Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 30 czerwca 2016

tumblr_inline_o9lodcytQY1tsitpw_540

Dobre wieści z Czeskiej Republiki. Sąd Konstytucyjny zniósł zakaz, który uniemożliwiał parom jednopłciowym w związkach partnerskich adoptowanie dzieci.

Tylko jest jedno ale tej chwili adoptować dzieci mogą osoby w związkach partnerskich, ale wciąż nie para.

Organizacje LGBT zwracają jednak uwagę, że to i tak przełomowy wyrok, albowiem do społeczeństwa poszła wiadomość, że pary jednopłciowe są tak samo dobrymi rodzicami, jak pary różnopłciowe. Działacze i działaczki mają też nadzieję, że to także krok w stronę całkowitego otwarcia adopcji dla par w związkach partnerskich.

W tym roku mija 10 lat od wprowadzenia w Czechach związków partnerskich. (Queer.pl)

Axbridge miasteczko w Anglii, nastolatek który przełamuje tabu czy zostanie zaakceptowany czy potępiony przez społeczność lokalną, za kim jest.

Co myślą czesi o osobach homoseksualny, jeszcze wiele do zrobienia

Reportaż dotyczące homofobii w Rumunii, prawica i kościół prawosławny nawołują do nienawiści do LGBT.

Być gejem na Kubie, nie jest łatwo reportaż o byciu gejem i drag queen na Kubie.

Przerażająca rzeczywistość życia na mocy przepisów homofobiczny w Rosji

Tagi: dokument
23:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Informujemy, że z ważnych przyczyn spotkanie grupy wsparcia dla bliskich osób transpłciowych, które planowo powinno odbyć się w piątek 1 lipca w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja, jest przeniesione na najbliższy poniedziałek.

Spotykamy się 4 lipca o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Za zmianę terminu spotkania przepraszamy. 

Pielęgniarka z Australii apeluje by chronić najsłabszych młodych osób od samobójstwa, po przez legalizację małżeństw jednopłciowy.

Brian Justin Crum wystąpił America Got Talent, opowiada o tym jak był zastraszany jako dziecko.

Eksperyment w metrze aktorzy para gejów w metrze zostali poniżani przez Julius Dein, chciał sprawdzić czy ludzie zareagują na homofobie czy nie.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
15:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o9jv68jH8f1tsitpw_540

Krystyna Mazurówna kolejną sojuszniczką osób LGBT!, tancerka i choreografka ma do powiedzenia na temat miłości, związków partnerskich i tego, co za chwilę przydarzy jej się po raz pierwszy w życiu zostanie druhną na ślubie gejów.

"Jestem zaskoczona, że w Polsce nie ma związków partnerskich. Boli mnie to, ponieważ cały świat idzie do przodu. Wszyscy idą do przodu. Polska idzie do przodu. Zrobiła do niedawna wiele wspaniałych kroków. Ale dlaczego to jest ciągle u nas problem? Dlaczego jesteśmy krajem wstydliwym, w którym normalne, ludzkie sprawy urastają do rangi fobii, nienawistnych zachowań?”

„Mam nadzieję, że niedługo Polska też będzie tak zwanym demokratycznym i wolnym krajem, że te problemy to będzie przeszłość - że ludzie nie będą musieli się wstydzić, uciekać, chronić i wyjeżdżać zagranicę z powodu swojej orientacji seksualnej”.

Tagi: kph
10:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o9i645YfYI1tsitpw_540

Dwaj londyńscy posterunkowi, którzy pracują razem - 23-letni Sam Philpot i 28-letni Martin Coughlan.

Poznali się przez gejowski portal randkowy. Sam: "Dla mnie to była miłość od pierwszego wejrzenia. Już jakiś czas temu Martin zaczął przebąkiwać o małżeństwie, ale ja dopiero w zeszłym tygodniu stwierdziłem, że jeśli już, to trzeba wszystko zrobić właściwie - i poszedłem kupić pierścionki zaręczynowe.
Wyoutowałem się naprawdę niedawno, więc zaręczyny na Paradzie były dla mnie stresujące... Wcześniej podpytałem moich starszych kolegów na komendzie - i oni bardzo mnie zaczęli zachęcać... 

A Martin jednocześnie namawiał mnie, żebym przyszedł na Paradę w mundurze, choć akurat tego dnia nie byłem na służbie.

