Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 31 grudnia 2015
 

28 grudnia 2015: National Catholic Reporter (Krajowy Reporter Katolicki), niezależny dwutygodnik amerykański, mianował...

Posted by Wychodzimy z ukrycia on 29 grudnia 2015
Tagi: LGBT
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Grudzień 2015: Decyzją sądu w Istambule Halil İbrahim Dinçdağ (foto) ma otrzymać rekompensatę od Tureckiej Federacji Pił...

Posted by Wychodzimy z ukrycia on 30 grudnia 2015
Tagi: LGBT sport
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nie nowy rok przyniesie więcej nadziei, miłości, wsparcia, akceptacji otoczenia, nie wreszcie byłoby mniej morderstw i samobójstw wśród naszej społeczności. Nie Polska stanie się prawdziwą demokracją, a nie dyktaturą. Nie homofobia zniknie. Miłego i spokojnego nowego roku.

DJ-Micky-Friedmann_sized

Tagi: foto
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 grudnia 2015

Posłanka Bubula oburzona gejowską "propagandą" w TVP: "Dowiedzieliśmy się, że na całym świecie - łącznie z konserwatywną Wielką Brytanią - legalizuje się związki osób tej samej płci."

Krótko mówiąc: posłanka PiSu oburza się, że TVP informuje o faktach, bo cytowane powyżej stwierdzenie jest faktem.

Kilka tygodni temu Radek Oliwa pisał na Queer.pl, że obawia się zakazu "propagandy w homoseksualnej" w Polsce, co wielu komentujących uznało za przesadę. Mamy nadzieję, że to przesada, ale nadzieja nas powoli opuszcza. Już wiemy, co będzie w mediach publicznych - będzie cenzura. Następnie histeryczna homofobia ogranie KRRiT (której pani Bubula była członkinią), która będzie karała prywatnych nadawców za pokazywanie osób niehetero takich jakie są naprawdę i za informowanie o sytuacji ludzi LGBT poza granicami Polski - Queer.pl

Tagi: LGBT news
23:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o050my3ZAX1tsitpw_540

Zhou Enlai - pierwszy premier komunistycznych Chin - choć żonaty, prawdopodobnie był gejem - twierdzi Tsoi Wing-mui, autorka przygotowanej do wydania w Hongkongu książki o tym zmarłym w 1976 roku polityku.

Reuters, który dotarł do fragmentów książki, podkreśla we wtorek, że publikacja ta z pewnością wywoła kontrowersje w Chinach, gdzie partia komunistyczna chętnie przedstawia swych przywódców jako osoby o nienagannej moralności i gdzie homoseksualizm spotyka się z dezaprobatą, choć nie jest oficjalnie zakazany. (TVN24)

Tagi: LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 grudnia 2015

Właściciel cukierni w Portland, który 6 miesięcy temu odmówił przygotowania tortu weselnego na ślub pary homoseksualistek "ze względu na kwestie sumienia", zapłacił 137 tys. dolarów odszkodowania – poinformowało w poniedziałek Biuro Pracy i Przemysłu Oregonu. (TVN24)

Tagi: LGBT news
21:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

DSC_00281

Ruszył nabór do kolejnej edycji Akademii Zaangażowanego Rodzica – cyklu bezpłatnych warsztatów skierowanych do matek i ojców osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Pierwsze zajęcia już w kwietniu.

