Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 30 kwietnia 2017

Zmarł Wiktor Osiatyński

zdjęcie PAP

Zmarł profesor Wiktor Osiatyński, prawnik, specjalista w dziedzinie praw człowieka, zwolennik rozdziału Kościoła od państwa, sojusznik LGBT. Chorował na raka. Miał 72 lata.

W 2011 r. prof. Osiatyński udzielił wywiadu portalowi homiki.pl "Jak tylko mogę to staram się na Parady Równości przychodzić. W 2005 roku specjalnie przyjechałem do Warszawy z Budapesztu."

"Człowiek ma prawo do legalizacji związku, który jest trwały, dobrowolny i w którym obie strony mają poczucie bezpieczeństwa. (...) Prawa człowieka stawiają demokracji pewne wymogi i granice. W większości sytuacji demokracja może i powinna sama decydować. Sposób w jaki jest definiowane małżeństwo możemy zostawić demokratycznie podejmowanej decyzji, ale nie można tak definiować małżeństwa czy związku partnerskiego, żeby kogokolwiek pozostawić na marginesie, poza granicą opieki, ochrony." Cały wywiad tutaj

Tagi: news
17:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Młodzi Brytyjczycy, którzy nie akceptują swojego wyglądu, otrzymują szansę pozbycia się kompleksów. Stylista, projektant mody i prezenter Gok Wan proponuje im udział w ćwiczeniach, dzięki którym nastolatki będą mogły odnaleźć własny, niepowtarzalny styl. Prowadzący pomaga nastolatkom polubić siebie i zaakceptować kim są.

Gok Wan rozmawia z LGBT nastolatkami o tym, czym jest dla nich normalność i czy udało im się ocalić pewność siebie, że środowisko LGBT jest różnorodne od sportowców do drag queen.

gaystreet

Na Gay Street w Nowym Jorku, w dzielnicy Greenwich Village, niedaleko słynnego baru Stonewall, pojawił się w Wielki Piątek, przykuty do jednej z furtek... wielki drewniany krzyż. W kolejne dni krzyż zmieniał miejsce, ale zawsze był przykuty gdzieś na Gay Street. Właściciela krzyża nikt nie widział.

Jeden z mieszkańców ulicy, Micah Latter. mówi: "Też jestem chrześcijaninem, opowiadam się za miłością, pokojem i nadzieją - ale jakoś sądzę, że właściciel krzyża chciał nam przekazać wartości inne niż te, które dzielimy na Gay Street..."

Lokalna społeczność wzięła się na sposób: pomalowali krzyż na tęczowo. "Teraz to jest krzyż miłości" - mówią. Dokupili też swoją kłódkę, więc właściciel krzyża bez nich nie może go ruszyć. "Krzyż miłości należy teraz do ulicy" - mówią mieszkańcy, których widać na zdjęciu z krzyżem. (Replika)

Tagi: religia
09:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

spr

W maju w Toruniu rusza grupa dla wierzących osób LGBTQ organizowana przez SPR. Nie chcemy powielać znanych wzorów i tworzyć np. kółka różańcowego. Podstawowymi założeniami grupy będą:

- wielowyznaniowość – będzie dostępna dla wszystkich wierzących osób LGBTQ, niezależnie od wyznania,

- neutralność – grupa nie będzie służyć do propagowania wiary jako takiej ani konkretnego wyznania,

- otwartość – przede wszystkim na pomysły i potrzeby zgłaszane przez osoby uczestniczące w grupie,

- wymiana doświadczeń – w tym dotyczących tego, jak godzić bycie osobą LGBTQ z wiarą.

Spotkania będą odbywały się w ustronnym, spokojnym miejscu w Toruniu. Miejsce spotkań nie będzie podawane publicznie. Częstotliwość spotkań będzie uzależniona od potrzeb i zainteresowania, choć chcemy, aby odbywały się w miarę regularnie.

Jeśli czujesz, że taka grupa to coś dla Ciebie – napisz do nas na wierzacyspr@gmail.com, a powiadomimy Cię o terminie i miejscu spotkania.

