Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 31 grudnia 2016

DJ-Micky-Friedmann_sized

Nie nowy rok przyniesie więcej nadziei, miłości, wsparcia, akceptacji otoczenia, nie wreszcie byłoby mniej morderstw i samobójstw wśród naszej społeczności. Nie Polska i świat stanie się prawdziwą demokracją, a nie dyktaturą. Nie homofobia zniknie. Miłego i spokojnego nowego roku.

Ryszard Petru i Nowoczesna z życzeniami na Nowy Rok

Terroryzm islamistyczny jest największym wyzwaniem przed jakim staną Niemcy w 2017 roku - uważa kanclerz Angela Merkel. W wygłoszonym w sobotę przemówieniu noworocznym obiecała wprowadzić rozwiązania prawne, które zwiększą bezpieczeństwo obywateli. (Polsat News)

Prezydent Francji zwrócił się w swoim orędziu do Donalda Trumpa. "Francja nie pozwoli na podważenie porozumienia klimatycznego" - powiedział. To nawiązanie do planów prezydenta elekta o "anulowanie" tej umowy Zwracając się bezpośrednio do prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, prezydent Francji Francois Hollande w noworocznym orędziu przestrzegł, że Francja nie pozwoli na podważenie porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu w 2015 roku. - Oświadczam, że Francja nie pozwoli nikomu ani żadnemu państwu, choćby największemu, na podważenie tego znaczącego dorobku wspólnoty międzynarodowej - oświadczył Hollande. - Proszę pamiętać, że w Paryżu zawarte zostało historyczne porozumienie - dodał. Nawiązał tym samym do zapowiedzi Trumpa z kampanii wyborczej, że "anuluje" on porozumienie o redukcji emisji gazów cieplarnianych. (gazeta.pl)

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May noworoczne życzenia

Arcybiskup Canterbury Justin Welby noworoczne życzenia

Tagi: Ploty
23:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Podsumowanie roku 2016 - 10 najważniejsze osoby Politycy LGBT:

1. Robert Biedroń - prezydent Słupska, lubiany polityków żelazną ręką rządzi miastem podtrawi wychodzić z kryzysów Słupsk.

2. Radomir Szumełda - były członek Platformy Obywatelskiej dziś jeden twórców KOD, jest szefem KOD Trójmiasto.

3. Paweł Rabiej, współzałożyciel, członek zarządu oraz rzecznik partii Nowoczesnej ujawnił się publicznie że jest gejem.

4. Sołtys z Bobrownika na Pomorzu Łukasz Włodarczyk, który wziął ślub z swoim partnerem w Szkocji, w Polsce zorganizowali na wsi swoje wesele.

73248

5. Marcin Nikrant z Leśniewa, pierwszy sołtys ujawniony rządzi drugą kadencję wsią Leśniewą.

z18865633IHSoltysGrzebieniskaMarzenaFrackowiakijejpartn

6. Marzena Frąckowiak z Grzebieniska, jest pierwszą sołtyską lesbijką.

pobrane1

7. Adam Ostolski - członek Partii Zielony wiele lat był przewodzący zielony, publicysta miedzy Krytyki Politycznej.

8. Anna Grodzka - była posłanka, była przewodząca i twórczyni TransFuzji, była kandydatka na prezydenta.

9. Joanna Erbel - działaczka polityczna, socjolożka, feministka, kandydatka Partii Zieloni na prezydenta m.st. Warszawy w wyborach samorządowych w 2014.

111

10.  Piotr Moszczeński były kandydat na posła z Poznania i członek Grupa Stonewall.

Tagi: LGBT
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Podsumowanie roku 2016 - 10 najważniejsi dziennikarze LGBT:

1. Robert Rient miedzy innymi napisał list w Gazecie Wyborczej dodatkowo podpisany 118 ujawniony osób życia publicznego zachęcali znane osoby publicznego ujawnienia, oraz napisał książkę światek o swoi przeżycia w światkach Jehowy.

2. Mariusz Kurc - redaktor dwumiesięcznika Replika, dodatkowo prowadzi audycję lepiej późno niż wcale w radiu Tok FM.

3. Jakub Janiszewski - dziennikarz wieloletni radia Tok FM, dodatkowo napisał książkę Kto w Polsce ma HIV.

4. Marcin Dzierżanowski - dziennikarz i były wicedyrektor Wprost oraz członek grupy Wiary i Tęczy.

5. Bartosz Żurawiecki - obecnie redaktor naczelny tęczowypoznan.pl, pisarz dla Repliki, dziennikarz i krytyk filmowy.

6. Marta Konarzewska - znana jako pierwsza lesbijka ujawniła się w szkole, obecnie jako dziennikarka gazeta.pl.

7. Wiktoria Beczek - dziennikarka piszę dla Gazeta.pl, napisała też książkę Rodzice, wyjdźcie z szafy, działaczka Miłość Nie Wyklucza.

8. Krzysztof Tomasik - dziennikarz, współprowadzi audycję w radiu Tok FM lepiej późno niż wcale z Mariusze, Kurcem.

9. Mike Urbaniak - krytyk teatralny, dziennikarz

10. Ewa Tomaszewicz i Małgorzata Rawińska, znana dziewczyny które wygrały ślub w samolocie, prowadzą blog trzyczęściowy garnitur, oraz prowadzą audycję w medium publicznym.

Tagi: LGBT
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oj119rLwkz1tsitpw_540

Rok mija 2016 jaki był, nie był dobry zły rok, za dużo nienawiści, morderstw, śmierci. Umarły same ikony tym roku Davida Bowie, Prince, Pete Burns, Maria Czubaszek, Alexis Arquette czy ostatnio George Michael i Carrie Fisher.

Też wielu działaczy zostało zamordowany. Działaczy LGBT w Hondurasie został zamordowany, Rene Martínez miał 40 lat był prezesem Comunidad Gay Sampredrana. Mówi się w rok ubiegłym zamordowano 150 osób LGBT.

