Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 31 marca 2013

Replika: "Przestańmy lansować homofobów, także na własnych profilach fejsbukowych - czarny PR to nadal PR - a zacznijmy wreszcie lansować siebie. Tyle jest między nami osób seksownych, inteligentnych, błyskotliwych i utalentowanych, że doprawdy nie wiem, dlaczego z masochistycznym uporem zasłaniamy się kostropatymi miernotami ze ślinotokiem i ptasim móżdżkiem (wybaczcie mi, ptaszęta!). Gdybyśmy chociaż część tej energii, którą poświęcamy na komentowanie, udostępnianie, przedrzeźnianie, potępianie etc. bredni wygłaszanych przez prostaków, wieczne dziewice i facetów w czarnych sukienkach, przeznaczyli na działania afirmacyjne i dyskurs posuwające, to już byśmy dawno mieli tęczowy raj między Bugiem a Nysą Łużycką" - pisze Bartosz Żurawiecki w felietonie w najnowszej "Replice".

Tagi: cytat cytaty
22:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 marca 2013

Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na randkę w sobotnią noc - przekonuje Woody Allen. Niewątpliwie ma rację. Czy jednak odkrycie swojej orientacji seksualnej jest takie proste? To, że kobieta kochała się z kobietą wcale o tym nie świadczy. Fakt, że mężczyźnie spodobał się fizycznie kolega z pracy - również nie do końca. Brak homoseksualnych doświadczeń nie oznacza jeszcze, że jesteśmy heteroseksualni. O tym, jak znaleźć klucz do własnej seksualności rozmawiamy z seksuolog Ewą Krawczyńską. Pytamy także warszawiaków, czy jesteśmy zdeklarowani seksualnie raz na całe życie.

Wszyscy jesteśmy biseksualni?
23:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Świąteczne zajączki z czekolady, para męska i żeńska na rzecz równości małżeństw nadaję się do polskiego koszyczka świątecznego pomiędzy barankiem, jajeczkami ;)

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, a także odpoczynku w rodzinnym gronie życzę wam czytelnicy.

Tagi: foto
11:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dan Savage, opowiada o argumentach przeciwko równości małżeństwa: "Ludzie będą się żenić z psami, ich zdaniem, jeśli gejom pozwolić na małżeństwo, bo jest to po prostu samo. Założę gdyby twierdził, chciałbym ożenić z swoją bronią to szybko zalegalizowano, w mgnieniu oka, w Teksasie, małżeństwa z bronią."

piątek, 29 marca 2013

Piosenkarz Willie Nelson, zwolennik równości małżeństw, miedzy innymi napisał jeden tekst dla Brokeback Mountain, piosenka o homoseksualnych kowboja, tej chwili prezentuje swoje poparcie zarówno dla równości małżeństwa i marihuany powyżej zdjęcie. "Dla par tej samej płci, podatki i inne korzyści są różne. To szaleństwo ... Chodzi o prawa człowieka. ..." (towleroad)

Willie Nelson jego dwie piosenki Cowboys Are Frequently Secretly Fond of Each Other i He Was a Friend of Mine

Promocja równości - walczymy o związki partnerskie, równość, akceptację.

Drogie Osoby zamieszkujące w Łodzi i w Polsce!

Po raz trzeci zapraszamy już na Marsz Równości, który przejdzie ulicami naszego miasta!

Spotykamy się 20 kwietnia, o 13:00 w Pasażu Schillera!

Weźcie ze sobą transparenty, tęczowe flagi i prywatne postulaty, które będziecie chcieli-chciały wygłosić podczas Marszu!

Marsz Równości to najważniejsza część całej Promocji. W sobotnie popołudnie ulicami Łodzi przemaszeruje pokojowa, barwna demonstracja. Jej głównym celem jest stworzenie łodzianom i łodziankom możliwości aktywnego wyrażenia poparcia dla idei równości osób nieheteroseksualnych oraz zagwarantowania należnych im praw. Uczestnikom będzie towarzyszył zespół grający sambę. Wśród osób idących w Marszu pojawią się przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych z Łodzi i Polski, a także Posłowie i Posłanki na Sejm RP.

Marsz Równości jest jednym z wydarzeń kwietniowego festiwalu, o nazwie Promocja równości!

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji osób LGBT we wszelkich aspektach życia społecznego, oraz konieczność stworzenia rozwiązań legislacyjnych zmierzających do zrównania praw par jedno- i dwupłciowych. Projekt ma wskazać, że wszelka dyskryminacja osób LGBT jest łamaniem praw człowieka oraz stanowić okazję do integrację łódzkich i ogólnopolskich organizacji pozarządowych skupionych wokół idei równości i sprawiedliwości społecznej.

