Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 30 czerwca 2015

Nieustraszony nasz wielebny Troy Perry który założył Metropolitan Community Church w 1968 roku. Perry patrzy na swoją osobistą ewolucje od kiedy walczył kim jest był żonaty z kobietą, geja na konserwatywnym południu do lidera praw duchowych i obywatelskich w społeczności LGBT w Los Angeles i na całym świecie.

Para lesbijek Tiarra i Mieshia, wzięli ślub osobiście dał im błogosławieństwo pastor Greg Briggs, przed Braun Court w Ann Michigan.

CIdErk_WoAA0yJz

MI for Marriage

Zmiana prawa w Mozambiku obowiązuje od 29 czerwca. Seks homoseksualistów nie jest już "występkiem przeciwko naturze". Mozambik zmienił prawo. Teraz seks homoseksualistów nie będzie karany. Restrykcyjne prawo obowiązywało od końca XIX wieku, kiedy Mozambik był portugalską kolonią. Szacuje się, że 22-milionowym państwie w południowej Afryce ok. 5 proc. ludności to osoby orientacji homoseksualnej - Tok FM

Tagi: news
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Laurin i Tiffany wzięły ślub Jackson, Missisipi, są z pierwszy małżeństw jednopłciowy w tym stanie.

CIrljVPUwAAuu38

Southern Equality

CIr4d67UcAEm1lY

New Orleans Advocate

Replika: Michael Robinson i Earl Benjamin byli wczoraj pierwszą parą jednopłciową w Luizjanie, która wzięła ślub - ten znany z bardzo konserwatywnych postaw (i smutnej historii rasizmu) południowy stan próbował “bronić się” przed małżeństwami jednopłciowymi najdłużej, bo aż 3 dni od wyroku Sądu Najwyższego.

Otwarcie swój sprzeciw wyrażał gubernator stanu Bobby Jindal - w końcu jednak prawo “dopadło” i Luizjanę. Więc teraz już naprawdę w USA “pozamiatane”, jeśli chodzi o śluby jednopłciowe.

Przy okazji: media ujawniły, że jednym z czterech sędziów Sądu Najwyższego, którzy głosowali przeciw małżeństwom jednopłciowym, był sędzia Clarence Thomas - czarnoskóry, który sam od 30 lat jest w związku małżeńskim z białą kobietą - a więc jego własne małżeństwo przed rokiem 1967 byłoby w USA nielegalne, bo jest “międzyrasowe”. Dziś nawet pojęcie “międzyrasowe małżeństwo” wychodzi z użycia - tak jak i pojęcie “małżeństwo jednopłciowe” pewnie wyjdzie z użycia. Będzie po prostu małżeństwo - bez względu na kolor skóry, bez względu na płeć.

Ale wróćmy do Michaela i Earla. Są razem od 14 lat. W urzędzie stanu cywilnego pojawili się zaraz w piątek - po wyroku Sądu Najwyższego - ale zostali odprawieni… bez kwikta, z przyczyn “proceduralnych”. Wczoraj przyszli jeszcze raz i już się udało.

11261655_10153377602875270_7578165118814226536_n

Nowe wydanie Frontiers dostępny TUTAJ

1545118_10153411521659761_5202154222584588684_n

Najnowszy numer Lavender Magazine TUTAJ.

11012914_10153007502256417_824124283497451746_n

Nowy numer QX dostępny TUTAJ

cover

Magazyn Dirty Boyz, wersja tylko dla dorosły, nie które sceny są za bardzo perwersyjne i mogą urazić nie które osoby. Oglądanie materiałów erotycznych nie narusza twojej godności osobistej i nie jest sprzeczne z twoimi przekonaniami światopoglądowymi i religijnymi. Własnej woli i na własną odpowiedzialność chcę zapoznać się z zawartością magazynu Dirty Boyz naciśnij TUTAJ.

11234044_10153378727334153_1762070589720834120_n

Najnowszy numer GRAB Magazine dostępny TUTAJ.

10419468_937414679650462_6583350111190268569_n

Najnowszy numer Boys Magazine dostępny TUTAJ.

QXMEN_JUNE-280x396

Magazyn QX Men, wersja tylko dla dorosły, nie które sceny są za bardzo perwersyjne i mogą urazić nie które osoby. Oglądanie materiałów erotycznych nie narusza twojej godności osobistej i nie jest sprzeczne z twoimi przekonaniami światopoglądowymi i religijnymi. Własnej woli i na własną odpowiedzialność chcę zapoznać się z zawartością Magazyn QX Men naciśnij TUTAJ.