Akademia Zaangażowanego Rodzica to prowadzony przez Kampanię Przeciw Homofobii cykl sześciu weekendowych warsztatów skierowanych do rodziców, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową oraz nabrać swobody w rozmawianiu na te tematy. Warsztaty organizowane są przede wszystkim po to, aby rodzice przestali się bać i żeby lepiej porozumiewali się z własnym dzieckiem, a jednym z ich głównych celów jest zachęcenie rodziców do włączenia się w działania na rzecz poprawy sytuacji osób LGBT w Polsce. „Proponujemy uczestniczkom i uczestnikom określony program, ale doświadczenie czterech lat nauczyło nas, że najważniejsza jest dla nich inspiracja, jaką rodzice czerpią od siebie nawzajem. Troski, którymi mogą się podzielić maleją, a radości odczuwane są w dwójnasób” – tak o AZR mówi prowadząca Akademię, trenerka Katarzyna Remin. Potwierdzają to słowa absolwentki AZR, Anny Skalskiej – „Okazało się, że wiele doświadczeń mamy wspólnych i mimo, że każdy z nas inaczej przeżywa tę sytuację to fakt, że razem przez coś przechodziliśmy – każdy w swoim czasie – bardzo nas łączy. Zaprzyjaźniliśmy się, czujemy się dobrze ze sobą, ufamy sobie nawzajem”. Akademia Zaangażowanego Rodzica to grupa matek i ojców oddanych nie tylko swoim dzieciom i rodzinie, lecz również dialogowi z szerszym otoczeniem – sprawie społecznej.

Kolejna edycja Akademii Zaangażowanego Rodzica rusza już w kwietniu 2016 roku. Warsztaty odbędą się w Warszawie, są bezpłatne, a organizatorzy pokrywają koszty dojazdu, noclegu i częściowo wyżywienia. Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami prosimy kierować do koordynatorki Akademii, Katarzyny Remin: email: kremin@kph.org.pl, tel. +48 22 423 64 38.

Program warsztatów Akademii Zaangażowanego Rodzica:

08/09 kwietnia 2016

A. Co coming out dziecka zmienia w naszym życiu?

07/08 maja

A. Wiedza o homoseksualności – aspekty społeczne, zdrowotne i psychologiczne.

11/12 czerwca

A. Historia ruchu LGBT w Polsce i na świecie

B. Transpłciowość – aspekty psychospołeczne, prawne i medyczne

09/10/11 września

Warsztat antydyskryminacyjny – stereotypy, uprzedzenia, mechanizm dyskryminacji

08/09 października

A. Jak godzić wiarę i postawę Kościoła katolickiego z akceptacją własnego dziecka

B. Regulacje prawne dotyczące LGBT w Polsce i za granicą

05/06 listopada

A. Kobiety, mężczyźni i cała reszta. Transpłciowość i interpłciowość w ujęciu naukowym

B. Podsumowanie cyklu warsztatowego

Projekt finansowany jest z środków Fundacji Róży Luksemburg Przedstawicielstwo w Polsce.

10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 grudnia 2015

Amerykański profesor Robert Spitzer, który doprowadził do skreślenia homoseksualizmu z listy psychicznych, zmarł 25 grudnia w Seattle w wieku 83 lat, jak informuje BBC News.

W 2001 roku najpierw na konferencji APA Spitzer jego raport, w którym twierdził, że homoseksualiści z silną motywacją mogą zmienić swoją orientację. Po 10 lata później Spitzer przyznał, że jego teoria była błędna i fałszywa.

Wietnam przechodzi prawo pierwsze prawo które chroni praw transpłciowych osób

Lesbijki w Klanie

Tagi: LGBT Ploty
21:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Poniedziałek: Spanie z gwiazdami z udziałem Dżagą, odc. 6 o 19:25 na MTV Polska. The Fosters, odc. 14 o 11:00 na CANAL+ Family. Lena chce zajść w ciążę. Nie informuje jednak o swoich planach Stef. Jesus flirtuje z dziewczyną ze swojej drużyny wrestligowej, Emmą. Rodzina odwiedza także Callie, która nadal przebywa w innej rodzinie zastępczej. Okazuje się, że dziewczyna prawdopodobnie nie wróci z nimi do domu.

Wtorek: Współczesna rodzina 6, odc. 5 i 6 o 21:55 na Fox Comedy. Phil pośredniczy w sprzedaży sąsiedniego domu. Oboje z Claire są podnieceni perspektywą posiadania cudownych, nowych sąsiadów. Jednak oboje dość szybko wpadają w panikę, gdy okropna para przychodzi obejrzeć nieruchomość. Jay zakazuje Manny'emu widywania się z nową sympatią po tym, jak okazuje się, że dziewczyna jest wnuczką jego największego, biznesowego rywala.