Na imprezę organizowaną przez Fabrykę Równości składa się 7 wydarzeń:

18 kwietnia (czwartek)

18:00 - Debata: Odważcie się mówić, czyli z rodzicami i o rodzicach osób LGBT

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101

Zaproszonymi osobami są m.in.: Katarzyna Remin (KPH) – autorka Akademii Zaangażowanego Rodzica, koordynatorka kampanii społecznej adresowanej do rodziców osób LGBT pt. „Odważcie się mówić”, a także rodzice osób LGBT z Akademii Zaangażowanego Rodzica. Spotkanie poprowadzi Kinga Karp – psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna.

19 kwietnia (piątek)

18:00 – Inwentaryzacja przed Marszem, czyli Wielkie Przygotowywanie Transparentów

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101

W czasie warsztatów będzie można zaproponować swoje hasła, które będą głoszone podczas Marszu, a także pomóc zaprojektować i wykonać transparenty, które niesione będą przez uczestników i uczestniczki Marszu.

20:00 – Małe Kino Równości

Zaraz Wracam Bistro, ul. Piotrkowska 101

Wybraliśmy interesujące krótkometrażówki, które nigdy wcześniej nie były pokazywane na przeglądach filmowych czy podobnych imprezach. Dodatkowo pokażemy zwiastuny wszystkich filmów, które zobaczyć będzie można podczas tegorocznej edycji LGBT Film Festival, który rozpoczyna się dzień po Promocji Równości.

20 kwietnia (sobota)

13:00 – Marsz Równości

Pasaż Schillera

Marsz Równości to najważniejsza część całej Promocji. W sobotnie popołudnie ulicami Łodzi przemaszeruje pokojowa, barwna demonstracja. Jej głównym celem jest stworzenie łodzianom i łodziankom możliwości aktywnego wyrażenia poparcia dla idei równości osób nieheteroseksualnych oraz zagwarantowania należnych im praw. Uczestnikom będzie towarzyszył zespół grający sambę. Wśród osób idących w Marszu pojawią się przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych z Łodzi i Polski, a także Posłowie i Posłanki na Sejm RP.

Uwaga! Z troski o najwyższy poziom bezpieczeństwa i przygotowania imprezy, organizatorzy będą do dyspozycji mediów tylko do godz. 12:45.

20 kwietnia (sobota)

17:00 – Debata: Kilka spojrzeń na transpłciowość. Płeć i tożsamość płciowa w różnych dyskursach

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101

Zagadnienie transpłciowości pozostaje nadal tematem w dużej mierze „nieoswojonym” w dyskursie publicznym. Mimo coraz większej obecności osób transpłciowych w przestrzeni medialnej, wciąż niewiele wiemy o ich sytuacji prawnej, społecznej, politycznej i problemach życia codziennego. Głównym celem debaty będzie wypełnienie właśnie tej luki poznawczej. O transpłciowości debatować będą: socjolog, filozof, prawnik oraz psycholożka i działaczka na rzecz osób transpłciowych.

Porozmawiamy o tym dlaczego państwo w ogóle interesuje się zagadnieniem płci jednostki i wtłacza ją siłą w jedną z dwóch kategorii, czym charakteryzuje się społeczny obraz osób transpłciowych w świadomości społeczeństwa polskiego, jakie obecnie istnieją prawne możliwości dla dokonania sprostowania informacji o swojej płci w dokumentach oraz jakich trudności doświadczają osoby transpłciowe żyjące w Polsce. Nie poprzestaniemy tylko na analizie aktualnej sytuacji osób transpłciowych – będziemy rozmawiać również o przyszłości: o tym, co chcemy i powinniśmy zmienić (bezpośrednim przyczynkiem do tej części debaty jest złożenie w Sejmie projektu ustawy o korekcie płci) i czy Polska 2013 roku jest gotowa na „oswojenie” się z transpłciowością.

W debacie głos zabrać będzie mogła również Publiczność.

Zaproszone Osoby: Anna Grodzka (posłanka na sejm RP, wieloletnia prezeska fundacji Trans-Fuzja), dr hab. Jacek Kochanowski (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW), dr Marcin Górski (Wydział Prawa i Administracji UŁ), Marcin Maria Bogusławski (Instytut Filozofii UŁ). Prowadzenie: Bartłomiej Przybylski (Instytut Socjologii UŁ).

