Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 31 marca 2018

Od czasu aneksji Krymu, w Polsce potroiła się liczba członków grup paramilitarnych. Adwokaci, architekci, śmieciarze – coraz więcej młodych Polaków spędza swój czas wolny na ćwiczeniach wojskowych w lesie.

Dostępne od 19/03/2018 do 17/04/2018

Tagi: dokument
20:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p6d4wsQsTP1tsitpw_540

James Ivory niedawno cieszył się ze zdobycia Oscara za scenariusz do gejowskiego melodramatu Tamte dni, tamte noce. Najstarszy laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w historii nie jest jednak w pełni zadowolony z końcowego efektu, a szczególnie tego jak reżyser Luca Guadagnino zdecydował się zaprezentować erotykę na ekranie.

Filmowiec swoje żale wylał na łamach brytyjskiego Guardiana. Z lektury tekstu dowiadujemy się, że najbardziej Amerykaninowi dokucza nieobecność w filmie pełnej męskiej nagości. W stworzonym przez siebie scenariuszu nie omieszkał zaznaczyć, że Elio i Oliver mają zaprezentować się bez żadnego okrycia, lecz wymóg ten ostatecznie zniosły klauzule w kontraktach Armiego Hammera i Timothee Chalameta. Ivory odniósł się również do słów reżysera, który to stwierdził, że w ogóle nie rozważał ukazania kompletnie roznegliżowanych aktorów w Tamtych dniach, tamtych nocach.

Jest całkowitą nieprawdą, gdy Luca mówi, że w żadnym momencie nie rozważał umieszczenia w filmie nagości. Siedział w tym pokoju, w którym teraz ja siedzę, i mówił o tym jak chce to zrobić, więc gdy opowiada, że za tym, by tego nie robić stała świadoma decyzja estetyczna, to po prostu wciska kit.

To zawsze wydaje mi się oszustwem, gdy ludzie krzątając się przed lub po stosunku miłosnym są owinięci w prześcieradło. Dwóch gości dopiero co uprawiało seks, wstają i oczywiście widzimy wszystko, to co jest do zobaczenia. Dla mnie to bardziej naturalna rzecz niż zakrywanie, lub to co zrobił Luca, czyli najazd kamery w stronę okna i pokazanie drzew - Moviesr Room.

Tagi: Ploty
11:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mija właśnie 15 lat, jak w marcu 2003 r. na billboardach w kilkunastu miastach Polski zawisły zdjęcia jednopłciowych par trzymających się za ręce.

O akcji Kampania Przeciw Homofobii „Niech Nas Zobaczą”, która przeszła do historii polskiego ruchu LGBT, pisze w najnowszej "Replice" specjalnie dla Repliki ówczesny prezes organizacji – Robert Biedroń

Fragment tekstu: "Przedstawiając swój pomysł, fotografka Karolina Breguła opowiedziała, że niedawno spędziła jakiś czas w Szwecji, gdzie dzieliła mieszkanie z polską parą gejów. Gdy rodzice jednego z nich zapowiedzieli, że przyjeżdżają w odwiedziny, ci faceci wpadli w panikę - zaczęli sprzątać wszystko, co wskazywałoby, że są parą lub że są gejami. Mieli być tylko kolegami! Zniknęły wspólne zdjęcia, z sypialni zrobili pokój jednego z nich, każda „niestosowna” książka czy „kojarzący się” plakat zostały schowane. Karolina była zszokowana - ze swoją homoseksualnością nie mieli problemu, ale nie mieściło im się w głowie, że mogliby żyć jawnie wobec rodziców. Odgrywanie szopki uznali za coś naturalnego. „Co z tą Polską jest, że nasi geje odstawiają taki cyrk? Trzeba to zmienić!” - po czym wyjawiła, że chce zrobić zdjęcia polskim parom homoseksualnym, dodając: „Tych zdjęć musi być dużo, musi być jasne, że to są pary i zdjęcia pokażemy w przestrzeni publicznej”.

Zdjęć było ostatecznie 30. Kampanii Przeciw Homofobii udało się znaleźć 15 par męsko-męskich i 15 par damsko-damskich, które zgodziły się upublicznić swe wizerunki

Akcja zorganizowana bardzo skromnymi środkami (Karolina Breguła nie wzięła złotówki za zdjęcia) przeszła wszelkie oczekiwania. Sukces w postaci rozgłosu medialnego był ogromny. "Niech Nas Zobaczą" to była pierwsza w Polsce wielka debata publiczna o homoseksualności.

tumblr_inline_p65us2JDHG1tsitpw_540

"To właśnie zwyczajność par ze zdjęć rozwścieczała homofobów najbardziej. Wielu mówiło, że fotki są wulgarne zanim je zobaczyli. Potem więc, ośmieszeni, oburzali się jeszcze bardziej! Takie reakcje obnażały ich wyobrażenia. Gej wyglądający jak zwyczajny człowiek jest jeszcze gorszy niż gej przegięty i wulgarny!"

"Billboardy z plakatami dewastowano prawie natychmiast. Dostałem mnóstwo strasznych mejli z pogróżkami." "Najbardziej przeraziła mnie „czysta” nienawiść - zobaczyłem ją w ludziach, którzy przychodzili protestować w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Poświęcali czas i energię, by wykrzyczeć nam prosto w oczy: „Pedały, wypierdalać!”, „Pedały do gazu”.

"W „Tygodniku Powszechnym” Józefa Hennelowa pisała: Organizatorom akcji chodziło tak jasno o zdominowanie bodaj na krótko podświadomości i opinii publicznej, z pełnym zlekceważeniem faktu, że nie każdy sobie tego życzy i nie życzyć sobie ma także prawo. Co to oznacza? Mamy się pochować, bo ktoś sobie nie życzy nas widzieć? Przestrzeń publiczna jest wspólna, pełno w niej przecież wizerunków par hetero. „Nasz Dziennik” pisał o „dewiacyjnej kampanii”, Maciej Rybiński proponował w „Rzeczpospolitej” podobną akcję, tylko z politykami: „Wyobraźmy sobie czas kampanii wyborczej i napisy przy wizerunkach kandydatów: koprofag, fetyszysta, zoofil. Cóż za bogactwo wyboru!”. (...) Na alarm przed ekspansją homoseksualną bił Piotr Semka. Szczególnie krytykowano wsparcie, którego akcji udzieliła Izabela Jaruga-Nowacka. W końcu w obronie akcji powstał list otwarty" (...)

Akcja "Niech Nas Zobaczą" sprzed dokładnie 15 lat była wielkim sukcesem - ale okupionym dramatami - pisze Robert Biedron w najnowszej "Replice".

"Największą chyba cenę zapłacili nasi modele i modelki. Jedna dziewczyna została rozpoznana w autobusie, kilku facetów zaczęło ją popychać, wyzywać. Na przystanku wyciągnęli ją na zewnątrz, kierowca ani inni pasażerowie nie reagowali. Została pobita.

Tomek, model z chyba najczęściej pojawiającego się w mediach zdjęcia, przeżył koszmar. To był młodziutki chłopak z niewielkiego miasta. Zdjęcie z nim i z drugim gejem (nie byli parą w życiu) opublikował „Newsweek” na kilka dni przed premierą akcji. Ktoś powielił stronę gazety i rozwiesił na drzewach w mieście Tomka z dopiskiem – cytuję z pamięci – że ten pedał nazywa się tak i tak i mieszka w naszym mieście. Tomek przez kilka tygodni nie wychodził z domu."

"W samej Kampania Przeciw Homofobii mieliśmy przez cały marzec 2003 r. zarządzanie kryzysowe. Adam Biskupiak, Elwira Chruściel, Paweł Osik, Tomek Szypuła (działał w Krakowie, kilka lat później był prezesem KPH) – wszyscy czuliśmy się niemal jak żołnierze na froncie. Patrząc z perspektywy tych 15 lat, myślę bez fałszywej skromności, że „Niech Nas Zobaczą” to było mistrzostwo świata: za ok. 40 tys. zł zafundowaliśmy pierwszą wielką publiczną debatę o homoseksualności. Gdybyśmy chcieli czas i miejsce w mediach wykupić, musielibyśmy płacić miliony." (...) Cały tekst Roberta Biedronia pt. "Zobaczyli nas!" - do przeczytania w najnowszej "Replice".

tumblr_inline_p65i7bB9811tsitpw_540

Tagi: kampania kph
11:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Todrick Hall rozpętał dziś klubowy utwór klubowy i zawiera tłumy ledwie ubranych tancerzy, neonów, brokatów i RuPaul w ostra i ognista rola rapera.

Todrick Hall Dem Beats (ft. RuPaul)

Aktor Keiynan Lonsdale wydał nowy singiel "Kiss the Boy", który Lonsdale powiedział Billboardowi, który napisał po obejrzeniu pierwszego zwiastun "Love Simona", w którym zagrał w roli głównej.

"Myślałem o Love, Simon i byłem naprawdę szczęśliwy. "Jeśli chcesz pocałować chłopca. Więc lepiej pocałuj chłopca w tej chwili." ... Miałem tak wiele do zrobienia, z filmem, z moim osobistym życiem i wszystkimi związkami, w których byłem, i historiami innych ludzi, które mi powiedzieli."

Lonsdale ujawnił się jako biseksualny na poście Instagram w 2017 roku.

Keiynan Lonsdale - Kiss The Boy

Toni Braxton zaprosiła swoje sióstry, Tamary i Towandy, do swojego nowego teledysku. Razem konfrontują się z byłym kochankiem Toni z powodu zerwania związku. Błyszczący wizualny klip został wyreżyserowany przez Mike'a Ho. "Long As I Live" to najnowszy singiel z nowej płyty Braxton, Sex & Cigarettes.

Toni Braxton ‘Long As I Live’

"Change" piosenka współpraca Charliego Putha z legendarnym piosenkarzem folkowym Jamesem Taylorem. Pojawia się na nadchodzącym albumie Puth, Voicenotes, 11 maja. 26-letni piosenkarz miał premierę utworu podczas sobotniego marszu przeciwko broni palnej. Odpowiednio, poświęcił tę piosenkę wszystkim studentom z Parkland na Florydzie i wszystkim, którzy stracili życie w związku z bezsensowną przemocą na całym świecie.