No i poszło - nawet lepiej niż sobie wyobrażałem. Ludzie na Paradzie widzący, że policjanci to też "jedni z nas" - coś takiego może burzyć uprzedzenia, więc ogólnie słusznie, nie?"

Słusznie, słusznie ;-)

Martin: "Ja chodzę na Parady od 2009 r. i zawsze się zgłaszam, by iść w mundurze. Mama i kilkoro przyjaciół też było na Paradzie - i widzieli to wszystko, więc super. Ale żeby z tego zrobił się aż taki news, to bym nie przypuszczał." (Replika)

A police officer broke ranks with his colleagues to propose to his boyfriend in the middle of Pride in London #LoveWins! Congratulations!

Opublikowany przez PinkNews na 25 czerwca 2016
Tagi: love
10:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o9i5slLAsP1tsitpw_540

Glenn Close przekazała największą darowiznę w historii Stowarzyszenia na rzecz Zdrowia Psychicznego na Florydzie - 75 tysięcy dolarów.

Cała suma, zgodnie z życzeniem aktorki, zostanie przeznaczona na wsparcie psychologiczne dla rodzin i przyjaciół ofiar masakry w klubie gejowskim w Orlando, a także na pomoc psychologiczną dla tych ofiar, które przeżyły.

Jedną z nich jest Angel Colon, który udzielił wywiadu "Billboardowi":

"Dostałem sześć razy. Trzy razy w prawą nogę, potem raz w lewe biodro, raz w prawą rękę i raz w tyłek. Leżałem na podłodze, nie mogłem się ruszyć i tylko zastanawiałem się, czy wykrwawię się na śmierć, czy on zaraz mnie dobije. Koło mnie leżała kobieta, też postrzelona. Złapałem ją za rękę, wokół nas słychać było kolejne strzały. Za chwilkę strzelił do niej. Aż czułem ciepło. Myślałem, że będę następny.

Po jakimś czasie pojawił się policjant, który mnie wyniósł. Od pasa w dół nie mogłem się ruszać (...)

Kilka dni później, już po operacji, policjant, który uratował mi życie, przyszedł mnie odwiedzić. To było fantastyczne. Powiedziałem mu od razu po prostu: "Kocham Pana. Mogę Pana przytulić?" (...)

Zadzwonił do mnie syn tej kobiety. Powiedział, że jest szczęśliwy, że jego mama nie umarła w samotności. (...)

Mam stąd wyjść za pięć-sześć miesięcy, po całej rehabilitacji. Nie wiem, jak będę się czuł. Na razie ciągle słyszę krzyki ludzi i huk wystrzałów. Mam nadzieję, że ten hałas jakoś ustąpi. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Chyba nadal jestem w szoku." Ranne w wyniku masakry są 53 osoby. 49 zginęło. (Replika)

Tagi: LGBT zdrowie
10:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o9k1fbeIdO1tsitpw_540

Amerykański piosenkarz Ryan Beatty, wychodzi z szafy. 20-latek poście na Instagramie (28 czerwca), zamieszczając zdjęcie pary z balonem, "Gay power".

"Zajęło mi 20 lat być w szafie być na tyle komfortowo, aby to powiedzieć, ale teraz mogę wreszcie oddychać. Ja to zrobiłem!".

Inne wpisy na Twitterze jestem "tak szczęśliwy, że jest gejem". "Jestem tak wdzięczny mieć przyjaciół i rodzinę, która mnie wspiera i po prostu chce, żebym byłbym szczęśliwy. To bezwarunkowa miłość."

 

proud to be a raging homosexual. it's taken 20 years of suffocating in the closet for me to become comfortable enough to say it, but now I can finally breathe. i did it!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @ryanbeatty

jjjtumblr_inline_o9jv68jH8f1tsitpw_5401

Tagi: coming out
10:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grupa Stonewall pod Poznańskimi Krzyżami upamiętnili 60. rocznicę wydarzeń czerwca 1956 r. Był to pierwszy wielki powojenny zryw, który inspirował powstania na Węgrzech oraz w Polsce w kolejnych dekadach aż do ostatecznego upadku bloku komunistycznego w naszej części Europy. Poznańscy Powstańcy i Powstańczynie są dla nas wzorem odwagi, solidarnego działania oraz uporu w realizacji marzenia o wolnym i demokratycznym kraju, w którym wszystkie obywatelki i wszyscy obywatele są traktowani z godnością.