Halloween jest ulubionym świętem Claire, jednak w tym roku pozwala Philowi przejąć pałeczkę. Ten postanawia zamienić dom w Niesamowitą Krainę! Gloria odbiera kostiumy księżniczki Fiony i Shreka dla siebie i Jaya. Cama zaczynają przerastać obowiązki związane z tym dniem, natomiast Mitchell wygłasza mowę końcową w ramach dużego procesu.

Nowa płeć, nowe życie o 23:30 na TLC. AiYana spotyka się ze swoją matką po raz pierwszy od czasu operacji. Boi się, że zostanie odrzucona. Macy prosi o pomoc w sprawie makijażu niechętną i mało entuzjastyczną Sharon.

Bi - głodni wrażeń o 22:00 na BBC Lifestyle. W filmie omawiana jest kwestia otwartego podejścia do kobiecej seksualności, coraz szerszej akceptacji związków jednopłciowych i zjawiska "bi-curiosity".

Przodem do tyłu o 22:00 na Paramount Channel HD. Miasteczko w stanie Indiana. Howard Brackett (Kevin Kline), nauczyciel literatury angielskiej w liceum, wiedzie spokojne i uporządkowane życie. Niedługo ma poślubić koleżankę z pracy, Emily Montgomery (Joan Cusack), z którą jest od trzech lat zaręczony. Na krótko przed ceremonią aktor Cameron Drake (Matt Dillon), dawny uczeń Howarda, zdobywa Oscara za rolę żołnierza homoseksualisty. Odbierając nagrodę, dziękuje przed kamerami swojemu nauczycielowi i przy okazji sugeruje, że jest on gejem. W miasteczku wybucha skandal. Choć Brackett zarzeka się, że to nieprawda, ludzie z jego otoczenia, a także narzeczona zaczynają mieć wątpliwości. Pojawiają się też wścibscy dziennikarze, którzy nie dają Howardowi spokoju. Jeden z nich, Peter Malloy (Tom Selleck), jest homoseksualistą i chce, by nauczyciel otwarcie przyznał się do swojej orientacji.

Bernard i Doris o 21:35 na HBO. Milionerka Doris Duke (Susan Sarandon) od małego przyzwyczajona była do luksusu, wygód i przyjemności. Jest wyniosłą i zepsutą egoistką, która wszystkich ludzi traktuje z góry. W przeszłości wielokrotnie bywała oszukiwana przez mężczyzn. Teraz to samotna i schorowana kobieta, która zaufaniem darzy tylko swojego irlandzkiego kamerdynera. Bernard Lafferty (Ralph Fiennes) jest uzależnionym od alkoholu homoseksualistą, który poprzednio służył u Liz Taylor. Zajmuje się prowadzeniem domu Doris w New Jersey. Jednak w miarę upływu czasu tych dwoje zaczyna łączyć przyjaźń. Bernard nawet podróżuje ze swoją chlebodawczynią. Jego rola w życiu Doris wzrasta. Prawnicy kobiety poddają w wątpliwość jego czyste intencje. Gdy kobieta doznaje udaru, Bernard się nią opiekuje. Po jej śmierci zostaje jedynym spadkobiercą. Sam umiera trzy lata później. Film oparty na prawdziwej historii potentatki przemysłu tytoniowego i jej kamerdynera geja, który odziedziczył fortunę wartą ponad milion dolarów. Dziesięć nominacji do Emmy oraz trzy nominacje do Złotych Globów, m.in. dla odtwórców głównych ról.

Środa: Przodem do tyłu o 18:35 na Paramount Channel HD. Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 19 - 20 - 21 o 21:00 na FOX HD. Meredith odkrywa, że Amelia i Owen mają romans, który próbują utrzymać w sekrecie. W ostrych słowach daje kobiecie do zrozumienia, co o tym myśli. Amelia zaczyna zastanawiać się nad swoim nowym związkiem. Catherine zajmuje się tymczasem mężczyzną, który potrzebuje pomocy lekarskiej po tym, jak jego żona zemściła się na nim za niewierność.