Charlie Puth ft. James Taylor ‘Change’

Czy kochasz Dirrty" od Christiny Aguilera? Louisa Johnson wyraźnie to robi w nowym klipie. Do 20-letnia angielska piosenkarka, jej nowy singiel „Yes”.

Towarzyszący obraz jest równie pewny siebie. Tak jak Aguilera, Johnson decydowała się na formalną kolację, którą rozbija. Jednak podobnie jak Christina, Louisa również pokazuje ruchy striptizerki na stole i na rurze.

Sprawdź zabawny klip poniżej. Ten bez wątpienia stanie się hitem dla zwyciężczyni dziesiątego sezonu X Factor.

Louisa Johnson ft. 2 Chainz ‘Yes’

Kylie Minogue jest zdecydowanie ostatnich dniach na czasie. Utwory, które usłyszeliśmy z jej nadchodzącego czternastego studyjnego albumu, Golden. Podczas ostatniego przystanku promocyjnego 49-letnia Australijska piosenkarka złożyła hołd legendzie Dolly Parton.

Minogue wykonało ekskluzywny koncert dla 60 minut w Australii w miniony weekend. Wypuściła "Dancing" i "Golden" ze swojej nowej płyty, ale także "Islands In The Stream" rozsławiona przez Dolly Parton i Kenny'ego Rogersa.

Kylie Minogue jej śpiewa piosenki Dolly Parton ‘Islands i The Stream’

Pięć lat temu Adam Sanders został odrzucony w American Idol, ale powrócił w nowym sezonie jako drag queen Ada Vox. Sanders powiedział: "W wieku 12 lat po przesłuchaniu do American Idol, gdy miałem zaledwie 19 lat. Przeszedłem do pierwszej 50. Sanders wyjaśnił, że wiele przeszedł po wyjściu z programu: "Po American Idol zacząłem otrzymywać wiadomości w mediach społecznościowych każdego dnia, ludzie atakowali moją wagę, moją seksualność ... mówili mi, że byłem okropny."

Prace nad nową wersją utworu „Po co” trwały kilka tygodni. Kompozytorem muzyki jest izraelski artysta Idan Raichel, a słowa piosenki napisała Kayah.

Myślę, że ten tekst powstał też troszeczkę dla mnie autoterapeutycznie, bo ja lubię się martwić niestety o przyszłość, lubię rozkminiać to, co było, a przecież tak naprawdę jedyne, co prawdziwe, to jest tu i teraz. Razem z tą piosenką przyszło wiele dobrego do mojego życia i mam nadzieję, że posiada ona właśnie taki pozytywny ładunek, który będzie się rozprzestrzeniać na innych - podkreśla wokalistka.

Raichel przyznaje, że akustyczna wersja utworu jest mu bardzo bliska. W pierwszej wersji jest jakaś iskra, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Ale z drugiej strony, przez ostatnie trzy lata gram tylko solo na fortepianie, nie występuję z moim zespołem, gram tylko akustycznie, dlatego właśnie czuję ogromną więź z wersją akustyczną tej piosenki - mówi. (meloradio)

Kayah feat. Idan Raichel - Po co

Lady Gaga wydała z Eltonem Johnem "Your Song" z nadchodzącego albumu z tribute to muzycznej legendy o nazwie Revamp: Reimagining the Songs Of Elton John & Bernie Taupin.

Album Eltona Johna Revamp: Reimagining the Songs z udziałem: Mary J. Blige, Alessia Cara, Miley Cyrus, Coldplay, Elton John & P! Nk & Logic, Florence + The Machine, The Killers, Mumford & Sons, Q-Tip i Demi Lovato, Queens Of The Stone Age, Ed Sheeran i Sam Smith pojawia się również na albumie.

Lady Gaga Covers ‘Your Song’ piosenka od Eltona Johna

Tagi: muzyka
11:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Trans Fuzja: Z jednej strony nie dostrzega nas społeczeństwo, nie widzą najbliżsi, nie widzi nas prawo, a medycyna dostrzega w nas jedynie przypadki. Z drugiej – w obawie przed presją i opresją otoczenia nie zawsze chcemy ujawniać nasze nienormatywne tożsamości płciowe. Pokazać się światu, ujawnić się, czy skryć głęboko, zniknąć w tłumie – idealnego wyjścia nie ma. Ale dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych i warto z tej okazji przypomnieć światu, że istniejemy.

Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych, obchodzony 31 marca ustanowiono w 2009 r., by wskazywać na problem dyskryminacji ze względu na tożsamość i ekspresję płciową. Bardzo szybko przerodził się w dzień, w którym otwarcie dzielimy się swoimi różnorodnymi doświadczeniami. Dla części z nas jest świętem, wyrazem akceptacji i okazją do refleksji. Jednych mobilizuje, ale dla innych może być nieprzyjemnym brzęczeniem, że coming out jest obowiązkowy dla każdej osoby. Chcemy przypomnieć, że ujawnianie swojej transpłciowości nie jest obligatoryjne. To indywidualna decyzja każdej osoby transpłciowej. Mamy prawo do wyboru i prywatności. Otwarte mówienie o swojej tożsamości nie może spotykać się z dyskryminacją i przemocą, tak samo jak decyzja o jej nieujawnianiu nie powinna być poddana presji społecznej lub ocenie. A każdej osobie pod transpłciowym parasolem życzymy bezpieczeństwa w (nie)widzialności.

Przykłady warto być sobą: Kinga Kosińska o religii i transpłciowości

KPH kampania Storytelling - odkryj moc swojej historii

Kampania "Będzie lepiej" - Anna Grodzka - polityk, działaczka społeczna, współzałożycielka Fundacji Trans-Fuzja.

Laverne Cox prezentuje: Słowo na T.

Dokument Córka inna niż wszystkie, rodzinie i nastolatce już Jazz Jennings

Pomimo sukcesu, znanych trans osób takich jak Janet Mock czy Bruce Jenner, ale wielu zwykły osób transpłciowe walczą o swoje prawa, są prześladowani. Vox nakręcił krótki film o trans kobiecie Lily Carollo, z Burbank, w Kalifornii, opowiada swoją historie.

Dokumenty być sobą nie trzeba wstydzić się kim jest transpłciowe osoby są tak samo wartościowe jak inne. Transpłciowe są najbardziej dyskryminowane nawet przez same środowisko, morderstwa osób transpłciowy wzrastają i to w krajach tak zwane chrześcijański, jak Brazylia czy USA. Transpłciowe osoby powinno ochronieni stanąć za nimi. Dziewczyny z wyboru

Byłem córką Cher

Alex, mężczyzna transseksualny który jest też rodzicem, w nowym filmie zachęca inne osoby trans po myśleli o tworzeniu rodziny poprzez adopcję dzieci. Klip jest z okazji tygodnia adopcji w Wielkiej Brytanii, zachęcić Brytyjczyków do przyjmowania dzieci.

Krótki film od Graf Jake pod tytułem "headspace" prowadzi nas do nowego świata, jakie są wyzwania dla transseksualny osób napotykają w trakcie codziennym życiu, problemów.

National Geographic przestawił opowieść transpłciowy dzieci z całego świata

Eri Hayward urodziła się jako chłopiec w Utah i wychowany w kościele Świętych w Dniach Ostatnich. Pokazuje transpłciową mormonkę tuż i przed Eri kiedy poleciała do Tajlandii na operację zmiany płci.

Historia małżeństwa transpłciowego Ashley i Tony

Amerykańscy transpłciowi nastolatkowie

Akceptacja transpłciowości przebywa długą drogę, ale to nie znaczy, że jest łatwo wyjść że być transpłciowy zwłaszcza na obszarach wiejskich w Australii.

leczenie

PiS będzie musiał wytłumaczyć się na arenie międzynarodowej z tolerowania tego procederu. Bo póki co aprobuje działalność ośrodków praktykujących leczenie z homoseksualności. Młodzi chłopcy, którzy tam trafiają, bywają molestowani seksualnie przez tzw. terapeutów pod pozorem uczenia ich „zdrowego dotyku męskiego”

Polskie organizacje pozarządowe – m.in. Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, fundacja Autonomia – przygotowały dla Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ raport w opisujący sytuację lesbijek, gejów, osób trans i interpłciowych z niepełnosprawnościami w Polsce.

Po zapoznaniu się z raportem Komitet skierował do polskiego rządu pytania. Jedno z nich dotyczy tolerowania kontrowersyjnych terapii konwersyjnych (inaczej reparatywnych) stosowanych wobec osób LGBTQ. To już kolejne, po stanowisku Parlamentu Europejskiego z 1 marca 2018 roku, upomnienie międzynarodowej organizacji dla Polski w tej sprawie.

To oznacza, że PiS będzie zmuszony wytłumaczyć się na arenie międzynarodowej z polityki krajowej wobec szkodliwego procederu. A póki co PiS ma na koncie nie tyle bierność wobec ośrodków praktykujących leczenie z homoseksualności, ile wręcz aprobatę dla podobnych praktyk - Oko Press.

Komentarz Kampanii Przeciw Homofobii: 

Czy Polska ma zamiar zakazać terapii konwersyjnych? – pytają polski rząd członkowie Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnością ONZ. Polskie władze przez lata nie robiły nic, aby ukrócić ten szkodliwy proceder. Teraz rząd PiS będzie musiał się tłumaczyć, dlaczego Polska tak długo była bierna i nie zrobiła nic, aby zakazać stosowania tej szkodliwej i zdyskredytowanej medycznie metody „leczenia” homoseksualności.

Niecały miesiąc po głosowaniu w Europarlamencie, który wezwał kraje UE do zaprzestania tzw. terapii konwersyjnych osób homoseksualnych (szczegóły tutaj), do sprawy odnieśli się członkowie Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnością ONZ. Po zapoznaniu się z raportem (raport dostępny tutaj) przygotowanym przez polskie organizacje pozarządowe – Fundację Autonomia, Kampanię Przeciw Homofobii, Kulturę Równości, Lambdę Warszawa i Stowarzyszenie Wenus z Milo – Komitet przygotował listę pytań do polskiego rządu. Na liście znalazło się m.in. pytanie dotyczące tzw. terapii konwersyjnych. Członkowie Komitetu chcą wiedzieć czy Polska ma zamiar zakazać stosowania tej metody „leczenia” homoseksualności. Rząd ma czas do września, aby się do tego odnieść. Wówczas odbędzie się kolejna sesja Komitetu, w której udział wezmą reprezentanci polskich władz.