Tagi: religia
09:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

wittt

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Dąbrowszczaków 3, Sala Kameralna, Olsztyn, O relacjach między Kościołem katolickim a osobami LGBT:

Jak mają znaleźć swoje miejsce w Kościele osoby żyjące w związkach niesakramentalnych? Czy papież Franciszek uzna miłość osób nieheteroseksualnych? Komu wolno ją osądzać? Czy Kościół katolicki pójdzie w ślady Kościołów protestanckich, w których geje i lesbijki mogą nawet być pastorami i pastorkami?

Czy kampania "Przekażmy sobie znak pokoju" była dobrym pomysłem? W dyskusji wezmą udział:

Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika "Znak", wzięła udział w kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju". Anna Strzałkowska, psycholożka, socjolożka, wzięła udział w kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju". Prowadzenie: Marta Abramowicz, autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

09:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

11216832_1064644126909238_2871695940890366555_n

Archiwalny artykuł o Biblii i homoseksualizmie z portalu Racjonalista.pl: Przez stulecia dominującym w chrześcijaństwie był negatywny stosunek do seksualności człowieka, a wiele z jej przejawów uznawanych było niesłusznie za zboczenie i określanych jako grzeszne oraz niezgodne z naturą i „planem bożym". Jednym z nich jest homoseksualizm. I choć w spośród wielu już kościołów chrześcijańskich nastąpiły ogromne zmiany w podejściu do tej kwestii, to nadal większość z nich tkwi w mrokach średniowiecza, pełna religijnej bezmyślności, a także chorego fanatyzmu przedłuża przy pomocy Biblii ucisk gejów i lesbijek oraz usprawiedliwia ich dyskryminację. Należy pamiętać, iż w przeszłości w podobny sposób wykorzystywana była Biblia do popierania niewolnictwa, segregacji rasowej i dyskryminacji kobiet, a także stanowiła narzędzie walki z zasadą heliocentryzmu Galileusza, teorią ewolucjonizmu Darwina oraz wielu innych, w których słuszność obecnie już nikt nie wątpi.

Nadszedł czas, by wszystkie Kościoły chrześcijańskie zweryfikowały swe poglądy także w kwestii homoseksualizmu i przestały zaprzeczać rzeczywistości, której jest on integralnym oraz jak najbardziej normalnym składnikiem. Tragicznym jest, że ci, którzy tyle mówią o miłości i poszanowaniu bliźniego, głoszą jednocześnie homofobiczne hasła i wpajają nienawiść do gejów i lesbijek. Jest to szczytem hipokryzji. Miłość jest najpiękniejszym uczuciem, jakiego może doświadczyć człowiek i nie ma znaczenia, czy jest ona homoseksualna czy też heteroseksualna. Miłość homoseksualna nie jest zboczeniem czy chorobą, tak i nie jest nimi miłość heteroseksualna. Czas, by wszyscy to w końcu zrozumieli.

To, jak wielce niesłusznym jest posługiwanie się Biblią w celu potępiania gejów i lesbijek oraz tworzonych przez nich związków możemy uzmysłowić sobie, analizując dokładnie kiedy i gdzie powstała. Nie można bezkrytycznie podchodzić do wszystkiego, co zostało w niej zapisane i należy pamiętać, że obecnie stan wiedzy o ludzkiej seksualności, jak i otaczającym nas świecie jest nieporównywalnie większy niż wówczas, gdy ją tworzono. Tak jak w przypadku wszystkiego, co napisano w przeszłości, tak i w przypadku Biblii należy poddać ją krytyce, zweryfikować jej znaczenie i wybrać to, co rzeczywiście jest w niej cenne. Z całą stanowczością należy się natomiast sprzeciwić literalnemu czytaniu Biblii i nieuwzględnianiu faktu, że jej autorami są zwykli ludzie, żyjący w określonym czasie, miejscu i kulturze, a przez to posiadający pewne, aczkolwiek niekoniecznie prawdziwe, wyobrażenia o świecie. Niedorzecznym jest przyjmowanie, że tekst zapisany w Biblii jest dokładnym przytoczeniem słów Boga, i to bez względu na to, czy w niego wierzymy, czy też nie. Jest on dokładnym odzwierciedleniem czasu i miejsca powstania, jak i istniejącej wówczas wiedzy. Jeszcze raz należy podkreślić, że nie można wszystkiego, co jest zapisane w Biblii przyjmować bezkrytycznie. Inaczej można by nadal upierać się przy tym, że świat powstał w ciągu tygodnia. Podkreślić należy także, że w wielu przypadkach tekst biblijny rzekomo potępiający homoseksualizm jest źle interpretowany i w rzeczywistości nie zajmuje on bezpośredniego stanowiska ani w kwestii moralności aktów homoseksualnych, ani też w kwestii związków homoseksualnych w dzisiejszym ich rozumieniu. Przykładowo, niektóre fragmenty Nowego Testamentu, które homofobiczni kaznodzieje próbują wykorzystywać przeciwko gejom i lesbijkom, nie odnoszą się wcale do aktów homoseksualnych jako takich, ale do męskiej prostytucji, zwłaszcza sakralnej. Nie oznacza to jednak, że i my współcześni powinniśmy potępiać prostytucję. Skoro istnieje od niepamiętnych czasów i daje ludziom szczęście to oznacza, że jest bardziej potrzebna niż godna potępienia. Oczywiście, jeżeli nie wiąże się ona z przemocą i wykorzystywaniem.