Założyciel pierwszego i jedynego magazynu LGBT w Bangladeszu zostaje brutalnie zamordowany Roopbaan Xulhaz Mannanu, przez ekstremistów islamski.

Na pewno smutna wiadomość z Niemiec, przegrał walkę z białaczką Guido Westerwelle, polityk i pierwszy ujawniony gej na stanowisku ministra spraw zagranicznych oraz wicekanclerz Niemiec. Miał tylko 54 lata.

W czerwcu w dniu kiedy my w Warszawie szliśmy w paradzie równości wieczorem wydarzyło się straszna tragedia. W Orlando na Florydzie bandyta zabił 49 osób i 53 rannych w nocnym klubie Pulse w ataku terrorystycznym i na tle nienawiści przeciwko społeczności LGBT.

Homofobiczne wystawy po Polsce, gdzie wmawia się ludziom homoseksualiści to pedofile, zaczęła homofobiczne plakaty w Opoczno.

Donald Trump wygrywa wybory prezydenckie w USA, nominuje do swojego rządu samą śmietankę homofobów, wiceprezydent Pence który mówi że chce uchylenia praw LGBT, dodatkowo uchwalenia “wolność religijną”.

Kilka dni wcześniej inny atak homofobiczny w Meksyku też wiele osób zginęło w klubie dla gejów, nie mówić kilka miesięcy później prawica i kościół katolicki organizowali wielkie marsze nienawiści do osób LGBT.

Też u nas 8 marca zmarł Wojciech Skrodzki, działacz Lambdy Warszawa i Wiary i Tęczy, krytyk sztuki, ujawnił się w wieku 77 lat i zaczął walczyć o LGBT prawa. Miał 80 lat.

Zmarł Edward Albee, dramaturg oraz trzykrotny laureat nagrody Pulitzera., miał 88 lat, w roku 2005 zmarł jego partner Jonathan Thomas.

W wieku 57 lat zmarł Pete Burns, leader brytyjskiego zespołu Dead or Alive. Aktorka i piosenkarka Alexis Arquette. Tomek z Naszego Wielkiego Warszawskiego Wesela, zginał w wypadku samochodowym.

Epidemia samobójstw wśród osób transpłciowy w USA. Transpłciowych Gabriel Tinto zabił z powodu zastraszania. Nie całe 20 osób zamordowano transpłciowy w USA, według oficjalny informacji może być więcej. Też inny krajach samobójstwa osób transpłciowe w Izraelu trans działaczka May Peleg zabiła się.

Wiele aktorów gejowski porno zmarło, miedzy innymi Xander Scott zmarł w wieku 30 lat. Jasper Robinson, zmarł 21 lat. Dimitri Kane zmarł w wieku 20 lat. Zac Stevens, zmarł w wieku 25 lat.

Wśród inny zamachów terrorystyczny. Wśród strzelaniny w San Bernardino w Kalifornii, w której zginęło 14 osób, z ofiar jest gej. Daniel Kaufman manager w sklepie kawą. Ostatni zamach w Berlinie wśród osób rany w zamachu jest amerykański gej Richard Ramirez, 62 lat z Teksasu, a jego partner zginął.

Wiele ustaw nienawistny uchwalono uderzający najbardziej w osoby transpłciowe jak w Karolinie Północnej, gdzie prawica chrześcijańska i nie tylko w tym stanie jak w całej Ameryce, atakowali trans osoby nazywali ich “zboczeńcami”, “gwałcicielami dzieci”.

W Polsce był Paul Cameron, który przemawiał nawet w sejmie, namawiał do nienawiści do osób LGBT, wielki sprzeciw wszystkie największe organizację LGBT i nie tylko sprzeciwiali się jego wykładom miedzy innymi Wiara i Tęcza, KPH, czy Miłość Nie Wyklucza.

Na pewno smutne wiadomości z Syrii i Iraku, gdzie państwo islamskie, wiele homoseksualny osób zamordowali po prostu egzekucjach na homoseksualistach po przez kamienowanie, zrzucanie z wysokich budynków. Wiele musiało uciekać miedzy innymi z uchodźcami na zachód, też wiele homoseksualny uchodźców też byli i są prześladowani przez inny uchodźców, wiele organizacji LGBT pomaga uchodźcom LGBT założeniu specjalny ośrodków dla uchodźców LGBT.

Pokazuje uchodźcy homoseksualni z Syrii, często padają morderstw jak w Turcji zamordowano uchodźce geja z Syrii, został zamordowany Muhammed Wisam Sankari.

Dobre wieści Obama wyznaczył Stonewall Inn jako pierwszy pomnik narodowy USA związane historią USA. Justin Trudeau premier Kanady wziął udział w Toronto Pride i później w Vancouver - Stał się pierwszym premier Kanady który wziął udział w paradzie Gay Pride w Kanadzie. Po za tym na Malcie i w Szwecji obecni premierzy też tym roku wzięli udział w paradzie Gay Pride.

Książę William był pierwszym członkiem rodziny królewskiej który pojawił się w magazynie gejowskim. “Nikogo nie powinno szykanować się przez wzgląd na orientację seksualną czy jakikolwiek inny powód. Nikt nie powinien być narażony na nienawistną postawę, z jaką ci młodzi ludzie zmagają się na co dzień. Młodzi geje, lesbijski i osoby transseksualne, które poznałem dzięki współpracy z "Attitude”, wykazują się niebywałą odwagą, mówiąc głośno o szykanowaniu i dając nadzieję tym, którzy padają ofiarą nienawiści. Ich siła i optymizm powinien zachęcać nas wszystkich do tego, by przeciwdziałać przejawom znęcania się, gdziekolwiek się z nimi spotkają".

Też tym roku kampania „Przekażmy sobie znak pokoju” stworzona przez Kampanie Przeciw Homofobii, Wiarę i Tęczy i Tolerado. Kampanie wsparły katolickie prasa takie jak „Tygodnik Powszechny”, „Znak”, „Więź” oraz Klub Inteligencji Katolickiej.