W Seattle dochodzi do katastrofy małego samolotu. Do szpitala trafiają ofiary wypadku. Zdarzenie powoduje wiele konsekwencji i przywołuje nieprzyjemne wspomnienia u lekarzy, zwłaszcza Meredith i Arizony. Tymczasem konflikt Amelii i Owena oraz związane z nim nieporozumienia skutkują tym, że Stephanie zostaje postawiona w bardzo niewygodnej sytuacji zawodowej.

Derek jest świadkiem dramatycznego wypadku samochodowego. Bez chwili zawahania wkracza do akcji, by pomóc poszkodowanym w nim ludziom. Ich życie jest w jego rękach.

Czwartek: Historie adopcji o 06:00 na TLC. Samotny gej Carl Cliver chce adoptować małego afroamerykańskiego chłopca, z którym spędził ostatnie wakacje.

Wszyscy święci o 15:25 na MGM HD. Mary (Jena Malone) i jej najlepsza przyjaciółka Hilary (Mandy Moore) rozpoczynają ostatni rok nauki w chrześcijańskim liceum American Eagle. Dziewczęta są religijne, grzeczne oraz dobrze się uczą. Pragną naprawiać świat i sprowadzać zagubione duszyczki na dobrą drogę. Mary darzy platonicznym uczuciem swojego chłopaka Deana (Chad Faust). Doznaje szoku, kiedy jej ukochany wyznaje, że jest homoseksualistą. Tego samego dnia widzi Jezusa, który powierza jej zadanie - musi uratować zagubionego Deana. W konsekwencji zachodzi w ciążę. Życie bohaterki diametralnie ulega zmianie. Zostaje odrzucona przez przyjaciółki. Z idola staje się szkolnym outsiderem. Zaprzyjaźnia się z przykutym do wózka synem dyrektora Ronaldem (Macaulay Culkin) i zbuntowaną Cassandrą (Eva Amurri). Znajomość z nimi pomaga jej odnaleźć siebie. Godna podziwu kreacja Mandy Moore jest atutem filmu. Komedia romantyczna, urozmaicona elementami dramatu, które demaskują hipokryzję religijną i dwulicowość.

Piątek: The Fosters, odc. 14 o 20:00 na CANAL+ Family HD. Ladyboys, odc. 1 o 21:00 na Nat Geo People HD.

Sobota: The Fosters, odc. 14 o 11:00 na CANAL+ Family HD. Graham Norton Show 18 o 00:00 na BBC Lifestyle. Ladyboys, odc. 1 o 23:00 na Nat Geo People HD.

Dumni i wściekli o 20:00 na Cinemax. (oraz w HBO GO).Inspirująca opowieść o przyjaźni, jaka narodziła się między grupą aktywistów na rzecz ruchu homoseksualistów a mieszkańcami konserwatywnego, górniczego miasteczka. Lato, rok 1984. Reformy Margaret Thatcher wywołują opór pracowników sektora górniczego. Związki zawodowe ogłaszają strajk. Grupa aktywistów z organizacji LGBT postanawia zorganizować zbiórkę pieniędzy dla protestujących górników. Uzbierane środki zawożą busem do konserwatywnego walijskiego miasteczka. Czy uda im się przekonać do siebie walczących o swoją sprawę górników? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Pełne humoru i werwy zaangażowane kino, wyróżnione statuetką Queer Palm, nagrodą BAFTA oraz nominacją do Złotego Globu. Atutami tego zainspirowanego prawdziwą historią, błyskotliwego filmu są lekki, ale zmuszający do myślenia scenariusz, barwni bohaterowie oraz wyborne aktorstwo. Mocno osadzony w tradycji brytyjskich komedii społecznych, takich jak Goło i wesoło czy Billy Elliot, obraz mówi o solidarności i przyjaźni ponad podziałami. Jego twórcami są reżyser Matthew Warchus (Simpatico) oraz debiutujący scenarzysta Stephen Beresford. W filmie wystąpili, m.in.: laureat Złotego Globu Bill Nighy (To właśnie miłość, Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka), dwukrotnie nominowany do tej nagrody Dominic West (Chicago, serial Czas prawdy), nominowana do Oscara Imelda Staunton (Vera Drake, cykl Harry Potter), zdobywca BAFTY Paddy Considine (Buty nieboszczyka, Człowiek ringu) oraz Ben Schnetzer (Złodziejka książek, Klub dla wybrańców).