Pytanie Komitetu oznacza, że polski rząd będzie musiał wytłumaczyć się na arenie międzynarodowej ze stosowania w Polsce tzw. terapii konwersyjnych. Zdyskredytowanej medycznie metody, która jest szkodliwa i stanowi realne zagrożenie dla zdrowia psychicznego osób LGBT – komentuje sprawę Mirosława Makuchowska z KPH i dodaje – To również wyraźny sygnał dla polskiego rządu, że ONZ przygląda się Polsce i monitoruje sytuację dotyczącą lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

„Terapie” konwersyjne – brak kontroli prowadzi do nadużyć

O zagrożeniach związanych z terapią konwersyjną w 2016 roku alarmowało Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, które w oficjalnym stanowisku nt. zdrowia osób o orientacji homoseksualnej napisało:

Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom.

Mimo to „terapie” konwersyjne są w Polsce nadal stosowane. Trudno jednak określić, czy jest to zjawisko powszechne. Brakuje statystyk pozwalających stwierdzić ile dokładnie osób korzysta z tej metody i próbuje zmienić niemożliwą do zmiany orientację seksualną z homoseksualnej na heteroseksualną. Jak dotąd udało się zlokalizować kilka ośrodków, które specjalizują się w prowadzeniu „terapii” konwersyjnych. Ośrodki te nie są objęte żadnym nadzorem ani kontrolą, a to prowadzi do wielu nadużyć. Młodzi chłopcy, którzy tam trafiają, bywają molestowani seksualnie przez tzw. terapeutów pod pozorem uczenia ich „zdrowego dotyku męskiego”. Oprócz ośrodków, duży problem stanowią nie kontrolowani przez nikogo terapeuci, którzy prowadzą prywatną praktykę.

Aby to zmienić konieczne jest wprowadzenie ustawy o zawodzie psychologa, która zawierałaby zakaz prowadzenia tzw. terapii konwersyjnych. Pytanie zadane polskim władzom przez ONZ może nas do tego przybliżyć. Dlatego tak cieszy nas fakt, że polski rząd już wkrótce będzie musiał odnieść się do tematu terapii konwersyjnych – podsumowuje Makuchowska.

*********************

Ponieważ zwolennicy terapii "leczenia homoseksualizmu"  promują w Internecie, aby docierać swoimi kłamstwami do przyjrzymy się każdemu, kto zaprzecza praktyce leczeniu homoseksualizmu.

Większości eksperci medyczni zgadzają się, że próby leczenia seksualności są daremne, błędne i często faktycznie szkodliwe. Próby zmuszenia nastolatków do stłumienia swojej seksualności wiązały się z depresją, samookaleczeniem, a nawet samobójstwem.

Ale gdy anty LGBT grupy prezentuje profesjonalnie sfilmowane wideo i pod przykrywką książki, łatwo zapomnieć, co naprawdę myślą eksperci. Oto lista ekspertów, którzy sprzeciwiają się terapii homoseksualizmu.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej:

Wobec szerzącej się w polskiej debacie publicznej dezinformacji na temat zdrowia psychicznego i fizycznego osób homoseksualnych oraz oceny moralnej ich postępowania, jak również w obliczu faktu, iż 11 października 2016 r. w Sejmie RP wystąpił znany ze swoich potępiających homoseksualność poglądów Paul Cameron, w oparciu o aktualną wiedzę naukową przedstawiamy stanowisko na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej i konsekwencji szerzenia uprzedzeń z tym związanych.

Zdajemy sobie sprawę, że kwestia orientacji seksualnej jest tematem budzącym kontrowersje i znaczne zainteresowanie społeczne. Z tego powodu uważamy za istotne, by uczestnicy debaty publicznej i politycznej korzystali z wniosków wynikających z prowadzonych współcześnie (zarówno w polskich, jak i zagranicznych ośrodkach naukowych) badań na temat funkcjonowania osób homoseksualnych oraz z aktualnie obowiązujących ustaleń środowisk naukowych w tym zakresie.

Orientacja seksualna jest współcześnie definiowana jako pociąg erotyczny i uczuciowy wobec mężczyzn, kobiet lub obu płci. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji. W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w 1991 roku - z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Chcemy podkreślić, że druga z wymienionych tu klasyfikacji stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce.

Kształtowanie się orientacji seksualnej jest procesem złożonym, pozostającym pod wpływem wielu czynników, wśród których znaczącą rolę odgrywają uwarunkowania biologiczne. Orientacja seksualna nie podlega możliwości dowolnego kształtowania zgodnie z kulturowo - społecznymi oczekiwaniami, nie jest kwestią wyboru lub mody. Podobnie jak osoby heteroseksualne, osoby homoseksualne mają prawo do korzystania z usług medycznych i psychologicznych, jednak wskazaniem do leczenia w żadnym razie nie powinna być orientacja seksualna tych osób. Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom.

Orientacja homoseksualna, jako cecha osobista , podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Orientacja seksualna per se nie determinuje, poziomu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, społecznego czy moralnego. Za nieuprawnione i wyjątkowo krzywdzące uznajemy szerzenie poglądu nawołującego do patologizacji lub penalizacji homoseksualności, co miało miejsce w wypowiedziach np. Paula Camerona.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się powielaniu przez polityków i publicystów opinii na temat osób homoseksualnych, nie znajdujących poparcia we współczesnych badaniach, a także wyrażamy głęboki niepokój o społeczne konsekwencje tego rodzaju działań. Zwracamy uwagę, że reprodukowanie uprzedzeń wobec tych osób może skutkować pogorszeniem jakości psychicznego i fizycznego funkcjonowania znaczącej części społeczeństwa (przykładem mogą być próby samobójcze osób prześladowanych na tle homofobicznym). Reprodukowanie uprzedzeń przyczynia się także do pogłębiania szkodliwych podziałów społecznych oraz do wzrostu postaw nienawiści wobec osób będących członkami naszego społeczeństwa, co grozi głęboką dezintegracją tego społeczeństwa.

Wzywamy wszelkie zdrowotne organizacje naukowe działające w Polsce oraz wszystkich seksuologów, psychologów, psychiatrów i innych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podjęcia działań polegających na dementowaniu stereotypów i uprzedzeń na temat osób homoseksualnych oraz skojarzeń pomiędzy homoseksualnością a zaburzeniami zdrowia fizycznego i psychicznego oraz przestępczością seksualną. Ponadto, wzywamy wszelkie polskie organizacje naukowe działające w dziedzinie edukacji, jak również pedagogów i wychowawców dzielących z rodzicami odpowiedzialność za rozwój postaw społecznych u dzieci i młodzieży do rzetelnej edukacji na temat homoseksualności i uwrażliwiania swoich podopiecznych na problem dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Jednocześnie zachęcamy uczestników debaty publicznej, by przy świadomości znaczenia wypowiadanych opinii oraz poczucia odpowiedzialności za ich możliwe społeczne konsekwencje, korzystali z wiedzy i doświadczeń pracujących na polskich uczelniach ekspertów w dziedzinie psychologii, seksuologii i psychiatrii, zrzeszonych w stowarzyszeniach i zespołach badawczych, których działalność pozwala na pozyskanie aktualnej wiedzy na temat orientacji seksualnej.

Światowe Stowarzyszenie Psychiatryczne. Międzynarodowa organizacja towarzystw psychiatrycznych zaprzecza terapii leczenia homoseksualnej.

Mówią: "Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że orientację seksualną można zmienić. Co więcej, tak zwane terapie leczenia homoseksualizmu mogą stworzyć środowisko, w którym rozwijają się uprzedzenia i dyskryminacja, i mogą być potencjalnie szkodliwe. Terapia jest po prostu całkowicie nieetyczna.

American Medical Association - AMA zdyskwalifikowała terapię leczenia homoseksualizmu. Rezolucja przyjęta przez AMA "sprzeciwia się stosowaniu terapii" reparatywnej dla orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej".

Służby medyczne odpowiednik Polskiego NFZ - NHS England i NHS Scotland podpisały w Wielkiej Brytanii protokół ustaleń w sprawie terapii leczenia homoseksualizmu, zaprzeczyli jej.

Mówią: "Praktyka terapii, zarówno w odniesieniu do orientacji seksualnej, jak i tożsamości płciowej, jest nieetyczna i potencjalnie szkodliwa".

Pan American Health Organization. Organ Organizacji Narodów Zjednoczonych, który obejmuje 35 państw członkowskich, nie zgadza się na terapię leczenia homoseksualizmu.

Mówią: "Pracownicy służby zdrowia, którzy oferują" terapie reparatywną; dostosują się do uprzedzeń społecznych i odzwierciedlają naukę ignorancję w sprawach seksualności i zdrowia seksualnego."

Międzynarodowe Towarzystwo Pielęgniarek Psychiatryczno-Psychiatrycznych - ISPN ostrzegają, że ​​[potencjalne szkody] z terapii konwersji "obejmują lęk, depresję, unikanie intymności, dysfunkcję seksualną, PTSD, utratę pewności siebie i poczucie własnej skuteczności, wstyd/poczucie winy, zachowania autodestruktywne i samobójstwo.

"Międzynarodowe Stowarzyszenie Pielęgniarek Psychiatryczno-Psychiatrycznych (ISPN) uważają, potrzeba zwiększenia świadomości i uwagi na potencjalne zagrożenie, jakie jest terapia reparatywna stwarza dla zdrowia i dobrego samopoczucia osób homoseksualny i biseksualny.

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne sprzeciwia się leczeniu homoseksualizmu. "Zalecają, aby etyka praktykujący lekarzy powstrzymali się od prób zmiany orientacji seksualnej, pamiętając o medycznym przykazaniu po pierwsze, nie szkodzić."