Mimo wielkie ataku Episkopatu i inny ludzi kościoła, kościół stwierdził, że katolicy nie powinni brać w akcji udziału. W listopadzie gościliśmy też w Polsce Siostrę Jeannine Gramick amerykańską katolicką zakonnicę, która prowadzi duszpasterstwo dla osób LGBT w USA.

W dniu parady równości 11 czerwca na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się list napisany przez pisarza i dziennikarza Roberta Rienta dodatkowo podpisany 118 ujawniony osób życia publicznego zachęcali znane osoby publicznego ujawnienia.

Tym roku sukces dzięki prezydentowi Poznania pozwolił powierzyć tęczowe flagi na ulicach, mimo kilka zostały zniszczone przez homofobów, były wieszane znów przed marszem równości. Tym roku tęczowe flagi cały czas pojawiały się, czy podczas protestach przeciw rządowi, na marszach, paradach, praw kobiet.

Też Paweł Rabiej, współzałożyciel, członek zarządu oraz rzecznik partii Nowoczesnej ujawnił się publicznie że jest gejem.

Sołtys z Bobrownika na Pomorzu Łukasz Włodarczyk, wziął ślub z swoim partnerem w Szkocji, w Polsce zorganizowali na wsi swoje wesele.

On nie jest pierwszym w Polsce sołtysem homoseksualnym. Pierwszy był oczywiście Marcin Nikrant z Leśniewa, druga jest lesbijka Marzena Frąckowiak z Grzebieniska.

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek, para gejów którzy stworzyli przeróbek  piosenek do Roxette, gdzie zostali zauważeni Roxette i świat gratulował im, ale w Polsce dostali baty wraz groźbami śmierci od homofobów.

Chłopcy nie podają się później zrobili przeróbki Red One, Beata Kozidrak, która sama też pochwaliła chłopców ale sama dostała baty od swoi fanów za to że “promuje homoseksualizm”, a przed świętami zrobili przeróbkę Mariah Carey. Teraz też pierwszy krok do ich ślubu, chcą wziąć ślub oczywiście za zagranicą, w Polsce nie mogą.

Tym roku mieliśmy książki autobiografia transseksualnej dziewczyny – „Brudny róż” Kingi Kosińskiej z Wiary i Tęczy. Autobiografia Roberta Biedronia “Pod prąd”. “Mężczyźni z różowym trójkątem” historia Heinza Hegera, który jako 22-latek zakochał się w synu gestapowca. Spędził w obozach koncentracyjnych 5 lat. "Zakonnice odchodzą po cichu" - od Marty Abramowicz.

Też tym roku włoskie pary jednopłciowe po wielu latach walki, parlament uchwalił związki partnerskie. Tylko w Unii sześć krajów nie mają żadnych praw pary jednopłciowe są to Bułgaria, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia i Słowacja.

Zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe w Kolumbii, Gibraltarze, Wyspa Man, Wyspa Guernsey, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Wyspy Owcze,

Synod Kościoła Anglikańskiego w Kanadzie, trzeciego co do wielkości Kościoła w kraju, uznał małżeństwa osób tej samej płci. Partia Konserwatywna Kanady zagłosowali usunęli tradycyjną definicję małżeństwa z ich książek polityczny.

Najwyższy organ w Kościele Norwegii, Kirkemøtet, zdecydował, że pary homoseksualne będą mogły brać ślub kościelny.

W miastach Japoński Takarazuka, Shibuya, Setagaya i Iga uznają związki par jednopłciowych jako równoznaczne małżeństwu.

Ważne wyjście z szafy drugi “brat Wachowski” ujawnił jest kobietą. Lilly Wachowski, wcześniej znany jako Andy, zrobił transpłciowy coming out, jej siostra Lana ujawniła że jest kobietą 4 lata wcześniej. Dziś nie bracia, tylko siostry są znane najbardziej z filmów „Matrix” czy ostatnio z serialu „Sense8”. Marcin Nowacki “pierwszy” nauczyciel który wyznał jest gejem w Replice.

Mały skandal podczas Oskarach, kiedy Sam Smith zdobył Oscara za piosenkę „Writing’s on the wall”, powiedział że jest pierwszym gejem który dostał Oscara, ale naprawdę już wcześniej Oscara dostali miedzy innymi Elton John czy Dustin Lance Black.

Pierwszy kraj na świecie i to najbardziej katolicki w Europie Malta, zakazali terapii leczenia homoseksualizmu, nawet próba leczenia można iść do więzienia.

Dobre na pewno wieści z krajów taki jak Seszele, Nauru czy Belize które zalegalizowali homoseksualizm, ale w dyktatorskim kraju takim jak Czad, zła wieści zdelegalizowano homoseksualizm.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej. Oświadczenie WOT PTP sprawie Paula Camerona.

Pierwsze wybory Mister Gay Poland wygrał Andrzej Berg, który też konkurował w Oslo na Mister Gay World.

Akcenty LGBT w polskiej telewizji. Katarzyna Gaja, uczestniczka V edycji “Hell’s Kitchen - Piekielna kuchnia”. Na Wspólnej para lesbijek, czy Barwy szczęścia para gejów.

Tym roku odbyły się igrzyska olimpijskie w Rio – wzięło 53 zawodników i zawodniczek ujawniony LGBT. 25 osób LGBT z dziewięciu krajów zdobyli w sumie medali w 11 dyscyplinach sportowych.

Miedzy innymi medale zdobyli złote medale: Biseksualna Nicola Adams – brytyjska pięściarka, pierwsze małżeństwo jednopłciowe na olimpiadzie Helen i Kate zdobyła złoty medal w hokeju na lodzie. Rafaela Silva, w dziedzinie judo pierwszy złoty medal dla Brazylii. Brązowy medale: Tom Daley, Wielka Brytania, skoki do wody.