22:00 – Degustacja Równości, czyli Afterparty

Klub Konditori, ul. Piotrkowska 90

Najlepsza dyskotekowa muzyka, występy Drag Queens i Drag Kings, loteria z nagrodami i inne niespodzianki!

*Fabryka Równości jest łódzką nieformalną grupą działającą na rzecz upowszechnienia tolerancji i akceptacji wobec osób nieheteroseksualnych i transpłciowych (LGBT), edukacji równościowej i antydyskryminacyjnej oraz kultury tworzonej przez osoby LGBT, bądź skierowanej do tej grupy odbiorców.

Bieżące informacje od 25 marca będą pojawiać się na stronach internetowych: http://www.fabrykarownosci.com/promocja-rownosci oraz http://facebook.com/FabrykaRownosci

Tagi: festiwal news
01:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 marca 2013

Podczas drugiego, niezwykle ważnego dla przyszłości gejów w USA przesłuchania w Sądzie Najwyższym sędziowie wyrażali wątpliwości co do zgodności z konstytucją federalnej ustawy o ochronie małżeństwa, która definiuje je jako związek kobiety i mężczyzny. (wp.pl)

 

Jenna Wolfe i Stephanie Gosk są znane z porannego programu Today od NBC. Aż do środy 27 marca rano dwie dziennikarki wiadomości ujawniły się że są lesbijkami i są razem oraz spodziewają się dziecka latem.

Wolfe pojawiła się na The Today Show (ona współ-gospodarzem edycji weekendowej programu) podzielić wiadomością, że ona jest w ciąży, i w związku z Gosk, korespondentką zagraniczną.

"Moja dziewczyna Stephanie Gosk i ja, która tu pracuje w NBC, spodziewamy się dziewczynkę pod koniec sierpnia, powiedziała Wolfe.

Para, która razem od trzech lat, jest także pojawiła się w najnowszym numerze magazynu People.

Gosk0, dodaje: "Piękno jest, że żyjemy w czasach, gdzie nie ma potrzeby zachować tajemnicy. Jest to spektakularny moment dla nas."

Wolfe, zaszła w ciąże poprzez sztucznego zapłodnienia tak zwane in vitro. Para planuje też ślub.

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Zdjęcia dnia kampania NO8H na rzecz równości, fotograf Adam Bouska.

Na CNN programie Piersa Morgana, debata o równości małżeństw goście guru finansowa lesbijka Suze Orman i prawicowiec Ryan Anderson. Orman powiedziała, tylko ten młody mało wykształcony dupkiem.

środa, 27 marca 2013

Drugi dzień, dziś Sąd Najwyższy wysłucha Edie Windsor w sprawie ustawy DOMA, poniżej transmisja będzie NBC News wszystko co dzieje będzie przed sądem.

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Replika„Znam pary homoseksualne, które w bliskich kontaktach ze mną udają, że nie są gejami. Dwie z nich odsunęły się ode mnie w okresie moich starań o przeprowadzenie ustawy. To jest dla mnie szok! Niezdrowa jest chęć życia w spokoju za wszelką cenę. Znów zbliżają się święta i te bezsensowne życzenia: spokojnych świąt. Nonsens! Święta powinny być niespokojne, burzliwe, dostarczać przeżyć, przemyśleń i doznań. Chęć spokoju, niechęć do narażania się nie służy sprawie i utrwala nietolerancję” – mówi prof. Maria Szyszkowska, autorka pierwszego projektu ustawy o związkach partnerskich, w wywiadzie Marty Konarzewskiej.  

Prof. Szyszkowska wspomina prace legislacyjne nad projektem. Został on przygotowany 10 lat temu jako inicjatywa senacka i przeszedł przez Senat w końcu 2004 r.:„Ale potem, niespodziewanie, było jeszcze drugie głosowanie. Gdy projekt czekał na pierwsze czytanie w Sejmie, umarł Jan Paweł II. Wtedy grupa senatorów, nie tylko prawicowych, ale i z SLD, skierowała do marszałka Senatu projekt uchwały wzywający do wycofania mojego projektu z Sejmu. Napisali m.in., że „homoseksualiści nie są w Polsce ograniczani w swych życiowych wyborach”, a także, że „po odejściu Jana Pawła II (…) powinniśmy uczcić jego pamięć nie nowymi pomnikami i nazwami ulic, ale konkretnymi czynami,” Miał to być pośmiertny prezent dla papieża w postaci zaniechania prac nad związkami partnerskimi.”  

