Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 30 kwietnia 2014

Męski zarost to jeden z najbardziej dynamicznych trendów w modzie. Męski zarost, przestał być jedynie rozpatrywany w kontekście estetycznym, urósł do rangi symbolu męskości, któremu poświęcono wiele artykułów. Zarost, przez wieki symbolizował męską witalność i siłę, dziś jest podobnie. Zarost w gejowskim świecie tez popularny jest najbardziej u taki misiów czy fetyszystów ostatnio nawet wielu gejów zapuszcza kilkudniowy zarost.

Tagi: sexy
22:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przerażający dokument The Garden, dotyczące męski nastoletnich prostytutek w Tel Aviv

Tagi: dokument
22:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Uznaję to za dziwne, że niektórzy ludzie uważają, iż biseksualiści nie istnieją." Rachel z Texas jest biseksualna i pierwszy raz zmierzyła się z problemem, który nęka takich ludzi, jak ona, od dłuższego czasu - bifobia.

16:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mnie jedno dziwi oburzenie jest gdy ktoś rzuci bananem, ale ktoś spali tęczę to jest ok. Wyzwie gejów na stadionie to też ok. kiedy poniży gejów mówi to wolność słowa i poglądy religijne mają prawo to tego. Pokazuje jedno tratuje się jedni lepszy są po hetero, a drudzy są homo to można poniżać do woli.

Gdy spali tęcze to wychwalali wreszcie "pedalski symbol spłonął", nikt w proteście nie nosił tęczę na ubraniu pokazać szacunek. Ale tylko szacunek był do podpalaczy wychwalili, a homoseksualne osoby to można poniżać.

Stop poniżania inny, nie ważne kim, tak samo tępić homofobie jak rasizm. Już czas walczyć, a nie przemykać oczy, na przemoc wobec inny tylko po są innej orientacji seksualnej.

Tagi: sport
16:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dokument po Stonewall, film dokumentalny z 1999 roku w reżyserii Johna Scagliotti około 30 lat od zamieszek Stonewall w roku 1969.

Inny dokument Before Stonewall, przed zamieszkami w Stonewall

Tagi: dokument
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwa smutne pingwiny, podrzucone im jajo, cudny pisklaczek, wielka miłość i rodzinna sielanka - oto w wielkim skrócie fabuła wydanej parę lat temu w Polsce książeczki "Z Tango jest nas troje", która ma oswoić dzieci z ideą nieheteroseksualnej rodziny.

Homofobia ma w Polsce niejedną twarz, ale nic bardziej obrońców tradycji nie rozjusza niż perspektywa homo-rodzicielstwa jako dopuszczalnej kulturowo opcji. "Zboczeńcy powinni być z mocy prawa pozbawiani możliwości demoralizacji dzieci." - to jeden z najłagodniejszych wpisów na portalu "Wyborczej" pod tekstem o tym, jak się w Polsce żyje "tęczowym" rodzinom.

Wychowują dzieci w izolacji od własnych rodziców, którzy najczęściej odcinają się od córki-lesbijki czy syna-geja i nie chcą mieć nic wspólnego z wnukami. Prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog, który prowadził na ten temat badania, twierdzi, że najostrzej szykanowane są przez rodziny młode lesbijki. Homofobów zajmuje wizja inwazji gejów na ośrodki adopcyjne, tymczasem w realu nie chodzi o dzieci adoptowane, lecz o własne, urodzone w heteroseksualnym związku, kochane i zaopiekowane. Dramatem jest nie tyle brak dostępu do adopcji, co ryzyko, że zostanie się pozbawionym praw rodzicielskich do własnych, biologicznych dzieci.

