Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 31 marca 2016

31 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych (International Transgender Day of Visibility) już po raz szósty.

Ustanowiony w 2009 r., jest drugim po Dniu Pamięci Osób Transpłciowych (obchodzonym 20 listopada) istotnym dla transpłciowej społeczności świętem, którego celem jest przybliżenie problemu dyskryminacji ze względu na tożsamość i ekspresję płciową.

Dzień Widzialności przypomina nam również o tym, że transpłciowy status danej osoby jest jej prywatnym wyborem i nikt nie może być zmuszony do tego, aby go ujawniać. 
 
Bo każda osoba ma prawo do decydowania, czy chce dzielić się swoją transpłciową przeszłością ze światem, czy nie. 
 
Z okazji 31 marca Fundacja Trans-Fuzja życzy wszystkim osobom spod transpłciowego parasola prawa do nie/widzialności. Decyzja o otwartym mówieniu o swojej transpłciowości nie może stawać się pretekstem do dyskryminacji lub przemocy, niewidzialność zaś nie powinna być podyktowana strachem przed reakcją społeczeństwa, ale wypływać z własnej nieprzymuszonej woli.
 
Każdy ma prawo być sobą i każdy ma prawo do prywatności. Pamiętajmy o tym nie tylko dzisiaj.
 
Fundacja Trans-Fuzja
 

It's Transgender Day of Visibility. Today we celebrate the trans community, as well as raise awareness of the pervasive discrimination that many transgender people face. #TDOV #tdov2016

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @glaad

 

When I was one of the Grand Marshalls for NYC Pride festivities in 2014 I wanted to have a group of trans folks marchig with me in that parade. When I reached out to #BrookeCerda she suggested I ask Delores Nettles to join us to remind the world that her daughter, a young trans woman of color had been murdered in New York City the previous year and her killer had not yet been brought to justice. Delores agreed to join us. This is a photo from that day. Today the trial for James Dixon began in New York City. Dixon is the young man accused of murdering Islan Nettles. Sending my love to Ms. Nettles and her family and to the trans community and activists of New York City who along with the Nettles family have worked tirelessly to make sure that Islan is not forgotten, that her story is told. Thanks to all those in the media who have covered this story and continue to. #JusticeForIslanNettles #TDOV2016 #TDOV #TransIsBeautiful #translivesmatter

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika laverne cox (@lavernecox)

Dziewczynka reaguje że jej ojciec jest transkobietą "tato kocham cię, nawet jesteś kobietą"

Północna Karolina protesty przeciwko ustawie która uchyla walkę z dyskryminacją osób LGBT, wiele firm podpisało apel o uchylenie przepisów haniebny w tym szef Apple Tim Cook.

Tagi: LGBT
16:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wentworth Miller, znany z serialu "Skazany na śmierć", zamieścił na Facebooku bardzo poruszający wpis o walce z depresją. Jest to odpowiedź aktora na mem, który pojawił się w sieci, wyśmiewający jego problemy z nadwagą.

"Dziś dowiedziałem się, że stałem się tematem memów internetowych. Zresztą nie jest to pierwszy raz. Jednak tym razem, ten mem różni się od pozostałych.

W 2010 roku poniekąd zrezygnowałem z aktorstwa. Trzymałem się z dala od blasku fleszy z wielu powodów. Wówczas miałem myśli samobójcze. Cierpiałem w samotności jak wielu z nas. Tylko najbliższe mi osoby wiedziały o mojej walce.

Byłem zawstydzony i cierpiałem. Głosy w mojej głowie prowadziły mnie do samozniszczenia. Zresztą nie pierwszy raz. Walczę z depresją od dziecka. Przez to straciłem wiele możliwości, kosztowało mnie to przyjaźnie, związki i tysiące nieprzespanych nocy.

2010 rok był najgorszy w moim dorosłym życiu. Wszędzie, gdzie się dało, szukałem możliwości, aby odwrócić uwagę od problemów. Moim wybawieniem okazało się jedzenie.

Jedzenie stało się czynnością, na którą bardzo czekałem. (…) I tak właśnie przytyłem. Co z tego?!", napisał aktor. (Onet.pl)

Today I found myself the subject of an Internet meme. Not for the first time. This one, however, stands out from the...

Opublikowany przez Wentworth Miller na 28 marca 2016
Tagi: Ploty
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Miloscniewyklucza%2BWiktor%2BSidoruk%2Bi%2BOla%2BBoczkowskaFot Miłość Nie Wyklucza

KPH: Czy czeka nas zmiana prawa, która zablokuje parom jednopłciowym możliwość zawierania związków partnerskich?

Instytut Ordo Iuris pracuje nad ustawą, której celem jest zablokowanie działań Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich.

Zawiązana w listopadzie 2015 roku Koalicja, w skład której wchodzi m.in. KPH, Miłość nie wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Kancelaria prawna Pietrzak Sidor & Wspólnicy, podjęła działania sądowe mające na celu wprowadzenie zmian w polskim prawie. Członkowie i członkinie Koalicji wspólnymi siłami chcą doprowadzić do historycznego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który zobowiąże Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających zawieranie związków par osób tej samej płci.

