Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 30 czerwca 2012

Piosenkarka Chely Wright na Current TV, opowiada jak pogodziła swoją wiarę chrześcijańską z jej orientacji seksualnej. Miała problemy akceptacją być lesbijką czy chrześcijanką, jak wiemy też chciał zabić się i modliła się żeby Bóg ją "wyleczył z homoseksualizmu".

Tagi: news religia
22:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 czerwca 2012

Pastor metodystyczny Melvin Woodworth i jego żona za równością w stanie Waszyngtonie jest dobrą rzeczą.

Out4Marriage: Minister brytyjski i konserwatywny polityk Nick Herbert, wychodzi zdecydowanie na rzecz równości małżeńską.

Tagi: news
22:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dziś rocznica zamieszek w Stonewall. 

Telewizja publiczna amerykańska PBS wyemitowała  tam bym roku dokument na temat zamieszek dniu 28 czerwca 1969 roku,  43 lata temu. Przy kolejnej próbie aresztowań, policja wtargnęła do Stonewall Inn, popularnego baru dla gejów w dzielnicy Greenwich Village w Nowym Jorku. Takie ataki naloty na gejowskie kluby  nie były niczym niezwykłym w latach 1960, czasach, gdzie homoseksualizm był niezgodny z prawem Ameryce. Tej nocy jednak, na ulicy wybuchły gwałtowne protesty i demonstracje gejów, które trwały przez kolejne sześć dni. "Zamieszki Stonewall",  stało się znane, oznaczone punktem zwrotnym w ruchu gejowskim praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie.

 W latach 1960, American Psychiatric Association nadal klasyfikowało homoseksualizm jako zaburzenia psychiczne geje i lesbijki otrzymały niemal powszechne potępienie moralne od głównego nurtu religijnego część to tej pory potępia. Akty homoseksualne seksualne, nawet w prywatnych domach, były karane nawet do 20 lat więzienia lub nawet do dożywocia.

Nowy Jork miał największą gejowską społeczność w Stanach Zjednoczonych. Było to także miasto, które najbardziej agresywnie walczyło z tak zwanie prawem sodomii. W połowie lat 1960 w Nowym Jorku zostały stworzone oddziały specjalne policji na gejowskie bary i sauny. W 1966 roku ponad 100 mężczyzn w jednym tygodniu zostało aresztowany w wyniku taki aresztowań. To był koszmar dla lesbijek i gejów, który zostali aresztowani, ale także był koszmarem dla lesbijek i gejów, którzy żyli w ukryciu. Spowodowało to ogromne ilości gniewu w społeczności lesbijek i gejów w Nowym Jorku. W końcu coś musiało wydarzyć żeby powiedzieć stop".

  Stonewall Inn obsługiwany przez mafię, bar serwowane napoje alkoholowe bez koncesji po gejom nie można było sprzedawać alkohol. Nie był czystym barem ale Stonewall Inn był jednak jednym z niewielu miejsc dla gejów w Nowym Jorku gdzie można było, spotkać się, zatańczyć być sobą pamiętajcie szczególnie młode pokolenie że nie było internetu itp.

'Stonewall Inn' był jednym z wielu nielicencjonowanych klubów działających w tej dzielnicy, do którego wejście kosztowało 3 dolary. W środku można było dostać drinki i zatańczyć z kim się chciało. Większość bywalców była robotnikami, emigrantami z krajów trzeciego świata, w dużej części czarnoskórymi lub Latynosami. Bywali tam też hipisi, chłopcy z tzw. dobrych domów, a także mieszkańcy slumsów lub ekskluzywnych hoteli. Wielu z nich nie miało 18 lat.

Bywalców taki klubów gejowski traktowano brutalnie, spisywano personalia wszystkich obecnych, a policjanci czynili pod ich adresem złośliwe komentarze. Pod zarzutem 'nieprzyzwoitości' zazwyczaj również dochodziło do aresztowań przypadkowych, najbardziej rzucających się w oczy przedstawicieli mniejszości LGBT to byli najczęściej transwestyci. Nazwiska drukowano w gazetach, co rujnowało życie i kariery wielu osób.