W niedzielę złożyli symobliczny hołd najmłodszym ofiarom tamtych czasów - zastrzelonemu przez UB Romkowi Strzałkowskiemu oraz skazanemu na śmierć przez rząd węgierski Peterowi Mansfeldowi. Cześć ich pamięci!

Tagi: LGBT
00:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 czerwca 2016

tumblr_inline_o9i20xA6JK1tsitpw_540

Dwóch czołowych hetero prezenterów z Holandii pojawili się na holenderskim magazynu gejowskiego

Jan Versteegh i Tim Hofman, którzy są gospodarzem holenderskiego stacji BNN, pojawili się w czerwcowym numerze magazynu L'Homo. Pojawią się w scenie intymnej. Chcą pokazać i walczyć w ten sposób homofobią.

Tagi: Ploty
23:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Około 20.000 uczestników paradzie LGBT w Kostaryce stolicy San Jose

Jeśli Lady Gaga myślała kiedyś o podbiciu Chin, chyba może już o tym zapomnieć. Prasa donosi, że artystka została wpisana na długą listę obywateli z zakazem wjazdu do Chin! Powodem takiej decyzji chińskich władz miało być spotkanie Lady Gagi z Dalajlamą. (ESKA)

Zmarła Janina Paradowska, wybitna dziennikarka, publicystka. Janina Paradowska urodziła się 2 maja 1942 r. w Krakowie. Skończyła polonistykę oraz dziennikarstwo. Jej pierwszą redakcją był „Kurier Polski”. Była kierownikiem działu politycznego w „Życiu Warszawy”. (Tygodnik Polityka)

Jacek Żakowski o zmarłej Janinie Paradowskiej

Bernie Sanders publicznie zadeklarował, że w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA zagłosuje na swoją rywalkę w wyścigu o nominację Demokratów. – Zrobię wszystko, aby nie wygrał Donald Trump. To byłaby katastrofa – stwierdził (Trybuna)

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

5772f7b14fb09_o,size,969x565,crop,0.0000x0.0670x0.9960x0.8710,q,71,h,d680cf

Nieznany sprawca zniszczył zdjęcie na ul. Wojska Polskiego. Pojawiły się na nim napisy obrażające Roberta Biedronia prezydenta Słupska.  

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem lub we wtorek nad ranem. Na dużej fotografii przedstawiającej przytulających się aktorów: Jana Peszka i jego syna Błażeja, nieznany sprawca narysował czarnym markerem męskie przyrodzenie i napisał wyzwiska pod adresem Roberta Biedronia związane z jego orientacją seksualną.

 Szkoda mi dwóch rzeczy - pięknej fotografii i człowieka, który ten napis nabazgrał. Jakie żałosne i frustrujące życie trzeba mieć, żeby po kryjomu, tchórzliwie niszczyć mienie. To pokazuje, że nadal mamy problem z homofobią i nienawiścią - mówi Robert Biedroń. - Tym bardziej takie napisy mnie nie przestraszą. Wprost przeciwnie - z jeszcze większą energią i determinacją będę angażował się w przeciwdziałanie mowie nienawiści i nietolerancji. I jestem przekonany, że większość mieszkańców naszego miasta chce żyć w mieście otwartym i tolerancyjnym, gdzie tacy tchórze i wandale będą żałosnym folklorem - GP24.pl

Inny przykład homofobii jak Replika informuje. "Wyszedłem zwrócić uwagę bandzie podrostków aby nie rzucali kamieni w moje okna . A za mną zaraz stawili się obrońcy trybuny i zaczęło się ludzie w oknach bo była godzina 16:30 i " TY JEBANY PEDALE SPIERDALAJ..." (Replika)

Takiej porcji chamstwa Polska dawno nie widziała. – Co jest k**** emerycie? Coś ci nie pasuje k**** kondonie staruszku? – właśnie takimi słowami Jakub Pyżalski, sponsor Warty Poznań, zwracał się do zawodników przeciwnej drużyny w trakcie meczu.

– Słuchaj k**** cioto, coś ci nie pasuje? To k**** w przerwie jestem u ciebie, pedale. U Ciebie też k**** – mówił Pyżalski. W tle nagrania słychać rozmowy obrażanych zawodników, którzy apelowali do siebie wzajemnie, by nie rozmawiać z "prostakiem". Ale to go jeszcze bardziej rozsierdziło - Na Temat.pl

Tagi: news
15:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

 ‘One Pulse - One Poem’ jeden wiersz, poemat, od Richarda Blanco, napisał go hołdzie ofiar z Orlando. Kim jest poeta ten utalentowany jest gejem pochodzi z Miami, który był częścią prezydenta Baracka Obamy drugiej inauguracji, czytał wiersz specjalny na tą okazję, też pojednanie miedzy Kubą i USA, czy piękny klip kampanii Freedom to Marry na rzecz równości małżeństw. 

