Zdaniem teologa - a Gawryś jest filozofem i teologiem - trudne do wyobrażenia, biorąc pod uwagę wielki tradycji Kościoła. Nie da się tego wprowadzić jak po dotknięciu czarodziejską różdżką. Gawryś proponuje jednak, aby Kościół związkom homoseksualnym błogosławił, co byłoby dużym krokiem naprzód.

Że nie wszystko jest czarno-białe, a na pewno Kościół wobec gejów i lesbijek nie jest jedynie czarny. Warto wiedzieć, że choć rozmowa w środowisku KIK nie jest reprezentatywna dla całego polskiego Kościoła, to i taki głos w nim jest. I dlatego od nas zależy, czy skreślimy cały Kościół z powodu nawet tysięcy głupich wypowiedzi, czy będziemy chcieli znaleźć w nim partnera do rozmowy - Na Temat.pl

Tagi: religia
00:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 grudnia 2013

Biskupi wmawiają chłopcy się przepiera w sukienki, tylko nie popatrzą na siebie. Nawet chłopców kościelny ubiera się w sukienki.

Tagi: foto
22:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na spotkania z grupą impulsywnych, pełnych współczucia i empatii, ale bardzo pewnych siebie chirurgów z Presbyterian Hospital w Nowym Jorku. Lekarze Mehmet Oz, Anthony Watkins, Tomoaki Kato i ekipa pracujących z nimi chirurgów, to współcześni czarodzieje, którzy potrafią zmienić bieg ludzkiego życia. Za sprawą swojej ogromnej wiedzy i doświadczenia, przy odrobinie szczęścia, potrafią dokonywać cudów na sali operacyjnej.

Tagi: media
22:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Czesław Mozil w programie "20m2 Łukasza" powiedział, że zdarzyło mu się uprawiać seks w kościele. Teraz może mieć problemy, bo Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą oskarża go o obrazę uczuć religijnych i właśnie złożył zawiadomienie do prokuratury - Na Temat.pl

Tagi: Ploty
17:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ABC News: podsumował rok, dla Amerykański gejów i lesbijek był wielkim, sportowcy wyszli z ukrycia, uchylenie DOMA, legalizacja związków tej samej płci w kilku stanach.

Tagi: LGBT
16:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25