Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 31 lipca 2012

AllOut.org - Jest nas jeden milion członków grupa która walczy o prawa LGBT miedzy pisze petycję do krajów taki jak ostatnio Ukraina sprawie ustawy tak zwanej "zakaz propagandy homoseksualne".

Tagi: news
23:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Alejandro Nasif Salum, sekretarz ds. stosunków międzynarodowych praw LGBT grupy w Argentynie FALGBT, wysłał następującego wiadomość.

Urodziło się dziecko dwóch ojców, tak zwane urodzone w Indiach przez matkę zastępczą. Dziecko chłopiec Tobias będzie mieć w akcie urodzenia jako rodzice dwóch ojców, to pierwszy przypadek taki dotyczące pary gejów. Już w Argentynie znajduje dzieci które w akcie mają dwie mamy. W całym kraju jeszcze nie jest łatwo wpisać w akcie dwie mamy i dwóch ojców, zmiana prawa jest narażę dyskusja w Argentyńskim kongresie żeby wpisać w aktach urodzenia dziecka rodziców tej samej płci. (Towleroad)

23 czerwca odbyło się Walne Zebranie Członków Lambdy Warszawa, podczas którego zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności organizacji w 2011 roku oraz wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia na kadencję dwuletnią.

Lambdą Warszawa będą zarządzać:

Dorota Bregin – Przewodnicząca Zarządu

Krzysztof Kliszczyński – Zastępca Przewodniczącej Zarządu,

Michał Pawlęga – Sekretarz Zarządu,

Paweł Fischer-Kotowski – Członek Zarządu,

szef biura, Yga Kostrzewa – Członkini Zarządu, Rzeczniczka Prasowa,

Wojciech Muża – Członek Zarządu. Zarząd odpowiada za kierowanie bieżącą działalnością Stowarzyszenia, a także m.in. reprezentowanie go na zewnątrz, przyjmowanie i skreślanie członkińk_ów, zwoływanie Walnych Zebrań, zarządzanie majątkiem Stowarzyszenia oraz realizację uchwalonego przez Walne Zebranie programu działania.

Tagi: news
19:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Lana Wachowski (znany wcześniej jako Larry Wachowski), wspólnie z bratem stworzyli takie hity jak Matrix, teraz Lana wychodzi oficjalnie że jest transseksualną osobą. Nie jest mężczyzną tylko kobietą. Dodam Wachowscy mają polskie korzenie do następna LGBT osoba zagranicą ostatni lat ma polskie korzenie i jest członkiem LGBT wcześniej David Burtka partner Neila Patricka Harissa oraz partner Jima Parsonsa, Todd Spiewak. Czy Liberace, do inne czasy kiedy homoseksualizm był "niemoralny" i za życia jego nie był jawnym gejem. (The Huffington Post)

Twórca Matrixa przeszedł operację zmiany płci. Tuż przed nią porzucił swoją żonę dla Ilsy Strix, słynnej hollywoodzkiej dominy. Lana Wachowski pracuje teraz nad filmem Jupiter Ascending, najbardziej oczekiwanym obrazem przyszłego roku. Będzie to zbitka sześciu powiązanych historii, które wydarzyły się w odstępach kilkuset lat. (Planeta FM)

Poniżej dyskusja na temat nowego filmu Cloud Atlas

poniedziałek, 30 lipca 2012

 Robert Biedroń, w wywiadzie dla "Wprost" opowiada o swoim związku z partnerem Krzysztofem. Podkreśla, że nigdy nie mieli kryzysu i że "to jest jedyna patologia" w ich związku. Dodaje również, że rozważa powiększenie rodziny, ale to jest kwestia przyszłości.

Robert Biedroń, zapytany, czy rozmawiał ze swoim partnerem Krzysztofem, o powiększeniu rodziny, odpowiedział, że "wielokrotnie". "I zdecydowaliśmy, że na razie nie. Obaj robimy karierę. Ciężko pracujemy, a dziecku trzeba się poświęcić. Tylko o to chodzi. Wszystkie inne argumenty, że dwóch gejów nie powinno mieć dziecka, są absurdalne i ich nie przyjmuję" - dodaje poseł Ruchu Palikota.

"Geje nie muszą adoptować dziecka, choć w Polsce jest to możliwe. Niewiele osób wie, że nie ma żadnych przepisów, które by uniemożliwiały wychowywanie dziecka przez osobę homoseksualną" - podkreśla. Robert Biedroń dodał również, że "geje i lesbijki dogadują się (w kwestii posiadania dzieci - red.) w inny sposób". Zapytany, czy chodzi o korzystanie z tzw. matki surogatki powiedział, że jest to jeden z przykładów.

W wywiadzie dla "Wprost", poseł Ruchu Palikota mówi również o swoim związku z partnerem Krzysztofem. Podkreśla, że przez prawie dziesięć lat bycia razem nigdy nie mieli kryzysu. "Jeśli mówimy o patologii, to to jest jedyna patologia w naszym związku" - dodaje. (źródło) 

Dokument Colage/Flameline: "In My Shoes: Stories of Youth with LGBT Parents":

niedziela, 29 lipca 2012

W 21 wieku jeszcze Ameryce są kościoły chrześcijańskie które nie można mieszać ras. Kiedyś pisałem że mieszkańcy stanu Missisipi chętnie chcieliby zakazać w konstytucji ponownie małżeństw miedzy białymi, a czarnymi. Dla mnie Amerykanie środkowi, tak zwane pas biblijny oni żyją w własnym świecie nienawistnym i paranoi.

