Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 31 maja 2015

Mt 28, 16-20 Chrzest w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza  Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy Jednak wątpili.  Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.  A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».  Oto słowo Pańskie.

W związku ze zbliżającymi się nabożeństwami w Leśnych kościołach prezentujemy w ramach ChTI film przygotowany przez Irminę i Piotra Pizoniów. Historia protestantyzmu w Polskim śląsku.

Katedra Hope z Dallas

Liturgia Metropolitan Community Church

Spirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas

Metropolitan Community Church of the Coachella Valley

Metropolitan Community Church SunCoast Cathedral w Venice, Floryda

Kościół Middle Church

Hillsong Church

Papież Franciszek: Regina Coeli

Codzienna radość życia Joyce Meyer

Kościół Hour of Power:

Tagi: religia
20:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

11390091_931812290194451_5096527934233720399_nzdjęcie Tolerado

Setki tęczowych flag, gorące rytmy, tańczące Drag queens i rozentuzjazmowany tłum ok. 1,5 tysiąca osób. Tak wyglądał Pierwszy Trójmiejski Marsz Równości, na rzecz równouprawnienia osób LGBT, który w sobotę przeszedł ulicami Gdańska. - Jesteśmy polskimi patriotami i idziemy maszerować o wolność, równość i solidarność! - zagrzewał uczestników Robert Biedroń. Nie obyło się jednak bez incydentów z narodowcami.

- Spodziewaliśmy się ok. 500 osób, tysiąc to było nasze marzenie, a pojawiło się grubo ponad to - mówi Anna Strzałkowska, jedna z organizatorek Marszu ze Stowarzyszenia Tolerado na rzecz osób LGBT.

Kwestia równouprawnienia osób LGBT musi się znaleźć w agendzie politycznej na całym świecie, bo chodzi tutaj o podstawowe prawa człowieka - stwierdził ambasador Szwecji w Polsce Staffan Herrström. - W Szwecji już jakiś czas temu uznaliśmy, że miłość osób tej samej płci nikomu nie szkodzi i zalegalizowaliśmy małżeństwa homoseksualne, choć też wydawało się to kiedyś nierealne. Każdy może się przyczynić do zmiany, sprzeciwiając się na przykład mowie nienawiści, czy niewybrednym dowcipom wobec osób LGBT. Przyjechałem do Gdańska na marsz ze swoją żona Karen, by okazać wam nasze wsparcie. Za dwa tygodnie będziemy na Paradzie Równości w Warszawie, gdzie dołączą do nas jeszcze nasze dwie córki.

- Każdemu potrzeba w życiu miłości i prawa do jej okazywania - mówił z kolei Radomir Szumełda, sopocki działacz Platformy Obywatelskiej. - Przez ten marsz razem możemy skruszyć serca twardogłowych polityków, również z mojej partii. Bądźmy razem w tej walce.

Nie ma i nie będzie równości i wolności, bez solidarności - zaczął Robert Biedroń. - Chciałbym, aby nasz głos usłyszeli ci wszyscy politycy, którzy walczyli kiedyś o wolność, równość i solidarność. Niech zobaczą, że dziś w Polsce ciągle trzeba wychodzić na ulice, aby upominać się o te wartości. Jesteśmy polskimi patriotami i idziemy maszerować o wolność, równość i solidarność - Gazeta.pl

Członek zarządu ILGA Europe Yuri Guaiana uczestniczył w Marszu Równości w Gdańsku. Powiedział miedzy innymi: "Jestem zaszczycony, aby mieć szansę bycia w mieście, który przypominało całej Europie prawdziwe znaczenia słowa solidarność 35 lat temu.

I chcę podziękować tolerado i wszystkim innym związane z organizacją tego marszu w imieniu ILGA-Europe.

Dziś robicie wielką historię, pokazując znaczenie i moc wychodzenia i jesteście dumny z tego, kim jesteście.

Wszyscy jesteśmy częścią europejskiej rodziny i wszyscy zasługują na takie same prawa. Tak, wszyscy jesteśmy rodziną. Równość i prawa człowieka dla wszystkich ".

Słowo na koniec od Sławomira Szumełdy 

CFsQAbfWoAEtfSd

Pierwszy Trójmiejski Marsz Równości
 

Fragment z końcówki Marszu, dziękujemy, że byłyście i byliście z nami!

Posted by Tolerado Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT on 30 maja 2015

Promocyjny klip marszu

 
I Trójmiejski Marsz Równości

radosc i wzruszenie !dobra jakość klipu po kliknieciu w HD (dolny prawy róg okna wideo)

Posted by Aga Dobi on 30 maja 2015

CGQVr8cWwAAJl3P

Cytat  z wywiadu kard. W. Kaspera (Queering the Church)

10941028_806016029465622_3044163119829439371_n

"Osoby homoseksualne zasługują na wsparcie i pozytywne przyjęcie w Kościele" mówił Eberhard Schockenhoff. Około 50 biskupów i teologów z Niemiec, Francji oraz Szwajcarii obradowało w Rzymie na seminarium poświęconym osobom homoseksualnym i ponownym związkom małżeńskim, przygotowującym do sesji Synodu w październiku. (New Ways Ministry)

Header-V2

Moje wielkie transseksualne wesele o 00:00 na TLC. Diwa Louisa i jej narzeczona Rosanna biorą ślub w prawdziwie cygańskim stylu. Kobiety wszystko już przygotowały.