Jednak już teraz działacze LGBT ostrzegają przed dyskryminacją. - Istnieją kraje, w których można mieć kilka żon. Jednak posłom PiS poligamia nie przeszkadza. W swojej nowelizacji chcą uniemożliwić tylko uznawanie związków osób tej samej płci - zauważa działacz LGBT Tomasz Szypuła. - Oznacza to, że w tej całej sprawie chodzi o polowanie na czarownice i stygmatyzowanie osób LGBT - komentuje.

Nie zgadza się z tym Paweł Knut, prawnik z Kampanii Przeciw Homofobii, który współtworzy program litygacji strategicznej. - Niektóre państwa, w których polscy obywatele zawierają związki jednopłciowe, nie wymagają już zaświadczeń, które ma usunąć nowelizacja. Z kolei zmiana prawa międzynarodowego prywatnego dałaby właśnie Trybunałowi w Strasburgu asumpt do orzeczenia krytycznego wobec Polski - komentuje. - Tak naprawdę, jeśli władze chciałyby skutecznie zablokować orzeczenie, pozostaje im jedno: wystąpienie Polski z Rady Europy, której organem jest Trybunał - podkreśla. (WP.PL)

Krótkometrażowy film organizacji francuskiej Inter-LGBT, pokazuje młodą osobę która musi wiele przeszkód niebezpieczny przejść w codziennym życiu, zastraszanie w klasie, problemy z rodzicami, znalezienie pracy.

Film zatytułowany Le Parcours, został stworzony Ben Briand z Moonwalk Films. Inter-LGBT chce pokazać jaką dyskryminację, mają osoby LGBT na całym świecie nadal cierpią.

Film pokazuje osoba ma siłę i determinację jak cała społeczność LGBT, wielu mają energie cierpliwość i odwagę potrzebną wstawać codziennie rano mimo uprzedzeń i przemocy.

Chcą pokazać że prawa LGBT nie są zbywalne i trzeba nadal kontynuować walkę, nawet wielu krajach które już mają równość nadal trzeba walczyć. 

Tagi: film LGBT
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o4rw1rEhy11tsitpw_540

Wielu specjaliści są zgodni że rozwiązanie krzyżówek i rebusów pomaga nam nam uniknąć kłopotów z pamięcią.

Dobra jest zabawa w gronie przyjaciół. Wybierajmy aktywność, która wymaga zaangażowanie przynajmniej kilku osób, jak np gry planszowe czy karciane.

Wielu lekarze podkreślają, że komunikując się z innymi ludźmi, zapobiegamy procesom prowadzącym do depresji czy uczuciu samotności i otępienia.

Zmieniajmy przyzwyczajenia, przeważnie nie uświadamiamy sobie, że dzień w dzień robimy te same czynności. Dlatego powinniśmy zacząć próbować nowych rzeczy, zmieniać zwyczaje otoczenie. Dzięki pozwoli poczuć nam na nowo energie. Pozwoli to dzięki poczuć nam na nowo energie do działania oraz radość z życia.

Nie raz o czasu do czasu spójmy coś wprowadzić do naszego życia potężną dawkę jakiś nowości, zorganizujmy spontaniczny wyjazd gdzieś na weekend, czy przemeblujmy pokój, ugotujmy coś nowego.

Dieta pozwoli trzymać nam nerwy na wodzy. Gdy nasz jadłospis jest dobrze skomponowana, organizm otrzymuje składniki ważne dla naszego układu nerwowego. Żeby odzyskać równowagę, warto jeść produkty bogate w magnes miedzy warzywa strączkowe, pieczywo pełnoziarniste, które poprawią nam przepływ impulsów nerwowych, dzięki temu zwiększa nam odporność na stres.

Też tran, olej rzepakowy czy orzechy zawierają dużo cenny dla mózgu kwasów omega 3, które chronią przed spadkiem nastroju i depresji. Natomiast bogate w potas banany i awokado dają nam dzięki nim mniej odczuwamy skutki napięcia.

środa, 30 marca 2016
 

My #mcm @mattdallas pep talking my other #mcm before the game.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Blue Hamilton (@bluehamilton)

 

Spotkanie na amerykańskiej ziemi pierwszego i obecnego prezesa @kph_official. Tęskniliśmy za sobą! #kph #waszyngton #washingtondc #washington #fellowship #gmfmmf #hrc #humanrightscampaign #kampaniaprzeciwhomofobii

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

Ekscytująca wizyta w redakcji The Washington Post. 8 mln czytelników zobowiązuje. #washington #waszyngton #washingtondc #thewashingtonpost #press #media #gazeta

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

#lambdawarszawa #hardwork #kampania #1procent #lgbt #warsaw #skladkanarownosc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lambda Warszawa (@lambdawarszawa)

 

DAY 18: Back to work. #WhenWeRise

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 

So happy in Venice with my beautiful boys. @davidfurnish #ShareTheLove

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Elton John (@eltonjohn)