Tagi: LGBT
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

13442393_10154314774063281_4490197851294051137_n1

Oświadczenie Wiary i Tęczy: Jako Uczestniczki i Uczestnicy Grupy Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza wyrażamy ogromny ból i smutek z powodu tragicznego zamachu na lokal LGBT w Orlando, w którym zginęło 49 osób a 53 zostały ranne.

Modlimy się w intencji tych, którym nienawiść odebrała życie lub zdrowie.

Przekazujemy wyrazy solidarności i współczucia rodzinom i bliskimi Ofiar.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli - wierzących i niewierzących, duchownych i świeckich, aby w przestrzeni publicznej i prywatnej mówili głośno: stop homofobii i transfobii, stop mowie nienawiści która jest podłożem tak tragicznych wydarzeń.

Po raz kolejny i ze szczególna determinacją apelujemy do papieża Franciszka oraz do biskupów i księży kościołów chrześcijańskich - o publiczne potępienie każdej formy przemocy wobec ludzi LGBT.

Samo potępiane przemocy, bez wymienienia kim są ofiary, jest milczącym przyzwoleniem na negowanie istnienia lesbijek, gejów, biseksualnych i transpłciowych oraz na ignorowanie prześladowań jakich doznają każdego dnia na całym świecie.

Zachęcamy do składania podpisów:

Kampania Przeciw Homofobii

“Podpisz list do bliskich osób, które zginęły w Orlando”

http://kph.org.pl/orlando/

Global Network of Rainbow Catholics

Tęczowi Katolicy wyrażają żal i solidarność ze społecznością LGBTQI w USA

https://www.change.org/p/orlando-lgbtqi-community-rainbow-catholics-express-sorrow-and-solidarity-with-the-lgbtqi-community-in-the-us

Niech miłość i odwaga zwyciężają nienawiść i strach!

Tagi: LGBT religia
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Premier Kanady Justin Trudeau, udzielił wywiadu dla portalu LGBT Xtra Daily, mówił miedzy innymi o uchodźca LGBT z Syrii, dotyczące praw osób transpłciowy w Kanadzie, czy będzie uczestniczyć w paradzie w Toronto.

Tagi: LGBT
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_o9i38ffZkH1tsitpw_540

Nie dawno 20 lat minęło od uchwalenia ustawy związków partnerskich osób tej samej płci w Islandii. Cztery islandzkie par jednopłciowe pobrali się w dniu 27 czerwca 1996.

To był największy dzień walki osób LGBT w tym kraju. “Najważniejszy przełom w zakresie praw człowieka osób LGBT, które miały miejsce.”, mówi Pála była przewodząca LGBT Samtökin ‘78 organizacji w tym okresie. Islandia była czwartym krajem na świecie do która uchwaliła związki partnerskie przed nimi byli Norwegii, Danii i Szwecji. Prawo islandzkie poszło jeszcze dalej, bo poznali możliwości wspólnej opieki nad dziećmi osób w zarejestrowanym związku partnerskim.

Homoseksualne osoby zeprali się na Fríkirkjan Reykjaviku o północy dnia ustawa weszła w życie, a mówi Pála wtedy ludzie po prostu płakali. Cztery pary, sześć kobiet i dwóch mężczyzn, pierwsze w tym dniu legalizowali swój związek. Nawet przybyła Vigdís Finnbogadóttir ówczesnej prezydent Islandii. Nigdy przedtem przywódca kraju nie był obecny i tak wspierał LGBT, jeszcze przed Obamą czy Cameronem.

“To było niewypowiedziane momenty i poważnych zmian w podejściu do naszej społeczności. Mamy udało po latach wysiłku i wytrwałości, aby przenieść debatę na temat homoseksualizmu w debacie na temat praw człowieka w ogóle,” mówi Pála Ólafsdóttir.