Na moje oko kochająca się rodzina lesbijska czy gejowska jest dla malucha o niebo lepsza niż wędrówka po rodzinach zastępczych i bidulach. Choroba sieroca to nie przelewki, napatrzyłam się i swoje wiem. A co z dziećmi "zboczeńców"? Otóż na miejscu sądu nękałabym nie mamę-lesbijkę, ale wredną babcię, którą bardziej od szczęścia wnuka interesuje, z kim sypia jej córka. Dzieci chcą być kochane, od orientacji seksualnej rodziców większe znaczenie ma częstotliwość przytulania i regularność posiłków - edziecko.pl

Uchylenie "nie pytaj, nie mów" w 2011 r. wyeliminowało dyskryminującą politykę wojskową tylko dla gejów, lesbijek i osób biseksualnych, ale nie dla wszystkich w społeczności LGBT. Niestety, osoby transpłciowe mogą być nadal zwolnione z wojska. Nie ochroni ich prawo przed dyskryminacją.

Landon Wilson, 24-letni który został zwolniony z wojska z powodu jest transseksualną osobą.

Raport dla Europejskiej Komisji ds. Przeciwdziałania Rasizmowi i Nietolerancji działającej przy Radzie Europy, która w ramach prowadzonego monitoringu bada sytuację osób LGBT w naszym kraju. Raport to wspólne dzieło Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Fundacja Trans-Fuzja i Pracownia Różnorodności.

Tagi: LGBT
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kampania Come Out od ILGA-Europe, ma pokazać kandydaci pro LGBT którzy walczą o prawa nasze. Więcej na stronie ILGA.  

Tagi: news
10:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Bitwa o dom, odc. 9 o 21:30 na TVN, z parą lesbijek Kornelia Radu i Aleksandra Zdzińska. Ola i Kornelia, uczestniczki "Bitwy o dom" nie potrafią bez siebie żyć. Poznały się w Anglii przez Internet. Zarówno Ola, jak i jej partnerka chciały wrócić do Polski. Te wspólne doświadczenia bardzo je do siebie zbliżyły. Teraz tworzą zgrany duet, mimo dużej różnicy wiekowej zarówno na budowie, jak i w życiu prywatnym. Zdjęcia prywatne Kornelii i Aleksandry tutaj.

Glee 3, odc. 10 o 08:30 na Fox Life. Will chce przygotować wyjątkową niespodziankę dla Emmy. Prosi zespół o stworzenie niezwykłego spektaklu. Becky, czirliderka z zespołem Downa, postanawia znaleźć sobie chłopaka. Dochodzi do wniosku, że Artie byłby idealnym dla niej partnerem. Finn mówi przyjaciołom o swoich planach na przyszłość. Wszyscy są zaskoczeni jego wyznaniem.

Teoria wielkiego podrywu 2, odc. 23 o 21:50 na Comedy Central. Leonard i Penny zastanawiają się, co tak naprawdę ich łączy. On decyduje się wybrać z przyjaciółmi na wyprawę. Będą pracować na biegunie. Penny waha się, spędzić z nimi lato.

Teoria wielkiego podrywu 4, odc. 1 o 22:15 na Comedy Central.

De-Lovely o 16:25 na CBS Europa. Biografia jednego z najwybitniejszych amerykańskich kompozytorów muzyki rozrywkowej i twórcy musicali Cole'a Portera. Będący na łożu śmierci Cole Porter (Kevin Kline) zostaje zaproszony przez tajemniczego reżysera na próbę musicalu poświęconego swojemu życiu. Na scenie pojawiają się wszystkie bliskie mu osoby, które mają wystąpić w tej opowieści. Cole i jego towarzysz przenoszą się do przeszłości, oglądając poszczególne sceny, rozmawiają o muzyce, życiu, miłości, przyjaźni. Rok 1918. Cole, zdolny kompozytor i autor piosenek, króluje na paryskich salonach. Pewnego dnia na przyjęciu poznaje piękną Lindę (Ashley Judd). Między parą rodzi się gorące uczucie i wkrótce zapada decyzja o ślubie. Cole nie ukrywa swoich homoseksualnych skłonności, zaś Linda jest jego oparciem i muzą. To ona namawia go do powrotu do Stanów i wystawienia na Broadwayu musicalu "Paris".