 

Thank you @attitudemag for an awesome shoot!!! ������ Thank you @Tina2wheelsbarbetteedwards for the great fade ����✂️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michael Sam (@mikeysam52)

 

On the road again with @ianjamesdaniel for #gaycation season 2 @viceland Grateful to all those who have and will be sharing their stories and to all those who have watched. Sending love ❤️��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @ellenpage

 

#VacationMode #Tanorexic

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Andy Cohen (@bravoandy)

 

#LoveConquersHate around the world. Tap twice if you agree! #LGBTQ #LGBT #WeAreHRC #Equality #��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

 

Thank you for speaking out Angela & Joaquín, plaintiffs in our suit challenging #HB2! #WeAreNotThis #NorthCarolina #ncpol #ncga #lgbt

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lambda Legal (@lambdalegal)

 

Had a great day with nice people �� and now going to have lovely evening. Hope everyone will have a beautiful evening ���� love you guys. #beyourself #beproud #abdellahbijat #sunnyday #greatevening

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Abdellah Bijat Laaraichi (@abdel_bijat)

 

Ow, my brain hurts a little. #MeditationMonday #PuntaMita

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ronnie Woo (@ronniecwoo)

 

Today is my 7th San Franiversary! Love to call this place HOME. . . . #sanfrancisco #sf #goldengate #goldengatebridge #selfie #gay #gayboy #gaylife #scruff #beard #gaybeard #instagay #wanderlust #instatravel #cali #california #home

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Aaron Endré (@aaronendre)

 

Can you manage it?! Challenge a friend, family member, boyfriend, girlfriend or neighbour to the #DrinkCleanDaleyChallenge ! Find out more in my latest video. Link in bio. :)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tom Daley (@tomdaley1994)

 

Oh how I love thee, Spring.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michael Turchin (@michaelturchinart)

 

looking to the future...

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Eliad Cohen (@eliad_cohen)

 

Wonderful having Rev. @jidemacaulay at our NYC office today talking about his LGBT work in Africa!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @glaad

 

Let's go for a walk #Aoyama #tokyo #japan

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ricky (@ricky_martin)

 

@KimKardashian let me borrow her bars. #BackstageAtEllen

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ellen (@theellenshow)

 

So #melbourne got on their feet @palaistheatre #melfie travel to #perth tomorrow...

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Melissa Etheridge (@melissa_etheridge)

Elton John oskarżony o molestowanie seksualne. Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew od jego byłego ochroniarza, Jeffreya Wenningera, który współpracował z brytyjskim piosenkarzem przez 12 lat. (RMF FM)

Pozew przeciw Elton John do sądu w Kalifornii złożył jego były ochroniarz Jeffrey Wenninger. Mężczyzna, który pracował dla Eltona Johna przez 12 lat, twierdzi, że był molestowany fizycznie i słownie. Żąda odszkodowania; kwoty nie ujawniono. - To bezpodstawny pozew wniesiony przez rozgoryczonego byłego oficera ochrony, który stara się wyłudzić pieniądze - powiedział prawnik Johna Orin Snyder.

Prawnik muzyka podkreśla, że w zarzutach nie ma cienia prawdy, o czym świadczyć ma sprzeczność z licznymi wcześniejszymi oświadczeniami pracownika. Wenninger został zatrudniony i odsunięty od pracy jako ochroniarz Eltona Johna przez firmę ochroniarską, której także wytoczył proces. Uważa, że został bezpodstawnie zwolniony w 2014 roku po tym, gdy złożył doniesienie na kolegę, który oszukiwał na nadgodzinach. (PolsatNews)

Jussiê Smollet wyznaje dotyczące swojej seksualności mówi że jego seksualność jest płynna.

W swojej ostatniej roli Robin Williams wciela się w Nolana - dojrzałego, żonatego mężczyznę, który zakochuje się w młodym, prostytuującym się chłopaku. "Bulwar" w kinach od 8 kwietnia.

Nolan (Robin Williams) i Joy (Kathy Baker) są małżeństwem od wielu lat. Od dawna jednak śpią w osobnych sypialniach, a w ich związku panuje rutyna. Pewnej nocy, wracając z biura, Nolan poznaje młodego chłopaka, który sprzedaje się na ulicy. Kiedy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, Joy zauważa, że stopniowo traci kontakt z mężem.

Melissa Etheridge ujawniła w piątek, że Pitt, jej bliski przyjaciel, był kandydatem dawcy spermy dla jej dzieci. Melissa ma dwójkę dzieci, Bailey i Beckett z byłą partnerką Julie Cypher, ale nie Pitt tylko muzyk David Crosby był dawcą spermy.

Program Fyi Duma i uprzedzenie (Bride Prejudice), program prezentuje pary mieszane wśród par jest gejowska. Lou i Chris który zaręczyli na Hawajach, ale kiedy powiedzieli swoim rodzicom, nie podobało homofobia rodziny, jak mama Chrisa.