APA zauważa, że ​​"ostatnio nagłośnione wysiłki mające na celu repatologizacji homoseksualizmu poprzez twierdzenie, że można ją wyleczyć, często są kierowane nie przez rygorystyczne badania naukowe lub psychiatryczne, ale przez siły religijne i polityczne sprzeciwiające się pełnym prawom obywatelskim dla homoseksualnych".

Tak samo wiele inny krajów towarzystw psychologiczne sprzeciwiają się leczeniu homoseksualizmu miedzy innymi Australijskie Towarzystwo Psychologiczne, Norweskie Stowarzyszenie Psychiatryczne, Brazylijska Federalna Rada Psychologii, Indyjskie Stowarzyszenie Psychiatryczne, Libańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Południowoafrykańskie Towarzystwo Psychiatrów, Krajowe Stowarzyszenie Psychologów Szkolnych, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, American School Counsellor Association, Amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz małżeństwa i terapii rodzinnej, American Counselling Association, Krajowe Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych, Amerykańska Akademia Pediatrii, Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne, Agencja zdrowia publicznego Kanady, Brytyjska Rada Psychoterapii, Brytyjskie Stowarzyszenie Poradnictwa i Psychoterapii, Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne, Brytyjska Rada Psychoanalityczna, The Royal College of Psychiatrists, Brytyjskie Stowarzyszenie Psychoterapii Behawioralnych i Poznawczych, National Counselling Society, American Academy of Physician Assistants, Amerykańskie Stowarzyszenie Pedagogów Seksualności, Doradców i Terapeutów, Amerykańska Federacja Nauczycieli, American College of Physicians, American Bar Association.

Nawet Stowazyszenie doradców chrześcijańskich, ACC, profesjonalna grupa psychologów i psychiatrów, które reprezentuje doradców chrześcijańskich i ułatwia poradnictwo wysokiej jakości w Wielkiej Brytanii, zaprzeczyło terapii leczenia homoseksualizmu.

Kościół anglikański - Synod generalny Kościoła przyjął wniosek, który stwierdza: "terapia konwersji jest potępiana przez profesjonalistów jako szkodliwa dla osób LGBT, ponieważ opiera się na błędnym przekonaniu, że bycie osobą LGBT jest złe.

"Prowadzi to do nasilenia problemów ze zdrowiem psychicznym społeczności LGBT z powodu stygmatyzacji. "Biorąc pod uwagę, że wielu praktykujących taką terapie jest niemedycznie wyszkolonych przywódców religijnych, konieczne jest, aby Kościół anglikański jednoznacznie potępiał takie szkodliwe praktyki".

Kościół Anglii nawet wezwał władze do zakazania terapii mających na celu zmianę orientacji seksualnej. Przedstawiciele Kościoła potępili też takie praktyki jako "nieetyczne" i "potencjalnie groźne".

Nie który krajach taki jak na Malcie i Szwajcarii zakazali takiej praktyki, która została zakazana także na nieletnich osobach w dziewięciu stanach USA: New Jersey, Kalifornia, Oregon, Illinois, Vermont, Nowy Meksyk, Connecticut, Rhode Island i Nevada oraz Dystrykt Kolumbii. (PinkNews)

Dominik miał problemy z zaakceptowaniem siebie. Zaczął szukać pomocy psychoterapeuty. Niestety, okazało się, że metoda pracy specjalistki na którą trafił polegała na….”leczeniu” homoseksualizmu. Resztę tej smutnej historii publikuje Newsweek Polska.

Katolicka terapia wpędziła mnie w chore myślenie o sobie. Dała mi fałszywą nadzieję, że mogę założyć rodzinę i żyć jak mężczyzna hetero – opowiada Tomasz Puła, który przez rok uczestniczył w krakowskiej grupie wsparcia dla gejów. Terapia miała „wyleczyć” go z homoseksualizmu. Dziś ostrzega innych - Newsweek.

National Center for Lesbian Rights napisali list publicznych z dziewięcioma byłymi przywódcami ruchu tak zwane "ex-gay", w którzy ujawniają prawdę o tzw terapii konwersji.

W pewnym momencie, byliśmy nie tylko głęboko zaangażowani w ruch "ex-gay", byliśmy założycielami, przywódcami i organizatorami. Ponad pół wieku doświadczenia, więc niewielu ludzi ma tyle wiedzę na temat nieskuteczności i szkodliwości terapii leczenia homoseksualizmu. Wiemy z pierwszej ręki co to jest emocjonalne i duchowe szkody może spowodować, zwłaszcza dla nastolatków LGBT. My lepiej wiemy. My kiedyś wierzyliśmy, że orientacja seksualna lub tożsamość płciowa jest wyborem i można zmienić. Patrząc wstecz, nauczano nas, że nasza orientacja można poprawić. Mówiono nam, że bycie LGBT jest złe, chore, grzeszne, jest przeciwko Bogu.

Odzyskiwanie życie po terapii leczenia z homoseksualizmu jest trudne. Niektórzy na zawsze zranieni emocjonalnie. Terapia wzmacnia homofobie, lęk, poczucie winy i depresję. To prowadzi do wstrętu do siebie i emocjonalnej i psychicznej krzywdy, gdy zmiana nie udaję się. Niestety, wielu wybiera samobójstwo wskutek terapii nie udanej. W związku z tym, teraz jesteśmy zjednoczeni w naszym przekonaniu, terapia jest zarówno nieefektywna i szkodliwa. Potępiamy próby zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Upominamy rodzicom żeby kochać i akceptować swoje LGBT dzieci. Błagamy kościół zaakceptować, przyjąć osób LGBT z pełnej równości i integracji.

Stacja amerykańska ABC program 20/20 badała dotyczące tak zwane terapii leczenia homoseksualizmu. Jak się leczy w przeszłości miedzy innymi po przez kastrację chemiczną, terapię hormonalną, terapię elektrowstrząsami, stosowanie leków wywołujących nudności i masturbację.

Mimo praktyka została zakazana w Kalifornii, Oregon, w stanie New Jersey, Vermont, Illinois i Waszyngtonie 20/20 raport ujawnia, że wiele oszołomów nadal wmawia i leczy homoseksualizm.

ABC raport pokazuje również program terapii konwersji w Alabamie, w którym chrześcijańscy oszołomy wielu zostało skazanych za molestowanie dzieci oraz zarzuty pobicia nastolatków, którzy stawiali opór nie chcieli się wyleczyć z orientacji.

Miedzy innymi Peter Sprigg z Family Research Council (FRC) powiedział dla ABC News, że Trump pomoże wreszcie będzie można jawnie leczyć homoseksualizm i obali prawa zakazujące leczenia orientacji. (Towleroad)

Jak w Polsce usiłuje się „leczyć” homoseksualizm

Nawet czołowy przywódca organizacji od leczenia homoseksualizmu Alan Chambers twórca Exodus International, przyznał że jest nadal homoseksualistą. Nie można zostać wyleczony to co mówił wcześniej było bzdurami i przeprasza osób homoseksualny.

Terapia Przemiany jest uznawana za nieefektywną, szkodliwą i potencjalnie zabójczą. W tym reportażu, VICE dostał wyłączny dostęp do jednej z setek Terapii Przemian w USA. Podczas programu „Podróży do męskości" uczestnicy płacą ponad 600$ by uczestniczyć co weekend w zajęciach, które ponoć mają im pomóc przezwyciężyć ich orientację seksualną.

Vice reporter spotyka się z inicjatorem Terapii Przemiany dr. Josephem Nicolosi, który pomimo zakazu prowadzi leczenie małoletnich w stanie Kalifornia. Dziennikarz stara się też zbadać, jak wygląda kontrowersyjna walka o legalizację indywidualnej Terapii Przemiany dla niepełnoletnich. Wybraliśmy się też na coroczną konferencję społeczności gejowsko-katolickiej, by porozmawiać z dawnymi liderami „ex-gejów", m.in. Johna Smida z „Love in Action".

Dr Robert Spitzer który wycofał swoje badania że można leczyć homoseksualizm, ale wielu do tej pory używają jego badania wmawiają że są aktualne.

Richard Cohen, człowiek który leczy poprzez przytulanie, czy naprawdę nikt nie widzi coś tu nienormalnego. On wykorzystuje pacjentów, nie może jawnie przytulać się do faceta, to stworzył pod przykrywką terapie przytulenie cie wyleczy z homoseksualizmu.

Brian Nesbitt wychował się w religijnym domu. Poszedł do NARTH żeby zostać wyleczony z homoseksualizmu, terapeuta Chris Austin który go leczył, co później z tym terapeutą stało się został skazany za seksualne wykorzystywanie klientów to tak się leczy homoseksualizm poprzez wykorzystanie seksualne.

Brent Almond, ostrzega przed "leczeniem homoseksualizmu" opowiada swoją historie:

Matka z PFLAG ostrzega przed grupami które leczą homoseksualizm, mówi oni dzielą rodzinę, doprowadzają do samobójstwa osób homoseksualny.

Inne ofiary leczenia homoseksualizmu opowiadają o sobie i doświadczenia z leczeniem homoseksualizmu.

Ekwadorska artystka odkrywa sekrety kliniki leczącej homoseksualizm. Za pośrednictwem jej projektu można oglądać zapis brutalnej codzienności panującej w tego typu ośrodkach.

W samym Ekwadorze istnieje ponad 200 ośrodków terapeutycznych. Choć funkcjonują one jako ośrodki dla narkomanów czy alkoholików każdego dnia nielegalnie i często bez zgody pacjenta prowadzą terapie mającą na celu wyleczenie z homoseksualizmu i transseksualizmu. Leczenie w zamkniętym ośrodku trwa od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. (fpiec.pl)

Wielokrotnie mówiłem leczenie homoseksualizmu jest jak zły dotyk, boli przez całe życie. Leczenie homoseksualizmu jest jak pedofilia, ktoś po przez poniżanie, bicie, gwałt leczy to powinno być karalne.

