Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 31 maja 2014

Tęczowa flaga twórca Gilbert Baker wykonał poniższy klip z jego obszernego archiwum zdjęć tęczowy symboli. Symbol tęczowy jest najbardziej popularny niż flagi krajowe, symbol który łączy rasa, płeć, kraje, język ... łączy wszystkich żaden symbol nie zjednoczył i nie kojarzy się tak z miłością jak tęczowa flaga.

Tagi: foto LGBT
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

1 czerwca w stanie Illinois wejdzie w życie ustawa równość małżeństw, też w tym dniu pierwsze pary tej samej płci będą mogli być małżeństwem, wśród par jest Kevin Herndon i Douglas McMorrow (NBC Chicago)

Gdy Jeff i Hillary Whittington, z San Diego, otrzymał wiadomość, że w 2007 r. były mieli córkę, para nie miała pojęcia, że ​​za kilka lat będą mieli syna zamiast córkę. W ostatni czwartek, rodzina została uhonorowana na szóstym rocznym Harvey Milk Diversity Breakfast, przyjmując Inspiration Award po prezentacji filmu pokazujący ich córka przejścia drogę z dziewczynki na chłopca.. Sześć-latek ubrany w elegancki garnitur i krawat, włosy krótko obcięte, stanął obok podium i czytał jego przygotowane z arkusza papieru, deklarując się do publiczności: "Nazywam się Ryland Whittington. Jestem transseksualne dziecko".

Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 5 o 23:30 na E! Entertainment. Wśród uczestników jest E. J. Johnson syn koszykarza Magic Johnson.  

Ostatnio dla The Advocate powiedział "Podczas gdy wiadomości są pełno zwycięstw równości praw obywatelskich, takich jak małżeństwa, ale dzieci LGBT w tysiącach domach nadal są wyrzucone z swoi, tylko za do są inni." -E.J. Johnson. E. J. komentarz na The Advocate.  

Czysta krew 6, odc. 3 i 4 o 22:00 na HBO. Zirytowany poczynaniami Burrella Eric decyduje się na ryzykowny krok. Nieoczekiwanie otrzymuje wartościowe informacje od osoby z otoczenia gubernatora. Sookie dowiaduje się, dlaczego Warlow ją ściga. Steve'a odwiedza niespodziewany gość. Bill zleca Jessice ważne zadanie.  

Sookie postanawia zaprosić Bena na kolację. Gubernator kontynuuje polowania na wampiry. Eric jest tą sytuacją coraz bardziej zaniepokojony. Córki Andy'ego szybko dorastają i zaczynają obracać się w towarzystwie niebezpiecznych ludzi. Sam nawiązuje kontakt z Nicole. Bill zleca Takahashiemu stworzenie nowego rodzaju krwi.  

Capote o 22:25 na MGM HD. W 1959 roku amerykański pisarz Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), zainspirowany doniesieniami prasowymi na temat brutalnego morderstwa rodziny zamożnych farmerów z małego miasteczka w Kansas, postanawia napisać na ten temat powieść. Przez sześć lat pracuje nad książką "Z zimną krwią". W zbieraniu materiałów pomaga mu przyjaciółka, pisarka Harper Lee (Catherine Keener). Rozmowy z mieszkańcami oraz prowadzącym dochodzenie agentem Deweyem (Chris Cooper) tworzą fabułę powieści. Capote zgłębia psychikę oprawców i poznaje prawdziwe motywy zbrodni. Jeden z zabójców, Perry Smith (Clifton Collins Jr.) zaczyna budzić w pisarzu osobliwą fascynację. Pełnometrażowy debiut Bennetta Millera był nominowany do Oscara w pięciu kategoriach, a Philip Seymour Hoffman, który stworzył niejednoznaczny, ale niezwykle przekonujący portret Trumana Capote'a zdobył statuetkę oraz nagrodę Złotego Globu.  