Midlands Zone

San Francisco Bay Times

GayCalgary Magazine

The GA Voice

Agenda

Next Magazine

Guy Magazine

IN Magazine

Fenuxe

Out Front

Baltimore Gay Life

GNI

South Florida Gay News

OutBoise Magazine

QMagazine

Gscene Magazine

Get Out!

Living Out

David Atlanta

QNotes

Wire Magazine

QSaltLake

Mirror Summer

Siegessäule

Tagi: media
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 czerwca 2015

Parada równości w Nowym Jorku, wielcy marszałkowie parady Sir Ian Mckellen i Sir Derek Jacobi, oraz działaczka z Ugandy Kasha Jacqueline.

Parada równości w Chicago

Parada równości w San Francisco

Parada równości w Gwatemali

Parada równości w Sofii Bułgaria

Parada równości w Toronto

Parada równości w Zagrzebiu Chorwacja

Parada równości w Słowenii

Parada równości Provincetown, Massachusetts

 

Marriage equality parade in Provincetown

Posted by Tom Yaz on 26 czerwca 2015

Gubernator Nowego Jorku dał ślub parze gejom przed słynnym klubem Stonewall Inn

Emocję o ogłoszeniu decyzji Sądu Najwyższego USA uznaniu małżeństw jednopłciowy w całym kraju. 

Oddziały specjalne tureckiej policji rozpędziły doroczną paradę równości w centrum Stambułu. Przeciwko pokojowym demonstrantom policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego, a także kauczukowych kul.

Nie jest jasne, dlaczego policja interweniowała w momencie, gdy uczestnicy marszu zaczynali się gromadzić. Podobne parady odbywały się w Stambule w minionych latach. Reuters wskazuje, że tegoroczny marsz zbiegał się z trwającym obecnie świętym miesiącem muzułmanów - ramadanem.

Co najmniej pięciu uczestników manifestacji zostało zatrzymanych przez policję. Dziennikarze, którzy relacjonowali paradę, zostali zaatakowani przez ubranych po cywilnemu mężczyzn, według AFP - prawdopodobnie nacjonalistów i islamistów. Policja nie zareagowała - onet.pl

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon odniósł się do tego przemawiając podczas obchodów 70. rocznicy ustanowienia Karty Narodów Zjednoczonych. Jego zdaniem, decyzja Sądu Najwyższego USA była historyczna.

- To wielki krok dla praw człowieka w Stanach Zjednoczonych - powiedział Ban Ki-Moon. Według ONZ, każdy mieszkaniec Ziemi powinien mieć możliwość korzystania ze swych praw człowieka, niezależnie od orientacji seksualnej - Polskie Radio.

Po decyzji Sądu Najwyższego USA dotyczące małżeństw osób tej samej płci, CNN dziennikarz Anderson Cooper bada najważniejsze momenty ruchu praw LGBT.

CBS News o prawa LGBT w Ameryce od 1967 gdzie homoseksualizm był tępiony do dziś równy prawa.

10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »


Pro wrestler znany jako Matt "The Money" Cage publicznie wyznaje jest gejem na Facebooku. Sportowiec, którego prawdziwe nazwisko brzmi Matt Hullum, wcześniej mówił jest biseksualny, teraz przyznaje jest naprawdę gejem.

"Ja naprawdę mam już nic do ukrycia", pisze. Dodaje "spędziłem większość mojego życia w kłamstwie, ukrywać i przygnębiony byłem, ponieważ czułem się, jakbym nie mógłbym być prawdziwy który chciałem być i żyć swobodnie. Musiałem być kim nie byłem." (Out Sport)

 

tens-of-thousands-of-people-5a11-diaporama

Więcej zdjęć na 20minutes.fr

Parada równości w Paryżu Francja, dziesiątki tysięcy osób wzięło udział w sobotę, 27 maja w Paryżu w tradycyjnej paradzie, wzięli udział miedzy innymi burmistrza Anne Hidalgo, Jean-Paul Huchon z Partii Socjalistycznej, prezydent regionu Île-de-France.

Slogany parady było “Wszyscy razem: baw się dobrze, bądź dumny jesteś gejem/lesbijką, idź ulicą”, powiedział jeden z uczestników dla France 3.

