Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 30 czerwca 2014

Brytyjski piosenkarz, szlachcic oraz zadeklarowany homoseksualista Elton John w rozmowie z telewizją Sky News poinformował, że w listopadzie wybiera się do Rosji, gdzie spotka się z prezydentem Władimirem Putinem. – Nie wiem, czy to przyniesie coś dobrego – ocenił muzyk.

Elton John w wywiadzie dla Sky News stwierdził też, że jest "podekscytowany" tym, jak zachowuje się papież Franciszek i że przykład z niego powinni brać liderzy Kościoła anglikańskiego. Dodał też, że w przyszłym roku planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem Davidem Furnishem. - To będzie cicha uroczystość - dodał - Wprost.

Elton John powiedział dla Sky News. Jezus Chrystus nie tylko by poparł małżeństwa homoseksualne, ale popierałby również duchownych gejów. Jako chrześcijanin nie mogę wyobrazić sobie, że gdyby Jezus, który był wielką osobą żył dzisiaj to nie mogłoby się stać. On był przepełniony miłością i współczuciem. Cały Kościół powinien taki być. Dodał że jest zachwycony papieżem Franciszkiem, który pokazał, że w chrześcijaństwie chodzi przede wszystkim „o miłość i inkluzywność”.

Tagi: LGBT Ploty
15:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowojorska parada równości ponad milion uczestniczyło jej, marszałkami byli aktor Jonathan Groff i aktorka z “Orange is the New Black” Laverne Cox oraz Rae Carey, National Gay and Lesbian Task Force.

Gubernator Andrew Cuomo i burmistrz Bill de Blasio, też uczestniczyli w paradzie Nowojorskiej, też szła Edie Windsor, Darren Young - wrestlingu jawny gej, rodzice dziećmi LGBT, policjanci, chrześcijańskie grupy.

Rekordowo uczestniczyło w paradzie równości w Dublinie w stolicy Irlandii, z ponad 40.000 osób, kilkanaście platform i 70 różnych grup uczestniczyli w corocznej paradzie.  

Na początku pogoda nie była ładna, ale chmury ustąpiły i słońce wyszło. Panti Bliss: "Gdybym był prosty byłbym wściekły ... jak wiele radości jest byciem gejem".  

Wśród uczestników był senator David Norris. Duża część haseł parady w Dublinie chodziło o równość małżeństw, które będzie referendum planowane jest na wiosnę przyszłego roku.  

Laura Braxson z Vegan LGBT Irlandii mówi "jest w stanie maszerować ulicami z naszych banerów ... i jest bezpieczny i jest widoczny i jest częścią czegoś tak radosnym to wspaniałe doświadczenie."  

Parada równości jest drugą taką liczebnością uczestników po paradzie Świętego Patryka w Dublinie.  

Organizatorzy zwrócili również uwagę na fakt, coraz więcej firm przystąpiły do równości, aby pokazać miejsce pracy bardziej integracyjne i przyjazne dla członków społeczności LGBT.

Colm O'Gorman, z Amnesty International, był Wielkim Marszałkiem parady powiedział Irlandia nadal ma wiele do zrobienia, aby zagwarantować równość i wolność dla wszystkich osób LGBT (RTE News/independent.ie)

Tysiące osób uczestniczyło w paradzie równości w Stambule, tym roku szczególnie głośno przeciw rządowi konserwatywnemu, chodź homoseksualizm nie jest legalny nie liczny krajów islamski, ale homofobia jest wysoka, też zdarzają morderstwa w imię honoru rodziny.

Muzułmańskie grupy skrajne są oburzone jak rząd mógł pozwolić na paradę z powodu teraz muzułmanie obchodzą ramadan.

Dodam wśród też polski działacz uczestniczył w paradzie najstarszy rodem działacz w polsce Sławek Starosta.

 

Ponad 15,000 uczestniczyło w Europride w Oslo Norwegia, mówią nawet mogło być 20.000. Ponadto dziesiątki tysięcy osób wzdłuż parady.