Niedziela: Współczesna rodzina 6, odc. 5 i 6 o 13:10 i 19:45 na Fox Comedy. Przodem do tyłu o 13:45 na Paramount Channel HD.

Dumni i wściekli o 20:00 na Cinemax 2. (oraz w HBO GO).Inspirująca opowieść o przyjaźni, jaka narodziła się między grupą aktywistów na rzecz ruchu homoseksualistów a mieszkańcami konserwatywnego, górniczego miasteczka. Lato, rok 1984. Reformy Margaret Thatcher wywołują opór pracowników sektora górniczego. Związki zawodowe ogłaszają strajk. Grupa aktywistów z organizacji LGBT postanawia zorganizować zbiórkę pieniędzy dla protestujących górników. Uzbierane środki zawożą busem do konserwatywnego walijskiego miasteczka. Czy uda im się przekonać do siebie walczących o swoją sprawę górników? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Pełne humoru i werwy zaangażowane kino, wyróżnione statuetką Queer Palm, nagrodą BAFTA oraz nominacją do Złotego Globu. Atutami tego zainspirowanego prawdziwą historią, błyskotliwego filmu są lekki, ale zmuszający do myślenia scenariusz, barwni bohaterowie oraz wyborne aktorstwo. Mocno osadzony w tradycji brytyjskich komedii społecznych, takich jak Goło i wesoło czy Billy Elliot, obraz mówi o solidarności i przyjaźni ponad podziałami. Jego twórcami są reżyser Matthew Warchus (Simpatico) oraz debiutujący scenarzysta Stephen Beresford. W filmie wystąpili, m.in.: laureat Złotego Globu Bill Nighy (To właśnie miłość, Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka), dwukrotnie nominowany do tej nagrody Dominic West (Chicago, serial Czas prawdy), nominowana do Oscara Imelda Staunton (Vera Drake, cykl Harry Potter), zdobywca BAFTY Paddy Considine (Buty nieboszczyka, Człowiek ringu) oraz Ben Schnetzer (Złodziejka książek, Klub dla wybrańców).

The Fosters, odc. 15 o 17:45 na CANAL+ Family. Wicedyrektorka szkoły, Lena Adams (Sherri Saum), i policjantka, Stef Foster (Teri Polo), to para lesbijek, które mieszkają w San Diego. Kobiety zajmują się wychowaniem 16-letniego Brandona (David Lambert) - biologicznego syna Stef z poprzedniego związku, a także 15-letnich bliźniąt: Jesusa (Jake T. Austin ) i Marianę (Cierra Ramirez), dla których są rodziną zastępczą. Mimo wcześniejszych ustaleń z partnerką, Lena przyprowadza 16-letnią Callie (Maia Mitchell), wychowankę domu poprawczego. Dziewczyna ma za sobą trudną, pełną przemocy przeszłość. Ona i jej brat, Jude (Hayden Byerly), mogą przebywać u Fosterów tylko do czas, aż zostanie im przydzielona stała rodzina.

Ekstra tydzień akcenty: Od poniedziałku do piątku Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter. Piątek - Wieczór z Johnem Oliverem 2 o 20:10 na HBO Comedy. Siostra Jackie 7, odc. 12 o 22:30 (wtorek) 23:30 (środa) 22:30 (piątek) na CANAL+ Seriale HD (pielęgniarz gej czy lekarz główny ma dwie mamy).

Skazany na śmierć, odc. 11 o 01:05 na TVN z udziałem Wentworth Miller. Od poniedziałku do piątku: Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork, o 16:15 na Domo+ HD. Poniedziałek: Wszystkie wcielenia Tary 3, odc. 1 o 01:35 na TVN Fabuła HD.