Równość płci po szwedzku o 12:20 na PLANETE+. W 2013 roku Szwedka Lotta Rajalin stworzyła pionierskie przedszkole zgodne z ideologią gender. Zabawki najmłodszych nie mają żeńskich bądź męskich atrybutów, a opiekunowie zwracają się do swoich podopiecznych bezosobowo. Wnętrza pomieszczeń i czytane przez dzieci lektury są także specjalnie przygotowane. Wszystko po to, aby wychowywać je niezależnie od biologicznej płci, znieść dyskryminację i stereotypy. Przedszkolaki uczą się funkcjonować w społeczeństwie kładącym ogromny nacisk na równouprawnienie. Pozostawia się im możliwość wyboru dowolnej płci czy sposobu życia. Dokument prezentuje kulisy pracy placówki, a także kwestię walki Szwedów o równość we wszystkich społecznych aspektach.  

Wakacyjna zmiana płci, odc. 4-ost o 23:15 na TVN Style. Serial pokazuje losy osób, które postanowiły zmienić płeć. Większość z nich doświadcza wielu przykrych konsekwencji swojego postanowienia. Opuszczają ich rodziny i przyjaciele. Ludzie na ulicy wytykają palcami. Bohaterowie często nie mogą znaleźć pracy. Widzowie poznają Maxa, pierwszego rabina, który przeszedł proces zmiany płci oraz Drew, który od lat nie wychodzi z domu, żeby uniknąć kłopotliwych pytań. Zobaczą też, jak poradzi sobie Sarah, która od niedawna żyje życiem kobiety i musi wreszcie poinformować o tym rodziców.  

Arrow 2, odc. 15 o 14:00 na Universal Channel. Skandal 2, odc. 1 - 7 o 21:00 na Fox Life. Bitwa o dom o 16:55 na TVN.Doktor Who 5, odc. 3 i 4 o 22:45 na BBC HD. Filadelfia o 00:45 na Stopklatka TV.  

BBC Proms 2011: Noc Brahmsa o 21:00 na BBC HD. Tym razem widzowie usłyszą koncert utworów skomponowanych przez Johannesa Brahmsa. Chamber Orchestra of Europe wykona II koncert fortepianowy B-dur i IV symfonię e-moll.  

Katy Perry: Part Of Me o 10:25 na CANAL+ Film. Dokument przedstawiający przebieg kariery Katy Perry - zwykłej amerykańskiej dziewczyny, która została gwiazdą muzyki pop. Piosenkarka, która w ciągu kilku lat osiągnęła status ikony, urodziła się i wychowała w Santa Barbara. Jako że jej ojciec jest pastorem, Katy dorastała przy dźwiękach muzyki gospel, co miało wpływ na jej pierwsze płyty. Jednak popularność przyniósł jej popowy krążek "One of the Boys", który został nagrany w 2008 r. Dwa lata później Perry nagrała album "Teenage Dream". Pięć singli pochodzących z tej płyty zajęło pierwsze miejsce na prestiżowej liście magazynu Billboard. Jedynym artystą, któremu się to wcześniej udało, był Michel Jackson. W sumie Katy Perry sprzedała na świecie jedenaście milionów albumów, dziewięciokrotnie była nominowana do nagrody Grammy, dwukrotnie zdobyła statuetkę American Music Award i czterokrotnie - MTV Video Music Award. Biograficzny film dokumentalny stanowi swoiste podsumowanie i zakończenie pewnego etapu w twórczości artystki.

Tagi: media
01:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 maja 2014

"To nie jest tylko jedna historia, to nie jest tylko jedno transseksualne doświadczenie. Jesteśmy teraz w punkcie, w którym coraz więcej osób transpłciowych decyduje się powiedzieć: "Taki właśnie jestem, taka właśnie jestem". Coraz więcej z nas chce opowiedzieć swoją historię. I coraz więcej z nas żyje otwarcie i nie kryje się ze swoimi pragnieniami i marzeniami" - ogłasza Laverne Cox w najnowszym numerze "Time'a".

Laverne Cox, która jest transseksualną aktorką i aktywistką LGBT, w wywiadzie opowiedziała o swojej osobistej drodze - jednego z około 1,5 miliona Amerykanów przyznających się do transgenderyzmu. I stanęła w obronie praw osób takich, jak ona.

Wspomniała też o zwalczaniu wyalienowania transpłciowych nastolatków i nastolatek. - Jeśli ktoś potrzebuje wyrazić swoją płeć w sposób, który jest inny, nie powinien być pozbawiony opieki zdrowotnej. Nie powinien być zastraszany. Tacy ludzie nie zasługują na to, by być ofiarami przemocy - ogłosiła - TVN24

Entertainment Tonight o Laverne Cox transseksualnej aktorce

 

Ubywa piosenkarzy, którzy czują się zmuszeni do ukrywania swej homoseksualności. Przynajmniej wśród młodych i za granicą.