Jim Harrison nie żyje. Autor powieści "Wichry namiętności". Odwołujące się do amerykańskiego mitu pionierskiego i tradycji farmerskich pierwszych osadników pisarstwo Harrisona stało się bardziej znane szerokiej publiczności w związku z ekranizacją w 1994 r. jego powieści "Wichry namiętności" (Legends of the Fall). W filmie w reżyserii Edwarda Zwicka zgrali m.in. Brad Pitt oraz Anthony Hopkins. Sławę pisarza utrwalił film "Wilk" w reżyserii Mike'a Nicholsa z 1994 r., w którym wykorzystano inną powieść pisarza. (gazeta.pl)

Patty Duke nie żyje. O jej śmierci poinformował jej menedżer, Mitchell Stubbs. Aktorka zmarła na sepsę. Patty Duke miała 69 lat.

61-letnia Janice Dickinson dowiedziała się, że ma raka piersi. Boję się, że to mnie niszczy. Ale nie pozwolę, żeby strach zapanował nade mną – deklaruje Janice. Na szczęście nowotwór udało się rozpoznać w początkowym stadium. Teraz Dickinson czeka operacja, a po niej leczenie chemioterapią.

– Zawsze byłam optymistką. Kiedy lekarka odkryła guzek i zaczęła go badać, bolało. Wtedy zrozumiałam że to poważna sprawa. Kiedy dotykała ten mały guzek wielkości grochu w mojej prawej piersi, pomyślałam: Bingo! Mam raka – opowiada 61-latka. (Fakt)

Tagi: LGBT Ploty
14:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Chinach, wiele rodzin ma trudność akceptacje swoi dzieci LGBT. Dokument "Pink Dads" cztery chińscy ojcowie, którzy mówią otwarcie i swobodnie o swoich doświadczeniach z swoimi dziećmi LGBT. Mówią przeciwko dyskryminacji, stygmatyzacji, akceptacji wielu walczą o prawa dla swoi dzieci.

Tagi: dokument
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o4pub70sRQ1tsitpw_540

Para gejów z Włoch niezwykle poruszenie ich występ w programie włoskiej wersji Mam Talentu. Umberto i Roberto, nie tylko są parą w życiu ale też w tańcu, sędziowie byli poruszeni ich występem, ich mamy wiedzieli są gejami i parą, ale ich ojcowie dowiedzieli się przez program.

Tagi: love media
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 marca 2016

g_i_m

Ewa i Małgorzata są razem od dziesięciu lat. Pięć lat temu, kiedy wygrały konkurs jednej z linii lotniczych i wzięły ślub na wysokości 11 tysięcy metrów, poznali je widzowie UWAGI! - To był bardzo ważny, cudowny, niesamowicie wzruszający moment - wspomina dziś Ewa Tomaszewicz. Rocznica ślubu to jednak też gorzkie refleksje. - W naszym kraju równości nie ma i wygląda na to, że jeszcze długo nie będzie - mówią kobiety. Fragment TUTAJ

Pięć lat temu przeżywały jeden z najradośniejszych okresów w swoim życiu. Przełamały tabu, stanęły do udziału w międzynarodowym konkursie, wygrały i na wysokości 11 tysięcy metrów złożyły uroczystą przysięgę małżeńską. Ewa Tomaszewicz i Małgorzata Rawińska - jedne z pierwszych polskich lesbijek głośno i odważnie walczących o swoje prawa. Teraz, po pięciu latach, świętują rocznicę ślubu, ale ich radość nie jest pełna. Dlaczego? Co jest warta złożona przez nie przysięga i jak odnajdują się w nowej rzeczywistości?

Jutro o 23:30 w Superwizjerze:

Opublikowany przez Superwizjer TVN na 28 marca 2016
Tagi: media
21:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr i Paweł tym razem mierzą się z hejtami, które często kierowane są do homoseksualistów.

Tagi: LGBT
13:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o4r080uS0L1tsitpw_540

Nowy numer QX Magazine dostępny TUTAJ.

tumblr_inline_o4r08aM43a1tsitpw_540

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_o4r08iTsGX1tsitpw_540

Nowy numer Grab Mag dostępny TUTAJ

tumblr_inline_o4r08rgbwY1tsitpw_540

Nowy numer Get Out! dostępny TUTAJ

tumblr_inline_o4r08ztmYm1tsitpw_540

Nowy numer Echo Magazine dostępny TUTAJ.

tumblr_inline_o4r0d7ATjy1tsitpw_540

Magazyn Dirty Boyz, wersja tylko dla dorosły, nie które sceny są za bardzo perwersyjne i mogą urazić nie które osoby. Oglądanie materiałów erotycznych nie narusza twojej godności osobistej i nie jest sprzeczne z twoimi przekonaniami światopoglądowymi i religijnymi. Własnej woli i na własną odpowiedzialność chcę zapoznać się z zawartością magazynu Dirty Boyz naciśnij TUTAJ.