Poprzednie naloty policji na Stonewall Inn miały pokojowe. Zazwyczaj, gdy policja dokonała kilku aresztowań, bar zamykano, ponowne otwarty był zaledwie kilka godzin później. Ale nalot w dniu 28 czerwca był inny: na Stonewall opór aresztowań i policja szybko straciła kontrolę nad sytuacją. Tłum zebrał się na ulicy przed Stonewall, zmuszając policję do zabarykadowania się w barze. Gwałtowne protesty i demonstracje, które wybuchły w nocy trwała prawie tydzień.

Najprawdopodobniej przypadkowo jeden z przechodniów, heteroseksualny muzyk Dave van Ronk, został schwytany przez policjantów, a następnie zaciągnięty do środka baru, gdzie był bity. Funkcjonariusze zabarykadowali od środka drzwi lokalu. Doszło do wybuchu gniewu i agresji wśród tłumu. Gdy próbowano wedrzeć się do środka, policjanci odbezpieczyli broń i zagrozili jej użyciem krzycząc Zastrzelimy pierwszego gnoja, który przekroczy drzwi!. Hałas ściągnął pod lokal osoby z innych okolicznych pubów i mieszkańców Greenwich Village. Tłum osiągnął liczbę ok. 1000 osób. Najbardziej agresywna część tłumu wyrwała licznik parkingowy i próbowała posłużyć się nim jako taranem. Usiłowano także podpalić drzwi

Po 45 minutach posiłki policyjne uwolniły zabarykadowanych funkcjonariuszy, co kosztowało ich czterech rannych. Ranni byli również po stronie tłumu. Aresztowano w sumie 13 uczestników zajścia. Na ulicach wybuchły jednak zamieszki, które trwały do późna w nocy. Do rana cała ulica była wymazana na ścianach napisami Support gay power!, Drag power!, They invaded our rights, Gay is good. Na zabitym deskami oknie 'Stonewall Inn' widniał napis Gay power!.

Wieczorem następnego dnia ponownie doszło do zamieszek z udziałem ponad 2000 gejów i lesbijek. W całej okolicy wybuchały pożary. Do rozpędzania tłumu skierowano 400 policjantów ze specjalnych jednostek porządkowych. Starcia z policją trwały do 4 rano. Zamieszki w mniejszym zakresie wybuchały również w kolejnych dniach. W nocy z 2 na 3 lipca do rozpędzenia tłumu użyto specjalnych jednostek porządkowych i ciężkiego sprzętu. Doszło do wybuchu kilku pożarów.

 Był to pierwszy wspólny opór grupy większej liczby homoseksualistów przeciwko sposobowi traktowania ich przez ówczesne władze. Nigdy wcześniej w historii osoby homoseksualne nie działały razem.

Mimo że bunt w Greenwich Village nie miał żadnych dających się wskazać przywódców, podziałał mobilizująco na całe środowisko homoseksualistów w Stanach Zjednoczonych i skłonił do okazania jawnego oporu. W kilka dni po zamieszkach na placu Waszyngtona zorganizowano pierwszy wiec 'Gay Power'. Miesiąc później powstał w Nowym Jorku Gay Liberation Front (Front Wyzwolenia Gejów). Szybko powstały filie tej organizacji w czterech kolejnych dużych miastach oraz dziesiątki mniejszych, jak na przykład lokalne Gay Activist Alliances. W ciągu roku w USA uformował się zorganizowany ruch walki o prawa LGBT. Od tamtych czasów datuje się też tworzenie gay villages w Ameryce.

Wiele z tych organizacji wyrastało z ruchu lewicowego. Łączyły swoją działalność ze znacznie szerszymi ideałami, a prawie wszystkie odnosiły się do Stonewall riots, czego przejawem były organizowane regularne manifestacje w kolejne rocznice wybuchu zamieszek. Stonewall stało się symbolem wolności, równości, tolerancji i wspólnoty. Dzień zamieszek, 27 czerwca, utrwalił się jako Christopher Street Day (CSD) – Dzień Ulicy Krzysztofa, obchodzony na całym świecie. W metropoliach wielu państw organizowane są kolorowe pochody, w których, tak jak np. w Berlinie, co roku biorą udział setki tysięcy osób.