Szli miedzy innymi Oslo burmistrz Fabian Stang burmistrza. "Ludzie są różni, i nie powinno być miejsca dla wszystkich" Stang powiedział.

78 grup/platform uczestniczyło: policjanci, tancerze ludowi, wierzące z duchownymi osobami, rodziny z dziećmi, wśród tej grupie byli specjalna reprezentacja z komitetu parady równości Łukasz Pałucki i Jej Perfektywność. Politycy w paradzie ministrowie Jan Tore Sanner, Solveig Horne, szła z rodzinami tęczowymi.

Na kanale TV2 wideo można zobaczyć miedzy innymi naszych działaczy z komitetu parady równości Łukasza Pałuckiego i Jej Perfektywność. (wideo około minuta 17:24)

Więcej zdjęć na portalu QX.se

Spojrzenia, odc. 1 i 2 o 21:00 na HBO Comedy. Trzej przyjaciele - Patrick, Agustín i Dom - dyskutują o zbliżającym się ślubie byłego partnera Patricka, kiedy nagle mężczyzna zostaje zaproszony na wieczór kawalerski swojego eks. Agustín zgadza się zamieszkać ze swoim chłopakiem, Frankiem, w Oakland. Dom, zmęczony usługiwaniem młodszym i odnoszącym sukcesy mężczyznom, zwierza się Doris, że tęskni za swoim dawnym partnerem, Ethanem, który świetnie sobie radzi na rynku nieruchomości. Patrick umawia się na spotkanie poprzez portal randkowy. W drodze powrotnej spotyka Richiego Donado (Raúl Castillo), fryzjera pracującego także jako selekcjoner przy wejściu do gejowskiego klubu, Esta Noche. Na wieczorze kawalerskim Dom radzi Patrickowi, by ten przestał przejmować się zdaniem swojej matki. Murray rozważa, czy by nie przyjąć propozycji, jaką złożył mu Richie.

Współczesna rodzina 5, odc. 16 - 17 - 18 o 14:30 na HBO Comedy. Gotowe na wszystko 8, odc. 2 i 3 o 18:10 na Fox Life. Teoria wielkiego podrywu 7, odc. 14 i 15 o 20:10 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę 5, odc. 2 i 3 o 20:55 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 5, 5 razy o 22:45 na Comedy Central. Jeden gniewny Charlie 2, odc. 6 o 21:50 na Comedy Central.  

Seks w wielkim mieście 6, odc. 11 i 12 o 22:30 na Comedy Central Family. Arrow 2, odc. 19 o 20:00 i 23:00 na Universal Channel. Żona idealna 5, odc. 4 o 22:00 na Universal Channel.  

Stephen Fry i gadżety, odc. 5 i 6 o 15:30 na BBC Knowledge. Czysta krew 7, odc. 2 o 23:15 na HBO. Przodem do tyłu o 15:05 na Cinemax 2. Misja: Życie!, odc. 100 o 19:30 na Romance TV HD. Zakazana miłość, odc. 138 o 20:02 na Romance TV HD.  

Half Life o 11:25 na Sundance Channel HD. Mad Men, odc. 1 i 2 o 18:00 na Sundance Channel HD. Pani Doubtfire o 13:35 na CANAL+ Family. Diabeł ubiera się u Prady o 09:00 na CANAL+ Film2. Przodem do tyłu o 09:15 na Cinemax.  

Ekstra:  

Jodie Marsh i seksbiznes o 22:00 na TLC. Modelka Jodie Marsh wkracza do świata nierządu. Wciela się w przedstawicielkę najstarszego zawodu świata i próbuje przekonać się na własnej skórze, co znaczy sprzedać swoje ciało. Przy okazji próbuje wybadać, jak prostytucja ewoluowała przez lata, a także spotyka się z osobami zaangażowanymi w ten biznes.  