Edukacja seksualna, odc. 1 o 23:00 - Poniedziałek, sobota - 23:00 na Fokus TV z udziałem biseksualnej Anna Richardson obecnie związana z inną dziennikarką Sue Perkins.

Sobota: Chcę być biały o 11:55 na BBC Lifestyle, problem nie tylko akceptacji orientacji wiele osób ma problem też kolorem skóry. Sobota: Hollywood na rowerze, odc. 1 - 2 - 3 - 4 o 23:00 na E! Entertainment. Niedziela: Niedziela: American Horror Story, odc. 4 o 00:35 na TV Puls. Niedziela: Jestem Cait, odc. 1 - 2 - 3 - 4 o 08:00 na E! Entertainment. Z kamerą u Kardashianów od na 15:00 E! Entertainment. Wtorek: Mała Czarna: Tomasz Raczek - na co chodzimy do kina? o 06:30 na POLSAT Romans.

Poniedziałek: Seks w kulturze Zachodu: Od przyjemności do grzechu, odc. 1 - 2 - 3 o 00:00 na PLANETE+. "W połowie XX wieku część chrześcijan uczestniczyła w kampaniach popierających depenalizację homoseksualizmu, a część szydziła z tych prób. Przywódcy w Watykanie naciskali na konserwatywne rozwiązania: potępienie rozwodów, homoseksualistów i antykoncepcji".

Gogglebox. Przed telewizorem 3, odc. 14 o 22:00 (Poniedziałek) - (Środa - 18:00 i 00:00) (Piątek o 21:00) (Sobota o 23:00) - (Niedziela o 09:10) na TTV. Program z udziałem pary gejów, przestawieni jako hipisi ale wiele razy mówili o sobie.

Niedziela: Ekipa z Newcastle 12, odc. 9 o 21:55 na MTV Polska, jak każdym sezonie jeden członek homo czy bi, jak w tym sezonie Nathan. Fragment:

Tagi: media
10:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - jedynego polskiego powstania zakończonego zwycięstwem. Delegacja Grupy Stonewall wzięła udział w oficjalnych obchodach i w imieniu całego stowarzyszenia złożyła wiązankę pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Pamięci poległym za wolność, równość i niepodległość.

tumblr_inline_o00ziyzWqc1tsitpw_540tumblr_inline_o00zizG1bJ1tsitpw_540

Tagi: LGBT
10:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 grudnia 2015

tumblr_inline_o00rx4TvGC1tsitpw_500

Katedra Hope Dallas. W naszej kulturze Przesilenie Zimowe ma dla różnych ludzi różne znaczenie. Dla nas ważne jest, że przybywa chrześcijan, którzy porzucają przesłanie nienawiści do LGBT związane z ignorancką, bezrefleksyjną interpretacją starych dokumentów wiary, a poważnie traktują przykazanie MIŁOŚCI BLIŹNIEGO jako największe. Wśród kościołów akceptujących i afirmujących pary jednopłciowe jest Zjednoczony Kościół Chrystusa (United Church of Christ) w USA. W 2006 przyjął on parafię o nazwie Katedra Nadziei, która powstała w 1970 r. w Dallas w Teksasie jako kościół wierzących lesbijek i gejów oraz ich dzieci, wykluczanych gdzie indziej. Zebrali oni miliony dolarów, by wybudować okazały kościół, i cały czas prowadzą działalność charytatywną. Parafia jest nadal w ogromnej większości LGBT, ale mile widziani są w niej oczywiście wszyscy. Proboszcz tej parafii ks. dr Neil Cazares-Thomas i jego małżonek Isaiah Thomas-Cazares wychowują córeczkę Sofię. (Wychodzimy z ukrycia)

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki: Msza święta w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa A.D. 2015

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Msza Święta w święto św Szczepana 2015

Metropolitan Community Church Liturgia

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

 

Kościół Middle Church

Hillsong

Metropolitan Community Church of Baton Rouge

 