  Na filmie poniżej, pokazuje amerykańskie doświadczenia przeparadowania naocznych świadków ty wydarzeń i rzadkich materiałów archiwalnych pokazuje te momenty kluczowe wydarzenia w życiu i jak żyło się tam by czasach. Na podstawie książki Davida Cartera, "Stonewall: Zamieszki, które wywołały homoseksualną rewolucję, film  został wyprodukowany przez Kate Davis i David Heilbroner.

Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
Watch the full episode. See more American Experience.
źródło wikipedia/PBS

 Fot. lebensort-vielfalt.de

Onet.pl: W Berlinie otworzył podwoje pierwszy w Europie wielopokoleniowy dom dla gejów i lesbijek. Starzejący się homoseksualiści znajdą tam spokój, opiekę i nie będą musieli ukrywać swej orientacji seksualnej.

Tagi: news
19:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 czerwca 2012

Fight Back Colorado grupa walczy o związki partnerskie w stanie Kolorado i chcą żeby politycy glosowali za ustawą. Nowy spot wyborczy Obamy o LGBT

Tagi: news
22:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

- Skoro ludziom się zabiera emerytury, to trzeba im to jakoś osłodzić - dlatego przykłada się tym znienawidzonym "celebrytom", tym wszystkim "darmozjadom", do których - oczywiście - aktorzy należą - tak Jacek Poniedziałek odpowiadał w Radiu TOK FM na słowa Bogdana Zdrojewskiego, który wcześniej - w Poranku TOK FM - odpierał zarzuty o słabe sprawowanie urzędu.

Tagi: news
03:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Spot równościowy LGBT z Izraela, "przebudzenie" pokazuje parę gejów z dzieckiem idą na spacer do parku staje jeden i wszystko znika to tylko sen. Pokazuje też do nas marzymy o równości o związkach partnerskich należę to tylko sen.

Tim i Nic niedawno ożenili się w Melbourne pomimo że nie jest prawnie uznawane małżeństwo ich w Australii. Symbolistyczny ślub świętowali wspólnie znajomymi i członkami rodziny 100 osób. Chcą dodać swój głos sprawie równości małżeńskiej debata która odbywa się w Australii.

(towleroad)

wtorek, 26 czerwca 2012

Klip Washington United for Marriage, który walczy żeby mieszkańcy głosowali przeciw poprawce zakaz małżeństw homoseksualny w nowym filmie 24-letni Pablo Monroy weterynarz i żołnierz marynarki wojennej opowiada historię służył tajnie z powodu DADT, a następnie powrót do cywilnego życia i prosi swojego partnera o rękę.

Teksas Portland dwie młode lesbijki Mollie Judith Holuin, 19 lat i Maria Christine Chapa, 18 lat, strzelano do nich jedna umiera z powodu ran, policja szuka sprawcy.

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy
Tagi: news
22:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

KPH współtworzy program nauczania CKKPiP: "Po naszej analizie treści zawartych na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, która wykryła treści dyskryminujące osoby homo- i biseksualnej w pytaniach egzaminacyjnych oraz w treści Rozporządzenia Ministra Zdrowia zawierającego program nauczania oraz interwencji w tej sprawie m.in. do Ministerstwa Zdrowia, Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych zgłosiło się do KPH z prośbą o współpracę przy poprawianiu programu nauczania. KPH stworzy szereg rekomendacji dotyczących treści nauczania znajdujących się w trzech modułach, w których tematyka orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej jest poruszana. Dotyczą one ramowego programu bloku specjalistycznego specjalizacji dla położnych w dziedzinach pielęgniarstwa rodzinnego, pielęgniarstwa ginekologicznego oraz poradnictwa w zakresie przygotowania rodziny do funkcji prokreacyjnej. W miejscu treści traktujących homoseksualność czy biseksualność jako zaburzenie, co sprzeczne jest z współczesnymi standardami medycznymi, pojawią się informacje dotyczące różnorodności orientacji seksualnych oraz tożsamości płciowych, homofobii zinternalizowanej oraz transpłciowości i interseksualności. Zrewidowane i omówione zostaną także zagadnienia dotyczące prostytucji, seksu grupowego oraz masturbacji. 