Z Lark Rise do Candleford 4, odc. 4 o 17:20 na BBC HD. Podczas jarmarku Queenie wygrywa świnię. Planuje ją podtuczyć i podzielić między mieszkańców Lark Rise. Głupi Twister opowiada o tym różnym członkom społeczności Candleford, po czym traci pieniądze. Queenie go wyrzuca, ale Gabriel pozwala mu zostać na poczcie - ku irytacji Dorcas. Minnie uważa, że Alf wygrał jeden z konkursów dzięki oszustwu, co doprowadzi do rozłamu.  

Codzienna radość życia 3, odc. 33 o 18:30 na Religia.tv. Codzienna radość życia 3, odc. 21 o 00:10 na Religia.tv.

Tagi: media
02:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Helsinki w stolicy Finlandii parada równości uczestniczyło rekordowo wiele osób w tę sobotę. Według policji, rzeczywista frekwencja była na około 20000.

"Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest powód, by maszerować w imię równości, aby pokazać politykom, że ogromna liczba ludzi stoją za tymi zagadnieniami," (za równość małżeństw) Moilanen powiedział.

Wśród uczestników byli federacje związków zawodowy, takie jak SAK, STTK i Akava, partie Zieloni i Partia Socjaldemokratyczna. (YLE)

Nowym prezesem fundacji Transfuzja został Wiktor Dynarski. Gratuluje. Lalka Podobińska ogłosiła, że rezygnuje z pełnienia funkcji prezeski fundacji Trans-Fuzja, rekomendując na to miejsce dotychczasowego wiceprezesa, Wiktora Dynarskiego. Wiktor zgodził się objąć tę odpowiedzialną funkcję.

Tagi: news
01:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tomasz Jacykow o "taśmach w Wprost". Stylista krytycznie ocenia aferę, która jego zdaniem jest manipulacją i wyrwaniem wypowiedzi z kontekstu: "Nawet ja jestem zamieszany w te taśmy prawdy, czy kłamstwa. To mnie żenuje, to nie jest Ameryka, nie będzie Watergate. Ludzie rozmawiają o pracy, po pracy zupełnie prywatne. Te taśmy to kawałki wyrwane z kontekstu, to manipulacja. Trzeba zawsze włożyć kij w mrowisko".

Dodał również, że w związku z tym, co się dzieje w Polsce na wszelki wypadek jest już gotowy do wyjazdu: "Mam już spakowane walizki na Madagaskar, ponieważ prezes jedyny będzie premierem".

Tagi: news Ploty
00:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 czerwca 2014

Stacja Logo TV od MTV zorganizowali Traiblazers uczcić takie osoby jak John Abdallah Wambere z Ugandy, Laverne Cox czy Edie Windsor.

"Na początku lat osiemdziesiątych, jako 22-letni chłopak być queer w administracji Reagana i Busha, bałem się zrobić test na HIV w obawie kwarantanny, groźby obozu internowania. Czekałem pięć lat, aby zrobić swój pierwszy anonimowy test. Cieszę się, że dziś rozwinęliśmy się i zmieniło, i czuję się szczęśliwy, że żyję w kraju, gdzie akceptacja, tolerancja i polityka wobec kwestii LGBTQ i HIV-AIDS mają zaawansowane, o ile mają," - Wokalista REM Michael Stipe , przemawiając podczas Trailblazers w logo TV.
Michael Stipe dodatkowo przestawia z Ugandy działacza John Abdallah Wambere:
Lance Bass i Jason Marsden na gali Trailblazer przestawiają Jasona Collinsa
Laverne Cox obsada Orange Is The New Black podczas Trailblazers
"Siedemnaście lat po podpisaniu DOMA, byłem zaszczycony i wdzięczny wzywające do uchylenia ustawy DOMA," Clinton stwierdza w poniżej filmie. "Jak powiedział w zeszłym roku doszedłem do przekonania, że ​​DOMA jest sprzeczne z zasadami narodu, który honoruje wolność, równość i sprawiedliwość ponad wszystko, i jest w rzeczywistości, niezgodne z konstytucją. Ale decyzja świętujemy dzisiaj to  dzięki zaciętej determinacji Edie Windsor i również prawiczki jej Robertę Kaplan.
Sia - Chandelier plus Nowojorski chór gejowski
Tagi: LGBT news Ploty
23:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mt 16, 13-19 Tobie dam klucze królestwa niebieskiego  Słowa Ewangelii według świętego Mateusza  Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?».  A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków».  Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?».  Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego».  Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej Opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».  Oto słowo Pańskie.