Siostra Jackie 5, odc. 3 i 4 od 23:00 na Universal Channel. Jackie i Kevin wreszcie dochodzą do porozumienia w sprawie rozwodu. Oboje godzą się dzielić między sobą opiekę nad dzieckiem. Nieoczekiwanie kobieta ma wypadek samochodowy, po którym trafia do swojego szpitala.

Do szpitalnego oddziału ratunkowego trafia kobieta, która przedawkowała leki. Niestety, nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Zoey musi ustalić jej tożsamość.

Top Chef 2, odc. 9 o 20:35 na Polsat. Terapia w sieci 2, odc. 12 o 15:25 na HBO Comedy. Grey's Anatomy: Chirurdzy 10, odc. 18 o 22:00 na Fox Life. Teoria wielkiego podrywu od 21:50 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście od 22:30 na Comedy Central Family. Seks w wielkim mieście trzy odcinki od 21:30 na TV 6.

Allo, allo 4, odc. 1 o 09:05 na BBC Entertainment. Moja rodzinka 8, odc. 7 o 09:45 na BBC Entertainment. Graham Norton Show 15, odc. 2 o 00:00 na BBC Entertainment. Kyle XY 4, odc. 4 o 18:10 na Scifi Universal. Hello Ross 2, odc. 9 o 22:30 na E! Entertainment. Gra o tron 4, odc. 4 o 23:15 na HBO. Pani Doubtfire o 09:30 na CANAL+ Family2. Wnętrza za milion dolarów 2, odc. 8 o 15:00 na Domo+.

Ekstra: Millerowie, odc. 9 o 22:00 na Universal Channel. Kirstie, odc. 5 o 22:30 na Universal Channel Gdy Kathy Griffin przyjeżdża obejrzeć apartament na poddaszu, Maddie czuje się zagrożona. Za wszelką cenę chce udowodnić, że to ona jest największą gwiazdą w tym budynku.

Wywiady Oprah Winfrey: Kelsey Grammer o 10:30 na TLC. Amerykański aktor dementuje różne plotki na temat swojego głośnego rozwodu i uzależnienia od narkotyków. Ponadto zdradza szczegóły dotyczące programu 'Boss'.

Tagi: media
01:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 kwietnia 2014

Kampania przeciw znęcaniu się w szkole dla sieci VH1. Nie znęcaj się nad innymi, po przyszłości twoja ofiara zemści się na tobie.

Po dzwonku już czekają na niego w łazience. Wybornie się bawiąc, zanurzają mu głowę w sedesie. A wtedy ofiara nękania, postrzegana przez innych jako kujon, noszący niemodne okulary, zaczyna śpiewać. Kontynuuje piosenkę podczas kolejnej tortury. Oprawcy ciągną go po podłodze i ściągają mu spodnie. Chłopak śpiewa, idąc tanecznym krokiem przez szkolny korytarz, że na początku bardzo się bał, był nękany na wiele sposobów, ale potem przez noce obmyślał zemstę - w przyszłości chce być szefem obecnych oprawców i uczynić ich swoimi niewolnikami. Kolejne dzieci - ofiary przemocy - też śpiewają o tym, co zrobią swoim katom w przyszłości, jako ich szefowie w pracy: będą dzwonić dniami i nocami i wysyłać smsy w weekendy, nigdy nie dadzą podwyżek... Pojawia się hasło kampanii: „Nerds today, bosses tomorrow. Don't bully” („Kujony/ofiary dzisiaj, szefowie jutro. Nie dręcz”).

Bohaterowie spotu nie są ukazani jako zastraszone ofiary, ale jako szykujący zemstę i pewni siebie. Kampania skierowana jest do dzieci i nastolatków, którzy nękają innych w szkole. Pokazuje im, co może ich czekać, gdy w przyszłości spotkają osoby, które kiedyś skrzywdzili. Kampania „I will survive” („Przetrwam”) budzi kontrowersje - trudno powiedzieć, czy argument odnoszący się do dalekiej perspektywy czasowej przekona dzieci. Ponadto, co ważniejsze, pokazuje ofiary jako kierowanych chęcią zemsty przyszłych oprawców, co wiąże się z kontynuowaniem samego zjawiska.

