Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 31 maja 2013
czwartek, 30 maja 2013

Temat Miesiąca Miesięcznika „ZNAK”: Kto może być rodzicem? W Polsce około 50 tys. dzieci jest wychowywanych przez osoby homoseksualne. Projekty ustaw o związkach partnerskich nie poruszają jednak kwestii rodzicielstwa w związkach jednopłciowych. Czy umiemy określić, jakie rozwiązania prawne najlepiej chroniłyby dzieci? Co psychologia mówi o rodzicielstwie osób homoseksualnych? Jak dobro dzieci definiują katolicy?

Nowy klip Ke$ha i Will.i.am "Crazy Kids" lub wideo na Viva TV

Tagi: muzyka
12:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Krótki film przedstawiający społeczeństwo, w którym bycie gejem/lesbijką jest normą, a hetero coś nienormalnego są ofiarami przemocy hetero-fobii.  

Love Is All You Need? krótki projekt filmowy Kim Rocco Shields ma nadzieję, pokazać homofobia jest zła, jak czuliby się hetero gdy tak samo byli traktowani jak oni traktują gejów/lesbijki.  

Zgadzam się tak zamienić na jeden miesiąc Tusk, Kaczyński, biskupi, Pawłowicz ... z nami na miejsce, tak samo będą traktowani jak nas, odmawiać prawa, poniżać. Czy będą się czuć się dobrze, będą cierpieć, ból, łzy. Tusk nie będzie mógł spotykać żoną w szpitalu po jego związek jest nieważny, nie będzie mieć praw do swoi dzieci, będzie obcy, a nie ojcem. Może wreszcie homofoby zmięliby swoje postępowanie zmienią, będą walczyć o równość.

Tagi: film
12:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 maja 2013

Robert Biedroń - mężczyzna z krwi i kości. Inteligentny, przystojny, taktowny, szarmancki. Prawdziwy facet czy to się komuś podoba czy nie. Przełamuje stereotypy, idzie pod prąd. 

A my razem z nim. Bo nas interesuje człowiek a nie to z kim sypia i jakie budzi skojarzenia.

"W życiu kieruję się rozumiem, bo jestem racjonalistą. Wyznaczyłem granicę których nie przekraczam nigdy. Chociaż, sztampa mnie nudzi i z natury jestem do niej podejrzliwy.

Dziś mogę z całą pewnością stwierdzić, że to nie autorytetów potrzebujemy, a myślenia.

Dziś mam odwagę robić rzeczy nietypowe, wykraczające poza jakieś utarte schematy i stereotypy. "

Fragment tekstu z najnowszrgo CUBS Men's Magazine.

zdjęcie Mona Blank Photography

(źródło)

Tagi: media
21:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"W Polsce są homoseksualiści i polityk nie może udawać, że ich nie ma" - powiedział właśnie... Stefan Niesiołowski! Dodając oczywiście, że to jest [związki partnerskie] marginalny problem, ale problem i trzeba go rozwiązać.

(źródło)

Tagi: cytat cytaty
21:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

TVN24: Czy zgadza się pan przyjąć za małżonka pana Vincenta Autina? - Tak. Czy zgadza się pan wziąć za małżonka pana Bruno Boileau? -Tak. Te dwie odpowiedzi przypieczętowały pierwsze małżeństwo homoseksualne we Francji, jakie zawarto w środę w Montpellier.

Wcześniej w krótkim wystąpieniu mer Montpellier podkreślała, że przesłanie wynikające ze środowej uroczystości jest proste: "takie same prawa dla wszystkich". - Dziś mężczyźni i kobiety we Francji nie będą już dłużej dyskryminowani, jeśli chodzi o ich orientację seksualną - powiedziała.

O tym dniu marzyliście. O tym dniu my marzyliśmy. Dzisiaj to marzenie stanie się rzeczywistością. Dzięki wam przeżyjemy moment historyczny - zwróciła się do pary młodej.

Moment ślubu Autina i Boileau uznała za "historyczny dla jej kraju". - Wasza historia spotyka się tutaj z historią całego kraju, społeczeństwa, które idzie do przodu i walczy przeciw dyskryminacji - dodała.

Aktualizacja 

Mikołaj Milcke napisał książkę "Gej w wielkim mieście" o homoseksualistach, przyjaźni, życiu 20- i 30- latków, w wielkim mieście. Teraz czas na jej kontynuację "Chyba strzelę focha!".

Nie wiem czy "Gej w wielkim mieście" został bestsellerem.

Napisałem tę książkę przypadkiem, z nadmiaru wolnego czasu, zacząłem pisać bloga, który potem stał się książką - mówię autor o "Geju w wielkim mieście". - Ta publikacja siłą rzeczy stała się trochę portretem młodych ludzi, choć sprzed 10 lat, bo akcja tej książki rozpoczyna się w 2002 roku. Pokolenie "Geja w wielkim mieście", to są ludzie z marzeniami, zawodowymi, osobistymi, chcą być kochani, chcą robić ciekawe rzeczy, mają odwagę brać byka za rogi, przenosić się do Warszawy z mniejszych miast. To jest pokolenie ludzi, które wie, że może i stara się to robić - dodaje. Mikołaj Milcke rozpoczyna akcję swojej książki, od historii chłopaka, któremu wydaje się, że jest homoseksualistą. - Dzieją się różne rzeczy, gdy on szuka siebie, nawet próbuje się leczyć, ale widzi że jest to jakaś ściema - opowiada gość Justyny Dżbik.

"Gej w wielkim mieście" i "Chyba strzelę focha!" wpisują się w nurt literatury obyczajowej, w podpunkt literatura gejowska. - Fajnie, że ludzie chcą takie książki czytać. Oznacza to, że społeczeństwo się zmienia - mówi Radiowej Czwórki gość. - Myślę, że nawet 10 lat temu, taka książka nie stanęłaby na półce. Myślę, że z dystrybucją byłoby ciężko, nie wiem jak z wydaniem - dodaje - polskieradio.pl

Tagi: kultura
11:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Replika: Pogranicznicy nie wpuścili do Polski Filipińczyka, który jest w związku partnerskim - zawartym w Wielkiej Brytanii - z Polakiem. Bo wg pograniczników nie stanowią dla siebie rodziny...

Artykuł Ewy Siedleckiej w "Gazecie Wyborczej" polecamy szczególnie tym, którzy utrzymują, że związki partnerskie nie są potrzebne, bo "wszystkie te sprawy" można załatwić innymi umowami

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9