Najnowszy przykład - Sam Smith, znany z hitów "Money on my mind" i "La la la" (z Naughty Boy). Sam wypuścił niedwuznaczny klip do numeru 'Leave your lover'.

A teraz, zapytany o inspiracje swego debiutanckiego albumu, piosenkarz wyznał: "Cała pyta "In the lonely hour" jest o facecie, w którym potwornie się zakochałem a on nie odwzajemniał tego uczucia. W ogóle dopiero niedawno mu powiedziałem... Mam nadzieję, że teraz już mi przeszło, ale było ciężko, czułem się bardzo, bardzo samotny. Tak, śpiewam o miłości do faceta i chcę, żeby wszyscy moi słuchacze to wiedzieli - by stało się to tak normalne, żeby nawet nie trzeba było o to pytać." - The Fader/Replika.

 

 Frontiers Magazine dostępny TUTAJ.

 Lavender magazine dostępny TUTAJ.

Magazyn QX dostępny tutaj.

 Boyz Magazine dostępny TUTAJ.

Out Africa Magazine:

David Atlanta

Guy Magazine:

Wire Magazine:

Fenuxe:

GA Voice:

Florida Agenda

Get Out!

GScene:

Next Magazine:

QNotes

Xtra Living Vancouver

The Fuzz:

Outlook Ohio Magazine

Siegessäule

Shangay

Tagi: media
11:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Więcej informacji na Gay Games 2014 Cleveland

Tagi: sport
11:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

HBO wyraża zgodę na realizację serialu "Open City". Jego twórcą i prowadzącym będzie autor "Rock of Ages" Adam Shankman. Serial powstaje jako część ramowej umowy o współpracy stacji z reżyserem. Wcześniej HBO wyraziło zgodę na "Madame Rose", biografię Rose Hovick.

"Open City" będzie opowiadać o życiu gejów w Nowym Jorku w latach 60. ubiegłego wieku. Ma pokazać burzliwe życie społeczne, kulturalne i polityczne i opowie o tym, jak geje zjednoczyli się z włoską mafią, próbując otworzyć nocny klub w West Village.

Serial będzie kolejnym w ostatnim czasie projektem o tematyce LGBT powstającym dla HBO. Wcześniej w tym roku stacja zaprezentowała "Spojrzenia", a w tym tygodniu swoją premierę miał film "The Normal Heart". Wszystko to odbywa się w roku, w którym obchodzona będzie 45. rocznica zamieszek w Stonewall. Jest to jedno z kluczowych wydarzeń w walce amerykańskich gejów i lesbijek o równe prawa obywatelskie. Ronnie Lorenzo, właściciel Stonewall Inn (miejsca będącego epicentrum wydarzeń z 1969 r.), będzie piastował funkcję konsultanta przy "Open City". Scenariusz przygotowuje David Kajganich ("Inwazja", "Nienasycony") - Filmweb.pl

11:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kanadyjczyk Jan Fennell, którzy rywalizował w olimpiadzie w Soczi, saneczkarstwie ujawnił się że jest gejem w rozmowie z Calgary Herald:

Nie ma więcej tajemnic. Nie więcej zmieniając zaimki w rozmowach o relacjach osobistych.

Fennell mówi. "Musisz grać w tę grę" kto wie? " Nie można wypuszczać żadnych wibracji ani tajemnic. Trzeba działać bardzo macho. Musisz być hiper świadomy swoich manier i nie wypuszczać jakieś wibracje, które mogą się wykryć. To jest bardzo męczące.

Fennell, spotkał się z Olimpijczykiem gejem Mark Tewksbury, który dał odwagę, aby wyjść do swojego zespołu, gdy był w Rosji i później do rodziny, kiedy wrócił do domu.

Kanadyjski saneczkarz John Fennell, który w lutym wziął udział w olimpiadzie w Soczi, wyoutował się wczoraj, w dniu swych 19. urodzin.