“Kiedy wyjdzie z ukrycia w 1984 roku nie było żadnego prawa dotyczące osób homoseksualny w islandzkim prawie, chyba że tylko przepisy dyskryminacji. Nie mieliśmy żadnych praw, nie mogliśmy zarejestrować swój związek, nie mieliśmy prawa dziedziczenia i nie mogliśmy mieć dzieci razem. Nie mieliśmy żadnych praw. Prawo upłynęło dużo walki od 1996 roku nie tylko, że możemy żyć razem, ale także dla ludzi, społeczności powiedzieć, że byliśmy mile widziani w tym kraju. ”

Sumienie narodu obudziło się. Ci, którzy zmarli na AIDS nie umarł na próżno. “Kiedy ludzie widzieli nie mają żadnych praw, kiedy rodziny usuwali partnerów zmarły nawet podczas pogrzebów. Były przypadki, kiedy kapłani odmawiali pochować gejów, którzy zmarli na AIDS. Kiedy ludzie byli świadkiem tej niesprawiedliwości, zaczęli ludziom sumienie budzić się”.

Mimo wiele już doszli w walce LGBT prawa, często uprzedzenia czają się nie zdają sobie sprawy za rogiem. Równość prawna jest ale debata nienawiści wybucha od czasu do czasu. Najbardziej szkodliwe jest samozadowolenie, że już wszystko ma się i przestać walczyć, mówi Pála Ólafsdóttir - RUV.

Islandia 20 lat przeszła daleką drogę nie tylko LGBT od kryzysu gospodarczego który wyciągnęła lesbijka Jóhanna Sigurðardóttir. Pierwsza premier osoba homoseksualna na tym stanowisku w tym okresie. To ona też wprowadziła małżeństwa jednopłciowe, żyje wraz swoją żoną i dziećmi.

Małżeństwa zastały zalegalizowane 27 czerwca 2010 roku. Islandia była dziewiątym krajem, który przyznał parom jednopłciowym prawo do zawarcia małżeństwa.

Później 27 czerwca 2006 lesbijki i geje uzyskali prawo do adopcji dzieci bez żadnych ograniczeń. Lesbijki mają dodatkowo dostęp do dawców nasienia, a geje do matek zastępczych.

Wszyscy wiemy, że to jest słuszne. Ale Michael Kimmel w zaskakujący i zabawny sposób opowiada o równym traktowaniu mężczyzn i kobiet w domu i w miejscu pracy. Równość płci to gra, w której wszyscy wygrywają, a nagrodą są nowe możliwości i szczęście.

Tagi: kultura
10:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gf4

Marynarka wojenna wojskowa opublikowała film o parze gejów opowiadają swoją historie jak żyje się parom takim w armii.

Tagi: love
00:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowy zarząd Stowarzyszenia Miłość nie wyklucza: Hubert Sobecki - prezes, Aleksandra Muzinska - skarbniczka, Wiktoria Beczek, Ola Boczkowska, Oktawiusz Chrzanowski - osoby członkowskie Zarządu.

Bardzo dziękujemy za współpracę osobom, które były w poprzednim zarządzie i nie rozpoczęły kolejnej kadencji: Marcin Szczepkowski, Maja Korzeniewska, Olaf Zmit. Wielkie dzięki za Wasz wkład w Miłość Nie Wyklucza!

Wybór nowych władz poprzedziła seria spotkań strategicznych, na których w gronie osób członkowskich MNW pracowaliśmy nad planem działań na najbliższe kilka miesięcy i celami długoterminowymi.

W dalszym ciągu będziemy edukować i informować, rozmawiać ze wszystkimi, którzy chcą słuchać, prowadzić badania społeczne, gromadzić sojuszników i sojuszniczki, dbać o widoczność i obecność w mediach, a także budować i wzmacniać społeczność LGBT+ w Polsce.

Nasze priorytety to dialog, współpraca i wzajemna pomoc. Wierzymy, że razem naprawdę możemy więcej.

Przed nami dużo pracy, więc bardzo przyda nam się Wasze wsparcie! Jeśli macie pomysły, historie, lub przemyślenia, którymi chcielibyście się z nami podzielić, zapraszamy Was do kontaktu pod adresem: kontakt@mnw.org.pl

Informacje o tym, jak wspomóc finansowo działalność stowarzyszenia, znajdziecie na stronie: www.mnw.org.pl/wsparcie/

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i wsparcie, które nam okazujecie. To naprawdę bardzo ważne. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Ekipa Miłość Nie Wyklucza

Tagi: LGBT
00:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13