Największą kontrowersje zdobyciu złotego medalu był Caster Semenya – południowoafrykańska lekkoatletka, biegaczka na średnich dystansach na 800 m kobiet, najbardziej oburzenie w Polsce za jej “obojnactwo”.

Amerykański działacz Matt Baume, podsumuje rok 2016 mówi nie wszystko było takie złe, były wielkie osiąknięcia LGBT społeczności.

Na koniec klip od GayStarNews "Jesteśmy społecznością LGBTI, co odróżnia od świata w ogóle, jesteśmy silni, jak bardzo kochamy, jak możemy zjednoczyć będziemy walczyć nadal".

Podsumowanie roku Miłość Nie Wyklucza:

Human Rights Campaign podsumował 8 lat prezydentury Obamy

Podsumowanie roku Kampanii Przeciw Homofobii

Tagi: LGBT
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2016

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Davey Wavey i jego koledzy dają lekcję jak się całować

Tagi: kiss LGBT news
17:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piękny film od Transgender Europe, z udziałem Willa Naylor, siedmioletnia trans dziecko, z Malty dała piękne przesłanie głos dzieci transpłciowe musi być usłyszany. Mówi że inne dzieci takie jak ona musi mieć prawo do bycia sobą i akceptować ich.

Podsumowanie roku 2016 - 12 najważniejsze organizację LGBT:

1. Kampania Przeciw Homofobii - w skrócie miedzy innymi tym roku wiele kampania "Ramię w ramię", gdzie osoby hetero wspierają osoby LGBT tym roku dołączyły Mateusz Janicki z Singielki, piosenkarka Mela Koteluk, tancerka Krystyna Mazurówna, czy prezenterka Dorota Wellman.

"Tęczowy piątek" w polski szkołach akcja która walczy z homofobią i zachęca do pozytywności wobec osób LGBT w szkołach Polski.

Wspólnie partią Nowoczesną i innymi organizacjami jak Lambda Warszawa stworzono projekt ustawy nowelizującej Kodeks karny, gwarantowałby m.in. osobom LGBT ochronę przed przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami i mową nienawiści.

Impreza „Ramię w ramię po równość", która tym roku zgromadziła wiele osób jak Julia Kamińska, znana z serialu „BrzydUla", opowiadała o cioci swojej lesbijce. Czesław Mozil dostał główną nagrodę Sojusznika Roku LGBT.

Z wieloma organizacjami walka z Paulem Cameronem miedzy innymi konferencją w sejmie. Happeningi „Popieram związki”, które organizowano kilku miasta w Polsce. Spotkania z siostrą Jeannine Gramick amerykańską katolicką zakonnicę,

„Przekażmy sobie znak pokoju” pierwsza w Polsce kampania społeczna, w której włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich. Kampanię współorganizują Kampania Przeciw Homofobii, Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado.

Raport KPH dotyczące przemocy wobec osób LGBT. Średnio 3 na 10 osób LGBT doświadczyło przemocy fizycznej i/lub psychicznej w ciągu ostatnich pięciu lat. W skali roku osoby LGBT doświadczają przemocy 2 razy częściej od osób heteroseksualnych. Wśród osób LGBT z przemocą najczęściej spotykają się osoby transpłciowe, bo aż połowa z nich. Mimo to aż 57,1% osób LGBT była zniechęcana przez policję do zgłaszania przestępstw motywowanych homo-, bi- lub trans fobią – czytamy w najnowszych raporcie nt. przemocy wobec osób LGBT w Polsce opracowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii i Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Raport TUTAJ.

Wzięli udział drugi raz w Przystanku Woodstock, wypowiadali wiele razy politycznie miedzy innymi atak PIS na Trybunał Konstytucyjny. W każdej paradzie i marszu równości oraz w manifestacja przeciw rządom PIS.

Złe wieści. Biuro KPH zostało zaatakowano kilka razy, sprawcy do tej pory na wolności, a policjant, który przyjmował zgłoszenie po pierwszej napaści, miał stwierdzić, że działacze nie powinni czuć się urażeni wyzwiskami: pedały i cwele.

2. Miłość Nie Wyklucza - Miedzy innymi akcja tęcza na demokracji, gdzie na protestach przeciw łamaniu praw obywatelski przez rząd PIS, było wiele tęczowy flag.

Publikacja "Równość małżeńska. Podręcznik dla początkujących", pierwszym w Polsce przewodnikiem na temat równości małżeńskiej opracowanym przez nasze Stowarzyszenie.

Oświadczenia Miłość Nie Wyklucza, w którym wyjaśniają dlaczego protestowali w czarnym proteście: „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są obdarzeni rozumem i sumieniem. Tak głosi Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Całkowity zakaz aborcji to przyznanie, że kobiety nie mogą same decydować o sprowadzeniu dziecka na świat. Że nie potrafią podjąć decyzji rozumnie i zgodnie z sumieniem.

Dlatego jesteśmy tutaj. W imieniu tęczowej organizacji Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i w swoim własnym. Bo zakaz aborcji, prawa kobiet i prawa człowieka to jest nasza sprawa.

Jesteśmy tutaj, żeby stanąć w jednym szeregu i okazać solidarność. Jesteśmy tutaj, żeby przypomnieć, że prawo do bezpiecznego, godnego życia - życia zgodnie z własnym sumieniem jest prawem każdej i każdego z nas. Jesteśmy tu wreszcie po to, żeby pokazać, że nie można decydować o nas bez nas.

Mamy dość słuchania tego, że domaganie się równości to radykalizm. Mamy dość słuchania, że w Polsce kobiety nie są dyskryminowane. Działamy w obszarze praw osób LGBT+ więc znamy na pamięć wymówki o tym, czego rzekomo chce społeczeństwo. Na co społeczeństwo jest, a na co nie jest gotowe. Społeczeństwo to MY.