"Gdy skończyłem osiemnastkę,postanowiłem zapisywać każdą wspaniałą rzecz, która zdarzy mi się w pierwszym roku dorosłości. Kilka dni temu stwierdziłem, że przed dziewiętnastką musi się zdarzyć jeszcze jedna super rzecz: coming out. Więc go robię. Życie w szafie to jest paranoja, która zżera cię od środka. Ciągle musiałem zwracać uwagę, czy zachowuję się odpowiednio "po męsku", zmieniać zaimki, gdy mówiłem o chłopakach. Próbowałem umawiać się na randki z dziewczynami. Non stop kontrolowanie siebie, wszelkich naturalnych odruchów. Można się udusić. Koniec z tym. Móc spokojnie wszystkim powiedzieć: "jestem gejem"- jakie to wyzwalające!" - powiedział John w wywiadzie dla magazynu "Calgary Herald"

Przeczytaj cały artykuł w Calgary Herald/Replika

David Burtka partner Neila Patricka Harrisa, skończył 39 lat, częściej występuje na Broadwayu, niż na ekranie, też jest prezenterem telewizyjnym stacji E! News, dodatkowo jest też kucharzem.

David i jego partner są rodzicami bliźniąt Gideon Scott i Harper Grace, urodziły się 12 października 2010 roku, za pośrednictwem matki zastępczej. Burtka ma też dwójkę dzieci z poprzedniego związku.

Tagi: Ploty
11:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Glee 4, odc. 8 o 08:30 na Fox Life. Zbliżają się zawody okręgowe. New Directions otrzymują wskazówki od kilkorga absolwentów liceum im. McKinleya, którzy mają właśnie przerwę z okazji Święta Dziękczynienia. Tymczasem Rachel i Kurt urządzają nietradycyjny obiad świąteczny w Nowym Jorku.

Filadelfia o 20:15 na Stopklatka TV. Młody, utalentowany prawnik Adrew Beckett (Tom Hanks) jest szanowanym i cenionym pracownikiem renomowanej kancelarii. Dowiaduje się właśnie, że jest zarażony wirusem HIV, ale obawia się powiedzieć o tym w firmie. Tymczasem przełożeni powierzają mu sprawę najważniejszego klienta. Andrew pilnie pracuje nad zleceniem, jednak wkrótce objawy choroby stają się wyraźnie widoczne. Jego szef Charles Wheeler (Jason Robards) z dnia na dzień odbiera mu sprawę i wyrzuca go z pracy. Pretekstem zwolnienia jest zaniedbywanie obowiązków. Rozgoryczony postępowaniem przełożonego Andrew postanawia dochodzić swoich praw przed sądem. Jego adwokatem zostaje ceniony czarnoskóry prawnik Joe Miller (Denzel Washington), który nie ukrywa ani lęku przed chorobą klienta, ani swojej niechęci do homoseksualistów. Kiedy jednak przygotowuje się do starcia z jedną z najlepszych prawniczek pozwanej kancelarii (Mary Steenburgen), zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że dyskryminacja, która dotyka Becketta, nie różni się wcale od tej, z którą sam od lat walczy. "Filadelfia" to jeden z najważniejszych filmów o AIDS - pierwsza wysokobudżetowa produkcja poruszająca ten temat. Powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia z życia Clarence'a B. Caine'a - chorego na AIDS homoseksualisty, który wytoczył proces o zwolnienie go z pracy.

Zakazana miłość, odc. 117 o 20:02 na Romance TV. Krótkie streszczenie Oli rozdaje z Christianem, z powodu zdrady Christian znowu romansował z kobietą, który jest biseksualny.

Gotowe na wszystko 6, odc. 8 i 9 o 18:10 na Fox Life. Teoria wielkiego podrywu 7, odc. 24 o 21:00 na Comedy Central. Jeden gniewny Charlie 4, odc. 13 o 21:30 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 7, odc. 18 - 22 o 23:50 na Comedy Central.

Arrow 2, odc. 15 o 21:00 na Universal Channel. Powrót do Cranford, odc. 2 o 17:30 na BBC HD. Oprah Winfrey i wyjątkowi goście: Condoleezza Rice o 07:30 na TLC. Edukacja seksualna, odc. 5 o 23:25 na Fokus TV.

Tagi: media
00:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17