Uchwałę na szczęście odrzucono, ale prac i tak zaniechano. Marszałek Cimoszewicz nie wniósł projektu pod obrady, a jesienią 2005 r. nowe wybory wygrał PiS.  

Cały wywiad z prof. Marią Szyszkowską – do przeczytania w najnowszej „Replice”. Premiera numeru już 28 marca. „Replika” jest dostępna w klubach LGBT-friendly. Na zdjęciu: prof. Maria Szyszkowska (foto: Agata Kubis)

wtorek, 26 marca 2013
Fot HRC

W Sądzie Najwyższym USA odbyło się pierwsze z dwóch przesłuchań dotyczących prawnych ograniczeń dla związków tej samej płci. We wtorek sędziowie wysłuchali argumentów zwolenników i przeciwników tzw. 8 poprawki w stanie Kalifornia, zakazującej małżeństw homoseksualnych. W środę odbędzie się przesłuchanie ws. przyjętego w 1996 r. Aktu obrony małżeństwa (Defense of Marriage Act - DOMA), który ogranicza definicję małżeństwa do par przeciwnej płci.   

Choć orzeczenia Sądu Najwyższego w obu sprawach oczekiwane są dopiero w czerwcu, prawna batalia od początku budzi ogromne emocje w USA. Przed siedzibą Sądu Najwyższego pikietują tłumy zwolenników i przeciwników małżeństw homoseksualnych, a przebieg rozpraw minuta po minucie relacjonują media amerykańskie.  

Przez ponad godzinę Sąd wysłuchiwał argumentów, czy pozwolić Kalifornii utrzymać zakaz małżeństw homoseksualnych. Sędzia Anthony Kennedy (zaliczany do tzw. "swing votes", czyli członków Sądu Najwyższego wahających się między grupą konserwatywną a grupą liberalną) wspominał o obawach, że sąd wkracza na "niezbadane wody" w sprawie dzielącej stany. Sędzia Kennedy wspomniał nawet o możliwości oddalenia sprawy. Także inny sędzia, Samuel Alito wzywał do ostrożności, zauważając, że małżeństwo gejów jako koncepcja jest "nowsza niż telefony komórkowe i internet".  

Żaden z sędziów nie wypowiadał się w sposób wskazujący, że popiera pomysły administracji Obamy, która chciałaby zniesienia kalifornijskiej 8 Poprawki, a w stanach już uznających cywilny związek homoseksualistów pozwolić na ich małżeństwa. (TVN24)  

Polsat Wydarzenia dotyczących walki o równość małżeństw:

 Adwokaci David Boies i Ted Olson, na temat walki o opalenie zakazu małżeństw homoseksualny:

Audio z przesłuchania w Sądzie Najwyższym USA:

Dla NBC Pete Williams, który był na sali, powiedział Thomas'owi Roberts, że Sąd Najwyższy nie jest przygotowany do wydania jakiegokolwiek orzeczenia o prawa LGBT i jest to najprawdopodobniej będą ograniczyć orzeczenie tylko do Kalifornii.

(...) Pękają nawet Republikanie, choć sondaże wskazują, że ich wyborcy są podzieleni. Kilka dni temu republikański senator Rob Portman, który w zeszłym roku miał poważne szanse zostać kandydatem partii na wiceprezydenta, wygłosił sensacyjne oświadczenie, że popiera śluby homoseksualne, a do zmiany zdania skłonił go syn, który wyznał mu kilka lat temu, że jest gejem. I dodał, że jest z syna dumny. Za ślubami gejowskimi opowiedział się też publicznie jedyny wielki aktor Hollywood popierający Republikanów - Clint Eastwood.

- Idziemy naprzód i wierzymy, że w tym kraju powinny obowiązywać równe prawa do małżeństw - mówiła w telewizji Fox News była rzeczniczka prezydenta Busha Nicolle Wallace.

- Polityczna debata w tej sprawie jest w zasadzie skończona. Nie schowamy dżina z powrotem do butelki. Zmiana jest nieodwracalna - mówiła strateg Republikanów Ana Navarro w telewizji CNN. Zdaje sobie ona sprawę, że partia nie może lekceważyć opinii młodych, którzy za kilka, kilkanaście lat staną się trzonem elektoratu.

Jeśli zatem w czerwcu sędziowie postanowią pójść pod prąd - co jest całkiem możliwe - to będzie dla większości Amerykanów duże zaskoczenie. (Gazeta Wyborcza)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9