To prawda, że rodzina jest w Polsce zagrożona. Jest zagrożona przez polskie prawo, które nakazuje kobietom rodzić bez względu na okoliczności. Przez prawo, które osobom w ciąży utrudni dostęp do informacji o zdrowiu: dziecka i swoim. Prawo, które wyda na wiele kobiet wyrok śmierci. Zniszczy ich życie lub zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W Polsce rodzina jest zagrożona przez ustawodawstwo, które łamie prawa człowieka.

Prawa reprodukcyjne i prawo do decydowania o tym, jak, kiedy i z kim zakładamy rodzinę, są prawami podstawowymi. Możliwość wyboru jest wartością uniwersalną, bez względu na to, co twierdzą osoby, które roszczą sobie prawo do decydowania o naszym życiu, wciskając przyciski do głosowania, siedząc w wygodnych fotelach na sali sejmowej.

Jesteśmy tutaj, żeby przypomnieć, że istniejemy i nigdzie się nie wybieramy. Wszystkie kobiety, te hetero- i nieheteroseksualne. Transmężczyżni, ciskobiety, osoby niebinarne. Nas wszystkich może to dotknąć. To jest nasz kraj. Czas, żeby politycy wreszcie pojęli, że jesteśmy tutaj u siebie.”

Zrobili mapę miejsc pamięci osób LGBT+ oraz sojuszniczek i sojuszników gdzie znajdują groby. Organizowali mikołajki dla dzieci bezdomny. Wraz innymi organizacjami LGBT protestowali przeciw wizycie Paula Camerona w Polsce.

Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej wśród założycieli jest MNW

14481820_887994618010852_3242195900205953312_o

3.Grupa Stonewall - Marsz Równości w Poznaniu tym roku był rekordowy 3000 tysiące osób w każdym wieku od dzieci, chrześcijanie, hetero, trans, bi, homo, młodzi czy starsi.

Dzień przed marszem po raz pierwszy w Polskim mieście flagi tęczowe które zostały powieszone mimo zostały nie które zniszczone. Ale wiele ponownie zostały powieszone. Sam prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak drugi raz uczestniczył w marszu, jest jedyny prezydentem miasta w Polsce. Też na zaproszenie prezydenta Poznania przyjechała miedzy innymi Agnieszka Holland.

Przed marszem tym roku odbył się festiwal równości, miedzy innymi festiwal rodzin tęczowy wiele dzieci przyszło z rodzicami.

Przed marsze odbył też tydzień PrideWeek, odbyły miedzy innymi debaty, koncerty. Zaczął Poznań Pride Week po przez tęczowy przejazd rowerowym. 50 rowerów czyli 100 pedałów przemknęło ulicami poznania ośmiokilometrową trasą, pedałując w rytm muzyki.

Grupa Stonewall brała udział w manifestacja Nowoczesnej Poznań, KOD i Czarnego Protestu. Projekt Q – Pierwszy taki kalendarz w Polsce. Grupa Stonewall przedstawiła queerowy kalendarz ścienny na rok 2017! Autorem zdjęć jest poznański grafik Chriss Addams. W roli modeli wystąpili członkowie i członkinie naszego stowarzyszenia – geje, lesbijki, tęczowa rodzina, osoby transpłciowe i niebinarne.

Walentynkowy Happening 'Tylko Równość' 14 lutego

4. Wiara i Tęcza - Współorganizator „Przekażmy sobie znak pokoju”, spotkania z siostrą Jeannine Gramick amerykańską katolicką zakonnicę.

Wiara i Tęczy brali udział w spotkania LGBT chrześcijański w Azji i Europy Wschodniej. Też spotkaniu Euroforum które odbyło w Amsterdamie, w roku 2017 w Polsce WiT i Tolerado organizują wspólnie.

Też wzięli udział w paradzie równości i marsza równości, oraz Gay Pride na Litwie.  Wśród listu  Roberta Rienta w Gazecie Wyborczej dodatkowo podpisany 118 ujawniony osób życia publicznego zachęcali znane osoby publicznego ujawnienia, podpisał Marcin Dzierżanowski.

Wspólnie z Parafią Ewangelicko-Augsburska w Krakowie oraz Wiara i Tęcza  Kraków odbyło się nabożeństwo z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii(IDAHOBIT).

Kinga Kosińska napisała autobiografie Brudny róż, tourne miała po Polsce rozmawiała o swojej książce. Dorota Hall napisała książkę W poszukiwaniu miejsca: Chrześcijanie LGBT w Polsce.

Przykra wiadomość to zmarł Wojciech Skrodzki, aktywny członek Lambdy Warszawa, zaangażowany w grupę seniorską, inicjatywy kulturalne i był członkiem warszawskiej grupy Wiary i Tęczy.

Drugi po „Przekażmy sobie znak pokoju” najważniejsza organizowanie Przystani Pielgrzymów LGBT w Krakowie podczas Światowy Dni Młodzieży.

Przekażmy sobie znak pokoju

5. Lambda Warszawa - w skrócie najbardziej zajmuje się poradami psychologicznymi, telefonem zaufania gdzie tysiącom pomaga wyjść na prostą i zaakceptować się. Byli współtwórczyni Hostelu dla LGBT, pomagali trudnej sytuacji osobom wyjść z problemów miedzy innymi bezdomnością.

Też Lambda była ofiarą ataków homofobiczny miedzy innymi zniszczono drzwi, które musiały być wymienić.

6. TransFuzja - organizuje spotkanie trans gdzie można spotkać i pogadać o swoi problemach, walczy o prawa i godność osób trans, interseksualny. Też współtwórcy byli Hostelu LGBT w Warszawie.

7. Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado - organizowanie marszy równości Trójmieście, współorganizatorzy kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, spotkania z siostrą Jeannine Gramick amerykańską katolicką zakonnicę, która prowadzi duszpasterstwo dla osób LGBT w USA.