Jeśli Wy, albo ktoś z Waszego otoczenia potrzebuje wsparcia lub przechodzi trudne chwile, nie wahajcie się dzwonić na nasz Telefon Zaufania: (22) 628 52 22 lub napiszcie maila: poradnictwo@lambdawarszawa.org. Nasze telefonistki i nasi telefoniści czekają na wasze telefony od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 21:00. Możecie też zapisać się na bezpłatne poradnictwo psychologiczne albo do grupy wsparcia. Albo jesteś wierzący i masz problem akceptacją można znaleźć na stronie Wiary i Tęczy.

Tagi: kph LGBT
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Robert Motyka od 11 lat mieszka w Szkocji. Od kilku lat ma specyficzne hobby - pomaga polskim jednopłciowym parom przy formalnościach związanych z zawarciem ślubu w Edynburgu.

"Nawet zgłosiła się do mnie jakaś firma z Polski zajmująca się organizacją ślubów, oferowali współpracę, ale nie chciałem. Pomagam za darmo - to jest mój wkład, moja cegiełka na rzecz osób LGBT w Polsce" - mówi w wywiadzie Mariusza Kurca w najnowszej "Replice".

Robert pomógł jak dotąd już około pięćdziesięciu parom. "Ślub z moim partnerem był oczywiście dla mnie wyjątkowy i jedyny, ale ja cały czas przeżywam te emocje na każdym kolejnym ślubie, gdzie jestem świadkiem, gościem, pomocnikiem, obserwatorem.

Często łzy w oczach panów młodych albo pań młodych pojawiają się od razu – ledwo urzędnik się odezwie. Oni już dawno pogodzili się z tym, że nigdy nie będą mieli ślubu, bo są gejami czy lesbijkami, a więc ludźmi „drugiej kategorii”, nawet o tym nie marzyli - a tu proszę bardzo, wszystko, jak należy. Po ludzku.

Krok za nowożeńcami stoją mamy, które zaczynają głośno chlipać. Po nich rozklejają się ojcowie. Też nie przypuszczali, że zobaczą syna czy córkę na ślubnym kobiercu.

Faceci, którzy pięć minut wcześniej jeszcze świetnie grali twardzieli, laski, które dopiero co były na luzie, nagle zaczynają się trząść. Ręce im drżą, nie mogą trafić z obrączkami w palce. Całują się onieśmieleni i z taką miłością, że mogliby chyba roznieść salę.

Tłumaczce ze wzruszenia łamie się głos. Kilka razy widziałem, że nawet urzędnik, w końcu przecież przyzwyczajony, musiał robić pauzy, by opanować wzruszenie. Patrzę na taką scenę, na to morze łez szczęścia, i myślę: „Kurczę, jest jakiś lepszy sposób na spędzenie czasu o godzinie jedenastej w środę?” Nie ma."

Cały wywiad z Robertem Motyką - do przeczytania w najnowszej "Replice", dostępnej już na allegro i w prenumeracie. Premiera numeru: 27 marca br.

Mariola Dyńdo i Marta Gajerska są razem od 11 lat - i od 11 lat organizują u siebie na Śląsku kobiece imprezy. W rozmowie z Ewa Tomaszewicz w najnowszej "Replice" opowiadają o nich, ale również o swym ślubie w Kambodży czy o wizycie księdza w ich mieszkaniu.

Oto fragmenty: 'Na naszych imprezach jest selekcja, ale nie pod względem ubioru. Czy wyglądasz, jakbyś się z wesela urwała, czy jesteś w dresie - wejdziesz. Wejdą osoby trans, facetów też czasami wpuszczamy, tylko w perukach. Mamy na tę okoliczność kilka peruk, ale często przychodzą już przebrani - tak im się podobają te imprezy. Nie wpuszczamy tylko osób, które są pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz agresywnych"

"W zeszłym roku wzięłyśmy ślub w Kambodży. Dostałyśmy stroje ceremonialne, pobłogosławił nas mnich buddyjski." "Wpuściłyśmy do siebie księdza na kolędę. Przyszedł, patrzy na listę i mówi:Tu mieszkają pani Mariola i pani Marta… Panie są siostrami?
Nie. Kuzynkami?. Nie. Jesteśmy razem. Od jedenastu lat”.

Cisza. Przeraził się. Chwilę potem ochłonął i zaczął pytać, jak nam się w ogóle żyje, jak to jest. Nawet nas przeprosił, że nas wypytuje, ale, jak mówił, nigdy takiej pary nie spotkał." Cały wywiad z Mariolą Dyńdo i Martą Gajerską - do przeczytania w najnowszej "Replice".

 

Rysownik Bartek Arobal Kociemba opowiada w wywiadzie w najnowszej „Replice” o emigracji w Danii, gdzie mieszka ze swym chłopakiem, o swych rysunkach uznawanych za „kobiece”, o queerowej buddyjskiej medytacji, którą prowadzi, gdy przyjeżdża do Warszawy… Wyjawia także coś, co mało kto wyjawia publicznie: że żyje z wirusem HIV:

„Kiedy zaraziłem się w 2007 r., lekarze wciąż obawiali się, że leki mogą „wypalać się” po jakimś czasie. Czekano, aż odporność spadnie na tyle, że trzeba będzie zacząć leczenie. (…). Bez leków zawsze był lęk, że kogoś mógłbym zarazić. Ten sam lęk paraliżował moich partnerów i fatalnie wpływał na nasze relacje.

Wielu ludzi z HIV boi się odrzucenia, więc nie mówią o swoim statusie. Ci „HIV-minus” boją się zarazić tak, że ignorują lub odrzucają tych z plusem. Błędne koło.

Dużo zmieniło się po rozpoczęciu leczenia. (…) Wcześniej trudno mi było zaakceptować tożsamość bycia osobą HIV+. Miałem poczucie winy i wstydu, że się zaraziłem. (…). Bywa, że wciąż czuję obawy w związku z reakcjami ludzi na HIV, ale świadomość, że moje zdrowie jest pod kontrolą i nie zarażam - daje mi dużo ulgi.”

O queerowej grupie medytacyjnej Buddyzmu Shambhali: Jesienią zeszłego roku poprowadziliśmy pierwsze tego typu spotkanie. (…) Medytowaliśmy i rozmawialiśmy o tym, jak to jest być LGBT+ teraz w Polsce. (…). Spotkania są otwarte również dla osób hetero, które chcą dowiedzieć się więcej o nas i naszych doświadczeniach.”

Najbliższe spotkanie: 18 kwietnia o godz. 19 (Shambhala, ul. Śniadeckich 20/21 W-wa)

O swoim chłopaku: „Mój ukochany Mikkel jest w moim wieku. Ma blond włosy, duże szaroniebieskie oczy. Ma ogromne serce i jest niesamowicie zdyscyplinowany. Sądzę, że jest wizjonerem. Jestem fanem jego talentu (architekt). Lubi rośliny, z wakacji przywozi nasiona i szczepki roślin w plastikowych butelkach. Potrafi zjednać sobie chyba każdego. Po prostu czujesz się przy nim dobrze. Świetnie tańczy i jak ma ochotę, to fantastycznie gotuje.”

Arobal przekazał trzy swoje rysunki, by wesprzeć Kampanię Przeciw Homofobii i zachęcić do przekazywania 1% podatku na rzecz KPH. Każdy prenumerator/ka „Repliki” otrzymuje jeden z tych rysunków w formie dużej pocztówki.

Cały wywiad z Arobalem, z którym rozmawiała Joanna Ostrowska, do przeczytania w najnowszej “Replice”.

“Mam na imię Tomasz, mam 24 lata. Jestem osobą transseksualną. Od pięciu lat walczę o siebie, od trzech jestem w trakcie terapii hormonalnej. Dokumenty mam już zmienione” - w najnowszej “Replice” Tomek Janota opisuje swą historię:

“Mama zmuszała mnie do noszenia bluzek z większymi dekoltami, balerinek i innych kobiecych ubrań. Nie znosiłem tego. Zakazała mi capoeiry – twierdziła, że to nie dla mnie, nie dla dziewczynek, tylko dla chłopaków. To złamało mi serce.”

„Bądź kobietą!” Próbowałem. Naprawdę. Nikt się nie orientował, jak bardzo ze sobą walczyłem. Mówili: „No, nareszcie masz oczy pomalowane”, a ja w środku darłem się: „To nie ja!”.

“Znaczenie płci jest tak wielkie, że wpływa na całe życie. W końcu, wymęczony, zrobiłem coming out sam wobec siebie: powiedziałem sobie wprost, że jestem chłopakiem w ciele kobiety. Obciąłem włosy, nosiłem za długie bluzy.”

“(…) uciekłem z domu. Mamie zostawiłem list, że nie jestem lesbijką, bo nie jestem dziewczyną, że mam dosyć wyrzucania moich „za mało kobiecych” ubrań i poniżania mnie.”

“Musiałem być silny również wobec dalszej rodziny. Nawet, gdy mama w ich obecności nagle podwinęła mi bluzkę, by pokazać jakie „świństwo” noszę – chodziło o mój pierwszy binder.”

“Zapoznałem się z procedurą prawnej zmiany danych na męskie. Do sądu wszystko robiłem i zbierałem sam. (…) Na pierwszej rozprawie musiała być mama. (…) Gdy sąd zapytał mamę, co sądzi na temat korekty płci, czy wyraża zgodę, odpowiedziała: „No niechętnie, ale tak”.

“Pięć lat po coming oucie mama wciąż zwraca się do mnie, używając żeńskich form. Zacząłem uczęszczać na spotkania grupy wsparcia dla osób trans w Katowicach (organizowaną przez Stowarzyszenie Tęczówka). Dzięki nim bardziej się otworzyłem, poznałem podobne mi osoby, zaprzyjaźniłem się.”

Jeśli chcecie wesprzeć mnie w zbiórce na operacje lub zwyczajnie porozmawiać, oto mój email: tomasz.janota23@gmail.com. 
Na FB jestem jako Tomasz Artur Czerny, a adres zbiórki to pomagam.pl/zyciebezdepresji

Tomek, dzięki, że zechciałeś podzielić się swoją historią na łamach “Repliki”. Cały - wstrząsający - tekst Tomka - do przeczytania w najnowszej “Replice”.