Najczęściej chyba wykorzystywaną przeciwko gejom i lesbijkom jest historia legendarnych miast Sodomy i Gomory. Zniszczenie tych miast próbowano interpretować jako karę za homoseksualne zachowania ich mieszkańców. Po szczegółowej analizie opowieści okazuje się jednak, że grzech, jakiego się oni dopuścili, to grzech niegościnności, polegający na chęci zastosowania przemocy wobec przybyszów i ubliżenia im. Taki bowiem jest sens tej historii, rozumianej w jej historyczno-kulturowym kontekście.

Nie należy wnioskować jednak, że homoseksualne praktyki mieszkańców Sodomy i Gomory były dla starożytnych Hebrajczyków kwestią zupełnie neutralną. Znajduje to potwierdzenie w zapisanym w Księdze Kapłańska zakazie stosunków homogenitalnych. Obecnie nie można jednak znaleźć dla niego racjonalnego uzasadnienia. Wynikał on z przyjmowanych przez ówczesnych Hebrajczyków kulturowych norm męskości i kobiecości, przepisów czystości, a przede wszystkim służyć miał utrzymywaniu separacji od innych ludów i plemion, podkreślać wyjątkowość i odrębność oraz sprzyjać przyrostowi naturalnemu, uznawanym przez nich za konieczne dla zachowania terytorium, które z dużym trudem opanowali. Zaznaczyć należy, że bardzo często wśród ludów i plemion Bliskiego Wschodu seks między mężczyznami nie był uznawany za zdrożny czy też nieczysty, a nawet miał on charakter obrzędowy i wiązał się z praktykami religijnymi. Oznacza to, że w Księdze Kapłańskiej nie rozważa się kwestii, czy taki seks sam w sobie jest czymś dobrym czy złym, a celem zakazu było umacnianie żydowskiej tożsamości. Miał on oczywiście charakter dyskryminujący, ale pojęcia takie jak dyskryminacja czy tolerancja w obecnym ich znaczeniu były starożytnym Hebrajczykom obce i pojawiły się dopiero na pewnym poziomie rozwoju społecznego.

Zwrócić trzeba uwagę na fakt, iż Księga Kapłańska za „nieczysty" uznaje jedynie penetracyjny seks męsko-męski. Powstaje pytanie, dlaczego nie uznaje za „nieczyste" inne formy seksu między mężczyznami, ani też seksu miedzy kobietami. Należy pamiętać, iż to co ludzie uważają za „czyste" lub „nieczyste" zależne jest od danej kultury, a ta jest wynikiem pewnej wiedzy i świadomości przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Tak wiec fakt, że kilka tysięcy lat temu zdominowana przez heteroseksualnych mężczyzn społeczność żydowska uznała coś za „nieczyste", nie oznacza, że jest to złe. Zwróćmy uwagę na to, ze za „nieczyste" uznawała ona także homary i krewetki. Absurdem jest podtrzymywanie sposobu myślenia ludzi sprzed kilku tysięcy lat. Zaznaczmy również, że zachowanie homoseksualne postrzegane było jako umyślnie wybrane, wyraz nieopanowania i zachwianie przyjętym podziałem na role pasywne i aktywne. Uważano, iż mężczyzna ma penetrować, kobieta zaś być penetrowana. Tak więc uważano, że mężczyzna będący stroną bierną podczas stosunku analnego z drugim mężczyzną przyjmuje rolę kobiety. Podtrzymywanie tego poglądu jest nonsensem. Pasywność mężczyzny podczas stosunku seksualnego nie ujmuje mu przecież męskości.