8. Fundacja Wolontariat Równości - parada równości w tym roku 11 czerwca 2016 gdzie wieczorem na drugim końcu świata w Orlando, doszło do ataku terrorystycznym na klub Pulse. W Polsce wzięło ponad 30.000 osób uczestniczyło paradzie. To też ostatnia parada równości jako organizatorzy Jej Perfektywność i Łukasz Pałucki, w roku 2017 będzie nowa ekipa zorganizuje paradę równości.

9. Stowarzyszenie Queerowy Maj/Kultura Równości - Organizatorzy marszu równości w Krakowie, też miedzy innymi wspólnie z Partia Razem protestowali przeciw Paulowi Cameronowi.

10. Akceptacja/Akademia Zaangażowanego Rodzica - miedzy innymi wywiad dla Wysoki Obcasów walce o swoje dzieci.

11. Fabryka Równości - organizator marszu równości w Łodzi, Grupa Młodzieżowa Fabryki Równości obchodzili Międzynarodowy Dzień Wyjścia z Szafy w Łodzi.

12. Kultura Równości - organizatorzy marszu równości w Wrocławiu, też brali udział w manifestacja KODu, Czarnego protestu.

thomas_cook

Thomas Cook, biuro podróży z Wielkiej Brytanii pokazali swój najnowszy spot, z akcentem rodziną jednopłciową.

Tagi: media
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 grudnia 2016

japonia

Władze 2-milionowego miasta Sapporo (Japonia) ogłosiły, że do marca przedstawią projekt nowego samorządowego prawa wprowadzającego de facto związki partnerskie na poziomie lokalnym, obowiązujące na terenie samego miasta.

To kolejne miasto japońskie, które wprowadza związki partnerskie. Są one już legalne w miastach: Iga (ok. 100 tys. mieszkańców), Takarazuka (ok. 200 tys.) i Naha (ok. 300 tys.) oraz w dwóch najbardziej liberalnych dzielnicach Tokio – Shibuya (200 tys.) i Setagaya (900 tys.). 

Wg badań opublikowanych w Japonii w listopadzie 2015 r., poparcie dla małżeństw jednopłciowych w tym kraju wynosi 51% (i 70% wśród młodych ludzi), a więcej niż w Polsce - Replika.

 Pinksixty News wiadomości LGBT

Organizacja skautów amerykański - Boy Scouts of America, ma problemy po tym jak zakazała 8 letnie dziecko po jest tylko z powodu transpłciowe. Joe Maldonado, który urodził się jako dziewczynka, a teraz identyfikuje się jako chłopiec, został usunięty ze swego oddziału skautów w New Jersey. Rodzina Joe mówi, po rodzice innych dzieci narzekali, po prostu byli transfobami. 

Społeczną reklama została wyrzucona z telewizji w Izraelu z powodu zachęcanie do małżeństw osób tej samej płci. Według Haaretz, reklama zawiera występy wielu znanych izraelskich gwiazd i osobistości życia publicznego.

Dan Yakir, główny radca prawny organizacji Acri, decyzja poważnie szkodzi wolności słowa w tym kraju. Dodał, że ACRI jest gotowa walczyć przed sądem, gdy nie zmienią swojej decyzji.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

CyNDuaLXgAABIZP

zdjęcie Lady Gaga

Nie potrafię normalnie funkcjonować - wyznała Lady Gaga w liście otwartym, opublikowanym na stronie fundacji "Born This Way". Piosenkarka, która 2 lata temu przyznała się do bycia zgwałconą i problemów psychicznych, tym razem postanowiła opowiedzieć o życiu z poważną chorobą.

Lady Gaga 2 lata temu podzieliła się faktem bycia zgwałconą w wieku 19 lat. Te traumatyczne wydarzenia stały się początkiem jej problemów psychicznych. W wywiadzie udzielonym "Today" powiedziała: - Szukałam sposobu na powrót do zdrowia psychicznego. Doszłam do wniosku, że bycie dobrym to najlepszy sposób.

"Długo zastanawiałam się, kiedy, jak i czy na pewno powinnam opowiedzieć o swojej diagnozie, o tym, że cierpię na zespół stresu pourazowego. Po pięciu latach szukania odpowiedzi na chroniczny ból i to, co się ze mną działo, czuję się na siłach, by opowiedzieć wam o tym. Z chorobami psychicznymi łączy się wiele wstydu. Ale dla każdego jest nadzieja na lepsze życie" - tak zaczyna list piosenkarka.

Lady Gaga przyznaje, że z powodu zespołu stresu pourazowego i depresji nie potrafi normalnie funkcjonować: "Kiedy nie potrafię zapanować nad swoim lękiem, skutkuje to somatyzacją - bólem całego ciała, który jest spowodowany tym, że nie mogę słowami wyrazić bólu emocjonalnego".

Zespół stresu pourazowego (PTSD) stwierdza się u osób, które przeżyły traumatyczne wydarzenie. Doświadczenie to powoduje powracające, natrętne i wywołujące cierpienie wspominanie tego zdarzenia, obejmujące obrazy i odczucia. Jest to zaburzenie lękowe, które często pojawia się jako następstwo traumatycznego i zagrażającego życiu wydarzenia.

Artystka przyznaje, że dopiero teraz czuje się na tyle dobrze, by podzielić się ze światem swoimi problemami. Zdarza się, że czasem trudne są dla niej zwykłe i łatwe dla zdrowych ludzi czynności, takie jak na przykład wzięcie prysznica albo rozmowa z nieznajomym człowiekiem: "To dla mnie codzienny wysiłek, nawet w trakcie tworzenia muzyki, by móc opanować nerwy na tyle, by powstrzymać ataki paniki spowodowane sytuacjami, które dla wielu mogą wydawać się niepozorne".