Priscilla, królowa pustyni o 21:00 na MGM. Mitzi (Hugo Weaving), czyli Tick, i Felicia (Guy Pearce), czyli Adam, są transwestytami. Bernadette (Terence Stamp) to transseksualista. Razem występują jako drag queens. Wędrują po Australii, chcąc zdobyć sławę i pieniądze. Mają właśnie wystąpić ze swoim show w Alice Springs. Jednak każda z nich ma inny powód, aby jechać do Australii. Felicia szuka nowych wrażeń. Mitzi pragnie odwiedzić bliską rodzinę, a Bernadette stara się wyleczyć ze smutku po stracie przyjaciela. Cała trójka podróżuje przez pustynię starym, przemalowanym na różowo autokarem. Niestety, autobus psuje się na odludziu. Bohaterowie muszą liczyć na przychylność lokalnych mieszkańców. Nieoczekiwanie, ich wielbicielem zostaje Bob (Bill Hunter), który reperuje zepsuty autokar. Mężczyzna zakochuje się w jednej z kobiet i towarzyszy im w czasie ich podróży. Film został nagrodzony Oscarem za kostiumy. Był również nominowany do Złotych Globów.

Glee 2, odc. 16 - 17 - 18 o 08:25 na Fox Comedy. Bette Midler nie schodzi z afisza o 04:15 na HBO Comedy. Współczesna rodzina 3, 4x o 18:05 na Fox Comedy. Ekipa z Newcastle 10, odc. 8 o 22:00 na MTV Polska. Dobra robota, odc. 6 o 22:00 i odc. 5 o 00:00 na E! Entertainment. Case Against 8 o 10:00 na Sundance Channel HD. Taboo USA, odc. 8 o 23:10 na TTV.

W ogniu pytań Amandy: Być nieustraszoną - Lady Gaga, Portia de Rossi, Rita Wilson, Leslie Bennetts, odc. 4 o 14:00 na Lifetime HD.

Case Against 8 o 10:00 na Sundance Channel HD. Reżyserzy filmu - Ben Cotner i Ryan White - postanowili zajrzeć za kulisy głośnej sprawy dotyczącej walki o zniesienie zakazu zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci w Kalifornii. Dokument śledzi niezwykłą ekipę, która postanowiła wnieść skargę do Sądu Najwyższego dotyczącą właśnie tego zapisu.

00:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 maja 2015

tumblr_inline_np5yx0LuQd1tsitpw_540

Jedyną instytucją, której nie udało się namówić na współpracę, był Kościół. Marianna i jej rodzina są bardzo wierzący, dlatego zależało mi na tym, żeby nakręcić rozmowę z księdzem, by pokazać, że takie osoby istnieją i że nie trzeba ich koniecznie potępiać. Uważałam, że taka rozmowa mogłaby pomóc nie tylko osobom transpłciowym, ale również ich rodzinom. Niestety, żaden z księży, z którymi rozmawiałam, a szukałam wśród autorytetów moralnych mówiących o odnowie Kościoła, się nie zgodził. Odpuściłam. Gdy Marianna trafiła do szpitala, ksiądz tam pracujący niespodziewanie wyraził chęć wzięcia udziału w filmie. Niestety, następnego dnia zmienił zdanie, powiedział, że zwierzchnicy mu zabronili. Nie pozwolił nawet wejść z kamerą do szpitalnej kaplicy - Wysokie Obcasy.

- Po zabiegu nie ma już odwrotu. Musisz być pewien, że tego właśnie chcesz - mówi Ana, transseksualistka z Kuby. Przed operacją była zepchnięta na margines społeczny, ale dzięki sfinansowanej przez państwo operacji zmiany płci, jej życie zupełnie się zmieniło. - Najlepszą rzeczą, która spotkała mnie po operacji, była zmiana tożsamości. Mam męża i dom. Wydaje mi się, że dziecko miałoby u nas odpowiednie warunki bytowe. Niestety, adopcja nie wchodzi w rachubę - dodaje Ana - Onet.pl

Dobra wiadomość Afrykański kraj Mozambik akty homoseksualne będą legalne, homoseksualizm przestanie być nie legalny w tym kraju. Prawo karanie homoseksualizmu w Mozambiku pochodzi z 1887 roku, kiedy był jeszcze Portugalską kolonią. Kraj liczy 23 mln, mieszkańców z czego 56% są to chrześcijanie. Podczas legalizacji aktów homoseksualnych zmniejsza liczba krajów, które kryminalizują do 78, ale to tyle dobry wieści z tego kraju, nie istnieją żadne inne zabezpieczenia prawne dla obywateli LGBT Mozambiku. (Pink News)

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

13-albums-camp.w750.h560.2x

Nowożeńcy (Newlyweds The First Year) drugi sezon występuje para lesbijek Samantha i Laura Leigh.