Podobnie w przypadku Nowego Testamentu, dokładna jego analiza, uwzględniająca aspekt historyczno-kulturowy, uwidacznia, że nie może być on dłużej usprawiedliwieniem dla podtrzymywania ucisku gejów i lesbijek. Zaznaczyć należy też to, że w Nowym Testamencie jedynym, który zajmuje stanowisko w omawianej kwestii jest Paweł i nie istnieją żadne wzmianki o wypowiedziach Jezusa na temat homoseksualizmu.

Koniecznym jest podkreślenie, że w Biblii można się spotkać także z aprobatą miłości homoseksualnej, a nawet pozytywnymi opisami związków gejowskich i lesbijskich . Najwyraźniejszym przykładem jest historia wielkiego uczucia między młodym Dawidem a Jonatanem, synem króla Saula. Biblia przedstawia je następująco: „(...) dusza Jonatana przylgnęła całkowicie do duszy Dawida. Pokochał go Jonatan tak jak samego siebie (...). Jonatan zaś zawarł z Dawidem przymierze, umiłował go bowiem jak samego siebie. Jonatan zdjął płaszcz, który miał na sobie, i oddał go Dawidowi, jak resztę swojego stroju — aż do swego miecza, łuku i pasa" (1 Sm 18,1-4). Scena ta przywodzi na myśl istniejący wśród Tebańczyków rytuał, polegający na ofiarowaniu zbroi przez miłośnika swemu lubemu, gdy ten osiągał 18 rok życia i był wpisywany na listę obywateli miasta.

Istnienie związku między mężczyznami potwierdza także wypowiedź Saula skierowana do Jonatana: „Alboż to ja nie wiem, że wybrałeś sobie syna Jessego (...)" (1 Sm 20,30). Niezwykle wymowna jest również scena rozstania kochanków. Najbardziej znacząca jest jednak spowodowana wieścią o śmierci Jonatana rozpacz Dawida, który kończy swą pieśń żałobną słowami: "Żal mi ciebie, mój bracie, Jonatanie. Tak bardzo byłeś mi rozkoszny. Więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet" (2 Sm 1,26). Wielu próbuje zaprzeczać, jakoby Dawida i Jonatana łączyły więzy miłości. Jednakże porównując tę opowieść z innymi opowieściami antycznymi, między innymi o Gilgameszu i Enkidu oraz Achillesie i Patroklosie, przyznać należy, że także uczucie Dawida i Jonatana wykraczało poza zwykłą przyjaźń. Co więcej, istnieją także podstawy, by sądzić, że w Dawidzie zakochany był również Saul.

Innym przykładem jest historia Rut i Naomi. Choć nie można tu jednoznacznie stwierdzić, czy łączył je związek seksualny czy też nie, stwierdzić należy, że jest to bardzo prawdopodobne. Nie można mieć jednak wątpliwości, co do tego, że uczucie między obiema kobietami było uczuciem wielkiej miłości. Świadczą o tym słowa Rut, skierowane do Naomi: „Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem. Gdzie ty umrzesz, tam ja umrę i tam będę pogrzebana" (Rt 1,16-17).

Nadszedł najwyższy czas, by Biblia przestała być wykorzystywana w celu potępiania i uciskania gejów i lesbijek. Zmiana podejścia Kościołów do kwestii homoseksualizmu jest konieczna. Dyskryminacja jest nie tylko grzechem przeciwko bliźniemu, ale złamaniem praw człowieka. Należy z nadzieją oczekiwać jutra. Już dziś wiele spośród Kościołów protestanckich przyznało się do błędów historii i w pełni akceptuje homoseksualistów oraz tworzone przez nich związki. Jestem pewien, że nadejdzie dzień, kiedy wszystkie Kościoły będą wolne od szkodliwych uprzedzeń, dyskryminacji i nienawiści, a ich miejsce zajmą prawda, tolerancja i miłość.