W najnowszej „Replice” – tekst o Emilia Wiśniewska, która jest dziewczyną trans, i o sprawie jej pracy w warszawskim barStudio, lokalu LGBT-friendly:

"Emilia Wiśniewska nosi się z zamiarem tranzycji w przyszłości. Prawo „widzi” Emilię jako mężczyznę, w jej dokumentach są męskie dane. Dlatego kwestia coming outu – przy rekrutacji do pracy - pojawia się zaraz na początku.

Emilia: Gdy startowałam do pracy, o której wiedziałam na 100%, że jest LGBT-friendly, to podawałam od razu swoje żeńskie dane, jakich na co dzień faktycznie używam. W przypadku baru „Studio” miałam niemal pewność - tak na 80% - więc nauczona doświadczeniem koleżanek trans postanowiłam wysłać dane zgodne z dokumentami, a potem, podczas rozmowy rekrutacyjnej najpierw omówić kwestie merytoryczne (charakter pracy) i organizacyjne (terminy, wynagrodzenie) i dopiero na koniec, jeśli pójdzie dobrze – wyoutować się; powiedzieć, że jestem trans i chciałabym, by zwracano się do mnie kobiecym imieniem - Emilia.

Rozmowa poszła OK, ale bar „Studio” postanowił jednak nie przyjmować Emilii, tłumacząc decyzję m.in. tym, że Emilia jako osoba trans… mogłaby spotkać się z dyskryminacją. Emilia: To przecież ja lepiej wiem, jakie są moje potrzeby i trudności związane z pracą – najpoważniejszą jest samo jej znalezienie, poważniejszą niż z góry założone nieprzyjemne sytuacje

Emilia opisała sytuację na FB i… nastąpił zwrot akcji. Musimy nazwać rzeczy po imieniu. W trakcie rekrutacji dyskryminowaliśmy Emilię. Nie udajemy, że nic się nie stało, nie unikamy odpowiedzialności, chcemy poprawić to, co zepsuliśmy. Spotkaliśmy się z Emilią, przeprosiliśmy – napisali w specjalnym oświadczeniu szefowie „Studia” – Zuzia Mockałło i Grzegorz Lewandowski (https://www.facebook.com/lewandowskiego).

Emilia: To było naprawdę OK. Uważam, że trzeba mieć odwagę, by otwartym tekstem napisać: „dyskryminowaliśmy Emilię”

Ekipa „Studia” przeszła szkolenie antydyskryminacyjne. Emilia została zatrudniona. Cały tekst „Barbeczka” (na takim stanowisku Emi pracuje; chodzi o pomocniczkę ekipy barmańskiej) o Emilii Wiśniewskiej - do przeczytania w najnowszej "Replice".

image

„PrEP to nie szczepionka, ale szansa” – mówi w najnowszej „Replice” dr. hab. Magdalena Rosińska z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Wywiad z dr Rosińską przeprowadził Wojciech Kowalik.

„- Najprościej rzecz ujmując, to przyjmowanie leków przed ekspozycją na potencjalne zakażenie wirusem HIV. Czyli – przed ryzykownym kontaktem seksualnym, bądź przyjęciem narkotyku we wstrzyknięciu. Lek składa się z dwóch składników - emtrycytabiny i tenofowiru, znany jest pod handlową nazwą Truvada. To ten sam lek, który od dawna przyjmuje wielu pacjentów już zakażonych wirusem. Okazuje się, że przyjęcie go przed ekspozycją w dużym stopniu chroni przed zakażeniem. Przyjmujemy go na tyle wcześnie, żeby przed – na przykład – ryzykownym kontaktem stężenie substancji czynnej we krwi i w miejscu ekspozycji było na tyle wysokie, żeby uniknąć zakażenia.

- Miejscu ekspozycji, czyli?
- Albo w błonie śluzowej odbytu, albo w pochwie. Lek lepiej przenika właśnie do błony śluzowej odbytu i dlatego lepiej działa wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami niż w kontakcie dopochwowym.

- Amerykańskie badania mówią, że zmniejsza to ryzyko zakażenia nawet o 90 procent.
- Tak, ale dotyczy to osób ściśle stosujących się do zaleceń lekarskich. Ostatnio zakończone francuskie badania wskazały, że skuteczność może wynosić nawet ponad 90 procent. W jednym z amerykańskich badań na ponad 600 osób przyjmujących, w ciągu ponad 7 miesięcy obserwacji nie zanotowano żadnego zakażenia. Podkreślmy jeszcze jedną ważną rzecz – PrEP to nie jest szczepionka na HIV! Z chwilą przerwania jego stosowania, ryzyko zakażenia wraca do początkowego poziomu.”

„W grupie polskich mężczyzn mających seks z mężczyznami, którzy są zakażeni, o tym zakażeniu może nie wiedzieć od 30 do nawet 50 procent”

„-Stosunek z osobą, która jasno i otwarcie przyzna się, że jest nosicielem HIV, ale się leczy i ma zerową wiremię, jest znacznie bardziej bezpieczny niż z kimś, kto zapewnia, że HIV nie ma, ale jednocześnie przyznaje się, że od dawna się nie badał?

- Myślę, że można tak powiedzieć. Niestety, w środowisku polskich gejów wciąż regularnie bada się zbyt mało osób. Wciąż utrzymuje się stygmatyzacja osób, u których rozpoznano zakażenie HIV” Cały wywiad z dr Rosińską - do przeczytania w najnowszej "Replice".

tumblr_inline_p6i5rsETca1tsitpw_500

W stałym dziale „Repliki”, w którym prezentujemy portrety naszych prenumeratorów/ek, w najnowszym numerze para Ludwik Trammer i Adrian Krzywicki.

Ludwik, który jest programistą, prenumeruje „Replikę” od 4 lat. W Adrianie zakochał się trzy lata temu. Ludwik wyoutował się tacie, gdy miał 15 lat, mamie tylko trochę później. Na pierwszą warszawską Paradę Równości poszedł w 2002 r. i od tamtego czasu chodzi rokrocznie.

„Coming outy tak naprawdę nigdy się nie kończą, ciągle spotykasz przecież nowych ludzi" - mówi - "Ja wciąż mam sytuacje, że kalkuluję, czy powiedzieć, czy nie. Przykład: jestem w gronie nowych współpracowników, toczy się luźna rozmowa, oni wszyscy – całkiem nieświadomie – robią swoje hetero coming outy. Ja wiem, że jeśli zrobię mój, to do lekkiej rozmowy wprowadzę kontrowersyjny, „polityczny” temat homoseksualności. Więc zawsze do podjęcia jest decyzja, a jeśli mam się nie outować, to alternatywy są słabe: można zmieniać końcówki i o Adrianie mówić tak, jakby był dziewczyną, albo można uśmiechać się i nic nie mówić, czyli samemu sobie zamknąć buzię.”

Adrian jest menadżerem w Sephora a od listopada również prezesem chóru LGBT Voces Gaudii: "Gdy pierwszy raz byłem w klubie gejowskim, w warszawskiej Galerii, to na namiętnie całujących się chłopaków patrzyłem karcącym wzrokiem – że „no halo, bez przesady”. Miałem jakąś nieuzasadnioną niechęć do drag queens, a Parady kojarzyły mi się z – oczywiście! – „piórami w tyłku”. Teraz idę co roku w Paradzie i prezesuję organizacji, która ma na celu krzewienie kultury LGBT. Ogromną drogę przeszedłem."

Voces Gaudii właśnie zbiera środki, by móc pojechać w maju na wielki festiwal chórów LGBT do Monachium: zrzutka.pl/txvyb9 Cały tekst o Ludwiku i Adrianie – do przeczytania w najnowszej „Replice”.

Tagi: kph
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę antydyskryminacyjną!

Projekt uchwały opracowała radna Urszula Niziołek-Janiak z ruchu samorządowego TAK dla Łodzi!, wraz z organizacjami pozarządowymi - m.in. Fabryką Równości i Łódzkimi Dziewuchami.

Uchwała postuluje m.in. wypracowanie narzędzi zapobiegania dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, stan zdrowia, kolor skóry, orientację psychoseksualną, wyznanie lub bezwyznaniowość, przynależność narodową i pochodzenie lub poglądy polityczne, a także:

1. Niezwłoczne obsadzenie stanowiska Pełnomocnika Prezydenta ds. Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji,
2. Podpisanie Karty Różnorodności,
3. Powołanie Rady ds. Cudzoziemców i Zapobiegania Ksenofobii jako specjalistycznego ciała opiniodawczo-doradczego w tym zakresie dla władz miasta,
4. Wzmocnienie współpracy z Komisją Dialogu Obywatelskiego ds. Różnorodności i Przeciwdziałania Dyskryminacji.

źródło Fabryka Równości

Łódzcy radni przyjęli uchwałę, która zobowiązuje prezydent miasta do wdrożenia strategii antydyskryminacyjnej. Poparli ją przedstawiciele PO i SLD, PiS wstrzymał się od głosu. Dwóch radnych związanych z Prawicą RP zagłosowało przeciw uchwale. Jak argumentował jeden z nich, dokument może: "zafundować dzieciom rozchwianie tożsamości".

Kwitując swoje wystąpienie radny przytoczył rysunkową anegdotę, którą zauważył w sieci. - Dwóch mężczyzn bierze ślub a obok czeka mężczyzna z kozą, do której mówi, że ich kolej nadejdzie, jak tylko ślub wezmą ci panowie - mówił radny Głowacki z PIS.

Argumenty radnego Głowackiego oburzyły tak polityków Platformy, jak Sojuszu. - Naprawdę, jeśli ma pan do powiedzenia tylko takie głupoty, lepiej byłoby,gdyby siedział pan cicho - mówiła Małgorzata Moskwa-Wodnicka z SLD. - Aż wstyd tego słuchać. I niech pan nas nie straszy rozpadem rodzin w wyniku zajęć antydyskryminacyjnych, bo to jest taki poziom absurdu, że aż trudno to komentować - dodawała - Onet.pl

Tagi: LGBT
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p6cs5sG5tX1tsitpw_540

Artykuł 18 - film + dyskusja w Razem w Warszawie, na ulicy Jezierskiego 7/LU 1 dniu 8 kwietnia 2018, o 17:00 - Wstęp wolny. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z autorami filmu: reżyserem Bartoszem Staszewskim i scenarzystami Hubertem Sobeckim i Sławomirem Wodzyńskim.