Liturgia niedzielna kościoła Metropolitan Community Church

Postacie świętych apostołów Piotra i Pawła Papież przypomniał też w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Choć byli tak różni, wiara w Chrystusa sprawiła, że stali się przyjaciółmi, a męczeństwo ich zespoliło – mówił Papież. Przypomniał, że byli oni wielkimi grzesznikami. Łaska Boża dokonała w nich jednak wielkich rzeczy, kompletnie ich przemieniła- Radio Watykańskie.

Homilia Papieża Franciszka wygłoszona w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Tagi: religia
21:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Hokeiści z szwedzkiego klubu Kiruna IF będą występować w tęczowych strojach. Chcą pokazać wsparcie dla społeczności LGBT, i sprzeciwiać się homofobi. Klub dostał już aprobatę organizacji LGBT.

Johan Köhler, przewodniczący Kiruna IF i mówi dla Szwedzkiego Radia, że ​​istnieje kultura macho w hokeju wychowuje się od najmłodszych lat, w których oczekuje się, że gracze hokeja na przykład nie mogą czuć ból jeśli pokażą jesteś ranny lub nawet płaczesz, wtedy nazywają ich "pedałami" lub mówią przestać być gejem. Dodaję, że liczy na zmianę postaw w hokeju.

Dodam amerykańsko kanadyjska liga NHL walczą z homofobią ich projekt "You Can Play", twórca jest miedzy innymi Patrick Burke, Wade Davis czy Brian Burke jego syn był gejem Brendan Burke który zginął w wypadku samochodowym. Dziś ojciec i brat Brendana walczą o prawa LGBT miedzy uczestniczą w parada równości.

Często słyszę narzekania, że Parada Równości jest nie taka jak chciałyby narzekające osoby. Że jest za bardzo kolorowa, zbyt polityczna, lub zbyt mało polityczna, taka, siaka i owaka i że oni zrobiliby to lepiej.

Stosunkowo często słyszę również, że w ogóle, to, po co nam wszelkie marsze i parady. Nikt tego nie potrzebuje i powinniśmy być tacy jak wszyscy (czyli kto?). Że „paradowaniem" narażamy się nienawistne spojrzenia reszty społeczeństwa, nie mówiąc już o otwartej wrogości.

A jednak parady i marsze są potrzebne!!!

Dla wszystkich, ale dla tych marudzących w szczególności mała galeria jak TO robią w innych krajach.

Miłego oglądania Buzz Feed. - Marcin - Miłość Nie Wyklucza.

12:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie AFP/France TV na czele parady szła mer Paryża Anne Hidalgo

Parada równości przeszła w sobotę ulicami Paryża, tym roku główne cele były walka o rodziny LGBT i walka z dyskryminacją. Kilka tysiące osób wzięło udział paradzie mimo deszczu.

Piosenkarka Tara McDonald, powiedziała, że była "zszokowana" w zeszłym roku homofobią. "To pokazuje, że jest jeszcze wiele zrobienia (...) Musimy zmienić podejście i edukować ludzi."

"Rząd, który nie ma już siły politycznej na rzecz równości i coraz więcej jest LGBTfobii, ruchów rasistowski i seksistowski, a my mamy do czynienia z niepokojącym wzrostem przemocy wobec LGBT" powiedział Rividi Nicolas, rzecznik Inter-LGBT, która organizuje paradę.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18