Frontiers Magazine

Next Magazine NY

San Francisco Bay Times

Wire Magazine

Midlands Zone

Agenda

David Atlanta

Gscene Magazine

QNotes

Liberty Press

Watermark

eXpression! Magazine

BTL

Healthcare Equality Index 2016

Blue Equity

The Fight Magazine

Tagi: media
10:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 1 kwietnia o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzą psycholog Agnieszka Rynowiecka oraz wolontariuszka Agnieszka.

 

Happy Easter!!! This is cute little Eve the second youngest chickie in the family. ❤️��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robbie Rogers (@robbierogers)

 

Całujemy! On vous embrasse! #amour #love #milosc #paris #paryz #weekend #paques #swieta #wielkanoc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

#Besos

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lance Bass (@lancebass)

 

Egg. Vinegar. Dye. Water. Auntie Nee. #happyeaster

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Blue Hamilton (@bluehamilton)

 

Truth be told, this bunny rabbit is scaring the crap outta me ��

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Andy Cohen (@bravoandy)

 

Happy Easter! First day of some much needed R&R. #puntamita #chillaxin #somuchthighmeat

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ronnie Woo (@ronniecwoo)

 

Happy Easter from the queens in Queens! ���� #Easter

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Brad Goreski (@bradgoreski)

 

“No one should face discrimination because of who they are or who they love,” said GLAAD President & CEO @sarahkateellis. “Today, Governor Deal stood on the right side of history and sent a clear message to the nation that hate is not a value of the Peach State. Other legislators must now take notice that corporate America, Hollywood, and everyday citizens demand acceptance and won’t tolerate writing discrimination into law.”

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @glaad

 

VICTORY: Following weeks of pressure from HRC and Georgia Equality, #Georgia Gov. Nathan Deal will veto H.B. 757, a deeply discriminatory bill that passed the state legislature. The legislation, which sparked a massive backlash of opposition from a broad array of #civilrights groups and leaders in #Hollywood and corporate #America, would have weakened local non-discrimination protections, allowed businesses to discriminate and deny service to #LGBT people, and explicitly empowered discrimination by taxpayer-funded religious organizations. #LGBTQ

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

 

My niece Ava's first Easter. She totally gets me.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

I found the Easter bunny.. Better looking than Santa Claus. @ninadobrev

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ruby Rose (@rubyrose)

 

@Regrann from @elenichols - #WordsOfWisdom #LaverneCox #transisbeautiful #artofsin #lgbtq #quotes #quoteoftheday #Regrann

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika laverne cox (@lavernecox)

poniedziałek, 28 marca 2016

Po długiej walce z rakiem mózgu zmarł ksiądz Jan Kaczkowski. Był wybitnym bioetykiem, intelektualistą, a jednocześnie bezpośrednim i ciepłym człowiekiem, który w przystępny sposób przekazywał swoją wiedzę za pomocą bloga i wideobloga. Informację potwierdziliśmy w założonym przez niego Hospicjum św. Ojca Pio.

Nie żyje ksiądz Jan Kaczkowski. Duchowny przegrał walkę z rakiem mózgu – poinformowali na Twitterze gdański polityk Radomir Szumełda i dziennikarz Paweł Sito. Potwierdziliśmy tę informację w założonym przez księdza Hospicjum w Pucku.

Radek Szumełda: "Odszedł jeden z najwybitniejszych księży, człowiek wielkiego formatu i serca. Ks. Jan Kaczkowski. Dla mnie osobiście to wielka strata." (NaTemat)

Tagi: LGBT religia
16:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Poniedziałek: Dziewczyny 5, odc. 6 o 21:10 na HBO i 22:00 na HBO3.

Gra tajemnic o 20:00 na CANAL+ Film HD. Wyjątkowo utalentowany brytyjski matematyk Alan Turing (Benedict Cumberbatch) w najważniejszym momencie II wojny światowej ostatecznie łamie niemiecki kod Enigma. Po zakończeniu wojny prowadzi zaś badania, w wyniku których powstaje komputer. Mimo ogromnych zasług, geniusz pada ofiarą opresyjnego brytyjskiego prawa, które w tamtych czasach piętnowało w okrutny sposób osoby homoseksualne. Film nagrodzony został Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany Grahama Moore'a. Opiera się on na książce Andrew Hodgesa "Alan Turing: the Enigma".

Mój syn jest kobietą o 01:30 na TVN Style. Niezwykła historia 22-letniego Izraelczyka, który udokumentował swoją podróż do Tajlandii w celu zmiany płci. Mężczyzna przez połowę życia oszukiwał najbliższych. Posunął się nawet do podrobienia dokumentów potwierdzających jego przyjęcie na studia. A wszystko po to, by pożyczyć od rodziców pieniądze na podróż i operację w Bangkoku. Mężczyzna powraca do rodzinnego kraju już jako kobieta. Widzowie dowiedzą się, jak zareagują jego najbliżsi, a także czy będą w stanie wybaczyć mu oszustwa i zaakceptować jego nową płeć.