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Liturgia

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Chociaż Kościół potępił racjonalizm, iluminizm, to w historii wiele razy wpadał w teologię «można, nie można», i zapomniał o rodzeniu się z Ducha, który daje wolność, szczerość w głoszeniu, że Jezus Chrystus jest Panem”. Tymczasem nie wolno zapominać, że nasza wiara jest konkretna i odrzuca wszelkie kompromisy czy idealizowanie – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty. Franciszek zachęcił, aby prosić Pana o Ducha, który daje nam namaszczenie jasną i konkretną wiarą.

Ewangelię należy głosić z pokorą, unikając pokusy pychy – mówił Franciszek na Mszy w Domu św. Marty. Odnosząc się do czytań dnia podkreślił, że Jezus powierza uczniom misję wyjścia z Jerozolimy i głoszenia Dobrej Nowiny na całym świecie. „Ewangelię bowiem głosi się zawsze w drodze, nie na siedząco” – podkreślił Franciszek.

09:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 kwietnia 2017

Latem 2006 roku Jerozolima, po raz pierwszy w historii, była gospodarzem „World Pride”, której punkt kulminacyjny miała stanowić tradycyjna parada gejowska. Planowane wydarzenia wywołały wzburzenie wśród żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich przywódców religijnych, którzy zjednoczyli się w bezkompromisowej walce przeciw temu, co, jak twierdzili, „zbezcześci święte miasto”. Po drugiej stronie stali aktywiści Open House, jerozolimskiego stowarzyszenia LGBT, którzy przygotowali to przedsięwzięcie. Nieugięci wobec rozgorzałych, brutalnych antygejowskich nastrojów, musieli zmierzyć się z większymi zagrożeniami, niż próby odebrania im prawa do marszu…

22:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Lesbijka na czele niemieckich populistów

Ponad 15 tys. osób demonstrowało w Kolonii przeciwko partii AfD, Alternatywie dla Niemiec, która miała w tym mieście konwencję. W jej trakcie wybrano dwie osoby, które będą stały na czele AfD we wrześniowych wyborach do Bundestagu - w tym Alice Weidel, ujawnioną lesbijkę, która wraz z partnerką wychowuje dwójkę dzieci. Chociaż jej partia jest przeciwko równości małżeńskiej i adopcji.

Alternatywa dla Niemiec to eurosceptyczna i antyimigrancka partia, która w marcu zeszłego roku odniosła duży sukces w lokalnych wyborach w Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynacie i Saksonii-Anhalcie, wchodząc do parlamentów tych landów. W chwili obecnej jej poparcie w niemieckim społeczeństwie plasuje się w granicach 8 proc.

Polityczka znana jest z bardzo antyimigranckich wypowiedzi. Gdy zarzuca się jej hipokryzję, wspominając, że jej partia sprzeciwia się równości małżeńskiej i adopcji (a sama wychowuje dzieci), zwraca uwagę, że jest przeciwko poprawności politycznej - Queer.pl

07:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Roza znana jako Mały zbyszek znana o biseksualizmie mówi na swoim koncie o akceptacji, byciu sobą i określeniu kim jest

07:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dążąc do podniesienia świadomości w sprawie przemocy seksualnej, Zeke Thomas, syn gwiazdy NBA Isiah Thomas ujawnił, że został zgwałcony. DJ i producent Thomas powiedział, że po raz pierwszy zgwałcony został w wieku zaledwie 12 lat i ponownie w ubiegłym roku. W ABC mówi o swojej seksualności.

Przemoc seksualna do też dotyczy osób LGBT tysiące są umawianie się po przez aplikację randkowe nie wiadomo z kim grozi nam niebezpieczeństwo.

Wystąpił w kampanii przeciwko przemocy seksualnej

07:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wielki dzień KaDo

Nieetyczna moja dziewczyna was wstydzi się

Jakub i Dawid dla GayStarNews wraz z Piotrem i Pawłem pokazuje nocne życie w polsce oraz dlaczego kochają Polskę.

07:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Kamyk Walker - Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka

07:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

I can't wait for you to see this on tomorrow. It might be my favorite episode ever. What a difference 20 years makes.

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

07:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 kwietnia 2017

FUNDUSZPOMOCYCZECZENII1

Na przestrzeni ostatniego miesiąca w Czeczenii doszło do masowych porwań, tortur i morderstw mężczyzn podejrzewanych o homo- i biseksualność. Konieczna jest natychmiastowa pomoc w ewakuacji jak największej liczby osób z miejsca zagrożenia. Dołącz do zbiórki ILGA-Europe wspieranej przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest ewakuacja i relokacja tych, którzy w każdej chwili mogą zginąć z rąk homofobicznych oprawców. Wspólnie uratujmy życie setek niewinnych osób.