W spocie wykorzystano popularny utwór Glorii Gaynor „I will survive” ze zmienionym tekstem. Kampania cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni na portalu YouTube obejrzało ją ponad 430 tys. osób. Spot jest emitowany na amerykańskim kanale VH1, który jest inicjatorem kampanii. Pokazuje problem zastraszania dzieci w szkole przez rówieśników albo starszych kolegów z nowej perspektywy - kampaniespoleczne.pl

Tagi: kampania
22:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

O życiu razem i o lewicowych projektach dla Polski. Radek Korzycki: Adam, jesteś chyba pierwszym wyoutowanym szefem partii w Polsce?  

Adam: Prawdopodobnie tak. Ale ja nigdy się specjalnie nie ukrywałem. Gdy przyjechałem na studia do Warszawy, to z całkiem liberalnego liceum w małym miasteczku trafiłem na uniwersytet, który był bardzo duszny. Przez pierwsze lata czułem się nieswojo. Stereotyp mówi, że powinno być odwrotnie, że wielkie miasto to jest przestrzeń, gdzie można wyrażać siebie. A Uniwersytet Warszawski okazał się trudnym miejscem. W końcówce lat 90. relacje między studentami okazały się przepełnione homofobią. To epoka, kiedy kultura bardzo szybko stawała się konserwatywna.  

Bartłomiej: Fakt, że my z Adamem jesteśmy razem, jest w Polsce cały czas niemal aktem politycznym. Problem z zaangażowaniem mniejszości seksualnych polega na tym, że niewielka część angażuje się – i głośno o tym zaangażowaniu mówi – w kwestie inne niż walka o prawa osób LGBT. Oczywiście pojawiają się pozytywne kontrprzykłady. Anna Grodzka wychodzi poza sprawy środowiskowe, ma szerszą wizję społeczną, nie zapominając jednocześnie o swoich aktywistycznych korzeniach. Ta wizja może być, jak w wielu krajach, lewicowa lub prawicowa. Kiedy słyszymy, że jakiś polityk LGBT objął ważną funkcję w którymś kraju europejskim, to coraz częściej reprezentuje on ugrupowania inne niż tylko lewicowe czy liberalne. 

Cały wywiad z Adamem i Bartkiem na Krytykę Polityczną.

Tagi: LGBT
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie Codziennik Feministyczny

Rozpoczęło się montowanie kwiatów na tęczy na pl. Zbawiciela
Tagi: foto
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Najlepiej obcinają włosy i układają kwiaty. Ale też uczą dzieci w podstawówki, a z ich matkami tańczą zumbę. 

Carlos ma 15 lat i chodzi do gimnazjum. Po szkole najchętniej siedzi na Facebooku. Na co dzień się nie maluje. Przyjaźni się z trzema dziewczynami. Gestykuluje tak jak one.  

- Na moje Quince Años (o tradycji pisaliśmy tutaj – dop.) zaprosiłem moich kumpli gejów i zrobiliśmy prawdziwą fiestę. Z sukienką, tortem i walcem – opowiada.  

W niewielkim miasteczku El Playon, gdzie mieszka, homoseksualizm nikogo nie dziwi. Podobnie jak w sąsiednim Xaltianguis. Na dziewięć salonów kosmetycznych, pięć należy do homoseksualistów, w tym jeden do transwestyty. – Ludzie wolą chodzić do homoseksualistów. Robią makijaż, obcinają włosy, malują paznokcie. Najlepsi styliści w Meksyku to geje. Mamy to we krwi – śmieje się Baltazar, 37-letni nauczyciel w podstawówce. – Są bardzo precyzyjni. Ale niekoniecznie delikatni! Yara na przykład jest brutalna. Ostatnio poszedłem do niej na depilację pach woskiem. Tras! „Kurewsko ciągniesz!” – krzyknąłem!

Całość na intoamericas.com

Tagi: LGBT
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21