Opis filmu: Artykuł Osiemnasty to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym stawiamy pytanie o to, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci.

Mimo 25 lat wolności i demokracji osoby homoseksualne nadal spotykają się z dyskryminacją, a politycy nie traktują ich problemów poważnie. Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa jest dla wielu z nich nie tylko problemem utrudniającym normalne, zwykłe życie, ale także symbolem traktowania przez własną ojczyznę jak obywateli drugiej kategorii.

Tytuł filmu nawiązuje do art. 18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co dla wielu przeciwników nowych regulacji jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania kwestii związków jednopłciowych.

Poprzez wywiady z ekspertami, działaczami społecznymi i osobami, które pragną sformalizować swój związek z osobą tej samej płci, film mierzy się z powszechnie panującymi w polskiej rzeczywistości mitami i stereotypami o osobach homoseksualnych.

Artykuł Osiemnasty to jednak nie tylko o głos w debacie na temat praw mniejszości seksualnych, temat ten staje się bowiem okazją do rozmowy o Polsce, o polskiej demokracji i polityce, a także o stanie debaty publicznej i roli mediów w życiu publicznym.

11:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 marca 2018

Przemysł mody w czasach łatwego dostępu do towarów i ich nadprodukcji stał się prawdziwym Fast Fashion. Przeciętny klient kupuje rocznie 60 ubrań. Współcześni projektanci i przedsiębiorcy szukają sposobów na ograniczenie tej tendencji.

Dostępne od 23/03/2018 do 15/04/2018

Tagi: dokument
21:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Imagine Dragons, Dan Reynolds, opublikował zdjęcie, w którym macha tęczową flagą. Zdjęcie towarzyszyło poparcie i przesłaniem dla młodzieży LGBTQ.

Reynolds, heteroseksualny Mormon, jest tematem nowego filmu dokumentalnego pod tytułem "Believer", w reżyserii Dona Argotta (DeLorean, Batman), który podąża za Reynoldsem, odkrywa, w jaki sposób kościół Mormoński traktuje swoich członków LGBTQ.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Senat Kansas uchyla dyskryminacyjny akt adopcyjny; Rząd Izraela edytuje akty urodzenia dzieci z rodzicami tej samej płci; para lesbijek i ich szóstka dzieci martwych w wraku samochodu.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Nowy odcinek mini serialu internetowego Matt i Dan, nie mogą zdecydować, jakie dodatki do pizzy lubią

Dwóch mężczyzn z Kalifornii, złamało wyjątkową barierę w sporcie w tym tygodniu LA Rams ogłoszono, że Quinton Peron i Napolean Jinnies dołączyli do drużyny cheerleaderek, pierwsi mężczyźni, którzy kiedykolwiek byli oficjalną częścią drużyny tanecznej NFL.

Piotr Grabarczyk jego vlog na temat Madonny której jej wielkim fanem

Aktywista i olimpijczyk Gus Kenworthy, omawia swoją przyjaźń z Adamem Ripponem, jego miłością do RuPaula i walką o bycie fanem Drag Race RuPaula podczas gdy był na Igrzyska Olimpijskich.

Underwear Expert - DanielXmiller, powraca bokserki czy slipki tym razem pyta Hipsterów z Los Angeles. Dowiedz się, jakie są ich preferencje w zakresie bielizny, jaka jest ich ulubiona muzyka, ich ulubione miejsca we wschodniej części LA.

Leanne Pittsford podczas konwencji TEDxMidAtlantic na temat różnorodności w firmach technologiczny, dzięki lesbijkom jest wiele kobiet w tej branży.

Them rozmawia z parą lesbijek i ich pierwszym trójkącie, miedzy rasowy związek. 

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

 

Wczoraj Ola i Sławek z zespołu @miloscniewyklucza konsultowali w Sejmie projekt ustawy o związku partnerskim przygotowany przez @nowoczesna.oficjalnie. Zależy nam, by katalog praw dla par był jak najbliższy małżeństwu, dlatego od początku bierzemy udział w konsultacjach. Cieszy nas, że praktycznie wszystkie uwagi przez nas zgłaszane są uwzględniane w projekcie. W uzasadnieniu ustawy czytamy, że dopiero pełna równość małżeńska zakończy dyskryminację osób LGBT+ w Polsce, a obecny projekt to krok w stronę tej równości. Projekt wkrótce znajdzie się w Sejmie, więc jest szansa na debatę publiczną w naszych sprawach. Więcej na mnw.org.pl #mnw #miloscniewyklucza #lgbt #lgbtq #lgbtpolska #lgbtpoland #rzecznictwo #advocacy #malzenstwadlawszystkich #rownoscmalzenska #polishlesbian #polishgay #lesbiancouple #gaycouple

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

Tagi: news
17:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Cieszymy się, ze mamy takie mamuśki, które nas wspierają i chętnie z nami podróżują! Dla nich liczy się to, ze jesteśmy szczęśliwe �� każdemu z Was życzymy takiej relacji z rodzicami, bo jak wiadomo, różnie z tym bywa. Bez względu na to czy jesteś w związku hetero czy homoseksualnym- wsparcie ze strony rodziny dodaje skrzydeł i motywuje do bycia sobą. I pamiętaj- wszystko trzeba sobie wypracować ❤️���������� [ENG] We are glad that we have moms who support us and travel with us willingly! What counts for them is that we are happy �� we wish each of you such a relationship with your parents, because, as you know, it happens differently. Regardless of whether you are in a hetero or homosexual relationship - support from the family adds wings and motivates you to be yourself. And remember - everything must be worked out ����

Post udostępniony przez Zuch Dziewuchy (@zuchdziewuchy)

Zuch Dziewuchy - dziewczyny wybrali się do Islandii z swoimi matkami.

Pytania do KaDo

Dziennikarz wojenny i społeczny Marcin Wyrwał z onet.pl był gościem kolejnego odcinka "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

Greg i Sylwester - pytania do chłopaków i Tajlandia.

Tyler Oakley, ujawnił, jak stracił dziewictwo, dokładnie 10 lat temu. W nowym filmie znany gejowski YouTuber powiedział: "W Dzień Świętego Patryka. Oakley ujawnia, że ​​stracił dziewictwo dla chłopca, którego w końcu zaczął spotykać w pierwszym roku studiów. "Z mojego doświadczenia wynika, że ​​po raz pierwszy nie było to wszystko, co chciałem, żeby to było. Bez obrazy dla faceta, z którym zrobiłem to! Dodał: "Nie wiedzieliśmy, co robimy! Był pijany i niechlujny, a nie taki, tego co się spodziewałem.

Tom Daley - pytania do Toma i Wielkanoc gotowanie z mężem

Matt Dallas i Blue Hamilton na marszu przeciwko broni

McHusbands - dwóch tatusiów wycieczka i dziewczynki mają już cztery miesiące

The Double Dose Club dwóch tatusiów z dziećmi - wycieczki niedzielne w Kanion, wycieczka nad jeziorem, spacer w deszczu

PJ McKay i Thomas McKay - oglądali "Love, Simon"

Jerzy Nasierowski - na czarny proteście

Davey Wavey - Wyznania gejowskie - ASMRF

Tagi: vlog
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

To, co robi Cambridge Analytica i SCL Group, to forma współczesnego kolonializmu: nowoczesnymi metodami wykorzystują słabości instytucji obywatelskich dla własnych zysków – powiedział Christopher Wylie na przesłuchaniu przed komisją brytyjskiego parlamentu.

Cały ten tajny arsenał CA wykorzystywała w wielu krajach, m.in. w Nigerii, Ghanie czy St. Kitt's and Nevis na Karaibach. Po co? By doprowadzić do władzy przychylne sobie osoby, a potem czerpać zyski z kontaktowania wielkich koncernów z rządem – stwierdził Wylie. By dopiąć celu CA nie cofała się ponoć nawet przed najbrudniejszymi sztuczkami i oczernianiem przeciwników np. za pomocą wykradzionych przez hakerów materiałów.

Niektóre sceny opisywane przez Wyliego są niczym żywcem wyjęte z filmów szpiegowskich. – Mój poprzednik w SCL pracował przy wyborach w Nigerii, gdzie zginął – opowiadał Kanadyjczyk. Twierdzi, że nie wiadomo dokładnie w jaki sposób zmarł, ale ponoć SCL przekupiła miejscowych policjantów, by weszli do jego hotelowego pokoju dopiero po 24 godzinach. Podawał też przykłady finansowych matactw: np. w Ghanie koszty politycznego projektu wyborczego prowadzonego przez SCL zostały zaksięgowane jako „projekt medyczny” i rachunek pokryło tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Pośród pełnych oburzenia zaprzeczeń ze strony torysów pojawił się jeden głos szczególnie niebezpieczny: jeden z doradców premier May Stephen Parkinson, ujawnił że Shahmir Sanni jest gejem. – Nie rozumiem jak nasz ówczesny związek mógłby pozostać sprawą prywatną, skoro Shahmir zdecydował się upublicznić swoje fałszywe oskarżenia – stwierdził Parkinson. To wyoutowanie Sanniego wbrew jego woli wywołało polityczne oburzenie. Ale chodzi nie tylko o politykę i obyczajowość. Sanni pochodzi z Pakistanu, gdzie homoseksualizm, mówiąc najdelikatniej, nie jest powszechnie akceptowany. – Parkinson naraził na niebezpieczeństwo jego i jego rodzinę – zaznaczył Christopher Wylie. Premier May na razie nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec Parkinsona. (...) - Całość na Newsweek.pl

Pracownik firmy Palantir Technologies Petera Thiela zlecił strategię, którą Cambridge Analytica wykorzystał do gromadzenia danych na temat milionów amerykańskich użytkowników Facebooka - dane, które Cambridge wykorzystał, aby zmobilizować wsparcie kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez The New York Times.