„Rzetelna edukacja osób zajmujących się pielęgniarstwem i położnictwem ma szczególne znaczenie dla przeciwdziałania dyskryminacji osób LGBTQ. – mówi Agata Loewe, koordynatorka Zespołu Roboczego ds. Zdrowia w KPH – Badania pokazują, że osoby nieheteronormatywne ukrywają swoją orientację seksualną lub unikają chodzenia do lekarza z nawet najbardziej podstawowymi problemami w obawie przed stygmatyzacją. Zdarza się, że przedstawiciele służby zdrowia demonstrują homo- i transfobiczne postawy, wyśmiewają, obrażają lub odmawiają pomocy osobom LGBTQ. To przez to, że nikt nie uczy ich, że orientacja seksualna i tożsamość płciowa to integralne elementy osobowości, a nie formy zaburzeń, i że osobom LGBTQ należy się taki sam szacunek i opieka jak wszystkim innym”.

Zespół Roboczy KPH ds. Zdrowia we współpracy z innymi specjalistami z tego zakresu stworzy omówienia zagadnień orientacji seksualnej i tożsamości płciowej oraz rekomendacje do programów nauczania, które wkrótce zostaną wdrożone."

Tagi: news
19:50, lukeblog
Link Komentarze (1) »

 

GLAAD: Były skaut George Takei i która została wyrzucona skautów za to że jest lesbijka Jennifer Tyrrell jechali razem w paradzie Nowojorskiej.

Fot: ociogay.com

Hiszpania polityk rządzącej partii prawicowej PP z rejonie Basków, ujawnia się publicznie że jest gejem. Inaki Oyarzábal, w samej partii było wiadomo że jest homoseksualny, wcześniej już mówił że pobiera małżeństwa homoseksualne.

 Elena Valenciano, numer dwa w partii PSOE, pogratulowała jemu i poprosiła, aby prowadził kampanię na rzecz żeby jego partia wycofała Trybunału Konstytucyjnego sprawie małżeństw homoseksualny.

Gad Beck (na zdjęciu jako dziecko, wraz z siostrą) 

The Jerusalem Post:Gad Beck, anty-nazistowski ruchu oporu podczas II wojny światowej i ostatni znany gej Żydowski ocalały z Holokaustu, zmarł w niedzielę w Berlinie. Zmarł w domu dla seniorów sześć dni przed jego 89. urodzinami, które byłby 30 czerwca.

Beck przywdział mundur Hitlerjugend i wszedł do ośrodku deportacyjny aby uwolnić swojego żydowskiego kochanka Manfreda Lewina. Naziści później deportowali całą rodzinę Lewina do Auschwitz, gdzie zostali zamordowani. Mówiąc o swoim życiu jako gej Żyd, Becka często cytowane na temat homoseksualizmu: "Bóg nie karze za życie w miłości." Był w filmie Life of Gad Beck i dokument paragraf 175. Wyemigrował do Izraela w 1947 roku. Po powrócił do Niemiec w 1979 roku, był pierwszym po Holokauście szefem gminy żydowskiej w Berlinie.

The Story Of Gad Beck zwiastun:

Dokument Paragraph 175:

Tagi: dokument news
00:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 czerwca 2012

Od gejowskiego działacza, do posła RP - Robert Biedroń Zaczynał jako działacz LGBT, stworzył Kampanię Przeciw Homofobii, obecnie jest posłem. Z Robertem Biedroniem o życiu kręcącym się wokół walki o równość rozmawia z  placdefilad.com.

Tagi: news
22:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Video inne z Gay Pride Nowego Jorku:

 

Minnesota grupa United for All Families zrobili flashmob przeciw poprawce zakaz małżeństw homoseksualny w tym stanie.

niedziela, 24 czerwca 2012

Para gejów wzięła ślub w sklepie z komiksami uczcić superbohaterów z komiksu X Men pierwszy na świecie ślub gejowski.