Pierwszym zesonie występowali para gejów Jeff i Blair, w polsce był emitowany na byłym kanale Fox Life. Blair Madison Late, jest też byłym członkiem boysbandu B3, był jedynie znany w Niemcze.

Tagi: LGBT love media
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 maja 2015

Gay USA wiadomości LGBT od Free Speech TV

W związku z głosowaniem historycznym w Irlandii ale społeczność LGBT Filipiny nadal walczą o podstawowe prawa dla siebie.

Goldman Sachs jednym z największych banków inwestycyjnych, LGBT pracownicy mówią o tym jak być sobą w pracy i akceptacja.

TAK czy NIE - Barbara Nowacka kontra Andrzej Orzechowski, dotyczące związków partnerski i referendum małżeństw jednopłciowy w Irlandii.

Ricky Martin, dla Good Morning Britain, chce wziąć ślub zakochać się, ale nie tylko szuka faceta ale też który zaakceptuje jego dzieci i nie przyprowadza obcy facetów do domu, dba o swoi synów. Mówi też że z byłym partnerem Carlosem Gonzalezem Abellą, ma dobre stosunki przychodzi do niego i pyta co u dzieci. Dodaje ma nadzieje przyszłym roku ponownie zostanie ojcem.

"Kampania TAK zawdzięcza sukces m.in. nowoczesnym technikom komunikacyjnym. Nie tylko plakaty i spoty telewizyjne, ale i działania prywatnych osób w internecie (od zastąpienia zdjęcia profilowego na Facebooku znaczkiem kampanii po wykorzystywanie rodzinnych fotografii), imprezy, flash moby, wyznania i coming outy osób publicznych, budowanie sieci lokalnych aktywistów, angażowanie tysięcy młodych ochotników do akcji "od drzwi do drzwi". Już samo hasło kampanii "Yes, equality" przesuwające akcent z seksualności na równość i prawa konstytucyjne było doskonałym posunięciem. Najważniejsze okazało się jednak dzielenie się prywatnymi historiami i nadawanie abstrakcyjnemu "gejowi" znajomej twarzy sąsiada, syna, siostry, kolegi z pracy." - Gazeta Wyborcza. 

Vloger Raymond Braun jego film dotyczące referendum małżeństw jednopłciowy w Irlandii

GAZE LGBT Film Festival Dublinie najnowszy film dotyczące małżeństw jednopłciowy

Rekcja w klubie gejowski The George, w Dublinie na wygrane referendum

tumblr_inline_np32pgoa8E1tsitpw_540

W Holandii koncern Coca Cola, wprowadził nową reklamę z parą gejów z dzieckiem. Reklamy można zobaczyć na przystankach autobusowych i innych budynkach w Holandii, na plakacie uśmiechnięta para i słodki urwis z podpisem: "Wybieramy szczęście nad tradycją" -rodzina Van Bergen.

Rząd Niemiec postanowił wzmocnić prawa par jednopłciowych, nie zgodził się jednak ani na legalizację małżeństw homoseksualnych, ani też na adopcję przez nie dzieci. Opozycja krytykuje decyzje rządu jako niewystarczające i wskazuje na przykład Irlandii.

Projekt ustawy opracowany przez kierowane przez SPD Ministerstwo Sprawiedliwości przewiduje dodanie w przepisach, regulujących kwestie dotyczące małżonków, słów "partner życiowy". Poprawki dotyczą 23 ustaw i. Ustawę musi teraz przyjąć Bundestag - TVN24.

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Parvez Sharma, muzułmanin i gej filmowiec, dokument jego o pielgrzymce Mekki w jego nowym filmie. W powyższym wywiadzie dla Xtra, Sharma omawia jak nakręcił dokument ukrytymi kamerami i iPhone w Mekce, gdzie jest zabronione filmowanie.

Tagi: LGBT news
00:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 maja 2015

Turcja czy będzie mieć pierwszy osób LGBT polityków w parlamencie. Cztery osób LGBT kandydują do parlamentu tureckiego. Mimo Turcja jest konserwatywnym krajem, kraj muzułmański

Jednym z kandydatów jest Baris Sulu, jest gejem, znany działaczy kiedy on i jego partner bezskutecznie próbowali chcieli zezwolenie na zawarcie małżeństwa w Turcji.

Deva Özenen, transpłciowa kobieta, jak wielu z trans w Turcji, z powodu kim jest ma problemy miedzy ledwo wiąże koniec. (NBC News)

Tagi: LGBT news
22:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11