Życie Adeli 1 i 2 o 00:25 na ale kino+. Piętnastoletnia Adela (Adele Exarchopoulos) przeżywa pierwsze uczuciowe zauroczenia i dramaty. Wkracza również w świat erotycznych doznań. Gdy poznaje ekscentryczną studentkę akademii sztuk pięknych, Emmę (Léa Seydoux), zmienia swoje podejście do miłości. Dzięki nowej, niebieskowłosej znajomej Adela stopniowo dojrzewa. Odkrywa własną kobiecość i nowe pragnienia. Obraz Abdellatifa Kechiche'a otrzymał Złotą Palmę i nagrodę FIPRESCI na MFF w Cannes. Festiwalowe jury doceniło także główne role Léi Seydoux i Adele Exarchopoulos, po raz pierwszy w historii tej imprezy przyznając dwie równorzędne Złote Palmy. Film był także nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Wtorek: Gra tajemnic o 21:15 na CANAL+ Film HD. Przodem do tyłu o 22:00 na Paramount Channel HD. Miasteczko w stanie Indiana. Howard Brackett (Kevin Kline), nauczyciel literatury angielskiej w liceum, wiedzie spokojne i uporządkowane życie. Niedługo ma poślubić koleżankę z pracy, Emily Montgomery (Joan Cusack), z którą jest od trzech lat zaręczony. Na krótko przed ceremonią aktor Cameron Drake (Matt Dillon), dawny uczeń Howarda, zdobywa Oscara za rolę żołnierza homoseksualisty. Odbierając nagrodę, dziękuje przed kamerami swojemu nauczycielowi i przy okazji sugeruje, że jest on gejem. W miasteczku wybucha skandal. Choć Brackett zarzeka się, że to nieprawda, ludzie z jego otoczenia, a także narzeczona zaczynają mieć wątpliwości. Pojawiają się też wścibscy dziennikarze, którzy nie dają Howardowi spokoju. Jeden z nich, Peter Malloy (Tom Selleck), jest homoseksualistą i chce, by nauczyciel otwarcie przyznał się do swojej orientacji.

Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 15 o 21:00 na FOX HD. Lekarzy czeka przeprowadzenie skomplikowanej operacji, polegającej na transplantacji trzech organów jednocześnie. Jackson odkrywa, że April znów jest w ciąży. Meredith zastanawia się, czy jako wdowa może znów zacząć chodzić na randki. Andrew nie chce być faworyzowany po tym, jak on i Maggie ujawniają wszystkim, że są parą.

Czwartek: Gra tajemnic o 21:30 na CANAL+ Film.  Przodem do tyłu o 20:25 na Paramount Channel HD.

Sposób na morderstwo, odc. 2 o 22:15 na TVN 7. Do Annalise przychodzi nowy klient, ekscentryczny milioner Max St. Vincent. Mężczyzna jest głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Na przekór wszystkim poszlakom Annalise każe swoim studentom udowodnić, że jest niewinny - nawet jeśli to nieprawda. W tym samym czasie profesorka zmaga się z podejrzeniami, że Sam jest zamieszany w zniknięcie Lili, co nie pozostaje bez wpływu na ich małżeństwo. Okazuje się też, że Wes może mieć coś do ukrycia.

Sobota: Graham Norton Show 18, o 00:00 na BBC Lifestyle. Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 15 o 21:00 na FOX HD. Przodem do tyłu o 18:35 na Paramount Channel HD.

Niedziela: Imperium 2, odc. 10 o 21:00 na FOX HD. Lucious prowadzi brawurową grę, by wprowadzić serwis streamingowy. Wierzy, że tym sposobem stanie się najbardziej wpływowym człowiekiem na rynku muzycznym. Wkrótce odkrywa, iż cała biznesowa strategia była częścią intrygi, która może zagrozić wszystkiemu, na co tak ciężko pracował. Tymczasem Cookie postanawia zaplanować koncert w więzieniu, w którym spędziła 17 lat.

Moja zagubiona seksualność o 20:00 na BBC Lifestyle. Historia trojga transpłciowych mieszkańców Irlandii, poszukujących swojej tożsamości, walczących o akceptację i oficjalne uznanie swojej prawdziwej płci.

Jestem Cait, odc. 2 - 3 - 4 o 18:00 na E! Entertainment.

Ekstra tydzień akcenty, powtórki itp:

Od poniedziałku do piątku: Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter oraz Charlie Carver. Współczesna rodzina 4x około 14:15 i 2x o 20:00 na Fox Comedy. Puszyści kontra szczupli, około 14:55 i 23:00 na BBC Lifestyle, z udziałem geja lekarza Christiana Jessena. Jak poznałem waszą matkę 2x o 19:20 na Comedy Central z udziałem Neil Patrick Harris.

Teoria wielkiego podrywu, 2x o 21:00 na Comedy Central z udziałem Jim Parsons. Od poniedziałku do od wtorku do piątku: Barwy szczęścia o 20:00 na TVP2. E! News o 07:00 - 07:45 - 13:00 - 13:45 - 16:00 - 16:45 - 22:00 - 22:45 na E! Entertainment. Glee 4 dwa odcinki około 02:45 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście, 2x o 22:00 na Comedy Central Family. Chirurdzy 3, o 18:00 na TVN 7. Grey's Anatomy: Chirurdzy 10, 2x od 14:25 na FOX HD.