Thiel, założyciel Paypal, jest gejem, który mocno wspierał Trumpa w wyborach w 2016 roku, a nawet wystąpił na Narodowej Konwencji Republikanów. Thiel był także wczesnym inwestorem Facebooka i nadal służy spółce. Głównym właścicielem Cambridge Analytica jest inny bogaty zwolennik Trumpa, Robert Mercer.

Początkowo przedstawiciele Palantiru powiedzieli, że firma nigdy nie miała kontaktu z Cambridge Analytica. Ale jednak współzałożyciel Cambridge Analytica, Christopher Wylie, powiedział w czwartek przed komisją brytyjskiego parlamentu, że wielu "starszych pracowników Palantiru" pracowało nad projektem zbierania danych. (The Advocate)

 

Facebook powiedział, że podjął kroki w celu zapewnienia, dotyczące ​​zebrany dane kampanii zostały "zniszczone". Ale Channel 4 News odkrył, dane tysiącach ludzi miedzy innymi z Kolorado wciąż krążą - a Channel 4 News rozmawiał z tymi, których prywatność została naruszona.

Tagi: news
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p6cruyM9xc1tsitpw_540

Miasto huczy i wrze. Wydarzeń, akcji, animacji – cała masa. Grupy nieformalne, instytucje, organizacje pozarządowe – to w ich ramach działają poznaniacy i poznanianki. Pytanie, czy potrafimy w naszych aktywnościach współpracować z innymi? Podobno we współdziałaniu jest siła. Zapraszamy Was do dyskusji o międzysektorowych, międzyludzkich, a czasem wręcz międzygalaktycznych przykładach dobrej współpracy. W debacie weźmie udział trójka przedstawicielek_i poznańskich inicjatyw.

Debata, choć dedykowana lokalnym wątkom, będzie wprowadzała nas do problematyki III NieKongresu Animatorów Kultury, który to już od 9 kwietnia w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Hasłem NieKongresu jest „Siła współpracy”.

W debacie wezmą udział:
Ola Juchacz (Manifa Poznań)
Magdalena Krysińska-Sowa (Centrum Inicjatyw Senioralnych)
Piotr Moszczeński (Grupa Stonewall)
Prowadzenie: Bartek Lis (koordynator III NieKongres Animatorów Kultury)

Debacie towarzyszyć będzie projekcja filmu "DUMNI I WŚCIEKLI" (PRIDE): Co może połączyć ludzi, których różni wszystko? Małe górnicze miasteczko, żyjące historią i tradycjami. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. I to właśnie tu pewnego dnia przyjeżdżają, domagający się równouprawnienia, geje i lesbijki z wielkiej metropolii. Co musi się wydarzyć, by ci ostatni ruszyli na pomoc i zastrajkowali z górnikami w obronie ich praw? Co musi się stać, by konserwatywne staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach i seks barach Londynu? Czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat? Czy raczej padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Nie uwierzycie, choć ta historia oparta jest na faktach.

reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania, 2014, 120’

Bilety w cenie 1zł do nabycia w kasie CK Zamek. Odbędzie w dniu 8 kwietnia w godzinie 18:00 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań.

Tagi: news
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 marca 2018

Eskapizm - ucieczka od problemów związanych z życiem społecznym, codziennością i rzeczywistością w świat iluzji i wyobrażeń. Co zrobić, gdy nie możemy już dłużej znieść naszej codzienności? Jonas wsiada do samochodu i rusza w roadtrip po Brandenburgii.

Tagi: dokument
21:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

MEN spodobała się pełna manipulacji publikacja "Ordo Iuris", która ocenia obecność organizacji pozarządowych w polskich szkołach. Kontroli poddano jednak tylko te organizacje, które uczą o prawach człowieka, edukacji seksualnej i różnorodności. O ONR nie wspomniano. "To sygnał dla dyrektorów i straszak", ocenia Dorota Łoboda - Oko Press.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Miedzy innymi wiadomości Brytyjczyk o singapurskich korzeniach aktor, model biseksualny Lewis Tan wcieli się w rolę Shatterstara w nadchodzącej drugiej części Deadpoola. Gubernator stanu Waszyngton podpisuje ustawę zakaz "terapii konwersyjną".

Gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee podpisuje ustawę zakaz "terapii konwersyjną" przyłącza się do 10 innych państw, w tym do Kalifornii i Oregonu oraz Dystryktu Kolumbii, które mają ustawy lub przepisy zakazujące terapii konwersyjnej. Podpisał przy obecności działaczy którzy miedzy innymi próbowano wyleczyć ich z orientacji.

Sędzia federalny wysłuchał sporu w sprawie Lambda Legal/Outserve - SLDN w związku z wprowadzeniem przez administrację Trumpa-Pence zakazu stosowania transpłciowy w armii.

„All’armi, siam fascisti!” i „Za wiarę króla i kraj, trzykrotne sieg heil!” – piszą na Facebooku założyciele jednej z prawicowych organizacji studenckich. Inni chcieliby powrotu lat 30′ z blokadą Uniwersytetu Warszawskiego z 36-go roku i hasłem „Żądamy getta dla Żydów”. A do współpracy przy blokowaniu wykładów zapraszają neonazistowski Szturm - wariograf.org.

Można przypomnieć ataku podczas okaz filmu Artykuł Osiemnasty​.

Irlandzki rząd poinformował w środę o terminie planowanego referendum w sprawie liberalizacji przepisów aborcyjnych, które należą do najostrzejszych w Europie. Jak zapowiedziano, głosowanie odbędzie się 25 maja. (TVN24)

Prezes Apple Tim Cook, krytykuje Marka Zuckerberga dotyczące skandalu z polityką prywatności

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Berliner Zeitung" portretuje prezydenta Słupska Roberta Biedronia i uważa, że mógłby on powtórzyć sukces Emanuela Macrona.

„W kraju, w którym narodowo-konserwatywna partia PiS po przejęciu władzy w końcu 2015 roku sparaliżowała wymiar sprawiedliwości, w którym dziennikarzom nastawionym krytycznie wobec rządu utrudnia się pracę, w którym tysiące kobiet wychodzi regularnie na ulice, by demonstrować przeciwko zaostrzaniu prawa o zakazie aborcji, i w którym homoseksualiści nie mają takich swobód jak w innych europejskich społeczeństwach – w takim kraju liberalny i otwarcie przyznający się do homoseksualizmu lokalny polityk zdołał stać się twarzą opozycji, przynajmniej tej pozaparlamentarnej” – pisze Phlipp Fritz we wtorkowym wydaniu „Berliner Zeitung”.

„Biedroń wykreował się w Słupsku na człowieka o czystych rękach, jako alternatywa wobec korupcji i niegospodarności” – pisze Fritz. Jak dodaje, Biedroń zrobił właściwie „na szczeblu lokalnym to, co w skali całego kraju populistycznymi metodami zrobił PiS”.

Dziennikarz „Berliner Zeitung” wylicza sukcesy odniesione przez prezydenta: likwidację deficytu w budżecie miasta, wprowadzenie równego wynagrodzenia dla kobiet i mężczyzn w ratuszu, rozwiązanie problemu braku rąk do pracy poprzez sprowadzenie pracowników z Ukrainy. Przy okazji zaznacza, że Biedroń popierał, wbrew stanowisku władz centralnych, przyjęcie przez Polskę uchodźców.

Jego zdaniem Biedroń, stając na czele partii Razem, mógłby powtórzyć manewr wykonany przez Emmanuela Macrona i „przystąpić do ataku na PiS”. (...) - Deutsche Welle.

Tagi: news
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p69m1gPrvF1tsitpw_540

Rusza wiosenny cykl treningów siatkówki z Volup Warsaw

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć lub odnowić swoją przygodę z siatkówką. Zapewniamy przyjemną i otwartą atmosferę oraz rozwój fizyczny pod okiem profesjonalnej trenerki.

Zapisz się już dziś: http://volup.pl/pl_PL/program-szkoleniowy/

Liczba miejsce ograniczona. Startujemy w poniedziałek 9 kwietnia o 20:30. Koszt miesięcznego cyklu wynosi 100 zł i obejmuje 4 półtoragodzinne zajęcia. 

Tagi: sport
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Chcieliście uczestniczyć w naszym Klubie Książki, ale nie zdążyliście przeczytać ostatniej lektury? Nic straconego! 

Już dziś zapraszamy Was na DKK w kwietniu, naszą lekturą będzie świetna powieść "Bogowie tanga".

Z opisu wydawcy:

Luty 1913 roku. Siedemnastoletnia Leda, z małą walizką i zamkniętymi w futerale starymi skrzypcami ojca, opuszcza swoją rodzinną wioskę. Jedzie do świeżo poślubionego (na papierze) męża i nowego domu w Argentynie. Kiedy schodzi na ląd w Buenos Aires, odkrywa, że jej mąż został zamordowany, a na nią czeka życie w starej kamienicy, bez rodziny i przyjaciół, na skraju nędzy.

Prawie natychmiast po przybyciu do Buenos Aires Leda zostaje uwiedziona przez muzykę, którą nieustannie pulsuje miasto: zakochuje się w tangu, zrodzonym z głosów biednych imigrantów, skandalicznym tańcu z burdeli i owianych złą sławą kabaretów. Leda decyduje, że zrealizuje swoje odwieczne marzenie i zostanie mistrzynią gry na skrzypcach, choć wie, że nigdy nie będzie mogła występować jako kobieta. Obcina włosy, bandażuje piersi i staje się Dantem, młodym mężczyzną, który dołącza do grupy muzyków grających tango próbujących podbić salony socjety.

Stopniowo zaciera się granica między Ledą a Dantem, a pragnienia, które Leda do tej pory tłumiła, rozkwitają w niej na nowo, zagrażając nie tylko jej karierze muzycznej, ale i życiu.

Wstęp jest bezpłatny, na wydarzenie nie trzeba się zapisywać. Zapraszamy!  Książkę możecie bezpłatnie wypożyczyć w QueerStoria. Biblioteka i Archiwum Lambdy Warszawa. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o 18:30 w siedzibie Lambdy Warszawy.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12