Wyznaje, że korzysta z pomocy specjalistów, natomiast ogromnym wsparciem są dla niej ludzie: "Próbuję różnych wersji psychoterapii i przyjmuję leki przepisane mi przez psychiatrę. Wierzę jednak, że najbardziej bezcennym i najprawdopodobniej najlepszym lekarstwem na świecie są słowa. Miłe i pozytywne słowa" - pisze Lady Gaga. (Deon.pl)

Dodatkowo Lady Gaga kiedy była z wizytą w Ali Forney Center w Harlemie, największe Nowojorskie schronisko dla bezdomnych młodzieży LGBTQ.

Wyznała "Te dzieci są nie tylko bezdomne ale też w potrzebie, wiele z nich przeżyły uraz" Gaga wyjaśnia w programie porannym Today od NBC. "Zostały one odrzucone przez inny. Moje własne traumy w życiu pomogły mi zrozumieć traumę innych."

Tagi: zdrowie
10:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Klip muzyczny Ariana Grande i Stevie Wonder ‘Faith’

Tagi: muzyka
10:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
15740878_10155008979814994_2898275674536364134_n
W wieku 84-lat zmarła Debbie Reynolds. Amerykańska aktorka została odwieziona do szpitala około godz. 13 do szpitala w Los Angeles. Reynolds była matką zmarłej 27 grudnia Carrie Fisher - Wp.pl

W ostatnich latach Reynolds puściła do społeczności LGBT oko przynajmniej dwa razy – gościnnie zagrała mamę Grace w kultowym serialu LGBT „Will & Grace” oraz zagrała mamę najsłynniejszego kryptogeja w USA, czyli Liberace’a w hitowym filmie „Wielki Liberace” z Michaelem Douglasem i Mattem Damonem.

2 lata temu, w wielu 82 lat, w wywiadzie dla gejowskiego magazynu „Attitude” Reyonolds żartowała:
„W tych złotych czasach Hollywood, gdy umawiałam się na randki, co rusz natykałam się na gejów. W kółko miałam „romanse” z gejami! No, może poza Robertem Wagnerem. Rock Hudson był moim wielkim przyjacielem, ale on na szczęście nie przystawiał się do mnie na pokaz. Ożenił się z sekretarką swego agenta, nawet razem nie mieszkali, płacili jej za siedzenie cicho i granie żony. I takie rzeczy w Hollywood nadal się zdarzają!”

„Przez te pół wieku mojej kariery tańczyłam z tyloma chłopcami, którzy byli gejami…! Ale nie tylko tancerze – od producentów po scenarzystów – geje to jest po prostu moja wielka rodzina.  Teraz też. Przecież ja mieszkam z gejem! Ten młody chłopak opiekuje się mną i moim domem. Gotuje dla mnie, pracuje też w mojej szkole tańca. Jest aniołem. A ludzie dziś zamiast stepować wolą uczyć się tańczyć hip-hop – no, nie wiem…” - Replika.

Tagi: Ploty
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 grudnia 2016

198669_be3e498a1733196cbc519a712f9a6cc3_510x

Urodzinowy Bodo jako Mae West. 28.12.1899 urodził się Eugeniusz Bodo. Z tej okazji A kultura LGBT+ nie poczeka przypomina najsłynniejsze wcielenie aktora - przemianę w seksbombę Mae West. Przypominamy, choć któż nie zna brawurowego numeru „Sex appeal” z filmu „Pietro wyżej” (1937). Filmowa Drag Queen sprzed prawie 80 lat pozwala sobie na bardzo wiele, daje się adorować, obsypywać kwiatami, nawet podsuwa mężczyźnie ramię do całowania!  Ta rola była i jest prawdziwym rarytasem! Popatrzmy raz jeszcze!

Dzięki odważnemu aktorowi Polska okazała się bardziej otwarta, tak, to w polskim kinie po raz pierwszy pojawił się facet przebrany za kobietę – amerykańskie media queerowe wieszczą: „To pierwszy drag queen w historii kinematografii”! Wyprzedziliśmy o trzy dekady przebieranki z amerykańskiego "Pół żartem, pół serio". Dziś staje się przewodnikiem po ówczesnym kinie.

Przed wojną uciekł do Lwowa, gdzie jego los się poplątał. Z Astonem, Foggiem i innymi stworzyli nową jakość w Sali kina Stylowy. Z Lwowa chciał pojechać do Ameryki, miał drugie obywatelstwo (szwajcarskie), więc liczył, że obecni tam Niemcy mu to ułatwią. Dwa ostatnie lata jego życia owiane są jednak tajemnicą. Po aresztowaniu w 1941 przez NKWD jako cudzoziemiec został zatrzymany i podejrzany o szpiegostwo. Trzymano go w moskiewskim więzieniu na Butyrkach. Te doświadczenia zniszczyły aktora: popadł w depresji, nostalgię, schudł…

Popularne już zdjęcia, przesłane w latach 90. przez Rosyjski Czerwony Krzyż, nie oddają już uroku Eugeniusza Bodo. Jego śmierć przez lata owiana była tajemnicą. Po ośmiu miesiącach w celi, jedyne co mu pozostało ze starego świata to jasny płaszcz z podszewką. Alfred Mirek, który siedział z Bodo w jeden celi przez parę miesięcy, mówi, że był on zapomniany, nikt go nie przesłuchiwał. Dziś już wiemy: 7 października 1943 roku zmarł z powodu „gruźlicy płuc przy towarzyszącej pelagrze” w drodze do radzieckiego łagru, jego ciało rzucono do masowej mogiły w Kotłasie - Queer.pl

"Na tropach tajemnic. Bodo - śledztwo" scenariusz i reżysera: Katarzyna Kącka kanał Discovery Historia

Tagi: ikony
22:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Darrel Cummings jest działaczem w Los Angeles LGBT Center. Oprócz służenia społeczności w USA, ma inną misję pomóc działaczom w Chinach, budowaniu ruchu LGBT, który rozwija się bardzo szybko walka o prawa LGBT.