Poniedziałek: Jestem Cait, odc. 3 o 20:00 na E! Entertainment. Medium z Hollywood, odc. 7 o 21:00 na E! Entertainment. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Wesele Jenny o 15:30 na CANAL+ Family HD.

Franciszek - papież buntownik o 13:00 i 19:00 na National Geographic Channel. (Plus Niedziela, 3 kwietnia o 20:30 na National Geographic Channel) Krótko po wyborze na papieża w 2013 r. Jorge Bergoglio został uznany za niekonwencjonalną osobowość. Zanim został duchowym przywódcą, przeszedł dramatyczną drogę. Wbrew oczekiwaniom rodziny zrezygnował ze studiów medycznych i przyjął śluby zakonne. Szybko awansował, by zostać prowincjałem zakonu jezuitów w Argentynie. W latach 70. Kościół rzymskokatolicki został wciągnięty w wir burzliwych wydarzeń społecznych, wywołanych przez rządy dyktatury wojskowej. Między innymi te bolesne doświadczenia spowodowały, że Bergoglio stał się "biskupem slumsów". Film przedstawia jego drogę życiową i posługę kardynała przed rzymskim pontyfikatem. Sceny fabularyzowane przeplatają się z archiwalnymi wywiadami.

Wtorek: Jestem Cait, odc. 3 o 19:00 na E! Entertainment. Po prostu Jillian, odc. 1 o 11:00 na E! Entertainment. Żona idealna 7, odc. 13 o 21:00 na Universal Channel. Dziewczyny 5, odc. 6 o 16:30 na HBO2. Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia 5, odc. 5 o 20:05 na POLSAT.

Środa: American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, odc. 9 o 22:00 na FOX HD. Top Chef 6, odc. 5 o 20:40 na POLSAT z udziałem sędziego Maćka Nowaka. You Can Dance - po prostu tańcz!, odc. 6 o 21:30 na TVN. Jestem Cait, odc. 3 o 21:00 na E! Entertainment. Orphan Black 2, odc. 10 o 22:00 na BBC HD.

Faking It, odc. 3 o 19:35 na MTV Polska.

Czwartek:  Betlejewski. Prowokacje 3, odc. 3 o 22:30 na TTV. Polska dla Polaków? Prowokacje ponownie zajmują się problemem uchodźców, tym razem sprawdzając, jak to jest być w ich skórze. Kiedy jest się Syryjczykiem, który po prostu siedzi na ławce w centrum dużego miasta i nagle zostaje zaatakowany przez agresywnego nacjonalistę z psem, który powołuje się na samozwańczy patrol obywatelski... czy można liczyć na pomoc przechodniów? Co zwycięży - ludzka empatia czy irracjonalna fobia?

W barze szybkiej obsługi, gdzie serwowane są dania kuchni bliskowschodniej zjawia się małżeństwo. Żona chce, by jej mąż spróbował czegoś innego, egzotycznego, ale mężczyzna od samego początku jest źle nastawiony do jej pomysłu. Swoją niechęć i agresję wyładowuje na właścicielu lokalu, który jest obcokrajowcem. Kto stanie w jego obronie?

Piątek: Nazywam się Jenner. Caitlyn Jenner, odc. 4 o 23:00 na POLSAT Cafe. Dziewczyny 5, odc. 6 o 22:00 na HBO3. Nowa kasa, odc. 1 o 13:15 - 16:15 - 22:15 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 3 o 20:00 na E! Entertainment. Po prostu Jillian, odc. 8 o 19:00 na E! Entertainment.

Sobota: Skandal 5, odc. 13 o 20:05 na FOX HD. American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, odc. 9 o 22:00 na FOX HD. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, odc. 4 o 22:10 na POLSAT. Downton Abbey 5, odc. 2 o 15:55 na TVP 1. Jestem Cait, odc. 1 - 2 - 3 o 14:00 na E! Entertainment. Ekipa z Newcastle 12, odc. 2 o 22:00 na MTV Polska. Bernard i Doris o 06:00 na HBO2. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 5 - 6 - 7 o 17:00 na E! Entertainment. Po prostu Jillian, odc. 8 o 20:00 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 3 o 23:00 na E! Entertainment. Priscilla, królowa pustyni o 09:50 na MGM HD.

Czyja wina?, odc. 6 o 11:00 na ATM Rozrywka. Po 22 latach małżeństwa Eliza Sierakowska chce rozwieść. Twierdzi, że jej mąż, Daniel jest gejem. Wyznaje przed sądem, że jeszcze przed ślubem wiedziała o skłonnościach mężczyzny, a mimo to postanowiła go uwieść. Po pierwszej wspólnej randce, na którą przyszła w męskim przebraniu, zaszła w ciążę. Daniel postanowił się z nią ożenić. Po latach spędzonych razem, Eliza czuje się upokorzona tym, że chcąc wzbudzić pożądanie męża, musi udawać mężczyznę. Ponadto do rozwodu namawia ją ich dorosły syn, który poznał prawdę o ojcu. Pan Daniel nie godzi się na rozstanie. 