KPH i ILGA-Europe (Europejska Federacja Organizacji LGBTI) monitorują sytuację w Czeczenii od momentu pojawienia się pierwszych informacji nt. działań władz wymierzonych w homo- i biseksualnych mężczyzn. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami i organizacjami, które zajmują się bezpośrednią pomocą ofiarom homofobii z rejonu Kaukazu Północnego. Aby działać dalej potrzebujemy Twojego wsparcia. Pomóż nam ewakuować zagrożonych mężczyzn z terenu Czeczenii do bezpiecznego miejsca. Wesprzyj zbiórkę, której celem jest zebranie środków ich na podróż, wizy, zakwaterowanie oraz jedzenie. Więcej na stronie Kampanii Przeciw Homofobii.

Wg dziennikarskiego śledztwa, w czeczeńskich więzieniach dochodzi do znęcania się nad homoseksualistami. Organizacja praw człowieka apeluje do polityków. Czeczenia zaprzecza: "u nas nie ma homoseksualizmu".

Toronto Kanada protest przeciwko homofobii w Czeczenii

Działacze serbscy protestowali przed ambasadą Rosji w Belgradzie w solidarności z gejami w Czeczenii

Tagi: kph news
07:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

23-letni Mahamood Rakibul Hasan (Rakib) uchodźca gej z Bangladeszu który przebywa teraz w Nepalu opowiada historię GayStarNews który jest wielki działaczem mimo zagrożenia walczy. Jego przyjaciel został zabity przez ekstremistów islamski, Tanay Mojumdar, był redaktorem gejowskiego magazynu w Bangladeszu.

Nie może Rakib wrócić do domu rodzina powiedziała może wrócić gdy będzie hetero, prosi o azyl w Kanadzie. On wiedział już jest gejem 12 lat, nawet mamie mówił o tym. Był atakowany gwałcony przez policję.

On należał do organizacji LGBT Bangladeszu która walczy o prawa LGBT są aresztowani i zabijani jak redaktor gejowskiego magazynu Xulhaz Mannan. Obecnie znajduje się w Nepalu jako emigrant uchodźca, walczy każdego dnia, o przetrwanie. Organizacja LGBT próbuje jemu pomóc dostać się do Kanady, gdy zostałby deportowany do swojego kraju czeka jego śmierć.

Wielu jego przyjaciół zostało zabity przez ekstremistów w jego kraju, ma marzenie mieć partnera, dzieci mieć normalne życie.

Druga historia:

Jang Yeong-jin napisał książkę autobiograficzną o swoim życiu w Korei Północnej. Nazwał ją „A Mark of Red Honour”. Homoseksualność tam nie istnieje. Korea dla niego to cela bez krat, ale z której ciężko uciec. To podwójne wyalienowanie – Koreańczyk z północy w Korei Południowej - wśród mniejszości seksualnej.

W jego ojczyźnie wszystko płynie inaczej, nawet historia dzieje się wolniej. Homospołeczne więzi zaś są bardzo mocne. Mężczyźni spędzają 10 lat w wojsku, tylko z mężczyznami. Na te relacje jest tolerancja, a nawet są one pożądane, jako forma braterstwa. Myślał, że ma jakiś defekt, który uniemożliwia mu stworzenie związku z kobietą – naturalnie bał się samotności.

„Na początku czułem się sfrustrowany i nieszczęśliwy, ale też zawstydzony, by komukolwiek powiedzieć, co czuję, że nie czuję zainteresowania płcią przeciwną, moją żoną…” – powiedział parę miesięcy wcześniej w rozmowie z „New York Times”.

Czy spotkał innych gejów w Korei Północnej? Prawdopodobnie tak, nawet jeden z nich mógł się w nim zakochać. W wojsku był mężczyzna wyższy rangą, który czuł dokładnie to, co Jang. Często mężczyźni rezygnują z małżeństwa i decydują się na samotność.