Dwa lata po tym jak zalegalizowano małżeństwa jednopłciowe, walka miedzy innymi z homofobią czy dostępne jak do in vitro.

MilanoPride

Parada równości w Mediolanie Włochy, 100,000 osób wzięło udział w paradzie, główny temat parady była legalizacja związków jednopłciowy w Włoszech.

Wśród uczestników był sam Burmistrz Mediolanu Giuliano Pisapia, powiedział: “My pokonamy uprzedzenia. I mówimy, tak miłości i małżeństwa.”

Przemówieniu do uczestników mówił: “Dziś wysyłamy wiadomość tolerancji i szacunku dla wolności, kochać kogo chcesz, i mieć takie same prawa jak wszyscy; Ponieważ jedno jest nienaruszalne prawo będzie dumni z siebie ” (Gay Star News)

tumblr_inline_nqnn4d8Ddr1tsitpw_540

Helsinki Finlandia paradzie równości wzięło udział ponad 25,000 ludzi, nawet pogoda również pomogła kiedy deszcz rano ustąpił, gdy parada rozpoczęła się z Placu Senatu. Tym roku nawet Prezydent Finlandii Tarja Halonen, wzięła udział osobiście w paradzie. (QX)

W tygodniu dni równości w Helsinkach, też uczestniczyli kościół Luterański Fiński, biskupka Irja Askola, kościół powinien więcej zrobić dla LGBT i przyjąć nas do kościoła. (YLE)

Sawonia – fińska prowincja w miasteczku Kangasniemi, miała pierwszą mini paradę równości, uczestniczyło w niej 300 osób. Twórca tej mini parady jest heteroseksualna polityczka i pedagog  Tarja Pölkki, chce pokazać że osoby LGBT nie są same i normalne, w takich mały miasteczka. (YLE)

tumblr_inline_nqnm07XAL81tsitpw_540

Parada równości Oslo, uczestniczyło co najmniej 20.000 wzięło w tegorocznej paradzie, według szacunków policji. Ponadto, 100 tysięcy osób obserwowano wzdłuż parady. Wśród udział wzięło udział, miedzy innymi większość partie od lewicy po prawicowe, wielu ministrów rządu miedzy innymi minister zdrowia Bent Høie.

Nawet wielu duchowny wzięło udział paradzie, miedzy innymi ksiądz Gyrid Gunnes, wraz z innymi duchownymi z Luterańskiego Kościoła Norwegii. Synod Generalny, najwyższym organ Kościoła, uchwalił u siebie małżeństw osób tej samej płci. (aftenbladet)

Parada równości w Dublinie Irlandii około 50.000 osób uczestniczyło w paradzie, organizatorzy twierdzą parada była dwukrotnie więcej wzięło udział w historii parady Dublinie, tym roku była wyjątkowa dzięki wygranej referendum małżeństw tej samej płci.

Parada równości w hiszpańskim mieście Bilbao, parada też była okazją protestu przeciw homofobii, ostatnich czasie wzrosło ataki homofobiczne.

Parada równości w Madrycie, też po raz pierwszy na siedzibie lokalny władz Madrytu, Cristina Cifuentes, wywiesiła flagę tęczową i jak w wielu budynkach użyteczności publicznej, powiewała tęczowa flaga.

Flaga tęczowa też była hołdem dla działacza Pedro Zerolo, który nie dawno zmarł. Burmistrz miasta, Manuela Carmena, uznała pracę jego wkład walki o prawa LGBT, przy tym też był jego mąż Jezus Santos.

Parady odbyły też w Chile uczestniczyło ponad 50.000 osób, Meksyku, Peru i Bułgaria w każdej tych parad była miedzy innymi walka o legalizację związków jednopłciowy i walka z homofobią.

Parada równości Cincinnati Ohio

Parada równości Nowojorska, Ian McKellen był wielkim marszałkiem parady, też spiker poprosił publiczność o minutę ciszy dla tych osób ku czci, którzy nie mogli być tu dzisiaj, tych, którzy zginęli z powodu HIV/AIDS, czy którzy popełnili samobójstwo, którzy padli ofiarą przestępstw z nienawiści. Nie zabrakło na paradzie też burmistrza Bill de Blasio szedł z żoną i dziećmi, tysiące osób hetero, homo, każdej rasy, religii uczestniczyło w paradzie. (New York Times)

Parada równości Houston, Teksas

 
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9