Tagi: news
23:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

 Foto Bravo TV

The Real Housewives of New Jersey w Polsce znane jako Bogate życie w New Jersey na Fox Life.

 Popularna seria „Bogate życie” to wielkie wille, ogromne pieniądze i równie duże dramaty. Witajcie w New Jersey, domach jednych z najzamożniejszych kobiet tego stanu i ich rodzin. Przyjaciółki robią wszystko najlepiej, mają to co najlepsze i ciągle chcą tego co najlepsze, począwszy od dekoracji, przez randki po drobne starcia. „Bogate życie w New Jersey” pokazuje rezydencje i rozrzutny styl życia tych kobiet… oraz wszystkie konflikty, jakie można kupić za nowobogackie pieniądze.

Sezon trzeci poświęcony jest rodzinie, powracają w nim Teresa Giudice, Caroline Manzo i jej szwagierka Jacqueline Laurita i pojawiają się nowe postacie, Melisa Gorga, szwagierka Teresy oraz Kathy Wakile, siostra cioteczna Teresy. Akcja dramatu rozpoczyna się w chwili gdy zaczynają się wakacje, dzieci opuszczają domowe gniazda, a ciśnienie między kobietami z New Jersey rośnie…

Jednym odcinku odbył się ślub gejowski Caroline Manzo brat Jaime Laurita ożenił się z swoim partnerem Rich Lane.

"Jaime i Rich są dwaj mężczyźni, którzy są ze sobą 13 lat i zbudowali kochający dom i życie razem mimo, że ich związek nie jest uznawany w oczach tak wielu ludzi w dzisiejszym społeczeństwie. Podziwiam ich odwagę i życzę im przez całe życie dużo miłości i szczęścia. Zasługują na to ... Mam nadzieję, że dzisiejszy odcinek pokazał światu, że miłość przychodzi w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Serce czuje, co serce czuje, i nikt nie powinien być pozbawiony prawo, który ich serce mówi im kogo mają kochać" -  Caroline Manzo.

Video można zwiastun obejrzeć na MSN Video

Foto: The Local

 Onet.pl: Znakomita szwedzka narciarka alpejska Anja Paerson, która na początku roku zakończyła karierę, przyznała się w wywiadzie radiowym, że jest lesbijką i że razem ze swoją partnerką życiową Filippą będą miały dziecko.

 Jestem już zmęczona graniem kogoś innego. Muszę powiedzieć prawdę, co jest ważne dla mnie, a szczególnie dla Filippy. Teraz już koniec z plotkam" - powiedziała 31-letnia Paerson, która w związku z Filippą jest od siedmiu lat.

 Na jednym sensacyjnym wyznaniu jednak się nie skończyło. - Wiem od prawie dziewięciu miesięcy, co zrobię: zostanę matką - dodała. Narciarka nie wyjaśniła kto będzie biologiczną matką.

Paerson to sześciokrotna medalistka olimpijska i siedmiokrotna mistrzyni świata. W sezonach 2003/04 i 2004/05 triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Włochy około 150 tysięcy maszerowali ulicami stolicy Rzymu w paradzie równości. wśród polityków szli Paola Concia czy Luigi Nieri. Hasła parady chcemy nowych przepisów przeciwko homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Chcą zalegalizowania związków homoseksualny w Włoszech. Koniec z  tolerowania i dalszych ataki lub dyskryminacja wobec LGBT. Walka o uznanie praw dla wszystkich jest walką o cywilizację, który może położyć kres niesprawiedliwości - pisze corriereromano.it.

Ale też doszło do ataków od strony tak zwanej milicji katolickiej, cytowali papieża Jana Pawła II i też na plakatach nie paradzie równości z wizerunkiem papieża. "W imieniu Kościoła Rzymu, nie mogę wyrazić rozgoryczenie za obrazę ... i za przestępstwo wobec wartości chrześcijańskich w mieście, które jest tak drogie sercom katolików na całym świecie. Kościół nie może uciszyć prawdy [...] bo to pomóc rozpoznać, co jest dobre a co złe " - Pisze Queer Blog Italia.

 
1 , 2 , 3 , 4