W obu Koreach homoseksualizm zdepenalizowano oraz zrównano wiek uprawniający do współżycia. Natomiast żadne formy związków prawnych nie są możliwe. Obie Koree nie podpisały Deklaracji Narodów Zjednoczonych. (...) - Queer.pl/CNN.

Tagi: LGBT
07:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie użytkownika Lambda Warszawa.

Lambda Warszawa: Chcesz przyczynić się do postępu nauki? Zapraszamy do udziału w Projekt Orientacja - badaniu dot.uwarunkowań orientacji seksualnej mężczyzn. To kolejne badanie naukowe dotyczące społeczności LGBT, które wam polecamy. Tym razem jednak dotyczy ono tematu poruszanego przez badaczy polskich, a nawet światowych niezwykle rzadko - uwarunkowania orientacji seksualnej.

Zespół Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki środkom uzyskanym z grantu Narodowego Centrum Nauki podjął się zbadania genetycznych i psychospołecznych uwarunkowań orientacji seksualnej u mężczyzn wraz z jej poznawczymi i neuronalnymi korelatami.

Brzmi poważnie? Ciekawi wyników? Wydział Psychologii UW poszukuje mężczyzn z całej Polski, o różnej orientacji seksualnej, którzy chcieliby przysłużyć się nauce, ofiarując swój czas i odpowiadając na serię pytań. Na każdym etapie badania uczestnikom zapewniona będzie poufność.

Badanie będzie trwać przynajmniej do końca 2017 roku i w tym czasie potrzebne są próbki DNA od 1100 mężczyzn. Postępy badania można śledzić poniżej, w zakładce 'badanie w liczbach' - Więcej informacji TUTAJ.

czwartek, 27 kwietnia 2017

Ponad 30 osób wzięło udział w Dniu Milczenia. Na rogu ul. Szerokiej, Łaziennej i Szczytnej odbywał się milczący protest przeciwko homofobii.

Toruńską odsłonę akcji przygotowali w sobotę działacze stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. – Idea Dnia Milczenia jest prosta: chcemy zaprotestować przeciwko braku reakcji na homofobię, czyli na wszelkie negatywne wypowiedzi i zachowania wobec osób nieheteroseksualnych – opowiada Beata Bielska z SPR. – Odwołujemy się tutaj do naszych sojuszników, którzy reagują na akty nienawiści. Ludzie nie mogą milczeć - Gazeta Wyborcza.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Harry Styles w wywiadzie dla francuskiego programu w tym tygodniu mówi że prawa LGBT czy kobiet do fundamentalne prawa, a nie polityczne.

Spot kampanii od Ralpha Northam, demokraty, który będzie walczyć z innym demokratą Tom Perriello, który został niedawno zatwierdzony przez senatorów Bernie Sanders i Elizabeth Warren. Spocie występują para gejów z Norfolk Tim Bostic i Tony London.

Caitlyn Jenner gościła w programie Don Lemon na CNN, mówi że głosowała na Trumpa nie żałuje decyzji i wierzy w Trumpa.

Caitlyn Jenner gościła w programie Setha Meyersa, w tym wywiadzie mówi że Trump jest toksyczny, jednej strony mówi republikanie są antyLGBT, ale wmawia demokraci też. Mówi jest lojalna środowisku LGBT, nie całkiem ma po prostu wywnętrzą LGBTfobie i nie całkiem zaakceptuje.

Kogo  zabrał do "Azji Express 2"? Czy jego chłopak nie był zazdrosny?

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Homofobiczny pastor Kenneth Adkins, został skazany na dożywocie za molestowanie seksualne nieletnich. Adkins który wiele razy atakował osób LGBT wyzywał ofiar z masakry Orlando ciężył się ich śmierci. Transpłciowe osoby dla niego są pedofilami po chcą używać toalet według ich płci. (Towleroad)