 St. John's Metropolitan Community Church

FirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, Floryda

All God's Children Metropolitan Community Church

Papież Franciszek: Angelus

 MCC Toronto pastor Kevin Downer wywiad

Metropolitan Community Church małżeństwa jednopłciowe

Tagi: religia
17:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W filmie opowieści o traumatycznych przeżyciach przeplatają się z pozytywnymi opowieściami o dążeniu do spełnienia i szczęścia. Wśród bohaterów znaleźli się zarówno ludzie bardzo młodzi - studenci i uczniowie, jak i dojrzalsze i znane ze swoich "coming outów" postaci takie jak krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek i jego partner - pisarz i dziennikarz Marcin Szczygielski. W filmie zobaczymy również Macieja Nowaka - teatrologa, publicystę i krytyka kulinarnego, Roberta Biedronia - działacza Kampanii Przeciw Homofobii, obecnie również posła na Sejm RP, a także Martę Konarzewską, która zasłynęła artykułem w Gazecie Wyborczej "Jestem nauczycielką, jestem lesbijką".

Pośród młodych bohaterów, rozpoczynających życie po "wyjściu z szafy" zobaczymy Roberta, świeżo upieczonego maturzystę, który w liceum był jedynym zdeklarowanym gejem, Agatę - działaczkę i studentkę psychologii, dla której "coming out" stał się możliwy po przeprowadzce z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy, Olę - studentkę germanistyki, która opowiada o swoim doświadczeniu wykładowczyni na uczelni, Alicję i Karolinę, które niedawno ujawniły swój związek przed rodziną, a także Kubę, który walczy z homofobią od tragicznej śmierci jego pierwszej miłości - Rafała.

Poszczególne historie i doświadczenia ukazują dynamiczne przemiany obyczajowe w Polsce w ostatnich kilkunastu latach. Film rzuca światło na postępującą zmianę nastrojów społecznych i rosnącą otwartość polskiego społeczeństwa, wskazując jednocześnie na istniejące wciąż homofobiczne przesądy i przejawy braku zrozumienia i tolerancji. Intymne opowieści bohaterów filmu mogą zatem służyć jako papierek lakmusowy kondycji polskiego społeczeństwa pierwszych dekad XXI wieku.

"Coming out po polsku" opowiada historie kilku bohaterów, którzy zdradzają nam swoje osobiste przeżycia w dążeniu do szczęścia i spełnienia w życiu.

Tagi: dokument
12:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

CXJnElRWwAA26UA

Wiele osób homoseksualnych - z obawy przed odrzuceniem - boi się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji. I część z nich ma niestety rację. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Małeckiego, który pomaga homoseksualistom zmagającym się z brakiem akceptacji ze strony rodziców. Zobaczcie, w jaki sposób to robi. Czy ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności? W studiu towarzyszył Panu Adamowi syn Nikodem, który jest gejem. Czy on też miał problem, aby przyznać się rodzicom do swojej orientacji? - Dzień Dobry TVN.

Adam Małecki, opowiedział o tym, jak wyglądała chwila, kiedy dowiedział się, że jego syn jest gejem. Nikodem powiedział mu o tym przez telefon, bo jak przyznał - bał się reakcji rodziców. Jak się okazuje reakcja była do tego stopnia pozytywna, że Adam Małecki zaangażował się w pomoc rodzicom, którzy mają podobne doświadczenia. "Seksualność dziecka nie ma nic wspólnego z moją miłością do dziecka. Znajomi się od nas nie odwrócili - zapewnia. Miałem chęć wykrzyczeć wszystkim, że syn jest gejem. Ja się tym chwaliłem, nie ukrywałem tego. Nie wyobrażam sobie, nie przyjąć ich na Wigilię". "Tata już poznał mojego chłopaka. Będziemy razem z partnerem na Wigilii i z tatą .Warto i trzeba powiedzieć dla samego siebie, noszenie takiej tajemnicy szkodzi. Jeśli boicie powiedzieć się wprost, to zadzwońcie, telefon też jest wyjściem" ? dodał syn.