Tagi: news
22:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 lipca 2012

Otwarcie Olimpiady w Londynie:

Tagi: news sport
19:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gazeta wyborcza: Szef Amazon.com i jego żona MacKenzie ogłosili w piątek, że przekazują 2,5 mln dolarów na kampanię na rzecz małżeństw tej samej płci w amerykańskim stanie Waszyngton

Pieniądze mają wesprzeć kampanię edukacyjną przed referendum, w którym zdecyduje się, czy małżeństwo osób tej samej płci będzie w stanie Waszyngton legalne.

Tagi: news
17:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

 Zdjęcie Out/Matthew Mitcham 

Eurosport - Podczas 17 dni igrzysk olimpijskich zobaczymy prawie 13 tysięcy sportowców. Zaledwie 21 z nich oficjalnie przyznało się do orientacji homoseksualnej. Prawdziwa liczba jest zapewne wielokrotnie wyższa.

Wszystko dlatego, że ujawnienie się opinii publicznej nie jest, szczególnie dla sportowców komfortowe.

W porównaniu do igrzysk w Atenach i Pekinie, teraz lista zadeklarowanych gejów oraz lesbijek wzrosła. 21 osób przyznaje się do orientacji homoseksualnej. Podczas imprezy w Grecji było to 11 osób, a w Chinach zaledwie 10.

Oprócz 21 sportowców w tym gronie są jeszcze dwaj trenerzy i dwójka uczestników igrzysk paraolimpijskich.

Oto grono zawodników i zawodniczek po "coming oucie, czyli ujawnieniu orientacji seksualnej:

1. Marilyn Agliotti (Holandia, hokej na trawie)

2. Judith Arndt (Niemcy, kolarstwo)

3. Seimone Augustus (USA, koszykówka)

4. Natalie Cook (Australia, siatkówka plażowa)

5. Lisa Dahlkvist (Szwecja, piłka nożna)

6. Carlien Dirkse van den Heuvel (Holandia, hokej na trawie)

7. Imke Duplitzer (Niemcy, szermierka)

8. Edward Gal (Holandia, jeździectwo)

9. Jessica Harrison (Francja, triatlon) - jest parą z Péon.

10 .Carl Hester (Wielka Brytania, jeździectwo)

11. Alexandra Lacrabère (Francja, piłka ręczna)

12. Jessica Landström (Szwecja, piłka nożna)

13. Hedvig Lindahl (Szwecja, piłka nożna)

14. Matthew Mitcham (Australia, skoki do wody)

15. Maartje Paumen (Holandia, hokej na trawie)

16. Carole Péon (Francja, triatlon) - jest parą z Harrison.

17. Mayssa Pessoa (Brazylia, piłka ręczna)

18. Megan Rapinoe (USA, piłka nożna)

19. Lisa Raymond (USA, tenis)

20. Rikke Skov (Dania, piłka ręczna)

21. Ina-Yoko Teutenberg (Niemcy, kolarstwo)

Zdecydowanie najbardziej znanym z tego grona jest Mathew Mitcham. Australijski bohater narodowy ogłosił, że jest gejem w maju 2008 roku, a trzy miesiące później zdobył złoto w skokach z 10-metrowej wieży. 24-letni obecnie sportowiec stał się niejako ambasadorem homoseksualistów na igrzyskach.

Znakomite wyniki w grze deblowej w tenisie osiąga także Lisa Raymond. Amerykanka w parze Liezel Huber jest rozstawiona z "jedynką". Ten debel jest głównym faworytem do złota.

Oprócz tej grupy, lesbijkami są selekcjonerki damskiej reprezentacji USA Pia Sundhage i Wielkiej Brytanii Hope Powell. Jeśli chodzi o paraolimpijczyków to są to brytyjski jeździec Lee Pearson oraz członkini kobiecego zespołu siatkówki Wielkiej Brytanii Claire Harvey.

W imprezie weźmie udział prawie 13 tysięcy sportowców. Zakładając, że tylko jeden procent z nich jest orientacji homoseksualnej to wychodzi, że takich osób jest, co najmniej 130. Szacunkowe dane mówią jednak, że w społeczeństwach jest nawet 8-10 procent ludzi o orientacji homo i biseksualnej.

Tagi: sport
01:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 lipca 2012

Elton John mówi na temat Jay Z jego wsparcia dla równości małżeństwa jest moment zwrotny i osobiście podziękować mu za wsparcie dla LGBT wyznał w wywiadzie dla MSNBC programie Mitchell Andrea.

czwartek, 26 lipca 2012

Aktualizacja reemisja z koncertu

Tagi: muzyka
23:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

oryginalny klip na YT nie dostępny jeszcze na terytorium polski. 

Aktualizacja 

Tagi: muzyka
17:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Felietonista i założyciel It Gets Better Dan Savage nagrał video dla Out4Marriage sprawie małżeństw w Wielkiej Brytanii. Odrzucił argumenty, że osoby homoseksualne usiłują przedefiniować małżeństwo, mówi, że małżeństwo należy do obu płci.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8