salem

Salem: Historia czwórki z San Antonio. Bohaterkami dokumentu są: Elizabeth Ramirez, Cassandra Rivera, Kristie Mayhugh i Anna Vasquez - cztery homoseksualistki pochodzenia latynoskiego niesłusznie skazane za zgwałcenie dwóch małoletnich dziewczynek. Widzowie poznają ich historię w momencie, gdy mija dziesiąty rok ich odsiadki w teksańskim więzieniu. Reżyserka Deborah S. Esquenazi mocno angażuje się w całą sprawę. Sięga do prywatnych zbiorów video oskarżonych kobiet, rozmawia z osobami, które walczą o uniewinnienie Elizabeth, Cassandry, Kristie i Anny. Dzięki zebranym dowodom kobiety w końcu po latach zostają oczyszczone z zarzutów i mogą opuścić więzienne mury. Cała ta sprawa obnażyła amerykański system sądowy. Ponadto ujawniła, jak łatwo można kogoś posądzić o niecne czyny, jeśli tylko ma inny kolor skóry, jest innej orientacji seksualnej lub wyznania. To uprzedzenia i wiara w przesądy doprowadziły do skazania niewinnych kobiet - Wideo na Player.pl

Tagi: dokument
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

199405_dbea735716b6bac2422225b2eeb62f07_510x

Policja w Berlinie poszukuje trzech osób, dwóch mężczyzn i kobiety, którzy na początku marca mieli pobić geja w berlińskim metrze. Napastnicy rozmawiali w języku polskim.

Do ataku doszło 4 marca koło godziny 1:45 w metrze - tuż przed stacją Bernauer Straße.

Dwóch mężczyzn i kobieta (w wieku 20-25 lat), którzy według świadków mówili w języku polskim, wyrażali się negatywnie o gejach i homofobicznie wyzywali mężczyznę, który podróżował z partnerem. Jeden z mężczyzn zaatakował fizycznie 39-latka, bił go pięściami. Gdy ten zaczął się bronić - kobieta uderzyła ofiarę butelką w głowę. Następnie napastnicy uciekli.

Policja w Berlinie opublikowała nagranie z metra, na którym widać napastników i prosi wszystkie osoby, które mogą rozpoznać napastników lub były świadkami ataku o kontakt telefoniczny lub mailowy. (030) 4664 953 128 lka531@polizei.berlin.de 

Kobieta zapytała go, czy jest gejem. Mężczyzna potwierdził, że jest homoseksualistą. Wtedy zaczął się brutalny atak. Pasażer został obrzucony wyzwiskami. Jeden z mężczyzn zaczął go uderzać pięściami w głowę i w twarz. Gdy ofiara zasłoniła się rękami, kobieta, która była razem z napastnikami wyrwała jednemu z nich butelkę po piwie i uderzyła pasażera w głowę. (Queer.pl/Polsat News)

Polska homofobia też jest promocją polski zagranicą, ale też wielu polaków emigrują w Holandii Polacy i arabowie to dwie grupy najbardziej homofobiczne, a rok temu w Londynie pobito geja przez Polaka.

Aktualizacja Dobre wiadomości z Berlina! Podajemy informację i cytujemy Ewa Wanat: "Grupa na FB "Polacy w Berlinie" namierzyła i rozpoznała tych imigrantów ekonomicznych, którzy nie szanują obyczajów i prawa kraju, który ich gości. Już 7 godzin po ujawnieniu ich wizerunku policja dostała na nich namiary. Czy teraz usłyszę wśród przeciwników obcej kulturowo imigracji, że należy deportować ludzi, którzy nie rozumieją, że homofobia w Niemczech jest po 1. przestepstwem, a po 2. skrajnym obciachem? Jesli staną przed sądem, nie będą oskarżeni o wybryk chuligański, czy "zwykłą" napaść jak by to było w Polsce, lecz o przestępstwo z nienawiści. A to zupełnie inny paragraf. Gdybym była sędzią skazałabym ich na kilka miesięcy prac społecznych w restauracji, którą prowadzi Schwulenberatung Berlin przy domu opieki dla straszych i chorych gejów w Berlinie. Na zmywaku." Brawa dla naszych rodaków i rodaczek z Berlina za szybką reakcję - Grupa Stonewall.

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Myślę, że ta tematyka nie jest w ogóle kontrowersyjna. Żyjemy w XXI wieku. Oczywiście, jak w każdym społeczeństwie jest jakiś procent ludzi, którzy nie są tolerancyjni, nie akceptują, ale myślę, że zdecydowana większość i to w coraz większym stopniu uważa, że świat jest, jaki jest. Nie próbujemy z nim walczyć ani chować gdzieś głęboko za ścianą w piwnicy czy w szafie. Akceptujmy się takimi, jakimi jesteśmy – powiedział  Zygmunt Chajzer.

Tagi: Ploty
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11