Tagi: LGBT
12:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Królowa brytyjska Elżbieta życzenia złożyła świąteczne. Alternatywna Irlandzka królowa Panti Bliss, też swoje życzenia złożyła.

Panti przemowa wezwała naród Irlandzki do rozszerzenia większy zmian, które poprzedzały głosowanie na rzecz małżeństw do innych grup społecznych które wymagają wsparcia.

Tagi: LGBT
12:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 grudnia 2015

Aktor i prezenter telewizyjny John Barrowman próbuje dowiedzieć się od naukowców, dlaczego jest gejem. W życiu jest szczęśliwym żonaty architektem Scottem Gill, poznali się w 1991 roku, a 27 grudnia 2006 roku zawarli związek cywilny.

Tagi: dokument
21:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nzvzycMWQJ1tsitpw_540

Wychodzimy z ukrycia: Kalifornijscy małżonkowie Jay i Bryan Leffew adoptowali kilkuletniego niepełnosprawnego Daniela i jego jednoroczną siostrzyczkę Selenę. Daniel wymagał szczególnej opieki medycznej i wsparcia. Jay i Bryan od lat ukazują życie swojej rodziny na YouTube. Powstał o nich film „The Right to Love: An American Family” (Prawo do miłości: Amerykańska rodzina). Dzieci od początku wiedzą, że tatusiowie są parą. Wiedzą o tym też koledzy i koleżanki oraz sąsiedzi. Obecnie syn ma 15 lat, a córka wkrótce 11. Daniel zdążył już zauważyć, że interesują go dziewczęta. Rodzina czeka na kolejne, wypełnione radością i ciepłem, święta (foto).

Rodzin założonych przez pary jednopłciowe jest na świecie tysiące. Są także w Polsce. W niektórych rejonach świata rodziny te żyją zupełnie otwarcie. Uczniowie w szkołach przyjmują do wiadomości, że niektóre koleżanki i niektórzy koledzy mają dwie mamy lub dwóch ojców. Temat ten poruszają książki i filmy. IGNORANCI i NIENAWISTNICY, nieznający osobiście żadnej takiej rodziny, uwielbiają je szkalować, wybiórczo przytaczając marginalne skandale i pseudonaukę, jak zdyskredytowane dzieło Marka Regnerusa. Jednak według badań naukowych wychowywane w nich dzieci rozwijają się tak dobrze, jak w rodzinach zakładanych przez pary różnopłciowe. Toteż np. Amerykańska Akademia Pediatrii i inne ogólnie uznane amerykańskie organizacje profesjonalistów kompetentne w dziedzinie dobrostanu dziecka (jak Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne i Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne) opublikowały raporty i przyjęły rezolucje popierające prawo lesbijek i gejów do adopcji i wychowywania dzieci. W wyniku WYCHODZENIA Z UKRYCIA, zwłaszcza lesbijek i gejów, w różnych krajach przybywa ludzi, którzy popierają równy dostęp do cywilnego małżeństwa dla par jednopłciowych wraz z prawem do adopcji. Po prostu coraz więcej obywateli tych krajów zna te rodziny osobiście. Coraz więcej krajów uznaje małżeństwo jednopłciowe, by równo troszczyć się o wszystkie rodziny. W naukach społecznych RÓŻNORODNOŚĆ FORM RODZINY traktuje się jako NORMĘ, a zdogmatyzowane jej definicje demistyfikuje i demitologizuje.

Chodzi o RÓWNOŚĆ obywateli wobec prawa, a NIE TOLEROWANIE. Prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny to prawo człowieka. Jeśli obecna konstytucja Polski, głosząc równość obywateli, wyklucza cywilne małżeństwo jednopłciowe, jest ona wewnętrznie sprzeczna i wymaga korekty. Korekt takich dokonuje się w różnych rejonach świata, np. 22 maja w Irlandii. Na obecnym etapie w naszym kraju pod względem prawnym możliwe jest uznanie jednopłciowych związków partnerskich - jako opcji dla obywateli rzekomo drugiej kategorii.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7