Lixiang pochodzi z Taiyuan, w prowincji Shanxi. Jest on jednym z pierwszych działaczy HIV w Chinach. On myśli, ignorancja społeczności gejowskiej jest o wiele bardziej straszna niż AIDS. W Taiyuan, Shanxi, nie może być dużo ludzi, którzy są przeciwni LGBT, wielu ukrywa się.

Cameron pochodzi z Dalian, Chin i wyemigrowała do Nowego Jorku. Ona określa się jako transseksualistka i lesbijka.

Faceci hetero po raz pierwszy dotykali penisa innego faceta

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
17:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwóch tatusiów BJ i Frankie, BJ jest katolikiem, Frankie jest Żydem i razem świętują "Chrismukkah" (połączenie świąt Bożego Narodzenia i judaizmu) z synem Milo.

Tajwan zrobił jeden krok naprzód w stronę równości małżeńskiej - proponowana ustawa uzyskała aprobatę komisji parlamentarnej i trafi teraz na forum całego parlamentu.

Sprawa jest gorąca - obradom komisji towarzyszyły demonstracje w stolicy Tajpej - zarówno zwolenników równości małżeńskiej, jak i przeciwników. Szacuje się, że proces legislacyjny potrwa ok. 6 miesięcy. Za ustawą jest zarówno rządząca koalicja, jak i pani prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen. Na Tajwanie mieszka 23 mln ludzi. (Replika)

10:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

da

Nie długo następna para gejów z Polski, będzie ślub Jakub i Dawid znani z klipów muzyczny pochwalili się że przygotują się do ślubu.

Napisali "Rozpoczynamy naszą ostatnią prostą do ŚLUBU!!! Coś, co jeszcze pół roku wydawało się niemożliwe – staje się faktem. Kilka dni temu Urząd Stanu Cywilnego na Madeirze uwzględnił nasze odwołanie i zmieniając swoją pierwszą decyzję – zgodził się na nasz ślub bez części wymaganych od obcokrajowców dokumentów. Jeszcze sporo przed nami, ale rozpoczynamy podróż życia – naszą drogę do wymarzonego ślubu w wymarzonym miejscu! To dla nas najpiękniejszy prezent w te Święta i chcieliśmy się tą radością z Wami podzielić!"

Tagi: love
10:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

My #BestNine for 2016 – and what a year it’s been. Thanks for your support. We’re going to work even harder in 2017 to grow Canada’s economy, strengthen our middle class and help those working hard to join it. And I’ll keep my sock game strong, too. ���� Voici mon top 9 pour 2016 – quelle année! Merci de votre soutien. Nous allons travailler encore plus fort en 2017 pour faire croître l’économie du Canada, renforcer la classe moyenne et aider ceux et celles qui travaillent fort pour en faire partie. Et je vais aussi continuer de vous en mettre plein les yeux avec mes chaussettes! #BestNine

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Justin Trudeau (@justinpjtrudeau)

Premier Kanady Justin Trudeau, podsumował swój rok 2016 dla niego największy sukcesów na zdjęcia. Dwa zdjęcia najważniejsze dla niego uczestniczenie w paradzie równości w Kanadzie.

Tagi: foto
10:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 grudnia 2016

15740782_10155001742884994_2611069142897740689_n

“Pierwszy dzień Świąt - rano idziesz do swego ukochanego i zastajesz go leżącego w łóżku, martwego. Nie można tego zapomnieć. Już zawsze będzie mi cię brakować” - napisał na Twitterze Fadi Fawaz, partner George'a Michaela. (Replika)

Mieliśmy pójść na świąteczny lunch. Przyjechałem go obudzić, ale on już nie żył. Leżał spokojnie w łóżku. Nie wiemy jeszcze, co dokładnie się stało - powiedział Fawaz, cytowany przez brytyjski “Telegraph”. 

Wszystko się zawaliło. Chciałbym, żeby ludzie zapamiętali go takim, jaki był - jako piękną osobę - stwierdził partner piosenkarza. 

Zmarły artysta w ostatnim okresie życia miał bowiem nie przypominać osoby, którą zapamiętali jego fani. Jak pisze “Daily Telegraph”, muzyk zmagał się z pogłębiającym się uzależnieniem od heroiny. W ostatnim roku miał kilkukrotnie trafić do szpitala po jej przedawkowaniu.

- Zmienił się przez lata. Zrobił się znacznie większy i zawsze nosił okulary. Był bardzo nieśmiały. Po prostu nie wyglądał już jak George Michael. To bardzo smutne - mówił tymczasem anonimowo jeden z pracowników pubu. (TVN24) 

George Michaela były partner Kenny Goss

Tagi: Ploty
21:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Carrie Fisher, najbardziej znana z roli księżniczki Lei w "Gwiezdnych wojnach", nie żyje. Aktorka miała 60 lat.

Carrie Fisher wystąpiła w ponad pięćdziesięciu filmach, jest też pisarką i scenarzystką. Jednak rzesze fanów zawsze będą pamiętać Carrie Fisher jako księżniczkę Leię z kultowej trylogii „Gwiezdne wojny” George’a Lucasa. Aktorka powróciła do roli w 2015 roku gdy na ekrany kin wszedł film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

W 1977 roku zagrała rolę, dzięki której stała się żywą legendą kina. Jako księżniczka Leia Organa wystąpiła u boku Marka Hamilla i Harrisona Forda w "Gwiezdnych wojnach Nowej Nadziei" w reżyserii George’a Lucasa. Mimo dziwnego uczesania podbiła serca milionów fanów, którzy do dzisiaj pamiętają jej charyzmatyczną rolę w kultowej sadze. Za tę rolę została nagrodzona Saturnem dla najlepszej aktorki w filmie science-fiction. Jako Leia Fisher wystąpiła także w dwóch następnych częściach trylogii "Gwiezdnych Wojen" - "Imperium kontratakuje" oraz "Powrocie Jedi". Do roli Lei powróciła jeszcze w roku 2015 w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" - Onet.pl

Tagi: Ploty
19:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9