Niedziela: Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, odc. 4 o 15:45 na POLSAT. American Horror Story: Asylum, odc. 5 o 02:00 na TV Puls. Pamiętniki Carrie, odc. 7 o 17:45 na CANAL+ Family. Żona idealna 7, odc. 13 o 17:00 na Universal Channel. Ekipa z Newcastle 12, odc. 3 o 22:00 na MTV Polska. Po prostu Jillian, odc. 1 o 10:00 E! Entertainment. Faking It, odc. 3 o 20:35 na MTV Polska.

Vice, odc. 2 o 22:50 na HBO2, program wspólny Vice i HBO w nie który programach akcenty LGBT dotyczące praw LGBT jak np

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem o 21:30 na National Geographic Channel. Morgan Freeman próbuje zrozumieć, skąd wzięła się obsesja ludzkości na punkcie życia po śmierci.

Tagi: media
12:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o4lqj9kTs01tsitpw_540

35-letni Kris van der Veen jest działaczem najstarszej organizacji LGBT na świecie - holenderskiej COC założonej w 1946 r.

Był radnym miasta Groningen, nakręcił również film dokumentalny o młodych ludziach LGBT w rosyjskim Murmańsku po wprowadzeniu zakazu tzw. propagandy homoseksualnej (nosi tytuł "5000 rubli" - tyle, ile mandat za publiczne całowanie się jednopłciowej pary).

Kris pochodzi z Harkemy, 5-tysięcznej osady. W wywiadzie Mariusza Kurca w najnowszej "Replice" przekonuje, że nie zawsze i nie wszędzie jego ojczyzna Holandia jest tęczowym rajem:

"W szkole byłem samotnym, nielubianym dzieckiem. Według kolegów zachowywałem się jak dziewczyna. Samochody mnie nie fascynowały. Piłka nożna również nie. Wołali za mną „Kristina” – to w najlepszym wypadku. Gorsze wyzwiska i szyderstwa były na porządku dziennym. Jak dziś myślę o sobie w tamtym czasie, to widzę smutnego chłopaka na szkolnym korytarzu – nie patrzy nikomu w oczy, by nie przyciągnąć uwagi, stara się iść „jak chłopak”, a nie „jak ciota”, choć nie ma pojęcia, jak miałoby to wyglądać. Bo przecież jestem chłopakiem! Jak należy chodzić? Popychali mnie niby przypadkiem, wpadali na mnie, zrzucali z roweru, kopali.

Namiętnie oglądałem „Beverly Hills” i marzyłem, by mieć kiedyś takie fajne grono przyjaciół, jak w tym serialu. Rodzicom ani nikomu nie byłem w stanie nic powiedzieć, bo musiałbym wyjawić przyczynę, której najpierw się domyślałem, a potem już byłem jej pewny: jestem gejem."

Opowiada też o swojej pierwszej miłości:

"To nie jest szczęśliwa historia. Ja miałem 18 lat, on 19. Byliśmy razem prawie rok, a potem Thijs zmarł. Gdy go poznałem, był bardzo radosny - zaraz pochwalił się, że właśnie zwalczył raka mózgu. Zakochaliśmy się najpiękniejszą, szczenięcą miłością. Sześć miesięcy później strasznie rozbolała go głowa. W szpitalu powiedzieli, że są przerzuty, trzeba operować. Potem jeszcze raz i jeszcze raz. Po niemal trzech miesiącach stwierdzili, że już więcej nic nie mogą zrobić. Odesłali go do domu. Zmarł 10 dni później, byłem przy nim.

Do dziś jestem w bliskim kontakcie z jego mamą, ona jest dla mnie jak druga mama.

Nie miałem już kandydata na męża - a małżeństwa jednopłciowe zalegalizowano u nas niedługo po jego śmierci (1 kwietnia 2001 r. - właśnie mija 15 lat - przyp. "Replika"). Moje życie się skończyło. O Thijsie myślałem jak o świętym. Byłem w dołku psychicznym kilka lat. Jednak to doświadczenie miłości i śmierci otworzyło mnie na ludzi.

Jak latami słyszysz, że jesteś beznadziejny, nic nie wart, bezużyteczny, żałosny, to zaczynasz mimochodem w to wierzyć. Przecież ci wszyscy ludzie nie mogą się mylić. Wielokrotnie rozważałem samobójstwo, a Thijs mnie odmienił. Po jego odejściu stwierdziłem, że muszę się na coś przydać. Nastolatki LGBT, uchodźcy, kobiety samotnie wychowujące dzieci - pomaganie innym stało się moją własną terapią." Cały wywiad z Krisem van der Veenem - do przeczytania w najnowszej "Replice".

 

Tagi: dokument LGBT
12:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

„Być gejem jest super, bo…?”Amerykański portal queerty.com opublikował odpowiedzi gejów na to pytanie. Bywają opinie i...

Opublikowany przez Replika na 22 marca 2016
Tagi: LGBT
12:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11